"Gamze Şanlı Ak" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Gamze Şanlı Ak" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Gamze Şanlı Ak

Gamze Şanlı Ak

GAMZE ŞANLI AK/ UZMAN DİYETİSYEN

9 Haziran 2016

2007 yılında Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olan Gamze Şanlı Ak, uluslar arası başarılar elde etmiş bir diyetisyendir. ‘Ankara-İstanbul-İzmir illerinde Çalışan Sağlık Personelinde Obezite Prevelansının Saptaması’ konulu tezi 2008 yılında Japonya’da gerçekleştirilen 15.Uluslararası Diyetetik Kongresinde (ICD) poster olarak sunulmuştur.
Mezuniyetin ardından beş sene boyunca Mezura Klinik’te hem eğitmen, hem araştırmacı, hem çevirmen, hem de yazar olarak çalışmış, farklı yaş gruplarındaki bireylere beslenme danışmanlığı yapmıştır.
Mesleğindeki akademik çalışmalarını sürdürmek amacıyla 2009 yılında Haliç Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik bölümünde yüksek lisans eğitimine başlayıp, 2012 yılında ‘Uzman Diyetisyen’ ünvanını kazanmıştır. 2016 yılında Başkent Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik bölümünde doktora eğitimini tamamlayıp, ‘Doktor Diyetisyen’ ünvanını almıştır.
Türkiye Diyetisyenler Derneği İstanbul üyesi olan Doktor Diyetisyen Gamze Şanlı Ak, Mart 2013’de, ‘Moso Diyet ve Beslenme Danışmanlığı’nı kurmuştur. Kliniğinde; kilo alma, kilo verme, kilo koruma, sağlıklı beslenmeyi öğrenme, sporcu beslenmesi, hastalıklarda beslenme, çocuk beslenmesi, ergenlik döneminde beslenme, gebelikte-emziklilikte beslenme, menopozda beslenme, anti-aging beslenme, yeme davranış bozukluğunda beslenmenin yanı sıra ülkemizin önde gelen kurumlarında çalışanların rutin takipleri, kurumsal danışmanlık ve beslenme koçluğu yapmakta, kurumlara ve gruplara özel eğitim ve seminerler, medya, ürün ve menü danışmanlığı hizmetleri vermektedir. Ayrıca danışanlarıyla sürekli iletişim halinde olduğu ‘Online Diyet Sistemi’ ile İstanbul dışında ve farklı ülkelerde yaşayan bireylere de hizmet vermektedir.
Alanında birçok ulusal ve uluslar arası kongreye, seminere ve eğitime katılmaktadır. Çeşitli gazete ve dergilerde yazıları yayımlanmakta ve tv programlarına katılımı devam etmektedir.

Yazının devamı...