EKSTRA
MENÜ

Niobe

Niobe ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Niobe haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.476 Niobe haberi bulunmuştur.

Niobe Haberleri

Ağlayan Kaya doğal anıtı çöp yığınına döndü

Ağlayan Kaya doğal anıtı çöp yığınına döndü

Manisa'nın en önemli simgesel değerleri arasında bulunan, yerli-yabancı bir çok turistin ziyaret ettiği ve mitolojiye konu olan Ağlayan Kaya (Niobe) doğal anıtının çevresindeki çöpler ziyaretçilerin tepkisine neden oluyor

19.08.2020Seyahat
Manisanın İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Manisada Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Manisa'nın İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Manisa'da Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Manisa, Türkiye’nin en huzur verici, doğal güzellikleri ile büyüleyen, mistik bir yapıya sahip tarihi bir şehridir. Ekonomik olarak da ülkemize katkıları tartışılmazdır. Dünya üzerinde keşfedilmeyi bekleyen en güzel şehirlerinden biri olan Manisa’da gezilecek yerler nerelerdir? Sorusu merak uyandırıyor. Ayrıca Manisa’nın ilçeleri nedir ve şehir hangi bölge sınırlarındadır? Soruları da dahil tüm alt cevapları sizler için araştırdık.

29.03.2020Seyahat
Ancestors: The Humankind Odyssey için yeni video yayında

Ancestors: The Humankind Odyssey için yeni video yayında

Panache Digital Games ve Private Division, Kreatif Direktör Patrice Désilets'in Ancestors: The Humankind Odyssey’nin eşsiz konseptlerini oyun dünyası dışındaki çeşitli uzmanlarla araştırdığı "Experiences" adlı video dizisinin ikinci bölümünü bugün yayımladı.

9.08.2019Teknoloji
İlginç efsaneleriyle Spil Dağı maceram

İlginç efsaneleriyle Spil Dağı maceram

Şehzadeler şehri, tarzanıyla ünlü Manisa'da Spil Dağı’nda kamp yapacağız ve ertesi gün Yarıkkaya Kanyonu'nu geçeceğiz. Yani kısacası tam 83 kişi son derece hevesli bir şekilde kendini uçurumlardan atmak için Spil Dağı yolunda. Kamp alanımız Spil Dağı'ndaki Sülüklü Göl. Sapsarı çiçekler açmış gölün etrafında çadırlarımız yerini alıyor hemen. Spil Dağı'ndan başlayan inişler Turgutlu karayolunda son bulacak. Oldukça kalabalığız. Malzemelerimiz bizden daha kalabalık. Aracın içi bile komple çanta ve malzeme dolu. Adım atacak yer yok. Daha önce kampa böyle toplu taşımayla da gitmedim. Alışmaya çalışıyorum.

10.05.2018Seyahat

Yazar Sonuçları

İlginç efsaneleriyle Spil Dağı maceram

Şehzadeler şehri, tarzanıyla ünlü Manisa'da Spil Dağı’nda kamp yapacağız ve ertesi gün Yarıkkaya Kanyonu'nu geçeceğiz. Yani kısacası tam 83 kişi son derece hevesli bir şekilde kendini uçurumlardan atmak için Spil Dağı yolunda. Kamp alanımız Spil Dağı'ndaki Sülüklü Göl. Sapsarı çiçekler açmış gölün etrafında çadırlarımız yerini alıyor hemen. Spil Dağı'ndan başlayan inişler Turgutlu karayolunda son bulacak. Oldukça kalabalığız. Malzemelerimiz bizden daha kalabalık. Aracın içi bile komple çanta ve malzeme dolu. Adım atacak yer yok. Daha önce kampa böyle toplu taşımayla da gitmedim. Alışmaya çalışıyorum.

9.05.2018

Terazi burcunda dolunay

Yılın en zorlu dolunaylarından birisini yaşıyoruz. Etkileri her zaman olduğu gibi +/- 5 gün gibi düşünülmeli. Terazi burcunda meydana gelecek dolunay, ilişkiler, işbirlikleri ve ortaklıklar temasına dikkat çekiyor.

30.03.2018

Ayrıntılar önemli

Ev ve aile konuları zamanımızı alabilir. Ailevi konularda detayları atlamamak gerekiyor.

29.03.2018

Otorite savaşları yaşanabilir

Hafta genelinde ilişkilerde adil davranmak ve uyumu yakalamak zor olabilir. Otorite konumundaki kişilerle ilişkilerde zorluklar, iş hayatında veya kariyer başlıklı konularda zorlanmalar, gecikmeler ya da engeller oluşabilir.

25.03.2018

Güç gösterileri gergin ortamlar

Ay, Yengeç burcunda... Ev, aile, gelenekler ve ülke başlıklı konular gündeme taşınıyor.

24.03.2018

Kazalara karşı dikkat!

Öğle saatleri sonrasında hassasiyet artıyor, daha duygusalız. Alıngan olabiliriz. Ev, aile veya ülke başlıklı konularda daha derin düşünmeli, kararlılık göstermeliyiz.

23.03.2018

İletişime dayalı aksilikler olabilir

Sabah saatlerinde bazı karışıklıklar veya konsantrasyon bozuklukları söz konusu olabilir. Öğle saatleri civarında, yazılı veya sözlü iletişim daha rahat akacaktır. Ama malum Merkür bugün gerilemeye başlıyor. İletişime dayalı aksilikler, bilgisayarla bağlantılı sorunlar, ulaştırma esnasında aksilikler ve yanlış anlaşılmalar art arda yaşanmaya başlıyor.

22.03.2018

Renkli aktiviteler yapılabilir

Günün ilk yarısında engellenmiş hissedebilir, olumsuz düşünebilir, olumsuz olaylar yaşayabiliriz. Negatif gelişmeler günün ilk yarısını etkilese de, ikinci yarısında dinamik, aktif ve motive şekilde hareket ediyor olacağız. Daha renkli aktivitelerle vakit geçirebiliriz.

17.03.2018

Ani kararlar zarar verebilir

Plüton ve Jüpiter’le uyumlu, Mars’la uyumsuz bir Balık burcunun yeni ay günündeyiz. Bir taraftan yeni olanaklar ve fırsatlar yüzünü gösterirken, bir diğer taraftan yaralayıcı durumlarla karşılaşabiliriz. Ama yaralarımızı sarmak zor olmayacak, şefkatli ve anlayışlı bir zaman diliminde olacağız zorluklara rağmen iki haftalık süreçte.

16.03.2018

Manevi yönümüz ön planda

Empati yapmakta zorlanmayacağımız, birbirimize şefkatle yaklaşacağımız, duygusal, manevi yönümüzü ön plana çıkartan gündeyiz. Fedakarlık yapmak, başkaları için bir şeyler yapabilmek bize de iyi gelebilir. Dua etmek, spiritüel çalışmalarla vakit geçirmek, hayaller kurmak mümkün olabilir. Ancak, dikkatimiz kolaylıkla dağılabilir.

15.03.2018

İletişim sorunlarına dikkat edin

Görev ve sorumlulukları ihmal etmek, bazı problemlere yol açabilir. İletişimde istenen performans yakalanamayabilir, yanlış anlaşılmalar veya yanlış gönderiler söz konusu olabilir.

10.03.2018

İlişkilerde uzlaşmacı olmalı

Sabaha doğru saatlerde rutinin dışında gelişmeler veya farklı hoşluklar söz konusu olabilir. Öğle sonrası saatlerde planlı ve çalışkanız. İşlerimize, görev ve sorumluluklarınıza eğiliyor ve yarım kalan işleri tamamlıyoruz. Akşam saatlerinde ise, ilişkilerde gerilimler veya kırıcı sözler ya da engelleyici olaylar ön plana çıkabilir.

9.03.2018

Tartışmadan kaçının

Gün genelinde düşünce dağınıklıkları, yanıltıcı kişiler ve gerilimler ön planda...

8.03.2018

Sabahın verimini kaçırmayın

Aktif ve enerjik bir gün. Ayın Yay burcunda olması, felsefe, eğitimler, kurslar, hukuk, seyahatler, yurtdışı bağlantılı işler, yabancılarla ilişkiler, medya başlıklarında verimli bir günde olduğumuza dikkat çekiyor.

8.03.2018

Hayal kurmak için ideal günler

Arkadaşlıklar, sosyal planlar ve ortaklı işler gün boyu ön planda. Ruhen olumlu hissedebilir, insanlara şefkatle yaklaşabilir, birbirimize sevgimizi gösterebilir, hayallere kapılabilir, hayalci yaklaşımlar sayesinde yaratıcılıkta ve romantizmde zirve yapabiliriz.

3.03.2018

Negatif kişilere dikkat

Cumayı cumartesi sabahına bağlayan saatlerde ilişkilerde veya yollarda stresli durumlar oluşabilir. Öğle saatlerinden itibaren ortaklı işlerden, arkadaşlarımızla vakit geçirmekten ve başkalarıyla yardımlaşmaktan daha fazla geri dönüş alabiliriz.

2.03.2018

Dolunay günü

Bugün Başak burcunda meydana gelen dolunay, bağımlılıklarımızdan veya kötü alışkanlıkları olan kişilerden kurtulma zamanı geldiğinin farkına varmamızı sağlıyor. Bu sayede sağlıklı arkadaşlıkların ve sağlıklı yaşamın yolu açılıyor.

1.03.2018

Kırgınlıkları gidermeye çalışıyoruz

İşbirlikleri ve ilişkiler açısından destekleyici etkiler altında olduğumuz bir gün... Kendimizi göstermek adına fazla ön plana çıkabiliriz... Özellikle direkt açıklamalarımız ve tavırlarımızla ön planda olacağız.

26.02.2018

Hayallere kapılmayın

Sevgi paylaşımları, şefkat içeren konuşmalar gün boyu ön planda olacak. Yaratıcılığımız sayesinde verimli çalışmalar yapabilir, özgün fikirler üretebiliriz.Ancak aşırı iyimserlik veya hayalperestlik, inanmamamız gereken şeylere inanmamıza veya ihmalkarlığa bağlı hatalara neden olabilir, dikkat! Tecrübeli kişilerin tavsiye ve destekleri olabilir. Ama akşamın ilerleyen saatlerinde bir huzursuzluk ya da engellenme hissi söz konusu olabilir. Venüs ve Mars arasındaki açılar gün genelinde ikili ilişkilerde anlaşmazlıkları körükleyebilir. Akılcı davranmaya çalışın.

24.02.2018

Zıt fikir çarpışıyor

Sabah saatlerinde haddini aşan cümleler kurulabilir. Zıt fikirler çarpışıyor. İlişkilerde uzlaşmak zor görünüyor. Öğle sonrası saatlerde enerji rahatlamaya başlıyor. Akşam saatlerinde, olumlu gelişmeler, hatta sürprizler yaşanabilir. Çevremizdeki kişilere daha duyarlı ve korumacı tavırlarla yaklaşabiliriz...

23.02.2018

Gerçeklerden uzaklaştıran etkiler

Planlı hareket etmememiz ve kaldırabileceğimizden fazlası iş için söz vermemiz problemlere neden olabilir. Ayrıca planlarda değişiklikler de yapılabilir. İstikrarlı düşünemeyebiliriz, bir fikir üretip ardından diğerine geçebiliriz. Kısmen de olsa, ilişki ve işbirliklerinde zorlanacağımız, uzlaşmada sıkıntı çıkabilecek bir gün yaşanabilir. İnişli çıkışlı bir enerji ön planda. Karşıt görüşler, zıtlaşmalar, istenen onayı alamamak türünde durumlar söz konusu olabilir. Kelimelerimizi dikkatli kullanalım. Gerçekçi olmak zor!

22.02.2018

Atmosfer hayal kurmayı destekliyor

Duygusal, anlayışlı ve şefkatli yaklaşımların zirve yaptığı bir gün. Birbirimizi daha fazla sevmemiz gerektiğini anlayabiliriz.

20.02.2018

Duyarlı olunacak bir hafta

Gerek ilişkilerimizde, gerekse toplumu ilgilendiren mevzularda daha anlayışlı, hassas ve duyarlı olacağımız bir haftaya giriş yapıyoruz.Hafta ortası civarında kariyer, finansal mevzular konusunda zihin açıcı fikir alışverişleri veya yol gösteren önerilerle gelen kişiler söz konusu olabilir. Sadece hafta sonunda kısmen de olsa, ilişkilerde uyumu yakalamak daha zor olabilir veya ilgisiz kişiler ortamı bozabilir.

18.02.2018

Planlarda değişiklikler yanıltıcı durumlar

Saat 15.00’e kadar Ay bugün yine boşlukta... Dolayısıyla karar almak, yataktan kalkmak, hızlı hareket etmek veya olayların istediğimiz şekilde ilerlemesini beklemek kolay olmayabilir. Belirsizlikler ve değişken koşullar plan üstüne plan yapmayı da gerektirebilir.

17.02.2018

Yanlış adımlara ve hatalı kararlara dikkat!

Neptün her zaman olduğu gibi bu hafta sonu da kafamızı karıştırmaya, bizi yanlış yönlendirmeye, kandırılmaya açık hale getiriyor. Kendi kendimize de yanlışlar yapabiliriz. Detaycı olalım ve daha fazla soru soralım bugünlerde.

16.02.2018

Sevgi dolu bir gün

Hafta başında uzun uzun detaylandırdığımız Kova burcundaki Güneş tutulması gece saatlerinde gerçekleşti. Balık burcuna geçen Ay’ın Venüs ve Satürn’le olumlu açıları, dünün değişiklik arayan, yenilik ve özgür davranma peşinde koşan ruh hallerinin yerine, bugün ayağı yere basan, somut adımlar atmayı, kalıcı ve sağlam ilişkiler kurmayı ön planda tutuyor. Gerçekçi ama bir o kadar romantik ve sevgi dolu gündeyiz.

15.02.2018

Kova burcunda Güneş tutulması

Bu hafta perşembe gününü cumaya bağlayan gece yarısı Kova burcunda bir Güneş tutulması gerçekleşiyor. Keşif niteliğinde fikirleri, teknolojik yenilikleri veya işleri farklı şekilde ele almayı teşvik eden 6 aylık süreçteyiz. Her Güneş tutulmasında olduğu gibi 6 ay önce etkiler hissediliyor. Beklenmedik fırsatlar ya da olanaklar yüzünü gösterebilir.

11.02.2018

Yüksek egodan uzak durmalı

Geceyi sabaha bağlayan saatlerde sanatsal aktivitelere vakit ayırabilir, yaratıcılık gerektiren işlerle zaman geçirebilir, yarım kalmış işleri tamamlayabilir ya da ilişkilerimizde uyumu yakalayabiliriz.

10.02.2018

İlişkilerde sürprizler, ani hoşluklar

Gün genelinde olumlu açıları olan Yay burcundaki Ay, ilişkilerimizi destekliyor, sosyal açıdan renkli ve doyurucu güne işaret ediyor. Grup aktiviteleri ve birlikte yapılacak işler açısından şanslı gün.

9.02.2018

Dinamik ve heyecanlı gün

Yay burcundaki Ay enerjik, coşkulu, dinamik, heyecanlı ve hızlı bir gün geçirmemizi sağlayacaktır. Dolayısıyla riskli işlere eğilimli olabiliriz ya da başkalarının işlerine karışmanın olumsuz sonuçlarıyla karşılaşabiliriz.

8.02.2018

Sevgi alışverişi ön planda

Sabah saatlerine doğru duygusal anlamda donuk olabilir veya belli konularda engellenmiş hissedebiliriz. Ama hemen ardından hız kazanıyoruz, enerjimiz yükseliyor.

3.02.2018

Aşırılıklardan kaçınmalıyız

Sabah saatlerinde ruhen kuvvetli hissediyor, karşımızdaki kişileri etkilemekte zorlanmıyoruz. Seyahatler, kültürel faaliyetler, yabancılarla ilişkiler, farklı kültürlerle ilgili bilgi edinmek açısından verimli saatlerdeyiz.

2.02.2018

Sabah saatleri gergin geçebilir

Daha pratik ve titiz olacağımız, pratik çözümler üretebileceğimiz işlerle uğraşabileceğimiz gündeyiz. Detayları ve düzeni önemsiyoruz. Ancak, sabahın erken saatleri kısmen daha gergin geçebilir.

1.02.2018

İlişkilerinizde hassas davranın

Sabah saatlerinde abartılı konuşmalar yapma, aşırılıklara kaçma (çok yeme içme, harcama, yorulma vb.) her şeyin fazlası türünde etkiler ön planda.

31.01.2018

Tutulma bugün gerçekleşiyor

İki gündür yazdığımız Aslan burcundaki tutulma bugün gerçekleşiyor. Etkileri +/- 3 ayda kendisini gösterecektir. Gün geneli, ilişkiler açısından açık ve net olmayı, duygu ve düşünceleri direkt olarak paylaşmayı gerektiriyor.

30.01.2018

Aslan burcunda ay tutulması

Merkür, yarın meydana gelecek ve 3 ay boyunca etkili olacak Ay Tutulması’nın hemen sonrasında Kova burcuna geçecek. Bu da hızlı bir haber akışının, zihinde adeta yarışa geçecek fikirlerin, önemli açıklamaların işaretçisi.

29.01.2018

Aslan burcunda ay tutulması

Bu hafta çarşamba günü Aslan burcunda meydana gelecek olan Ay tutulması, içinde sürprizleri, dramatik gelişmeleri, yüksek frekanslı iniş çıkışları ve heyecan verici olayları barındırıyor.

28.01.2018

Özgün fikirler devreye girebilir

Saat 13.30’a kadar yeni şeyler deneyebilir, rutin işlerimize yenilikler ekleyebilir, gezi ve seyahatlere yönelebilir, özgün fikirlerimizi devreye sokabiliriz.

27.01.2018

Duygusal anlamda yorulabilirsiniz

Gece saatlerinde oluşan Mars-Ay karşıtlığı gizli planları, karışıklık yaratan kötü niyetli hareketleri ve kişileri akla getiriyordu. Beklenmedik olaylar nedeniyle savunmalar, gizli kapaklı işler nedeniyle huzur ve güvenlik başlıklarında gerginlikler ön plana çıkabilirdi.

26.01.2018

Varsayımlara göre hareket bedeller ödetebilir

Akşam saatlerine kadar boşlukta bulunan Ay, kararsızlık belirsizlik ve halsizlik hallerini akla getiriyor. İstediğimiz alanlarda istediğimiz gibi ilerleyemeyebiliriz.

25.01.2018

İlişkilerde uyumsuzluk yaşanabilir

Sabah saatleri, ilişkilerde uyuşmazlıkları akla getiriyor. Öğleden sonra ise görüşmeler, yazışmalar, maddi girişimler, seyahatler, toplantılar, eğitim, yabancılarla ilişkiler, yurtdışı bağlantılı işler ve alışverişlerle geçebilir.

24.01.2018

Merkür’ün olumlu açıları

Merkür’ün Neptün, Plüton ve Jüpiter’le olumlu açıları sayesinde, aklımızın hızlı çalışacağı, iletişim alanında kendimizi gösterebileceğimiz, hayal gücümüzün genişliği sayesinde yaratıcı çalışmalara imza atabileceğimiz bir haftaya giriyoruz. Uluslararası işler, eğitim, seyahatler, anlaşmalar açısından olumlu değerlendirebileceğimiz haftadayız. Yalnız bu esnada inatçı olmamaya dikkat etmemiz gerekebilir. Karar verirken duygularımız ve sezgilerimiz, düşüncelerimiz kadar etkili olabilir. İddialı fikirlerimiz, bazı gerçekleri ortaya çıkarma çabamız amaçlarımızı gerçekleştirmemizde bize yardım edebilir. Ancak, karşıt fikirlerin aynı hararetle dile getirilmesi, dikensiz gül bahçesi atmosferini bozabilir. Ani gerilimler, ağız dalaşları, düşüncesiz açıklamalar veya beklenmedik tartışmalar ön plana çıkabilir. Farklı fikirleri tolere etmeye çalışmalı, tam tersi değişik fikirlerden fayda sağlamanın yollarını aramalıyız.

21.01.2018

Gün geneli akıcı ve rahat

Sabah saatlerinde yazılı ya da sözlü olarak kendimizi en iyi şekilde ifade edebiliriz. Öğle sonrası saatlerde ise kendimizi daha canlı hissedebilir, karşımızdaki kişileri iknada zorlanmayabiliriz.

20.01.2018

Sosyal aktiviteler açısından doyurucu bir gün

Sanatsal aktiviteler, ruhsal gelişime etkisi olabilecek çalışmalar ve sosyal aktiviteler açısından doyurucu bir gündeyiz. Yüksek yaratıcılık gerektiren işler için gereken ilhamı bulabiliriz.

19.01.2018