EKSTRA
MENÜ

Paralel Yapı Darbe Girişimi

Paralel Yapı Darbe Girişimi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Paralel Yapı Darbe Girişimi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 646 Paralel Yapı Darbe Girişimi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Paralel Yapı Darbe Girişimi Haberleri

Pendik Belediyesinden ABD’ye 15 Temmuz davası

Pendik Belediyesi'nden ABD’ye '15 Temmuz' davası

Pendik Belediyesi, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimini gerçekleştiren Fetullahçı Terör Örgütü'nü (FETÖ) destekleyip koruduğu gerekçesiyle, Amerika Birleşik Devletleri aleyhine maddi ve manevi tazminat davası açtı.

31.10.2016Gündem
Faturası belli oldu

Faturası belli oldu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe girişimine ilişkin soruşturma sürüyor.

25.10.2016Gündem
Bylock kullandığı tespit edilen 17 kişi adliyede

Bylock kullandığı tespit edilen 17 kişi adliyede

Kocaeli'de FETÖ Terör Örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında Bylock kullandığı tespit edilen 17 kamu görevlisi adliyeye sevk edildi.

24.10.2016Gündem
15 Temmuz ve Kahramankazan teklifleri komisyondan geçti

15 Temmuz ve 'Kahramankazan' teklifleri komisyondan geçti

TBMM İçişleri Komisyonu'nda, Ankara'nın Kazan ilçesinin adının "Kahramankazan" olarak değiştirilmesi ve 15 Temmuz'un, "Demokrasi ve Özgürlükler Günü" olarak resmi tatil ilan edilmesine dair kanun teklifi kabul edildi.

20.10.2016Gündem
Orgeneral Akarın darbeci emir subayı Levent Türkkanın mahkemedeki ifadesi

Orgeneral Akar'ın darbeci emir subayı Levent Türkkan'ın mahkemedeki ifadesi

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın darbeci emir subayı Yarbay Levent Türkkan, mahkemede de 40 sayfalık ifade verdi. Türkkan, Akın Öztürk'ün sadece kukla olduğunu savundu, "İşin başında Akın Öztürk Paşa olduğunu sanmıyorum, o sadece orada bir kukla. Bu işin bir numarası yok. Bence 94’lerin konseyi" iddiasında bulundu.

30.09.2016Gündem
Melih Gökçekten ikinci darbe girişimi iddialarıyla ilgili açıklama

Melih Gökçek'ten 'ikinci darbe girişimi' iddialarıyla ilgili açıklama

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ikinci bir darbe girişimi olacağı iddialarına ilişkin,”Türkiye’de darbe olma ihtimalini binde bir görüyorum. O biri de niye görüyorum biliyor musunuz? Olmazsa olmaz diye. Artık Türkiye’de darbe falan olmaz. Yapamazlar” dedi. Gökçek, "Ben televizyonlarda kaç defa ne dedim,‘bir darbe mi oldu televizyonlar kapanır, telefonlarla konuşamazsınız, elektrikler kesilir’ bunlardan biri olunca hiçbir yolu yok derhal sokağa dökülün. Dolayısıyla hiç bir şekilde darbe girişimleriyle muvaffak olmaları söz konusu olamaz" diye konuştu.

28.09.2016Gündem
ABDdeki FETÖcülerin yeni görüntüleri ortaya çıktı

ABD'deki FETÖ'cülerin yeni görüntüleri ortaya çıktı

Terör örgütü FETÖ adına 'Fuat Avni' Twitter hesabını yönettiği belirtilen Aydoğan Vatandaş, ABD’de bir restaurantta görüntülendi. Vatandaş'ın yanındaki isim ise dikkat çekti. Zaman ve Bugün gazetesi eski yazarı Nuh Gönültaş'ın da Aydoğan Vatandaş ile birlikte olduğu ortaya çıktı.

28.09.2016Gündem
Emekli Albay Uğurdan korkutan senaryo: İkinci kalkışmaya hazırlıklı olun

Emekli Albay Uğur'dan korkutan senaryo: 'İkinci kalkışmaya hazırlıklı olun'

Emekli albay Hasan Atilla Uğur, 15 Temmuz tarihinde yaşanan darbe girişiminin ardından tehdidin henüz bertaraf edilmediğini iddia ederek, "15 Temmuz darbe girişiminin ardından zafer sarhoşluğu yaşanıyor, ikinci kalkışmaya hazır olun" uyarısında bulundu.

25.09.2016Gündem
Darbeci pilotlar Özel Harekatı böyle vurmuş

Darbeci pilotlar Özel Harekat'ı böyle vurmuş!

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında çok sayıda polisin şehit olduğu Gölbaşı'nda Özel Harekat Daire Başkanlığı ile Havacılık Daire Başkanlığına bomba atan darbeci F-16 savaş uçağı pilotlarının telsiz konuşmalarına ulaşıldı.

22.09.2016Gündem
Kartal Adliyesinde FETÖ operasyonu

Kartal Adliyesi'nde FETÖ operasyonu

Terör örgütü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Kartal Anadolu Adalet Sarayı'nda çok sayıda polis ekibi tarafından arama yapıldığı öğrenildi. Operasyon kapsamında 100'e yakın adliye personeli için gözaltı kararı olduğu belirtiliyor. Haklarında gözaltı kararı bulunan bazı katip ve mübaşirler gözaltına alındı.

22.09.2016Gündem
Digitürk’ü basan üsteğmen: ‘Terör alarmı var’ dediler

Digitürk’ü basan üsteğmen: ‘Terör alarmı var’ dediler

15 Temmuz gecesi önce TRT'yi ardından da Digitürk binasını basıp yayını kesen askerlerin ifadeleri ortaya çıktı. Yeşilyurt'taki Hava Okulu'nda üstteğmen olarak görev yapan O.G., İstanbul Sulh Ceza Hâkimliği'nde verdiği ifadede olay günü yaşananları anlattı.

18.09.2016Gündem
Yaş ile kuruyu ayıracak kurul pazartesi göreve başlıyor

'Yaş ile kuru'yu ayıracak kurul pazartesi göreve başlıyor

FETÖ ile mücadelede haksızlığa uğradığını iddia edenlerin araştırılması için Başbakanlık ile tüm valiliklerde oluşturulan kurullar pazartesi gününden itibaren başvuru almaya başlıyor. Kurullara e-mail’le de başvuru yapılabilecek. İtirazları haklı bulunan kişilerin geri dönüşleri de yine yeni bir KHK ile olacak.

17.09.2016Gündem
Cezaevinde de durmuyorlar

Cezaevinde de durmuyorlar!

Terör örgütü FETÖ üyesi olmak suçlamasıyla tutuklanan ve cezaevine konulan şüphelilerin, havalandırma sırasında kendi aralarında not pusulalarıyla haberleşip, ilk duruşma günü için hazırlık yaptıkları anlaşıldı.

8.09.2016Gündem
Skandal pozu veren polisler meslekten ihraç edildi

Skandal pozu veren polisler meslekten ihraç edildi

Gazeteci Hrant Dink'i öldüren Ogün Samast'la birlikte poz veren iki polis şefi, terör örgütü FETÖ soruşturması kapsamında önce açığa alındı, ardından meslekten ihraç edildi.

8.09.2016Gündem
FETÖ/PYD soruşturmasında generallere operasyon

FETÖ/PYD soruşturmasında generallere operasyon

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu Bassavcıvekili İsmail Uçar koordinesince yürütülen FETÖ/ PDY soruşturması kapsamında 92 kişi hakkında gözaltı kararı verdi.

8.09.2016Gündem
FETÖden şefkat tokadı tehdidi

FETÖ'den 'şefkat tokadı' tehdidi

Uşak Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında gözaltına alınan bazı emniyet mensuplarının verdiği ifadelerde, FETÖ'nün örgütten ayrılmak isteyenleri "şefkat tokadı" adı altında oluşturduğu inanç mekanizmasıyla tehdit ettiği ve yapıdan kopmaları engellemeye çalıştığı ortaya çıktı.

5.09.2016Gündem
Trakyada 20 bin asker...

'Trakya'da 20 bin asker...'

Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) bağlı askeri personelin Trakya sorumlusu olduğu öne sürülen 5. Zırhlı Tugay Komutan Yardımcısı Albay Uzay Şahin'in, darbe girişiminden bir gün önce Whatsapp'tan "Trakya'da 20 bin asker hazır" mesajı gönderdiği belirlendi.

1.09.2016Gündem
Adil Öksüz 45 gündür aranıyor

Adil Öksüz 45 gündür aranıyor

Darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Akıncı Üssü'nde gözaltına alındıktan sonra Sincan Batı Adliyesi Hakimi Köksal Çelik ile Asliye Ceza Hakimi Çetin Sönmez tarafından serbest bırakıldıktan sonra sırra kadem basan Adil Öksüz, 1,5 aydır yurdun dört bir tarafında aranıyor.

31.08.2016Gündem
Darbeci pilot Deniz Aldemir: 15 Temmuzu Mayıstan beri biliyorlardı

Darbeci pilot Deniz Aldemir: 15 Temmuz'u Mayıs'tan beri biliyorlardı

15 Temmuz’da Harp Okulu’ndan Genelkurmay’a asker taşıyan Pilot Binbaşı Deniz Aldemir, önemli itiraflarda bulundu: “3 yarbay, mayıs ayında Güvercinlik ve Genelkurmay’a saldırı olacağını, bizim helikopterleri Akıncı’ya götüreceğimizi söyledi.”

29.08.2016Gündem
ABDli yetkili: Gülenin bu kadar olduğunu bilmiyorduk

ABD'li yetkili: 'Gülen'in bu kadar olduğunu bilmiyorduk'

Terör örgütü lideri Fethullah Gülen'in iadesine yönelik olarak Türkiye ve ABD Adalet Bakanlığı yetkilileri arasında 2 gün süren görüşmelerde Gülen'in iadesi konusunda olumlu ilerleme kaydedildiği öğrenildi. 15 Temmuz darbe teşebbüsünde Gülen'in emir ve talimatlarının belgeleri ile ortaya konulmasının ardından ABD'li bir yetkili "Gülen'in bu kadar olduğunu bilmiyorduk" dedi.

25.08.2016Gündem
15 Temmuz gecesi Genelkurmayda yaşananlar kamerada

15 Temmuz gecesi Genelkurmay'da yaşananlar kamerada

Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi Genelkurmay karargahında yaşananları gözler önüne seren yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Zeki Çolak'ın, ağır silahlı darbeci askerler tarafından götürüldüğü görülüyor.

23.08.2016Gündem
Demokrasi nöbetine katılan kaymakam FETÖden tutuklandı

Demokrasi nöbetine katılan kaymakam FETÖ'den tutuklandı

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş ile birlikte demokrasi nöbetine katılan Akyazı Kaymakamı Kamuran Mustafa Ballı tutuklandı.

23.08.2016Gündem
15 Temmuz gecesi polis darbeci albayı böyle durdurdu

15 Temmuz gecesi polis darbeci albayı böyle durdurdu

İzmir'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminden bir gün önce Urla ilçesindeki Menteş kampına getirilen ve kalkışma gecesi İzmir Valiliğini kuşatmak amacıyla şehir merkezine götürülmeye çalışılan 400 harp okulu öğrencisini taşıyan konvoyun polis ekiplerince durdurulma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Darbe girişimine katılan harp okulu öğrencilerinin başındaki albayın, "Bizi belindeki o tabancanla mı durduracaksın?" sözüne karşılık komiserin, "Albayım, bizim ailede 3 şehit var, dördüncü ben olurum, önemli değil ama sizi buradan geçirtmem. Tabancamda 13 mermi var. Emin ol, ısrar ederseniz bunun biri sana nasip olur" şeklindeki cevabı polis tutanaklarına yansıdı.

23.08.2016Gündem
15 Temmuzda Genelkurmay Karargahında yaşananlar ortaya çıktı

15 Temmuz'da Genelkurmay Karargahı'nda yaşananlar ortaya çıktı!

15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı geceye ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde, Genelkurmay'daki komuta katında Korgeneral İlhan Talu'nun darbe girişimine katılan Özel Kuvvetler mensubu askerlerle birlikte yürüdüğü görülüyor.

22.08.2016Gündem
Adliyede FG plaka operasyonu

Adliyede 'FG' plaka operasyonu

Denizli Adliyesi’ne 2013 yılında Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı’nın tahsis ettiği araçlarda bulanan 'FG' plakası kaldırıldı.

22.08.2016Gündem
15 Temmuza özel internet sitesi yayında

15 Temmuz'a özel internet sitesi yayında

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe girişimi karşısında milli iradeye sahip çıkan Türk milletinin direnişini anlatan internet sitesi hazırlandı.

22.08.2016Gündem
Ünlü iş adamı adliyeden firar mı etti

Ünlü iş adamı adliyeden firar mı etti?

FETÖ soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan Fi-Yapı’nın sahibi Fikret İnan'ın, teslim olmak için geldiği adliyeden kaçtığı iddia edildi.

21.08.2016Gündem
Darbeci pilot Kerime tek tek teşhis etti

Darbeci pilot Kerime tek tek teşhis etti

Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi İstanbul Nakkaştepe’de caddeye inip 4 kişiyi alan helikopterin pilotu darbeci Üsteğmen Kerime Kumaş Yıldırım, koşarak helikoptere binen darbeci subayların isimlerini verdi. Helikoptere binen darbeci askerlerin, halkın tepkisinden korkarak sivil kıyafetler giydikleri anlaşıldı.

21.08.2016Gündem
300 diplomat Türkiye’ye çağırıldı

300 diplomat Türkiye’ye çağırıldı

Güvenlik ve yargı bürokrasisinin ardından FETÖ'nün dış politika ayağı da mercek altına alındı. Yaklaşık 300 Dışişleri çalışanı Türkiye'ye çağrılırken, eski Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun özel kalem müdürlüğünü ve 11. Cumhurbaşkanı Gül’ün Dış Politika Başdanışmanlığını yürüten Gürcan Balık ile iki eski büyükelçi gözaltında bulunuyor.

21.08.2016Gündem
TSKdan ayrılan ya da ilişiği kesilen pilotlara dönüş yolu

TSK'dan ayrılan ya da ilişiği kesilen pilotlara dönüş yolu

OHAL kapsamında çıkarılan 671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle (KHK), herhangi bir nedenle TSK'dan ayrılan veya ilişiği kesilen pilot subaylar, gerekli şartları sağlamaları ve başvurularının uygun görülmesi durumunda TSK'da görevlendirilebilecek.

17.08.2016Gündem
A101 Yönetim Kurulu Başkanı İstanbula gönderildi

A101 Yönetim Kurulu Başkanı İstanbul'a gönderildi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Trabzon'da gözaltına alınan A101 marketler zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Aydın, İstanbul'a gönderildi.

17.08.2016Gündem
Pilotlara sefer görev emri

Pilotlara sefer görev emri

TSK’dan THY’ye geçen 560 pilot için sefer görev emri çıkarılıyor. Sivil havacılıkta yüzde 10 yabancı pilot kotasının da kaldırılması gündemde.

17.08.2016Gündem
Erdoğanın oteline saldıran darbeciler adliyede

Erdoğan'ın oteline saldıran darbeciler adliyede

Muğla’nın Marmaris ilçesinde, darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otele saldırı düzenleyen askerlerden, geçen 31 Temmuz’da yakalanan ve o günden beri gözaltında tutulan 11’i, bugün Muğla Adliyesi’ne sevk edildi.

17.08.2016Gündem
Darbeci Tuğgeneral Semih Terzi’nin doktor eşi Nazire Terzi tutuklandı

Darbeci Tuğgeneral Semih Terzi’nin doktor eşi Nazire Terzi tutuklandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü darbe soruşturması kapsamında Darbeci Tuğgeneral Semih Terzi’nin doktor eşi Nazire Terzi tutuklandı.

17.08.2016Gündem
HSYK Adil Öksüzü serbest bırakan hakimleri görevden uzaklaştırdı

HSYK Adil Öksüz'ü serbest bırakan hakimleri görevden uzaklaştırdı

HSYK 2. Dairesi, FETÖ'nün "hava kuvvetleri imamı" olduğu ileri sürülen Adil Öksüz'ü serbest bırakan hakimler Köksal Çelik ve Çetin Sönmez'i geçici olarak görevden uzaklaştırdı.

16.08.2016Gündem
Darbeci komutanların WhatsApp yazışmaları

Darbeci komutanların WhatsApp yazışmaları

Konya'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında yakalanan kurmay albaylar Nebi Gazneli ve Müslüm Kaya'nın, darbe teşebbüsünde önemli rol oynadıkları tespit edildi. Darbeci subayların WhatsApp'ta oluşturduğu gruptaki yazışmalarında Kaya, girişimi engellemeye çalışanlara müdahale için hava desteği isterken, Gazneli'nin de Boğaziçi Köprüsü'nde konuşlandırılan bazı er ve askeri öğrencileri silah ve mühimmatları almadıkları için azarladığı ileri sürüldü.

15.08.2016Gündem
O geceyi anlattı: Uçak en sonuncusunda köprüyü sıyırıp geçti

O geceyi anlattı: 'Uçak en sonuncusunda köprüyü sıyırıp geçti'

15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı geceyi anlatan Beykoz Kaymakamı Katırcı, "Savaş uçaklarının yaptığı alçak uçuşlar saat 04.00'e kadar devam etti. Uçak, en sonuncusunda köprüyü sıyırıp geçti. Köprü karakolundaydık. Karakolun bütün camları üzerimize döküldü" dedi.

15.08.2016Gündem
İşte kahraman astsubay Halisdemiri şehit eden darbeciler

İşte kahraman astsubay Halisdemir'i şehit eden darbeciler

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmek isteyen Tuğgeneral Semih Terzi’yi vuran Astsubay Ömer Halisdemir’i 30 kurşunla şehit edenlerden ikisinin kimliği belirlendi, diğerlerinin tespit edilmesi için çalışmalar sürüyor. Halisdemir'e ilk kurşunu, binbaşı Fatih Şahin'in sıktığı ortaya çıktı.

15.08.2016Gündem
Darbeci ağabeyini reddetmişti, gerçek çok farklı çıktı

Darbeci ağabeyini reddetmişti, gerçek çok farklı çıktı

Darbe girişimi sırasında TRT'nin basılması ve köprüde halka ateş açılması ile Taksim'de halka ateş açılması talimatlarını verdiği öne sürülen firari albaylar Nebi Gazneli ve Müslüm Kaya'nın ardından onları sakladığı gerekçesiyle Gazneli'nin kardeşi Ömer Gazneli'nin de gözaltına alındığı öğrenildi. Gazneli'nin evinin bahçesinde yapılan aramada yakalanan albaylara ait olduğu tespit edilen silahlar ve mermiler gömülü olarak bulundu. Ömer Gazneli'nin darbe girişiminin ardından Konya'ya kaçan abisi ile diğer albayı kiraladığı evde gizlediği, sosyal paylaşım sitelerinden de darbe ve FETÖ karşıtı paylaşımlarla olaya karışan albay abisini reddeden açıklamalar yaptığı belirtildi.

15.08.2016Gündem
FETÖ işgal için görev dağılımı yapmış

FETÖ işgal için görev dağılımı yapmış

15 Temmuz darbe girişimi sonrası yakalanan Polatlı Topçu Füze Okulu Komutanlığı’ndan Albay Selçuk Serhat Tefek’in üzerinden iki işgal listesi çıktı. Darbeciler Ankara’da aralarında AK Parti Genel Merkezi’nin de bulunduğu 11 noktayı işgal için görev dağılımı yaptığı ortaya çıktı.

15.08.2016Gündem
Firari FETÖ imamı Adil Öksüze ait yeni görüntü

Firari FETÖ imamı Adil Öksüz'e ait yeni görüntü

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Akıncı Hava Üssü'nde yakalanan ve mahkeme kararıyla serbest kalan Adil Öksüz'ün yeni görüntüleri ortaya çıktı.

15.08.2016Gündem
Kucağında çocuğuyla darbeci askerlerin karşısına çıktı

Kucağında çocuğuyla darbeci askerlerin karşısına çıktı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhane’deki binasına 15 Temmuz gecesi yapılan baskına dair yeni görüntüler ortaya çıktı. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde darbeye tepki gösteren bir grubun içerisindeki annenin kucağında çocuğuyla darbeci askerlerle tartışması dikkat çekti.

12.08.2016Gündem
Kadın hakim duruşmada gözaltına alındı

Kadın hakim duruşmada gözaltına alındı

HSYK tarafından açığa alınarak haklarında gözaltı kararı verilen ve dün üyesi olduğu 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi salonundaki duruşmadan polis ekiplerince gözaltına alınan hakim Susam Merdan ile savcı eşi Hakan Merdan, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye getirildi.

12.08.2016Gündem
Kent merkezindeki askeri bina törenle yıkıldı

Kent merkezindeki askeri bina törenle yıkıldı

Antalya’nın Serik ilçesinde 42 yıl önce inşa edilen ve 1 yıl önce yeri değiştirilerek hazineye devredilen ilçe jandarma karakolu düzenlenen törenle yıkıldı. Binanın da içinde bulunduğu alanın Serik Belediyesi tarafından kent meydanı yapılacağı öğrenildi.

12.08.2016Gündem
Kent merkezindeki askeri bina törenle yıkıldı

Kent merkezindeki askeri bina törenle yıkıldı

Antalya’nın Serik ilçesinde 42 yıl önce inşa edilen ve 1 yıl önce yeri değiştirilerek hazineye devredilen ilçe jandarma karakolu düzenlenen törenle yıkıldı. Binanın da içinde bulunduğu alanın Serik Belediyesi tarafından kent meydanı yapılacağı öğrenildi.

12.08.2016Gündem
Kadın hakim ve savcı eşi el ele gözaltına alındı

Kadın hakim ve savcı eşi el ele gözaltına alındı

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK), FETÖ’ye yönelik başlattığı yeni soruşturma kapsamında görevden uzaklaştırılan 648 hakim ve savcıdan Bursa’da görev yapan 12’si gözaltına alındı. İnegöl’de gözaltına alınan kadın hakim ile savcı eşi, polis aracına el ele tutuşarak bindi.

12.08.2016Gündem
Akıncı Üssü demokrasi parkı oluyor

Akıncı Üssü demokrasi parkı oluyor

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından firar eden askerlerin sayısının 162 olduğunu söyledi. Bakan, Akıncı Üssü'nün de 'demokrasi parkı' olacağını söyledi.

12.08.2016Gündem
BBP Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartala FETÖ gözaltısı

BBP Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartal'a FETÖ gözaltısı

Mersin'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartal, gözaltına alındı.

11.08.2016Gündem
FETÖden tek tip beddua talimatı

FETÖ'den tek tip 'beddua' talimatı

Uşak polisince, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik soruşturmada, örgüt üyelerinin gözaltına alınmaları halinde ifade verirken nasıl hareket edeceklerine yönelik hazırlanan talimatname deşifre edildi. Talimatnamenin sonunda yer alan beddua dikkat çekti. Talimatta, "Ey kitabı indiren, bulutları yürüten, ahzap ordularını dağıtan yüce Allah'ım, en yakın zamanda düşmanlarımızı darmadağın et, onlara karşı bize yardım et, kötülüklerini başlarına çevir" şeklindeki bedduanın ezberlenmesi ve namazdan sonra 10 kez okunması istendi.

11.08.2016Gündem
Ahmet Zeki Üçoktan Necdet Özele çok sert suçlama

Ahmet Zeki Üçok'tan Necdet Özel'e çok sert suçlama

Emekli Albay Ahmet Zeki Üçok, FETÖ'nün komuta düzeyine yerleşmesiyle ilgili eski Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'i suçladı. 15 Temmuz darbe girişiminde yer alan generallerin yüzde 70'inin Özel'in döneminde terfi ettirildiğini söyleyen Üçok, "O zaman sen bu ordunun başında komuta etmeye layık değilsin demektir" dedi.

10.08.2016Gündem