HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecilere açıklamalarda bulundu

Aralık ayına girilmesiyle birlikte asgari ücrette zam maratonu başlıyor. Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücretle ilgili “Bir kez verilecek zamla bu iş biter” ifadelerini kullanmıştı. Peki asgari ücret ne kadar olacak? İşte masadaki senaryolar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Asgari ücrette mesele tarafları mağdur etmeden bir neticeye varabilmek” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri dönüşü uçakta gazetecilere önemli mesajlar verdi. Asgari ücret konusunda ‘vatandaşı ezdirmeyeceğiz’ mesajı verdi.

Erdoğan, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, şu anda çalışmalarını yapıyor” dedi ve ekledi: “Ondan sonra en uygun asgari ücret ne ise bunun kararını vereceğiz. Bütün mesele tarafları mağdur etmeden neticeye varabilmek. Asgari ücret zaten biliyorsunuz yıl içinde bir kezdir. Bir kez verilecek zamla bu iş biter. Bunun da sorumlusu birinci derecede Çalışma Bakanımız Vedat Işıkhan’dır. Biz vatandaşımızı bugüne kadar ezdirmedik ve ezdirmeyiz”

4 FARKLI SENARYO

Öte yandan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücret tespit komisyonunun ilk toplantısını 11 Aralık’ta yapacağını duyurdu. Peki yeni yılda asgari ücret ne kadar olacak?

Toplamda 4 toplantı olacak ve asgari ücret aralık ayı içerisinde açıklanmış olacak. Peki asgari ücrette olası senaryolar neler, Sosyal Güvenlik Uzmanı Emin Yılmaz'ın 4 farklı senaryosunda işçi ne kadar bir ücret alabilecek?

GÜNCELLENME

Bunları da beğenebilirsiniz

Son Dakika Haberler