EKSTRA
MENÜ

Kumaş

Kumaş ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kumaş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.916 Kumaş haberi bulunmuştur.

Kumaş Haberleri

İzmirde kundaklanan otomobil, kullanılmaz hale geldi

İzmir'de kundaklanan otomobil, kullanılmaz hale geldi

İZMİR'in Bayraklı ilçesinde kimliği belirsiz kişi tarafından ateşe verilen otomobil, kullanılmaz hale geldi.

4.12.2020Gündem
Ziraat Katılım, stratejik ürünlerde kar-zarar ortaklığı yapıyor

Ziraat Katılım, stratejik ürünlerde kar-zarar ortaklığı yapıyor

Ziraat Katılım Genel Müdürü Metin Özdemir "Stratejik ürünlere yönelik kar-zarar ortaklığı projelerine yatırım yapıyoruz. Bilgi teknolojileri alanında çok proje geliyor. Burada da Türkiye'de girilmemiş niş alan bulmamız durumunda kar-zarar ortaklığı yapabiliriz" dedi.

1.12.2020Ekonomi
‘Artık işte de rahat olacağız’

‘Artık işte de rahat olacağız’

Salgın döneminde bariz bir değişimin yaşandığını söyleyen Koton Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Yılmaz, “İnsanlar kalıplara girmek istemiyorlar. Evden çalışma da bunu destekledi. Rahat kıyafetlere ilgi arttı. ‘Rahatlık bulaşıcıdır, bir kere gelirse zor gider’ sözü çok doğru. ‘İşe eşofmanla gidilir mi?’ sorusu da bizim sloganlarımızdan oldu. Çok şık eşofmanlar var. Artık daha rahat ve şık kıyafetler giyeceğiz. Bu uzun süre devam edecek. Yönetim kurulu toplantımıza bile eşofmanla gelen arkadaşımız var” diyor.

30.11.2020Ekonomi
Dans dünyayı değiştiremese de senin dünyanı değiştirebilir

Dans dünyayı değiştiremese de senin dünyanı değiştirebilir

Çocuk yaşta evini terk etti, sokaklarda yaşadı. ‘Kabadayılık’ yapıyordu ama dansla tanışınca hayatı değişti... Hayallerine ulaşan Ömer Yeşilbaş bugün uluslararası bilinirliğe sahip bir dans okulunda yeni dansçılar yetiştiriyor, “Dans beni kabuğumdan çıkardı” diyor.

29.11.2020Hürriyet Pazar
Depresyon değil ‘yüksek moda’ hırkası

Depresyon değil ‘yüksek moda’ hırkası!

İster paltonun altına ek bir kat olarak, ister tişörtün üstüne tek başına... Ya da gömlek ve kumaş pantolonun klasik havasını bir nebze kırmak için... Bu sezon hırkalar erkeklerin vazgeçilmez parçalarından biri.

Yıldırım Mayruk kimdir nereli kaç yaşında

Yıldırım Mayruk kimdir nereli kaç yaşında?

Moda dünyasının tanınmış isimlerinden birisi olan Yıldırım Mayruk, terzilik ile başladığı kariyerine moda tasarımcısı etiketi ile devam etti. Şapka yaparak girdiği moda kariyerinde çok çalışarak büyük bir ün kazanan Yıldırım Mayruk, Türkiye'nin en iyi modacıları arasına adına yazdırmıştır. Peki, Yıldırım Mayruk kimdir nereli kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

26.11.2020Hayat
Ayakkabı Tasarımı (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Ayakkabı Tasarımı (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İnsanlar hedefleri doğrultusunda üniversite bölümlerini tercih etmektedir. Her birey kendi için en iyi geleceği istemektedir. Bu doğrultu da ilerleyip en iyi üniversite ve bölümü araştırmaktadır. Bu bölümlerin birisi de ayakkabı tasarımı bölümüdür. Cevapları merak edilen ayakkabı tasarımı MYO bölümü nedir, mezunları ne iş yapar, amacı nedir, dersleri nelerdir ve iş imkanları nasıldır gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.

Teslim olan PKKlı her şeyi anlattı Ellerimi bağlayıp...

Teslim olan PKK'lı her şeyi anlattı! 'Ellerimi bağlayıp...'

Diyarbakır'da 5 yıl önce 14 yaşındayken dağa götürülen ve bir süre önce güvenlik güçlerine teslim olan Y.Y, terör örgütü PKK'dan kaçmak istediği için teröristlerce 8 ay hücreye konulduğunu belirtti.

25.11.2020Gündem
Genital Estetik Operasyonu Hakkında Tüm Merak Edilen Soru ve Cevaplar

Genital Estetik Operasyonu Hakkında Tüm Merak Edilen Soru ve Cevaplar

Kadın Hastalıkları ve Doğum, Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç, genital estetik operasyonuyla ilgili merak edilen tüm soruları cevapladı.

Modern hayatın mimarı

Modern hayatın mimarı

Cacharel Sonbahar/Kış 2020-21 koleksiyonu, hayatın dinamizminden ilham alarak modern dokunuşlarıyla kalıplaşmış moda algısını ortadan kaldırıyor. Kreasyonunda, inovatif ve yenilikçi bir bakış açısıyla cesurca hareket etmenin her koşulda mümkün olduğunu vurgulayan Cacharel, erkek giyimine yeni bir soluk getiriyor.

16.11.2020Keyif
Son dakika... Bakan Varanktan borç yapılandırma açıklaması

Son dakika... Bakan Varank'tan borç yapılandırma açıklaması

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "(Borç yapılandırması ve istihdam teşvikine ilişkin kanun) Bu kapsamda toplam 34 milyon liralık KOSGEB alacağını yeniden yapılandırıyoruz. İlçe bazlı bölgesel teşvik uygulamasını önümüzdeki yıldan itibaren hayata geçiriyoruz. Organize Sanayi Bölgelerinde 762 yeni fabrika üretime başladı. Reel sektörün yatırım talebi, geçen yıl aynı döneme göre yüzde 21 arttı,159 milyar liralık yatırım için 8 bin 396 teşvik belgesi düzenledik" açıklamasında bulundu.

16.11.2020Ekonomi
Maske cilt hastalıklarına neden olabilir

Maske cilt hastalıklarına neden olabilir

Sağlığımızı korumak için mecburi olan maskeler cilt sorunlarına neden olabiliyor. Dermatolog Prof. Dr. Özlem Dicle “Maske kullanımına bağlı gelişen her sorun için ayrı tıbbi müdahale gerekebilir. Bu sorunlardan korunmak için kendi günlük cilt bakımınızı da ihmal etmeyin” diyor.

Son dakika... Kumaş maske açıklaması

Son dakika... Kumaş maske açıklaması

Amerikan Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri'nce (CDC) yayımlanan yeni kılavuzda bazı kumaş maskelerin de tek kullanımlık cerrahi maskeler kadar etkili olduğu bildirildi. Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Serhat Vançelik, "Maskenin içeriğinden, bez, kumaş veya cerrahi maske olmasından ziyade doğru ve etkin bir şekilde yani burnu, ağzı tam kapatacak şekilde kullanmamız önemli" dedi.

13.11.2020Gündem
Kumaş maske Koronavirüsten korunmada etkili mi Yeni araştırmanın sonuçları dikkat çekti

Kumaş maske Koronavirüs'ten korunmada etkili mi? Yeni araştırmanın sonuçları dikkat çekti

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, kumaş maskelerin, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı çift yönlü koruma sağladığının belirlendiğini açıkladı.

12.11.2020Gündem
Kumaş maskenin Kovid-19a karşı çift yönlü koruma sağladığı tespit edildi

Kumaş maskenin Kovid-19'a karşı çift yönlü koruma sağladığı tespit edildi

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, kumaş maskelerin, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı çift yönlü koruma sağladığının belirlendiğini açıkladı.

12.11.2020Dünya
Her 10 kişiden 4ü gün boyu aynı maskeyi kullanıyor

Her 10 kişiden 4'ü gün boyu aynı maskeyi kullanıyor

Türkiye'de her 10 kişiden 4'ünün gün boyu aynı maskeyi kullandığı, kumaş maske kullanan her 3 kişiden 1'inin ise maskesini her gün yıkadığı ortaya çıktı.

12.11.2020Gündem
Koronavirüs ‘cildi’ de vurdu, tek kullanımlık maskeler tercih edilmeli

Koronavirüs ‘cildi’ de vurdu, tek kullanımlık maskeler tercih edilmeli

KORONAVİRÜSTEN koruyan en önemli materyal kuşkusuz maske. Bu süreçte maske takmayı asla ihmal etmemek gerekirken tek kullanımlık maskelerin cilde en az zararı verdiğini belirten İstanbul Kent Üniversitesi Akademisyenlerinden Dermatoloji Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Nilhan Atsü, "Bu dönemde önceliğimiz elbette virüsten korunmak ama cildi her gün temizlemek bu dönemde daha önemli" dedi.

11.11.2020Sağlık
Şehir şehir geziyorlar, tabuları yıkıyorlar

Şehir şehir geziyorlar, tabuları yıkıyorlar

Akademisyenler İlayda Eskitaşçıoğlu ve Bahar Aldanmaz, ‘Konuşmamız Gerek’ platformuyla Türkiye’nin dezavantajlı bölgelerinde regl tabusunu yıkmak, hijyenik ped kullanımını arttırmak için çalışmalar yürütüyor. İzmir depreminde de çadırkentlerde ped dağıtımı yapan ikili, gittikleri illerde hayatında hiç hijyenik ped görmemiş kadınlarla karşılaştıklarını söylüyor.

11.11.2020Gündem
10 Kasım 2020 BİM aktüel ürünler kataloğunda neler var İşte BİM aktüel kataloğu

10 Kasım 2020 BİM aktüel ürünler kataloğunda neler var? İşte BİM aktüel kataloğu

BİM aktüel ürünler kataloğu yoğun ilgi görüyor. Markete bugün yeni fırsat ürünleri geldi. 10 Kasım BİM aktüel ürünler kataloğu içerisinde çizgili pijama takımı 54,90 TL, dev sürpriz yumurta 9,95 TL, oda ve kumaş kokusu 11,90 TL, ayakkabı boyası 3,95 TL fiyatı ile yer alıyor. İşte markete bugün gelen ürünler hakkında detaylar

10.11.2020Ekonomi
Erdemir, Kümaş için masaya oturdu

Erdemir, Kümaş için masaya oturdu

OYAK, bünyesinde bulundurduğu Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (Erdemir) üzerinden Kümaş Manyezit’i satın almak üzere Yıldız Holding ile görüşmelere başladı. OYAK Genel Müdürü ve Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Savaş Erdem, “OYAK şirketleri içerisinde sinerji yaratacak, hem milli ekonomiye katkı sağlayacak hem de uluslararası platformda ülkemizi güçlü konuma taşıyacak hamlelerde bulunuyoruz” dedi.

10.11.2020Ekonomi
Ütü fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli ütü modelleri ve tavsiyeleri

Ütü fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli ütü modelleri ve tavsiyeleri

Online platformlarda ve beyaz eşya mağazalarında yeni nesil teknolojiyle üretilmiş ütüler satışa çıkarılmaktadır. ''Akıllı Ütü'' olarak da bilinen bu ürünler, giysilerin çok daha kısa sürede ve kolay bir şekilde ütülenmesini sağlıyor. En yeni ve kaliteli ütü modelleri hangileri? Merak edenler için tüm detayları derledik.

Tulum fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli tulum modelleri ve tavsiyeleri

Tulum fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli tulum modelleri ve tavsiyeleri

Salopet ismiyle de bilinen tulum, son derece rahat bir kıyafettir. Hamile kadınların da sıklıkla giydiği bu ürünlerde yepyeni modeller ve renk alternatifleri uygun fiyat garantisiyle satışa çıkarılıyor. Hem kaliteli hem de ucuz tulum modelleri hangileri? Merak edenler için araştırdık.

Silikon Tabancası fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli silikon tabancası modelleri ve tavsiyeleri

Silikon Tabancası fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli silikon tabancası modelleri ve tavsiyeleri

Silikon tabancası birçok iş içinde yer almaktadır. Özellikle kullanım alanı ve anlamı bakımında oldukça işe yarar bir yapısı bulunmaktadır. Bundan dolayı silikon tabancası ile ilgili değişik bilgiler ve kullanım amaçlarını öğrenip buna göre rahatlıkla kullanma imkanınız vardır. Silikon tabancası nedir, ne işe yarar, kullanım alanları nelerdir, fiyatları nelerdir, en iyi, ucuz kaliteli silikon tabancası modelleri ve tavsiyeleri nelerdir sorularının cevaplarını sizin için derledik.

Şemsiye modelleri - En iyi, ucuz kaliteli şemsiye fiyatları ve tavsiyeleri

Şemsiye modelleri - En iyi, ucuz kaliteli şemsiye fiyatları ve tavsiyeleri

Erkek şemsiyelerinde öne çıkan renkler siyah, mavi ve laciverttir. Kadınlar ise daha çok pembe, turuncu, kırmızı ve sarı gibi canlı renklere sahip şemsiyeleri tercih ediyor. Gökkuşağının yedi rengini bünyesinde barındıran modeller de çok satanlar kategorisinde yer almaktadır. Hem dayanıklı hem de ucuz şemsiyeler hangileri? Sizin için listeledik.

Salıncak fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli salıncak modelleri ve tavsiyeleri

Salıncak fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli salıncak modelleri ve tavsiyeleri

Bebek, çocuk ve yetişkinler için ayrı boyutlarda imal edilen salıncaklar Ev & Yaşam kategorisinde alıcılarla buluşuyor. Salıncakların tamamı kaliteli malzemelerden üretilmiştir ve güvenli kullanımlar için ideal standartlara sahiptir. En yeni, ucuz ve kaliteli salıncak modelleri hangileri? Sizin için listeledik.

Pantolon modelleri - En iyi, ucuz kaliteli pantolon fiyatları ve tavsiyeleri

Pantolon modelleri - En iyi, ucuz kaliteli pantolon fiyatları ve tavsiyeleri

Slim fit pantolonlar, 2020 yılında en çok tercih edilen erkek pantolon modelleri arasında yer alıyor. Kadınlar için özel olarak üretilen modellerde ise beli çıtçıtlı, kemerli, pileli ve dökümlü pantolonlar revaçta. Bu yılın çok satan, en kaliteli ve en ucuz pantolonları hangileri? Merak eden sorular için tüm detayları derledik.

Nevresim Takımı modelleri - En iyi, ucuz kaliteli nevresim takımı fiyatları ve tavsiyeleri

Nevresim Takımı modelleri - En iyi, ucuz kaliteli nevresim takımı fiyatları ve tavsiyeleri

Kaliteli uyku herkes için önemli durumlardan birisidir. Kaliteli uykular için pek çok kişi bazı noktalara dikkat etmektedir. Bu noktalardan birisi de nevresim takımlarıdır. Peki, nevresim takımı nedir, ne işe yarar? Nevresim takımı alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Sizlere nevresim takımları hakkında merak edilenleri yazımızda detaylıca inceledik.

Erdemir, Kümaş Manyezit için masaya oturdu

Erdemir, Kümaş Manyezit için masaya oturdu

OYAK Genel Müdürü ve Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Savaş Erdem "Bu adım, demir çelik ve çimento sektöründeki şirketlerimizle önemli bir entegrasyon olacak ve maliyetlerimizi düşürecek" dedi.

9.11.2020Ekonomi
Yağmurlu Havada Maske Kullanımı Koruma Sağlar mı

Yağmurlu Havada Maske Kullanımı Koruma Sağlar mı?

Cerrahi maskeler suya dayanıklıdır. Önümüzdeki süreçte mevsimin değişmesi yağmurlu ya da karlı havalarda maskenin filtreleme özelliği üzerinde olumsuz etki bırakmayacaktır. Ayrıca maske sadece hastalıktan korumaz aynı zamanda hastalığın şiddetinden de korur.

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Bölümü Doç. Dr. Hasan Demirhan, yağmurlu havada maske kullanımıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

9.11.2020İyi Yaşam
Koltuk Örtüsü modelleri - En iyi, ucuz kaliteli koltuk örtüsü fiyatları ve tavsiyeleri

Koltuk Örtüsü modelleri - En iyi, ucuz kaliteli koltuk örtüsü fiyatları ve tavsiyeleri

Pamuk ve keten gibi hem uzun ömürlü hem de hafif kumaşlardan imal edilen koltuk örtüleri alıcıların tercihine sunuluyor. 2'li ve 4'lü setlerde satışa çıkarılan bu ürünlerde 20'ye yakın renk alternatifi bulunmaktadır. Bu yılın çok satan, en kaliteli ve en ucuz koltuk örtüsü modelleri hangileri? İşte, tüm detaylar.

Fon Perde modelleri - En iyi, ucuz kaliteli fon perde fiyatları ve tavsiyeleri

Fon Perde modelleri - En iyi, ucuz kaliteli fon perde fiyatları ve tavsiyeleri

Fon perdeler, ev dekorasyonunun tamamlayıcı parçası olarak rol üstlenmektedir. Bu bağlamda, fon perdeyle ilgili sıkça araştırmalar yapılmaktadır. Peki, fon perde nedir ve ne amaçla kullanılır? Sık tercih edilen fon perde modelleri nelerdir? Sizler için fon perdeler hakkında sorulan bu soruları araştırdık. Karşınızda tüm detaylar.

Eldiven modelleri - En iyi, ucuz kaliteli eldiven fiyatları ve tavsiyeleri

Eldiven modelleri - En iyi, ucuz kaliteli eldiven fiyatları ve tavsiyeleri

Eldiven, sıklıkla kullanılan kelimeler arasında yer almaktadır. Eldiven, kullanım alanları açısından oldukça önemli ekipmanlardan biri olmaktadır. Bu nedenle eldiven kelimenin ne anlama geldiğini öğrenmek ve doğru biçimde kullanmak gerekmektedir. Sizin için eldiven ne demektir? Eldiven kelimesinin anlamı nedir detaylarıyla derledik.

Çalışma Sandalyesi modelleri - En iyi, ucuz kaliteli çalışma sandalyesi fiyatları ve tavsiyeleri

Çalışma Sandalyesi modelleri - En iyi, ucuz kaliteli çalışma sandalyesi fiyatları ve tavsiyeleri

File ve kumaş gibi malzemelerden imal edilen çalışma sandalyeleri, bilgisayar masaları ile birlikte en çok kullanılan mobilyalar arasında yer almaktadır. Kılıfı gerçek ve suni deriden yapılmış olan sandalyeler ise daha çok ofislerde kullanılıyor. Dayanıklı, ucuz ve kaliteli çalışma sandalyeleri hangileri, fiyatları ne kadar? İşte, tüm detaylar.

Boxer modelleri - En iyi, ucuz kaliteli boxer fiyatları ve tavsiyeleri

Boxer modelleri - En iyi, ucuz kaliteli boxer fiyatları ve tavsiyeleri

Online mağazaların iç giyim kategorisinde yer alan boxerlar, 3'lü, 5'li ve 7'li paketlerde satışa çıkarılıyor. Penye ve şort paçalı modeller de son yıllarda çokça tercih edilen boxer çeşitleri arasında yer almaktadır. Ucuz ve kaliteli boxerler hangileri? Sizin için listeledik.

Beyaz Perde modelleri - En iyi, ucuz kaliteli beyaz perde fiyatları ve tavsiyeleri

Beyaz Perde modelleri - En iyi, ucuz kaliteli beyaz perde fiyatları ve tavsiyeleri

Ev dekorasyonunun vazgeçilmez ürünlerinden olan perde aynı zamanda ihtiyaçtır. Kullanım alanları ve anlamı bakımında oldukça önemli bir üründür. Bu bakımdan perde ile ilgili birçok değişik ve bilinmedik bilgiye ulaşabilir ve buna göre kullanım sağlayabilirsiniz. Cevabı merak edilen perde modelleri nedir? En iyi ucuz kaliteli beyaz perde fiyatları ve tavsiyeleri nelerdir? Soruların cevaplarını sizler için hazırladık.

Bakan Varankdan önemli büyüme açıklaması

Bakan Varank'dan önemli büyüme açıklaması

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Yılın üçüncü çeyreğinde güçlü bir ekonomik büyüme göstereceğiz" dedi.

6.11.2020Ekonomi
Tişört modelleri - En iyi, ucuz kaliteli tişört fiyatları ve tavsiyeleri

Tişört modelleri - En iyi, ucuz kaliteli tişört fiyatları ve tavsiyeleri

İnsanların en önemli ihtiyaçlarının başında gelen tişört en gerekli eşyalar arasında kendine yer bulmaktadır. Özellikle kullanım alanı bakımından çok önemli bir kelimedir. Bu bakımdan tişört hakkında detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz. Cevabı çok merak edilen tişört nedir, tişört modelleri nelerdir, en iyi, ucuz ve kaliteli tişört fiyatları ve tavsiyeleri nelerdir, tişört ne amaçla kullanılmaktadır? İşte, tüm detaylar.

Sırt Çantası fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli sırt çantası modelleri ve tavsiyeleri

Sırt Çantası fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli sırt çantası modelleri ve tavsiyeleri

Sırt çantası günlük hayatta en çok kullanılan sözcüklerden biridir. Kullanıldığı alan bakımından insan hayatında önemli bir yer tutar. Özellikle eşyaların taşınması açısından büyük kolaylık sağlıyor. Sırt çantasının nasıl kullanıldığını öğrenip, doğru şekilde tatbik edebilirsiniz. Sırt çantası hakkında detaylı bilgileri sizler için derledik.

Sandalye fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli sandalye modelleri ve tavsiyeleri

Sandalye fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli sandalye modelleri ve tavsiyeleri

Sandalye, insan hayatında önemli yer tutan araçlardan biridir. Günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan objelerdendir. Sandalyenin ne işe yaradığını kavrayıp, doğru pozisyonu öğrenebilirsiniz. Sandalyenin ne işe yaradığını, nasıl kullanıldığını, çeşitlerini sizler için derledik.

Perde modelleri - En iyi, ucuz kaliteli perde fiyatları ve tavsiyeleri

Perde modelleri - En iyi, ucuz kaliteli perde fiyatları ve tavsiyeleri

Hem evlerde hem de iş yerlerinde kullanılan perdeler, kesim ve kumaş özelliklerine göre birçok türe ayrılıyor. ''Stor'' ve ''Zebra'' adıyla bilinen perdeler günümüzde en çok tercih edilen modellerin başında gelmektedir. En ucuz perdelerin fiyatları nedir, en kaliteli perdeler hangisi? İşte, tüm detaylar.

Yazar Sonuçları

Sezonun En İyi Look Seçimleri

Bir sonbahar yaşıyor olmamıza rağmen bu sezonun enerjisi son derece yüksek! Daha renkli daha ışıltılı ve daha gösterişli bir sonbahar düşünün… Stil sahibi olmak isteyenlerin fikir alabileceği ve aynı zamanda trend giyimine daha da hava katmak isteyecek olanlar için sezonun en iyi look seçimleri geliyor.

30.11.2020

Eve kapanmak çocuğunuzun sanatsal yaratıcılığının gelişmesine engel olmasın

Pandemiyle birlikte eve kapanan çocuklar, fiziksel gelişimlerine destek olan aktivitelerin yanında yaratıcılıklarını geliştirecek aktivitelerden de uzak kaldı. Fiziksel gelişime yönelik hareket temelli aktivitelerin aksine, çocukların yaratıcılıklarını geliştirecek sanatsal aktiviteler için zaman ve mekân kavramları engel değildir.

27.11.2020

Alaimisema

Geçtiğimiz günlerde yağan yağmurlar, beraberinde seyrine doyum olmayan gökkuşağı manzaraları getirdi.

27.11.2020

Maske kurnazları

Koronavirüs rakamları artışını sürdürürken, fırsatçılar da boş durmuyor. Bazı işgüzar firmalar çoklu paket ve uygun fiyat etiketleriyle cerrahi maskelerle birlikte işlevsiz maskeleri de halka satmaya çalışıyor. Uzmanlar ise ‘Cerrahi maske’ özelliklerini taşımayan maskelerin virüs koruma noktasında yetersiz kalabileceğine dikkat çekerek, “Korunmasız bırakabilir” uyarısı yapıyor.

22.11.2020

Tsunami kapıda mı

COVID-19 pandemisinde geldiğimiz son nokta çok can sıkıcı.

16.11.2020

Maskenizin yüzünüze zarar vermesini 9 adımda önleyin

Maskelerin rolünü pandemi süreciyle daha da fazla anlar olduk. Özellikle koronavirüsün yayılmasını azaltmada hayati bir öneme sahip. Ama aynı şekilde cildimizde akneden, kızarıklık ve kaşıntıya kadar birçok nedenin de başrolüne sahip.

10.11.2020

Taraklı’da evler insan nefesiyle yaşar... Osmanlı dönemi sivil mimarinin en güzel örnekleri bu kasabada

Kuzeybatı Anadolu İpek Yolu’nun önemli duraklarından Taraklı’ya doğru kıvrımlı bir güzergâhta ve harika manzara eşliğinde yol alacaksınız. Buradaki coğrafya her mevsim ayrı güzel olsa da sonbaharın tadı bir başka… Bu şirin ilçe sessizliği ve sakinliğiyle sizi sarmalayacak.

9.11.2020