Arşiv

Tufan Türenç

Tufan Türenç ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tufan Türenç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.419 Tufan Türenç haberi bulunmuştur.

Tufan Türenç Haberleri

20. Aydın Doğan Ödülü, AFAD'a verildi

20. Aydın Doğan Ödülü, AFAD'a verildi

Bu yıl 20. kuruluş yıldönümünü kutlayan Aydın Doğan Vakfı, Aydın Doğan Ödülü konusunda yaptığı değerlendirme sonucunda, geleneksel kategorilerin dışına çıkarak Aydın Doğan Ödülü'nün Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na (AFAD) verilmesini oy birliğiyle kararlaştırdı.

5.5.2016Gündem
VIP dinleme iddiasıyla operasyon: Çok sayıda gözaltı kararı

VIP dinleme iddiasıyla operasyon: Çok sayıda gözaltı kararı

Birçok ünlü işadamı ve gazeteciyi sahte belgelerle terör örgütleriyle ilişkilendirip baskı altına alabilmek amacıyla telefonlarını dinlediği iddia edilen 45 isim hakkında operasyon başlatıldı. Savcılıkça 28 kişi hakkında gözaltı kararı alınırken, başka suçlardan tutuklu aralarında eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer ve Erol Demirhan'ın da bulunduğu 16 şüphelinin ifadesine başvurulacağı, 45. şüphelinin ise Fetullah Gülen olduğu belirtildi Yasadışı dinlemeleri ilk kez Hürriyet, 3 Aralık 2014 tarihli manşetiyle gündeme getirmişti. Türkiye, işadamından komutana, gazeteciden vekile 160 ünlü ismin yasadışı dinlendiğini Toygun Atilla’nın “VIP kulak” haberiyle öğrenmişti.

12.3.2016Gündem
Kamer Genç: Beni buraya gömsünler

Kamer Genç: Beni buraya gömsünler

Türk siyasetinin renkli ismi Kamer Genç, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Çok sayıda ünlü isim Kamer Genç ile ilgili düşüncelerini Twitter'dan dile getirdi. Gazeteci İsmail Saymaz, Kamer Genç'in 'Ölünce beni buraya gömsünler, ruhum Mundur'da dolaşsın' dediğini aktardı.

22.1.2016Gündem

"Umut Nöbeti"nde sıra iki usta gazeteci Tufan Türenç ve Fikret Ercan’da

SİLİVRİ’de bu kez nöbeti Hürriyet’den iki usta Gazeteci, Tufan Türenç ile Fikret Ercan devraldılar. Sabah Silivri kapısına gelen iki gazeteci, "Umut Nöbeti"ne başladılar.

14.12.2015Gündem
TGC Sedat Simavi 'Gazetecilik Ödülü' DHA Muhabiri Nilüfer Demir'in

TGC Sedat Simavi 'Gazetecilik Ödülü' DHA Muhabiri Nilüfer Demir'in

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) 2015 Sedat Simavi Ödülleri'ne değer görülen sanatçı, gazeteci, edebiyat, spor ve bilim insanlarına verilecek ödüller açıklandı. Sedat Simavi 'Gazetecilik' ödülünü, dünyayı sarsan "Aylan Kurdi Bebek" fotoğrafıyla DHA Bodrum Muhabiri Nilüfer Demir aldı.

4.12.2015Gündem
Ustaya veda

Ustaya veda

ORGAN yetmezliği nedeniyle hayatını kaybeden Milliyet gazetesi yazarı, 60 yıllık gazeteci Hasan Pulur (83), dün Aşiyan Mezarlığı’nda toprağa verildi.

2.12.2015Gündem
Hasan Pulur hayatını kaybetti

Hasan Pulur hayatını kaybetti

Türk basınının duayen isimlerinden Hasan Pulur 83 yaşında hayatını kaybetti. Pulur, uzun zamandır hastanede tedavi görüyordu.

29.11.2015Gündem
HSYK'dan 'paralel' soruşturma: O hâkimler atılabilir

HSYK'dan 'paralel' soruşturma: O hâkimler atılabilir

İş dünyasından gazetecilere, siyasetçilerden bürokratlara kadar çok sayıda kişiyi sahte isimlerle dinledikleri ortaya çıkan 100’ü aşkın hâkim ve savcı için hukuki süreç başladı. HSYK incelemesinin sonunda hâkimler için meslekten ihraca kadar varan disiplin cezaları uygulanabilecek. Hâkimler için ayrıca ceza davası da açılabilecek.

7.11.2015Gündem
Vandalizm yıldıramaz

Vandalizm yıldıramaz

GAZETECİLER, basına yönelik baskı ve saldırıları protesto etmek amacıyla Beyoğlu Tünel’den Galatasaray Meydanı’na yürüdü. Yürüyüşe milletvekilleri de destek verdi. Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, açıklamasında “Gözdağlarına, korkutmalara karşı özgür basının yılmayacağını haykırıyoruz” dedi.

3.10.2015Gündem
Gazeteciler baskı ve saldırılara karşı yürüdü

Gazeteciler baskı ve saldırılara karşı yürüdü

Gazeteciler, basına yönelik baskı ve saldırıları protesto etmek amacıyla Beyoğlu Tünel’den Galatasaray Meydanı’na yürüdü. Yürüyüşe İstanbul milletvekilleri de destek verdi. Gazeteciler "Özgür Basın Susturulamaz" pankartı taşıdı.

3.10.2015Gündem
Erol Bey’e veda

Erol Bey’e veda

Türkiye’de gazeteciliğin en önemli isimlerinden Erol Simavi, dün İstanbul’da son yolculuğuna uğurlandı. Medya, iş ve siyaset dünyasından çok sayıda ismin katıldığı cenaze töreni sonrası Simavi, Kanlıca Mezarlığı’ndaki aile kabristanında defnedildi.

11.6.2015Gündem
Aydın Doğan Ödülü,yazar Orhan Pamuk'a verildi

Aydın Doğan Ödülü,yazar Orhan Pamuk'a verildi

Bu yıl 'roman' dalında düzenlenen 19. Aydın Doğan Ödülü, Nobel Edebiyat Ödüllü yazar Orhan Pamuk'a verildi. Pamuk, 50 bin TL tutarındaki para ödülünü ve heykelciğini, Aydın Doğan Vakfı (ADV) Kurucusu ve Onursal Başkanı ve Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan'ın elinden aldı.

18.4.2015Keyif
Hayatla ödenen manşetler

Hayatla ödenen manşetler

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin: "Basın özgürlüğü istediğin manşeti atabilme özgürlüğüdür. O manşetleri atabilme özgürlüğü sıkça gazetecilerin hayatlarıyla ödedikleri büyük bedellerin de öyküsüdür bir bakıma. Bugün Çetin Bey’in mezarı başında onu anarken 1979’da öldürülen Abdi İpekçi, 1993’te öldürülen Uğur Mumcu da dahil olmak üzere suikastlara kurban giden bütün meslektaşlarımızın hatıralarını saygıyla anmak istiyorum. Onlar şimdi hep birlikteler."

10.3.2015Gündem
Çetin Emeç mezarı başında anıldı

Çetin Emeç mezarı başında anıldı

7 Mart 1990'da uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çetin Emeç, Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı.

9.3.2015Gündem
26. Genç İletişimciler Yarışması Ödülleri sahiplerini buldu

26. Genç İletişimciler Yarışması Ödülleri sahiplerini buldu

AYDIN Doğan Vakfı (ADV) tarafından nitelikli medya çalışanı yetişmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen 26. Genç İletişimciler Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler, Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleştirilen törenle ödüllerini aldı. 33 üniversitenin İletişim Fakültelerinden Yazılı, Görsel, İşitsel, Reklam, Halkla İlişkiler ve İnternet Yayıncılığı dallarında 1351 öğrencinin 1057 çalışma ile katıldığı yarışmada, Seçici Kurullar tarafından 19 üniversitenin 113 öğrencisi 64 proje ile ödüllere değer görüldü.

13.12.2014Gündem
VIP kulak

VIP kulak

2008-2009 yılları arasında sektörlerinin ileri gelen 160 ünlü isminin, “istihbari dinleme” adı altında, ‘terör ve organize suç örgütü üyesi oldukları gerekçesiyle’ dinlendiği belirlendi. Hürriyet Gazetesi’nin santral numaralarından Doğan Holding’in üst düzey yöneticilerinin neredeyse tamamı dinlenmiş. Listede işadamları Ferit Şahenk’ten, Ali Koç ve Mehmet Emin Karamehmet’e, eski Genelkurmay Başkanları İsmail Hakkı Karadayı’dan, Hüseyin Kıvrıkoğlu’na, gazeteci Mehmet Yakup Yılmaz’dan, Yılmaz Özdil, Uğur Dündar ve Can Dündar’a kadar çok sayıda isim var.

3.12.2014Gündem
İşte Süleyman Seba'nın vasiyeti

İşte Süleyman Seba'nın vasiyeti

Milliyet gazetesi yazarı Mustafa Anıklı, hayatını kaybeden Beşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın vasiyetini yazdı.

14.8.2014Futbol
Mahir Çerçi son yolculuğuna uğurlandı

Mahir Çerçi son yolculuğuna uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanede dün yaşamını yitiren Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyesi, Sürekli Basın Kartı Sahibi 69 yaşındaki Mahir Çerçi için Levent’teki Afet Yolal Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Ailesi ile çok sayıda meslektaşının katıldığı törenin ardından Çerçi’nin naaşı, toprağa verilmek üzere Antalya'nın Manavgat ilçesine götürüldü.

10.6.2014Gündem
Cumhuriyet gazetesi 90 yaşında

Cumhuriyet gazetesi 90 yaşında

Cumhuriyet Vakfı Başkanı Orhan Erinç: "Cumhuriyetin ilk duruşundan ödün vermeyeceğimizi bir kez daha vurguluyorum."

7.5.2014Gündem
İnternet düzenlemesine Twitter'dan tepkiler

İnternet düzenlemesine Twitter'dan tepkiler

Mahkeme kararı olmadan internetteki içeriğe doğrudan müdahale imkanı sağlayan yeni internet yasası tartışmaları Twitter ortamında da sürüyor.

11.2.2014Teknoloji
Balbay koğuş arkadaşlarını ziyaret edecek

Balbay koğuş arkadaşlarını ziyaret edecek

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay özgürlüğüne kavuştuktan sonra ilk kez, Basın Konseyi Yüksek Kurul Üyeleri ile birlikte yarın Silivri’de olacak.

19.12.2013Gündem
Sedat Simavi Ödülleri'ni kazananlar belli oldu

Sedat Simavi Ödülleri'ni kazananlar belli oldu

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC) kurucu başkanı adına düzenlenen Sedat Simavi Ödülleri’ne bu yıl değer görülen gazeteci, sanatçı, edebiyat, spor ve bilim insanları belli oldu.

3.12.2013Hürriyet Arşiv
Turgut Özakman’ın vefatı hakkında görüşler

Turgut Özakman’ın vefatı hakkında görüşler

Ünlü yazarlar ve siyasilerden ve vatandaşlar Turgut Özakman’ın vefat haberini değerlendirdi.

28.9.2013Gündem
Seçkin ve Toros toprağa verildi

Seçkin ve Toros toprağa verildi

İki gazeteci son yolculuğuna uğurlandı. İstanbul'da yaşayan gazeteci Nalan Seçkin ve yine İstanbul Beşiktaş'taki evinde hayatını kaybeden Sinan Toros bugün son yolculuğuna uğurlandı.

6.9.2013Gündem
Sivri'yi andık

Sivri'yi andık

İZMİR Gazeteciler Cemiyeti’nin 1984’den 1998’e kadar başkanlığını yapan ve 2007 yılında yaşamını yitiren Onursal Başkan İsmail Sivri Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ndeki heykeli önünde anıldı.

3.8.2013Ege
Bir ömür muhabir Metin Toker

Bir ömür muhabir Metin Toker

Türk basınının duayenlerinden Metin Toker’in aramızdan ayrılışının üzerinden 11 yıl geçti. Onu özlemle anan milletvekili kızı Gülsün Bilgehan Toker, babasının kendi deyimiyle ‘Adam gibi gazeteci’ olduğunu, tarafsız kalabildiğini ve muhabir olarak öldüğünü anlattı.

21.7.2013Gündem
Opera ödülleri sahiplerini buluyor

Opera ödülleri sahiplerini buluyor

Semiha Berksoy Opera Vakfı, 2012-2013 Sezonu Opera Ödülleri belirlendi.

19.6.2013Ankara
Geleceğin sağlıkçıları yetişecek

Geleceğin sağlıkçıları yetişecek

AYDIN Doğan Vakfı’nın yapımını ve donanımını üstlendiği Bağcılar’daki Aydın Doğan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın da katıldığı törenle açıldı.

24.4.2013Gündem
Oğuz Aral’a saygı gecesi

Oğuz Aral’a saygı gecesi

Beşiktaş Belediyesi’nin düzenlediği ‘Ustalara Saygı’ toplantısında bu akşam mizahın unutulmaz isimlerinden Oğuz Aral var.

7.4.2013Hürriyet Arşiv
Balyoz Davası tutuklusu askerlerden 7. sergi

Balyoz Davası tutuklusu askerlerden 7. sergi

Balyoz Davası'ndan tutuklu muvazzaf asker ve emekli subayların cezaevlerinde yaptıkları resim, karikatür, şiir, maket ve ebrulardan oluşan yedinci serginin açılışı gerçekleştirildi.

2.4.2013Hürriyet Arşiv
Yıllar sonra Cağaloğlu buluşması

Yıllar sonra Cağaloğlu buluşması

‘Eski Milliyetçiler’ olarak adlandırılan Milliyet’in eski çalışanları, gazetelerinin Cağaloğlu’ndaki “Efsane” merkezinde buluştular.

28.3.2013Gündem
Bundan sonra ne olacak?

Bundan sonra ne olacak?

Hürriyet Dünyası Nevruz’un ertesi günü Diyarbakır’daydı. Kentin önde gelen yöneticileri, kanaat önderleri ve siyasetçileri ile bir araya gelen Hürriyet ekibi, Abdullah Öcalan’ın mektubunun hemen ertesinde bölgenin nabzını tuttu. Hürriyet Gazetesi Web Koordinatörü Bülent Mumay köşe yazarları ile konuştu. Hürriyet yazarları yeni dönemi yorumladı.

23.3.2013Gündem
Süreç yorumu: Dönülmez

Süreç yorumu: Dönülmez

Başta Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu olmak üzere Hürriyet Dünyası’nın üst düzey yönetici ve muhabirleri Öcalan’ın mesajının okunduğu Nevruz sonrası Diyarbakır’da nabız tuttu.

23.3.2013Gündem
Hürriyet yayın toplantısı Diyarbakır'da yapıldı

Hürriyet yayın toplantısı Diyarbakır'da yapıldı

Hürriyet, dünkü Nevruz'un ardından bugünkü yayın toplantısını Diyarbakır'da gerçekleştirdi. BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, "Böyle bir umutlu süreçte Hürriyet’in yayın toplantısını burada yapması müthiş sevindirici" dedi.

22.3.2013Gündem
Öcalan ne demek istedi?

Öcalan ne demek istedi?

Hürriyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Tufan Türenç, Hurriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin ve Radikal Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Can Hürriyet TV'ye yorumladı.

21.3.2013Gündem
Çetin Emeç'siz 23 yıl

Çetin Emeç'siz 23 yıl

7 Mart 1990’da silahlı saldırıda öldürülen Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Yazarı Çetin Emeç ve Şoförü Sinan Ercan mezarları başında ailesi ve meslektaşlarının katıldığı törenle anıldı.

8.3.2013Gündem
Beşar Kadumi'nin peşini bırakmıyorlar

Beşar Kadumi'nin peşini bırakmıyorlar

Suriye'de yaklaşık 200 gündür kayıp olan gazeteci Beşar Fehmi Kadumi için ailesi ve meslektaşları İstanbul’daki Suriye Başkonsolosluğu önünde gösteri düzenledi.

6.3.2013Hürriyet Arşiv
34. Yıl anması

34. Yıl anması

Suikast sonucu 34 yıl önce öldürülen Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Abdi İpekçi, Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.

2.2.2013Gündem
Taraf'ta istifa depremi

Taraf'ta istifa depremi

6 yıl önce yayın hayatına başlayan, özellikle Balyoz ve Ergenekon konularındaki haberleriyle dikkat çeken Taraf Gazetesi'nde istifa depremi yaşandı. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan, yardımcısı Yasemin Çongar ve yazar Murat Belge istifa etti. Gazetenin sahibi, istifalar nedeniyle Taraf'ın kapatılacağı iddialarını yalanladı. Altan'ın yerine geleceği iddia edilen Yıldıray Oğur Twitter'dan açıklama yaptı. Gelişmeler üzerine Taraf Ankara Büro’dan rest geldi: Altan yoksa biz de yokuz.

15.12.2012Gündem

Yazar Sonuçları

Andante kendini yeniledi

Andante kendini yeniledi

TÜRKİYE’DE bir müzik dergisini yaşatmanın güçlüğünü belirtmeye gerek var mı?

9.6.2016Haber Yazıları
Anayasa tartışmalarına farklı bir bakış

Anayasa tartışmalarına farklı bir bakış

YAZAR Sinan Meydan’ın Atatürk üzerine, Panzehir-Gerçeğe Çağrı, El-Cevap (İnkılap), Akl-ı Kemal (4 cilt) adlı kitabı var; tümü de İnkılap’tan yayınlandı ve çok satanlar arasında...

5.1.2016Haber Yazıları
Demokrasilerde muhalefet haktır

Demokrasilerde muhalefet haktır

2.10.2015Yalçın BAYER
İstanbul ne zaman başkent olacak Cumhurbaşkanım?

İstanbul ne zaman başkent olacak Cumhurbaşkanım?

CUMHURBAŞKANI Erdoğan, tartışmalı Ak Saray’ında yeni bir uygulama başlattı.

14.1.2015Yalçın BAYER
Türkiye’de klasik müzik dergileri

Türkiye’de klasik müzik dergileri

TÜRKİYE’DE yayımlanan günlük gazeteler, haftalık dergiler, televizyon programları, Türkiye’den ve dünyadan klasik müzikle ilgili haberlere yer vermediğinden, bu müziği dinleyenlerin Türkiye’de çıkan klasik müzik dergilerini okuma zorunluluğu vardır.

9.9.2014Doğan HIZLAN
Sahici bir patron

Sahici bir patron

AYDIN Doğan satın almadan önce Hürriyet’e girmiştim.

15.6.2014Yalçın BAYER
Temerrüde düşmeden ödenen bir borç

Temerrüde düşmeden ödenen bir borç

AYDIN Doğan, Hürriyet’e geldiği ilk gün hepimiz şaşkındık.

23.5.2014Ertuğrul ÖZKÖK
3. havalimanı Türkiye için kaçınılmaz mıdır

3. havalimanı Türkiye için kaçınılmaz mıdır

İnsan kendi coğrafyasını yaşanmaz hale getiremez.

4.2.2014Yalçın BAYER
Kapitalist gibi kazan sosyalist gibi paylaş

Kapitalist gibi kazan sosyalist gibi paylaş

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın 23 Ekim 2013’deki Kosova seyahatinden bir gün önce Enka’nın kurucusu Şarık Tara’nın evindeyiz.

20.1.2014Vahap MUNYAR
BM'den Balyoz Davası görüşü (2): Duruşma salonuna mikrofon yerleştirmenin bedeli

BM'den Balyoz Davası görüşü (2): Duruşma salonuna mikrofon yerleştirmenin bedeli

BİRLEŞMİŞ Milletler İnsan Hakları Konseyi’nin alt organı olan Keyfi Tutukluluk Çalışma Grubu’nun (Working Group on Arbitrary Detention) Balyoz davasının 250 tutuklu sanığının toplu şikâyetini incelerken üzerinde hassasiyetle durduğu başlıklardan biri, Silivri’deki mahkeme salonuna asılmış olan mikrofonlar.

2.8.2013Sedat ERGİN
Ünlüler Twitter’ı nasıl kullanıyor?

Ünlüler Twitter’ı nasıl kullanıyor?

“Nediyor.com” adlı bir internet sitesi var.

1.1.2013Ahmet HAKAN