Sarıgül

 • Selahattin DUMAN

  Anket değerinde ‘taksici halleri’ - sarıgül
  Anket değerinde ‘taksici halleri’02.03.2015
  YazarlarBİZİM ahalinin “mesaj vermeye en meraklı” kesimi taksici taifesidir.
 • Yalçın BAYER

  Pervane ışığa kavuştu - sarıgül
  Pervane ışığa kavuştu01.03.2015
  Yazarlar“DEMİR olsam çürürdüm, toprak oldum dayandım.Toprak, toprak, toprak oldum da dayandım” der Yaşar Kemal, kendisini üne kavuşturan ‘İnce Memed’ romanının bir yerinde.
 • Yaşar Kemal'in ardından. - sarıgül
  Yaşar Kemal'in ardından.28.02.2015
  GündemBüyük Edebiyat ustası Yaşar Kemal'in hayatını kaybetmesi Türkiye'yi yasa boğdu.Kültür dünyamızdan siyasete kadar farklı alanlardan isimler Yaşar Kemal'in ardından hislerini açıkladı:
 • Sarıgül: CHP İstanbul 2.bölgeden ön seçime gireceğim - sarıgül
  Sarıgül: CHP İstanbul 2.bölgeden ön seçime gireceğim28.02.2015
  GündemŞişli Eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, milletvekilliği aday adaylığı için CHP İstanbul 2.Bölgeden ön seçime gireceğini açıkladı.Sarıgül, "Partimizin yönetimi, çok önemli bir karar alarak ön seçim sandığını partililerimizin önüne koymuştur.İnanıyorum ki ön seçim sürecinde bütün partili arkadaşlarımız her konuyu bütün ayrıntılarıyla kendi aralarında konuşacak, partimizi ileriye taşıyacak adayları demokratik ve katılımcı bir anlayışla belirleyecektir.Ben de bu inançla ön seçime giriyorum.Kendimi partililerimizin demokratik katılımına ve kararına emanet ediyorum" dedi.
 • Yalçın BAYER

  Adaylara rehber - sarıgül
  Adaylara rehber28.02.2015
  YazarlarDEMOKRASİ Denetçileri Derneği haziran seçimleri öncesinde Türkiye geneli ve iller bazında halkın iradesinin Meclis’e nasıl daha etkin yansıyabileceği üzerine çalışmalar yürütüyor.
 • Takipsizliğe itiraz - sarıgül
  Takipsizliğe itiraz27.02.2015
  GündemŞİŞLİ Belediye Başkanı Hayri İnönü, kendisinin ve eşinin baba-oğul Sarıgüller tarafından tehdit edildiği iddiasıyla yürütülen soruşturmada verilen takipsizlik kararına itiraz etti.
 • Yalçın BAYER

  İnönü’den Şişli açıklaması - sarıgül
  İnönü’den Şişli açıklaması27.02.2015
  YazarlarŞİŞLİ Belediye Başkanı H.Hayri İnönü dünkü “Şişli Belediyesi’nde neler oluyor?” başlıklı, bir belediye çalışanının 43 satırlık mektubuna yaklaşık 120 satırlık bir açıklama gönderdi.İnönü, soruları, ‘İftira, asılsız ve karalama amaçlı’ olarak niteliyor.Her maddeyi uzun uzun yanıtlayan İnönü daha sonra şöyle diyor:
 • Yalçın BAYER

