GeriTeknoloji iPhone ve iPad'lerde uygulamalar çöktü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

iPhone ve iPad'lerde uygulamalar çöktü

iPhone ve iPad'lerde uygulamalar çöktü
Abone Olgoogle-news

Apple'ın iPhone ve iPad cihazlarında bugün bazı uygulamalarda çalışmama sorunu meydana geldi. Kullanıcılar Spotify başta olmak üzere bazı uygulamaları açmaya çalıştıklarında ya uygulamaya hiç giremedi ya da uygulamaya girildiğinde bir süre sonra kullanıcı uygulamadan dışarı atıldı.

Bugün iPhone ve iPad'lerde uygulamalarda erişim sorunu meydana geldi. Kullanıcıların Twitter'daki şikayetleri üzerine ortaya çıkan teknik sorunun Spotify üzerinde yoğunlaştığı, ancak asıl sorunun iPhone ve iPad'ler olduğu anlaşıldı. Spotify'a Android cihazlarda erişim sorunsuz sağlanırken iOS ve iPadOS yüklü cihazlarda ise saatlerce erişim sorunu devam etti.

UYGULAMALAR NEDEN ÇÖKÜYOR?

Apple'dan bu konuda henüz bir açıklama yapılmamış olsa da, sorunun Facebook'tan kaynaklandığı sanılıyor. 

FB SDK Core Kit ismindeki Facebook kütüphanesindeki bir hatadan kaynaklanan hata, uygulamaların çökmesine neden oluyor.

Sorunun sadece Türkiye'de değil, dünya genelinde yaşandığını da belirtelim.

Erişim sorunu yaşayan uygulamaların arasında Facebook'un kendisi, Twitter, Tinder, PUBG Mobile, TikTok, Spotify, Booking, Pinterest gibi global uygulamalar ve Getir, BiTaksi, Enpara gibi yerel uygulamalar da yer alıyor.

ÇÖZÜM VAR MI?

Erişim sorunu normale dönse de, halen bu sorunu yaşıyorsanız 5-6 kez girip çıktığınızda uygulamada sorun düzelebiliyor. Bunun dışında uygulamaları uçak modundayken açarak sonra uçak modunu kapatıp uygulamayı çalıştırmaya devam edebilirsiniz.

Gmail'de tema nasıl değiştirilir ?Gmail kullanıcılar diledikleri taktirde arkaplan fotoğrafını ve temayı değiştirebilir. İşte yolu...
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle