Esra Çabuk Cömert
Esra Çabuk Cömert
Esra Çabuk Cömert

G noktası nasıl büyütülür?

G noktasının uyarılması kadında farklı bir haz yaratır...

Haberin Devamı

Klitoris, kadınlarda vajinanın üstünde bulunan, kadın genital yapısında labia minor (iç dudak) dediğimiz yerin üst birleşiminde olan erektil organa denir. İşlevi cinsel haz alınmasıdır. Üzerinde ortalama 4000 sinir sonlanmaktadır.Bu rakam tüm organlardaki sinir hücresi sonlanmasından fazladır. Kadınların G noktası ile birlikte en çok haz aldıkları bölgedir.

G noktası nasıl büyütülür

G noktası, vajen içindeki en hassas yapıdır ve Alman Jinekolog Dr.Ernest Grafenberg tarafından keşfeddilmiş ve literatüre sunulmuştur. Kadın vajinasının üst bölümünde 3-4 cm içinde, bazen elle farkedilebilen, süngerimsi hissedilen 1-2 cm çapında daha sert bir bölgedir. G noktasının uyarılması kadında farklı bir haz yaratır. İyi ve kaliteli bir orgazmın arkasında anlayış, sabır ve uyum kadar G noktasının uyarılması da önemlidir. Her kadında G noktası vardır ve farklı anatomik lokalizasyonlarda yer alabilir.

Haberin Devamı

G NOKTASI NEDEN BÜYÜTÜLÜR?

Cinsel birliktelik sırasında erkek bu noktayı pozisyon gereği daha az uyarır ve birliktelik sırasında da salınan östrojen hormonu ile vajina tavanı kalınlaşır. Zaten daha sert olan bu bölgenin incelmesi ve duayırlılaşması daha yavaş olur, bu durumlarda G noktası daha belirgin hale getirmek , uyarılma süresini azaltmak, cinsel ilişkiden alınan hazzı artırmak için G NOKTASI büyütme ameliyatları yapılabilir.

[webtv=127372]

G NOKTASI BÜYÜTME KİMLERE UYGULANIR?

G noktası büyütme işlemi, cinsel ilişkiden yeterince zevk alamayan ya da normal zevk alıp da daha fazla zevk almak isteyen tüm kadınlara uygulanabilir.

 G noktası nasıl büyütülür 

G NOKTASI NASIL BÜYÜTÜLÜYOR?

Lokal anestezi altında, G noktasının olduğu bölgeye dermal enjeksiyon şeklinde uygulanır, uygulama yaklaşık 5 dk sürer, dolgu maddeleri kullanılarak bu işlem yapılabilir, işlemden hemen sonra hasta normal hayatına döner.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Çabuk Cömert