MENÜ

Bnd Fetö

Bnd Fetö ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bnd Fetö haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 28 Bnd Fetö haberi bulunmuştur.

Bnd Fetö Haberleri

Çavuşoğlundan flaş açıklama: Almanya bize doğru bir adım atarsa...

Çavuşoğlu'ndan flaş açıklama: Almanya bize doğru bir adım atarsa...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya ile ilişkilerde çok daha iyi bir yıl beklediğini söyleyerek "Türkiye'nin Almanya ile bir sorunu yok. Ama Almanya'nın Türkiye ile bir problemi var ve Almanya Türkiye'ye saldırmak için fırsatı kaçırmıyor." dedi. Çavuşoğlu ayrıca, "Almanya bize doğru bir adım atarsa Türkiye Almanya'ya doğru iki adım atar. Bu zayıflık değil, bilakis kalpten gelen bir şey. Ama Almanya Türkiye'yi tehdit ederse Türkiye de buna karşı gerekeni yapar.” değerlendirmesinde bulundu.

1.01.2018Gündem
Alman medyasında FETÖ gerçekleri

Alman medyasında FETÖ gerçekleri

Almanya'nın Süddeutsche Zeitung gazetesi, FETÖ ile ilgili hazırladığı haberinde Almanya'daki çocukların örgüt evlerinde eğitim yalanıyla nasıl beyinlerinin yıkanmak istediğini ortaya koydu.

10.04.2019Dünya
Erdoğandan Merkele 69 kişilik terör listesi

Erdoğan'dan Merkel'e 69 kişilik terör listesi

Suriye'nin Lazkiye kentinde başarılı bir operasyonla Reyhanlı saldırısını planlayan Yusuf Nazik'i yakalayan MİT'in, aralarında FETÖ, PKK ve DHKPC'lilerin de bulunduğu bazı terör suçlularının bulunduğu 69 kişilik listeyi, Başkan Erdoğan'ın 3 günlük Almanya ziyareti öncesi Almanya Başbakanı Merkel'e ulaştırdığı öğrenildi.

28.09.2018Gündem
Almanyadan FETÖ konusunda bir ilk

Almanya'dan FETÖ konusunda bir ilk!

Alman hükümeti, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimindeki rolünü ilk kez net ifadelerle vurguladı.

11.06.2018Dünya
Berline iade için  2. FETÖ listesi

Berlin'e iade için 2. FETÖ listesi

TÜRKİYE, 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantılı olduğundan şüphelendiği Almanya’daki Türklerin isimlerini içeren ikinci listeyi de Alman makamlarına ulaştırdı.

27.06.2017Dünya
Türkiye, Almanya’ya ikinci FETÖ listesi gönderdi

Türkiye, Almanya’ya ikinci FETÖ listesi gönderdi

Türkiye, 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren FETÖ terör örgütüyle bağlantılı olduğundan şüphelendiği Almanya’daki Türklerin isimlerinin yer aldığı ikinci listeyi de Alman makamlarına ulaştırdı.

27.06.2017Dünya
Sincara müdahale mesajı

Sincar'a müdahale mesajı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, terör örgütü PKK ile mücadelenin sınır dışında da süreceğini belirterek, “Şu anda Kandil’de nasıl mücadele ediyorsak, ikinci bir Kandil oluşturmak için de Sincar bölgesinde bazı yapılanmalara girdiler. Biz buralarda da, diğer yerlerde de mücadelemizi sürdüreceğiz. Gerekli müdahaleleri de yapacağız. Bunu ABD Dışişleri Bakanı Tillerson ile görüştük. Kendileri de özellikle bu Sincar bölgesinden çıkarma ile ilgili bizimle işbirliği yapacaklarını ve planlarının da hazır olduklarını bize de söylediler” dedi.

1.04.2017Gündem
Bu gerilim en çok bizleri etkileyecek

Bu gerilim en çok bizleri etkileyecek

TÜRKİYE ile Almanya arasında tarihi bir dostluk ilişkisi vardır. Bize daha ilkokul günlerinde, bu iki ülke halkları arasındaki dostluk ve dayanışma öğretildi. Biz bu yöndeki dostluk öyküleriyle büyüdük.

1.04.2017Dünya
Alman İstihbarat Başkanı’na ‘liste’  tepkisi

Alman İstihbarat Başkanı’na ‘liste’ tepkisi

MİLLİ İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT), Alman Haberalma Servisi’ne (BND) verdiği ‘Almanya’daki FETÖ’cülerin’ listesi bu ülkede soruşturma konusu olurken oklar Alman Haberalma Servisi Başkanı Bruno Kahl’e döndü.

31.03.2017Dünya
Alman gazetesinden müthiş iddia Merkel o ismi yeni öğrenmiş

Alman gazetesinden müthiş iddia! Merkel o ismi yeni öğrenmiş!

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) Alman Haberalma Servisi'ne (BND) verdiği FETÖ'cü listesi Almanya'yı karıştırdı. Oklar Alman Haberalma Servisi Başkanı Bruno Kahl'e döndü. Alman gazetesi FAZ'ın haberine göre Başbakan Merkel, MİT'in listesinde bir Alman milletvekilinin adının yer aldığını basından öğrendi.

31.03.2017Dünya
Almanyanın çılgın cami planı

Almanya'nın çılgın cami planı

Almanya ile ilgili flaş iddia... Diyanet’e bağlı imamlara 'casusluk'la suçlayıp soruşturma açan Berlin yönetiminin camilere el koyup FETÖ’ye teslim etmeyi planladığı iddia edildi. Pensilvanya'nın pazarlıklar için Hayrettin Özkul, Abdullah Aymaz ve Hilmi Baykan’ı görevlendirdiği öne sürüldü.

31.03.2017Dünya
İşte Türkiyenin Almanyaya verdiği FETÖ listesindeki vekil

İşte Türkiye'nin Almanya'ya verdiği 'FETÖ' listesindeki vekil

MİT'in Alman dış istihbaratına ilettiği "FETÖ'cü listesi"ndeki Alman vekilin Michelle Müntefering olduğu ortaya çıktı.

29.03.2017Dünya
Almanyadan Türkiye ile ilişkileri daha da gerecek karar

Almanya'dan Türkiye ile ilişkileri daha da gerecek karar!

Federal Almanya Savcılığı, Türkiye'nin Almanya’da "FETÖ aleyhine casusluk yaptığı" iddiaları üzerine, Ankara-Berlin arasındaki krizi daha da derinleştirecek bir karar aldı.

28.03.2017Dünya
Alman istihbaratı yangına körükle gidiyor

Alman istihbaratı yangına körükle gidiyor!

Almanya’da Federal Haberalma Servisi’nden (BND) sonra, iç istihbarat servisi BfV de Türk hükümetinin FETÖ’cülere “ilişkin suçlamalarında yeterli kanıtı olmadığını” iddia etti.

28.03.2017Dünya
Erdoğandan, Hakan Şükür ve Arif Erdemin ihracına ilişkin ilk açıklama

Erdoğan'dan, Hakan Şükür ve Arif Erdem'in ihracına ilişkin ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Habertürk TV'de gündeme ilişkin gelişmeleri değerlendirdi. Erdoğan, Galatasaraylı eski futbolcu Hakan Şükür ve Arif Erdem'in 'aidat' gerekçesiyle ihraç edilmesine ilişkin, “Sadece aidata dayalı bir olay olarak değerlendirilmesi bana çok hafif geliyor” dedi. Aidatla atılmayı “süreci geçiştirme” olarak yorumlayan Erdoğan, ihraç taleplerinin reddedilmesinin ardından salonda yaşanan sevinci ise, “çirkin yaklaşımlar” diye değerlendirdi. Erdoğan, Alman Bild Gazetesinin "Atatürk yaşasaydı Hayır derdi" başlıklı haberinin sorulması üzerine ise, "Atatürk kalksa bu düzenlemeye kendisi de böyle yaşadığı için 'Evet' derdi." dedi.

27.03.2017Gündem
İnanılır gibi değil... Almanyadan sonra İngiltere de kanıtları yetersiz buldu

İnanılır gibi değil... Almanya'dan sonra İngiltere de kanıtları yetersiz buldu!

İngiliz Parlamentosu'nun Dış İlişkiler Komisyonu'nun raporuna göre, İngiltere Dışişleri Bakanlığının Türkiye'nin FETÖ ile darbe girişimi arasındaki ilişki konusunda bildirdiklerine inandığı ancak FETÖ konusunda yeterli bilgiye sahip olmadığı savunuldu. Geçen hafta Almanya'nın dış istihbarat teşkilatı Federal Haberalma Servisi'nin (BND) Başkanı Bruno Kahl, Türkiye'deki darbe girişiminden FETÖ'nün sorumlu olduğundan şüphe ettiğini söylemişti.

25.03.2017Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 16 Nisan’dan sonra sürprizlerle karşılaşabilirsiniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 16 Nisan’dan sonra sürprizlerle karşılaşabilirsiniz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) konusunda sert mesajlar vererek, “Ekonomik ilişkilerimizi devam ettirebiliriz ama bizim siyasi, idari noktadaki şeylerde gözden geçirmeye ihtiyacımız olabilir. Bütün gündemlerin hepsini artık 16 Nisan belirleyecek. 16 Nisan’dan sonra çok sürprizlerle karşılaşabilirsiniz, onlar da karşılaşabilir” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, anketlere ilişkin soru üzerine ise şunları söyledi: “Şimdi buralarda rakamları şu anda vermek doğru olmaz. Kalan 24 günü en ideal şekilde değerlendireceğiz. Yaptığımız son şeyler, durum, tespit; evet oylarının her geçen gün önde yükselerek devam ettiğidir. Asıl hedefimiz bu yükselen evet oylarının çok daha yükselmesi. Bunun da artarak devam edeceğine inanıyorum. Yüzde 52’nin çok çok üstünde... Biz diyoruz ‘evet’i yüzde 60 üzerinde taçlandıralım"

23.03.2017Gündem
Son Dakika: Almanyaya FETÖ tepkisi

Son Dakika: Almanya'ya FETÖ tepkisi

Alman İstihbarat Servisi (BND) Şefi Bruno Kahl'ın sözlerine Ankara'dan bir tepki daha var. Almanya Maslahatgüzarı Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.

21.03.2017Gündem
Almanya ile 15 Temmuz polemiği: Siz bu işin neresindesiniz

Almanya ile 15 Temmuz polemiği: Siz bu işin neresindesiniz

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, 15 Temmuz darbe girişiminden Fetullah Gülen Terör Örgütü’nün (FETÖ) sorumlu olduğuna dair kanıt bulunmadığını söyleyen Almanya Federal Haberalma Servisi (BND) Başkanı Bruno Kahl’e tepki gösterdi. Işık, “Ya bu adamın iki gözü birden kördür, iki kulağı birden sağırdır ya da arzu ettikleri bir işin gerçekleşmemiş olmasından dolayı failleri gizleme ihtiyacı hissediyordur. Acaba siz bu işin neresindesiniz?” diye sordu. Işık, Kanal 7 TV’de katıldığı yayında şunları söyledi:

19.03.2017Gündem
Türkiyeden Almanyaya çok sert FETÖ tepkisi

Türkiye'den Almanya'ya çok sert FETÖ tepkisi

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, Almanya Federal Haberalma Servisi'nin Başkanı (BND) Bruno Kahl'ın 15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ ile ilgili açıklamalarına ilişkin, "FETÖ'ye kimlerin arka çıktığını göstermesi açısından çok ibretli bir tablo bu. Siz en son BND başkanının ne zaman açıklama yaptığını duydunuz? Bu konuda Alman istihbaratı, BND başkanının çıkıp açıklama yapması, bu çok yönlü okunması gereken bir şeydir." dedi.

19.03.2017Gündem
Bir kriz bitmeden diğerini başlatıyorlar...

Bir kriz bitmeden diğerini başlatıyorlar...

Alman İstihbarat Servisi'nin şefinden FETÖ'ye ilişkin akıl almaz açıklamalar geldi.Almanya'nın dış istihbarat teşkilatı Federal Haberalma Servisi'nin (BND) Başkanı Bruno Kahl, Türkiye'deki darbe girişiminden Gülen yapılanmasının sorumlu olduğundan şüphe ettiğini söyledi.

18.03.2017Dünya
Üç yazarın şüpheli ölümü FETÖ iddianamesinde

Üç yazarın şüpheli ölümü FETÖ iddianamesinde

İzmir'de FETÖ/PDY'ye finansal destek sağlanmasına yönelik hazırlanan iddianamede, örgüt aleyhine kitap yazan Necip Hablemitoğlu, Haydar Meriç ve Aytunç Altındal gibi gazeteci yazarların şüpheli ölümlerine de yer verildi. İddianamede, "Henüz kitabı basım aşamasına gelmemiş Ahmet Şık ile bu konuda kitap yazan Hanefi Avcı ve Nedim Şener'in uzun süre tutuklu yargılandıkları davalarla susturulmaları ve susturulmak istenmeleri üzerinde dikkatle durulması gereken bir konudur" denildi.

31.08.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Ankara’da korkunç şüphe

Alman dış istihbarat örgütü başkanı Bruno Kahl 18 Mart’ta der Spiegel dergisine bir mülakat verdi ve ortalık karıştı.

19.03.2017