Gözde Girişim

 • En büyük şirket tahvil ihracı gerçekleşti - Gözde Girişim
  En büyük şirket tahvil ihracı gerçekleşti31.12.2014
  EkonomiGözde Girişim’in yerel piyasalarda gerçekleştirdiği ilk tahvil ihracı tamamlandı.2 yıl vadeli, 400 milyon TL tutarındaki tahvil ihracı, bugüne kadarki en büyük şirket ihracı oldu.
 • Çikolata duşlu reklama veto - Gözde Girişim
  Çikolata duşlu reklama veto04.12.2014
  EkonomiFortune Türkiye tarafından ‘Yılın İş İnsanı’ seçilen Murat Ülker patron değil baş mesul olduğunu söyledi.Dergiye konuşan Ülker, “Reklamlarla ilgili 48 saatlik veto hakkım var.En son çikolata ile yıkanan adam olduğu için Dido reklamını veto ettim” dedi.
 • Yıldız Holding'den 'şimdilik satmıyoruz' kararı - Gözde Girişim
  Yıldız Holding'den 'şimdilik satmıyoruz' kararı06.11.2014
  EkonomiYıldız Holding, Gözde Girişim'deki hisselerinin yüzde 10'a kadar kısmının blok satışı kararını altı ay süresince dondurdu.
 • ‘Makina’yı topladı - Gözde Girişim
  ‘Makina’yı topladı22.09.2014
  EkonomiYILDIZ Holding’e bağlı Gözde Girişim, yüzde 59.96’lık payla hâkim hissedarı olduğu Makina Takım Endüstrisi AŞ’deki paylarının, borsa kotundan çıkması amacıyla gönüllü pay alım teklifi yapacağını bildirdi.
 • 57 yıllık şirket borsadan çıkacak! - Gözde Girişim
  57 yıllık şirket borsadan çıkacak!22.09.2014
  EkonomiYıldız Holding'e bağlı Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ, yüzde 59,96'lık payla hakim hissedarı olduğu Makina Takım Endüstrisi AŞ paylarının, Borsa kotundan çıkması amacıyla gönüllü pay alım teklifi yapacağını bildirdi.Gözde Girişim şirketin mevcut bilanço yapısının kendi faaliyetlerini sürdürmek için finansman teminine imkan vermediğini belirtirken şirketin daha ağır bir yeniden yapılandırma sürecine girmesi gerektiğini dile getirdi.Daha önce borsadan çıkmak için pay alım duyurusu yapan, halka arz oranı çok düşük olan şirketlerin aksine Makina Takım'ın yüzde 40,40'ı halka arz edilmiş durumda.Daha önceden borsadan çıkma duyurusu yapan şirketlerin aksine bilanço yapısındaki sorunlar belirtilerek yeniden yapılanma gerekçesi ile bu kararın alındığı belirtildi.
 • Murat Ülker’den sıkı takip - Gözde Girişim
  Murat Ülker’den sıkı takip25.08.2014
  EkonomiÇarşamba günü Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva tesislerinde başka bir heyecan vardı.Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker liderliğinde Ülker Grubu üst düzey yöneticileri ve onlarca minik futbolcu ortak bir heyecanı paylaştı.
 • Ülker'den flaş satış kararı - Gözde Girişim
  Ülker'den flaş satış kararı07.08.2014
  EkonomiYıldız Holding Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı'ndaki hisselerinin yüzde 10'a kadar kısmını yabancılara blok satacak.
 • Yabancılara ‘Yıldız’ satış - Gözde Girişim
  Yabancılara ‘Yıldız’ satış07.08.2014
  EkonomiÜLKER’i bünyesinde bulunduran Yıldız Holding, Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’ndaki hisselerinin yüzde 10’a kadar kısmını yabancılara blok satacak.
 • Vahap MUNYAR

  Yolu Ülker açtı Ziraat bitirdi - Gözde Girişim
  Yolu Ülker açtı Ziraat bitirdi26.07.2014
  YazarlarÇukurova, yüzde 13.8’lik Turkcell hissesini geri almak için Alfa Grubu ile anlaştı.1.6 milyar dolarlık anlaşmanın ayrıntıları açıklanmadı.Altimo ödemenin Ziraat Bankası’ndan karşılanacağını duyurdu.
 • Yolu Ülker açtı Ziraat bitirdi - Gözde Girişim
  Yolu Ülker açtı Ziraat bitirdi26.07.2014
  EkonomiÇukurova Grubu yüzde 13.8’lik Turkcell hissesini geri almak için Alfa Grubu ile anlaştı.İngiliz Yüksek Mahkemesi ayrıntıları açıklamazken, Rus Altimo 1 Ağustos’ta beklediği ödemenin Ziraat Bankası’ndan karşılacağını duyurdu.
 • Çukurova ve Alfa anlaştı - Gözde Girişim
  Çukurova ve Alfa anlaştı25.07.2014
  EkonomiÇukurova ve Alfa, Turkcell'deki payların geri alımı konusunda finansman için gereken koşullarda anlaştı.İki şirket arasındaki davanın görüldüğü İngiliz Privy Council de anlaşmayı onayladı.
 • Turkcell’e Hazine ve BDDK vetosu - Gözde Girişim
  Turkcell’e Hazine ve BDDK vetosu18.07.2014
  EkonomiÇUKUROVA Grubu’nun, yüzde 13.8’lik Turkcell hissesini Rus Alfa Grup’tan geri almak üzere 30 Temmuz’a kadar ödemesi gereken 1.6 milyar dolar için, Yıldız Holding’in iştiraki Gözde Girişim ile yürüttüğü finansman görüşmeleri bu kez de Hazine Müsteşarlığı ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) takıldı.
 • Gözde Girişim: BDDK'dan negatif yanıt geldi - Gözde Girişim
  Gözde Girişim: BDDK'dan negatif yanıt geldi16.07.2014
  EkonomiYıldız Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker, Gözde Girişim'e Çukurova Holding'in finansmanıyla ilgili Hazine Müsteşarlığı'ndan yazılı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan (BDDK) da sözlü olarak negatif görüş geldiğini söyledi.
 • Vahap MUNYAR

  Dünya Kupası müziğinde şampiyon yine Türkiye’den - Gözde Girişim
  Dünya Kupası müziğinde şampiyon yine Türkiye’den29.06.2014
  YazarlarGEÇEN yıl mayıs ayında New York’ta Umut Özaydınlı’nın Deviant Ventures (Sıradışı Girişimler) adlı şirketinin ofisine gittiğimde Brezilya’da bugünlerde gerçekleşen Dünya Kupası’yla ilgili müzik çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyordu:
 • Vahap MUNYAR

  Sağlam teminat birinci şart - Gözde Girişim
  Sağlam teminat birinci şart19.06.2014
  YazarlarÜlker, Karamehmet’in istediği 1.6 milyar dolar için net konuştu.
 • Turkcell’le görüşüyoruz - Gözde Girişim
  Turkcell’le görüşüyoruz14.06.2014
  EkonomiYILDIZ Holding iştiraki Gözde Girişim’in CEO’su Cem Karakaş, telekom sektöründe yapılandırılmış şartlı finansman görüşmeleri yapmakta olduklarını ancak sektöre ortak olmak suretiyle yatırım planının şu anda bulunmadığını söyledi.
 • Turkcell’in Gözde’si mi? - Gözde Girişim
  Turkcell’in Gözde’si mi?13.06.2014
  EkonomiKaramehmet 24 Haziran’a kadar 1.6 milyar dolar arıyor.
 • 108 kişiye işlem yasağı - Gözde Girişim
  108 kişiye işlem yasağı23.04.2014
  EkonomiSPK, 108 kişi hakkında 2 yıl süreyle borsalarda geçici işlem yapma yasağı getirilmesine karar verdi.Kurul, 4 kişiye ve 1 şirkete de toplamda yaklaşık 4,5 milyon liralık idari para cezası verdi.
 • Gila BENMAYOR

  O kadar çok param yok - Gözde Girişim
  O kadar çok param yok22.04.2014
  Yazarlar“Kendi paramı bankaya yatırmam” diyen Yıldız Holding’in patronu Murat Ülker, “Ben paramı şirkete yatırırım.Zaten o kadar çok param yok” açıklamasında bulundu.
 • ‘Sakallı bere’ ile hedefleri yükseltti - Gözde Girişim
  ‘Sakallı bere’ ile hedefleri yükseltti12.03.2014
  EkonomiFLO, Polaris, Kinetix, Dockers ve Lumberjack başta olmak üzere çok sayıda markayı bünyesinde bulunduran Ziylan Grubu’nun CEO’su Jaklin Güner, Lumberjack ile ilgili hedef ve beklentilerini açıkladı
 • Köprü ve otoyollar para bastı - Gözde Girişim
  Köprü ve otoyollar para bastı30.01.2014
  EkonomiBoğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri ile otoyollardan 10 yılda 4,4 milyar dolar gelir elde edildi.
 • Asıl darbe yatırımcıya - Gözde Girişim
  Asıl darbe yatırımcıya24.12.2013
  EkonomiHÜKÜMET ile cemaat arasındaki gerilim yatırımcıları vurdu.
 • Paylaşılamayan ‘köprü ve otoyol’ şirketi - Gözde Girişim
  Paylaşılamayan ‘köprü ve otoyol’ şirketi09.12.2013
  GündemOtoyol ve köprülerin özelleştirilmesini yürütecek olan şirket paylaşılamıyor.Geçtiğimiz günlerde TBMM’ye otoyol ve köprülerin halka arzına yönelik şirket kurulmasını içeren bir yasa teklifi gönderildi.
 • Beş Türk devinin satışına onay - Gözde Girişim
  Beş Türk devinin satışına onay06.12.2013
  EkonomiRekabet Kurulu, bazı devralma ve ortaklık başvurularını karara bağladı.Buna göre 5 büyük Türk firmasının ortaklık ve satışları onaylandı.
 • Başka fonla anlaşmıştık, son anda vazgeçtiler - Gözde Girişim
  Başka fonla anlaşmıştık, son anda vazgeçtiler22.11.2013
  EkonomiZİYLAN Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ziylan, yüzde 50’si geçen hafta satılan şirketi için, “Geçtiğimiz yıl başka bir fonla el sıkıştık.Son imzalar atılmadan vazgeçtiler.İyi ki öyle olmuş.Bu yıl ile geçen yıl arasında dehşet EBİTDA farkı var.O değerli fona iyi bir yemek ısmarlayacağım” dedi.
 • Gözde Girişim’de bayrak değişimi - Gözde Girişim
  Gözde Girişim’de bayrak değişimi21.11.2013
  EkonomiKURULDUĞUNDAN bu yana Gözde Girişim’in Genel Müdürlüğü’nü üstlenen Atilla Kurama emekli oldu.
 • Türk ayakkabı devine üç yeni ortak - Gözde Girişim
  Türk ayakkabı devine üç yeni ortak15.11.2013
  EkonomiBünyesinde Flo, Polaris ve Kinetix gibi ayakkabı markalarını bulunduran Ziylan Grubu'nun yüzde 50 hissesi satıldı.Ziylan'ın yarısını satın alan üçlü konsorsiyumda, Ülker, BİM ve Mater Footwear bulunuyor.Satış işleminin 500 milyon TL'yi aştığı tahmin ediliyor.
 • Ülker’e yabancıdan üç kat talep - Gözde Girişim
  Ülker’e yabancıdan üç kat talep05.10.2013
  EkonomiÜlker Bisküvi’nin 431 milyon dolarlık hisse satışına 1.3 milyar dolar talep geldi.Elde edilen gelir Gözde Girişim ile Yıldız Holding’in yatırımlarında kullanılacak.
 • Ülker'e yabancı ortaklar geldi - Gözde Girişim
  Ülker'e yabancı ortaklar geldi04.10.2013
  EkonomiYıldız Holding, Ülker'deki payının yüzde 20'sini borsada yabancı kurumsal yatırımcılara sattı.Hisselere 44 yabancı kurumdan 1.3 milyar dolarlık talep gelirken, bu talebin 431 milyon dolarlık kısmı karşılandı.İşlemin ardından Ülker'in halka açıklık oranı yüzde 22'den yüzde 42'ye yükseldi.
 • Sabancı süpermarket zincirini sattı - Gözde Girişim
  Sabancı süpermarket zincirini sattı02.07.2013
  EkonomiSabancı, DiaSA hisselerini 51,8 milyon dolara Şok'a sattı.
 • ‘Savunma’ya Koç damgası - Gözde Girişim
  ‘Savunma’ya Koç damgası10.05.2013
  EkonomiOtomotiv, perakende, enerji ve finans sektörlerinde 4 ana alanda faaliyet gösterdiklerini ifade eden Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Koçtaş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, beşinci alan olarak savunma sanayine ağırlık verebileceklerini söyledi.
 • Ülker, finans sektöründen çıkıyor - Gözde Girişim
  Ülker, finans sektöründen çıkıyor09.05.2013
  EkonomiTürkiye’nin önde gelen gıda sektörü temsilcilerinden Ülker’in çatı şirketi olan Yıldız Holding, finans sektöründen çıkıyor.
 • Ülker grubu büyük bir iş kolundan çıkıyor - Gözde Girişim
  Ülker grubu büyük bir iş kolundan çıkıyor08.05.2013
  EkonomiGözde Girişim Türkiye Finans'taki %11.57 payının satışı için Ünlü Menkul'ü yetkilendirdi.
 • Sen SA ben selamet - Gözde Girişim
  Sen SA ben selamet20.04.2013
  EkonomiYAKLAŞIK 2 yıl önce 600 milyon liraya Migros’un indirim marketi ‘Şok’u satın alan Yıldız Holding, şimdi de İspanyol Dia ile el sıkıştı.Ülker’i de bünyesinde bulunduran grup, İspanyol şirket ile Sabancı Holding’in ortak olduğu indirim market zinciri ‘DiaSa’yı 320 milyon liraya aldı, isimden ‘Sa’yı çıkardı.
 • Diasa Ülker'in oldu - Gözde Girişim
  Diasa Ülker'in oldu19.04.2013
  EkonomiSabancı Holding ile İspanyol Dia ortaklığı Diasa, Ülker markasını bünyesinde bulunduran Yıldız Holding'e satıldı.Yıldız Holding iki yıl önce de Şok marketler zincirini satın almıştı.
 • Ülker’den hayırlı traşlar - Gözde Girişim
  Ülker’den hayırlı traşlar05.04.2013
  EkonomiÜLKER markasını da bünyesinde bulunduran Yıldız Holding iştiraklerinden Gözde Girişim Sermayesi Derby Traş Malzemeleri ve Tokai çakmaklarının üreticisi Azmüsebat Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yüzde 48.81 oranındaki hisselerini porföyüne dahil etmek üzere hisse alım sözleşmesi imzaladı.
 • Ülker ve THY'den dev satın almalar - Gözde Girişim
  Ülker ve THY'den dev satın almalar04.04.2013
  EkonomiÜlker’in çatı şirketi Yıldız Holding’in iştiraklerinden Gözde Girişim, Derby ve Tokai markalarının sahibi Azmüsebat Çelik Sanayi ile hisse alım sözleşmesi imzaladı.
 • 'Migros veya Carrefoursa gündemimizde değil' - Gözde Girişim
  'Migros veya Carrefoursa gündemimizde değil'28.03.2013
  EkonomiYıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ülker, “Bizim alanımız belli, bu alanda büyüyoruz.Migros veya Carrefoursa gündemimizde değil” dedi.
 • Kazandı sevindi kaybetti sevindi - Gözde Girişim
  Kazandı sevindi kaybetti sevindi27.02.2013
  EkonomiTürkiye’nin Türk Telekom özelleştirmesinden sonraki en büyük özelleştirmesi olan köprü ve otoyol ihalesinin iptal edilmesinin ardından, kazanan gruplardan gelen bazı açıklama ve yorumlar, denizcilerin iyi bildiği ‘Tekneyi bir alırken, bir de sattığında çok mutlu olursun’ deyişini hatırlatıyor.
 • 7 milyarın altı vatana ihanettir - Gözde Girişim
  7 milyarın altı vatana ihanettir26.02.2013
  EkonomiBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki 2’nci Şarjah Hükümeti İletişim Forumu’ndan Türkiye’ye dönerken, iptal edilen köprü ve otoyolların özelleştirme ihalesiyle ilgili konuştu.
 • Koç Holding'den iptal edilen ihale açıklaması - Gözde Girişim
  Koç Holding'den iptal edilen ihale açıklaması25.02.2013
  EkonomiKöprü ve otoyolların işletme hakkına yönelik iptal edilen ihalenin ardından, ilaheyi 5.7 milyar dolarla kazanan Koç Holding, Gözde Girişim Sermayesi ve Malezyalı UEM Group'tan oluşan konsorsiyumdam ilk açıklama geldi.
 • Koç ve Ülker köprüye takıldı - Gözde Girişim
  Koç ve Ülker köprüye takıldı23.02.2013
  EkonomiBaşbakan Erdoğan’ın verdiği sinyalin ardından 5.7 milyar dolarla Türkiye’nin en büyük ikinci özelleştirmesi olan köprü ve otoyol ihalesi iptal edildi.Koç, Ülker ve Malezyalı UEM Group’tan oluşan konsorsiyumun kazandığı ihaleyle ilgili Maliye Bakanlığı, “17 Aralık tarihinde tamamlanmış olan ihalenin iptaline karar verilmiştir” açıkla-masını yaptı.
 • Köprü ve otoyolları halka da açabiliriz - Gözde Girişim
  Köprü ve otoyolları halka da açabiliriz23.02.2013
  EkonomiBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan Atatürk Havalimanı'nda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.Erdoğan iptal edilen köprü ve otoyolların işletilmesi projesiyle ilgili olarak, beklenen rakamın çok altında bir fiyatla karşılaşıldığı için iptal edildiğini belirtti.Erdoğan, gelir ortaklığı modeliyle köprü ve otoyolların belli bir oranının halka açılması üzerinde çalışma yapıldığını da söyledi.
 • Başkentgaz'da 'ucuz' polemiği - Gözde Girişim
  Başkentgaz'da 'ucuz' polemiği05.02.2013
  EkonomiBaşbakan Tayyip Erdoğan'ın Köprü ve otoyollar ile Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ (Başkentgaz) gibi bazı önemli özelleştirme ihalelerinin yeniden değerlendirilebileceğinin açıklanmasının ardından gözler Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun (ÖYK) vereceği nihai karara çevrildi.Başkentgaz özelleştirmesin kazanan Torunlar Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun ise verdiklerin miktarın yüksek olduğunu söyledi.
 • Köprü ihalesinin iptali borsada vurdu - Gözde Girişim
  Köprü ihalesinin iptali borsada vurdu04.02.2013
  EkonomiBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Koç ve Ülker Grubu ile Malezyalı UEM ortaklığının 5.7 milyar dolara kazandığı köprü ve otoyol ihalesinde fiyatın az bulunması nedeniyle iptal edileceği yönünde işaret vermesi, bu şirketlerin borsadaki hisselerine sert satış getirdi.
 • 2012'deki birleşme ve satın almalar 2 katına çıktı - Gözde Girişim
  2012'deki birleşme ve satın almalar 2 katına çıktı16.01.2013
  EkonomiErnst&Young Türkiye, Birleşme ve Satın Alma İşlemleri 2012 yılı raporuna göre tüm dünyada birleşme ve satın alma aktivitelerinde yaşanan yavaşlamaya rağmen Türkiye'de işlem hacmi, beklentileri de önemli ölçüde aşarak yaklaşık 2 katına çıkarken 315 işlem ile de işlem sayısında yeni bir rekor kırıldı.
 • Holdinglere ciro sürprizi! - Gözde Girişim
  Holdinglere ciro sürprizi!20.12.2012
  Ekonomi1 Ocak 2013’ten itibaren Türkiye’deki holdingleri yepyeni bir dönem bekliyor.Uluslararası Finansal Raporlama Standartları’nda (UFRS) yapılan önemli bir değişiklik holdinglerin cirolarını önemli ölçüde etkileyecek.Holdingler eşit ağırlıkla yönetimde olsalar bile iştiraklerinin gelirlerini cirolarına yansıtamayacak.
 • Özelleştirmede bir haftada 8,9 milyar - Gözde Girişim
  Özelleştirmede bir haftada 8,9 milyar20.12.2012
  EkonomiÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı, son bir haftadaköprü ve otoyollar, Gediz ve Boğaziçi elektrik dağıtımihaleleriyle toplam 8,9 milyar dolarlık tutara ulaştı
 • Ülker değil ‘Gözde’yiz - Gözde Girişim
  Ülker değil ‘Gözde’yiz19.12.2012
  EkonomiKöprü ve otoyol ihalesini kazanan grupta yer alan Gözde Girişim Sermayesi’nin Ülker Grubu şirketi olarak vurgulanması üzerine Yıldız Holding dün bir açıklama yaptı.
 • Köprü ve otoyollar Koç-Ülker-UEM ortaklığının - Gözde Girişim
  Köprü ve otoyollar Koç-Ülker-UEM ortaklığının18.12.2012
  EkonomiToplam uzunluğu 1975 kilometre olan Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri ile sekiz otoyolu kapsayan özelleştirme ihalesi başladığı gibi bitti.Elemesiz ilk turda başlangıç bedeli 3.83 milyar dolar olurken, elemeli turda 5 milyar 640 milyon dolar veren Koç-Ülker-UEM ortaklığı ihaleyi kazandı.İhale komisyonu 5 milyar 720 milyon dolar isteyince Koç-UEM-Ülker Grubu da karar vermek için mola istedi.Ortaklık mola dönüşünde bu teklifi kabul etti.
içinde

Gözde Girişim


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz