Fulya Öztürk, sınırın sıfır noktasında izlenimlerini aktardı

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Ocak 13, 2024 18:44

CNN Türk Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk, sınırın sıfır noktasında Hakurk'a yakın bir noktada yaşananları aktardı.

Haberin Devamı

Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bir üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada 9 asker şehit oldu, 4 asker yaralandı. Türkiye'yi yasa boğan haberin ardından, MSB yoğun operasyonlara başladı. CNN Türk Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk, sınırın sıfırında noktasındaki son durumu ve dün akşam yaşanan çatışmaya dair detayları anlattı.

Fulya Öztürk, sınırın sıfır noktasında izlenimlerini aktardı

"KONUŞMAKTA, YÜRÜMEKTE ZORLUK ÇEKİLEN BİR YER BURASI"

Bölgedeki kar kalınlığına ve yoğun tipiye vurgu yapan Öztürk "Hakurk'a yakın bir noktadayız. Pençe Kilit'e yakın noktadayız. Bölgede kar kalınlığı dikkat çekti. Konuşmakta dahi zorluk çektiğimiz noktadayız. TSK hem Suriye'de hem de Irak'ın kuzeyinde sahada. Son derece zorlu koşullar var. Dün bulunduğumuz yere yakın noktada teröristler askerlerimiz arasında çatışma yaşandı. 9 askerimiz şehit oldu. Bölgede şartlar çok zor. Mehmetçik ve jandarma komandolar nöbetlerine devam ediyor. Mehmetçik ağır ekipmanlarla sahada mücadele veriyor. Konuşmakta, yürümekte zorluk çekilen bir yer burası. Böyle bir noktada Mehmetçik ve jandarma komandolar mücadele veriyor. Gece şartlar daha zorlaşıyor. Tipi yoğunlaşıyor" dedi.

Haberin Devamı

Fulya Öztürk, sınırın sıfır noktasında izlenimlerini aktardı

"İLERİ EMNİYET NOKTASI İLE ÜSSÜN ORTASINDA KALAN NOKTADA ÇATIŞMA YAŞANDI"

Dün gece yaşananları aktaran Öztürk şu ifadeleri kullandı:

"Bizim bulunduğumuz yere yakın noktada, Irak'ın kuzeyinde Metina bölgesinde ileri emniyet noktasına teröristler sızma ve taciz girişiminde bulundu. İleri emniyet noktasına el bombaları atıyorlar. İleri emniyet noktası ile üssün ortasında kalan noktada çatışma yaşanıyor ve çok sayıda terörist etkisiz hale getiriliyor. Bunun ardından yoğun bombardıman yapıldı terör hedeflerine. Çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi. Irak'ın kuzeyinde yoğun şekilde operasyon devam ediyor."

Haberin Devamı

"BİZİM HİÇBİR ZORLUĞUMUZ YOK"

Irak sınırında görev yapan komutan:

"Şu an üzerinde bulunduğumuz tepe 2 bin 200 metre. Timimiz gece keşif turuna çıkacak. Keşif turlarımız sabah kadar değişerek devam ediyor. Bir tim 18 kişiden oluşuyor. Bizim hiçbir zorluğumuz yok.

Fulya Öztürk, sınırın sıfır noktasında izlenimlerini aktardı

Şu an bütün silahlarımız optik ve termal cihazlarımız yerli ve millidir. İHA'larımız ve SİHA'larımızla da bölgede her zaman hazırız. Bütün bölge 7/24 gözetleniyor."

Fulya Öztürk, sınırın sıfır noktasında izlenimlerini aktardı

"BİZ GİTSEK DE ARKAMIZDAN GELECEKLER VAR"

Sızma girişimlerine karşı bütün bölgede fotokapanlarımız ve termal kameralarımızla birlikte güvenlik gerekçesiyle açıklayamayacağımız fiziki önlemlerimiz de var. Biz buradayız. Biz gitsek de her zaman arkamızdan gelecekler var. Kimse endişelenmesin bizim tüm teçhizatımız var. Termal çoraplarımıza kadar var. Hiçbir eksiğimiz yok. Kesinlikle üşümüyoruz.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!