MENÜ

Ahmet Külahçı

Ahmet Külahçı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ahmet Külahçı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ahmet Külahçı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 94 Ahmet Külahçı haberi bulunmuştur.

Ahmet Külahçı Haberleri

Frankfurta en zor veda

Frankfurt'a en zor veda

Türk basınının amiral gemisi Hürriyet’i Demirören ailesine devreden Doğan Holding kurucu ve onursal Başkanı Aydın Doğan, Türkiye’den sonra Hürriyet Avrupa çalışanlarına da veda etti. Frankfurt’ta Hürriyet Avrupa çalışanlarıyla bir araya gelen Aydın Doğan, “Veda etmek kolay değil. Sizlerden üzülerek ayrılıyorum. Sizinle helalleşmeye geldim. Benden sonra da Hürriyet’in büyük başarılara imza atmasından iftihar ederim“ dedi.

14.04.2018Avrupa
NSU davası, Türk büyükelçiliğinde tartışılacak

NSU davası, Türk büyükelçiliğinde tartışılacak

Almanya’da sekizi Türkiye kökenli, biri Yunanlı ve bir de polis memuru olmak üzere 10 kişiyi öldüren NSU terör çetesinin Münih’te devam eden davası, Berlin’de düzenlenecek panelde ele alınacak.

20.05.2017Dünya
Halep’e hava köprüsü

Halep’e hava köprüsü

Aylan bebek henüz 3 yaşındaydı. Annesi babası ve kardeşiyle birlikte Suriye’deki iç savaştan kaçıp Türkiye’ye sığınmışlardı. Kanada’da yaşayan halasının yanına gitmek istiyorlardı.

24.08.2016Avrupa
Geleceğinize sahip çıkın

Geleceğinize sahip çıkın

Dilek Kolat. Berlin’de Türk kökenli ilk senatör. Çalışma, Kadınlar ve Uyum Senatörü.Aynı zamanda Berlin Belediye Başkanı.

2.07.2016Avrupa
İlklerin kadını

İlklerin kadını

Ahmet Külahçı ile geçmişten günümüze...

9.04.2016Avrupa
Yerel medya, dilin kültürün taşıyıcısı

Yerel medya, dilin kültürün taşıyıcısı

Başbakanalık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı himayesinde Frankfurt’ta düzenlenen iki günlük ‘Batı Avrupa Yerel Medya Çalıştayı’ başladı.

21.03.2016Avrupa
Türkiye güvenli ülke

Türkiye güvenli ülke

Yabancı yatırımcı güvenli ülkeleri tercih eder. Yabancı turist de öyle....

24.02.2016Dünya
Merkel’li 10 yıl

Merkel’li 10 yıl

Almanya Başbakanı Angela Merkel, tam 10 yıl önce, 22 Kasım 2005 tarihinde başbakanlık koltuğuna oturdu.Aslında bu koltuğu korumak o kadar da kolay değil.Hele hele Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) gibi yıllarca erkek hakimiyetinin varolduğu bir partide hiç kolay değil.

21.11.2015Avrupa
Ahmet Külahçı eski defterleri açıyor

Ahmet Külahçı eski defterleri açıyor!

Willy Brandt’dan Angela Merkel’e kadar 5 başbakan, Gustav Heinemann’dan Joachim Gauck’a kadar 9 cumhurbaşkanıyla tanışma, görüşme ve birçoğuyla konuşma imkanı bulan, Almanya’da aktif en eski, en tecrübeli Türk gazeteci Ahmet Külahçı, 35 yıllık deneyimiyle ‘eski defterler’i açıyor...

20.02.2015Avrupa
Hürriyet ARDde

Hürriyet ARD'de

Alman birinci televizyonu olan ARD'de bu akşam saat 22.45'te Suriye- Türkiye sınırında yaşanan sorunlar, Irak-Şam İslam Devleti teröristlerinin giriştiği katliam ele alınacak.

15.10.2014Avrupa
Hükümette ilk fire

Hükümette ilk fire

DÜNYANIN çeşitli ülkelerinde olduğu gibi, Almanya’da da çocuk pornografisi suçtur.

17.02.2014Gündem
Bu bakan başka bakan

Bu bakan başka bakan

HÜRRİYET’in 16 Aralık’taki “Umut yolcuları bakan çıkardı” manşet haberi, “Almanya’ya göçün başlamasından 52 yıl sonra bir Türk kadının bakanlık koltuğuna oturduğunu”, Aydan Özoğuz’un “Göç ve Uyumdan Sorumlu Devlet Bakanı” olduğunu müjdeliyordu.

22.12.2013OkurTemsilcisi
Çantasında 7 madde var

Çantasında 7 madde var

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir saat boyunca, Euro krizinden Türkiye ilişkilerine, Suriye meselesinden İsrail krizine, AB’nin geleceğinden Noel ve yılbaşı gecesi ne yapacağına kadar samimi bir hava içinde konuştuk. Merkel önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde Ankara’ya geliyor ve çantasında 7 önemli dosya var. Fatih Çekirge, Celal Özcan ve Ahmet Külahçı’dan oluşan Hürriyet ekibinin izlenimleri şöyle:

19.12.2012Gündem
Erdoğan: Açlık grevi tamamen şov

Erdoğan: Açlık grevi tamamen şov

Almanya'daki temaslarını sürdüren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, BDP ve KCK'lıların yaptığı açlık grevlerine ilişkin olarak, "Açlık grevi falan yok. Bakanım gitti gördü izledi. Bu tamamen şovdur. Ahmet Türk'ün verdiği ziyafette gayet güzel şen şakrak bir şekilde götürdüler. Orada bunu yaparken, kalkıp ölün diyorlar" dedi.

31.10.2012Gündem
Asker dolaplarına resmi asılası bir first lady

Asker dolaplarına resmi asılası bir first lady

Almanya’nın yeni cumhurbaşkanı Christian Wulff, yemin töreninin ardından Bellevue Sarayı’na geçerek geleneksel şenliğe ev sahipliği yaptı.

3.07.2010Dünya
Göçmen devrimi

Göçmen devrimi

Anne-babası Almanya’ya "misafir işçi" gelen Cem Özdemir, Claudia Roth ile birlikte Yeşiller Partisi’nin eşbaşkanı seçildi. Böylece Federal Almanya’nın ilk yabancı kökenli parti lideri oldu. Obama’nın ABD’de yarattığı değişim dalgasını Avrupa’ya taşıyan Cem Özdemir, "Bunu birinci nesil Türklere armağan ediyorum" derken, bu başarı, 2.7 milyon Almanyalı Türk’e ilham verecek.

15.11.2008Dünya
Yunanlı kalacak Türk gidecek

Yunanlı kalacak Türk gidecek

Almanya’nın Münih kentinde 76 yaşındaki bir Alman’ı metro istasyonunda hastanelik edinceye kadar döven gençlerden birinin Türk, ötekisini ise Yunanlı çıkması Alman kamuoyunu ayaklandırdı. Bavyera Eyalet İçişleri Bakanı Joachim Hermann, "Yunanlı, AB vatandaşı olduğu için kalacak ama Türk gencini atmak istiyoruz" dedi.

24.12.2007Dünya
Sezer’den Berlin’e mektup

Sezer’den Berlin’e mektup

HÜRRİYET’in Almanya’nın yeni göç yasasını "Düpedüz Irkçılık" diye manşete taşıması Alman basınında geniş yer bulurken Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer de Almanya Cumhurbaşkanı Köhler’e Türk asıllı göçmenleri mağdur bırakan bu yasayla ilgili bir mektup yolladı.

13.07.2007Dünya
Hükümete ültimatom verilmez

Hükümete ültimatom verilmez

Hürriyet temsilcisi Ahmet Külahçı, Almanya Başbakanı Angela Merkel’e "Düpedüz ırkçılık" manşetli dünkü Hürriyet gazetesini gösterdi. Ayrımcı göç yasası nedeniyle Türk dernekleriyle gerginlik yaşayan Merkel, Hürriyet’in başlığını "basın özgürlüğü" olarak yorumladı.

12.07.2007Dünya
Seçim hakkı Euro Dde

Seçim hakkı Euro D'de

9.02.2007Gündem
21. Yüzyıl projesi

21. Yüzyıl projesi

8.02.2007Gündem
Uyumun fotoğrafı

Uyumun fotoğrafı

Almanya’da dün 80’in üzerinde katılımcıyla gerçekleştirilen Uyum Zirvesi’nde Hürriyet’i temsil eden Ahmet Külahçı, Başbakan Angela Merkel’e Hürriyet okurlarının uyumla ilgili öneri ve taleplerini içeren dosyayı iletti. Merkel, "Uyumun anahtarı daha küçük yaştan itibaren Almanca öğrenmektir" dedi.

14.07.2006Dünya
Merkel’den Hürriyet’e uyum zirvesi daveti

Merkel’den Hürriyet’e uyum zirvesi daveti

Almanya’da 15 milyon göçmeni yakından ilgilendiren Uyum Zirvesi yarın başlayacak. Başbakanlık’ta yapılacak zirvede göçmenlerin uyumuna yönelik politikalar belirlenecek.

12.07.2006Dünya
Rotamız hiç değişmedi

Rotamız hiç değişmedi

Hürriyet, 58. yıldönümünü önceki akşam Hürriyet Medya Towers’ta düzenlenen gecede kutladı. Törende konuşan Vuslat Doğan Sabancı, "Hürriyet rotasını hiç değiştirmedi" dedi.

3.05.2006Kelebek
Steinmeier: Desteğimiz sürecek

Steinmeier: Desteğimiz sürecek

Almanya’nın müstakbel Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Hürriyet temsilcisi Ahmet Külahçı’nın, ‘Schröder ve Fischer’in Türkiye politikasını sürdürecek misiniz?’ şeklindeki sorusuna, ‘Türkiye’ye desteğimiz devam edecek’ yanıtını verdi.

18.10.2005Dünya
Almanya’da erken seçime onay çıktı

Almanya’da erken seçime onay çıktı

Federal Anayasa Mahkemesi, Almanya’da erken genel seçimlerin öngörülen şekilde 18 Eylül’de yapılamasına onay verdi.

25.08.2005Dünya
Reforma devam diyecek

Reforma devam diyecek

Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, Bosna-Hersek ve Türkiye ziyaretine bu akşam başlıyor. Schröder’in yarın Ankara’da Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Başbakan Tayyip Erdoğan’la yapacağı görüşmelerde, başlatılan reformların başarılı bir şekilde sonuçlandırılması için Almanya’nın desteğini yineleyeceği belirtildi.

2.05.2005Gündem
Reforma devam diyecek

Reforma devam diyecek

2.05.2005Gündem
Reforma devam diyecek

Reforma devam diyecek

2.05.2005Gündem
O Schröder bu mu

O Schröder bu mu?

17.07.2004Gündem
O Schröder bu mu

O Schröder bu mu?

17.07.2004Gündem
O Schröder bu mu

O Schröder bu mu?

17.07.2004Gündem

Yazar Sonuçları

Alman Türkler Türk Almanlar

“KOCAM ve ben, İş ve İşçi Bulma Kurumu’nun İstanbul’daki sağlık kontrollerinden geçtik ve seçildik.

16.09.2011

Kadınlar erkekleri zorluyor

‘HAKLI Kadın Platformu’ üyeleri seçimler öncesinde İTÜ Taşkışla’da kadın adaylarla buluştular. KA-DER’le birlikte yapılan dördüncü toplantıydı bu... Partiler üzerinde güçlü bir baskı uygulanması sonucunda listelerde daha çok kadın aday yer aldı ama bunların kaçı seçilebilecek noktada? Geçen döneme göre daha fazla olacak ama kadınların bu kez kabinede de bir-iki ile göstermelik olmaması da platformun yeni talebi.

5.05.2011

Zoraki nikâh

FEDERAL Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulf’un Türkiye’yi ziyareti ister istemez insanın aklına iki ülke ilişkilerinin geçmişini getiriyor. Uzun yıllar önce Almanya Şansölyesi (Başbakanı) Konrad Adenauer’in Türkiye’ye yaptığı tantanalı resmi ziyareti anımsayanlar, “iki ülkenin tarihe dayanan dostluğu”nun hep öyle gideceğini zannetmekte haklıydılar.

18.10.2010

Sol partide PKK lobisi

BAZI Sol Parti milletvekilleri, örneğin KKTC’ye gidiyor. Kıbrıs’taki anlaşmazlıkla ilgili olarak, Rumları eleştiriyor. Türklere hak veriyor.

29.09.2009

Avrupa, 5 yıllık kaderini seçiyor

AVRUPA Birliği (AB) üyesi 27 ülkede bugünden itibaren dünyanın en büyük çokuluslu meclisi olarak tanınan Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri başlıyor. 4 ile 7 Haziran tarihleri arasında yapılacak seçimler 490 milyonlu AB’nin gelecek 5 yıllığına kaderini belirleyecek.

3.06.2009

Hamburg’da bir cuma

HÜRRİYET’in ’Sizin Derdiniz, Bizim Derdimiz Toplantıları’ önceki gün Hamburg’da başladı.

23.01.2009

Almanya’da Türk olmak

BİRİ 20 yaşında Serkan isimli bir Türk, öteki henüz 17’sindeki Yunanlı Spiridon... İkisi ayıp, hatta serserilik yapmışlar. Kendilerine Münih metro istasyonunda, "Burada sigara içmeyin, yasak!" diye müdahale eden 76 yaşında bir Alman okul müdürünü hastanelik edinceye kadar dövmüşler.

24.12.2007

Bu da ’ırkçılık’ değilse

HANİ insanlar için denir ya, "Yedisinde ne ise yetmişinde de o’dur" diye...

12.07.2007

Sevgisizler toplumu mu?

BERLİNBEYAZ saçlı insanların hayatın nimetlerinden yararlanmayı sürdürmelerini izlemek bana çok iyi geldi.

24.03.2006

Berlin’de müze sevgisi

GÜNLERDEN pazar. Bir arkadaş grubuyla birlikte Berlin’deki ünlü Bergama Müzesi’ni ziyarete gidiyoruz. Yağmur yağıyor. Kapıda uzun bir kuyruk.

1.09.2004

O Schröder bu mu?

NE oldu? Federal Almanya Şansölyesi Gerhard Schröder’in başına tuğla mı düştü? Veya bilemediğimiz bir nedenle hafıza kaybına mı uğradı?

Gerçekten çok hayret ettik. Çünkü Bay Schröder, meşhur The Financial Times’ın Almanca edisyonuna verdiği demeçte:

17.07.2004