GeriTeknoloji Windows 10 kullanımı daha da artacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Windows 10 kullanımı daha da artacak

Windows 10 kullanımı daha da artacak
Abone Olgoogle-news

Gartner'ın tahminlerine göre Windows 10, 2016 yılında ciddi bir kullanım artışı ile karşılaşacak.

Microsoft, Windows 10 için önümüzdeki iki yada üç içerisindeki hedefi bir milyar cihaz olarak belirledi. Microsoft CEO Satya Nadella, Ekim ayında kurduğu cümlelerde, 110 milyon cihazın Windows 10 ile çalıştığını söylemişti.

Windows 10'un tüketici tarafındaki kullanımını arttıracak olan özelliklerin arasında ise, bedava, 12 aylık güncellemeler, geniş bir cihaz grubu için bağlanılabilir olması ve OTA yüklemeleri konusunda sunduğu avantajlar bulunuyor.

Gartner'in söylediğine göre geçişleri arttıracak etkenlerin arasında Windows 7 için desteğin Ocak 2020 tarihinde sona ermesinin beklenmesi ve Windows 10'un uygulama uyumluluğu bulunuyor. Bunların yanı sıra tabletler ve 2in1 cihazlar için biriken talep, artışı destekleyecek.

Araştırma yardımcı başkanı Steve Kleynhans, yaptığı açıklamada 2015 yılının sonuna kadar işletim sistemine tanıdık olacak olan on milyonlarca insan olacağını söylüyor. Kleynhans, işletmeler için geçiş sürecinin Windows 7'nin altı yıl önce yaşadığına göre daha hızlı olmasını beklediklerini kaydediyor.

AMD VE INTEL'İN EN İYİ 10 İŞLEMCİSİ

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle