MENÜ

Batı’Nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar

Batı’Nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar ile ilgili tüm haberleri, son dakika Batı’Nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Batı’Nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 130 Batı’Nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar haberi bulunmuştur.

Batı’Nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar Haberleri

Cami önünde İslam karşıtı afiş dağıtan PEGIDA yine kavga çıkardı

Cami önünde İslam karşıtı afiş dağıtan PEGIDA yine kavga çıkardı

Hollanda’nın Eindhoven kentinde daha çok Faslıların gittiği El Furkan Camisi önünde izinsiz İslam karşıtı afiş dağıtan PEGIDA hareketi lideri ve arkadaşları kavga çıkardı. Semt sakini bir Hollandalı ile kavga eden grup üyeleri olay yerinden kaçarken, liderleri polis eşliğinde bölgeden uzaklaştırıldı.

16.06.2019Avrupa
Hollandada camiye saldırı

Hollanda'da camiye saldırı

Hollanda'da İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA hareketi mensubu bir grup, Lahey kentindeki bir camiye İslamofobik saldırı düzenledi.

3.03.2019Dünya
Hollandada göçmen karşıtı örgüte skandal izin

Hollanda'da göçmen karşıtı örgüte skandal izin!

Göç ve İslam karşıtı, ırkçı Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (Pegida) örgütü üyeleri, Perşembe günü iftar saatinde Rotterdam'da Diyanet'e bağlı Laleli Camii önünde mangal partisi düzenleyerek, domuz çevirecek. Rotteram'daki Türk ve Müslüman örgütleri ise buna karşılık aynı saatlerde cami çevresinde çiçek bırakma eylemi yapacak.

5.06.2018Dünya
Türk camisinin önünde domuz çevirme skandalı

Türk camisinin önünde domuz çevirme skandalı!

Göç ve İslam karşıtı aşırı sağcı 'Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar' (Pegida) adındaki örgütünün, Hollanda'nın Utrecht kentindeki Ulu Cami önünde yapmayı planladığı barbekü ve domuz çevirme etkinliği belediye tarafından yasaklandı.

26.05.2018Dünya
Sosyal medyadaki çatışma sokağa indi

Sosyal medyadaki çatışma sokağa indi

Hollanda’da sağ ve sol çatışması, son yıllarda giderek tırmanıyor. İçişleri Bakanlığına bağlı Güvenlik ve İstihbarat Dairesi tarafından hazırlanan 2017 yılı raporunda, aşırı sağcılar ile aşırı solcular arasında genellikle sosyal medya üzerinden yürütülen çatışmanın artık sokaklara taşındığına, aşırı sağcılar ile aşırı solcuların eskiye göre çok daha fazla çatışmaya girdiğine dikkat çekildi.

6.03.2018Dünya
Almanya’da Osmanlı sancağı taşımak yasaklandı

Almanya’da Osmanlı sancağı taşımak yasaklandı

Almanya'nın Fürth kentinde geleneksel olarak düzenlenen "Hasat Bayramı" etkinliğindeki geçit töreninde mehter takımının 3 hilalli Osmanlı sancağını taşımasının yasaklandığı bildirildi.

6.01.2017Dünya
‘Çalışmadan geçiniyor’

‘Çalışmadan geçiniyor’

Almanya'da İslam ve yabancı düşmanlığını körükleyen Pegida hareketinin kurucusu ve lideri Bachmann sadece suç makinesi çıkmakla kalmadı. Avukatı, Bachmann'ın geçimini “uluslararası özel yatırımcıların” karşıladığını açıkladı.

1.12.2016Dünya
Yakın koruma verdiler

Yakın koruma verdiler

Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir’e Almanya’da Federal Meclis’in 1915 olaylarını ‘soykırım’ olarak kabul etmesinin ardından gelen çok sayıda ölüm tehdidi nedeniyle yakın polis koruması verildiği açıklandı.

5.06.2016Dünya
Almanya Futbol Federasyonundan aşırı sağcılara tepki

Almanya Futbol Federasyonundan aşırı sağcılara tepki

Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Reinhard Grindel, "Almanya Milli Takımı, başarılı entegrasyonun en iyi örneği. Bizim için oyuncunun hangi kökenden olduğu veya hangi dine inandığı değil, performansı önemli" dedi.

26.05.2016Dünya
PEGIDAnın kurucusu Bachmann para cezasına çarptırıldı

PEGIDA'nın kurucusu Bachmann para cezasına çarptırıldı

Almanya'da aşırı sağcı "Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar" (PEGIDA) hareketinin kurucusu Lutz Bachmann, Müslümanları aşağılamak ve kışkırtıcılık yapmak suçlarından 9 bin 600 Euro para cezasına çarptırıldı.

4.05.2016Dünya
Almanya eski Cumhurbaşkanı Wulfftan çarpıcı açıklama

Almanya eski Cumhurbaşkanı Wulff'tan çarpıcı açıklama

Almanya eski Cumhurbaşkanı Wulff, "Kim, 'Almanya'da, Avrupa'da İslam'ı istemiyorum' derse, anayasaya karşı hareket etmiş olur" dedi.

22.04.2016Dünya
Hollanda’da ırkçı PEGIDA gösterisi

Hollanda’da ırkçı PEGIDA gösterisi

Hollanda’nın Lahey kentinde, ırkçı Batı’nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (PEGIDA) hareketi taraftarlarıyla karşıtlarının ayrı ayrı düzenlediği gösteride 54 kişi gözaltına alındı.

11.04.2016Dünya
PEGIDA Avrupa yürüyüşüne hazırlanıyor

PEGIDA Avrupa yürüyüşüne hazırlanıyor

Avrupa çapında kitle hareketine dönüşmeye çalışan PEGIDA, cumartesi günü 14 Avrupa kentinde yürüyüş yapacak. PEGIDA uzmanı siyaset bilimci Prof. Dr. Vorlaender: "Bu hareket, sığınmacı, göçmen karşıtlığı, yabancı düşmanlığı ve İslamofobi'yi kapsıyor. PEGIDA, korkuları araçsallaştırıyor" dedi.

5.02.2016Dünya
PEGIDA İngiltere ‘şubesi’ açıldı

PEGIDA İngiltere ‘şubesi’ açıldı

İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA hareketi, İngiltere'de resmen kuruldu.

5.01.2016Dünya
Almanyada milletvekiline ölüm tehdidi

Almanya'da milletvekiline ölüm tehdidi

Alman Yeşiller Partisi Milletvekili Volker Beck,PEGIDA hareketinin Facebook sayfasında kendisine ölüm tehdidinde bulunulduğu gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu

31.12.2015Dünya
PEGIDA taraftarları ile karşıtları gösteri yaptı

PEGIDA taraftarları ile karşıtları gösteri yaptı

Almanya'nın Dresden kentinde, Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (PEGIDA) taraftarları ve karşıtları gösteri düzenledi.

22.12.2015Dünya
PEGIDA gösterilerinde en az 29 gazeteci saldırıya uğradı

PEGIDA gösterilerinde en az 29 gazeteci saldırıya uğradı

Almanya'da İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA (Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar) hareketinin düzenlediği gösterilerde en az 29 gazetecinin saldırıya uğradığı bildirildi.

16.12.2015Avrupa
Hollandada ırkçı PEGIDA gösterisi

Hollanda'da ırkçı PEGIDA gösterisi

Hollanda'da ırkçı PEGIDA gösteri düzenlendi.Polis 20 kişiyi gözaltına aldı.

30.11.2015Avrupa
PEGIDAya ilgi azalıyor

PEGIDA'ya ilgi azalıyor

Almanya'da İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA'nın düzenlediği gösteriye geçen haftalara göre daha az kişi katıldı.

24.11.2015Avrupa
PEGIDA Almanyada gösteri düzenledi

PEGIDA Almanya'da gösteri düzenledi

Almanya'nın Dresden kentinde İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA (Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar) hareketi bu hafta 38. gösterisini gerçekleştirdi.

17.11.2015Avrupa
Pegida ‘Pogrom’da da yürüdü

Pegida ‘Pogrom’da da yürüdü

Almanya'nın Dresden kentinde İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA (Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar), Nazilerin Yahudi soykırımını başlattığı gecenin 77'nci yıl dönümünde gösteri düzenledi.

10.11.2015Avrupa
Hollandada ırkçı PEGIDA gösterisi

Hollanda'da ırkçı PEGIDA gösterisi

Hollanda'nın Utrecht kentinde, ırkçı Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (PEGIDA) hareketi taraftarlarının düzenlenen gösteride 20 kişi gözaltına alındı.

9.11.2015Avrupa
Almanyada sığınmacı politikası protesto edildi

Almanya'da sığınmacı politikası protesto edildi

Almanya'nın başkenti Berlin'de hükümetin sığınmacı politikasına tepki amacıyla göçmen karşıtı "Almanya için Alternatif Partisi (AfD)" tarafından yürüyüş düzenlendi.

8.11.2015Avrupa
Almanyada çok tartışılacak araştırma

Almanya'da çok tartışılacak araştırma

Almanların dörtte üçünün ırkçı PEGIDA (Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar) örgütünün Anayasayı Koruma Kurumu tarafında takip edilmesi gerektiğine inandığı bildirildi.

5.11.2015Avrupa
Savcılık soruşturma başlattı

Savcılık soruşturma başlattı

Dresden Savcılığı, PEGIDA'nın (Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar) kurucusu Lutz Bachmann hakkında Almanya Adalet Bakanı Heiko Maas'ı Nazilerin Propaganda Bakanı Joseph Goebbels ile karşılaştırması nedeniyle soruşturma başlattı.

4.11.2015Avrupa
PEGIDA Merkel istifadedi

PEGIDA "Merkel istifa"dedi

Almanya'nın Dresden kentinde İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA (Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar), 36. gösterisini yaptı.

3.11.2015Avrupa
İslam karşıtları yine toplandı

İslam karşıtları yine toplandı

Almanya'nın Dresden kentinde İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA (Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar), 35. gösterisini yaptı.

27.10.2015Avrupa
Pegidanın kurucusu özür diledi

Pegida'nın kurucusu özür diledi

Almanya'da Randomhouse Yayınevi Grubu (Bertelsmann) PEGIDA hareketinin gösterisinde nefret söylemli ve ırkçı bir konuşma yapan yazar Akif Pirinçci'nin sözleşmesini feshettiği bildirildi.

21.10.2015Avrupa
Alman siyasetçilerden PEGIDA uyarısı

Alman siyasetçilerden PEGIDA uyarısı

Almanya Başbakan Yardımcısı ve Sosyal Demokrat Parti (SPD) lideri Sigmar Gabriel, PEGIDA hareketinin radikalleştiği uyarışındabulunarak, "PEGIDA sağcı popülist ve bazı yanlarıyla açıkça aşırı sağcı bir öfke hareketi haline geldi" dedi.

21.10.2015Avrupa
PEGIDAya darağacı soruşturması savcısına tehdit

PEGIDA'ya 'darağacı' soruşturması savcısına tehdit

Dresden Savcılığı Sözcüsü Gemkow, ırkçı PEGIDA'nın yaptığı gösteri sonrası açtığı "darağacı" soruşturması nedeniyle, savcılığın, tehdit ve hakaret içeren e-mailler aldığını açıkladı.

15.10.2015Avrupa
İşte PEGIDAnın hedefi

İşte PEGIDA'nın hedefi

Almanya'nın Dresden kentinde İslam ve göçmen karşıtı "Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar" (PEGIDA), gösteri yaptı.

13.10.2015Avrupa
PEGIDA gösterisinde olay çıktı

PEGIDA gösterisinde olay çıktı

Hollanda'nın Utrecht kentinde, Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (PEGIDA) ile karşıtları iki ayrı gösteri düzenledi.

12.10.2015Avrupa
Müslüman sığınmacıya hayır

Müslüman sığınmacıya hayır

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, ülkesi üzerinden diğer Avrupa Birliği (AB) ülkelerine sığınmacıların geçmesini engellemek, daha doğrusu Avrupa’yı yeniden bölmek için harekete geçti.

2.10.2015Avrupa
PEGIDAnın eylemi ilgi görmedi

PEGIDA'nın eylemi ilgi görmedi!

İslam ve göçmenlik karşıtlarının kurduğu PEGIDA’nın daha önce Montreal’de ilgi görmeyen eylemi, bu kez de iki farklı protesto grubunun karışıklığına kurban gitti.

27.09.2015Avrupa
PEGIDA, yeniden sokağa çıktı

PEGIDA, yeniden sokağa çıktı

Almanya’da kendilerini ’Batı’nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar’ olarak tanıtan ve İslam karşıtı gösterileriyle oldukça konuşulan PEGİDA, uzun zaman sonra dün akşam yeniden sokağa çıktı.

21.09.2015Avrupa
Savcılık soruşturma başlattı

Savcılık soruşturma başlattı

Almanya'da, yazar Akif Pirinçci hakkında İslam ve yabancı düşmanlığı içeren konuşması nedeniyle soruşturma açıldığı bildirildi.

21.09.2015Avrupa
PEGIDA İsveçte feshedildi

PEGIDA İsveç'te feshedildi

Avrupa'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar Hareketi (PEGIDA) hareketinin fesh edilen İsveç şubesi, "İsveç için-Şimdi" adıyla faaliyet gösterecek. Örgüt, sadece kültür, tarih ve ekonomi konularını ele alacağı ve bu yönde yayın yapacağını bildirildi.

24.07.2015Avrupa
Almanya’ya yakışmıyor

Almanya’ya yakışmıyor

FREITAL.Eski Doğu Almanya sınırları içinde oluşturulan yeni eyaletlerden Saksonya’nın başkenti Dresden yakınlarında bir bir kent.Nüfusu 39 bin civarında.

29.06.2015Avrupa
Avusturyada PEGIDAya izin verilmedi

Avusturya'da PEGIDA'ya izin verilmedi

Avusturya'nın Vorarlberg eyaletinde İslam ve Müslüman karşıtı PEGIDA'nın yürüyüş yapma talebi "güvenlik" gerekçesiyle reddedildi.

7.05.2015Avrupa
Müslümanlardan özür diledi

Müslümanlardan özür diledi

Almanya'daki Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (PEGIDA) hareketinin eski sözcüsü Kathrin Oertel, sosyal medyada yayınladığı bir video ile ülkedeki göçmenlerden ve Müslümanlardan özür diledi.

30.04.2015Avrupa
Irkçı Wilders PEGIDA eyleminde

Irkçı Wilders PEGIDA eyleminde

İslam ve yabancı karşıtı “Batı’nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar” (PEGIDA) hareketi yeniden atağa geçiyor.

12.04.2015Dünya
PEGIDA yanlıları ve karşıtları gösteri yaptı

PEGIDA yanlıları ve karşıtları gösteri yaptı

Danimarka ve Almanya'da Batı’nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (PEGIDA) taraftarları ve karşıtlarınca yürüyüş düzenlendi.

31.03.2015Avrupa
PEGIDA Kanada’da gösteri yapamadı

PEGIDA Kanada’da gösteri yapamadı

İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA hareketi üyelerinin Kanada’da gerçekleştirmek istediği ilk gösteri yeterli katılım olmadığı için iptal edildi.

29.03.2015Avrupa
PEGIDA Kanada’ya ulaştı

PEGIDA Kanada’ya ulaştı

İslam ve göçmenlik karşıtı, ”Batı’nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar” hareketi üyeleri, Kanada’da ilk gösterilerini bu hafta sonu düzenleyecek.

27.03.2015Avrupa
Uluslararası Irkçılıkla Mücadele Günü

Uluslararası Irkçılıkla Mücadele Günü

Uluslararası Irkçılıkla Mücadele Günü çerçevesinde Almanya'nın başkenti Berlin'de ırkçılığı protesto etmek için "12'ye 5 kala" eylemi düzenlendi.

22.03.2015Avrupa
İSLAM VE MEDYA

İSLAM VE MEDYA

ALMANYA’da hükümet ortağı Sosyal Demokrat Parti’ye (SPD) yakın Friedrich Ebert Vakfı’nda önceki akşam Alman Medyasında İslam Fotoğrafı adı altında bir etkinlik düzenlendi.

20.03.2015Avrupa
PEGIDA Dresdende gösteri yaptı

PEGIDA Dresden'de gösteri yaptı

Almanya’nın Dresden kentinde İslam ve göçmen karşıtı ''Batı’nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar’’ (PEGIDA) hareketi taraftarları gösteri düzenledi.

17.03.2015Avrupa
Almanyada yabancı karşıtı eylemler

Almanya'da yabancı karşıtı eylemler

Wuppertal kentinde PEGIDA hareketi ve Selefiler'in de dahil olduğu beş farklı grup, eş zamanlı gösteriler düzenledi.

15.03.2015Avrupa
PEGIDA hareketi İspanyaya da sıçradı

PEGIDA hareketi İspanya'ya da sıçradı

İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA hareketi üyeleri, İspanya'da ilk kez gösteri düzenledi. Irkçılık karşıtı örgütler de PEGIDA'ya karşı eylem yaptı.

12.03.2015Avrupa
PEGIDA İspanyaya sıçradı

PEGIDA İspanya'ya sıçradı

İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA hareketi üyeleri, İspanya'da ilk kez gösteri düzenledi. Irkçılık karşıtı örgütler de PEGIDA'ya karşı eylem yaptı.

11.03.2015Dünya