GeriDünya İşte Türkiye'nin Almanya'ya verdiği 'FETÖ' listesindeki vekil
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşte Türkiye'nin Almanya'ya verdiği 'FETÖ' listesindeki vekil

İşte Türkiye'nin Almanya'ya verdiği 'FETÖ' listesindeki vekil

MİT'in Alman dış istihbaratına ilettiği "FETÖ'cü listesi"ndeki Alman vekilin Michelle Müntefering olduğu ortaya çıktı.

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) Alman Dış Haber Alma Servisi’ne (BND) verdiği ‘FETÖ’cülerin listesi’, Federal Meclis’te de gündeme geldi.

Meclis oturumunda İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Günter Krings’e konuyla ilgili sorular yöneltildi. Sol Partili milletvekili Sevim Dağdelen ve Yeşiller milletvekili Volker Beck listede parlamenterlerin isminin olup olmadığını sordu.

Müsteşar Krings, biri Federal Meclis biri de Eyalet Meclisi olmak üzere iki milletvekilinin isminin listede yer aldığını, ismi bulunan Federal Meclis milletvekilinin bilgilendirildiğini söyledi. Krings listede adı bulunan milletvekillerinin isimlerini ise açıklamadı. Ancak iddiayı ortaya atan Alman Süddeutsche gazetesi, NDR ve WDR televizyonu, Türk istihbaratının, Türk-Alman Parlamenterler Dostluk Grubu Başkanı Sosyal Demokrat Parti (SPD) milletvekili Michelle Müntefering’i Gülen hareketine yakın gördüğünü ve hakkında istihbarat topladığını ileri sürdü. Diğer eyalet milletvekilinin ise emekli olduğu iddia ediliyor.

ŞUBAT'TA TÜRKİYE'Yİ ZİYARET ETMİŞTİ

Müntefering'in Pazartesi günü Alman Federal Emniyet Teşkilatı tarafından konuyla ilgili bilgilendirildiği bildirildi.

Federal Meclis Dış İlişkiler Komisyonu üyesi Müntefering, aynı zamanda Alman-Türk Parlamenterler Grubu Başkanlığı görevini yürütüyor. Müntefering en son Şubat ayında Alman meclisinden milletvekilleriyle birlikte Türkiye'yi ziyaret etmişti.

İşte Türkiyenin Almanyaya verdiği FETÖ listesindeki vekil

TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın geçen Şubat'ta, Alman Federal Meclisi Almanya-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Michelle Müntefering başkanlığındaki heyeti kabul etmişti. Divan Salonu'ndaki kabulde Aydın, Müntefering'e kahve fincan seti hediye ederken, Müntefering de Aydın'a Alman Federal Meclis binasının camdan minyatürünü sunmuştu. (Fotoğraf: Anadolu Ajansı)

İşte Türkiyenin Almanyaya verdiği FETÖ listesindeki vekil

40 YAŞ BÜYÜK SİYASETÇİYLE EVLENMİŞTİ: 37 yaşındaki Michelle Müntefering, Aralık 2009'da eski Alman bakan Franz Müntefering (77) ile evlendiğinde 29 yaşındaydı.

İşte Türkiyenin Almanyaya verdiği FETÖ listesindeki vekil

Franz Müntefering, 2009 yılı sonbaharında, sevgilisi Michelle’in hatrına başkent Berlin’de Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kreuzberg semtine taşınmıştı.

FEDERAL SAVCILIKTAN SORUŞTURMA

MİT’in Münih Güvenlik Zirvesi sırasında BND’ye Almanya’da faaliyette bulunan FETÖ üyeleri ve FETÖ’ye bağlı okul ile vakıfların listesinin verdiği yönündeki iddialar üzerine, geçen Salı günü Almanya'da Federal Savcılık soruşturma başlatmıştı.

 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle