MENÜ

Fuat Oktay

Fuat Oktay ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fuat Oktay haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.176 Fuat Oktay haberi bulunmuştur.

Fuat Oktay Haberleri

AFAD Başkanından önemli açıklamalar

AFAD Başkanı'ndan önemli açıklamalar

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Fuat Oktay önemli açıklamalar yaptı. Oktay, Suriyeli vatandaşların barınabileceği 4 ilave kampın daha tamamlanacağını bu hizmetlerin maliyetinin 300 milyon dolara yaklaştığını belirtti. BM ve ABD'den yardım geleceği konusunda açıklamalar yapıldığını söyleyen Oktay, ancak henüz kendilerine herhangi bir yardımın gelmediğini belirtti.

17.08.2012Gündem
CHP’lilerin alınmadığı o kampa Rus Fatma girdi

CHP’lilerin alınmadığı o kampa Rus Fatma girdi!

CHP’li milletvekillerinin alınmamasıyla tartışma yaratan Hatay’daki Suriyeli mültecilerin kaldığı Apaydın Kampı’na Rus bir kadın gazetecinin sahte kimlikle girdiği ortaya çıktı.

29.08.2012Gündem
VANLI DEPREMZEDELER 3 BİN 200 KONUTA KAVUŞTU

VANLI DEPREMZEDELER 3 BİN 200 KONUTA KAVUŞTU

VAN’da geçen yıl meydana gelen 2 deprem ardından depremzedelerin kalıcı barınmaları için TOKİ tarafından yaptırılan ve inşaatı tamamlanan 3 bin 200 konut, noter huzurunda çekilen kuralarla hak sahiplerine dağıtıldı.

5.09.2012Ekonomi
İşte yeni Van

İşte yeni Van

99 metrekare, 3 oda ve 1 salondan oluşan deprem konutlarının teslimine düzenlenen tören ve kura çekimiyle başlandı. Van ve Erciş ilçesinde 7 ayrı noktada yaptırılan 15 bin 323 konutun tamamı depremin yıl dönümü olan 23 Ekim 2012’de hak sahiplerine teslim edilmek üzere tamamlanacak. Depremzedeler, 75 bin TL olan konut bedelini, 2 yılı ödemesiz ve vade farkı olmadan 20 yılda ödeyecek.

5.09.2012Gündem
Deprem konutlarında anahtar heyecanı

Deprem konutlarında anahtar heyecanı

VAN’da 23 Ekim’de meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremden 39 gün sonra temeli atılan afet konutlarının anahtarları depremzedelere teslim edilmeye başlanıyor.

22.10.2012Ekonomi
AFAD: Suriyeliler için 500 milyon lira harcadık

AFAD: Suriyeliler için 500 milyon lira harcadık

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Fuat Oktay, dün itibarıyla Suriye organizasyonu çerçevesinde yapılan yardımın 500 milyon lirayı aştığını belirtti.

26.11.2012Gündem
Kampanya başladı

Kampanya başladı

“Kış geldi. Suriye için bir ekmek, bir battaniye” kampanyası dün başlatıldı. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, “Suriye içinde ihtiyacı olanlara yardım ulaştırılacak” derken, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, “Herkes cumaya hazırlıklı gelsin” çağrısında bulundu.

27.12.2012Gündem
Deprem dedeye veda

'Deprem dede'ye veda

Tedavi gördüğü hastanede 2 gün önce hayatını kaybeden Prof.Dr. Ahmet Mete Işıkara son yolculuğuna uğurlandı.

23.01.2013Gündem
AFAD: 350 bin Suriyeli ülkemizde

AFAD: 350 bin Suriyeli ülkemizde

AFET ekonomisi İstanbul’da masaya yatırılıyor. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Fuat Oktay, "350 bine yakın Suriyeli ülkemizde barınıyor" dedi. Oktay, "Bunun maliyeti nakit olarak bakıldığında yaklaşık 600 milyon dolar. Birleşmiş Milletler standartlarıyla hesapladığımızda bu maliyet 1.5 milyar dolara yaklaşan bir maliyet" diye konuştu. Oktay, Van’ın şu ana kadarki maliyetinin ise 5 milyar liraya yakın olduğunu söyledi.

3.04.2013Gündem
UNICEF’ten çadır kente 24 derslikli okul

UNICEF’ten çadır kente 24 derslikli okul

UNICEF tarafından, 2 bin 200 Suriyeli öğrenci için İslahiye’ye 24 derslikli okul yaptırıldı.

6.11.2013Eğitim
Afet zamanında böyle davranılmalı

Afet zamanında böyle davranılmalı

AFAD Başkanı Fuat Oktay öncülüğünde, Yönetim Hizmetleri Daire Başkanı Ahmet Atik ve ekibinin organizasyon çalışmaları ile yürütülen ‘AFAD Buluşmaları’ etkinliğinin ikincisi, [n]Beyin ekibi Doç. Dr. Sinan Canan ve Araş. Gör. Serkan Karaismailoğlu ile gerçekleştirildi.

8.11.2013Sağlık
Türkiyenin yardımları Filipinlere ulaştı

Türkiye'nin yardımları Filipinler'e ulaştı

Haiyan Tayfunu ile sarsılan Filipinler'e Başbakanlık AFAD koordinasyonunda gönderilen insani yardımlar bölgeye ulaştı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve AFAD Başkanı Dr. Fuat Oktay insani yardımları bizzat götürdü.

12.11.2013Dünya
Yüzlerce araç binlerce insan mahsur

Yüzlerce araç binlerce insan mahsur

Yüzlerce kişi dondurucu soğuğun ortasında, kilometrelerce uzayan TIR ve otobüs kuyruklarının arasında 3 gün bekledi. Şırnak’ın Cizre ilçesi ile Mardin’in Nusaybin ilçesi arasındaki tarihi İpek Yolu'na kar nedeniyle 72 saat ne gelen oldu ne giden. Bu sırada kurtarılmayı bekleyen Sabri Muhammed Derviş, kalbine yenildi. Yaşadıklarını hurriyet.com.tr'ye anlatan mağdurlar 'Günlerdir harap haldeyiz' serzenişinde bulundu. Gelişmeler üzerine Mardin'e yola çıkan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay "Çalışmalar devam ediyor" dedikten kısa bir süre sonra saat 15:30'da yolun trafiğe açıldığı haberi geldi. Kumanya dağıtmaya başlayan Kızılay'ın yaklaşık bin kişinin mahsur kaldığı tahmin edilen olay için 2 bin kumanya ve 5 bin battaniye hazırlaması dikkat çekti.

13.12.2013Gündem
Atalay ve Yılmaz Mardinde

Atalay ve Yılmaz Mardin'de

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan Nusaybin-Cizre karayolunun açılması için çalışmaların sürdüğünü belirterek "Tahminimiz, akşama kadar inşallah çözüm bulunacak ve yol açılacak" dedi.

13.12.2013Gündem
Okullar doğal afetlere hazırlanıyor

Okullar doğal afetlere hazırlanıyor

Öğrencileri, öğretmen ve velileri doğal afetler konusunda bilgilendirmek için ‘Afete Hazır Okul’ projesi başlatıldı. AFAD ve Milli Eğitim Bakanlığı’nca yürütülen program Kundu’da başlatıldı.

27.01.2014Eğitim
AFAD: Türkiye kimyasal tehdide karşı hazır

AFAD: Türkiye kimyasal tehdide karşı hazır

AFET ve Acil Durumu Yönetimi (AFAD) Başkanı Dr. Fuat Oktay, Türkiye’nin kimyasal tehditlere karşı hazırlık kapasitesinin yüzde 100’e yakın olduğunu söyledi.

28.01.2014Gündem
Korkmayın tatbikat

Korkmayın tatbikat

Elazığ’da bir okulda düzenlenen deprem tatbikatını gerçek sanan öğrenciler gözyaşlarına boğuldu.

7.03.2014Gündem
Korkmayın tatbikat

Korkmayın tatbikat

Elazığ’da bir okulda düzenlenen deprem tatbikatını gerçek sanan öğrenciler gözyaşlarına boğuldu.

8.03.2014Eğitim
AFAD 17.5 milyon öğrenciyi eğitecek

AFAD 17.5 milyon öğrenciyi eğitecek

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, ‘Afete hazır Türkiye’ adında bir projeye başladı. Afete hazır aile, afete hazır işyerleri, afete hazır okullar ve afet gönüllüsü gençler olmak üzere dört ayağı bulunan projede, özellikle deprem konusuna ağırlık verilecek.

Valiye uluslararası ödül

Vali'ye uluslararası ödül

Birleşmiş Milletler ve AFAD tarafından yürütülen ’Batı Balkanlar ve Türkiye Afetlere Dirençli Toplum Oluşturma Projesi’ kapsamında Gaziantep’te ’Şehirler Dirençli Hale Geliyor-Şehrim Hazırlanıyor’ paneli düzenlendi. Panele Gaziantep Valisi Erdal Ata da katıldı. Panelin sonunda Ata'ya Uluslararası Afet Riskleri Azaltma Merkezi adına Jerry Velazquez tarafından, plaket verildi.

14.04.2014Ekonomi
Türkiyedeki Suriyelilerin sayısı 900 bini aştı

Türkiye'deki Suriyelilerin sayısı 900 bini aştı

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Fuat Oktay, Türkiye'deki Suriyeli sayısının 900 bini aştığını bildirdi. Türkiye'deki Suriyeli sayısı Büyükşehir olmak için gereken 750 bin nüfus sayısını yaklaşık 150 bin kişi aşmış durumda.

16.04.2014Gündem
AFAD Başkanından çarpıcı açıklamalar

AFAD Başkanı'ndan çarpıcı açıklamalar

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanı (AFAD) Fuat Oktay, Suriye'de yaşanan iç savaştan kaçarak, Türkiye'ye sığınan Suriyeli sayısının 900 bini aştığını, bir milyona yaklaştığını açıkladı. Dünyanın yok saydığı, gölge kabul ettiği bu insanlara ev sahipliği yapan Türkiye, 2.5 milyar dolar harcadı. Yurtdışından ise sadece 200 milyon dolar geldi.

24.04.2014Gündem
Gülden seferberlik talimatı

Gül'den seferberlik talimatı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Manisa'nın Soma ilçesinde, özel şirketin işlettiği madende çıkan yangınla ilgili Manisa Valisi Abdurrahman Savaş ile görüştü.

13.05.2014Gündem
Yalvarırım eşimi kurtarın

'Yalvarırım eşimi kurtarın'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Soma'da madende incelemelerde bulundu.Çıkışta 9 ay önce evlendiği Mustafa Korkmaz'ın madende mahsur kalanlar arasında bulunduğunu belirten Sema Korkmaz ise Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın eline sarılarak, "Eşim içeride lütfen kurtarın, yalvarıyorum" diyerek yardım istedi.

14.05.2014Gündem
AFADdan açıklama

AFAD'dan açıklama

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Soma'daki maden faciasının ardından arama kurtarma ve psikososyal destek çalışmalarının 241 araç ve bin 489 personelle kesintisiz sürdürüldüğünü bildirdi.

16.05.2014Gündem
Gökçeadada kilise kullanılamaz hale geldi

Gökçeada'da kilise kullanılamaz hale geldi

Gökçeada'da meydana gelen 6,5 büyüklüğündeki depremden en çok etkilenen Tepeköy'de Evangelismos Kilisesi kullanılamaz hale geldi.

25.05.2014Gündem
TOBBdan Türkmenlere ve Gazzeye 25 tır dolusu yardım

TOBB'dan Türkmenlere ve Gazze'ye 25 tır dolusu yardım

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ortadoğu'da ve Doğu Türkistan'da yaşanan acılara duyarsız kalınamayacağını belirterek, 25 tır dolusu yardımın, 25 bin gıda paketi şeklinde 25 bin mağdur aileye ulaştırılacağını bildirdi.

6.08.2014Ekonomi
TOBB’dan Türkmenlere ve Gazze’ye dev yardım

TOBB’dan Türkmenlere ve Gazze’ye dev yardım

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ortadoğu’da ve Doğu Türkistan’da yaşanan acılara duyarsız kalınamayacağını belirterek, 25 TIR dolusu yardımın, 25 bin gıda paketi şeklinde 25 bin mağdur aileye ulaştırılacağını bildirdi.

6.08.2014Ekonomi
Yaralı Gazzeliler geldi

Yaralı Gazzeliler geldi

İsrail'in Gazze'ye saldırılarında yaralanan Filistinlilerden 18'i, tedavileri için askeri uçakla Ankara'ya getirildi.

13.08.2014Gündem
IŞİD’e karşı Güvenlik Konseyi tek ses oldu

IŞİD’e karşı Güvenlik Konseyi tek ses oldu

5 daimi üyenin veto hakkı nedeniyle ender olarak ortak karar alabilen Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), önceki gün oybirliğiyle cihatçı gruplarla mücadele edebilmek için karar çıkardı.

16.08.2014Dünya
AFAD: 100 bin Suriyeli sığınmacı geldi

AFAD: 100 bin Suriyeli sığınmacı geldi

Türkiye Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Fuat Oktay, Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütü saldırılarından kaçarak Türkiye’ye giriş yapanların sayısının 100 bini bulduğunu açıkladı.

21.09.2014Gündem
Türkiye’ye sınırda koyun leşi attılar

Türkiye’ye sınırda koyun leşi attılar

ŞANLIURFA’nın Suruç ilçesinden Suriye’ye geçmek isteyen bir grupla, güvenlik güçleri arasında gerginlik yaşandı. Mürşitpınar Sınır Kapısı’ndan Suriye’nin Ayn el Arap Bölgesi’ne geçmek isteyen bir grup, sabahın erken saatlerinde kapı önüne geldi.

23.09.2014Gündem
Emine Erdoğan ve Katar Emirinin annesi çadır kentte

Emine Erdoğan ve Katar Emiri'nin annesi çadır kentte

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile Katar Emiri'nin annesi Şeyha Moza, Nizip ilçesindeki konteyner ve çadır kente barınan Suriyelileri ziyaret etti.

21.10.2014Gündem
İstanbul Valiliğinden sarı toz açıklaması

İstanbul Valiliği'nden 'sarı toz' açıklaması!

İstanbul'da başkonsolosluklara zarf içinde gönderilen "sarı toz" polisi alarma geçirdi. Belçika, Kanada, Almanya ve ABD konsolosluklarına zarf içinde sarı renkte toz maddesi gönderilmesinin ardından aynı zarftan Fransa'nın İstanbul Başkonsolosluğu'na da geldiği ortaya çıktı. AFAD yaptığı açıklamada, "Başkonsolosluktan alınan bilgiye göre; zarfı açan 1 kişi doğrudan, aynı ortamda bulunan 6 kişi ise dolaylı olarak maddeye maruz kaldı" dedi. Bakırköy Dr. Sadi Konuk Devlet Hastanesi'nden yapılan açıklamada; aralarında Kanada Başkonsoloslu'nun da bulunduğu 12 kişinin "sarı toz" şüphesi üzerine gözlem altında bulunduğu açıklandı.

24.10.2014Gündem
AFAD: Su seviyesi azalma eğilimine geçti

AFAD: Su seviyesi azalma eğilimine geçti

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Ermenek'teki özel şirkete ait maden ocağında su baskını nedeniyle mahsur kalan işçilere ilişkin çalışmaların sürdürüldüğünü, 379 kişilik ekibin üstün gayreti ve 2 uçak, 2 helikopter, 62 araç ve çok sayıda malzeme ile AFAD koordinasyonunda yürütülen operasyon sonucunda madendeki su seviyesinin azalma eğilimine geçtiği tespit edildiğini bildirdi.

29.10.2014Gündem
Hülya Avşar, TİKAD heyetiyle Cumhurbaşkanlığı Sarayında Erdoğanı ziyaret etti

Hülya Avşar, TİKAD heyetiyle Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Erdoğan'ı ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) Başkanı Nilüfer Bulut ve beraberindeki heyeti kabul etti. Heyette yer alan Hülya Avşar, Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili, "Hiç tahmin ettiğimiz kadar ihtişamlı değil, ben çok ihtişamlı görmedim. Abartıldığı kadar yok" dedi.

5.12.2014Gündem
Emine Erdoğan, Türkiyenin en büyük çadır kentini açtı

Emine Erdoğan, Türkiye'nin en büyük çadır kentini açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşe Nur İslam, Şanlıurfa'da Tülmen Köyü Kırsal Kalkınma Kadın Kooperatifini ziyaret etti. Erdoğan, kooperatifte bir araya geldiği kadınlarla bir süre sohbet ederek sorunlarını dinledi. Erdoğan, daha sonra alanı gezerek kooperatifteki hayvanlarla ilgilendi.

5.03.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Milletin vekilinden saklanan nedir?

CHP Kocaeli Milletvekili Prof. Dr. Hurşit Güneş, geçtiğimiz cumartesi günü Hatay’a yaptığı gezi sırasında Suriyeli sığınmacılar için hazırlanan kampları da ziyaret etmek istedi.

26.08.2012