Leylek

  • Yalçın BAYER

    Papa’nın ziyaretinin anlamı - Leylek
    Papa’nın ziyaretinin anlamı29.11.2014
    YazarlarHIRİSTİYAN âleminin ruhani lideri ve Vatikan devletinin Başkanı Papa Franciscus dün Türkiye’ye geldi.
  • Ayakları kopan martıya protez köpeğe yürüteç takıldı - Leylek
    Ayakları kopan martıya protez köpeğe yürüteç takıldı26.11.2014
    SağlıkBir ortopedi firması İstanbul'da misinaya dolanması sonucu ayakları kopan martıya protez, yürüme güçlüğü çeken yaşlı köpeğe de yürüteç takıldı.
  • Bu sergi hem küçüklere hem büyüklere - Leylek
    Bu sergi hem küçüklere hem büyüklere15.11.2014
    Egeİzmir Büyükşehir Belediyesi Akdeniz Akademisi evsahipliğinde düzenlenen "Haydi Oynayalım! Polonya'dan Çocuklar için Tasarım Sergisi" Tarihi Havagazı Fabrikası'nda açıldı.Bir oyun gibi hazırlanan interaktif sergiyi gezen minik ziyaretçiler, Polonyalı akranlarının oynadığı oyuncaklarla keyifli bir gün geçirdi.Sergi 30 Kasım'a kadar açık kalacak.
  • Üşüyoruz - Leylek
    Üşüyoruz10.11.2014
    AnkaraKış aylarına girerken, Ankara’nın soğukla imtihanı da başladı.Başkent’te birçok bölgede doğalgaz bağlantısı beklenirken, iki yıldır gaz bekleyen Mamaklılar, sıkıntılarını pankartla dile getirdi.Isıtma sistemleri çalışmayan TOKİ sakinleri ise, ateş yakarak “Üşüdük, TOKİ çık dıraşı, yönetim istifa” sloganları attı.
  • Bir çevre aktivistinin medyadaki çileli yaşamı: Kurdun kuşun hakkını ‘kurtlar sofrası’nda.nasıl aradım? - Leylek
    Bir çevre aktivistinin medyadaki çileli yaşamı: Kurdun kuşun hakkını ‘kurtlar sofrası’nda.nasıl aradım?10.11.2014
    HayatSevgili kurt, kuş, börtü böcek ve bilumum mahlukat… Sizin için Türkiye medyasının kalbine girdim.Şimdi buradan haberler verip size gidişatı anlatayım.Türkiye’nin en büyük gazetesinde hakkınızı savunmak için nelere katlanıyorum, görün.
  • Yaralı leylek ve atmacaya tedavi - Leylek
    Yaralı leylek ve atmacaya tedavi03.11.2014
    EgeDENİZLİ’de, tüfekle kanatlarından vurularak yaralanan atmaca ile leylek, Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği’nde tedaviye alındı.Yaraları iki kuşun tedavilerinin ardından doğal yaşam alanlarına bırakılacağı bildirildi.
  • Felçli tavşana yürüteç takıldı - Leylek
    Felçli tavşana yürüteç takıldı28.10.2014
    GündemAfyonkarahisar’da yaşayan 21 yaşındaki Nur Kavuşan’ın arka ayakları felç olan ’Prens’ adlı tavşanına Eskişehir’de yürüteç takıldı.
  • Atatürk Havalimanı'nda kuş alarmı - Leylek
    Atatürk Havalimanı'nda kuş alarmı23.10.2014
    Gündemİstanbul Atatürk Havalimanı pistindeki ölü kuşlar alarma neden oldu.Atatürk Havalimanı'na iniş yapan bir uçağın pilotu, kule görevlilerini "Pist üzerinde kuş ölüleri gördük" diye uyardı.Uçakların inişinde tehlike yaratmaması için pistte bulunan kuş ölüleri temizlendi.
  • Yaşar SÖKMENSÜER

    Delikanlı genç kıza mahallede rastlamış - Leylek
    Delikanlı genç kıza mahallede rastlamış06.09.2014
    Yazarlar“MAHALLE” deyince, 7/24 envai oyundan söz etmemiz gerekiyor.Oyunlarımızın malzemesi geri dönüşümlüydü, bir kere.Saklambacın kukası Filiz Çay’ın teneke kutusu, kılıç tahtadan, kalkanı atık ambalaj mukavvası.Çay kaşığından da, “şövalye yüzük”.
  • Pilot: En yüksek hızdan geri döndük - Leylek
    Pilot: En yüksek hızdan geri döndük23.08.2014
    GündemTürk Hava Yolları'nın TK2151 sefer sayılı Ankara-İstanbul yolcu uçağı, havalanmak üzere burnunu kaldırdığı anda fren yaptı.Aprona dönen uçaktaki yolcuların endişeli bekleyişi ilk anonsla yerini şaşkınlığa bıraktı: Kule tavsiyesi üzerine en yüksek hızdan geri döndük.İkinci anons sonrası ise neredeyse tüm yolcular aynı tepkiyi verdi: Ölümden dönmüşüz.Yaşanan gerilimden fotoğrafları Emre Ünlü çekti.Endişeli geçen saatlerden sonra yolculara yeni bir uçak tahsis etti.Yolcular uçakta yerini aldığında yeni bir tehlike yaşanmasın diye dua etti.
  • Lice gerilimi - Leylek
    Lice gerilimi22.08.2014
    GündemDiyarbakır’ın Lice ilçesinde 1 kişinin ölümü, 4 kişinin yaralanmasıyla başlayan olaylar, 2 aydan beri sakinliğini koruyan Cizre’yi savaş alanına çevirdi.
  • Muş'ta çatışma: 3 yaralı - Leylek
    Muş'ta çatışma: 3 yaralı22.08.2014
    GündemMUŞ’un Varto ile Bingöl’ün Karlıova ilçeleri arasındaki karayolunu ulaşıma kapatan PKK yandaşlarına güvenlik kuvvetleri müdahale etti.Güvenlik güçlerine direnildiği müdahale sırasında 3 kişi yaralandı.
  • Muş'ta, teröristler yol kesip araç yaktı - Leylek
    Muş'ta, teröristler yol kesip araç yaktı21.08.2014
    GündemMuş merkeze bağlı Kayalısu köyünde yol çalışması yapan İl Özel İdaresine ait kamyoneti ateşe veren teröristler, Varto-Karlıova karayolunu ulaşıma kapattı.
  • Karlıova’da lice protestosunda olaylar çıktı - Leylek
    Karlıova’da lice protestosunda olaylar çıktı21.08.2014
    GündemBİNGÖL’ün Karlıova İlçesi’nde, Diyarbakır’ın Lice İlcesi’ndeki olaylar sırasında bir kişinin ölümünü protesto etmek için düzenlenen yürüyüşte, yüzlerini kapatan gruplar kepenk kapatmayan işyerlerine taş ve havai fişeklerle saldırdı.Esnafın da karşılık vermesiyle çıkan olaylarda 3 kişi yaralanırken, bazı işyerlerinde hasar meydana geldi.Polis ve jandarma gaz bombası ile müdahale ederek saldırganları dağıttı.
  • Leylek sürüsü uçağı pas geçirdi - Leylek
    Leylek sürüsü uçağı pas geçirdi18.08.2014
    GündemLeyleklerin göçü zaman zaman İstanbul Atatürk Havalimanı uçuş trafiğini de olumsuz etkiliyor.Atatürk Havalimanı üzerinde uçan bir leylek sürüsü bugün inişte olan bir Türk Hava Yolları (THY) uçağını pas geçirdi.
  • Kuleyle temasa geçip tekrar yükseldi - Leylek
    Kuleyle temasa geçip tekrar yükseldi18.08.2014
    AvrupaLeyleklerin göçü zaman zaman İstanbul Atatürk Havalimanı uçuş trafiğini de olumsuz etkiliyor.Atatürk Havalimanı üzerinde uçan bir leylek sürüsü bugün inişte olan bir Türk Hava Yolları (THY) uçağını pas geçirdi.
  • Yaralı leyleğe şefkat eli - Leylek
    Yaralı leyleğe şefkat eli02.08.2014
    EgeOsman Nuri BOYACI/DENİZLİ, (DHA) - DENİZLİ Büyükşehir Belediyesi'nin 6 yıl önce kurduğu Sokak Hayvanları Kliniği, yaralı bir leyleği tedavi ederek sağlığına kavuşturdu.Pamukkale Ovası'nda bir kişinin yaralı bulup getirdiği leylek tedavisi tamamlandıktan sonra doğaya bırakılacak.
  • Yaralı leylek operasyonu - Leylek
    Yaralı leylek operasyonu26.07.2014
    EgeİZMİR'in Kınık İlçesi'nde, yuvasında uzun bir süredir hareket etmeden duran bir leylek için zabıta ekipleri harekete geçti.İtfaiyenin yardımıyla yuvadan alınan leyleğin kanadından yaralandığı anlaşıldı.
  • Göç molası - Leylek
    Göç molası18.07.2014
    AnkaraGüneye göç etmeye başlayan leylek sürüsünün, Eskişehir Yolu 23’üncü kilometresinde verdiği mola, Ankara Hürriyet muhabirinin objektifine yansıdı.
  • Yabani özgürlük - Leylek
    Yabani özgürlük16.07.2014
    GündemYaban hayvanlarla ilgili açıklama yapan Orman Bakanlığı uyardı: “Başıboş yavru yaban hayvanlara dokunmayın, annesi yakın olabilir; evcilleştirmeye çalışmayın.”
  • Türkiye'de leylek zamanı - Leylek
    Türkiye'de leylek zamanı14.07.2014
    SeyahatYuvalarını, vadi boyunca uzanan ardıç ağaçlarının üzerine kuran leylekler, kendilerini fotoğraflamak isteyenler için muazzam görüntüler sunuyorlar.Türkiye'de böyle bir görüntüye ulaşılabilecek en güzel yer olarak da Konya'nın Leylekler Vadisi gösteriliyor.
  • Sakin şehrin gizli doğası - Leylek
    Sakin şehrin gizli doğası28.06.2014
    EgeİZMİR'in sakin şehir unvanlı ilçesi Seferihisar'ın gizli doğası Seferihisar Doğa Mirası Projesi'yle, ortaya çıkartılıp, belgelenerek halkla paylaşıldı.
  • Operasyon - Leylek
    Operasyon11.06.2014
    GündemMuş'un Varto ile Bingöl’ün Karlıova ilçeleri arasındaki karayolunu Leylek Köyü yakınlarında 2 gündür hendek kazarak ulaşıma kapatan terör örgütü PKK yandaşları, ‘ikna’ edilemeyince hava destekli operasyon başlatıldı.
  • Mehmet Y. YILMAZ

    Bir orman yok olup gidiyor - Leylek
    Bir orman yok olup gidiyor10.06.2014
    YazarlarGEÇTİĞİMİZ hafta perşembe günü “Dünya Çevre Günü” kutlamaları nedeniyle bir “toplu açılış töreni” yapıldı.
  • Yol kapatan teröristlere hava destekli operasyon - Leylek
    Yol kapatan teröristlere hava destekli operasyon10.06.2014
    GündemMuş'un Varto ilçesinde hendek kazarak yol kapatan teröristlere, güvenlik güçlerince hava destekli operasyon başlatıldı - Karayoluna açılan hendekleri kapatmak için bölgeye giden 2 kepçe operatörü, teröristlerin açtığı ateş sonucu yaralandı.
  • Muş valiliğinden açıklama - Leylek
    Muş valiliğinden açıklama10.06.2014
    GündemMuş Valiliği, Varto ilçesinde 23 öğretmenin alıkonulmasıyla ilgili bazı basın yayın organlarında çıkan "kaçırılma" haberlerinin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
  • ‘Gönlümüzdeki başbakan’ karşılaması - Leylek
    ‘Gönlümüzdeki başbakan’ karşılaması02.06.2014
    GündemBursa Mustafakemalpaşa Belediyesi’ni ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Mehter Marşı ile karşılandı.Kendisini bekleyen belediye personeliyle tokalaşırken “Hoş geldiniz gönlümüzün başbakanı” diyen bir görevliye Arınç da, “Allah razı olsun, sağ olun” sözleriyle karşılık verdi.
  • Asker çekildi, hendekler tekrar açıldı - Leylek
    Asker çekildi, hendekler tekrar açıldı31.05.2014
    GündemAsker ve polisler, bölgede yapımı süren karakol ve operasyonları gerekçe gösterip Diyarbakır-Bingöl karayolunu Live İlçesi Fisovası mevkiinde hendekler kazarak yolu kapatan örgüt sempatizanlarına karşı 7'nci günde müdahale etti.Hendekler güvenlik güçlerince kapatılırken, askerin bölgeden çekilmesiyle birlikte örgüt sempatizanları hendekleri tekrar açtı.
  • Leylekler tek tek sayıldı - Leylek
    Leylekler tek tek sayıldı08.05.2014
    EgeAYDIN'ın Söke İlçesi'nde Aşağı Büyük Menderes Havzası'ndaki leylekler, Ege Üniversitesi ile Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler (EKODOSD) Derneği'nin işbirliği ile tek tek sayıldı.Leyleklerin toplam 92 yuvada yaşadığı tespit edildi.
  • Yalçın BAYER

    İBB’de CHP’nin de ‘Kasımpaşalı’sı var - Leylek
    İBB’de CHP’nin de ‘Kasımpaşalı’sı var15.04.2014
    YazarlarİSTANBUL Büyükşehir Belediyesi ilk toplantısını ‘sakin’ bir ortamda yaparken, CHP Grup Başkanvekilliğine ‘Kasımpaşa’lı Makina Müh.Ertuğrul Gülsever getirildi.
  • Alaçatı baharın nimetlerini şölenle kutluyor - Leylek
    Alaçatı baharın nimetlerini şölenle kutluyor07.04.2014
    SeyahatYerel lezzetleri kaybetmemek amacıyla başlatılan Alaçatı Ot Festivali, bu yıl 10-13 Nisan arasında beşinci kez düzenlenecek.Bu yılın teması rezene.Yemek yarışmasından ot toplama gezilerine, sergilerden atölye çalışmalarına kadar pek çok aktivite ziyaretçileri bekliyor.
  • Selahattin DUMAN

    Sana kırmızı Ferrari yakışır Burak Usta! - Leylek
    Sana kırmızı Ferrari yakışır Burak Usta!18.03.2014
    YazarlarBu gazı verenler Burak Yılmaz’ın arkadaşları yani sosyal çevresi.Geçen yıl da “Sana illa ki Bentley araba yakışır usta.” gazını verip, oğlanın 400 bin Euro parasını galericilere yedirmişlerdi.Oğlanın kafasını bu yıl da kırmızı Ferrari’ye onlar taktırdı.
  • Savaş ÖZBEY

    Ay lov feşın tivii - Leylek
    Ay lov feşın tivii09.03.2014
    YazarlarÇarşamba akşamı Levent’teki Billionaire Club’da yapılan Fashion TV partisinde geziniyoruz.
  • Mehmet Uğur YÜKSEL

    Savaş denize taşınıyor - Leylek
    Savaş denize taşınıyor07.03.2014
    YazarlarYılın beklenen gişe canavarlarından ‘300: Bir İmparatorluğun Yükselişi’, savaşı bu kez denize taşıyor.
  • Kukla dolu günler başlıyor - Leylek
    Kukla dolu günler başlıyor06.03.2014
    EgeİZMİR'i dünyaya tanıtan Uluslararası Kukla Günleri, 6 Mart'ta başlayacak.
  • Kanat mücadalesi! - Leylek
    Kanat mücadalesi!02.03.2014
    EkonomiRüzgâr santrallerinin kanatları, göçmen kuşları ne kadar etkiliyor? Türkiye’de de rüzgâr santrallerinin hemen hemen hepsinde kuş gözlemcileri görev yapıyor; kuş ölümleri ve çeşitli bulgular Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na rapor ediliyor.
  • İzmir dünyaca ünlü kuklacıları ağırlayacak - Leylek
    İzmir dünyaca ünlü kuklacıları ağırlayacak21.02.2014
    EgeİZMİR'i dünyaya tanıtan ve Avrupa'nın lider kukla festivali olarak tanınan İzmir Uluslararası Kukla Günleri, 6 Mart'ta başlayacak.
  • Tiyatro sanatçısı Tansu Aytar vefat etti - Leylek
    Tiyatro sanatçısı Tansu Aytar vefat etti20.02.2014
    Kültür SanatDevlet Tiyatrolarının (DT) emekli oyuncu ve rejisörü Tansu Aytar, 77 yaşında yaşama veda etti.
  • Tiyatrodan bir yıldız daha kaydı - Leylek
    Tiyatrodan bir yıldız daha kaydı20.02.2014
    AnkaraDevlet Tiyatroları'nın emekli oyuncu ve rejisörü Tansu Aytar, 77 yaşında vefat etti.
  • 150 kiloluk ultrason cihazını çaldılar - Leylek
    150 kiloluk ultrason cihazını çaldılar02.02.2014
    GündemAğrı'da, özel kadın doğum kliniğinden, ultrason cihazı çalındı.150 kilogramlık cihazı el arabasıyla taşıyan zanlıların görüntüleri güvenlik kamerasınca kaydedildi.
  • Leylek seferberliği başlıyor - Leylek
    Leylek seferberliği başlıyor15.11.2013
    EgeTÜRKİYE'de gün geçtikçe sayıları azalan leylekleri korumak için Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile Ege Üniversitesi Tabiat Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi arasında imzalanan protokolün yerine getirilmesi için start verildi.
  • Süper avcılar - Leylek
    Süper avcılar22.10.2013
    EgeHIRVATİSTAN'ın Darda kentinde düzenlenen Balkan Avcı ve Köpeği Yarışması'nda Akhisarlı iki avcıdan Uğur Leylek köpeği Anton ile ferdi sıralamada Balkan şampiyonu olurken, Nusret Kaya Kleopatra isimli köpeği ile ikinciliği elde etti.
  • Alsancak'ta 4 sokak yenilendi - Leylek
    Alsancak'ta 4 sokak yenilendi24.09.2013
    EgeAlsancak sokaklarına şenlik gibi açılış.
  • Leylek kurtaran kaptana ödül - Leylek
    Leylek kurtaran kaptana ödül13.09.2013
    GündemGeçen hafta, Kartal-Yalova seferini yaparken, alçaktan uçan binlerce leyleğe çarpmamak için motorları stop ettiren İDO’nun Temel Reis ll isimli deniz otobüsünün Kaptanı Murat Küçükçaylı ve İDO yetkililerine, Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı (TÜKÇEV) tarafından, özel hazırlatılan leylekli plaketler ile teşekkür edildi.
  • Casus demediğiniz bir leylek kalmıştı - Leylek
    Casus demediğiniz bir leylek kalmıştı04.09.2013
    PlanetMetin Turan dahil birçok gazeteciyi hapiste tutan, birçok yabancıya “casus” muamelesi yapan Mısır’ın yeni yönetiminin “gözaltına aldığı” hayvanlar arasına bir leylek de katıldı.
  • İnsanlığı kurtaran kaptan - Leylek
    İnsanlığı kurtaran kaptan04.09.2013
    AvrupaKaptanın dikkati onlarca leyleği ölümden kurtardı
  • Yalçın BAYER

    Dürbünsüz tutuklular! - Leylek
    Dürbünsüz tutuklular!03.09.2013
    Yazarlar3 EYLÜL (bugün) ve 5 Eylül günlerinde yıllar önce büyük tantanayla başlatılan, şimdiyse kamuoyunun neredeyse unuttuğu birkaç utanç verici soruşturmanın birleştirilmesiyle oluşmuş, kısaca ‘Poyrazköy davası’ olarak bilinen şey sahnelenmeye devam edecek.
  • Kaptanın dikkati onlarca leyleği ölümden kurtardı - Leylek
    Kaptanın dikkati onlarca leyleği ölümden kurtardı03.09.2013
    GündemDün Kartal-Yalova seferini yapan deniz otobüsü yavaş yavaş hızını azalttı, bir süre sonra tamamen durdu.Yolcular şaşkındı.Herkes olup biteni anlamaya çalıştı.Hürriyet Dünyası yazarı Yalçın Bayer'in de köşesine taşıdığı olayda durum kısa sürede anlaşıldı: Kaptan Murat Küçükçaylı, göç mevsimindeki leyleklere çarpmamak için deniz otobüsünü durdurmuştu.Kaptan Küçükçaylı, “Eğer durmamış olsaydım.En az 50-60 leylek ölürdü.Çünkü çok yorgunlardı” dedi.
  • Tedavisi tamamlanan leylek doğaya bırakıldı - Leylek
    Tedavisi tamamlanan leylek doğaya bırakıldı03.09.2013
    GündemIğdır'da yaralı halde bulunan leylek, tedavi edilerek doğaya bırakıldı.
  • Fatih ÇEKİRGE

    Ali ve leylek - Leylek
    Ali ve leylek27.08.2013
    YazarlarÖNCE bir açıklama:
içinde

Leylek


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz