GeriDünya Almanya'nın çılgın cami planı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanya'nın çılgın cami planı

Almanya'nın çılgın cami planı

Almanya ile ilgili flaş iddia... Diyanet’e bağlı imamlara 'casusluk'la suçlayıp soruşturma açan Berlin yönetiminin camilere el koyup FETÖ’ye teslim etmeyi planladığı iddia edildi. Pensilvanya'nın pazarlıklar için Hayrettin Özkul, Abdullah Aymaz ve Hilmi Baykan’ı görevlendirdiği öne sürüldü.

Yeni Şafak'tan Nur Banu Aras ve Yasemin Asan'ın haberine göre, Alman devleti, Diyanet'e bağlı bu camileri FETÖ'ye teslim etmeye hazırladığı iddia edildi. Bu camilerde görevli imamlara 'casusluk'la suçlayan Alman istihbaratı BND'nin, bir yandan da FETÖ yöneticileri ile pazarlık yaptığı öne sürüldü. MİT'in bir süre önce BND'ye sunduğu dosyada FETÖ elebaşları olarak nitelenen Hayrettin Özkul, Abdullah Aymaz ve Hilmi Baykan, camilerin yönetimine ilişkin Alman hükümeti ile masaya oturdu.

Almanyanın çılgın cami planı

Hilmi Baykan, Abdullah Aymaz, Hayrettin Özkul

Camilerin DİTİB'den alınıp kendilerine devredilmesi için proje sunan FETÖ'cülerin bu amaçla 6 Eylül-11 Kasım 2015 tarihleri arasında hükümet yetkilileriyle biraraya geldiği, görüşmelere FETÖ adına Özkul, Aymaz ve Baykan'ın katıldığı, AK Parti'nin Müslüman Kardeşler'in bir parçası olduğu, radikal İslam'ı körüklediği gerektiğini söyledikleri iddia edildi. FETÖ'cüler ayrıca bu camiler dışında bazı eğitim kurumlarının da kendilerine verilmesini isteyerek diğer Müslüman grupları da organize etme amacı güttüklerini ifade etti.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle