Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım ağladı

Güncelleme Tarihi:

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım ağladı
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 29, 2016 21:57

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Beştepe'de şehitleri anma programı düzenlendi. Program sırasında 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yaşananlarla ilgili yayınlanan bir belgesel başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve Başbakan Binali Yıldırım olmak üzere tüm salonu duygulandırdı.

Haberin Devamı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, Beştepe Kongre Kültür Merkezi açılışı ve şehitleri anma programına katıldı.

Program sırasında 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yaşananlarla ilgili yayınlanan bir belgesel Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve Başbakan Binali Yıldırım'ı duygulandırdı.

Haberin Devamı

Belgesel gösteriminin ardından Başbakan Binali Yıldırım ve TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşma yaptı. 

İşte Yıldırım'ın konuşmasından satırbaşları:

Başbakan Binali Yıldırım, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nin açılışı ve Şehitleri Anma Programı'nda, 15 Temmuz şehitlerini bir kez daha rahmetle yad etti ve gazilere de darbe girişimi karşısında gösterdikleri kahramanlıktan dolayı şükranlarını sundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım ağladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da teşekkür eden Yıldırım, "Dik duruşunuz hainlerin tuzağını bozmuştur. Bu aziz millet, sizi her daim koruyacak ve kollayacaktır. Allah sizi başımızdan eksik etmesin." diye konuştu.

Haberin Devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım ağladı

Şehit ailelerine seslenen Yıldırım, "15 Temmuz akşamına kadar, o kahramanlar sizin çocuklarınızdı, şimdi artık tüm o şehitler bizim, Türk milletinin çocuklarıdır." ifadesini kullandı.

"İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMAYANLARIN, YANINA BIRAKMAYACAĞIZ"

Böyle kahramanlar yetiştirdikleri için şehitlerin anne, baba ve yakınlarının ellerinden öptüğünü belirten Yıldırım, şöyle devam etti:

"Şehitlerimizin değerli eşleri, böyle yiğitlere yol arkadaşı olduğunuz için her birinizi yürekten tebrik ediyorum. Şehitlerimizin sevgili evlatları, nefes alıp verdiğiniz müddetçe gurur duyacağınız bir babaya, bir anaya sahip olduğunuz için alınlarınızdan öpüyorum. Eğer bugün, rahat nefes alıp veriyorsak, eğer bugün huzurunuzda rahatça konuşabiliyorsak, eğer bugün bağımsız, özgür, demokratik bir Türkiye'de yaşıyorsak bu hiç kuşkusuz önce Mevlam, sonra da şehitlerimizin sayesindedir. Şehitlerimizin akan tek damla kanı bile boşa gitmemiştir, gitmeyecektir. Hepiniz müsterih olun. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacağız, onlara kurşun atan, bomba atan, insanlıktan nasibini almayanların yanına bunu bırakmayacağız. Aziz şehitlerimizin, isimlerini de asla ve asla unutmayacağız, unutturmayacağız."

Haberin Devamı

Gölbaşı Özel Harekat, TURKSAT, Akıncılar, Genelkurmay Başkanlığı, Vatan Caddesi, Boğaziçi Köprüsü, Külliye önü ve ülkenin her yerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Medyanlara çıkın" çağrısına uyan kahramanları, milletin unutmayacağının altını çizen Yıldırım, gazilere seslenerek, "O kurşun yaralarını, o tank yaralarını, o protezleri asla gizlemeyin onlar sizin şeref madalyanızdır, onlar sizin gururunuzdur, sizler de bu milletin gururusunuz." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım ağladı

"ÜLKEYİ KUTUPLAŞTIRAN, KAMPLAŞTIRMAYA ÇALIŞANLAR TEK TEK AYIKLANACAK"

Gazilerin ve yakınlarının bu millete emanet olduğuna dikkati çeken Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

Haberin Devamı

"Cumhurbaşkanı'mız, Başkomutan'ımızın önderliğinde, Hükümetimizin ve aziz milletimizin kararlı ve dik duruşuyla, alçak darbe girişimi püskürtülmüştür. Hakk'ın ve halkın gücü, tankın gücünü yenmiştir. Anayasa, yasalar, hukuk şüphesiz işleyecektir. Hayat normale dönmüştür ancak demokrasi nöbeti aynen devam etmektedir. Yüksek Askeri Şura çalışmalarını tamamladık. Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki asker kılığına girmiş FETÖ unsurlarını temizledik".

Yıldırım, daha da güçleneceklerini, ordu ve ülkenin güvenliği için gereken çalışmaları yapacaklarını, reformlarla Türkiye'yi hızlı şekilde toparlayacaklarını ve 2023 hedeflerine kararlı şekilde ilerleyeceklerini vurgulayan Yıldırım, Kürt ile Türk'ün arasına giren teröristlerin, Sünni ile Alevi'nin arasına giren tahrikçilerin tek tek temizleneceğini, ülkeyi kutuplaştıran, gerginleştiren, kamplaştırmaya çalışanların da tek tek ayıklanacağını bildirdi.

Haberin Devamı

"HAİNE HOŞGÖRÜ GÖSTEREN HAİNDİR"

Darbenin başarısız olmasıyla hayalkırıklığı yaşayanların ne dediğini umursamadıklarını dile getiren Yıldırım, "Bu devlet, bu millet her zaman destan yazmıştır, her zaman tarih yazmıştır, tarih yazmaya, dünyayı, Türkiye'yi, geleceği şekillendirmeye devam edeceğiz. Dostla düşmanı ayırt edeceğimiz günlerden geçiyoruz. Mısır'a, Suriye'ye yaptıklarını Türkiye'ye de yapmak isteyenlere geçit vermedik, vermeyeceğiz. Darbecilere arka çıkanlar, darbecilere göz kırpanlar, darbeciler kadar alçaktır. Haine hoşgörü gösteren haindir." ifadelerini kullandı.

Yıldırım, 79 milyonun barış, kardeşlik, dayanışma ve özgürlük içinde geleceğe emin adımlarla ilerleyeceğini, bu yolda hiçbir engel tanımadıklarını, engellere de hoşgörüyle yaklaşmadıklarını belirterek, "Dostluğumuz değerli, öfkemiz şiddetlidir. Bize dost eli uzatanların, elini sıkarız ama bize maşa uzatanların maşasını da o maşayı tutanın da elini kırarız." dedi.

Beştepe Kültür Merkezi'nin de hayırlı olmasını temenni eden Yıldırım, faaliyete geçtiği günden beri milletle devleti buluşturan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin, 15 Temmuz'da millet tarafından şefkatle kucaklandığını ve var olduğu sürece, millet tarafından korunacağını söyledi. Yıldırım, "Külliyesine, Başkomutanı'na, Cumhurbaşkanı'na, Hükümetine, milletine sahip çıkan bu kahramanları bir kez daha tebrik ediyor, şükranlarımı sunuyorum." diye konuştu.

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!