MENÜ

Azeri

Azeri ile ilgili tüm haberleri, son dakika Azeri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Azeri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 6.773 Azeri haberi bulunmuştur.

Azeri Haberleri

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz milyonlarca biliyorduk, böyle bir rakamı tahmin etmiyordum

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz milyonlarca biliyorduk, böyle bir rakamı tahmin etmiyordum!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump'ın sözde barış planı ile ilgili olarak ''Kudüs Müslümanların kutsalıdır. Kudüs'ün İsrail'e verilme planı asla kabul edilemez. Bu, Filistinlilerin haklarını yok sayma ve İsrail'in işgalini meşrulaştırma planıdır. Açıklanan plan, barışa ve çözüme hizmet etmeyecektir" dedi. Erdoğan ayrıca Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun ile ilgili olarak ''130 yılda 5 milyondan fazla Cezayirlinin Fransızlar tarafından öldürüldüğünü söylüyor. Dedim ki 'Bunun belgelerini gönderirseniz, çok memnun olacağız.' Biz milyonlarca biliyorduk da böyle bir rakamı tahmin etmiyordum.'' ifadelerini kullandı.

29.01.2020Gündem
Tutunamayanlar oyuncuları kimler ve hangi isimler dizide rol alıyor Tutunamayanlar nerede çekiliyor

Tutunamayanlar oyuncuları kimler ve hangi isimler dizide rol alıyor? Tutunamayanlar nerede çekiliyor?

Geçtiğimiz haftalarda yayın hayatına başlayan Tutunamayanlar, bu hafta yeni bölümü ile sevenlerinin karşısına çıkıyor. TRT1'de yeni bölümü ile yayınlanan dizinin oyuncu kadrosu ve konusu sosyal medyada ilgi toplamaya devam ediyor. Özellikle İstanbul'un sahil kesiminde çekimi yapılan Tutunamayanlar, çekildiği mekanla sık sık gündeme geliyor. İstanbul'un sahil kesimindeki mahallesini ekran başındakilere yansıtan Tutunamayanlar oyuncu kadrosu ve konusu ile bu hafta da merak konusu oldu. Peki, Tutunamayanlar oyuncuları kimler ve hangi isimler dizide rol alıyor? Tutunamayanlar nerede çekiliyor? İşte, detaylar.

21.01.2020Televizyon
İstanbulun simge yapılarından... Yeniden ihaleye çıkıyor

İstanbul'un simge yapılarından... Yeniden ihaleye çıkıyor

Türkiye'nin simge isimlerinin bir zamanlar sorgulandığı ve uzun yıllar atıl olarak kalan Sansaryan Han, restorasyon karşılığı 35 yıllığına kiralama ihalesine çıkarıldı.

21.01.2020Ekonomi
‘Burası şeytanların yeri’ diyerek camiye saldırdı

‘Burası şeytanların yeri’ diyerek camiye saldırdı

Almanya’nın Nürnbeng kentindeki Eyüp Sultan Camisi’ne çok çirkin bir saldırı gerçekleştirildi. Önceki gün sabah saat 11.00 sıralarında camiye gelen ve adı açıklanmayan Azeri kökenli bir kişi, “Burası iblislerin yeri, siz şeytansınız” diyerek elindeki demir çubukla etrafa saldırdı.

15.01.2020Avrupa
Nazende ne demek Nazende nedir nazende TDK kelime anlamı

Nazende ne demek? Nazende nedir? nazende TDK kelime anlamı

Bir isim olarak kullanım açısından, Nazlı ismi Türkçe olarak daha geniş bir kullanım alanı bulmaktadır ve daha çok tercih edilmektedir. Nazende ismi daha az telaffuz edilir, ancak kelime fonetik olarak daha etkileyicidir. Son yıllarda daha çok duyulmaktadır. İşte nazende kelimesi hakkında tüm detaylar.

14.01.2020Gündem
Grup nasıl yazılır TDKya göre grup mu grub mu

Grup nasıl yazılır? TDK'ya göre grup mu grub mu?

Grup kelimesi her alan için kullanıma uygun bir kelimedir. Toplu organizasyonlar ve benzeri toplulukları nitelemek adına kullanılan bu kelimenin aslında doğru yazımı nedir, merak edilen bir soru olmaktadır.

13.01.2020Gündem
Hayat Kısa Kuşlar Uçuyor: Cemal Süreya anısına sergi

Hayat Kısa Kuşlar Uçuyor: Cemal Süreya anısına sergi

Küçükçekmece Belediyesi tarafından şair Cemal Süreya'nın vefatının 30. yılına özel hazırlanan "Hayat Kısa Kuşlar Uçuyor, Cemal Süreya'yı Anlamak" sergisi, Atakent Kültür ve Sanat Merkezinde sanatseverlerle buluştu.

9.01.2020Keyif
Enerjide yol arkadaşlığımız devam edecek

Enerjide yol arkadaşlığımız devam edecek

TürkAkım’ın resmi açılışı Erdoğan ve Putin tarafından yapıldı. Erdoğan, “TANAP ve TürkAkım bölgesel işbirliğinin en önemli somut örnekleridir. Enerjide yol arkadaşlığımız sürecek” dedi. Putin ise “Eminim ki Rusya ve Türkiye daha büyük projeleri gerçekleştirmeye devam edecek” diye konuştu.

9.01.2020Ekonomi
İran Devrim Muhafızları Ordusu: Çok daha sert ve ezici karşılık verilecek

İran Devrim Muhafızları Ordusu: "Çok daha sert ve ezici" karşılık verilecek

İran Devrim Muhafızları Ordusu, Irak'taki Ayn el-Esed Hava Üssü'ne balistik füzelerle gerçekleştirilen saldırıya ABD'nin yanıt vermesi halinde, "çok daha sert ve ezici" karşılık verileceğini açıkladı.

8.01.2020Dünya
Atkinson, Nilüfer Belediyespor’da

Atkinson, Nilüfer Belediyespor’da

Nilüfer Belediyespor, Güney Kore Ligi’nden ABD’li voleybolcu Sherridan Atkinson’ı transfer etti.

6.01.2020Voleybol
Sansaryan Han ihaleye çıktı

Sansaryan Han ihaleye çıktı

Ermeni çocukların okutulması için bağışlanan ve bir dönem emniyet müdürlüğü olarak kullanılan ünlü Sansaryan Han, restorasyon karşılığı yeniden 35 yıllığına kiralama ihalesine çıkarıldı. “Tabutluk” olarak da bilinen İstanbul Sirkeci’deki Sansaryan Han, Hikmet Kıvılcımlı, Nâzım Hikmet, Ahmed Arif, Ruhi Su, Aziz Nesin, Mihri Belli, Alparslan Türkeş, Nihal Atsız, Deniz Gezmiş gibi hem sol hem de sağ kesimin simge isimlerin sorguya çekildiği yer olarak ün kazanmıştı.

31.12.2019Ekonomi
Azerbaycandan Türkiyeye gelen turist sayısı 1 milyona yaklaştı

Azerbaycan'dan Türkiye'ye gelen turist sayısı 1 milyona yaklaştı

Azerbaycan’dan Türkiye’ye yılda yaklaşık 800 bin kişi turistik amaçlı gelirken, iki ülke arasındaki turizm hacminin kısa vadede 1,5 milyon turiste ulaşabileceği öngörülüyor.

25.12.2019Seyahat
Portaxe Yılbaşı Programı Açıklandı

Portaxe Yılbaşı Programı Açıklandı

Yeni yılı boğazın eşsiz güzelliği ve farklı müzikler eşliğinde karşılamak isteyenler bu yıl yine Portaxe’da buluşacak.

Bamsı isminin anlamı nedir Bamsı ne demek

Bamsı isminin anlamı nedir? Bamsı ne demek?

Kuruluş Osman dizisiyle beraber Bamsı ismiyle ilgili araştırmalar hız kazandı. Bamsı Bey tarihte Dede Korkut hikayelerinde, Türk, Azeri bazı Altay efsaneleri ve masallarda bahsedilmektedir. Bamsı'nın anlamı ise sözlükte yüksek ulu demektir. Peki, Bamsı isminin anlamı nedir? Bamsı ne demek? İşte, ayrıntılar.

18.12.2019Gündem
Almanya’da Haydar Aliyev’in anısına kick boks turnuvası yapıldı

Almanya’da Haydar Aliyev’in anısına kick boks turnuvası yapıldı

Azerbaycan’ın kurucu lideri merhum Haydar Aliyev anısına Almanya’nın Duisburg şehrinde dev bir Kick Boks turnuvası düzenlendi.

16.12.2019Avrupa
Gazda elimiz güçlendi

Gazda elimiz güçlendi

Son yıllarda enerjide arz güvenliğini sağlamak için atılan yeni adımlarla artık Türkiye’nin bu anlamda eli güçleniyor. Doğalgaz depolama tesisleri, artan LNG kullanımı, yenilenebilir enerjideki kapasite yükselişi ve TANAP gibi büyük bir projenin Türkiye’yi pazarlık masasında güçlü bir aktöre dönüştürdüğünü söyleyen uluslararası enerji uzmanı Emin Emrah Danış, “Türkiye, Rusya ve İran’a enerji ticaretinde çok fazla bağımlı hale gelmişti. TANAP ile Azeri gazı da artık bu masada bir pazarlık unsuru olacak” dedi.

4.12.2019Ekonomi
Türkiye ve Azerbaycan elektronik imzaların karşılıklı tanınmasında hazırlıkları tamamladı

Türkiye ve Azerbaycan elektronik imzaların karşılıklı tanınmasında hazırlıkları tamamladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan "Bundan sonra Azerbaycan ile Türkiye arasındaki işlemlerin çok daha hızlı şekilde yapılma fırsatı sunulacak" dedi.

3.12.2019Ekonomi
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan o yasayı veto etti

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan o yasayı veto etti

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın termik santrallere filtre takılmasını erteleyen düzenlemeyi veto ettiğini söyledi. Çelik, İçişleri Bakanı Soylu'nun ''Adil Öksüz'ün yerini biliyoruz'' açıklamasıyla ilgili bir soruya da ''Devlet bilgisi olduğundan paylaşılması doğru olmaz'' yanıtını verdi.

2.12.2019Gündem
TANAP Avrupa’ya bağlandı

TANAP Avrupa’ya bağlandı

Türkiye enerjide stratejik bir adımın daha merkezinde yer alıyor. ‘Enerjinin İpek Yolu’ olarak adlandırılan TANAP ile Azeri gazı Anadolu’dan geçerek Avrupa’ya ulaştı. İpsala’dan ilk gazı veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu proje bölgesel barışın sembolüdür. Biz üstümüze düşeni yaparak Avrupa’ya ilk gazı veriyoruz. Artık sorumluluk sınırın öbür tarafında” dedi.

1.12.2019Ekonomi
Son dakika haberi: Türkiye için kritik öneme sahip Yarın büyük gün...

Son dakika haberi: Türkiye için kritik öneme sahip! Yarın büyük gün...

Türkiye'nin bölgesinde enerji geçiş güzergâhı olmasında kritik rol oynayan Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP) projesinde yarın Avrupa bağlantısı açılacak.

29.11.2019Gündem
Yuttuğu dikiş iğnesiyle 16 yıl yaşadı

Yuttuğu dikiş iğnesiyle 16 yıl yaşadı

DENİZLİ'de yaşayan Azerbaycan vatandaşı S.Ş. (38) adlı kadın, çocuk sahibi olabilmek için gittiği hastanede çekilen röntgen filmi sonucu vücudunda dikiş iğnesiyle yaşadığını öğrendi. Ameliyatla mesane torbası dışına yapışan dikiş iğnesinden kurtarılan S.Ş., "22 yaşındayken iğneyi yanlışlıkla yuttum. Hemen hastaneye gittik. Doktorlar patates yememi, iğnenin kendiliğinden çıkacağını söylediler. Bir süre sonra hastaneye tekrar gittim. İğnenin vücudumdan çıktığını söylediler. Ben de hayatıma devam ettim" dedi.

28.11.2019Gündem
Sunday Times: Özgürlük zengin İranlıları Türkiyeye çekiyor

Sunday Times: Özgürlük zengin İranlıları Türkiye'ye çekiyor

İngiltere'de yayımlanan Sunday Times gazetesi, "Özgürlük ve alkol, İran'ın zenginlerini Türkiye'ye çekiyor" başlıklı bir haber yayımladı.

25.11.2019Dünya
İran eylemlerdeki ‘dış güçleri’ uyardı

İran eylemlerdeki ‘dış güçleri’ uyardı

İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı İshak Cihangiri, İran’da benzin fiyatlarındaki artış sonrasında çıkan kanlı protestolarla ilgili eylemlere karışmış olması muhtemel bölge ülkelerini uyardı.

24.11.2019Dünya
2 ay önce evlenmişlerdi...  Korkunç olay

2 ay önce evlenmişlerdi... Korkunç olay

Kumluca ilçesinde çıkan aile kavgasında, Azeri uyruklu bir kadın öldü, biri kadın iki kişi ağır yaralandı.

23.11.2019Gündem
Azeri Gazı Avrupa’yla buluşuyor

Azeri Gazı Avrupa’yla buluşuyor

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda konuşan Enerji Bakanı Dönmez, TANAP kapsamında Avrupa’ya ilk gaz sevkıyatının bu ay sonunda verileceğini açıkladı. Dönmez, ayrıca enerji teknolojilerinde Türkiye’nin adının bir marka haline gelmesini, kalitesiyle bütün dünyada bilinmesini amaçladıklarını söyledi.

23.11.2019Ekonomi
Ukrayna’da organize işler... Türk iş insanı dolandırıldı

Ukrayna’da organize işler... Türk iş insanı dolandırıldı

TÜRKİYE’nin yanı sıra Ukrayna’da da faaliyet yürüten iş insanı Cüneyt Zencirci, ilginç bir dolandırıcılık organizasyonunun kurbanı oldu.

23.11.2019Ekonomi
Bakan açıkladı 2023de devreye giriyor

Bakan açıkladı! 2023'de devreye giriyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Elektrik üretimimizde yerli ve yenilenebilir kaynakların oranı 2019 yılının 10 ayında rekor olarak yüzde 64 düzeyinde gerçekleşmiştir" dedi. Ayrıca Bakan Dönmez, Akkuyu Nükleer Santrali'nin 2023'de faaliyete geçeceğini söyledi.

22.11.2019Ekonomi
Kuruluş Osman Bamsı Beyrek kimdir Tarihte Bamsı Bey ne zaman öldü

Kuruluş Osman Bamsı Beyrek kimdir? Tarihte Bamsı Bey ne zaman öldü?

Kuruluş Osman dizisinde yer alan Bamsı Bey karakteri, dizinin başlamasıyla beraber izleyenler tarafından merak edildi. Daha önce Diriliş Ertuğrul dizisinde de yer alan Bamsı Bey, karakteri tarihi kaynaklara göre Dede Korkut hikayelerinde de yer almaktadır. Peki, Kuruluş Osman Bamsı Beyrek kimdir? Tarihte Bamsı Bey ne zaman öldü? İşte, oyuncu Nurettin Sönmez'in hayat verdiği Bamsı Beyrek karakteriyle ilgili merak edilenler.

20.11.2019Televizyon
Azerbaycana giden Cem Yılmazdan Azeri dansı

Azerbaycan'a giden Cem Yılmaz'dan 'Azeri dansı'

Bir gösteri için Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye giden ünlü komedyen Cem Yılmaz, burada ülkeye özgü Azeri müziği eşliğinde  dans performansı sergiledi.

20.11.2019Magazin
Azerbaycana giden Cem Yılmazdan Azeri dansı

Azerbaycan'a giden Cem Yılmaz'dan 'Azeri dansı'

Bir gösteri için Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye giden ünlü komedyen Cem Yılmaz, burada ülkeye özgü Azeri müziği eşliğinde dans performansı sergiledi.Komedyenin performansı sosyal medyada kısa sürede büyük ilgi gördü. O anlar kameralara böyle yansıdı.

20.11.2019Magazin
‘Yürü, yürü, yürü...‘Kenya’lım yürü...

‘Yürü, yürü, yürü...‘Kenya’lım yürü...

Şahan Gökbakar’ın yarattığı ‘Recep İvedik’ serisinin son filminde kahramanımız Konya’da düzenlenen ‘Kuru Fasulye Festivali’ne gitmek için yola çıkarken kimi yanlış anlaşılmalar nedeniyle kendisini Kenya’da buluyor. Film dolayısıyla ‘Recep İvedik’ karakterini ve altıncı filmin problemlerini kaleme aldık…

10.11.2019Hürriyet Pazar
Son dakika... Bakan Çavuşoğlundan ABDye sert tepki

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan ABD'ye sert tepki

Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) 24. Bakanlar Konseyi Toplantısı kapsamında, EİT Genel Sekreteri ile ortak basın toplantısı düzenleyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Temsilciler Meclisi tarafından kabul edilen Ermeni tasarısı için, "Çifte standart var, iki yüzlülük yapılıyor. Barış Pınarı Harekatı ile büyük oyunu bozduk. Rahatsızlık bundan. Yaptırımlarla bir yere varamazlar. Soykırım varsa Hocalı'da Ermeniler yaptı." dedi.

9.11.2019Dünya
Azeri kadın, kazada yaralandı

Azeri kadın, kazada yaralandı

MANİSA'nın Turgutlu ilçesinde, otomobille çarpışan elektrikli bisikletteki Azerbaycan uyruklu 3 aylık hamile Mammadova Sonakhanım (28), yaralandı. Hastaneye kaldırılan Sonakhanım'ın, sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

7.11.2019Haber
Azeri kadın, kazada yaralandı

Azeri kadın, kazada yaralandı

MANİSA'nın Turgutlu ilçesinde, otomobille çarpışan elektrikli bisikletteki Azerbaycan uyruklu 3 aylık hamile Mammadova Sonakhanım (28), yaralandı. Hastaneye kaldırılan Sonakhanım'ın, sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

7.11.2019Gündem
TANAPtan Türkiyeye gelen gaz 3 milyar metreküpü geçti

TANAP'tan Türkiye'ye gelen gaz 3 milyar metreküpü geçti

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı (TANAP) Genel Müdürü Saltuk Düzyol, TANAP'la Türkiye'ye ekim ayı sonu itibarıyla 3,08 milyar metreküp doğal gaz iletildiğini söyledi.

7.11.2019Ekonomi
Selin Şekerci kimdir, kaç yaşında

Selin Şekerci kimdir, kaç yaşında?

Selin Şekerci, dizi projelerinin yanı sıra özel hayatı, açıklamaları ve konuk olarak katıldığı programlarla dikkatleri üzerine çekiyor. Baba tarafından Arap olan Selin Şekerci, Melekler Korusun dizisindeki marjinal karakterle ismini geniş kitleye duyurmuştu. Peki, Selin Şekerci kimdir, kaç yaşında?

3.11.2019Magazin

Azeri asıllı Rus askeri, Türk askerine ‘Her şey yahşidir’ diye seslendi

Suriye'nin kuzeyinde devriye için bulunan Rus askeri polisi, Mardin'in Şenyurt Sınır Kapısı'nda nöbette olan Türk askerine. 'Gardaş gel gel. Her şey yahşidir, gel' diye seslendi.

30.10.2019Dünya
Azeri asıllı Rus askeri, Türk askerine ‘Her şey yahşidir’ diye seslendi

Azeri asıllı Rus askeri, Türk askerine ‘Her şey yahşidir’ diye seslendi

Suriye'nin kuzeyinde devriye için bulunan Rus askeri polisi, Mardin'in Şenyurt Sınır Kapısı'nda nöbette olan Türk askerine. 'Gardaş gel gel. Her şey yahşidir, gel' diye seslendi.Soçi'de varılan mutabakat sonrası Rus askerleri bölgede devriye gezmeye başlamıştı. Şenyurt Sınır Kapısı'nın yakınına kadar gelen Azerbaycan asılı bir Rus askeri polisi, Türk askerine 'Gardaş gel gel. Her şey yahşidir, gel' diye seslendi.Suriye'nin kuzeyinde YPG'nin çekilmesiyle birlikte Türk ve Rus askerlerinin ortak devriye yapmaları için hazırlıkları devam ediyor.

30.10.2019Haber
96’ncı yıla Avrupa’da coşkulu kutlama: Sonsuza kadar yaşatacağız

96’ncı yıla Avrupa’da coşkulu kutlama: Sonsuza kadar yaşatacağız

Türkiye Cumhuriyeti’nin 96’ncı kuruluş yıl dönümü İngiltere, Hollanda, Vatikan, Belçika ve Arnavutluk’ta da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

29.10.2019Avrupa
Antalyada nefes kesen anlar

Antalya'da nefes kesen anlar

ANTALYA'da hafif ticari araç çalan Halil D., yaklaşık 30 kilometre süren kovalamacanın ardından yakalandı. Halil D.'nin yakalanma anı, çalınan aracın sahibi tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

24.10.2019Gündem
Bel Ağrılarından Kurtulmanın Yolları

Bel Ağrılarından Kurtulmanın Yolları

Yoğun çalışma hayatı, bilgisayar başında geçirilen uzun saatler, uzun süre ayakta veya oturarak çalışma gibi nedenlerle bel ağrısından şikayet edenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Bel ağrısı şiddetli olduğu ve uzun sürdüğü zaman hem günlük hayatı hem de iş verimini etkiler, yaşam kalitesini düşürür. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Rıza Azeri bel ağrılarından kurtulmanın yollarını anlattı.

17.10.2019İyi Yaşam
‘Belleğin Alfabesi’ ateşler ülkesi’nde

‘Belleğin Alfabesi’ ateşler ülkesi’nde

Ahmet Güneştekin’in ‘Belleğin Alfabesi’ adlı kişisel sergisi, ‘Ateşler Ülkesi’ lakaplı Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de, Haydar Aliyev Kültür Merkezi’nde açıldı. Sanatseverlerin yoğun ilgisiyle açılan sergi, dilin aynasından bellek ve ölümsüzlük kavramlarına bakarak sanatçının geçmiş dönem ve son dönem başyapıtlarını bir araya getiriyor.

Güneştekin’den Bakü’de dev sergi

Güneştekin’den Bakü’de dev sergi

Ahmet Güneştekin’in Bakü’deki ilk sergisi ‘Belleğin Alfabesi’, Zaha Hadid tasarlanan sıra dışı mimarisiyle dikkat çeken Haydar Aliyev Kültür Merkezi’nde açıldı. Sanatseverlerin yoğun ilgisiyle açılan sergi, sanatçının dilin renk algısı, mekân algısı ve düşünüşe etkisi üzerine yoğunlaşarak bellek ve ölümsüzlük arayışı üzerine çalıştığı geçmiş dönem ve yeni işlerini bir araya getiriyor.

4.10.2019Kitap Sanat
Kim Anlayacak ile döndü

"Kim Anlayacak" ile döndü

Sevda Giray, yeni tekli çalışması "Kim Anlayacak" ile sevenlerinin karşısına çıktı.

1.10.2019Keyif

Yazar Sonuçları

Herkesin kalbini kazandın Harry

Etrafımdaki bütün kadınlar İngiltere Kraliyeti yerine aşkı, eşi ve ailesini seçen Prens Harry’i konuşuyor.

10.01.2020

Uludağ üvey evlat muamelesi görmüş

Uludağ’daki işletmeler, 1 Aralık itibariyle farklı tarihlerde kapılarını açmaya hazırlanıyor. İşletmeler yeni sezon hazırlıklarını tamamlarken, dağ genelindeki bazı eksiklikleri de dile getirdi. Bof Hotels Turizm Genel Koordinatörü Altuğ Kargı, 6 yıl Erzurum’da çalıştığını hatırlatarak, “Uludağ, üvey evlat muamelesi görmüş diye düşünüyorum. Erciyes’in 5 yıl önceki durumu ile şimdiki durumu arasında dünya kadar fark var. 2011 Üniversite Kış Oyunları öncesi ile şimdiki Erzurum’u mukayese ettiğimizde buz sporları, kayak sporları ve yüksek irtifa kamplar açısından inanılmaz bir sıçrama sağlandı” dedi.

3.12.2019

Erdal Erzincan’ı dinlemek

HALK müziğini ustalardan dinlediğinizde geleneksel anlayışa bir virtüözün neler kattığını fark edersiniz. Öyle çalışmalar, iyi icralar o müziğin zevkimizdeki ve hayatımızdaki yerini bize hatırlatır.

24.11.2019

Taksim Meydanı yeniden düzenlenecek

31 Mart Yerel Seçimleri’yle Beyoğlu Belediye Başkanlığı’nı Ahmet Misbah Demircan’dan devralan Haydar Ali Yıldız’la bir araya geldim. Beyoğlu’ndaki yeni dönemi konuştuğum Yıldız’a Atatürk Kültür Merkezi, Taksim Camisi, Muammer Karaca Tiyatro Salonu’nun son durumunu ve Taksim Meydanı’na ne olacağını sordum.

24.11.2019