MENÜ

Dış Basın

Dış Basın ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dış Basın haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13.167 Dış Basın haberi bulunmuştur.

Dış Basın Haberleri

İstanbulda tarihi karar: Doğu Kudüs Filistinin başkentidir

İstanbul'da tarihi karar: Doğu Kudüs Filistin'in başkentidir

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasının ardından, Türkiye’nin öncülüğünde İstanbul’da bir araya gelen İslam İşbirliği Teşkilatı üyeleri, Doğu Kudüs’ü Filistin Devleti’nin başkenti ilan etti. İslam ülkeleri, dünyaya da aynı kararı alma çağrısı yaptı. Olağanüstü zirveye katılan 56 üye ülkenin imza attığı bildiride ABD’nin Kudüs kararı ‘hukuken hükümsüz’ ilan edildi. Amerikan yönetimi, bu yasadışı beyanın geri çekilmemesinden doğacak tüm sonuçlardan sorumlu tutulurken bildiride özetle şunlar vurgulandı:

13.12.2017Gündem
Sinyali verdi: Filistini tanıma zamanı...

Sinyali verdi: Filistin'i tanıma zamanı...

Slovenya Dışişleri Bakanı Karl Erjavec, ülkesinin Filistin'i tanıma zamanının geldiğini söyledi.

13.12.2017Dünya
Dış basın tarihi Doğu Kudüs kararını nasıl gördü

Dış basın tarihi Doğu Kudüs kararını nasıl gördü

Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Olağanüstü Zirvesi'nin İstanbul Deklerasyonu'nda alınan, "Doğu Kudüs'ü Filistin Devleti'nin başkenti olarak ilan ediyor ve bütün devletleri Filistin Devleti'ni ve Doğu Kudüs'ün onun işgal altındaki başkenti olduğunu tanımaya davet ediyoruz" kararına Avrupa medyası geniş yer verdi.

13.12.2017Dünya
7 Ekim Cumartesi DHA Spor Gündemi

7 Ekim Cumartesi DHA Spor Gündemi

7 Ekim Cumartesi DHA Spor Gündemi

7.10.2017İstanbul
Süre sona erdi... Katar, uzun süredir hazırlanıyordu

Süre sona erdi!... Katar, uzun süredir hazırlanıyordu

5 Haziran'da Katar'a yönelik abluka kararı alan Suudi Arabistan liderliğindeki Arap ülkelerinin, Katar'a 13 maddelik talep listesi konusunda tanıdığı ultimatom bugün sona erdi. Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır dışişleri bakanlarının bugün Kahire'de yapacakları zirveden Katar'ın 'red' cevabına karşı bir karar alınması bekleniyor. Katar'a yönelik atılabilecek adımlar arasında söz konusu ülkenin Körfez İşbirliği Konseyi'nden (KİK) çıkarılması ya da ek ekonomik yaptırımlara maruz bırakılması gösteriliyor. Katar'a yönelik askeri bir müdahale ihtimali 'abluka' uygulayan ülkeler tarafından daha önce reddedilmişti. 

5.7.2017Dünya
Az farklı galibiyet

Az farklı galibiyet

PARLAMENTER sistemden cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçişi öngören anayasa paketinin referandumda kabul edilmesi dünya basınında büyük yankı buldu. Dış basın gelişmeyi şöyle aktardı:

17.4.2017Dünya
14 NİSAN CUMA DHA SPOR GÜNDEMİ

14 NİSAN CUMA DHA SPOR GÜNDEMİ

14 NİSAN CUMA DHA SPOR GÜNDEMİ

14.4.2017İstanbul
Reina saldırganı yakalandı, dünya hurriyet.com.trden duydu

Reina saldırganı yakalandı, dünya hurriyet.com.tr'den duydu!

Reina'ya saldıran teröristin yakalanması uluslararası basında da geniş yankı buldu. Haberi, başta uluslararası ajanslar olmak üzere birçok yayın organı, son dakika gelişmesi olarak duyurdu. CNN, BBC ve El Cezire dahil, hemen hemen tüm yayın organları; haberi manşetten verdi. Birçok ajans ve gazetenin kaynağı ise hurriyet.com.tr oldu.

17.1.2017Dünya
Reina saldırganı teröristle ilgili yeni detaylar

Reina saldırganı teröristle ilgili yeni detaylar

Yılbaşı gecesi Reina'da 39 kişiyi katleden DEAŞ'lı terörist Abdülgadir Masharipov İstanbul polisinin nefes kesen operasyonuyla yakalandı. Terörist polisleri görünce yatağın yanına saklanmaya çalıştı, kısa süreli arbede yaşandı. Teröristin yakalandığı evde Iraklı bir erkek ve 3 kadın vardı. Teröristin 4 yaşındaki oğlunun da yanında olduğu iddia edilmişti. Ancak bu iddia doğru çıkmadı. 'Teröristin çocuğu nerede, nereye, kime bıraktı?' sorusu akıllara geldi. Teröristin çocuğu kime verdiği araştırılıyor. İşte teröristin yakalanmasına ilişkin son bilgiler...

17.1.2017Gündem
Reina saldırganıyla birlikte yakalanan 3 kadının sırrı çözüldü

Reina saldırganıyla birlikte yakalanan 3 kadının sırrı çözüldü

Yılbaşı gecesi Reina'da 39 kişiyi acımasızca katleden terörist 'Abu Muhammed Horasani' kod isimli Abdulkadir Masharipov, İstanbul Esenyurt'ta sağ olarak yakalandı. Reina saldırganı ile birlikte 1'i Irak asıllı erkek, 3'ü kadın 4 kişi de gözaltına alındı. Evde yakalanan Senegal, Mısır ve Somali uyruklu 3 kadın dikkat çekti. Teröristlerin yer değiştirmede dikkat çekmemek için siyahi kadınları kullandığı iddia ediliyor.

17.1.2017Gündem
Reina saldırganı Abdulkadir Masharipov saklandığı evde böyle yakalandı

Reina saldırganı Abdulkadir Masharipov saklandığı evde böyle yakalandı!

Yılbaşı gecesi Reina'ya saldıran terörist Abdulkadir Masharipov yakalanması için Türkiye genelinde operasyon düzenleyen özel harekat ve istihbarat elemanları 17. günün sonunda katliamcının izini İstanbul Esenyurt'ta bir sitede buldu. Arkadaşına ait evde kaldığı belirlenen katliamcı düzenlenen operasyonla kıskıvrak ele geçirildi. Teröristin etrafındaki çemberi gittikçe daraltan, 39 kişiyi gözaltına alıp yüzlerce saatlik MOBESE kaydı ve güvenlik kamerası görüntüsü izleyen istihbarat elemanları yurt dışına kaçtığı öne sürülen katili nihayet ele geçirdi.

16.1.2017Gündem
Belirsizlik çözülürse yabancı geri gelir

Belirsizlik çözülürse yabancı geri gelir

Türk Lirası’nın geldiği seviyeleri endişe verici olarak tanımlayan ünlü ekonomist Timothy Ash, Merkez Bankası’nın hızlı harekete geçmesiyle sorunun çözüleceği fikrinde. Ash, yabancı yatırımcının risk almaktan çekinmeyeceğini belirterek asıl sorunun belirsizlik olduğuna dikkat çekti.

15.1.2017Ekonomi
Ahmet Hakan: ‘Her dönemin adamı’ değilim her dönemin en kötü adamıyım

Ahmet Hakan: ‘Her dönemin adamı’ değilim her dönemin en kötü adamıyım!

CNN Türk’teki ‘Tarafsız Bölge’yi hazırlayıp sunan Hürriyet köşe yazarı Ahmet Hakan, Kanal D Haber Dairesi’nin başkanı oldu, yarından itibaren Kanal D Ana Haber’i sunacak. Yeni görevi öncesi buluştuk; hakkındaki eleştirileri, sosyal medyadan neden uzaklaştığını, Atatürk’le ilgili itiraflarını, Orhan Pamuk ve Melih Gökçek takıntısını, eski ve yeni Türkiye’yi konuştuk.

14.1.2017Hayat
Putinden Cumhurbaşkanı Erdoğana taziye mesajı

Putin'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a taziye mesajı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İstanbul'daki terör saldırısı nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a taziye mesajı gönderdi.

11.12.2016Dünya
İstanbuldaki saldırıya dünyadan tepkiler

İstanbul'daki saldırıya dünyadan tepkiler

İstanbul'daki terör saldırısına dünyadan tepki yağıyor. Macaristan, saldırıya ilişkin, “Avrupa Birliği'nin güvenliği Türkiye'nin istikrarı ile başlar. Bu yüzden bu tür saldırılar Avrupa Birliği'ne karşı da yapılmıştır” açıklamasında bulundu.

11.12.2016Dünya
AB yetkililerinin ‘terör saldırısı’ dememesi tepki çekti

AB yetkililerinin ‘terör saldırısı’ dememesi tepki çekti

Avrupa Birliği (AB) kurumlarının yetkilileri, İstanbul terör saldırısına tepki göstermek için ilk saatlerde sosyal medya açıklamalarını yeterli gördü. Yetkililerin ‘terör saldırısı’ ifadesini kullanmaması ise sosyal medyada tepki çekti.

11.12.2016Dünya
Dış basın İstanbuldaki hain saldırıyı böyle gördü

Dış basın İstanbul'daki hain saldırıyı böyle gördü

Dolmabahçe'de Beşiktaş-Bursaspor maçının ardından düzenlenen terör saldırısı, uluslararası basında manşetlere taşındı.

11.12.2016Dünya
Mete Yarar: Saldırının zamanı çok manidar

Mete Yarar: Saldırının zamanı çok manidar

Fırat Kalkanı Harekatı'nda 3 askerimizin şehit olmasının ardından Güvenlik Uzmanı Mete Yarar saldırıyı değerlendirdi. Yarar, uçağın kime ait olduğundan çok kimin kullandığının araştırılmasını gerektiğini belirtti. Yarar, ayrıca saldırının geçen yıl Rus uçağının düşürüldüğü tarihin yıl dönümünde gerçekleştirilmesine dikkat çekti. Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar ise "Soğukkanlı bir şekilde stratejik akıl devrede olmalı. Bu olay bölgesel bir savaşla ilgili büyük risk taşıyor. Bu tuzağa düşülmemeli" diye konuştu.

24.11.2016Gündem
Dış basın Türk askerlerinin Suriyede şehit edilmesini böyle duyurdu

Dış basın Türk askerlerinin Suriye'de şehit edilmesini böyle duyurdu

Fırat Kalkanı harekâtına katılan üç askerimizin Suriye'de şehit edilmesi, dış basında da geniş yankı buldu. Uluslararası medya, TSK'nın konuya ilişkin açıklamasını son dakika gelişmesi olarak duyurdu.

24.11.2016Dünya
Son dakika haberi: Suriyede Türk askerine hava saldırısı 3 şehit var

Son dakika haberi: Suriye'de Türk askerine hava saldırısı! 3 şehit var

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye rejim güçlerince gerçekleştirildiği değerlendirilen hava saldırısında 3 askerin şehit olduğunu, biri ağır olmak üzere 10 askerin ise yaralandığını açıkladı. TSK'dan gelen açıklamada 'Suriye'de 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 10 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır' ifadeleri yer aldı. Şehitlerin kimlikleri belli oldu.

24.11.2016Gündem
Gazipaşada Atatürkü anma programı

 Gazipaşa'da Atatürk'ü anma programı

 Gazipaşa'da Atatürk'ü anma programı

10.11.2016Antalya
Avrupa ve ABD: Derinden rahatsız etti

Avrupa ve ABD: Derinden rahatsız etti

ABD, AB ve Almanya’dan HDP’ye operasyonla ilgili yapılan açıklamalarda kaygı ve rahatsızlık dile getirildi. AB ülkelerinin Ankara büyükelçileri dün olağanüstü toplandı. Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz gözaltıların ürkütücü sinyal verdiğini söyledi. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, ‘Derinden rahatsız etti’ dedi.

4.11.2016Dünya
Prof Dr. Hakan Yavuz: Cemaatçiler savaşı kaybetmiş Naziler gibi Hoca’ya karşı isyan var

Prof Dr. Hakan Yavuz: 'Cemaatçiler savaşı kaybetmiş Naziler gibi! Hoca’ya karşı isyan var'

Bir yanda fantastik bilgilerle sürekli el artıran itirafçılar... Bir yanda ‘dir’li ‘dır’lı kesin cümleleriyle memleketimin televizyon yorumcuları... Ve topu hâlâ üst akıllara atan politikacılar... Bu kakafoniden sağlıklı bir analiz çıkarmamız zor. Türkiye’de Gülen’le ilgili yayımlanmış objektif akademik çalışma sayısı bir-ikiyi geçmiyor. Dünyada Cemaat’i en iyi incelemiş isimlerden biri, hatta kimilerine göre ilki Utah Üniversitesi Siyasal Bilgiler Bölümü’nden Prof. Dr. Hakan Yavuz... Yavuz, bir dönem Cemaat’e yakın durmuş, Fethullah Gülen ile defalarca mülakat yapmış, 2000’li yılların sonunda ise Hürriyet’te yayımlanan üç açıklamayla net bir mesafe koymuş biri. Cemaat’le ilgili ilk uluslararası akademik çalışmayı yaptı. İkinci kitabı Oxford Üniversitesi Yayınları’ndan çıktı. Kendisiyle FETÖ’nün son durumunu ve Türkiye’de bu yapıları yaratan toplumsal ahlak sorununu konuştuk.

20.8.2016Gündem
AYMden, cinsel istismarda 15 yaş kuralının iptali açıklaması

AYM'den, 'cinsel istismarda 15 yaş kuralının iptali' açıklaması

Anayasa Mahkemesi Başkanlığından yapılan açıklamada, Türk Ceza Kanunu'nun (TCK), çocuğun cinsel yönden istismarına ilişkin cezaları düzenleyen 103. maddesinin birinci fıkrasındaki "15 yaşını tamamlamamış her çocuğa karşı gerçekleştirilen her türlü cinsel davranışın cinsel istismar sayılacağı"na ilişkin hükmün iptaline ilişkin kararın, kategorik olarak 15 yaşından küçük çocuklara karşı işlenen cinsel istismar fiillerinin suç olmaktan çıkarılmasını ima dahi etmediği vurgulandı.

15.8.2016Gündem
Dış basın nasıl gördü

Dış basın nasıl gördü

Dünyanın bütün büyük medya kuruluşları darbe gecesi internet sitelerinden haberleri sıcağı sıcağına takip etti. Çoğunda anafikir şuydu: Türklerin darbeyi püskürttü.

22.7.2016Yaşasın Demokrasi
İstanbuldaki patlama ile ilgili flaş haberler...

İstanbul'daki patlama ile ilgili flaş haberler...

Hüzne boğan olaydan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor.. Terör, kanlı yüzünü dün sabah Vezneciler’de üniversite yolunda gösterdi. İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde nöbet değişimine giden çevik kuvvet polislerinin bulunduğu midibüs geçerken, park halindeki bombalı araç uzaktan kumandayla patlatıldı. Üniversite binaları ile çevredeki işyerlerinin de büyük hasar gördüğü saldırıda 6 polis şehit oldu, 5 sivil yaşamını yitirdi. Üniversitede çalışan bir kadın ile kendisini işe bırakan eşi, bir banka çalışanı ve bir mağaza müdürü sivil kurbanlar arasında. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı. Saldırı dünya basınında da yer aldı. İngiliz Independent ve Financial Times gazeteleri Vezneciler'de düzenlenen bombalı saldırıyı henüz üstlenen olmasa da şüphelerin terör örgütü PKK üzerinde yoğunlaştığını yazdı. Financial Times'ta terör örgütünün taktik değişimine vurgu yapıldı.

8.6.2016Gündem
Araç 3 gün otoparktaydı

Araç 3 gün otoparktaydı

Vezneciler'deki bombalı saldırıda olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı incelemeler ve MOBESE kameralarından elde edilen görüntüler sonunda otomobilin bir araç kiralama şirketinden kiralandığı tespit edildi.

8.6.2016Gündem
Yine hain pusu

Yine hain pusu

Terör, kanlı yüzünü dün sabah Vezneciler’de üniversite yolunda gösterdi. İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde nöbet değişimine giden çevik kuvvet polislerinin bulunduğu midibüs geçerken, park halindeki bombalı araç uzaktan kumandayla patlatıldı. Üniversite binaları ile çevredeki işyerlerinin de büyük hasar gördüğü saldırıda 6 polis şehit oldu, 5 sivil yaşamını yitirdi. Üniversitede çalışan bir kadın ile kendisini işe bırakan eşi, bir banka çalışanı ve bir mağaza müdürü sivil kurbanlar arasında. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı. Saldırı dünya basınında da yer aldı. İngiliz Independent ve Financial Times gazeteleri Vezneciler'de düzenlenen bombalı saldırıyı henüz üstlenen olmasa da şüphelerin terör örgütü PKK üzerinde yoğunlaştığını yazdı. Financial Times'ta terör örgütünün taktik değişimine vurgu yapıldı.

7.6.2016Gündem
İngiltere ve Almanya, Vezneciler saldırısının ardından seyahat uyarısını güncelledi

İngiltere ve Almanya, Vezneciler saldırısının ardından seyahat uyarısını güncelledi

İstanbul Vezneciler'de bir polis aracına gerçekleştirilen saldırı üzerine Birleşik Krallık ve Almanya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'ye seyahat uyarısını güncelledi.

7.6.2016Dünya
Dış basın İstanbuldaki patlamayı böyle duyurdu

Dış basın İstanbul'daki patlamayı böyle duyurdu

Uluslararası yayın kuruluşları, İstanbul Vezneciler'de çevik kuvvet polislerinin otobüsüne düzenlenen saldırıyı okurlarına 'son dakika gelişmesi' olarak duyurdu.

7.6.2016Dünya
Dış basın AK Partinin kongre tarihini böyle duyurdu

Dış basın AK Parti'nin kongre tarihini böyle duyurdu

AK Parti'de olağanüstü kongrenin 22 Mayıs'ta yapılacağının açıklanması, uluslararası basın tarafından son dakika gelişmesi olarak aktarıldı. BBC, "Davutoğlu, Erdoğan'la arasının açıldığı yönündeki haberlerin üzerine yapılacak olağanüstü AK Parti kongresinde görevden çekilecek" ifadesini kullandı. Dünya televizyonları Başbakan Davutoğlu'nun açıklamalarını canlı yayınladı.

5.5.2016Dünya
Kıbrıs gezisinde katliam çukurunun tanıkları buluştu

Kıbrıs gezisinde katliam çukurunun tanıkları buluştu

Kıbrıs gezisinde katliam çukurunun tanıkları buluştu

12.4.2016Denizli
ABD, tutukladığı Zarrab’ın tüm malvarlığına el koyacak: En büyük delil ‘Ekonomik Cihat’

ABD, tutukladığı Zarrab’ın tüm malvarlığına el koyacak: En büyük delil ‘Ekonomik Cihat’

Miami’de FBI ajanları tarafından yakalanan Reza Zarrab’ın (Rıza Sarraf) kefalet başvurusu mahkeme tarafından reddedildi. Savcılık, Zarrab’ın banka sahtekârlığı ve karapara aklamayla ilişkili tüm malvarlığına el konulmasını isterken, iddianamedeki en çarpıcı delil ise Zarrab’ın İran Merkez Bankası Başkanı’na hitaben kendi adına hazırlattığı Zarrab Ailesi’nin yaptırımlara karşı ‘Ekonomik Cihat’a hazır olduğunu belirten mektup.

23.3.2016Ekonomi
Zarrab’ı tutuklayan savcı Bharara, Türkiye’nin en merak edilen ismi oldu

Zarrab’ı tutuklayan savcı Bharara, Türkiye’nin en merak edilen ismi oldu

Reza Zarrab’ı Miami’de tutuklayan ‘Wall Street Şerifi’ lakaplı savcı Preet Bharara, Türkiye’nin en merak edilen ismi oldu. Twitter’da takipçi sayısı 1 günde Türklerle 51 bine çıkan, ‘Billions’ isimli dizinin esin kaynağı olan savcı Bharara, açtığı davaların hepsini kazanınca 2012’de Time dergisinde “Wall Street’i suç üstü yakalayan adam” başlığıyla kapak oldu.

22.3.2016Ekonomi
ABDde tutuklanan Rıza Sarrafın avukatı Şeyda Yıldırım Hürriyete konuştu

ABD'de tutuklanan Rıza Sarraf'ın avukatı Şeyda Yıldırım Hürriyet'e konuştu

ABD’de tutuklanan iş adamı Rıza Sarraf’ın Türkiye’deki avukatı Şeyda Yıldırım Hürriyet’te konuştu. Av. Yıldırım, müvekkili Sarraf’ın cumartesi günü, tatil amaçlı, eşi ve kızı ile Miami’ye gittiğini söyledi. Av. Yıldırım, iddianamede yer alan suçlamaların ticari konular olduğunu, hepsinin savunmasının yapılabileceğini söyledi. Av. Yıldırım, ABD'de yürütülen soruşturmadan ise haberlerinin olmadığını kaydetti.

22.3.2016Ekonomi
Dış basın, Zarrab’ın tutuklanmasını böyle gördü

Dış basın, Zarrab’ın tutuklanmasını böyle gördü

Reza Zarrab’ın ABD’nin ve uluslararası yaptırımları ihlal edip, İran hükümetine yardım ettiği iddialarıyla ABD’de tutuklanması dış basında da yankı buldu.

22.3.2016Ekonomi
Reza Zarrabı tutuklatan ABDli savcı Preet Bharara kim

Reza Zarrab'ı tutuklatan ABD'li savcı Preet Bharara kim?

İran asıllı Türk vatandaşı Reza Zarrab, ABD'de New York savcısı Preet Bharara tarafından yürütülen soruşturma kapsamında tutuklandı.

22.3.2016Dünya
Reza Zarrab ABDde tutuklandı

Reza Zarrab ABD'de tutuklandı

Türkiye’de 17 Aralık rüşvet operasyonunda yakalanıp 70 gün hapis yattıktan sonra serbest kalan işadamı Reza Zarrab, İran’a yönelik yaptırımları ihlal ederek ABD’yi dolandırmak, bankacılık sahtekârlığı ve karapara aklama suçlamalarından Miami’de tutuklandı. Savcılık Zarrab için 75 yıl hapis istedi. Zarrab’ın Türkiye’deki şirketleri de Royal Holding A.Ş., Durak Döviz Exchange, Al Nafees Exchange, Royal Emerald Investments; Asi Kıymetli Madenler Turizm, ECB Kuyumculuk, Güneş General Trading LLC olarak iddianamede sıralandı.

21.3.2016Ekonomi
İsrailli üst düzey diplomat Dore Gold, ABD ziyaretini yarıda kesip Türkiyeye geliyor

İsrailli üst düzey diplomat Dore Gold, ABD ziyaretini yarıda kesip Türkiye'ye geliyor

İstanbul İstiklal Caddesi'nde gerçekleştirilen ve hayatını kaybedenler arasında bir İsrail vatandaşının bulunduğu saldırının ardından üst düzey bir İsrailli diplomat yarın Türkiye'ye geliyor.

19.3.2016Dünya
Çarpıcı iddia: Taksimde patlayan canlı bomba aranan IŞİDçi

Çarpıcı iddia: Taksim'de patlayan canlı bomba aranan IŞİD'çi

Taksim İstiklal Caddesi'ni kana bulayan ve 5 kişinin ölümü 46 kişinin yaralanması ile sonuçlanan canlı bomba eylemini, Türkiye'de 81 ilde aranan 4 IŞİD üyesinden biri olan S.Y.'nin gerçekleştirdiği öne sürüldü.

19.3.2016Gündem
Taksimde 2. canlı bomba benim diye bağırdı, gözaltına alındı

Taksim'de '2. canlı bomba benim' diye bağırdı, gözaltına alındı

Beyoğlu Taksim’de elinde el çantası ve poşet olan bir şahıs, sokak ortasında “Canlı bombayım” deyince, çevredeki vatandaşlar büyük panik yaşadı. Vatandaşların durumu polise bildirmesi üzerine şahıs, polis tarafından gözaltına alındı.

19.3.2016Gündem
Dünyadan Türkiyeye dayanışma ve destek mesajları yağıyor

Dünyadan Türkiye'ye dayanışma ve destek mesajları yağıyor

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault, İstanbul İstiklal Caddesi’ndeki canlı bomba saldırısına ilişkin açıklamada bulundu. 

19.3.2016Dünya
Teröristle ilgili yeni iddialar

Teröristle ilgili yeni iddialar

İstiklal Caddesi Balo Sokak'ta meydana gelen canlı bomba saldırısında biri canlı bomba 5 kişinin öldüğü, 46 kişinin yaralandığı bildiriliyor. Teröristin asıl hedefine gitmeye çalışırken patladığı iddiası var. Bir diğer iddia ise teröristin turistlerin yanından geçerken bombayı harekete geçirdiği yönünde. Reuters'ın üst düzey bir Türk yetkiliye dayandırdığı haberinde ise teröristin daha kalabalık bir yerde bombayı patlatmayı planladığı, yolda korkudan erken patlattığı öne sürülüyor.

19.3.2016Gündem
Dış basın İstiklal Caddesindeki patlamayı böyle gördü

Dış basın İstiklal Caddesi'ndeki patlamayı böyle gördü

Uluslararası haber ajansları, İstanbul'un en kalabalık yerlerinden biri olan İstiklal Caddesi'ndeki patlamayı 'son dakika' gelişmesi olarak duyurdu. CNN International ve Al Jazeera gibi yayın kuruluşları İstiklal Caddesi'nden canlı yayına geçerken, dış basın Türkiye'nin kalbini vuran canlı bomba saldırısına geniş yer verdi.

19.3.2016Dünya
Piyasalarda olumlu hava devam ediyor

Piyasalarda olumlu hava devam ediyor

Beklentilerin altında kalan cari açık verisi ve Avrupa Merkez Bankası kararları ardından dün gerileyen dolar/TL gelen kâr realizasyonları ile yönünü tekrar yukarı çevirse de bu sabah 2.89'un altında hareketini sürdürürken, piyasalarda olumlu eğilim devam ediyor.

11.3.2016Ekonomi
Balkanların kapısı mültecilere kapandı

Balkanların kapısı mültecilere kapandı

Üç Balkan ülkesinin daha sınırlarını mültecilere kapatmasıyla Balkan rotası fiilen kullanılamaz hale geldi. Türkiye üzerinden kuzeybatı Avrupa'ya giden kaçış yolu fiilen kapandı.

9.3.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Yoksa açlığa çözüm mü bulundu?

Bilim haberlerini ne kadar yakından izlersiniz? Ben iyi bir dış basın takipçisi olarak eskiden beri çok severim yeni gelişmelerle ilgili haberler okumayı/izlemeyi. Özellikle moleküler biyoloji, genetik gibi alanlardaki gelişmeleri okurken gerçekten heyecan duyuyorum.

7.8.2017

Bedri Baykam Siyah Beyaz'da

Galeri ve barıyla başkent Ankara’nın önemli ve köklü bir markasıdır “Siyah Beyaz”. 

27.11.2016

Güvenlik kuvvetlerinin raporu: Teröristler birçok il ve ilçede bertaraf edildi

GÜVENLİK kuvvetlerince bölgedeki son gelişmelere yönelik yapılan durum değerlendirmesinde, terör örgütünün büyük zayiat verdiği vurgulandı.

4.5.2016

Davul gibi

Erdoğan, Millet, göbeğini kendi kesmeli deyince aklıma şu fıkra geldi.

1.5.2016