GeriEğitim YÖK'ten öğretmen adayı son sınıf öğrencilerine ‘uygulama eğitimi’ kararı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YÖK'ten öğretmen adayı son sınıf öğrencilerine ‘uygulama eğitimi’ kararı

YÖK'ten öğretmen adayı son sınıf öğrencilerine ‘uygulama eğitimi’ kararı
Abone Olgoogle-news

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Öğrencilerimizin uygulama çalışmalarındaki eksikliklerin ders, ödev ve dosya hazırlığıyla telafi edilebilmesine yönelik aldığımız kararı üniversitelerimize bildirdik" dedi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Twitter'dan yaptığı açıklamada, YÖK olarak, koronavirüsle mücadele sürecinde gerçekçi bir zeminde, katılımcı bir üslupla çeşitliliğin fırsatlarından yararlanarak öğrencileri anlamaya ve onların beklentileri ile akademik gerçekleri mümkün olduğunca buluşturmaya çalıştıklarını söyledi. Öğretmen adayı son sınıf öğrencileri tarafından kendilerine iletilen taleplere yönelik, bir süredir çalıştıklarını bildiren Saraç, aldıkları yeni kararla ilgili şu bilgileri verdi:
"Bu zor dönemle sınırlı olmak üzere, Milli Eğitim Bakanlığı ile de koordineli bir şekilde, bu öğrencilerimizi rahatlatıcı yeni bir karar aldık. Öğrencilerimizin 5-6 hafta arasında okullarda uygulama çalışmalarına katıldıklarını da göz önünde tutarak, uygulama çalışmalarındaki eksikliklerin ders, ödev ve dosya hazırlığı ile telafi edilebilmesine yönelik aldığımız kararı üniversitelerimize bildirdik."

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle