EKSTRA
MENÜ

Bürge Yolbilir

Bürge Yolbilir ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bürge Yolbilir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7 Bürge Yolbilir haberi bulunmuştur.

Bürge Yolbilir Haberleri

17 yaşındaki Bürgenin ölümüne neden olmuştu... Yeni gelişme

17 yaşındaki Bürge'nin ölümüne neden olmuştu... Yeni gelişme!

İZMİR'in Gaziemir ilçesinde, Bürge Yolbilir'e (17) hafif ticari aracıyla çarparak ölümüne neden olan Bekir Karaaslan'a (25), 'çocuğa karşı kasten öldürmek' suçundan verilen 25 yıl hapis cezası, İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 4. Ceza Dairesi tarafından  Yargıtay yolu açık olmak üzere onandı. Genç kızın acılı ailesinin avukatı Mehmet Bostancı, kararın Yargıtay tarafından da onanması halinde, trafikte güvenliğin artacağına inandıklarını söyledi.

11.06.2020Gündem
‘Bürgenin ölümüne neden olan sürücüye verilen ceza emsal’

‘Bürge'nin ölümüne neden olan sürücüye verilen ceza emsal’

İzmir'in Gaziemir ilçesinde, Bürge Yolbilir'e (17) hafif ticari aracıyla çarparak ölümüne neden olan tutuklu Bekir Karaaslan'a (24), 'Kasten öldürmek' suçundan 25 yıl hapis cezası verilmesi kararının bir emsal niteliğinde olduğunu belirten avukat Mehmet Bostancı, "Bürge'yi kurtaramıyoruz ama başka insanlara zarar gelmemesi için bu kararın caydırıcılık açısından önemli bir karar olduğunu düşünüyoruz" dedi.

31.12.2019Gündem
Alkollü şoföre cinayetten 25 yıl hapis

Alkollü şoföre cinayetten 25 yıl hapis

İzmir’de Bürge Yolbilir’e çarparak ölümüne neden olan alkollü sürücü Bekir Karaaslan’a ‘kasten öldürmek’ suçundan 25 yıl hapis cezası verildi. Karar onanırsa Türkiye’de bir ilk olacak.

27.12.2019Gündem
Liseli Bürgenin ölümüne neden olmuştu... Cezası belli oldu

Liseli Bürge'nin ölümüne neden olmuştu... Cezası belli oldu

İzmir'in Gaziemir ilçesinde, Bürge Yolbilir'e (17) hafif ticari aracıyla çarparak ölümüne neden olan tutuklu Bekir Karaaslan'a, 'Kasten öldürmek' suçundan 25 yıl hapis cezası verildi. Yolbilir ailesinin avukatı Mehmet Bostancı, kararın caydırıcılık açısından bir ilk olduğunu belirterek, "Alkol ve sürat sebebiyle birilerinin ölümüne sebebiyet verenler, 'Yanlışlıkla oldu' diyemeyecekler" dedi.

26.12.2019Gündem
Bürgenin ölümüne neden oldu, 83 promil alkollü çıktı: Keşke ben ölseydim

Bürge'nin ölümüne neden oldu, 83 promil alkollü çıktı: 'Keşke ben ölseydim'

İzmir'in Gaziemir ilçesinde, Bürge Yolbilir'e (17) hafif ticari aracıyla çarparak ölümüne neden olan tutuklu Bekir Karaaslan, mahkemede, "Çok pişmanım, trafik ışıklarını ve yayaları görmedim. Keşke böyle bir şey olmasaydı, keşke ben ölseydim" diyerek duyduğu pişmanlığı ifade etti.

27.11.2019Gündem
Bürge’nin ölümüne neden sürücü: Kaza anında gözüm radyodaydı

Bürge’nin ölümüne neden sürücü: Kaza anında gözüm radyodaydı

İzmir'in Gaziemir ilçesinde, Bürge Yolbilir'e (17) çarparak ölümüne neden olduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan sürücü Bekir Kararsız, "Kaza anında gözüm radyodaydı. Kanal değiştirmek istiyordum. Kırmızı ışığı görmedim" dedi. Mahkeme, Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi’nden, tarafların kusur durumlarının belirlenmesi için rapor istenmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

19.09.2019Gündem
İzmirde cinayet gibi kaza

İzmir'de cinayet gibi kaza

İzmir'in Gaziemir ilçesinde hafif ticari aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden Bürge Yolbilir'in (17), kuzeniyle birlikte gezmek için dışarı çıktığı ve kazanın eve dönerken meydana geldiği öğrenildi. Adliyeye sevk edilip çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Bekir K.'nin kaza sırasında alkollü olduğu ve hakkındaki bir suçtan denetimli serbestlik kapsamında bulunduğu öğrenildi.

29.04.2019Gündem