"Dört Köşe" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Dört Köşe" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Dört Köşe

Dört Köşe

Filmlerdeki Seks Yalanları

27 Eylül 2019

Saatlerce süren uzun sımsıcak geceler, mükemmel vücutlar, üst üste yaşanan müthiş orgazmlar ve daha niceleri. Filmlerde her şey ne kadar mükemmel değil mi?

Hadi ama itiraf edin kendinize… Filmlerdeki o müthiş seks sahnelerini izlerken neden benim seks deneyimlerim böyle olmuyor diye iç geçirdiğinizi hepimiz biliyoruz.

Bu yalanları hep filmlerden öğrendik

Filmlerdeki seks sahnelerinde gördüklerimizin aynıları gerçek hayatta başımıza gelmeyince afalladık ve sorgulamaya başladık ilişkimizi. Peki, gerçekten de herkesin seks hayatı filmlerdeki gibi kusursuz da bir sizinki mi yerlerde sürünüyor dersiniz.

Hayır efendim, meğer yıllarca bize filmlerde hep yanlış şeyler öğretmişler de haberimiz yokmuş. Yani merak edilecek bir şey yok, siz de her şeyi doğru yapıyorsunuz. Yanlış olan filmlerde karşılaştığımız gerçek olmayacak kadar mükemmel olan o seks efsaneleri…

1- Orgazm olamayan kadın, erken boşalan erkek yok

Tamam hepimiz orgazm olmak için seks yapıyoruz ama bu her ilişkide orgazm yaşayamayabiliriz. Normal hayatta bazen daha zor orgazm oluyoruz, bazen hiç olamıyoruz ama filmlerde nedense hiç kimse pas geçmiyor. Bir, iki, üç… Ne esas oğlan ne de esas kadın orgazm problemi yaşamıyor. Efendim bir erken boşalma olsun, bir ereksiyon problemi olsun yaşayan yok.  Gerçek hayatta ise bu problemlerle savaşan, aşmaya çalışan pek çok çift var. Demek ki neymiş, öyle her ilişkide filmlerdeki gibi müthiş orgazmlar yaşanmıyormuş.

2- Saniyesi saniyesine aynı anda orgazm olmak

Yazının devamı...

Orgazm Olamamanızın 10 İlginç Nedeni

30 Temmuz 2019

Ben kim miyim? İsimlerin, sıfatların, kim olduğumun ne önemi var ki? Ben çevrenizdeki herhangi bir kadından biriyim aslında. İlla bir isim gerekiyorsa siz bana “4 Köşe Hanım” diyebilirsiniz.

İlk yazıma etrafımdaki kadınlardan sıklıkla duyduğum ve deli gibi çözüm aranan orgazm problemleri ile başlamak istedim.

Bu yazıları okuyup cinsel sorunlarından kurtulmalarına fayda sağlayabilirsem mutlu bana... Bu insanların varlığını bildikçe ben de her seferinde sizinle birlikte zevk çığlıkları atacağım inanın.

Orgazm olamamanızın 10 ilginç nedeni

Eğer siz de neden bir türlü orgazm olamadığınızın yanıtını arıyorsanız, bugün sorunuzun cevabını bulacaksınız.

Nasıl olur da bazı kadınlar peş peşe orgazm olabiliyorken, bazıları acaba orgazm oldum da farkında mı değilim diye bile düşenecek kadar yoksun kalabiliyor bu duygudan. Orgazm olabilen kadınlar sizin atladığınız neyi doğru yapıyor ya da biliyor dersiniz.

Araştırmalar kadınların sadece %10’unun orgazma ulaşabildiklerini söylüyor ama ben bu rakama inanmıyorum açıkçası. Yüzdenin biraz daha yüksek olduğunu düşünüyorum ama ben araştırmacıların yalancısıyız.

Orgazm olamama nedeninizi partnerinize, dış görünüşünüze, psikolojik durumunuz gibi etkenlere bağlıyorsanız yanılıyorsunuz. İş yerinde oturduğunuz pozisyondan çok seksi diye ayağınızdan bir türlü çıkarmadığınız o yüksek topuklara kadar her şey orgazmınızdan sorumlu haberiniz olsun. O yüzden şimdi bu yazıyı okurken düzgün bir şekilde oturun, yüksek topuklu ayakkabılarınızdan kurtulun ve orgazm olamamanızın suçlularını öğrenmeye hazır olun.

Yazının devamı...