MENÜ

Florida

Florida ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Florida haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.114 Florida haberi bulunmuştur.

Florida, ABD'nin eyâletlerinden biridir. 140.098 km²'lik bir alan kaplamaktadır. Florida'nın güney kısmı genelde düzlüklerle kaplıdır, orta ve kuzey kısımları tepeliktir. Florida sahilinin Atlas Okyanusu kıyısındaki bölümü 933 km'lik bir alanda uzanırken, Meksika Körfezi'ne kıyı olan bölümü 1.239 km'dir. St. John's, Apalachicola ve Suwannee, Florida'nın önemli nehirleridir. Florida'nın başkenti Tallahassee'dir. Jacksonville, Miami, Tampa, Hialeah ve Orlando eyâletin en kalabalık şehirleridir. Florida'da 13 milyondan fazla insan yaşamaktadır.

 

Florida Haberleri

ABD bunu konuşuyor: Olmayan kararı geri aldı

ABD bunu konuşuyor: Olmayan kararı geri aldı

ABD Başkanı Donald Trump'ın "Bugün açıklanan Kuzey Kore yaptırımlarını geri alıyorum." şeklindeki açıklamasına karşın, söz konusu ülkeyle ilgili herhangi bir yaptırım kararı bulunmaması şaşkınlığa neden oldu.

23.03.2019Gündem
ABD bunu konuşuyor... Olmayan kararı geri aldı

ABD bunu konuşuyor... Olmayan kararı geri aldı

ABD Başkanı Donald Trump'ın "Bugün açıklanan Kuzey Kore yaptırımlarını geri alıyorum." şeklindeki açıklamasına karşın, söz konusu ülkeyle ilgili herhangi bir yaptırım kararı bulunmaması şaşkınlığa neden oldu.

22.03.2019Dünya
Ve ABD resmen duyurdu: DEAŞın elinde hiç toprak parçası kalmadı

Ve ABD resmen duyurdu: DEAŞ'ın elinde hiç toprak parçası kalmadı

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Suriye'de artık DEAŞ'ın elinde hiç toprak parçası kalmadığını bildirdi.

22.03.2019Dünya
Aklına acayip grup isimleri gelen bu tarafa Edebiyat değil müzik akımı: 3. Yeniler

Aklına acayip grup isimleri gelen bu tarafa! Edebiyat değil müzik akımı: 3. Yeniler

Spotify’ın yaptığı (ya da kim yaptıysa daha popüler hale getirdiği) bir çalma listesi olarak karşımıza çıkan, popülerleşmiş olan tanımlamayla “Üçüncü Yeniler” günden güne büyüyen alternatif sahne ve Türk müziğine getirdikleri yeni solukla dikkatleri üzerine çekiyor!Yanlış olmasın, bir edebiyat akımı değil bu, müzik akımı. Edebi akım olmasa da kendinden öncekilere alternatif olarak yazdıkları yeni kelimelerle, sade bir dil ve konu serbestliğiyle kendi dünyalarını kurdular. Biz de bu birbirinden acayip isimleriyle dikkat çeken grupları 117. sayımızın Music Box köşesinde sizin için derledik.

18.03.2019Kampüs
Kendisini yakalayan adama pelikanın tepkisi sert oldu

Kendisini yakalayan adama pelikanın tepkisi sert oldu

ABD'de Hunter Hardesty isimli bir adam, su üzerinde durmakta olan ve 'devlet korumasındaki' pelikanı balıkla kandırıp, üstüne atlayarak yakaladığı videoyu sosyal medya hesabından paylaşınca, hayvan severlerden büyük tepki aldı. Tepkiler üzerine Florida Balık ve Vahşi Yaşamı Koruma Komisyonu (FWC) olayı incelemeye aldığını açıkladı.Olay, ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Florida Keys adaların grubunun bir parçası olan Key West adasında meydana geldi. Hunter Hardesty'nin arkadaşları tarafından kayda alınan görüntülerde, adamın, bir limanın kenarından sarktığı ve elinde tuttuğu balıkla suda bulunan pelikanı yanına gelmesi için kandırdığı görülüyor. Pelikan kendisine yeterince yaklaşınca, adam pelikanın üstüne atlıyor. İki eliyle pelikanı yakalayan adam bir süre suda bu şekilde bekliyor. Daha sonra orada bulunan bir kadın, adama tepki göstererek, 'sudan çıkmaması halinde yetkilileri arayacağını' söylüyor. Bu sırada pelikan da, kadının tepkisi üzerine dikkati dağılan adamı suratından ısırarak kurtulmayı başarıyor.Yerel medyada yer alan haberlerde Hunter Hardesty'nin, arkadaşları tarafından kayda alınan videoyu kendi sosyal medya hesabından 'Bir dahaki sefere akşam yemeği için bu pelikanı yiyeceğim. Pelikanların tadı nasıl merak ediyorum' notuyla paylaştığı ve bunun da hayvan severlerin tepkisine yol açtığı belirtildi. Ayrıca, FWC de olayı incelediğini ve Hunter Hardesty'nin devlet korumasında olan pelikana saldırı görüntüleri sonrası uygun bir ceza alması için eyalet savcıları ile iş birliği içinde olduğunu açıkladı.

15.03.2019Eğlence
Venezuelaya giden yardım kamyonlarını Maduro yaktırmamış

Venezuela'ya giden yardım kamyonlarını Maduro yaktırmamış

ABD'nin önde gelen gazetelerinden New York Times (NYT), geçen ay Venezuela'ya sokulmaya çalışılırken sınırda yanan yardım konvoylarının Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya bağlı kuvvetler tarafından yakılmadığının ortaya çıktığını belirtti.

11.03.2019Dünya
SpaceXin personel taşıyıcı mekiği Dünyaya geri döndü

SpaceX'in personel taşıyıcı mekiği Dünya'ya geri döndü

Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan ayrılan Crew Dragon mekiği, Atlantik Okyanusu'na indi.

11.03.2019Teknoloji
Veli çocuğuna değer veren okul arıyor

Veli çocuğuna değer veren okul arıyor

Altın Eğitim Okulları, 1997’de eğitime gönül vermiş bir kadro ile üç yıl önce hayatını kaybeden eğitimci Şebnur Altın’ın girişimi ile açıldı. “Yarınları düşünerek, yarınlara hazırlanarak, yarınların sorumluluğunun bilinciyle, ülkesini sevmekle başlayan ve ona karşı görevini yerine getirmenin en iyi yolunun eğitim ve öğretim ile yan yana düşünüp, yan yana yaşamak olduğunu bilerek çıktım bu yola” diyerek okulun kuruluş amacını anlatan Altın’ın bu dileğini şimdi oğlu Tolga Özdemir yerine getiriyor.

10.03.2019Eğitim
SpaceXin personel taşıyıcı mekiği Dünyaya geri döndü

SpaceX'in personel taşıyıcı mekiği Dünya'ya geri döndü

ABD'li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX'in Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) için geliştirdiği personel taşıyıcı Crew Dragon mekiği, Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan (UUİ) Dünya'ya döndü.

8.03.2019Dünya
ABDli senatörlerden Trump yönetimine Kaşıkçı tepkisi

ABD'li senatörlerden Trump yönetimine Kaşıkçı tepkisi

ABD'de senatörler, Trump yönetiminin Suudi gazeteci Kaşıkçı'nın İstanbul'daki Suudi Arabistan Konsolosluğunda öldürülmesi konusunda gereken adımları atmamasına tepki gösterdi.

5.03.2019Dünya
Dünyada ilk 2019 bitmeden kapılarını açacak

Dünyada ilk! 2019 bitmeden kapılarını açacak

Florida’da dünyanın ilk gitar şeklindeki binası Hard Rock Hotel'in tamamlanmasına kısa bir süre kaldı. 2019 yılı tamamlanmadan hizmete açılması beklenen 125 metre yüksekliğinde ve sırt sırta konmuş iki gitar gibi görünen otelin kalıp sistemi tercihinde Doka şirketi tercih edildi.

5.03.2019Ekonomi
ABD Kongresinde Müslüman temsilci Omarın kınanmasına yönelik karar tasarısı

ABD Kongresi'nde Müslüman temsilci Omar'ın kınanmasına yönelik karar tasarısı

ABD Temsilciler Meclisi, Minnesota Temsilcisi Demokrat İlhan Omar'ın İsrail lobisinin Amerikan siyasetindeki rolüne ilişkin açıklamalarını kınamak için sunulan karar tasarısını oylayacak.

5.03.2019Dünya
SpaceXin personel taşıyıcı kapsülü Uluslararası Uzay İstasyonuna ulaştı

SpaceX'in personel taşıyıcı kapsülü Uluslararası Uzay İstasyonu'na ulaştı

ABD'li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX'in, NASA için geliştirdiği personel taşıyıcı Crew Dragon kapsülü Uluslararası Uzay İstasyonu'na ulaştı.

4.03.2019Teknoloji
ABDde hortum felaketi... 23 kişi hayatını kaybetti

ABD'de hortum felaketi... 23 kişi hayatını kaybetti

ABD'de Alabama eyaletini vuran hortumda en az 23 kişinin hayatını kaybetti.

4.03.2019Dünya
Space X insanlı uzay aracı demo uçuşu yaptı

Space X insanlı uzay aracı demo uçuşu yaptı

Uzaya insan taşımak için tasarlanan ilk uzay kapsülü olan SpaceX's Crew Dragon cumartesi günü, gösteri için Florida Kennedy Uzay Merkezi'nden mahalli saatle saat 3’de havalandı.

2.03.2019Dünya
Tam o an

Tam o an!

Uzaya insan taşımak için tasarlanan ilk uzay kapsülü olan SpaceX's Crew Dragon cumartesi günü, gösteri için Florida Kennedy Uzay Merkezi'nden yerel saatle 03:00'te havalandı.

2.03.2019Dünya
Trump’a personelden ‘öpücük’ davası

Trump’a personelden ‘öpücük’ davası

ABD Başkanı Donald Trump’ın 2016 kampanya ekibinde yer alan Alva Johnson isimli kadın, Florida’da bir toplantı sırasında kendisini zorla öptüğü gerekçesiyle Trump’ı dava etti.

27.02.2019Dünya
Ek gümrük vergileri, Çinin ABDye ihracatını 171,3 milyar avro azaltacak

'Ek gümrük vergileri, Çin'in ABD'ye ihracatını 171,3 milyar avro azaltacak'

Almanya'nın önde gelen düşünce kuruluşlarından Ekonomi Araştırma Enstitüsü (Ifo), ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin Çin'e karşı ek gümrük tarifeleri uygulaması halinde Çin'in ABD'ye yaptığı ihracatta 171,3 milyar avroluk kayıp olacağını duyurdu.

25.02.2019Dünya
Trump vergi artırımı kararını erteledi

Trump vergi artırımı kararını erteledi

ABD Başkanı Donald Trump, Çin ile ticaret müzakerelerinde ilerleme sağlanmasından dolayı gümrük vergisini yükseltme kararını erteledi.

25.02.2019Ekonomi
Sosyal medya fenomeni Eylül Öztürk anne oldu

Sosyal medya fenomeni Eylül Öztürk anne oldu

Sosyal medya fenomeni ve oyuncu Eylül Öztürk, 2017 yılında Kenan Barış Özkan ile dünyaevine girmişti. Eylül Öztürk, geçtiğimiz aylarda sunuculuğunu yaptığı bir programda hamile olduğunu duyurmuştu.

25.02.2019Magazin
Kemal Karpatın mirası

Kemal Karpat'ın mirası

İlim adamları çıkmış oldukları ilim yolculuğunda bilginin izini sürer. Derin bir tecessüsle çıktıkları bu yolculukta giderek ağırlaşan ve büyüyen bir akademik birikim oluştururlar. Aslında bu birikim,  bir ömre yayılan ilim yolculuğunda sahip olunan değerli bir hazineye dönüşür. Merhum Kemal Karpat hocamızın yolculuğundaki durakları dikkate aldığımızda bu hazinenin ne kadar değerli olduğu daha iyi anlaşılır.

25.02.2019Eğitim
Küresel piyasalar yeni haftaya pozitif başladı

Küresel piyasalar yeni haftaya pozitif başladı

Küresel piyasalar, ABD ile Çin arasında devam eden ticaret müzakerelerine ilişkin iyimserlikle yeni haftaya pozitif bir başlangıç yaptı.

25.02.2019Ekonomi
Amerikalı senatörden, Maduroya Kaddafi fotoğrafıyla tehdit

Amerikalı senatörden, Maduro'ya Kaddafi fotoğrafıyla tehdit

Amerikalı Cumhuriyetçi Senatör Marco Rubio’nun, Twitter’dan Libya'nın öldürülen eski lideri Muammer Kaddafi'nin kanlı fotoğrafını paylaşması, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya "açık tehdit" olarak yorumlandı.

24.02.2019Dünya
ABD’de kargo uçağı düştü

ABD’de kargo uçağı düştü

ABD’nin Teksas eyaletinde Boeing 767 tipi kargo uçağı düştü. Uçakta bulunan üç mürettebatın hayatını kaybettiği belirtildi.

24.02.2019Dünya
Yunuslar da kankaymış

Yunuslar da kankaymış

ABD’deki Florida Atlantic Üniversitesi’nin araştırmasına göre yunuslar da insanlar kadar sosyalleşiyor.

24.02.2019Dünya
İsrail Aya insansız uzay aracı gönderdi

İsrail Ay'a insansız uzay aracı gönderdi

İsrail'in kendi üretimi "Beresheet" ismi verilen insansız uzay aracı, bu sabah ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Cape Canaveral Uzay Üssü'nden Ay'a fırlatıldı.

22.02.2019Teknoloji
İsrail, Aya uzay aracı gönderdi

İsrail, Ay'a uzay aracı gönderdi

İsrail'in Beresheet isimli ilk insansız uzay aracını taşıyan SpaceX firmasına ait Falcon 9 roketi, ABD'nin Florida'daki Cape Canaveral Uzay Üssü'nden Ay'a gönderildi.

22.02.2019Dünya
İsrail, Aya uzay aracı gönderdi

İsrail, Ay'a uzay aracı gönderdi

İsrail'in Beresheet isimli ilk insansız uzay aracını taşıyan SpaceX firmasına ait Falcon 9 roketi, ABD'nin Florida'daki Cape Canaveral Uzay Üssü'nden Ay'a gönderildi.Görev başarılı olursa İsrail, Rusya, Çin ve ABD'nin ardından Ay'a araç gönderen dördüncü ülke olacak. Aracın yolculuğunun 11 Mart'ta bitmesi bekleniyor.

22.02.2019Haber
21 Ocak hadi ipucu: Grand Theft Auto:Vice City oyununun baş karakteri kimdir

21 Ocak hadi ipucu: Grand Theft Auto:Vice City oyununun baş karakteri kimdir?

Oyunseverlerin GTA serisi olarak bildiği Grand Theft Auto, Vice City oyunu ile uzun bir süre oyunseverlerin gündeminde kalmıştı. Peki, Grand Theft Auto:Vice City oyununun baş karakteri olan Tommyi'nin başından geçen olaylara tanık olunan oyun, birçok karakteri de içerisinde barındırıyor. İşte, Grand Theft Auto:Vice City oyunu hakkında bazı bilgiler

21.02.2019Teknoloji
Her şeyi kaybedeceksiniz

Her şeyi kaybedeceksiniz

Venezuela’da iktidar ve muhalefet kavgası sürerken, ABD Başkanı Trump, bu ülkenin askeri komuta kademesini benzeri görülmemiş bir şekilde uyardı. Trump, “Maduro’yu desteklerseniz her şeyi kaybedeceksiniz” dedi. Venezuela Devlet Başkanı Maduro ise Trump’ı Nazilere benzetti.

20.02.2019Dünya
Köpekbalıkları kansere daha dayanıklı

Köpekbalıkları kansere daha dayanıklı

ABD’nin Florida eyaletindeki Nova Southern Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, beyaz köpekbalıklarının gen yapısı insanlara göre kansere yüzde 50 oranında daha dirençli.

20.02.2019Dünya
Araçta kilitli kalan bebeği mahkumlar kurtardı

Araçta kilitli kalan bebeği mahkumlar kurtardı

ABD’nin Florida eyaletinde bir araçta kilitli kalan bebek, mahkumlar tarafından kurtarıldı.

19.02.2019Dünya
Arabada kilitli kalan bebeği hırsız mahkumlar kurtardı

Arabada kilitli kalan bebeği hırsız mahkumlar kurtardı

ABD'nin Florida eyaletinde arabada kilitli kalan bir bebeği hırsızlık becerilerini kullanarak kapıyı açan mahkumlar kurtardı. ABD'nin Florida eyaletinde arabada kilitli kalan bebeği hırsız mahkumlar kurtardı. Shadow Lantry ve kocası arabalarını, New Port Richey şehrindeki West Pasco Adli Merkezinin dışına park ettikten sonra anahtarları arabanın içinde unutunca 1 yaşındaki küçük kızları arabada kilitli kaldı. Lantry, kocasının Dallas'ı araba koltuğuna yerleştirdiği sırada kendisinin anahtarları arabanın ön koltuğuna atıp kapıyı kapatınca Dallas'ı istemeden arabada kilitlediğini söyledi.Pasco Bölgesi Polis Mahkum Şefi ve yakınlardaki otopark alanlarını tamir eden birkaç mahkum ailenin yardımına yetişti. Bir mahkum elbise askısı kullanarak Dallas'ı kilitli kaldığı arabadan kurtardı. Kurtarma işlemi sadece iki dakika sürdü.

19.02.2019Haber
NASA, Marsa ilk insanlı seferi için komik astronotlar arıyor

NASA, Mars'a ilk insanlı seferi için komik astronotlar arıyor

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), 2033'te Mars'a gerçekleştirmeyi planladığı ilk insanlı seferi için komik astronotlar arıyor.

19.02.2019Teknoloji
Marsa ilk insanlı seferi için komik astronotlar aranıyor

Mars'a ilk insanlı seferi için komik astronotlar aranıyor

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), 2033'te Mars'a gerçekleştirmeyi planladığı ilk insanlı seferi için komik astronotlar arıyor.

19.02.2019Dünya
Trumptan Venezuela Ordusuna tehdit gibi uyarı

Trump'tan Venezuela Ordusu'na 'tehdit' gibi uyarı

ABD Başkanı Donald Trump, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yu desteklemeye devam eden Venezuela ordu mensuplarını "üstü kapalı" tehdit ederek, "Kendi geleceklerini, hayatlarını ve Venezuela'nın geleceğini, Küba Ordusu tarafından kontrol edilen ve korunan bir adam için riske atıyorlar." dedi.

19.02.2019Dünya
ABDnin yardım uçakları Venezuela sınırında

ABD'nin 'yardım uçakları' Venezuela sınırında

Venezuela'ya insani yardım malzemeleri taşıyan ABD ordusuna ait 3 kargo uçağı, Kolombiya'nın Venezuela sınırı yakınındaki Cucuta kentine ulaştı.

17.02.2019Dünya
Vegan çiftin bebeği açlıktan ölüyordu

Vegan çiftin bebeği açlıktan ölüyordu

ABD’nin Florida eyaletinde 20 yaşındaki Julia French ve 31 yaşındaki Robert Buskey, 5 aylık bebeklerinin doğduğundan beri sadece 450 gram alması nedeniyle ihmal suçuyla yargılanıyor.

17.02.2019Dünya
Uçakta bomba şakası kriz yarattı

Uçakta bomba şakası kriz yarattı

ABD'nin Florida eyaletinden Kanada'nın Montreal kentine uçakla seyahat eden yolcunun, "El bagajımda bomba var" şakası krize yol açtı.

15.02.2019Dünya
Hayret ettiren olay Refakatçiyi tekme-tokat dövdü

Hayret ettiren olay! Refakatçiyi tekme-tokat dövdü

ABD’nin Florida eyaletinde doktor refakatçiye şiddet uyguladı. An be an kaydedilen görüntülerde doktorun refakatçiyi uzun süre yumrukladığı ve dövdüğü görülüyor.

13.02.2019Haber
Hayret ettiren olay Refakatçiyi tekme-tokat dövdü

Hayret ettiren olay! Refakatçiyi tekme-tokat dövdü

ABD’nin Florida eyaletinde doktor refakatçiye şiddet uyguladı. An be an kaydedilen görüntülerde doktorun refakatçiyi uzun süre yumrukladığı ve dövdüğü görülüyor.

13.02.2019Dünya
Woody Allendan Amazona 68 milyon dolarlık dava

Woody Allen'dan Amazon'a 68 milyon dolarlık dava

ABD'li yönetmen, senarist ve oyuncu Woody Allen, e-ticaret firması Amazon'a aralarındaki anlaşmayı feshetmesi üzerine 68 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

8.02.2019Keyif
Woody Allendan Amazona 68 milyon dolarlık tazminat davası

Woody Allen'dan Amazon'a 68 milyon dolarlık tazminat davası

ABD'li yönetmen, senarist ve oyuncu Woody Allen, e-ticaret firması Amazon'a aralarındaki anlaşmayı feshetmesi üzerine 68 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

7.02.2019Ekonomi
SpaceX personel taşıyıcı mekiği için test tarihini belirledi

SpaceX personel taşıyıcı mekiği için test tarihini belirledi

ABD'li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX, NASA için geliştirdiği personel taşıyıcı Dragon Crew mekiğinin insansız uçuş testini 2 Mart'ta yapacak.

7.02.2019Teknoloji
Patlayan elektronik sigaranın parçası şah damarına saplandı, hayatını kaybetti

Patlayan elektronik sigaranın parçası şah damarına saplandı, hayatını kaybetti

ABD'nin Teksas eyaletinde, boğazına, patlayan elektronik sigaradan bir parça saplanan 25 yaşındaki bir kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

6.02.2019Dünya
‘Yarından sonra’ gerçek oldu

‘Yarından sonra’ gerçek oldu

ABD’yi esir alan soğuk hava dalgası hayatı felç etti. Chicago eksi 32 derece ile rekor kırdı. ‘Kutup Girdabı’ olarak adlandırılan soğuklar nedeniyle12 kişi hayatını kaybetti. NASA’nın Antarktika’da büyük bir buzulun çöktüğü uyarısı ve tarihi soğuklar, akıllara dünyanın buzul çağına girmesini konu alan bilimkurgu filmi ‘Yarından Sonra’yı getirdi.

1.02.2019Dünya
Banka soymak için açılan tünel şans eseri ortaya çıktı

Banka soymak için açılan tünel şans eseri ortaya çıktı

ABD'nin Florida eyaletinde, obruk zannedilerek yetkililere haber verilen çukurun, yakınlardaki banka şubesi yönünde ilerleyen bir tünelin girişi olduğu ortaya çıktı.

31.01.2019Dünya
ABD hapishanelerinde mahkumların ses izleri toplanıyor

ABD hapishanelerinde mahkumların ses izleri toplanıyor

Adliye, cezaevleri, istihbarat gibi konular üzerine yoğunlaşan internet haber portalları The Appeal ve The Intercept’in ortaklaşa hazırladığı araştırma haberde, hapishane yetkililerinin birçok eyalette yüz binlerce mahkumun ses izlerini kendilerinden habersiz veya baskıyla büyük ölçekli biyometrik veritabanlarına kaydettikleri bildirildi.

31.01.2019Dünya
Guaido, Maduroyu indirmek için ordu ile görüşüyor

Guaido, Maduro'yu indirmek için ordu ile görüşüyor

Venezuela'da kendisini devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'nun, Nicolas Maduro'yu başkanlık koltuğundan indirebilmek için askeri kanatla görüşmeler yaptığı bildirildi.

28.01.2019Dünya