Leylek


 • Yalçın BAYER

  Papa’nın ziyaretinin anlamı - Leylek

  Papa’nın ziyaretinin anlamı29.11.2014

  YAZARLAR

  HIRİSTİYAN âleminin ruhani lideri ve Vatikan devletinin Başkanı Papa Franciscus dün Türkiye’ye geldi.
 • Ayakları kopan martıya protez köpeğe yürüteç takıldı - Leylek

  Ayakları kopan martıya protez köpeğe yürüteç takıldı26.11.2014

  Sağlık

  Bir ortopedi firması İstanbul'da misinaya dolanması sonucu ayakları kopan martıya protez, yürüme güçlüğü çeken yaşlı köpeğe de yürüteç takıldı.
 • Bu sergi hem küçüklere hem büyüklere - Leylek

  Bu sergi hem küçüklere hem büyüklere14.11.2014

  Ege

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Akdeniz Akademisi evsahipliğinde düzenlenen "Haydi Oynayalım! Polonya'dan Çocuklar için Tasarım Sergisi" Tarihi Havagazı Fabrikası'nda açıldı.Bir oyun gibi hazırlanan interaktif sergiyi gezen minik ziyaretçiler, Polonyalı akranlarının oynadığı oyuncaklarla keyifli bir gün geçirdi.Sergi 30 Kasım'a kadar açık kalacak.
 • Üşüyoruz - Leylek

  Üşüyoruz09.11.2014

  Ankara

  Kış aylarına girerken, Ankara’nın soğukla imtihanı da başladı.Başkent’te birçok bölgede doğalgaz bağlantısı beklenirken, iki yıldır gaz bekleyen Mamaklılar, sıkıntılarını pankartla dile getirdi.Isıtma sistemleri çalışmayan TOKİ sakinleri ise, ateş yakarak “Üşüdük, TOKİ çık dıraşı, yönetim istifa” sloganları attı.
 • Bir çevre aktivistinin medyadaki çileli yaşamı: Kurdun kuşun hakkını ‘kurtlar sofrası’nda.nasıl aradım? - Leylek

  Bir çevre aktivistinin medyadaki çileli yaşamı: Kurdun kuşun hakkını ‘kurtlar sofrası’nda.nasıl aradım?09.11.2014

  Hayat

  Sevgili kurt, kuş, börtü böcek ve bilumum mahlukat… Sizin için Türkiye medyasının kalbine girdim.Şimdi buradan haberler verip size gidişatı anlatayım.Türkiye’nin en büyük gazetesinde hakkınızı savunmak için nelere katlanıyorum, görün.
 • Yaralı leylek ve atmacaya tedavi - Leylek

  Yaralı leylek ve atmacaya tedavi02.11.2014

  Ege

  DENİZLİ’de, tüfekle kanatlarından vurularak yaralanan atmaca ile leylek, Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği’nde tedaviye alındı.Yaraları iki kuşun tedavilerinin ardından doğal yaşam alanlarına bırakılacağı bildirildi.
 • Felçli tavşana yürüteç takıldı - Leylek

  Felçli tavşana yürüteç takıldı28.10.2014

  GÜNDEM

  Afyonkarahisar’da yaşayan 21 yaşındaki Nur Kavuşan’ın arka ayakları felç olan ’Prens’ adlı tavşanına Eskişehir’de yürüteç takıldı.
 • Atatürk Havalimanı'nda kuş alarmı - Leylek

  Atatürk Havalimanı'nda kuş alarmı23.10.2014

  GÜNDEM

  İstanbul Atatürk Havalimanı pistindeki ölü kuşlar alarma neden oldu.Atatürk Havalimanı'na iniş yapan bir uçağın pilotu, kule görevlilerini "Pist üzerinde kuş ölüleri gördük" diye uyardı.Uçakların inişinde tehlike yaratmaması için pistte bulunan kuş ölüleri temizlendi.
 • Yaşar SÖKMENSÜER

  Delikanlı genç kıza mahallede rastlamış - Leylek

  Delikanlı genç kıza mahallede rastlamış05.09.2014

  Yazarlar

  “MAHALLE” deyince, 7/24 envai oyundan söz etmemiz gerekiyor.Oyunlarımızın malzemesi geri dönüşümlüydü, bir kere.Saklambacın kukası Filiz Çay’ın teneke kutusu, kılıç tahtadan, kalkanı atık ambalaj mukavvası.Çay kaşığından da, “şövalye yüzük”.
 • Pilot: En yüksek hızdan geri döndük - Leylek

  Pilot: En yüksek hızdan geri döndük22.08.2014

  Gündem2008

  Türk Hava Yolları'nın TK2151 sefer sayılı Ankara-İstanbul yolcu uçağı, havalanmak üzere burnunu kaldırdığı anda fren yaptı.Aprona dönen uçaktaki yolcuların endişeli bekleyişi ilk anonsla yerini şaşkınlığa bıraktı: Kule tavsiyesi üzerine en yüksek hızdan geri döndük.İkinci anons sonrası ise neredeyse tüm yolcular aynı tepkiyi verdi: Ölümden dönmüşüz.Yaşanan gerilimden fotoğrafları Emre Ünlü çekti.Endişeli geçen saatlerden sonra yolculara yeni bir uçak tahsis etti.Yolcular uçakta yerini aldığında yeni bir tehlike yaşanmasın diye dua etti.
 • Lice gerilimi - Leylek

  Lice gerilimi21.08.2014

  Gündem2008

  Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 1 kişinin ölümü, 4 kişinin yaralanmasıyla başlayan olaylar, 2 aydan beri sakinliğini koruyan Cizre’yi savaş alanına çevirdi.
 • Muş'ta çatışma: 3 yaralı - Leylek

  Muş'ta çatışma: 3 yaralı21.08.2014

  Gündem2008

  MUŞ’un Varto ile Bingöl’ün Karlıova ilçeleri arasındaki karayolunu ulaşıma kapatan PKK yandaşlarına güvenlik kuvvetleri müdahale etti.Güvenlik güçlerine direnildiği müdahale sırasında 3 kişi yaralandı.
 • Muş'ta, teröristler yol kesip araç yaktı - Leylek

  Muş'ta, teröristler yol kesip araç yaktı20.08.2014

  Gündem2008

  Muş merkeze bağlı Kayalısu köyünde yol çalışması yapan İl Özel İdaresine ait kamyoneti ateşe veren teröristler, Varto-Karlıova karayolunu ulaşıma kapattı.
 • Karlıova’da lice protestosunda olaylar çıktı - Leylek

  Karlıova’da lice protestosunda olaylar çıktı20.08.2014

  Gündem2008

  BİNGÖL’ün Karlıova İlçesi’nde, Diyarbakır’ın Lice İlcesi’ndeki olaylar sırasında bir kişinin ölümünü protesto etmek için düzenlenen yürüyüşte, yüzlerini kapatan gruplar kepenk kapatmayan işyerlerine taş ve havai fişeklerle saldırdı.Esnafın da karşılık vermesiyle çıkan olaylarda 3 kişi yaralanırken, bazı işyerlerinde hasar meydana geldi.Polis ve jandarma gaz bombası ile müdahale ederek saldırganları dağıttı.
 • Leylek sürüsü uçağı pas geçirdi - Leylek

  Leylek sürüsü uçağı pas geçirdi17.08.2014

  Gündem2008

  Leyleklerin göçü zaman zaman İstanbul Atatürk Havalimanı uçuş trafiğini de olumsuz etkiliyor.Atatürk Havalimanı üzerinde uçan bir leylek sürüsü bugün inişte olan bir Türk Hava Yolları (THY) uçağını pas geçirdi.
 • Kuleyle temasa geçip tekrar yükseldi - Leylek

  Kuleyle temasa geçip tekrar yükseldi17.08.2014

  Avrupa

  Leyleklerin göçü zaman zaman İstanbul Atatürk Havalimanı uçuş trafiğini de olumsuz etkiliyor.Atatürk Havalimanı üzerinde uçan bir leylek sürüsü bugün inişte olan bir Türk Hava Yolları (THY) uçağını pas geçirdi.
 • Yaralı leyleğe şefkat eli - Leylek

  Yaralı leyleğe şefkat eli31.07.2014

  Ege

  Osman Nuri BOYACI/DENİZLİ, (DHA) - DENİZLİ Büyükşehir Belediyesi'nin 6 yıl önce kurduğu Sokak Hayvanları Kliniği, yaralı bir leyleği tedavi ederek sağlığına kavuşturdu.Pamukkale Ovası'nda bir kişinin yaralı bulup getirdiği leylek tedavisi tamamlandıktan sonra doğaya bırakılacak.
 • Yaralı leylek operasyonu - Leylek

  Yaralı leylek operasyonu25.07.2014

  Ege

  İZMİR'in Kınık İlçesi'nde, yuvasında uzun bir süredir hareket etmeden duran bir leylek için zabıta ekipleri harekete geçti.İtfaiyenin yardımıyla yuvadan alınan leyleğin kanadından yaralandığı anlaşıldı.
 • Göç molası - Leylek

  Göç molası17.07.2014

  Ankara

  Güneye göç etmeye başlayan leylek sürüsünün, Eskişehir Yolu 23’üncü kilometresinde verdiği mola, Ankara Hürriyet muhabirinin objektifine yansıdı.
 • Yabani özgürlük - Leylek

  Yabani özgürlük15.07.2014

  Gündem2008

  Yaban hayvanlarla ilgili açıklama yapan Orman Bakanlığı uyardı: “Başıboş yavru yaban hayvanlara dokunmayın, annesi yakın olabilir; evcilleştirmeye çalışmayın.”
 • Türkiye'de leylek zamanı - Leylek

  Türkiye'de leylek zamanı29.06.2014

  Seyahat

  Yuvalarını, vadi boyunca uzanan ardıç ağaçlarının üzerine kuran leylekler, kendilerini fotoğraflamak isteyenler için muazzam görüntüler sunuyorlar.Türkiye'de böyle bir görüntüye ulaşılabilecek en güzel yer olarak da Konya'nın Leylekler Vadisi gösteriliyor.
 • Sakin şehrin gizli doğası - Leylek

  Sakin şehrin gizli doğası27.06.2014

  Ege

  İZMİR'in sakin şehir unvanlı ilçesi Seferihisar'ın gizli doğası Seferihisar Doğa Mirası Projesi'yle, ortaya çıkartılıp, belgelenerek halkla paylaşıldı.
 • Operasyon - Leylek

  Operasyon10.06.2014

  Gündem2008

  Muş'un Varto ile Bingöl’ün Karlıova ilçeleri arasındaki karayolunu Leylek Köyü yakınlarında 2 gündür hendek kazarak ulaşıma kapatan terör örgütü PKK yandaşları, ‘ikna’ edilemeyince hava destekli operasyon başlatıldı.
 • Muş valiliğinden açıklama - Leylek

  Muş valiliğinden açıklama09.06.2014

  Gündem2008

  Muş Valiliği, Varto ilçesinde 23 öğretmenin alıkonulmasıyla ilgili bazı basın yayın organlarında çıkan "kaçırılma" haberlerinin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
 • Yol kapatan teröristlere hava destekli operasyon - Leylek

  Yol kapatan teröristlere hava destekli operasyon09.06.2014

  Gündem2008

  Muş'un Varto ilçesinde hendek kazarak yol kapatan teröristlere, güvenlik güçlerince hava destekli operasyon başlatıldı - Karayoluna açılan hendekleri kapatmak için bölgeye giden 2 kepçe operatörü, teröristlerin açtığı ateş sonucu yaralandı.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Bir orman yok olup gidiyor - Leylek

  Bir orman yok olup gidiyor09.06.2014

  Yazarlar

  GEÇTİĞİMİZ hafta perşembe günü “Dünya Çevre Günü” kutlamaları nedeniyle bir “toplu açılış töreni” yapıldı.
 • ‘Gönlümüzdeki başbakan’ karşılaması - Leylek

  ‘Gönlümüzdeki başbakan’ karşılaması01.06.2014

  Gündem2008

  Bursa Mustafakemalpaşa Belediyesi’ni ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Mehter Marşı ile karşılandı.Kendisini bekleyen belediye personeliyle tokalaşırken “Hoş geldiniz gönlümüzün başbakanı” diyen bir görevliye Arınç da, “Allah razı olsun, sağ olun” sözleriyle karşılık verdi.
 • Asker çekildi, hendekler tekrar açıldı - Leylek

  Asker çekildi, hendekler tekrar açıldı30.05.2014

  Gündem2008

  Asker ve polisler, bölgede yapımı süren karakol ve operasyonları gerekçe gösterip Diyarbakır-Bingöl karayolunu Live İlçesi Fisovası mevkiinde hendekler kazarak yolu kapatan örgüt sempatizanlarına karşı 7'nci günde müdahale etti.Hendekler güvenlik güçlerince kapatılırken, askerin bölgeden çekilmesiyle birlikte örgüt sempatizanları hendekleri tekrar açtı.
 • Leylekler tek tek sayıldı - Leylek

  Leylekler tek tek sayıldı07.05.2014

  Ege

  AYDIN'ın Söke İlçesi'nde Aşağı Büyük Menderes Havzası'ndaki leylekler, Ege Üniversitesi ile Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler (EKODOSD) Derneği'nin işbirliği ile tek tek sayıldı.Leyleklerin toplam 92 yuvada yaşadığı tespit edildi.
 • Yalçın BAYER

  İBB’de CHP’nin de ‘Kasımpaşalı’sı var - Leylek

  İBB’de CHP’nin de ‘Kasımpaşalı’sı var14.04.2014

  Yazarlar

  İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi ilk toplantısını ‘sakin’ bir ortamda yaparken, CHP Grup Başkanvekilliğine ‘Kasımpaşa’lı Makina Müh.Ertuğrul Gülsever getirildi.
 • Alaçatı baharın nimetlerini şölenle kutluyor - Leylek

  Alaçatı baharın nimetlerini şölenle kutluyor06.04.2014

  Seyahat

  Yerel lezzetleri kaybetmemek amacıyla başlatılan Alaçatı Ot Festivali, bu yıl 10-13 Nisan arasında beşinci kez düzenlenecek.Bu yılın teması rezene.Yemek yarışmasından ot toplama gezilerine, sergilerden atölye çalışmalarına kadar pek çok aktivite ziyaretçileri bekliyor.
 • Selahattin DUMAN

  Sana kırmızı Ferrari yakışır Burak Usta! - Leylek

  Sana kırmızı Ferrari yakışır Burak Usta!17.03.2014

  Yazarlar

  Bu gazı verenler Burak Yılmaz’ın arkadaşları yani sosyal çevresi.Geçen yıl da “Sana illa ki Bentley araba yakışır usta.” gazını verip, oğlanın 400 bin Euro parasını galericilere yedirmişlerdi.Oğlanın kafasını bu yıl da kırmızı Ferrari’ye onlar taktırdı.
 • Savaş ÖZBEY

  Ay lov feşın tivii - Leylek

  Ay lov feşın tivii07.03.2014

  Yazarlar

  Çarşamba akşamı Levent’teki Billionaire Club’da yapılan Fashion TV partisinde geziniyoruz.
 • Mehmet Uğur YÜKSEL

  Savaş denize taşınıyor - Leylek

  Savaş denize taşınıyor06.03.2014

  Yazarlar

  Yılın beklenen gişe canavarlarından ‘300: Bir İmparatorluğun Yükselişi’, savaşı bu kez denize taşıyor.
 • Kukla dolu günler başlıyor - Leylek

  Kukla dolu günler başlıyor03.03.2014

  Ege

  İZMİR'i dünyaya tanıtan Uluslararası Kukla Günleri, 6 Mart'ta başlayacak.
 • Kanat mücadalesi! - Leylek

  Kanat mücadalesi!01.03.2014

  Ekonomi

  Rüzgâr santrallerinin kanatları, göçmen kuşları ne kadar etkiliyor? Türkiye’de de rüzgâr santrallerinin hemen hemen hepsinde kuş gözlemcileri görev yapıyor; kuş ölümleri ve çeşitli bulgular Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na rapor ediliyor.
 • Tiyatrodan bir yıldız daha kaydı - Leylek

  Tiyatrodan bir yıldız daha kaydı19.02.2014

  Ankara

  Devlet Tiyatroları'nın emekli oyuncu ve rejisörü Tansu Aytar, 77 yaşında vefat etti.
 • İzmir dünyaca ünlü kuklacıları ağırlayacak - Leylek

  İzmir dünyaca ünlü kuklacıları ağırlayacak19.02.2014

  Ege

  İZMİR'i dünyaya tanıtan ve Avrupa'nın lider kukla festivali olarak tanınan İzmir Uluslararası Kukla Günleri, 6 Mart'ta başlayacak.
 • Tiyatro sanatçısı Tansu Aytar vefat etti - Leylek

  Tiyatro sanatçısı Tansu Aytar vefat etti19.02.2014

  Kültür Sanat

  Devlet Tiyatrolarının (DT) emekli oyuncu ve rejisörü Tansu Aytar, 77 yaşında yaşama veda etti.
 • 150 kiloluk ultrason cihazını çaldılar - Leylek

  150 kiloluk ultrason cihazını çaldılar01.02.2014

  Gündem2008

  Ağrı'da, özel kadın doğum kliniğinden, ultrason cihazı çalındı.150 kilogramlık cihazı el arabasıyla taşıyan zanlıların görüntüleri güvenlik kamerasınca kaydedildi.
 • Leylek seferberliği başlıyor - Leylek

  Leylek seferberliği başlıyor13.11.2013

  Ege 2013

  TÜRKİYE'de gün geçtikçe sayıları azalan leylekleri korumak için Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile Ege Üniversitesi Tabiat Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi arasında imzalanan protokolün yerine getirilmesi için start verildi.
 • Süper avcılar - Leylek

  Süper avcılar21.10.2013

  Ege

  HIRVATİSTAN'ın Darda kentinde düzenlenen Balkan Avcı ve Köpeği Yarışması'nda Akhisarlı iki avcıdan Uğur Leylek köpeği Anton ile ferdi sıralamada Balkan şampiyonu olurken, Nusret Kaya Kleopatra isimli köpeği ile ikinciliği elde etti.
 • Alsancak'ta 4 sokak yenilendi - Leylek

  Alsancak'ta 4 sokak yenilendi22.09.2013

  Ege

  Alsancak sokaklarına şenlik gibi açılış.
 • Leylek kurtaran kaptana ödül - Leylek

  Leylek kurtaran kaptana ödül12.09.2013

  Gündem2008

  Geçen hafta, Kartal-Yalova seferini yaparken, alçaktan uçan binlerce leyleğe çarpmamak için motorları stop ettiren İDO’nun Temel Reis ll isimli deniz otobüsünün Kaptanı Murat Küçükçaylı ve İDO yetkililerine, Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı (TÜKÇEV) tarafından, özel hazırlatılan leylekli plaketler ile teşekkür edildi.
 • İnsanlığı kurtaran kaptan - Leylek

  İnsanlığı kurtaran kaptan03.09.2013

  Avrupa

  Kaptanın dikkati onlarca leyleği ölümden kurtardı
 • Casus demediğiniz bir leylek kalmıştı - Leylek

  Casus demediğiniz bir leylek kalmıştı03.09.2013

  Planet

  Metin Turan dahil birçok gazeteciyi hapiste tutan, birçok yabancıya “casus” muamelesi yapan Mısır’ın yeni yönetiminin “gözaltına aldığı” hayvanlar arasına bir leylek de katıldı.
 • Yalçın BAYER

  Dürbünsüz tutuklular! - Leylek

  Dürbünsüz tutuklular!02.09.2013

  Yazarlar

  3 EYLÜL (bugün) ve 5 Eylül günlerinde yıllar önce büyük tantanayla başlatılan, şimdiyse kamuoyunun neredeyse unuttuğu birkaç utanç verici soruşturmanın birleştirilmesiyle oluşmuş, kısaca ‘Poyrazköy davası’ olarak bilinen şey sahnelenmeye devam edecek.
 • Tedavisi tamamlanan leylek doğaya bırakıldı - Leylek

  Tedavisi tamamlanan leylek doğaya bırakıldı02.09.2013

  Gündem2008

  Iğdır'da yaralı halde bulunan leylek, tedavi edilerek doğaya bırakıldı.
 • Kaptanın dikkati onlarca leyleği ölümden kurtardı - Leylek

  Kaptanın dikkati onlarca leyleği ölümden kurtardı02.09.2013

  Gündem2008

  Dün Kartal-Yalova seferini yapan deniz otobüsü yavaş yavaş hızını azalttı, bir süre sonra tamamen durdu.Yolcular şaşkındı.Herkes olup biteni anlamaya çalıştı.Hürriyet Dünyası yazarı Yalçın Bayer'in de köşesine taşıdığı olayda durum kısa sürede anlaşıldı: Kaptan Murat Küçükçaylı, göç mevsimindeki leyleklere çarpmamak için deniz otobüsünü durdurmuştu.Kaptan Küçükçaylı, “Eğer durmamış olsaydım.En az 50-60 leylek ölürdü.Çünkü çok yorgunlardı” dedi.
 • Fatih ÇEKİRGE

  Ali ve leylek - Leylek

  Ali ve leylek26.08.2013

  Yazarlar

  ÖNCE bir açıklama:
içinde

Leylek


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz