MENÜ

Döner Nerede Yenir

Döner Nerede Yenir ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Döner Nerede Yenir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 50 Döner Nerede Yenir haberi bulunmuştur.

Döner Nerede Yenir Haberleri

Harbi yiyor nokta com

Harbi yiyor nokta com

Salih Seçkin Sevinç onlarca yemek blogger’ından biri. Onu takip etmemin nedeni bir felsefesinin olması. Kendisine halk gurmesi diyor ve ara sokaklarda kalmış lezzetleri keşfediyor. Minik röportajlar yapıyor, mekan ve sahibinin hikayesini yazıyor. Çok güzel fotoğraflar eşliğinde adresiyle, telefon numarasıyla, haritasıyla yayınlıyor. Elbette anlaşamadığımız çok nokta var. Mesela bence şehrin en güzel kokoreci Eminönü’nde değil, Dolapdere’de...

18.02.2011Seyahat
Yılın 12 ayı Adana Tabiat Parkları

Yılın 12 ayı Adana Tabiat Parkları

Doğasıyla kendine hayran bırakan Adana Tabiat parkları, ziyaretçilerine görsel şölen sunuyor. Adana Tabiat Parkları şehrin gürültüsünden kaçıp doğanın içinde dinlenmek isteyenler için tam bir cennet. Peki Adana Tabiat Parkında ne yenir, ne içilir, nerede kalınır, neresi gezilir tüm bu soruların cevaplarını sizler için derledik. İşte detaylar…

18.04.2018Seyahat
10 TLlik tavuk döner polemiğinde yeni açıklama... Fiyat düşürdü

'10 TL'lik tavuk döner' polemiğinde yeni açıklama... Fiyat düşürdü!

Türk Veteriner Hekimler Birliği Merkez Konseyi Başkanı Talat Gözet'in 10 TL'den aşağı satılan yerlerde tavuk döner yenilmemesi çağrısı sosyal medyada büyük yankı buldu, yorum yağdı. Gözet'ten ise yeni bir açıklama geldi: "10 TL'nin altı belki biraz şey oldu ama bizim hesaplarımıza göre 7-8 TL'ye satılması normaldir. Ama bunun altı, porsiyon hesabına göre yarım porsiyon verirseniz tamam."

16.03.2018Ekonomi
Kastamonu Tabiat ve Milli Parkları

Kastamonu Tabiat ve Milli Parkları

Kış mevsimi molasını vermeden önce yaban hayatı, doğal güzellikleri, temiz havası ve panoramik manzarası eşliğinde tüm bunlardan daha fazlasını yapabileceğiniz fiziksel ve sosyal anlamda bir eşik niteliği taşıyan Kastamonu Tabiat ve Milli Parkları’na davetlisiniz…

24.01.2018Seyahat
Eminönünden 81e bindik: Ayastefanos havası

Eminönü'nden 81'e bindik: Ayastefanos havası

93 Harbi’ni bitiren Ayastefanos Antlaşması bu semtte imzalandı. Yeşilçam’ın ölümsüz filmleri bu sokaklarda çekildi. Meşhur Roma dondurmasıyla da, müdavim meyhanesiyle de burada tanıştık. Velhasıl geçmişi sağlam, ortamı huzurlu Yeşilköy, her köşesiyle davetkâr...

8.12.2017Hürriyet Cumartesi
Antalya’nın lezzetli yüzü

Antalya’nın lezzetli yüzü

Antalya’da turizm mevsimine nokta kondu diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Turizmin başkentinde her mevsim konuklara sunulacak bir hediye var. Doğanın cömert davrandığı bu kent benim gibi damağına düşkünler için lezzetli yemekleri ile ön plana çıkıyor. Şiş köftesi, tahinli piyazı, serpme böreği, döneri, kelle paça çorbası, Hibeş’i, kokoreci, Akdeniz’in lezzetli balıkları, mezeleri ve çeşit çeşit tatlıları... Hepsi birer başyapıt!

30.11.2016Seyahat
En iyi 10 sokak lezzeti

En iyi 10 sokak lezzeti

Şık restoranları bir kenara bırakın, şimdi sıra İstanbul’un vazgeçemeyeceğiniz sokak lezzetlerini keşfetmekte! İstanbul Life jürisi yanıtladı: “En iyisi nerede yenir?”

10.12.2015Yemek Kültürü
Biraz Rum, biraz Türk: Sille

Biraz Rum, biraz Türk: Sille

Sizleri sonbaharda eski bir Rum köyüne davet ediyorum. Dinlerini yaşayamayan insanların saklandıkları mağaraları, anlaşamayan cemaatin karşılıklı yaptıkları kiliseleri ve Safranbolu’yu anımsatan evleriyle Sille farklı hikâyeler barındırıyor. Üç yıl boyunca devam eden restorasyon sonucu şu an görülmeyi kesinlikle hak ediyor.

27.11.2015Seyahat
Dünyanın en iyi 100 restoranı arasına giren Miklanın şefi Mehmet Gürs: Yeryüzünde antropolog çalıştıran tek restoranız

Dünyanın en iyi 100 restoranı arasına giren Mikla'nın şefi Mehmet Gürs: Yeryüzünde antropolog çalıştıran tek restoranız

Başardı: 1000 jüri üyesinin oylarıyla yüz binlerce, belki milyonlarcasının arasından sıyrılıp Mikla’yı dünyanın en iyi 96’ıncı restoranı yaptı. Mehmet Gürs’le Londra’daki ödül töreninden döner dönmez buluştuk, bu başarısının arkasında nelerin yattığını konuştuk.

15.06.2015Hürriyet Pazar
Tarih kokan kent: Uşak

Tarih kokan kent: Uşak

Anadolu’da tarihi dokusunu koruyan, doğal güzellikleri, yöresel yemekleriyle dikkat çeken bir kent Uşak. Son günlerde gezginler bu tarih kokan kente daha çok ilgi gösteriyor. Okurumuz Aynur Koç izlenimlerini yazdı.

24.08.2014Seyahat
Ankara’da ayaküstü ziyafet

Ankara’da ayaküstü ziyafet

Geçen hafta İzmir’de başladığımız sokak lezzetleri turumuza bu hafta Ankara ile devam ediyoruz.

22.03.2013Kelebek
Ne Yapmalı Dedik İşte Cevabınız -2-

Ne Yapmalı Dedik İşte Cevabınız -2-

Ermeni iddialarıyla ilgili Türkiye her yıl 24 Nisan yaklaşırken bir tehditle karşı karşıya geliyor. Bir işkence mekanizması gibi önümüze getirilen bu tehdide karşı köklü bir çözüm bulmalıyız demiş ve sizin fikrinizi sormuştuk. İşte sizin cevaplarınız...

7.03.2010Gündem
Çepeçevre Van Gölü

Çepeçevre Van Gölü

Pastırma yazını fırsat bilip, Türkiye’nin en doğusuna, Van Gölü’nün çevresine gittim. Niyetim hem Türkiye’nin en büyük gölünü çepeçevre dolaşıp, hem geçmişi hem bugünü izlemek, aynı zamanda da yöre mutfağının birbirinden lezzetli yemeklerinin tadına bakmaktı. Bu hafta Edremit, Gevaş, Ahdamar, Tatvan, Nemrut izlenimlerimi aktaracağım. Gelecek hafta ise Bitlis, Ahlat, Adilcevaz, Muradiye ve Van’ı...

9.11.2008Seyahat
Antalya’nın en özel 10 lezzeti

Antalya’nın en özel 10 lezzeti

Antalya Türkiye’nin en önemli turizm kentlerinden biri. Dünyanın dört bir yanından insanlar geliyor bu güzel şehre. 30-40 yıl önce küçük bir Akdeniz kentiyken bugün bir marka oldu. Yerleşik nüfusunun yaklaşık 20 katı ziyaretçiyi ağırlıyor her sene. On binlerce yabancı, yerleşik hayat sürdürüyor burada. Bir o kadar da Türk, metropollerdeki sıkıntılarını unutmak için gidiyor. Böylece her sene yepyeni mekanlar açılıyor.

21.08.2008Kelebek
Gitmek, görmek keşfetmek için çok fazla nedeni barındıran topraklar SARAYBOSNA

Gitmek, görmek keşfetmek için çok fazla nedeni barındıran topraklar SARAYBOSNA

Ne olursa olsun, ne kadar yıl geçerse geçsin; acıyı küllemek kolay değil. Geçmişi unutmak. Yaşanan dramların üzerini örtmek. Boş verip geçmek. Her yeni gün yeni bir şeye gebe. Doğru. Ama ocağına ateş düşenin gözünden yaş eksik olmuyor. Özellikle de kadınların. Savaş erkek nüfusu o denli azaltmış ki; sokaklarda, caddelerde çoğunlukla kadınlar var. Savaş öncesi 4.5 milyon nüfusu olan Bosna Hersek’in nüfusu bugün 3.5 milyon civarında. Tam sayı bilinmiyor. Resmi sayım 2010 yılında gerçekleşecek.

26.02.2006Seyahat
Yüzlerinde hayatın ipuçlarını taşıyan insanların şehri Urfa

Yüzlerinde hayatın ipuçlarını taşıyan insanların şehri Urfa

Peygamberler şehri diye adlandırılan Şanlıurfa, Türkiye’nin en renkli illerinden biri. Sokaklarında, çarşılarında dolaşırken, yüzlerinde yaşamlarına dair ipuçları bulunan o kadar çok insan görüyorsunuz ki, şehrin anlı şanlı tarihini bir yana bırakıp, onların hikayelerinde kayboluyorsunuz.

12.02.2006Seyahat
Roma’nın kalıntıları Hıristiyanlığın izleri Osmanlı’nın görkemi: SURİYE

Roma’nın kalıntıları Hıristiyanlığın izleri Osmanlı’nın görkemi: SURİYE

Suriye, Roma İmparatorluğu’nun kalıntıları, Hıristiyanlığın izleri ve Osmanlı’nın görkemiyle kuşatılmış bir ülke. Akdeniz dünyasının en önemli kalıntılarından biri olan Çöl Kraliçesi Zenobia’nın şehri Palmira, geleneksel pazarları, kalesi, müzesi ve çok iyi korunmuş taş evleriyle dünyanın en eski şehri unvanına sahip olan 4000 yıllık Halep, Bizans döneminden kalma onlarca hayalet şehir, Suriye’nin batıya dönük yüzünü yansıtan Lazkiye, Haçlı Seferlerinin Ortadoğu’daki en önemli izi olan Krak des Chevaliers kalesi Suriye’nin bende bıraktığı izlerden bazıları.

1.05.2005Seyahat
Gölü, karlı tepelere bakan kıyıları ve tarihiyle kendine özgü bir coğrafya

Gölü, karlı tepelere bakan kıyıları ve tarihiyle kendine özgü bir coğrafya

Kedilerini ve canavar hikayelerini dinlerken, Van sanki Doğu’nun sıkıntılarını çekmemiş bir kent gibi durur. Oysa Van da Doğu’daki diğer kentler gibi payına düşeni yaşamıştır. Yine de onun şansı, bölgenin en turistik yerlerinden biri olan Van Gölü kıyısında olmak. Ancak, 3764 kilometrekarelik bir alanı kaplayan, Türkiye’nin tuzlu ve sodalı en büyük gölü olan Van Gölü, bugün artık keyifle bahsedemeyeceği bir başka canavarla yüzleşmek zorunda.

17.04.2005Seyahat
Bayram gezmesi -1

Bayram gezmesi -1

Seyahat, tutkularımızdan biri. Çünkü bir ömre sığmayacak kadar çok keşif şansı tanıyor bize; ‘’ben de oradaydım’’ dedirtiyor. ‘’Keşke’’ dediğimiz birçok hayal, hayal olmaktan çıkıyor. Senede bir kez seyahat edebilmek için nelere katlandığınızı bir düşünün. Bazen fazla mesailer hep bu uğurda yapılıyor. Şimdi, iki hafta sonra bir bayram tatili var. Reyan Tuvi sizler için, bayramda ‘ben de oradaydım’ demekten keyif alacağınız öneriler hazırladı.

31.10.2004Seyahat
Bayram gezmesi -1

Bayram gezmesi -1

31.10.2004Seyahat
Hırçın dalgalar serin yaylalar

Hırçın dalgalar serin yaylalar

Bolaman’dan sonra bütün yolu, bir kamyonun arkasına takılıp, sıkıntı içinde sollamaya ve bir an önce Ordu’ya varmaya çalışarak geçirmeyi bir kenara bırakın. Engin denizde yol alan yunusları görmek, dalgaların dövdüğü sarı yosun tutmuş kayalıkların üzerinde yürümek, Medreseönü’nde Uzun Saçlı’nın efsanevi çayını içmek, Çaka Tüneli’nde Vonalı Celal’in yüz küsur turşusu arasından seçim yapmak ya da meşhur Karadeniz pidesinin alasını tatmak için, bu 42 kilometrelik yolu yavaştan almak gerekiyor.

5.09.2004Kelebek
Tarihi konak ya da dağ oteli

Tarihi konak ya da dağ oteli

Osmanlı Sarayı Otel & Restaurant Kastamonu’da konaklamayı oldukça cazip hale getiren, bu 1910’lardan kalma tarihi Belediye Konağı, kentin turizmdeki kararlılığının ilk somut örneği.

28.03.2004Seyahat
Türkiye’nin en iyi 10 büfesi

Türkiye’nin en iyi 10 büfesi

Herkesin acelesi vardır. ‘Usta, bir dilli kaşarlı’, ‘Bana bir yarım döner kes’, ‘Yengenin yanında havuç suyu istiyorum’ bağrışmalarının arasında siparişinizi vermeye çalışırsınız. Rahatsız taburelere oturup beklersiniz. Üç, bilemediniz beş dakika sonra yemeğiniz önünüzdedir. 10 dakika sonra işlem tamamdır, karnınız doymuştur.

4.03.2004Kelebek
Nerede kalınır Ne yenir

Nerede kalınır? Ne yenir?

Böylesine tarihi bir kentin, nitelikli otel sıkıntısı çekmesi şaşırtıcı ve üzücü. Edirne'de otel sorununun yanında, yıldız sıkıntısı da var denilebilir. En fazla iki yıldıza kadar çıkabiliyorsunuz. Oysa genelde otellerin işletmecileri ve personelleri son derece gayretli ve canayakın. Yine de Efe Hotel, Park Hotel ve yeni açılan Pera Konukevi, yer bulabilirseniz, gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek oteller.

16.01.2004Seyahat
Şarabın kalbine yolculuk Uçmakdere-Melen hattı

Şarabın kalbine yolculuk Uçmakdere-Melen hattı

Kıvrıla büküle yol aldıktan sonra önce beş asırlık bir çınar, ardından da Uçmakdere adlı bir sürpriz bekliyor sizi. Önünüzde perde perde açılan 800 yıllık köye doğru ilerlerken buraya daha önce gelmediğiniz için hayıflanmaya başlıyorsunuz.

3.07.2003Seyahat
Los Angeles gez gez bitmiyor

Los Angeles gez gez bitmiyor

3.07.2003Spor Arena
Los Angeles gez gez bitmiyor

Los Angeles gez gez bitmiyor

3.07.2003Spor Arena
Los Angeles gez gez bitmiyor

Los Angeles gez gez bitmiyor

3.07.2003Spor Arena
Eski İstanbul burada Küçük Ayasofya

Eski İstanbul burada Küçük Ayasofya

Sultanahmet'in görkemi yıllarca ezmiş komşu Küçükayasofya'yı. Balkonlarından Marmara'nın alabildiğine izlendiği ahşap evler, Küçükayasofya Camii, camiyi çevreleyen medreseler yakın zamana kadar kimsenin ilgisini çekmemiş.

17.04.2003Seyahat
Marka çılgınlığı

Marka çılgınlığı

19.04.2000Kelebek

Yazar Sonuçları

İzmir lezzet rehberi

Bu sefer İzmir’de lezzetin peşinde koşturdum. Bilinenlerin değil de, gölgede kalmış, sadece damağına düşkün İzmirlilerin müdavimi oldukları lezzet duraklarının kapısını çaldım. Sadece İzmir’de değil Ege bölgesinin tamamında söz sahibi gurmeler rehberim oldu, yani oldukça şanslıydım. İşte İzmir lezzet rehberi...

11.01.2017

Şeb-i Yelda(en uzun gece-ler)…

Geceler uzadıkça, bizim yarıkürede kışlamaya başlayan o zorlu geceleri ısıtacak, hem ışıtacak şeylere ihtiyacı da artmış insanların. Ve umudu hatırlatan her şey kıymete binmiş tabi. Masallar, öyküler, şarkılar, şiirler yazmışlar ki insanlar, taşınsın nesillere umut dolu hikayeler; öncelikle de karanlığı kesen ışın kılıcının en doğal kahramanı güneşe övgüler… Az olsun şenlenir olmuş böyle geceler, ah katran karası geceler…

23.12.2017

Antalya’nın lezzetli yüzü

Antalya’da turizm mevsimine nokta kondu diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Turizmin başkentinde her mevsim konuklara sunulacak bir hediye var. Doğanın cömert davrandığı bu kent, benim gibi damağına düşkünler için lezzetli yemekleriyle ön plana çıkıyor. Şiş köftesi, tahinli piyazı, serpme böreği, döneri, kelle paça çorbası, Hibeş’i, kokoreci, Akdeniz’in lezzetli balıkları, mezeleri ve çeşit çeşit tatlıları... Hepsi birer başyapıt!

26.11.2016

Köpekle mantar avı

Jilber Barutçiyan Türkiye’deki en önemli mantar uzmanlarından. Kâh yazdığı kitapla kâh düzenlediği gezilerle mantar kültürünün yerleşmesine öncülük ediyor. Trüf mantarlarını bulmak için köpek ve domuzlardan yararlanıldığını anlatıyor

2.06.2012

Türk mutfağı nasıl kurtulur

İspanya ve Türk mutfaklarının hem pek çok ortak noktası var, hem de rakip sayılırlar. İspanya gezim sırasında mutfaklarını bizimkiyle kıyaslamadan duramadım. “Türk mutfağı neden İspanyol mutfağına kafa tutmasın ki” diye düşünerek, bu haftaki yazımda bu konuya kafa yordum

8.07.2011

Sait Faik de masamızdaydı

SELANİK’te akşam vakti, lokantadayız.

Yemekler söyleniyor, kitap fuarından söz ediliyor.

24.04.2010

Bir şehir ki 24 bin adalı, üçte biri orman, üçte biri su

İnsanın aklını başından alan şehirlerden biri olan Stockholm, bana göre İskandinavya’nın en güzel başkenti. Ülkesinde sorun yaşayan herkese kucak açmış olan iki milyonluk şehir o kadar kozmopolit ki Türkiye’den izleri değişik yerlerde görmek mümkün.

9.10.2006

Güzellik yarışması sonrası kapımın önünde yatan vardı

Kadın olmam durumu değiştirmez. Kadınların beğendiği kadınlar da vardır. Hatta esas olan budur. Kadınların kadınları beğenmesi. Erkekler bir kadını beğeniyorsa, mutlaka propagandasını bir başka kadın yapmıştır.

5.09.2006

Los Angeles gez gez bitmiyor

Geçen hafta Los Angeles gezisini bitirememiştim anımsarsanız. Los Angeles da bitecek gibi değil hani. Öyle bir yer ki, bir dudağı yerde bir dudağı gökte, gez gez bitmiyor.

3.07.2003