Cinsel Mutluluğun Sırları

Evrimin ve en uyumlunun sağ kalmasının bir sonucu olan insan eşleşmesine “cinsel beraberlik” ya da “seks yapmak” adı verilir, şehvet, sevgi, emek, bilgi ve tecrübe ister.

Haberin Devamı

Seks anlatılmaz ancak derinden yaşanır. Bu nedenle insan cinsel hayatının daha keyifli, daha canlı, daha renkli olmasını istiyorsa, seksi bir sanat olarak benimseyip, yaşamalıdır. Nefes almak, su içmek kadar sıradan ve hayatımızın inkar edilmez bir parçası olan seks yapmak; kendini ve ötekini bilerek, rahatlamış ve gevşemiş bir halde, sevişmenin ve dokunmanın verdiği hazza ve hissetmeye odaklanarak, herhangi bir “performans hedefi koymadan”, kimseyi tatmin etme zorlantısı olmadan, zamandan koparak, yavaş, ritmik ve uyumlu bir şekilde salınarak, haz alıp, haz verebilme, ruhu ve bedeni bir “armağan gibi” paylaşabilme, ne olursa olsun bir şekilde boşalıp, orgazm olabilme bilim ve sanatıdır. Bu sanatı dünyada icra eden, üreme olmaksızın seksi ve seks olmaksızın üremeyi gerçekleştirebilen tek canlı olan insanoğlu, seksin zevkini biyolojik üreme amaçlarından ayırmakla büyük bir sıçrama yapmıştır. Bu sıçramada seks; döllenmeyle ve gebe kalmayla, boşalma ve orgazm olmayla, cinsel doyum ve rahatlamayla, karşılıklı iyilik hali ve mutlu bir ilişkiyle, yetişkin oyunlarıyla ve yakınlaşma çabalarıyla, güzellik ve doğrulukla, kendinden emin olmakla ve zevki aramakla, sevgi ve aşkla ilişkilidir.

Haberin Devamı

ŞEHVETİN SIRLARI

Cinsel işlevlerin sağlıklı devam edebilmesi, seks hormonları, ruhsal ve zihinsel sağlık, yorgunluk, yaşam kalitesi gibi unsurlara bağlıdır. Bu unsurların bir uyumu sonucu ortaya çıkan cinsel arzu, insan doğasından ve doğanın koynundan fışkıran bir yaşam enerjisidir. Çeşitli becerilerle ve sanatlarla beslenir, doğru bilgi ve tecrübeyle olgunlaşır. Ancak cinsel mutluluğun tek bir sırrı, yoktur, sırları vardır ve herkesin sırrı kendi cinsel yaşamında gizlidir. İnsanoğlu kendini cinsel aşka ve hislere teslim ettiğinde, çok derinlere gizlediği ve nerede olduğunu bilmediği cinsel mutluluk sırlarına ulaşabilir.

Cinsel Mutluluğun Sırları

Cinsel mutluluğun, (1) çok istemek, (2) bir şeylerden vazgeçebilmek, (3) emek vermek ve (4) başarılı insanları model almak şeklinde dört kadim sırrı vardır. Sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşam için insanın önce seksi bir ihtiyaç gibi görmesi ve zaman planlaması yapması, her sabah 5 dakika, her akşam 5 dakika ve gece yatarken 10 dakika partneriyle yaptıklarını ve yapacaklarını içeren cinsel fanteziler kurması, erotik romanlar okuması, erotik filmler izlenmesi, erotik danslar yapması, ayıp, yasak, gizem, ulaşılamazlık ve yenilik temalarını içeren cinsel fantezileri partneriyle paylaşması, orgazm taklidi yapması ve cinselliğe dair açık seçik konuşması (seksting) gerekir. Unutmayın, her şey önce en güçlü ve en büyük cinsel organ olan beyinde başlar, sonrası doğru bir ruh hali, doğru bir iletişim ve biraz da doğru cinsel tekniği öğrenmeyi gerektirir. İnsanın beynini doğru ve sağlıklı kullanması cinselliği daha çok istemesine yol açacaktır. Sonra insan, telefon, tablet, sosyal medya gibi kötü alışkanlıklardan vazgeçebilmelidir Daha sonra sekse emek vermelidir yani erotik masaj, uzun bir önsevişme ve cinsel aşk oyunlarıyla süslenmiş keyifli cinsel deneyimler yaşamalıdır. Cinselliği nasıl ifade edeceğine sadece ve sadece çiftin kendisi karar verebilir ve tecrübe ettikleri cinsel, zihinsel, duygusal ve bedensel zevklere değer vererek onları yüceltebilirler. İşte o zaman her şey kendiliğinden çok keyifli ve çok güzel olur.

Haberin Devamı

EROTİZMİN VE ROMANTİZMİN DANSINDA DUYGUSAL TATMİN ÇOK ÖNEMLİ

Erotizm ve romantizm seksin olmazsa olmazlarıdır. Erkeğin partnerini duygusal olarak tatmin etmesinin birçok yolu vardır ama bunların en iyi 8 yolu şöyledir: (1) Partnerinize her fırsatta aşkla dokunun, (2) partnerinizi ilgiyle dinleyin ve anladığınızı ona gösterin, (3) partnerinizle birlikte kaliteli vakit geçirin ve ondaki en ufak şeylere dikkat edin, (4) partnerinizi hayatınızın merkezine alın ve onu biricik kılın, “herkesten ve her şeyden kıymetlisin” mesajını verin, (5) partnerinize bol bol romantizm sunun, (6) partnerinizi aşkla arzulayın, (7) partnerinize düzenli ve güvenli bir yaşam sunun ve (8) partnerinize karşı nazik olun. Kadının da partnerini duygusal olarak tatmin etmesinin birçok yolu vardır ama bunların en iyi 8 yolu şöyledir: (1) Partnerinizin yaptıklarını ve başarılarını fark edip, bol bol takdir edin, (2) partnerinizin performansını överek erkekliğini onaylayın, (3) partnerinizin varlığına ve sunduklarına “ihtiyaç” duyduğunuzu “Benim için ........ yapmana ihtiyacım var” cümle kalıbıyla ona gösterin, (4) partnerinize bol bol erotizm sunun, (5) partnerinize aşkla hizmet davranışlarında bulunun, (6) sizi mutlu etmeyi başardığını partnerinize “gülümseyerek” gösterin, (7) partnerinizin yalnız kalma ihtiyacına saygı gösterin ve (8) partnerinizin ailesi ile iyi geçinin ve onun hatırı için akraba ilişkilerini “aklınızla” yönetin.

Haberin Devamı

Cinsel Mutluluğun Sırları

CİNSEL İSTEĞİ ARTTIRAN BİTKİSEL ÜRÜNLER VAR MI?

Cinsel isteksizlik kader değil, cinsel terapi ve cinsel isteği arttıran bitkisel ürünlerle tedavisi mümkündür. Ülkemizde cinsel terapi gibi cinsel tedavilere ilginin artması kadar, cinsel gücü ve cinsel isteği artıran bitkisel ürünlere ve gıda takviyelerine de talep her geçen gün artıyor. Çünkü yapılan araştırmalar uzun soluklu ilişkilerde çiftlerin cinselliğe olan ilgisinin zamanla azaldığını gösteriyor. Cinsel isteksizlik halihazırda genellikle psikolojik yollardan tedavi edilmeye çalışılır ancak birçok vakada tedavi girişimleri başarısızlıkla sonuçlanır. Bu nedenle hem erkeklerde hem de kadınlarda cinsel isteği arttıran bitkisel ürünlere olan ilgi her geçen gün artıyor ve ülkemizde de güvenli ve içeriği sağlam ürünler satışa çıktı. Özellikle kadınlarda cinsel isteği arttıran ürünler çok ilgi görüyor. İçeriğinde L-Arjinin HCL, L-sitrulin, rosvita, pycnogenol, ginseng, trigonella foenum-graceum, ginkgo biloba gibi maddeler barındıran ve kadınların sağlıklı bir cinsel hayat yaşamalarına tamamen doğal yollardan yardımcı olan ürünler, günde bir kez iki tableti, tercihen yemekle beraber, bol miktarda su ile alındığında cinsel istekte ve cinsel uyarılmada belirgin bir artış görülüyor. Ayrıca bu ürünler erkeklerde ereksiyonu gerçekleştirme ve sürdürme kabiliyetini arttırıyor, zamanla azalan cinsel istek ve tutkunun yeniden yakalanmasına destek sağlıyor, cinsel performansı canlandırmaya, performans endişesine son vermeye, cinsel güveni yeniden kazanmaya ve artık mümkün olmadığı düşünülen cinsel zevklerin ve cinsel tatminin yeniden elde edilmesine de yardımcı olabiliyor. Ayrıca cinsel isteği arttıran bitkisel ürünler, cinsel tedavi yapan cinsel terapistlerin ve hekimlerin de işlerini kolaylaştırıyor ve tedavi başarısını arttırıyor.

Haberin Devamı

PSİKOTERAPİST DR.CEM KEÇE

https://www.instagram.com/drcemkece/

Yazarın Tüm Yazıları