GeriTeknoloji Adobe Flash 'ölüm'ünden önce son güncellemesini aldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Adobe Flash 'ölüm'ünden önce son güncellemesini aldı

Adobe Flash 'ölüm'ünden önce son güncellemesini aldı

2020 yılı sonunda kullanıma tamamen kapatılması beklenen Adobe Flash için son kez resmi güncelleme yayınlandı.

Adobe tarafından geliştirilen ve yıllardır kullanılarak internetin temel taşı haline gelen Flash, zaman içinde ortaya çıkan güvenlik açıkları ve performans sorunlarıyla çağ dışı kalarak adeta kullanıcıları canından bezdirdi.

Chrome ve Safari gibi popüler tarayıcılar tarafından artık neredeyse hiç kullanılmayan Flash Player için yolun sonu yaklaştı. Adobe ise, 2020'nin sonunda kullanım dışı kalacak olan Flash için son kez resmi güncelleme yayınladı.

Adobe'dan konuyla ilgili yapılan açıklamada şu satırlara yer verildi:

"Bugün, Çin dışındaki tüm bölgeler için en son Flash Player güncellemesini duyuruyoruz. Bu vesileyle son yirmi yılda Flash Player kullanan ve harika içerikler üreten tüm müşterilerimize ve geliştiricilerimize teşekkür etmek istiyoruz.

31 Aralık 2020'den itibaren Flash desteği tamamen bitecek ve 12 Ocak 2021 tarihinden itibaren de web tarayıcılarında Flash içerikleri engellenmeye başlayacak.

Adobe'dan yapılan açıklamada Flash Player'ı kullanıcıların silmesi gerektiğine dikkat çekildi.

Oppo Watch Türkiye'de! Yakından inceledikOppo, ilk akıllı saati Oppo Watch ile Türkiye'de kullanıcılarının karşısına çıkıyor. 41mm ve 46mm olmak üzere iki farklı boyutta gelen Oppo Watch'da her biri sesli koçluk desteğine sahip, fitness koşusu, yağ yakma koşusu, açık havada yürüyüş, açık havada bisiklete binme ve yüzme olmak üzere beş egzersiz modu bulunuyor. Fiziksel verilerinizi doğru bir şekilde izleyen akıllı saatte, 5 dakikalık egzersiz videoları da boş zamanlarınızı değerlendirmenizde size yardımcı oluyor. Dolayısıyla en yoğun zamanınızda bile saatinize yapacağınız birkaç dokunuşla formda kalabiliyorsunuz. Her zaman açık olan nabız izleme özelliği de hem egzersiz yaparken hem de dinlenirken sağlığınızı takip ediyor. İleri düzey uyku izleme özelliği de her gece uyku durumunuzla ilgili kayıt tutuyor. Kapalı ortamda kürek çekme ve kitesurfing gibi egzersizler de dahil olmak üzere, 100'ün üzerinde farklı spor seçeneğinin bulunduğu Google Fit de bu tabloya eklendiğinde Oppo Watch ideal bir fitness partnerine dönüşüyor. İşte ürünün öne çıkan tüm özellikleri...(Sponsorlu İçerik)
False