Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Paraşütle atlayan Rus pilotu öldürdüğünü söyleyen Alparslan Çelik hakkında karar çıktı

  Bahri KARATAŞ / İZMİR, (DHA)
  22.05.2017 - 11:56 | Son Güncelleme: 22.05.2017 - 12:07

  Düşürülen Rus savaş uçağından paraşütle atlayan pilotu öldürdüğünü söyledikten sonra Rus istihbaratının hedefi olan Alparslan Çelik, yargılandığı davada 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Çelik, ’Ateşli Silahlar Kanununa Muhalefet’ ve ’Harp silahı bulundurmak’ suçlarından yargılanıyordu.

  Düşürülen Rus uçağının pilotunun öldürülmesi olayında hakkında verilen takipsizlik kararı kaldırılıp yeniden soruşturma başlatılan Alparslan Çelik’in de aralarında bulunduğu 18 tutuksuz sanığın İzmir 27’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı davada karar çıktı.

  Rusların aradığı Alparslan Çelik cenazede ortaya çıktıRusların aradığı Alparslan Çelik cenazede ortaya çıktı

  İzmir’in Karabağlar İlçesi’nde geçen yıl 31 Mart’ta üzerlerinde, otomobillerinde ve evlerinde yapılan aramada 5 otomatik tüfek, 4 tabanca ve 2 telsiz ele geçirilen, ’6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanununa Muhalefet’ ve ’Harp silahı bulundurmak’ suçlarından yargılanan sanıklardan, aralarında Alpaslan Çelik’in de bulunduğu 7 kişiye 5’er yıl hapis cezası verildi. Ayrıca 1 kişi 1.5 yıl, 2 kişi de 10’ar ay hapis cezasına çarptırıldı, diğerleri beraat etti. Alpaslan Çelik, başka suçtan hükümlü olduğu için cezaevinde bulunuyor.

  Alparslan Çelik: Kesinlikle korkum yokAlparslan Çelik: 'Kesinlikle korkum yok'

   Paraşütle atlayan Rus pilotu öldürdüğünü söyleyen Alparslan Çelik hakkında karar çıktı

   SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

   

   

   

   

   

   

  DHA-Güvenlik - - Bahri KARATAŞ
  2017-05-22 11:48:50

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı