Almanya’da camiye gamalı haçlı saldırı

Almanya’da camiye gamalı haçlı saldırı

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletindeki Gladbeck kentinde bir camiye gece kimliği belirsiz kişilerce gamalı haç çizilerek, ırkçı mesajlar yazıldı.

Haberin Devamı

DİYANET İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Gladbeck Türkiye Camisi’ne gece 03.14’te gerçekleştirilen saldırının ardından polis tarafından soruşturma başlatıldı. Cami Derneği Başkanı Nadir Kahraman, saldırının güvenlik kameraları tarafından kaydedildiğini belirterek, görüntüleri polise verdiklerini ve saldırganların bir an önce yakalanmasını istediklerini söyledi. Sabah saatlerinde cemaatten bir kişinin durumu fark ettiğini belirten Kahraman, şunları söyledi:
“Bunun üzerine hemen bizlere haber verdi. Polisi aradık. Polis incelemelerde bulundu ve soruşturma başlattı. Güvenlik kamerasında saldırganların en az iki kişi olduğu ve ellerinde el fenerleriyle hazırlıklı geldikleri görülüyor. Özellikle kadınlar girişine ve komşu duvarlara çeşitli küfür, hakaretler yazıp, neonazi işaretleri çizmişler. Saldırıdan büyük üzüntü duyuyoruz. Bu ülkeye davet edilerek geldik. O günden bu güne birlik ve beraberlik içinde yaşadık ve bu şekilde yaşamaya devam etmek istiyoruz. Artık bu ülkenin yerlisiyiz. Bu saldırıyı yapanların bir an önce yakalanmasını istiyoruz. Şimdiye kadar çok yere saldırı oldu ancak maalesef yakalanmadılar. Faillerin bulunup cezalandırılması, bu tür suçların işlenmesinin önüne geçecektir.”

Almanya’da camiye gamalı haçlı saldırı

Haberle ilgili daha fazlası: