EKSTRA
MENÜ

Leylek

Leylek ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Leylek haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.271 Leylek haberi bulunmuştur.

Leylek Haberleri

Falda Leylek görmek nedir Kahve falında leylek görmenin anlamı

Falda Leylek görmek nedir? Kahve falında leylek görmenin anlamı

Falda leylek görmek nedir? Kahve falında leylek görmenin anlamı nelerden meydana gelmektedir? Kahve falı bakan kişinin falında görülen leylek, onun hangi karakterde olduğunu belirtir? Falda çıkan leylek figürünün iyi ve kötü anlamları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

20.11.2020Kahve Falı
Bir haradan daha fazlası... Karacabey

Bir haradan daha fazlası... Karacabey

İstanbul-İzmir karayolundan geçenlerin şöyle bir uzaktan baktığı Karacabey, doğal ve tarihi güzelliklerle dolu. Yüzlerce yıldır at yetiştiren Karacabey Harası’nı duymayan yoktur; ancak longoz ormanından Uluabat Gölü’ne uzun bir ziyareti hak ediyor. Hele şimdi bir de yaban lavantaları karşılayacak sizi.

15.11.2020Seyahat
Kara leylekler, Melendiz Çayında görüntülendi

Kara leylekler, Melendiz Çayı'nda görüntülendi

Kapadokya'nın başlangıç noktası olan Ihlara Vadisi'yle bilinen Aksaray'da, Melendiz Çayı kenarında nadir görülen kara leyleklere rastlandı. Leylekler, fotoğraf tutkunları tarafından ölümsüzleştirildi.

10.11.2020Seyahat
Klasisizm nedir Klasisizm sanat akımı kurucusu, örnekleri, eserleri ve temsilcileri hakkında bilgi

Klasisizm nedir? Klasisizm sanat akımı kurucusu, örnekleri, eserleri ve temsilcileri hakkında bilgi

Klasisizm, Rönesans ile birlikte ortaya çıkmış bir edebiyat akımıdır. ''Kuralcılık'' ve ''1660 ekolü'' ismiyle de bilinir. Romantizme tepki olarak doğan klasisizmde akılcılık ön plandadır. Akıma bağlı sanatçılar daha çok tiyatro oyunu ve şiir türünde eserler kaleme almıştır. Klasisizmin özellikleri nelerdir, en önemli temsilcileri kimdir? Sizin için araştırdık.

3.11.2020Araştırma
Kommensalizm nedir Kommensalizm (tek taraflı birliktelik) hakkında bilgi

Kommensalizm nedir? Kommensalizm (tek taraflı birliktelik) hakkında bilgi

Günümüzde kommensalizm ekolojik sistemde önemli bir rol almaktadır. Kommensalizm iki canlınında kurduğu birlikte yaşam anlamına gelir. Kommensalizm nedir? Kommensalizm (Tek taraflı birliktelik) hakkında bilgiler konusunda sizler için detaylı olarak araştırdık ve derledik.

2.11.2020Araştırma
Kommensalizm nedir Kommensalizm (Tek taraflı birliktelik) hakkında bilgi

Kommensalizm nedir? Kommensalizm (Tek taraflı birliktelik) hakkında bilgi

Günümüzde kommensalizm ekolojik sistemde önemli bir rol almaktadır. Kommensalizm iki canlınında kurduğu birlikte yaşam anlamına gelir. Kommensalizm nedir? Kommensalizm (Tek taraflı birliktelik) hakkında bilgiler konusunda sizler için detaylı olarak araştırdık ve derledik.

2.11.2020Araştırma
Asırlık çınar kurudu, leyleklere ağaç yerine demirden yuva yaptılar

Asırlık çınar kurudu, leyleklere ağaç yerine demirden yuva yaptılar

TEKİRDAĞ’ın kırsal Naip Mahallesi’nde göç eden leyleklerin yuva yaptığı asırlık çınar ağacının kuruyup yerinden sökülmesi üzerine, mahalle sakinleri yuvayı bozmadan yaptıkları demir direğin üzerine yerleştirdi. Leyleğin bir yıl aradan sonra geldiğini söyleyen mahalle muhtarı Ferat Ataç, "Yeni platformdaki yuvasına gelecek mi diye sürekli gözlemledik. Geldi ve o yıl 4 yavru dünyaya getirdi. 2020 yılı mart ayında yine geldi ve yine 3 tane yavrusu oldu. Amacımız bu hayvanı yuvasından etmemekti. Yıllardır aksatmadan geliyordu köyümüze" dedi.

15.10.2020Gündem
Büyük Ünlü Uyumu Nedir Büyük Ünlü Uyumu Konu Anlatımı Ve Örnekleri

Büyük Ünlü Uyumu Nedir? Büyük Ünlü Uyumu Konu Anlatımı Ve Örnekleri

Edebiyat dünyasında sıklıkla karşılaşılan anlamlardan biri de büyük ünlü uyumudur. Pek çok kişi büyük ünlü uyumunun tam olarak ne anlama geldiğini ve nasıl kullanıldığını bilmiyor. Özellikle küçük yaştan itibaren çocuklar için büyük öneme sahip olan dilbilgisi anlamlarından biridir. Peki, büyük ünlü uyumu nedir? Büyük ünlü uyumu konu anlatımı ve örnekleri hakkında bilinmesi gerekenler.

25.09.2020Araştırma
Çilingoz Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir Çilingoz Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Çilingoz Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Çilingoz Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Çilingoz, İstanbul’un Çatalca ilçesinde Karadeniz kıyısında yer alan bir tabiat parkıdır. İstanbul içindeki gizli cennet olarak da bilinen Çilingoz, plajı, piknik alanları, ormanı ile insanların şehirin kalabalığından, trafiğinden ve stresinden bunaldığı zaman kaçmak isteyeceği bir yerdir. Çilingoz tabiat parkı, şehirden uzaklaşmak isteyenlerin ortak mekanları arasında yer alıyor. İşte, Çilingoz hakkında merak edilenleri derledik.

17.09.2020Seyahat
Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde yangın

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde yangın

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan, Samsun'un 19 Mayıs ilçesindeki Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde çıkan yangın söndürülmeye çalışılıyor.

15.09.2020Gündem
Tarsus Hayvanat Bahçesi Nerede Tarsus Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

Tarsus Hayvanat Bahçesi Nerede? Tarsus Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

Bakımlı ve temiz yer olma özelliğine sahip olan Tarsus Hayvanat Bahçesi, geniş kapasiteli alanları ile hizmet vermeye devam etmektedir. Tarsus Hayvanat Bahçesini ziyaret etmek isteyen kişiler için nerede olduğu, giriş ücreti, içerisinde neler olduğu gibi bilgileri paylaşıyoruz.

10.09.2020Seyahat
İstanbul Hayvanat Bahçesi Nerede İstanbul Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

İstanbul Hayvanat Bahçesi Nerede? İstanbul Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

İstanbul Hayvanat Bahçesi pek çok türü bünyesinde barındırmaktadır. Buraya pek çok ziyaretçi farklı hayvanları görmek için gelmektedir. İstanbul Hayvanat bahçesi nerededir, hayvanları, giriş ücretleri ve çalışma saatleri ile ilgili bilgileri derledik.

10.09.2020Seyahat
Akhisarspor sponsorunu buldu Sözleşme imzalandı...

Akhisarspor sponsorunu buldu! Sözleşme imzalandı...

TFF 1. Lig'de mücadele veren Akhisarspor'un ligin başlamasına günler kala yaptığı ilk çağrıya Köfteci Ramiz ailesi cevap verdi. Köfteci Ramiz Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Av. Birtan Taşkınlar ve Bülent Taşkınlar ile Akhisarspor Asbaşkanı Ali Kuloğlu'nun katıldığı törende Akhisar Belediyespor Yılmaz Atabarut Tesisleri'nde forma reklamı sözleşmesi imzalandı.

10.09.2020Futbol
Bursa Hayvanat Bahçesi Nerede Bursa Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

Bursa Hayvanat Bahçesi Nerede? Bursa Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

Yaklaşık 500 hayvan ve 55 türün yaşamış olduğu Bursa Hayvanat Bahçesi, gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Bu yazımızda sizler için Bursa Hayvanat Bahçesinin nerede olduğu, nasıl gidileceği, içerisinde neler olduğu ve giriş ücreti gibi tüm bilgileri sunuyoruz.

10.09.2020Seyahat
Antalya Hayvanat Bahçesi Nerede Antalya Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

Antalya Hayvanat Bahçesi Nerede? Antalya Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

Hayvanların doğal ortamda hissetmesini sağlamak ve bu özelliğe dikkat edilerek inşa edilen Antalya Hayvanat Bahçesi, pek çok hayvana ev sahipliği yapıyor. Antalya Hayvanat Bahçesinin tam olarak nerede olduğu, içinde hangi hayvanların olduğu listesi, iletişim ve giriş ücreti gibi temel bilgileri sizler için derledik.

10.09.2020Seyahat
2 leylek, her gün, tedavi edilip doğaya salındıkları merkeze geliyor

2 leylek, her gün, tedavi edilip doğaya salındıkları merkeze geliyor

DENİZLİ'nin Bozkurt ilçesinde, elektrik çarpması sonucu yaralanan yavru leyleklerin, tedavi edilip sağlıklarına kavuştukları merkeze her gün gelmeleri dikkat çekti. Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi Veteriner Hekimi Elvan Alkaya, "Burada tedavisini tamamladığımız 2 leyleğimiz bizleri çok sevdi. Leyleklerimizin tedavisi tamamlandığı halde her gün sabah mutlaka gelip, merkezimizi ziyaret ediyorlar. Bu durum hayvanların ne kadar vefakar olduğunu gösteriyor" dedi.

3.09.2020Gündem
1 milyon leylek, sonbahar göçü için havada

1 milyon leylek, sonbahar göçü için havada

Dünyada leylek göç yolunun en yoğun olduğu bölge İstanbul'dan, mart ayında Afrika'dan Avrupa ve Balkanlar'a göç eden 600 bine yakın leyleğin yine İstanbul ve Anadolu üzerinden Afrika'ya dönüş yolculuğunun en yoğun dönemi yaşanıyor. Yavrularla birlikte sonbahar göçünde 900 bin- 1 milyon leylek olduğu tahmin ediliy

24.08.2020Seyahat
1 milyon leylek, sonbahar göçü için havada

1 milyon leylek, sonbahar göçü için havada

DÜNYADA leylek göç yolunun en yoğun olduğu bölge İstanbul'dan, mart ayında Afrika'dan Avrupa ve Balkanlar'a göç eden 600 bine yakın leyleğin yine İstanbul ve Anadolu üzerinden Afrika'ya dönüş yolculuğunun en yoğun dönemi yaşanıyor. Yavrularla birlikte sonbahar göçünde 900 bin- 1 milyon leylek olduğu tahmin ediliyor.

24.08.2020Gündem
Şanlıurfa’da tedavisi tamamlanan leylek doğaya bırakıldı

Şanlıurfa’da tedavisi tamamlanan leylek doğaya bırakıldı

Şanlıurfa'da tedavisi tamamlanan leylek, doğal yaşam alanına bırakıldı.

19.08.2020Gündem
3. Sınıf Fen Bilimleri Ben Ve Çevrem konu anlatımı

3. Sınıf Fen Bilimleri Ben Ve Çevrem konu anlatımı

İçinde yaşadığımız dünyada iki çeşit çevre vardır. Bunlara ''Doğal Çevre'' ve ''Yapay Çevre'' denir. Ormanlar, ağaçlar, göller doğal çevrenin içerisinde yer alır. Parklar, bahçeler ve binalar ise doğal çevrenin içinde bulunur. 3. sınıflar için ben ve çevrem konusunu anlattık.

16.08.20203. SINIF
Tarlada bulunan yaralı yavru leylek tedaviye alındı

Tarlada bulunan yaralı yavru leylek tedaviye alındı

BURSA’nın Karacabey ilçesinde yaralı halde bulunan yavru leylek, tedavi altına alındı.

15.08.2020Gündem
Yeşil alanlara koştuk, parklara açıldık

Yeşil alanlara koştuk, parklara açıldık

Salgının zirve yaptığı günlerde, evimizden dışarı çıkamazken kent parklarında açık havanın tadını çıkarmanın hayalini kuruyorduk. Sadece Türkiye’de de değil, dünyanın her yerinde durum aynıydı. Kısıtlamalar sona erince de parklar iyice popülerleşti. Bu etkinin halen devam edip etmediğini anlamak için kendimizi parklara attık. Gördük ki herkes çok mutlu.

Bacağından yaralanan leylek tedavi altına alındı

Bacağından yaralanan leylek tedavi altına alındı

Iğdır’da vatandaşlar tarafından bulanan yaralı leylek, ekipler tarafından tedavi altına alındı.

14.08.2020Gündem
Ladik Gölünde korkutan görüntü

Ladik Gölü'nde korkutan görüntü

Yüzen adaların bulunduğunu doğa harikası Ladik Gölü'nde yüzde 44'e düşen su seviyesi nedeniyle kara göründü.

12.08.2020Seyahat
Ayamama atağı

Ayamama atağı

Bir zamanların verimli topraklarına can suyuyken, son yıllarda ağır can kayıplarının yaşandığı sel felaketi ve çevreye yaydığı kötü kokusuyla anılan Ayamama Deresi’nde yaklaşık 10 yıl önce başlayan ıslah çalışmalarına hız verildi.

8.08.2020Gündem
Yorgun düşen kara leylek, bakıma alındı

Yorgun düşen kara leylek, bakıma alındı

DOĞADA nadir görülen ve bitkin halde bulunan kara leylek, Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde bulunan Ormanya Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde vitamin takviyesi yapıldı.

6.08.2020Gündem
Jandarma, yaralı leyleğe sahip çıktı

Jandarma, yaralı leyleğe sahip çıktı

BURSA’da jandarma ekiplerince bulunan yaralı leylek tedaviye alındı.

23.07.2020Gündem
Elazığ’da leyleklerin yavruları büyüdü, göç hazırlığı başladı

Elazığ’da leyleklerin yavruları büyüdü, göç hazırlığı başladı

Baharın müjdecisi olarak bilinen ve ilkbahar mevsiminde bir çok ilde olduğu gibi Elazığ’da da kırsal kesimdeki yuvalarına dönüş yapan leyleklerin yavruları büyüdü.

22.07.2020Seyahat
Bebeklerde doğum lekesi neden olur Doğum lekesi türleri nelerdir

Bebeklerde doğum lekesi neden olur? Doğum lekesi türleri nelerdir?

Bebeklerde doğum lekeleri bazen ilk yıllar içerisinde kaybolurken, bazı durumlarda da kişinin hayatı boyunca bedeninde taşıyacağı bir iz olarak kalabiliyor. Özellikle kanama ve enfeksiyon riskine açık lekelere dikkat edilmesi gerekirken, yanlış müdahaleler olumsuz sonuçlara da neden olabiliyor. Peki bebeklerde doğum lekesi neden olur? Doğum lekesi türleri nelerdir? Dermatoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Yeliz Karakoca, konuyla ilgili önemli bilgiler paylaştı.

Cami kubbesi 16 yıldır leyleklerin yuvası oldu

Cami kubbesi 16 yıldır leyleklerin yuvası oldu

TOKAT'tın Niksar ilçesinde Sanayi Sitesi içindeki cami kubbesine yuva kuran leylekler, düzenli olarak 16 yıldır yaz aylarında aynı yere tekrar geliyor.

21.07.2020Gündem
5. Sınıf İngilizce Names Of The Animals (Hayvanlar - Hayvan İsimleri) konu anlatımı

5. Sınıf İngilizce Names Of The Animals (Hayvanlar - Hayvan İsimleri) konu anlatımı

Başta kediler ve köpekler olmak üzere çevremizde birçok hayvan yaşar. Bazıları evcil iken bazıları sadece vahşi doğada yaşamlarını sürdürür. İngilizce öğrenirken hayvanların isimlerini bilmek bu dili çok daha iyi kavramak için önemlidir. 5. sınıflar için Nemes of the Animals (Hayvanlar- Hayvan İsimleri) konusunu örnekleriyle anlattık.

20.07.20205. SINIF
Mahallelinin Leylek Takvimi

Mahallelinin 'Leylek Takvimi'

Amasya'da bir Mahalle'de bulunan leylekler mahalle sakinlerine rehberlik ediyor.Amasya'nın Suluova ilçesinde bulunan Eymir Mahallesi'nde leylekler mahalle sakinlerine yüz yıllardır rehberlik ediyor.Mahalle Muhtarı Cemalettin Öztürk, "Yaklaşık 30 yıldır bu mahallede ikamet ediyorum. Bu leyleklerin buraya ne zaman geldiğini biz bilmiyoruz. Mahallemizin en yaşlıları da leyleklerin ne zaman geldiğini de bilmiyor” dedi.

19.07.2020Haber
Görsel şölen değil zehir kokteyli Gerçekten ihtiyacımız var mı

Görsel şölen değil zehir kokteyli! Gerçekten ihtiyacımız var mı?

Gecenin en heyecanlı anında patlatılıp karanlıkta bir renk cümbüşü yaratan havai fişekler önemli kutlamaların, eğlencelerin olmazsa olmazı. Oysa belki bir an için etkileyici sayılabilecek bu eğlence türünün hem insan sağlığı hem de doğa için kalıcı pek çok zararı var.

19.07.2020Hürriyet Pazar
Edirnede tarihi binalar leyleklerin yuvası oldu

Edirne'de tarihi binalar leyleklerin yuvası oldu

Edirne'de Osmanlı döneminde yıllardır hastane olarak kullanılan tarihi yapıdan arta kalan sütunlar ile aynı dönemlerde koza fabrikası olarak kullanılan binanın çatısı leyleklerin yuvası oldu.

16.07.2020Seyahat
Saklı cennet Sarısu doğaseverleri bekliyor

Saklı cennet Sarısu doğaseverleri bekliyor

Karadeniz'de yaz turizminin gözde merkezlerinden Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde yer alan Sarısu sahil yöresi, eşsiz doğasıyla görenleri kendine hayran bırakıyor.

8.07.2020Seyahat
2. Sınıf Hayat Bilgisi Hayvanları Sevelim, Bitki Yetiştirelim konu anlatımı

2. Sınıf Hayat Bilgisi Hayvanları Sevelim, Bitki Yetiştirelim konu anlatımı

Canlılar üçe ayrılır: İnsanlar, hayvanlar ve bitkiler. Çevremizde kedi, köpek, kuş gibi birçok farklı hayvan bulunur. Bu hayvanların her birinin farklı özellikleri vardır. Ağaç ve çiçekler ise çevremizdeki bitkilere örneklerdir. 2. sınıflar için hayvan ve bitkilerin isimlerini özellikleriyle birlikte anlattık.

7.07.20202. SINIF
9 milyon yıllık kanyonlar için iskeleler çekilerek kuruldu

9 milyon yıllık kanyonlar için iskeleler çekilerek kuruldu

Elazığ’da 9 milyon yıl öncesine ait olduğu belirlenen yeni keşif olarak ortaya çıkartılarak Saklıkapı ve Karaleylek ismi verilen kanyonlarının turizme kazandırılması için yapımı tamamlanan iskeleler, tekne yardımı ile çekilerek kurulumu yapıldı.

6.07.2020Seyahat
1. Sınıf Hayat Bilgisi Hayvanları Gözlemleyelim konu anlatımı

1. Sınıf Hayat Bilgisi Hayvanları Gözlemleyelim konu anlatımı

Bu konu içerisinde hayat bilgisi hayvanları gözlemleme konusunu inceleyeceğiz. Herkesin çevresinde gördüğü ve tanıdığı bazı hayvanlara yakından bakacağız. İşte 1. sınıf hayat bilgisi hayvanları gözlemleyelim konu anlatımı.

3.07.20201. SINIF
1. Sınıf Hayat Bilgisi Doğada Meydana Gelen Değişimler konu anlatımı

1. Sınıf Hayat Bilgisi Doğada Meydana Gelen Değişimler konu anlatımı

Bir yıl dört mevsimden oluşur ve her mevsimde doğada değişimler meydana gelir. Doğada ortaya çıkan değişimler canlılarda üreme, göç ve beslenme gibi faktörleri etkiler. Sizin için doğada meydana gelen değişimleri derledik.

3.07.20201. SINIF
Yapıldığı günden beri leyleklerin yuvası Değirmendere Camii görüntülendi

Yapıldığı günden beri leyleklerin yuvası Değirmendere Camii görüntülendi

Beykoz’un Bozhane Mahallesinde Değirmendere cami kubbesine mart ayında yuva kuran leylekler, yavrusunu uçurmaya hazırlanıyor. Camii kubbesine yavrulayan leylekler ve yuvası havadan görüntülendi.

2.07.2020Seyahat
Leylek yavruları yumurtadan çıktı

Leylek yavruları yumurtadan çıktı

Bayburt’ta anne leylekleri yavrularını beslemek için tatlı bir telaş sardı.

12.06.2020Gündem
Dünya mirası Kızılırmak Deltası ziyaretçilerini bekliyor

Dünya mirası Kızılırmak Deltası ziyaretçilerini bekliyor

Türkiye'nin en önemli sulak alanlarından biri olan ve 1 Haziran’dan itibaren yeniden ziyarete açılan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, muhteşem doğası ve cıvıl cıvıl kuş sesleriyle ziyaretçilerini bekliyor.

11.06.2020Seyahat
Bursadaki mahalle, leylek köyü oldu

Bursa'daki mahalle, 'leylek köyü' oldu

Bursa’nın İnegöl ilçesinde bulunan ve her yıl yüzlerce leyleğe ev sahipliği yapan kırsal Hamzabey Mahallesi, evlerin çatılarına ve direklerin tepelerine yuva yapan leylekler nedeniyle 'leylek köyü' olarak anılmaya başlandı.

10.06.2020Seyahat
Bursadaki mahalle, leylek köyü oldu

Bursa'daki mahalle, 'leylek köyü' oldu

BURSA’nın İnegöl ilçesinde bulunan ve her yıl yüzlerce leyleğe ev sahipliği yapan kırsal Hamzabey Mahallesi, evlerin çatılarına ve direklerin tepelerine yuva yapan leylekler nedeniyle 'leylek köyü' olarak anılmaya başlandı.

10.06.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Longoz ormanları ömre ömür katar

Bundan onbeş-yirmi sene önce hiç kimsenin adını duymadığı, sadece bataklık ve çamurluk alan olarak gördüğü longoz ormanlarının aslında doğal denge açısından ne kadar kıymetli, zengin oldukları bilincinin yerleşmesi çok güzel . Buna bağlı olarak son yıllarda insanların merak ederek imkanlar ölçüsünde ükemizdeki az sayıda longoz alanlarına ilgi göstermesi, geziler düzenlemesi de güzel. Ülkemizde; Kırklareli’de İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı, Sakarya’da Acarlar Longoz Ormanı, Sinop’ta Sarıkum Longozu ve Bursa sınırları içinde Karacabey Longoz Ormanı bulunuyor.

16.11.2020

Maaşları on beş ay unutuldu

Yasa çalışmalarının altyapısının, “liyakatli, etkin ve güçlü bir uzman kadrosu” tarafından yapılmasının önemi, Meclis tarihinde binlerce kez yaşanan ‘hatalı ve eksik’ düzenlemelerle gözler önüne serilmiştir.

16.08.2020

Anadolu’nun fethinin 949. yıldönümü

Uçuş yasaklarının kalkmasından itibaren ben de “full önlem” iş seyahatlerime başladım.

14.08.2020

Mavi ile yeşilin buluştuğu yer

Karacabey, sahip olduğu uzun sahili ile dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra doğal güzellikleri de oldukça zengin. Eskikaraağaç’tan longoza, Uluabat’tan ıhlamur ormanlarına, ayı barınağından haraya kadar sosyal mesafeyi koruyarak, güzel vakit geçirebileceğiniz birçok alternatif bulunuyor.

14.07.2020

Karacabey Longoz Ormanları

Ülkemizde bulunan popüler longoz alanları Trakya İğneada, Sakarya Acarlar longozlarına gidip görme fırsatınız oldu mu bilmiyorum ama sizleri bu hafta yanı başımızda yer alan ve son dönemde yapılan düzenlemeler ile ziyaretçiler için gezmesi kolaylaştırılan bir başka önemli longoz bölgesi olan Karacabey Longoz Ormanları’na götürmek istiyorum.

13.07.2020