MENÜ
Arşiv

Dizayn Grup

Dizayn Grup ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dizayn Grup haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 688 Dizayn Grup haberi bulunmuştur.

Dizayn Grup Haberleri

Kapalı alanda yüksek heyecan

Kapalı alanda yüksek heyecan

Kapalı eğlence merkezlerinin bir yenisi İstanbul, Şişli Cevahir Alışveriş Merkezi içinde açıldı. Tatilya Eğlence Merkezi’nin de kapanmasıyla şu anda tek olma özelliğine sahip Cevahir Eğlence Merkezi, 58 bin metrekarelik alanda 23 üniteye sahip. Batık medeniyet Atlantis’ten esinlenilerek inşa edilen merkez, çocuklar kadar yetişkinlere de hitap ediyor.

31.08.2006Seyahat
Mazharın son numarası

Mazhar'ın son numarası

MFÖ grubunun Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda önceki akşam verdiği konserde, grup elemanlarından Mazhar Alanson'un kafasına geçirdiği metalden yapılma punk saçı damgasını vurdu. Elinde megafonla ve baş harfini taşıyan mikrofon ayaklığıyla şarkı söyleyen Alanson, "İlk şarkımızı bir şov yaparak söyledik. Her şey sanat için, sizleri sevdiğimiz için. Bakın Ajda Pekkan bir çok ameliyat oldu, eh bizde giyimimize dikkat edelim" dedi.

2.07.2006Kelebek
Geleceğin Britney Spears’ı

Geleceğin Britney Spears’ı

Geleceğin Britney Spears’ı olarak gösterilen, 17 yaşındaki Amerikalı pop yıldızı Kaci Brown ile Baselworld 2006 Fuarı’nda görüştük. Guess saatlerinin Faces to Watch projesinin tanıtımı için fuara katılan Brown, "Şarkı söyledikçe yaşadığımı hissediyorum" diyor.

23.04.2006Kelebek
Vestel Beyaz halka açılıyor

Vestel Beyaz halka açılıyor

Türkiye'nin hızlı büyüyen şirketleri arasında gösterilen Vestel Beyaz Eşya Ticaret Sanayi, Nisan ayı içinde halka arz edilecek. Şirket 58 milyon YTL'lik halka arzın yüzde 70'ini yurt dışına satacak.

4.04.2006Ekonomi
Annesinin çamaşırına üzüldü yağmuru bilen mandalı buldu

Annesinin çamaşırına üzüldü yağmuru bilen mandalı buldu

Almanya’nın Hannover kentinde dün başlayan CeBIT’2006’nın en ilginç ürünlerinden biri, 22 yaşındaki İngiliz Oliver MacCarthy’nın icat ettiği elektronik mandal. Annesinin çamaşırlarının yağmurda ıslanmasına üzülen Oliver, içinde elektronik barometre bulunan bir mandal geliştirdi. Mandal, yağmur yağacağını anlıyor ve kendini kilitliyor.

9.03.2006Ekonomi
Fiat Grande Punto Türkiye pazarında

Fiat Grande Punto Türkiye pazarında

Fiat'ın yeni otomobil modeli Grande Punto, Türkiye pazarına sunuldu. İtalya'da geçtiğimiz Eylül ayında pazara çıkan ve Türkiye'de 21 bin 900 YTL'den başlayan fiyatlarla satılacak, Grande Punto'yu ünlü tasarımcı Giorgetto Guiaro dizayn etti.

15.02.2006Ekonomi
CHPli Özyürek: Kar payından 1 kuruş almadık

CHP'li Özyürek: Kar payından 1 kuruş almadık

CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek, CHP'nin, İş Bankası'nda Atatürk'ün vasiyetinin gereği olarak 4 yönetim kurulu üyesi ile gözetim ve denetim görevi yaptığını belirterek, “CHP, İş Bankası'ndan bugüne kadar bir kuruş kar payı almamıştır” dedi.

31.01.2006Gündem
‘Kültürel provokatörüm’ dedi ‘Allah’ yazısını vazo yaptı

‘Kültürel provokatörüm’ dedi ‘Allah’ yazısını vazo yaptı

Dünyanın önde gelen tasarımcılarından Mısır kökenli Karim Rashid’in tasarımları Gaia&Gino adıyla Koleksiyon Mobilya tarafından Türkiye’de de satılacak. Kendini ‘kültürel provokatör’ olarak tanımlayan Rashid’in tasarımları arasında tümüyle Arapça Allah yazısından oluşan beyaz bir vazo da yer alıyor.

11.12.2005Ekonomi
Yeni Fiat Doblo basına tanıtıldı

Yeni Fiat Doblo basına tanıtıldı

Tofaş Üst Yöneticisi Alfredo Altavilla, “Doblo bizim ekmeğimiz, yağımız... Satış açısından da kar açısından da Tofaş için önemli bir ürün” dedi.

18.10.2005Gündem
Komisyoncuyla gelmeyin, ağır muamele yaparız

Komisyoncuyla gelmeyin, ağır muamele yaparız

Borçluların doğrudan kendilerine gelmesini isteyen TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, ‘Bizim arkadaşlarımız onlara her türlü ilgiyi gösterip, onları dinlemeye hazır. Araya komisyoncu, aracı koymayın. Aracı ve komisyoncu konduğunda, biz onlara çok daha ağır muamele yapma kararındayız ve bunu da yapacağız’ dedi.

28.09.2005Ekonomi
Kimi çanak antenleri kırmızıya boyadı kimi kaldırımlara etiket yapıştırdı

Kimi çanak antenleri kırmızıya boyadı kimi kaldırımlara etiket yapıştırdı

İstanbul Sanat Tanıtım ve Araştırma Vakfı’nın (İSTAV) düzenlediği İstanbul Yaya Sergileri’nin ikincisi geçtiğimiz hafta başladı. Büyükşehir ve Beyoğlu belediyelerinin katkısı ile Koç Holding’in ana sponsorluğunda gerçekleşen serginin küratörlüğünü Fulya Erdemci ve Emre Baykal üstlendi.

22.09.2005Seyahat
Kimi çanak antenleri kırmızıya boyadı kimi kaldırımlara etiket yapıştırdı

Kimi çanak antenleri kırmızıya boyadı kimi kaldırımlara etiket yapıştırdı

Kimi çanak antenleri kırmızıya boyadı kimi kaldırımlara etiket yapıştırdıİstanbul Sanat Tanıtım ve Araştırma Vakfı’nın (İSTAV) düzenlediği İstanbul Yaya Sergileri’nin ikincisi geçtiğimiz hafta başladı. Büyükşehir ve Beyoğlu belediyelerinin katkısı ile Koç Holding’in ana sponsorluğunda gerçekleşen serginin küratörlüğünü Fulya Erdemci ve Emre Baykal üstlendi. Bu yıl dokuzu yabancı 23 sanatçının katıldığı sergi, 22 Ekim’e kadar sürecek.

22.09.2005Seyahat
Bu İtalyan kafaları karıştırıyor

Bu İtalyan kafaları karıştırıyor

Bakın hepinizden çok rica ediyorum hatta söz vermenizi istiyorum, az sonra anlatacaklarım aramızda kalacak. Sizlerle iki seneye yaklaşan samimiyetimize dayanarak istiyorum bunu çünkü küçük bir kaçamağımı anlatacağım bu hafta. Bu benimkisi, müthiş bir aşk yaşarken, beraber olduğun kişiyi çok sevmene rağmen, çoğunlukla erkeklerin yaptığı, uçkuruna yenilmek durumu.

6.09.2005Kelebek
Tariş, Tat ile Fasıl yapacak

Tariş, Tat ile Fasıl yapacak

Günden güne hareketlenen ve çeşitlenen rakı piyasasına Tariş-Tat ortaklığı ile üretilen iki yeni rakı daha katılıyor. Birinin adı Fasıl, diğerinin henüz belli değil. Düşünülen isimler arasında Çakırağası, Çipura, Gediz, Karafaki, Lidya, Çakırkeys, Mendore, Mercan ve T&T var.

14.07.2005Ekonomi
Köylüye rüşvet dağıtmayın, tarımı yeniden canlandırın

Köylüye rüşvet dağıtmayın, tarımı yeniden canlandırın

Koç-Ata-Sancak Çiftliği Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, Türkiye’de 1950’lerden itibaren köylünün sadece oy deposu olarak kalmasını isteyen politikalarla desteklendiğini söyledi. Sancak, ‘Köylü eşittir oy deposu. Köylü eşittir çiftçi. Çiftçi eşittir teşvik. Teşvik eşittir rüşvet yöntemiyle Türkiye’de tarım ve hayvancılık gelişeceğine sürekli geriledi’ dedi.

10.07.2005Ekonomi
Erdoğan: Milletin vicdanını rahatlatacağız

Erdoğan: Milletin vicdanını rahatlatacağız

Erdoğan, özelleştirmeye karşı çıkanların demokrasiye de kuşkuyla baktığını belirterek, başörtüsü konusunda 'milletin vicdanını rahatlatacaklarını' söyledi.

22.06.2005Gündem
Bir uyumsuzun notları

Bir uyumsuzun notları

18.06.2005Kelebek
Bir uyumsuzun notları

Bir uyumsuzun notları

18.06.2005Kelebek
Pistlerde kadın rüzgarı esiyor

Pistlerde kadın rüzgarı esiyor

Geçtiğimiz yıl Seat Cup Türkiye ile pistlere binlerce kişinin takip ettiği bir yarış kazandıran Doğuş Motorsports’un ikinci organizasyonu olan Polo Ladies Cup ile kadınlar piste çıktı. Türkiye’de ilk kez yalnızca kadınların boy gösterdiği bir yarış olan Polo Ladies Cup’ta 17 kadın şampiyonluk mücadelesi verecek.

24.05.2005Kelebek

Yapı Kredi ‘pat’ diye satılmaz artık son aşamaya geliyorlar

BDDK Başkanı Tevfik Bilgin, bankacılık sektöründe yüzde 10 paya sahip Yapı Kredi’nin satışında tarafların incelemesinin ‘pat’ diye bitemeyeceğini belirtti. Bilgin, ‘Ancak, aşamaların önemli bölümü geçildi. Bugün itibarıyla çözüme uzak değiliz’ dedi.

2.04.2005Ekonomi
Trump’la farklıyız

Trump’la farklıyız

Anadolu Grubu İcra Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, dün akşam ilk bölümü yayınlanan ‘Çırak’ta yer almayı uzun bir tereddüt döneminden sonra kabul etti. Orijinal programı sunan Donald Trump’la ortak noktalarının, işadamı kimlikleri ve bu yarışmayla sınırlı olduğunu söyleyen Özilhan, etkilenmemek ve kolay karar verebilmek için yarışmacılarla sadece iş konuşuyor.

20.03.2005Kelebek
Trump’la farklıyız

Trump’la farklıyız

20.03.2005Kelebek
İlk adımı attılar

İlk adımı attılar

19.03.2005Spor
İlk adımı attılar

İlk adımı attılar

19.03.2005Spor Arena
Dünyadan haberler

Dünyadan haberler

25.01.2005Kelebek

Yazar Sonuçları

’Deprem Dede’ye emekli maaşı yeter’demek bana haksızlık değil mi

BİR konut projesinde danışmanlık yapan ve reklamlarında oynadığı için eleştirilere hedef olan ’Deprem Dede’ Prof. Ahmet Mete Işıkara, "Bu proje benim misyonuma uyuyor. ’Sen Deprem Dede’sin, Deprem Dede kal, emekli maaşınla geçin. Ek gelir sağlayacak hiçbir çabaya girme’ denmesi haksızlık değil midir bana?" dedi.

18.06.2006

Derin devlet kim, çete kim?

Kavram karışıklığı yaşıyoruz. “Derin Devlet” kimdir? Kimlerden oluşur? Birde “Çete’ler” var. Bu iki grup birbirine karıştırılmamalı. Merak edenler için bir “sözlük” hazırladım.(!)

2.06.2006

’Cumhuriyet’in 100. Yıl’ projeleri yarıştı

TEPEBAŞI’nda eski TRT ve TÜYAP sergi salonu olarak bildiğimiz binada, Büyükşehir’in ’İstanbul Metropolitan Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi’ (İMP) bulunuyor.

30.03.2006

Modelliğini gelini yapıyor

Dünyaca ünlü mücevher markası Stefan Hafner ile saat sektöründe önemli bir isim olan Franck Muller’in 2006 özel tasarımları, önceki gün Collection’ın Maçka mağazasında tanıtıldı.

13.12.2005

İspanya’nın asma bahçesi

Bu yıl kısmetim bağlardan yana çok açıktı. Önce Saros’taki Sarafin bağları, ardından Bozcaada’da bağbozumu, son olarak İspanya’nın ünlü Rioja bölgesi...

15.10.2005

Bir uyumsuzun notları

Geçen gün gazetelerde ‘Kadınların duymak istedikleri yedi iltifat’ başlığıyla yayınlanan listeyi inceleyince, hemen memleketimizin en ‘ünsüz’ komplo teorisyeni Erol Mütercimler’e öykündüm ve aynen şöyle dedim: ‘Hımmm... Bu liste olsa olsa kadınları küçük düşürmek isteyen bir kadın düşmanının işidir.’

18.06.2005

BoeIng daha uzağa uçuyor

Amerikalı uçak imalatçısı Boeing, 17 bin 446 kilometre hiç inmeden uçabilen 777-200LR ile uzun menzilli uçak yarışında rakibi Airbus’ın bir adım önüne geçti.

19.02.2005

TGSD konfeksiyonculara ‘İnsan Hakları Sertifikası’ verecek

TGSD’nin yeni Başkanı Aynur Bektaş, konfeksiyonda insan haklarının çok önemli olduğunu ve dünya markalarının bunu bir satış politikası olarak kullandığını belirterek, ‘Biz de ‘İnsan Hakları Sertifikası’ verebilir konuma gelmek istiyoruz’ dedi.

6.02.2005