  Gençler gösteri yaptı onları polis korudu - sarıgül
  Gençler gösteri yaptı onları polis korudu26.02.2015
  YazarlarMAGNA Carta’nın 800.yıldönümü kutlamaları için İngiltere dünyadan iki bin delegenin katılımı ile bir Küresel Hukuk Zirvesi Forumu düzenledi.Derslerle dolu olan dört günlük çalışmaya (bugün bitecek) bizim Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bazı milletvekilleri, YHSK ve TBB’den hukukçular katıldı.
 • Sarıgül’ün "Yumruk" davasında ilk duruşma - sarıgül
  Sarıgül’ün "Yumruk" davasında ilk duruşma24.02.2015
  Gündem2014 yerel seçimleri öncesi Feshane’de, Mustafa Suver isimli kişiye yumruk salladığı iddiasıyla, eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül hakkında İstanbul 49.Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın ilk duruşması görüldü.
 • Portakal kabuğu ekmek kapıları oldu - sarıgül
  Portakal kabuğu ekmek kapıları oldu18.02.2015
  EkonomiTürkiye’de narenciyenin anavatanı sayılan Çukurova Bölgesi’nde portakal fiyatları bahçede kilosu 50 kuruşa inince, narenciye üreticisinin yeni umudu kilosu 1 liradan alıcı bulan portakal kabuğu oldu.
 • Fikret Şeneş son yolculuğuna uğurlandı - sarıgül
  Fikret Şeneş son yolculuğuna uğurlandı18.02.2015
  Paparazziİlk Türk Kadın söz yazarı Fikret Şeneş son yolculuğuna uğurlandı.94 yaşında vefat eden Fikret Şeneş'in cenaze namazı kar yağışı altında Teşvikiye Camii'nde öğle namazının ardından kılındı.
 • Ünlü söz yazarı yaşamını yitirdi - sarıgül
  Ünlü söz yazarı yaşamını yitirdi16.02.2015
  HayatTürkiye'nin ilk kadın şarkı sözü yazarı Fikret Şeneş, 94 yaşında hayatını kaybetti.Şeneş, aralarında 'Haykıracak Nefesim', 'Uykusuz Her Gece', 'Bir Başkadır Benim Memleketim',Issız Adam filmiyle geniş kitlelere ulaşan 'Anlamazdın' gibi 300'e yakın şarkıyı Türk pop müziği tarihine yazdırmıştı.
 • Fatih ÇEKİRGE

  Her şeyi bulursunuz ama onu bulmak zor - sarıgül
  Her şeyi bulursunuz ama onu bulmak zor13.02.2015
  YazarlarPARAYI bulursunuz.Piyango çıkar.Miras kalır.
 • Şişli'de yeni bir tartışma yaratacak video - sarıgül
  Şişli'de yeni bir tartışma yaratacak video12.02.2015
  GündemŞişli Belediyesi’nde yaşanan tartışmalar dinmek bilmiyor.İnternette paylaşılan bir video kısa sürede sosyal medyanın en çok konuştuğu konulardan biri haline geldi.
 • Eğitim-Bir-Sen'den MEB önünde açıklama - sarıgül
  Eğitim-Bir-Sen'den MEB önünde açıklama09.02.2015
  EğitimEğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Özer, sınav görev ücretlerinin artırılması, halk eğitim merkezleri ve okullarda ücretsiz verilen takviye kurslarında görev alan memur ve hizmetlilerin, fazla çalışmalarının ücretlendirilmesi konusunda acilen düzenleme yapılmasını istedi.
 • Bursa'da öğretmenlerden nöbet ücreti eylemi - sarıgül
  Bursa'da öğretmenlerden nöbet ücreti eylemi09.02.2015
  GündemBURSA’da haftada bir gün okullarda nöbet tutan öğretmenler, bunun karşılığında ücret almadıklarını belirterek, Milli Eğitim Müdürlüğü önünde eylem yaptı.
 • Vahap MUNYAR

  Koç’un TURMEPA’sından yeni Yeşiller Partisi çıkar mı - sarıgül
  Koç’un TURMEPA’sından yeni Yeşiller Partisi çıkar mı09.02.2015
  YazarlarDENİZTEMİZ Derneği TURMEPA Başkanı Tezcan Yaramancı, 30 Mart 2014 yerel seçimleri öncesi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile karşısındaki en güçlü isim CHP’nin adayı Mustafa Sarıgül’e öneri götürdü:
 • Yeterli delil var itiraz edeceğim - sarıgül
  Yeterli delil var itiraz edeceğim07.02.2015
  GündemŞişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, kendisinin ve eşinin, selefi Mustafa Sarıgül ve oğlu Emir Sarıgül tarafından tehdit edildiği iddiasıyla başlatılan soruşturmada alınan takipsizlik kararına itirazda bulunacağını açıkladı.
 • Görüşmeye o metinlerle geldi - sarıgül
  Görüşmeye o metinlerle geldi06.02.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü’nün tehdit edildiği iddialarına ilişkin verdiği takipsizlik kararının hemen ardından soruşturmada ismi ‘şüpheli’olarak geçen eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile görüştü.Sarıgül'ün çantasında soruşturmanın kararları vardı.
 • Sarıgül soruşturmasında takipsizlik - sarıgül
  Sarıgül soruşturmasında takipsizlik04.02.2015
  GündemŞişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü'nün “mafyayla tehdit edildiği" iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma dosyası, “örgüt” bulunamadığı gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'ndan alınarak, özel soruşturma bürosuna verildi.
 • Hüseyin Cahit Süzer son yolculuğuna uğurlandı - sarıgül
  Hüseyin Cahit Süzer son yolculuğuna uğurlandı04.02.2015
  GündemBahçeşehir'deki ofisinde silahla intihar eden Süzer Grubu Onursal Başkanı Mustafa Süzer'in kardeşi Hüseyin Cahit Süzer, gözyaşları içinde toprağa verildi.
 • Mustafa Sarıgül ve Emir Sarıgül hakkında takipsizlik kararı - sarıgül
  Mustafa Sarıgül ve Emir Sarıgül hakkında takipsizlik kararı04.02.2015
  Gündemİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü'nün “tehdit edildiği" iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, şüpheliler Mustafa Sarıgül ve Emir Sarıgül hakkında takipsizlik kararı verdi.
 • Anneye son görev - sarıgül
  Anneye son görev01.02.2015
  GündemEski Devlet Bakanı Cavit Çağlar'ın, önceki gün 91 yaşında hayatını kaybeden annesi Hacer Çağlar'ın cenazesi dün Bursa'da defnedildi.
 • Oğlundan sonra Sarıgül de şüpheli oldu - sarıgül
  Oğlundan sonra Sarıgül de şüpheli oldu29.01.2015
  GündemİSTANBUL’da Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü’nün “mafyayla tehdit edildiği” iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül “şüpheli” sıfatıyla ifade verdi.
 • Mustafa Sarıgül “şüpheli” sıfatıyla ifade verdi - sarıgül
  Mustafa Sarıgül “şüpheli” sıfatıyla ifade verdi28.01.2015
  GündemŞişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü'nün “mafyayla tehdit edildiği" iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül “şüpheli” sıfatıyla ifade verdi.
 • Emir Sarıgül ifade verdi - sarıgül
  Emir Sarıgül ifade verdi27.01.2015
  GündemŞişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü'nün tehdit edildiği iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, daha önce ifade veren eski Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Emir Sarıgül'ün ikinci kez ifadesine başvuruldu.Daha önce "tanık" olarak ifadesine başvurulan Emir Sarıgül'ün bu kez "şüpheli" olarak ifade verdiği öğrenildi.
 • Emir Sarıgül "şüpheli" sıfatıyla ifade verdi - sarıgül
  Emir Sarıgül "şüpheli" sıfatıyla ifade verdi27.01.2015
  GündemŞişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü'nün “mafyayla tehdit edildiği" iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, eski Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Emir Sarıgül, "şüpheli" sıfatıyla ifade verdi.
 • Yalçın BAYER

  İşte memur ve emeklinin hali - sarıgül
  İşte memur ve emeklinin hali22.01.2015
  YazarlarTÜRK Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, memur ve emeklinin halini o kadar güzel anlatıyor ki: İktidara ağır eleştiriler yöneltmek gerekiyor.
 • Yalçın BAYER

  ‘Guguk Kuşu’ - sarıgül
  ‘Guguk Kuşu’18.01.2015
  YazarlarGUGUK Kuşu bir metafor.Doğada da aslında benzer bir roldedir.
 • Gökhan KİMSESİZCAN

  Moda konuşur - sarıgül
  Moda konuşur15.01.2015
  YazarlarArzu Sabancı, Fatoş Sarıgül, Gül Gölge Saygı ve Yasemin Ergene; Etel Baler’in “FashionTalks” adlı Apple uygulaması için poz verdi.
 • 888 hakim ve savcının görev yeri değişti - sarıgül
  888 hakim ve savcının görev yeri değişti15.01.2015
  GündemHSYK'nın kararnamesi ile 784 adli ve 104 idari hakim ve savcı olmak üzere toplam 888 hakim ve savcının görev yerinde değişiklik yapıldı.
 • Emir Sarıgül ifade verdi - sarıgül
  Emir Sarıgül ifade verdi14.01.2015
  GündemŞişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü'nün “mafyayla tehdit edildiği" iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, eski Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Emir Sarıgül'ün ifadesi alındı.
 • TGSD’nin yeni Başkanı Şeref Fayat oldu - sarıgül
  TGSD’nin yeni Başkanı Şeref Fayat oldu14.01.2015
  EkonomiTürkiye Giyim Sanayicileri Derneği’nin (TGSD) bugün yapılan 12.Olağanüstü Genel Kurulu’nda Başkanlık görevini System Tekstil A.Ş.Yönetim Kurulu Üyesi Şeref Fayat üstlendi.
 • Yalçın BAYER

  CHP’de garip şeyler oluyor - sarıgül
  CHP’de garip şeyler oluyor10.01.2015
  YazarlarCHP MYK’sı önceki gün önemli bir toplantı gerçekleştiriyor.
 • İnönü istedi aracı oldum - sarıgül
  İnönü istedi aracı oldum07.01.2015
  GündemCHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndaki ifadesinde “Aydın Ayaydın’ın aracılık etmesiyle Mustafa Sarıgül ile görüştüm” diyen Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’ye yanıt verdi.
 • Yalçın BAYER

  EMASYA protokolü kalktı AKASYA protokolü geldi - sarıgül
  EMASYA protokolü kalktı AKASYA protokolü geldi07.01.2015
  YazarlarAKP ve yandaşları bir dönem yürürlükte olan, EMASYA (Emniyet Asayiş Yardımlaşma) protokolünden sürekli şikâyet ederlerdi.
 • Yalçın BAYER

  Yargı, siyaseti şekillendiremez! - sarıgül
  Yargı, siyaseti şekillendiremez!06.01.2015
  YazarlarSON zamanların en moda deyimi bu!
 • Türkiye’nin 2 temel sorunu: Gerontokrasi (Yaşlıların egemenliği), ve patriyarki (Erkeklerin egemenliği) - sarıgül
  Türkiye’nin 2 temel sorunu: Gerontokrasi (Yaşlıların egemenliği), ve patriyarki (Erkeklerin egemenliği)05.01.2015
  GündemBursa Milletvekili Aykan Erdemir, deyim yerindeyse CHP’nin genç yeteneklerinden.Meclis ortalaması üzerinden düşününce ‘genç’ diyoruz ama kendisi düzeltiyor ’40 yaşımı doldurdum, ben de artık Türkiye’nin yaşlı yüzde 50’sine katıldım’ diye.
 • Kılıçdaroğlu istedi CHP’den istifa etti - sarıgül
  Kılıçdaroğlu istedi CHP’den istifa etti05.01.2015
  Gündem17 Aralık Operasyonu kapsamında gözaltına alınan Beşiktaş Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Avni Sipahi, CHP’den istifa etti.Hüseyin Avni Sipahi’nin istifasının, TBMM Soruşturma Komisyonu’nun AK Partili eski bakanlar hakkında bugün yapacağı Yüce Divan oylaması öncesinde gelmesi dikkat çekti.
 • Şişli Belediye Meclisi'nde soğuk rüzgarlar - sarıgül
  Şişli Belediye Meclisi'nde soğuk rüzgarlar05.01.2015
  GündemŞİŞLİ Belediye Meclisi’nin Ocak ayı oturumuna Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile eski başkan Mustafa Sarıgül’ün oğlu Emir Sarıgül arasında yaşanan ve savcılığına intikal eden gerginlik damgasını vurdu.
 • Baş veririz baş eğmeyiz - sarıgül
  Baş veririz baş eğmeyiz04.01.2015
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu, “Bu ülkede yurtdışında oturup da Türkiye’yi yönetmeye kalkanların ayak izini görmeyeceğiz.Baş veririz ama baş eğmeyiz” dedi.
 • 1 haberde 6 yalan - sarıgül
  1 haberde 6 yalan04.01.2015
  GündemTakvim gazetesi, dün Mustafa Sarıgül’ün Doğan Grubu’na 12 milyon lira borcu olduğu, bu nedenle Hürriyet’in Sarıgül’ü eleştirdiği yolunda asılsız bir haber yayımladı.
 • Yorum yapmam doğru olmaz - sarıgül
  Yorum yapmam doğru olmaz04.01.2015
  GündemŞişli Belediyesi’ndeki tartışmaların ardından istifa eden Başkan Yardımcısı Emir Sarıgül’den boşalan göreve atanan Ankara Barosu avukatlarından Uğur Erhan Dinçer ise şöyle konuştu:
 • Yalçın BAYER

  Şişli, İSKİ’yi geçti - sarıgül
  Şişli, İSKİ’yi geçti04.01.2015
  YazarlarŞİŞLİ’de bugünlere gelinen olaylar 4 Ekim’de başladı, Hayri İnönü ertesi gün hemen Ankara’ya gitti.
 • Yalçın BAYER

  Osmanlıca ile ne amaçlanıyor (2) - sarıgül
  Osmanlıca ile ne amaçlanıyor (2)03.01.2015
  YazarlarTARİHÇİ-Arşivci Prof.Dr.Atilla Çetin’in ‘Osmanlıca yaygarası (1)’ başlıklı yazısının ikinci ve son bölümünü yayınlıyoruz.
 • İhsan Özkes: Söz verdim, bu konuda konuşmam - sarıgül
  İhsan Özkes: Söz verdim, bu konuda konuşmam03.01.2015
  GündemŞişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün, eski belediye başkanı Mustafa Sarıgül’e imzalayıp verdiği 5 Ocak tarihli “Belediye Başkanlığından istifa” dilekçesini yakan isim olduğu iddia edilen CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, “Söz verdim, konuşmam” dedi.
 • Mersin'de Davutoğlu protestosu: 20 gözaltı - sarıgül
  Mersin'de Davutoğlu protestosu: 20 gözaltı03.01.2015
  GündemBAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu'nun il kongresine katılmak için geldiği Mersin'de protesto amacıyla yürümek isteyen 20 kişi gözaltına alındı.
 • Mustafa Sarıgül'den İnönü açıklaması - sarıgül
  Mustafa Sarıgül'den İnönü açıklaması02.01.2015
  GündemŞişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşinin ifade vermesiyle ilgili haberlerin ardından Mustafa Sarıgül'den bir açıklama geldi.Sarıgül, 'Yasalar önünde gerekli cevabı vereceğim' dedi.
 • Ahmet HAKAN

  TÜSİAD’ın suçu ne? - sarıgül
  TÜSİAD’ın suçu ne?02.01.2015
  YazarlarTÜSİAD Başkanı Haluk Dinçer dedi ki:
 • Hayri İnönü: İhsan Özkes istifamı yırttı ve yaktı - sarıgül
  Hayri İnönü: İhsan Özkes istifamı yırttı ve yaktı02.01.2015
  GündemCHP’li Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile eşi Nazlı İnönü, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu’nun çağrısı üzerine, 30 Aralık Salı günü Çağlayan Adliyesi’nde ifade verdi.
içinde

Sarıgül


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz