İran


 • CHP'li Ensar Öğüt, Kılıçdaroğlu'nun şeceresini açıkladı - iran

  CHP'li Ensar Öğüt, Kılıçdaroğlu'nun şeceresini açıkladı21.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, partinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ilk kez şeceresini açıkladığını belirterek, "Peygamber soyundan gelen, Kureyşan aşiretinden gelen, dini bütün, İslamiyet'i çok iyi benimsemiş, Seyit soyundan geliyor.Seyit sülalesinden geldiği için de genel başkanımız, dini bütündür, ibadetini evinde, Allah'a karşı yapar" dedi.
 • Mevkidaşlar buluştu - iran

  Mevkidaşlar buluştu21.11.2014

  Avrupa

  Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius, ABD'li mevkidaşı John Kerry ile bir araya geldi.
 • Ankara merkeze 62 daire - iran

  Ankara merkeze 62 daire20.11.2014

  EKONOMİ

  YAPI Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Ankara’da yeni bir konut projesi için çalışmalara başladı.
 • Ankara tiyatroya doyacak - iran

  Ankara tiyatroya doyacak20.11.2014

  Ankara

  Ankara Tiyatro Festivali, bu yıl 19.kez ‘perde’ diyor.Çankaya Belediyesi’nin katkılarıyla, Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat için Vakıf (TAKSAV) tarafından düzenlenen festivalde, Sevda Şener Tiyatro Ödülü Murathan Mungan’a, Festival Onur Ödülü Nedim Saban’a, Emek Ödülü ise Türel Ezici’ye verilecek.
 • "Osmanlı mirası ebru" dünya mirası oluyor - iran

  "Osmanlı mirası ebru" dünya mirası oluyor20.11.2014

  Avrupa

  UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı Oğuz, Paris'teki toplantıda Türk geleneksel sanatı ebrunun dünyanın ortak mirası olarak kabul edileceğine kesin gözüyle baktıklarını bildirdi.
 • "ABD Başkanı 'hayır' dediği için." - iran

  "ABD Başkanı 'hayır' dediği için."19.11.2014

  DÜNYA

  ABD yönetimi, ABD Başkanı Barack Obama'nın IŞİD ile mücadelede Kongre'den istediği askeri yetkinin, hedef ve sınırları IŞİD olarak belirlenmiş ve muharip güç konuşlandırılması gibi büyük çaplı askeri eylem gerektirmeyen bir yetki olmasına sıcak baktı.
 • Petrolün varil fiyatı 79, şalgamın ise 182 dolar! - iran

  Petrolün varil fiyatı 79, şalgamın ise 182 dolar!19.11.2014

  EKONOMİ

  PETROLÜN varil fiyatı 79 dolara geriledİ İran’ın Ankara Büyükelçisi Ali Rıza Bikdeli isyan etti.Bikdeli, petrol fiyatlarını kıyaslarken "Şu anda 1 varil (159 litre) kolalı içecek 140 dolara, şalgam suyunun varili 182 dolara, ayranın varili 190 dolara, zeytinyağının varili de 2.370 dolara denk geliyor.Petrol geliri güçlerin elinde olsa o zaman petrolün fiyatını görürdünüz.Herkes ürettiği ürünün fiyatını belirlerken, biz nedense ürettiğimiz ürüne doğru fiyatı bulamıyormuşuz” dedi.
 • Irak petrolü sevkiyatı yeniden başlıyor - iran

  Irak petrolü sevkiyatı yeniden başlıyor19.11.2014

  EKONOMİ

  ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, merkezi Irak hükümetiyle Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) petrol konusunda anlaşmaya varmasının ardından, merkezi hükümetin petrolünün Mart ayından beri yapılmayan sevkiyatının ilk kez bu günlerde başlayacağını söyledi.Söz konusu sevkiyat, Kerkük-Yumurtalık Boru Hattı'ndan dünyaya yapılacak.
 • Nükleer pazarlık başladı - iran

  Nükleer pazarlık başladı19.11.2014

  Avrupa

  İran ile Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’nin beş daimi üyesi ABD, İngiltere, Fransa, Rusya ve Çin ile Almanya (5+1) arasında yürütülen nükleer müzakerelerin 10.turu, Avusturya’nın başkenti Viyana’da başladı.
 • Putin’den Alman Bakana sürpriz davet - iran

  Putin’den Alman Bakana sürpriz davet19.11.2014

  Avrupa

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova’da temaslarda bulunan Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier'i Kremlin’e davet ederek görüşmelerde bulundu.Ukrayna krizi nedeni ile Batılı ülkelerin tepkilerine neden olan Moskova’nın Berlin’le buzları eritmeye başladığı değerlendirmesi yapılıyor.
 • Yeni İnci, ikinci fabrikayı açtı, üçüncüsü için eleman arıyor - iran

  Yeni İnci, ikinci fabrikayı açtı, üçüncüsü için eleman arıyor18.11.2014

  EKONOMİ

  YENİLİKÇİ Ürünlerle dikkat çeken ‘kadın iç giyim’ markası Yeni İnci, yakında üç yeni külotla pazarı karıştıracak.Yeni İnci Başkan Yardımcısı Furkan Atakan, bu ürünleri; “Brezilya Kalçası külot, kenar izi bırakmayan külot ve yapışkanlı külot” diye açıkladı.
 • Nükleer pazarlık başladı - iran

  Nükleer pazarlık başladı18.11.2014

  DÜNYA

  İran ile Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’nin beş daimi üyesi ABD, İngiltere, Fransa, Rusya ve Çin ile Almanya (5+1) arasında yürütülen nükleer müzakerelerin 10.turu, Avusturya’nın başkenti Viyana’da başladı.
 • Bunlar da devletin hacker'ı - iran

  Bunlar da devletin hacker'ı18.11.2014

  TEKNOLOJİ

  TSE'nin yaptığı "Beyaz Şapkalı Hacker" belgelendirmesine değinen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Bugün de bu alanda yetiştirilen 'Beyaz Şapkalı Hacker'larımıza sertifikalarını vereceğiz.Bunlar yıkmak için değil, yıkımı önlemek için çalışacak" diye konuştu.
 • Sigara kaçakçılarından akıl almaz yeni yöntemler - iran

  Sigara kaçakçılarından akıl almaz yeni yöntemler18.11.2014

  EKONOMİ

  Kaçakçıların yeni yöntemleri polisten kaçmadı.İzmir Emniyeti Kaçakçılık Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri üste üste yaptığı 3 operasyonda, vinç ayaklarına, elektrik trafolarına ve çelik kasalara saklanmış, piyasa değeri 1.5 milyon lira olan 265 bin 370 paket kaçak sigara ele geçirdi.Operasyonlarda 6 kişi gözaltına alındı.İzmir'de 2014'ün 10 ayında, toplam 3.5 milyon paket kaçak sigara ele geçirildiği bildirildi.
 • Verda ÖZER

  Amerika dediğimize geldi mi? - iran

  Amerika dediğimize geldi mi?17.11.2014

  YAZARLAR

  AMERİKA Suriye konusunda Türkiye’nin dediğine geldi mi, gelmedi mi? Malum, son 4 gündür cevabını bulmaya çalıştığımız soru bu.
 • Biden öncesi Başkan’dan ‘NO’ - iran

  Biden öncesi Başkan’dan ‘NO’17.11.2014

  DÜNYA

  Biden’ın cuma günü İstanbul’da olması planlanırken, Obama, görüşmelerin en önemli gündem maddesi Suriye konusunda net mesaj verdi.Obama, ABD’nin Esad’ı Suriye’deki politik geçişten dışlama konusunu aktif olarak tartışmaya başlayıp başlamadığı sorusunu tek kelimeyle yanıtladı: ‘No’ (Hayır).
 • İnsanlık dersi - iran

  İnsanlık dersi17.11.2014

  Ege

  FRANSA'nın Nice şehrinden bisikletiyle dört ay önce dünya turuna çıkan İskoç bisiklet tutkunu 34 yaşındaki İshbal Taromsari, Balıkesir'de rastladığı patilerinden biri olmayan sakat sokak köpeğini bırakacak güvenli bir yer bulamayınca İzmir'e getirdi.
 • Bakan Eker: Sabotaj girişimi takibimizde - iran

  Bakan Eker: Sabotaj girişimi takibimizde17.11.2014

  Tarım

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, geçen yıl Şap Enstitüsüne yapılan sabotaj girişimine ilişkin hukuki süreci yakından takip ettiklerini, er ya da geç olayın faillerinin ortaya çıkarılacağını belirtti.
 • 48 bin yabancı öğrencimiz var - iran

  48 bin yabancı öğrencimiz var17.11.2014

  Eğitim

  Dünyanın farklı coğrafyalarındaki 191 ülkeden 48 bin öğrenci, lisans, lisansüstü ve doktora eğitimini Türkiye'de alıyor.Dünyanın hemen hemen her yerinden Türkiye'ye gelen yabancı öğrenciler, 157 devlet ve vakıf üniversitesinde öğrenim görüyor.
 • AK Partili Ünal: Değişimin karşısında dinler bile duramaz - iran

  AK Partili Ünal: Değişimin karşısında dinler bile duramaz17.11.2014

  GÜNDEM

  AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, değişimin karşısında dinlerin bile duramayacağını savundu.Halkın iradesinin dışındakilerin gayrımeşru olduğunu anlatan Ünal, "Değişimin karşısında dinler bile duramaz.İran’ı görüyorsunuz.Eğer değişime direnebilseydi İran direnirdi.Değişime direnmek yerine, değişimi doğru politikalarla yönetmeniz gerekir" dedi.
 • Van Gölü'nde 2 metrelik çekilme - iran

  Van Gölü'nde 2 metrelik çekilme17.11.2014

  GÜNDEM

  İklim değişikliğine bağlı olarak seviyesi belirli periyotlarda değişen Van Gölü, son 15 yılın en büyük su kaybını yaşıyor.
 • Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ

  İran pazarlığında kritik aşama - iran

  İran pazarlığında kritik aşama16.11.2014

  YAZARLAR

  İRAN ile P5+1 diye adlandırılan ülkeler arasındaki nükleer pazarlıkta finale yaklaşılıyor.İran’ın uluslararası sisteme geri dönmesi, bölgedeki hesapları da değiştirebilir.
 • Ak Parti Maraş için niye özür dilemiyor - iran

  Ak Parti Maraş için niye özür dilemiyor16.11.2014

  GÜNDEM

  Reha Çamuroğlu, AK Parti’nin ilk Alevi açılımının kilit ismiydi.2007’de Tayyip Erdoğan’ın davetiyle AK Parti’ye katıldı, milletvekili seçildi.Hükümetin muharrem ayı iftarlarının ilkinde onun imzası vardı.Hızlı başladı ancak Erdoğan’ın Alevi açılımı konusundaki danışmanlığı sadece sekiz ay sürebildi.AK Parti’den ayrıldıktan sonra hükümeti yüksek perdeden eleştirse de yakın zamana kadar Tayyip Erdoğan’daki kredisi devam etti.Erdoğan en son 1.5 yıl önce demokratikleşme paketi hazırlıkları sırasında davet ederek görüşlerini dinledi.Bugün ise Başbakan Davutoğlu’nun 23 Kasım’daki Dersim ziyareti ile birlikte somutlaşması beklenen son açılım konusunda hayli karamsar, köşeli cümleler kuruyor.Suriye üzerinden yaşananlardan sonra AK Parti ile Alevilerin kopuşunun artık kategorik olduğunu düşünüyor.Davutoğlu’nun U dönüşü yapabilmesinin son 4 yıl için Alevilerden özür dilemesine bağlı olduğunu söylüyor.
 • İran’dan ‘milli internet’ atağı - iran

  İran’dan ‘milli internet’ atağı16.11.2014

  DÜNYA

  İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, milli internet çalışmalarının hızlandırılmasını istedi.
 • Obama 'Esad' sorusuna yanıt verdi: Uzaklaştırmak için aktif bir çabamız yok - iran

  Obama 'Esad' sorusuna yanıt verdi: Uzaklaştırmak için aktif bir çabamız yok16.11.2014

  DÜNYA

  ABD Başkanı Barack Obama, Avustralya'nın Brisbane kentinde sona eren G20 Zirvesi'nin ardından Brisbane Kongre ve Sergi Sarayı'nda basın toplantısı düzenledi.Obama toplantıda, Esad'ı uzaklaştırmak için aktif bir çaba harcanmadığını dile getirdi.
 • Fabrice Mels: Şampiyonum çünkü ben daha iyiyim - iran

  Fabrice Mels: Şampiyonum çünkü ben daha iyiyim16.11.2014

  Bisiklet

  Dünya Dağ Bisikleti Şampiyonası'nda birincilik kürsüsüne çıkan Salcano Alanya takımının sporcusu Fabrice Mels, "Şampiyon olduum çünkü bütün rakiplerimden daha güçlüydüm" dedi.
 • Ankara’ya çok para götürdük - iran

  Ankara’ya çok para götürdük15.11.2014

  GÜNDEM

  AK Partili eski bakanlar Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar’la ilgili rüşvet suçlamasını soruşturan Meclis Komisyonu ‘hafıza’ engeline takıldı.
 • Tolga TANIŞ

  Biden niye geliyor? - iran

  Biden niye geliyor?15.11.2014

  YAZARLAR

  AMERİKAN Başkan Yardımcısı Joe Biden bu hafta Türkiye’ye neden geliyor?
 • Verda ÖZER

  ‘Türkiye 3’üncü Müslüman model olabilir’ - iran

  ‘Türkiye 3’üncü Müslüman model olabilir’14.11.2014

  YAZARLAR

  ABD’nin en köklü düşünce kuruluşu Council on Foreign Relations’ın (Dış İlişkiler Konseyi) Başkanı Richard Haass’la geçtiğimiz hafta başbaşa sohbet etme imkânı bulmuştum.
 • Cengiz ÇANDAR

  AKP iktidarının IŞİD bereketi - iran

  AKP iktidarının IŞİD bereketi14.11.2014

  YAZARLAR

  Devam edelim, “İslamcı Yollar: İran’dan Yemen’e, AKP’den IŞİD’e.” başlıklı dünkü yazı ile ilgili olarak Doç.Dr.Güneş Murat Tezcür ile yazıştım.
 • MİT ve Jandarma’dan ortak eroin baskını - iran

  MİT ve Jandarma’dan ortak eroin baskını14.11.2014

  GÜNDEM

  İstanbul’da, Milli İstihbarat Teşkilatı(MİT) ve İstanbul İl Jandarma Alay Komutanlığı’nın düzenlediği ortak operasyonda, 21 kilo eroin ele geçti.
 • İskoçya'dan geldi Türkiye'de köpek kurtardı - iran

  İskoçya'dan geldi Türkiye'de köpek kurtardı14.11.2014

  GÜNDEM

  FRANSA’nın Nice şehrinden bisikletiyle dört ay önce dünya turuna çıkan İskoç bisiklet tutkunu 34 yaşındaki İshbal Taromsari, Balıkesir’de rastladığı patilerinden biri olmayan sakat sokak köpeğini bırakacak güvenli bir yer bulamayınca İzmir’e getirdi.Taromsari, ’Lucy’ adını verdiği köpeğin sosyal medyadan ulaştığı Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde ’kedilerin annesi’ olarak tanınan vatandaşı Jeannie Thirkill’in barınağında kalmasını sağladı.
 • Yalçın BAYER

  Neden kalkınamıyoruz - iran

  Neden kalkınamıyoruz13.11.2014

  YAZARLAR

  45 yıllık elektronik mühendisiyim.Halen aktif olarak tasarım yaparak çalışıyorum.‘Güneş enerjisi neymiş, ne değilmiş bakalım’ diyerek evime kişisel bir santral kurdum.Bunun piyasada satılmayan bir kısım parçalarını da kendim tasarlayıp ürettim.Amacım, akülerimin ömrünü uzatarak, yatırımı mantıklı geri dönüşe kavuşturmak.Senelerdir evimin aydınlatması güneşten.
 • Cengiz ÇANDAR

  İslamcı Yollar: İran’dan Yemen’e; AKP’den IŞİD’e. - iran

  İslamcı Yollar: İran’dan Yemen’e; AKP’den IŞİD’e.13.11.2014

  YAZARLAR

  1980’lerde İran’a kaç kez gittim, ne sürelerde kaldım, tam hatırlamıyorum.Ama uzun sürelerle çok kez gittim.Ülkenin Meşhed’den Abadan’a, Tebriz’den Kum’a birçok yerine de ayak bastım.
 • Voleybol maçına katılan kadına casusluk suçlaması - iran

  Voleybol maçına katılan kadına casusluk suçlaması13.11.2014

  DÜNYA

  İRAN’da erkek voleybol takımlarının maçını izlemeye çalıştığı için tutuklanarak hapis cezasına çarptırıldığı açıklanan İngiliz asıllı Gonca Gavami’ye (25), bu kez casusluk suçlaması yöneltiliyor.
 • Yalçın DOĞAN

  Mevsimlik komedi - iran

  Mevsimlik komedi12.11.2014

  YAZARLAR

  AFYON, Şırnak, Adıyaman, Urfa’da mevsimlik tarım işçileri çeşitli kazalarda ölüyor, hükümet derhal el koyuyor.
 • Rusya, Esadlı çözüm arıyor - iran

  Rusya, Esadlı çözüm arıyor12.11.2014

  DÜNYA

  RUSYA, Suriye krizinde yeni hamle başlattı.Moskova’da Suriye muhalefet temsilcileriyle görüşmeler yapan Rus yönetimi, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a yine yer veren Cenevre-3 konferansı toplanması için çalıştığını açıkladı.
 • İran Cumhurbaşkanı Ruhani Azerbaycan'da - iran

  İran Cumhurbaşkanı Ruhani Azerbaycan'da12.11.2014

  DÜNYA

  İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, resmi temaslarda bulunmak üzere Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye gitti.
 • Van'da kadın cesedi bulundu - iran

  Van'da kadın cesedi bulundu12.11.2014

  GÜNDEM

  Van'ın Çaldıran ilçesinde İran sınırı yakınlarında, bir kadın cesedi bulundu.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Biz çocuğumuza bildiğimizi anlatırız - iran

  Biz çocuğumuza bildiğimizi anlatırız11.11.2014

  YAZARLAR

  10 Kasım günü iktidar kanadından yapılan konuşmalara, iktidar yanlılarının yazdıklarına baktığımda görüyorum ki, Cumhuriyet tarihimizi yeniden yazmaya hazırlanıyorlar.
 • Centilmen Putin Çin’i kızdırdı - iran

  Centilmen Putin Çin’i kızdırdı11.11.2014

  DÜNYA

  Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği zirvesi kapsamında düzenlenen havai fişek gösterisinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, Çinli mevkidaşı Xi Jinping sohbete dalmışken, üşüyen eşinin omuzlarına örtü sarması ‘protokolu ihlal etti’ diye tartışma yarattı.
 • Komşuda 5.4 büyüklüğünde deprem - iran

  Komşuda 5.4 büyüklüğünde deprem11.11.2014

  DÜNYA

  Basra Körfezi'nin kıyısında yer alan Hürmüzgan eyaletine bağlı Fin şehrinde, 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
 • Petrolde son 4 yılın en düşük fiyatı - iran

  Petrolde son 4 yılın en düşük fiyatı11.11.2014

  EKONOMİ

  Brent Petrol fiyatlarında önlenemeyen düşüş devam ediyor.Bugün Brent petrol 81,23 dolara gerileyerek son 4 yılın en düşük fiyatını gördü.
 • Petrol fiyatları İran’ı barışa zorluyor - iran

  Petrol fiyatları İran’ı barışa zorluyor10.11.2014

  DÜNYA

  DÜNYANIN gözleri, P5+1’in İran’la nükleer programı için buluşmasına odaklanmışken, görüşmelerin bu kez Batı lehine sonuç verebileceği konuşuluyor.
 • Karadayı izle - 84.bölümde neler olacak? - iran

  Karadayı izle - 84.bölümde neler olacak?10.11.2014

  Keyif

  Karadayı 10 Kasım pazartesi ATV'de 84.bölümüyle ekrana geliyor.Saat 20.00'da başlayacak olan yeni bölümde Sarı Cemal, Mahir Kara'yı ortadan kaldırmak için düğmeye basar.İşte Karadayı'nın yeni bölüm fragmanı ve daha fazlası.
 • İran'ı mahkum ettiren Gonca - iran

  İran'ı mahkum ettiren Gonca10.11.2014

  Voleybol

  İran'da erkek voleybol maçını tribünden izlediği gerekçesiyle cezalandırılan Gonca Gavami'nin faturası ağır oldu.Uluslararası Voleybol Federasyonu, İran’da kadın taraftarlar tribünlere alınmadığı sürece ülkenin, uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapamayacağını açıkladı.
 • İran ABD İHA'sından kopyalandığını söylediği aracı uçurdu - iran

  İran ABD İHA'sından kopyalandığını söylediği aracı uçurdu10.11.2014

  DÜNYA

  Devrim Muhafızları Hava-Uzay Komutanı Tuğgeneral Emir Ali Hacızade, düşürülen ABD ordusuna ait keşif uçağı model alınarak geliştirilen insansız hava aracını (İHA) operasyonel hale getirdiklerini duyurdu.
 • Latin buluşması - iran

  Latin buluşması09.11.2014

  Ankara

  Prof.Dr.Emel Doğramacı, başta Latin ülkelerinin büyükelçileri olmak üzere bazı büyükelçilere özel bir yemek verdi.
 • Ayna: Öcalan üzerinden hesap yapmayın - iran

  Ayna: Öcalan üzerinden hesap yapmayın09.11.2014

  GÜNDEM

  DEMOKRATİK Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Emine Ayna, çözüm sürecindeki tıkanmaya değinirken, "Başkan Öcalan’ı Kürt halkına karşı bir tehdit kullanmasınlar.Sakın ola ki Öcalan üzerinden hesap yapmayın" dedi.
 • Cengiz ÇANDAR

  Ortadoğu'da değişim: Türkiye, Kürtler, ABD, IŞİD. - iran

  Ortadoğu'da değişim: Türkiye, Kürtler, ABD, IŞİD.08.11.2014

  YAZARLAR

  19 Ekim (ABD'nin Kobani'de YPG'ye silah yardımı yaptığı gün) dönüm noktası oldu.
içinde

İran


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz