MENÜ

Avm Yasa Tasarısı

Avm Yasa Tasarısı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Avm Yasa Tasarısı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 36 Avm Yasa Tasarısı haberi bulunmuştur.

Avm Yasa Tasarısı Haberleri

Şimdi üretim zamanı

Şimdi üretim zamanı

ETSO Başkanı Zıpkınkurt: OSB’de doluluk yüzde 90’a ulaştı

12.07.2017Hürriyet Ekonomi Zirvesi
Esnaf dükkanlarını korumalıyız

"Esnaf dükkanlarını korumalıyız"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, cadde mağazalarının, AVM'lerin sermaye gücüne ve haksız rekabetine dayanamayarak yok olduklarını belirterek, "Kültürümüzün, tarihimizin hatta yaşantımızın bir parçası olan esnaf dükkanlarını korumak gerekiyor." ifadesini kullandı.

1.05.2017Ekonomi
CHPnin seçim bildirgesi

CHP'nin seçim bildirgesi

İşte CHP'nin 2015 Seçim Bildirgesi.

19.04.2015Gündem
Kara pazar

Kara pazar

Alışveriş merkezleri (AVM) ve büyük mağazaların pazar ve resmi tatillerde kapatılmasına yönelik yasa tasarısı, tartışma yarattı. Sektör, ekonomide 20 milyar TL’lik kayıp ve istihdamda yüzde 30 düşüşü yaşanacağını vurguladı.

10.12.2014Ekonomi

343 milyarlık ayar

GÜMRÜK ve Ticaret Bakanlığı’nın uzun süredir üzerinde çalıştığı Perakende Kanun Tasarısı ile tüketicinin aldatılmasına neden olan outlet, seri sonu, ihraç fazlası ve fabrika fiyatından satışlara ayar getiriliyor.

19.08.2014Ekonomi
Her önüne gelen bakkal olamayacak

Her önüne gelen bakkal olamayacak

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, büyük tartışma yaratan yeni perakende yasa taslağını dün görüşmeye başladı.

7.10.2013Ekonomi
Esnafa iyi AVMlere kötü haber

Esnafa iyi AVM'lere kötü haber

250 milyar dolarlık perakende pazarı zapturapt altına alınacak. İsteyen istediği yerde AVM, berber, bakkal açamayacak. Perakende ticaretin Anayasası yazılacak. AVM’ler karşısında korumasız kalan küçük esnaf ve sanatkar, tek elden alım yapacak; üreticinin parası zamanında ödenecek.

7.10.2013Ekonomi
KOBİDER Başkanı Özgençten Başbakana mektup

KOBİDER Başkanı Özgenç'ten Başbakan'a mektup

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, KOBİ'lerin finansa erişimine çözüm olabilmesi için Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Kredi Garanti Fonu imkanlarının artırılması gerektiğini belirtti.

25.02.2013Ekonomi
Erdoğan ABD’ye sert çıktı

Erdoğan ABD’ye sert çıktı

Başbakan Erdoğan, İstanbul’da AK Parti İl Danışma Meclisi toplantısında konuşuyor. Erdoğan konuşmasında Habur'la ilgili de önemli açıklamalarda bulundu. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

9.02.2013Gündem
130 bin doktor, 700 bin sağlık çalışanı işçi mi oluyor

130 bin doktor, 700 bin sağlık çalışanı işçi mi oluyor?

Sağlık Bakanlığı’nın kamu özel sektör işbirliğiyle dev şehir hastaneleri yapımına ilişkin tasarısı muhalefeti ayağa kaldırdı. 'Yerli ve yabancı yandaşlarınıza ülkenin geleceğini peşkeş çekiyorsunuz' '2.5 yıllık kira bedeliyle binayı yapacak, geri kalan 46.5 yıl kira alacak' 'Doktor, hemşire, sağlık teknisyeni 700 bin sağlık çalışanını işçi yapacaksınız" sözleri havada uçuştu. Tasarı görüşmelerine sendikalar gelmezken, Uluslararası Yabancı Sermaye Derneği hazır bulundu. Sağlık Bakanı Akdağ, "Türkiye'de bugün kimse öküzlerini ya da karısının kolundaki bilezikleri satarak sağlık hizmeti almıyor" dedi.

24.01.2013Ekonomi
Demirören ateş püskürdü

Demirören ateş püskürdü

Lig TV'de yayınlanan Futbol Gündemi" programına konuk olan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören önemli açıklamalarda bulundu.

2.11.2011Futbol
Organize perakende cirosu 76.3 milyar dolara ulaştı çalışan sayısı 520 bin oldu

Organize perakende cirosu 76.3 milyar dolara ulaştı çalışan sayısı 520 bin oldu

Organize perakende sektörü 2010 yılında 76.3 milyar dolar büyüklüğe ulaştı. Tüm perakende dikkate alındığında 200 milyar dolar rakamına ulaşılıyor. Bu yıl yüzde 6 civarı büyüme gerçekleştiren organize perakende sektöründe 520 bin kişi çalışıyor. Büyümeyi sürdürmesi beklenen sektör, lokomotifliğe oynuyor.

25.12.2010Ekonomi
Alışveriş merkezleri Rekabet Kurumu denetimine açılacak

Alışveriş merkezleri Rekabet Kurumu denetimine açılacak

Yalta’da organize edilen Uluslararası Karadeniz Ekonomik Forumu’na katılmak için Kırım’da temaslarda bulunan Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Büyük Mağazalar ve AVM Yasa Taslağı’nda alışveriş merkezlerinin (AVM) Rekabet Kurumu denetimine açılmasına yönelik düzenleme yapılacağı mesajı verdi.

27.11.2010Ekonomi
Pazar tatili korkusu yaşayan perakendeci Erdoğan’la rahatladı

Pazar tatili korkusu yaşayan perakendeci Erdoğan’la rahatladı

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın cumartesi günü İstanbul’da yaptığı açıklamalar testil sektöründekini üzerken, perakende sektörünün yüzünü güldürdü.

11.04.2010Ekonomi
Starcity’de minimum kira kalkıyor, AVM’ye özel fiyat ve ürün geliyor

Starcity’de minimum kira kalkıyor, AVM’ye özel fiyat ve ürün geliyor

İstanbul Yenibosna’da 15 Nisan’da kapılarını açacak olan Starcity Outlet Center, farklı bir pazarlama taktiği ile kiracılarına sürekli “dudak uçuklatacak” fiyatlı ürünler hazırlatacak.

9.04.2010Ekonomi
Perakende Yasası böyle çıkarsa 500 milyon liralık yatırımdan vazgeçecek

Perakende Yasası böyle çıkarsa 500 milyon liralık yatırımdan vazgeçecek

Tartışılan Alışveriş Merkezleri ve Büyük Mağazalar Yasa Tasarısı’nın bu haliyle çıkacağına inanmadığını söyleyen Sabancı Holding Perakende Grup Başkanı Haluk Dinçer, “8 bin kişiye iş yaratacak 500 milyon TL’lik yatırım planladık. Organize perakendenin önünü kesen tasarı çıkarsa plan kalmaz. Büyük gruplar büyüme potansiyeli olmayan alanda kalmaz” dedi.

7.04.2010Ekonomi
Türkiye’ye ‘çok yatırım’ sözü verdi, hükümete sitem gönderdi

Türkiye’ye ‘çok yatırım’ sözü verdi, hükümete sitem gönderdi

Alışveriş Merkezleri zirvesinde konuşan Cenor Group Başkanı Anthony Khoi, “Türkiye’ye daha çok yatırım yapacağız. Ülkenin potansiyeliyle ilgileniyoruz” dedi. Khoi, Türkiye’de kriz döneminde alışveriş merkezlerinin yeterince destek göremediğinden yakındı.

10.03.2010Ekonomi
Yasa tasarısı çorba oldu pazar mağaza kapatmak 81 bin kişiyi işsiz bırakır

Yasa tasarısı çorba oldu pazar mağaza kapatmak 81 bin kişiyi işsiz bırakır

Şiddetle tartışılan Büyük Mağazalar ve Zincir Mağazalar Kanun Tasarısı için AMPD Başkanı Mehmet Nane, “Marketler için hazırlanan tasarıya her şeyi sıkıştırdılar, üretici ile tüccarı birbirinden ayıramayan çorba yaptılar. Pazar günleri alışveriş merkezlerini kapatmamız, 81 bin kişinin işini kaybetmesi demektir” dedi.

9.02.2010Ekonomi
Bırakalım kararı tüketici versin

"Bırakalım kararı tüketici versin"

AMPD Başkanı Mehmet T. Nane Alışveriş Merkezleri, Büyük Mağazalar ve Zincir Mağazalar Kanun Tasarısı Taslağı’nın, mevcut hali ile yatırım yapmak isteyen ticari işletmelere ilave prosedür ve şartlar getirdiğini belirterek “Bu durumun yatırım ve istihdam artışını engelleyeceğini, ekonomiyi olumsuz etkileyeceğini ve işsizliği artıracağını görebilmek için medyum olmaya gerek yok” dedi

9.02.2010Ekonomi
Mahalle bakkalı devri artık geçti

Mahalle bakkalı devri artık geçti

İstanbul Bağcılar'da yapımı tamamlanan 212 Alışveriş Merkezi'nin açılışında konuşan Başbakan Tayyip Erdoğan, AVM'lerin gelişen toplumun bir ihtiyacı haline geldiğini, bundan zarar gören mahalle bakkallarının ise çözümü sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte çözmeleri gerektiğini söyledi.

30.01.2010Ekonomi
Organize perakende sektöründen hükümete yasa uyarısı

Organize perakende sektöründen hükümete yasa uyarısı

Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) ve TOBB Perakendecilik Meclis Başkanı Nuşin Oral, sektörü ilgilendiren yasal düzenlemeleri dikkatle izlediklerini belirterek, "Alışveriş merkezleri, büyük mağazalar ve zincir mağazalar yasa tasarısı ve benzeri uygulamaların perakende sektörünün gelişim sürecini kesintiye uğratmasından endişe ediyoruz.

6.03.2008Gündem
Alışveriş merkezlerinden Sanayi Bakanlığı’na isyan

Alışveriş merkezlerinden Sanayi Bakanlığı’na isyan

Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD), Büyük Mağazalar Yasa Tasarısı’nda ’rekabete ve ticarete müdahale’ olabileceği endişesiyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a rapor gönderdi. AMPD Başkanı Nuşin Oral, tasarının şu andaki haline karşı olduklarını söyledi.

13.02.2008Gündem

Yazar Sonuçları

Yeni ekonomiye yasak duvarı işler mi?

DÜNYA, hizmet ve ürün sağlayanlarla bunlara talebi olanları buluşturan “uçtan uca” (peer to peer) olarak adlandırılan yeni bir ekonomi kulvarına çoktan girdi.

12.03.2018

Torba yasa hedefleri ‘sıfırladı’!

13 MAYIS 2017 tarihinde İstanbul 3. havalimanı tesislerinde (İGA) Çalışma Bakanlığı yetkilileri, tüm sendika başkan ve temsilcileri, müteahhitler birliği ile Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İBB Başkanı Kadir Topbaş ve İş Sağlığı Genel Müdürü İsmail Germiyan ile birlikte basının önünde ‘Hedef Sıfır Deklarasyonu’nu imzalayarak Türkiye’deki iş kazaları ve meslek hastalıklarının azaltılması için büyük bir seferberlik başlattı.

5.06.2017

Rehber köpekler

Bu fotoğraftaki köpeklere dikkatinizi çekmek istiyorum.

28.11.2016

‘Tereddüt yok’

AVRUPA Atatürkçü Düşünce Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Dursun Atılgan (Köln) bundan bir süre önce Cumhurbaşkanlığına bir mektup göndererek, yeni anayasa ile ilgili endişelerini belirtmiş; TÜRK, TÜRKİYE, ATATÜRK adlarını tarihe gömmek istercesine söylemler ve talepler ortaya atıldığını aktararak, bu arada Cumhurbaşkanlığı forsundaki 16 yıldız ile ilgili kaygılarını anlatmıştı.

29.03.2013

Kahraman bakkal dönecek ama tek tip giyecek gibi

Bir süredir dünyada ve ülkemizde küçük alışveriş duraklarının, bizdeki adıyla bakkaliyenin ölümüne tanıklık ediyoruz.

30.09.2010

AVM’lere kültür merkezi zorunluluğu getiriliyor

NURAY BABACAN’ın Hürriyet’teki AVM’lere ‘kültür’ merkezi zorunluluğu haberi beni çok sevindirdi.

26.01.2010