Ak Parti

 • Postmodern 28 Şubat - ak parti
  Postmodern 28 Şubat28.02.2015
  GündemAK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları, 28 Şubat Porstmodern darbesini maketten yaptıkları tankı yürüterek protesto etti.
 • Öğrenci kolektifi üyeleri Vali Tuna’ya polisle yumurta gönderdi - ak parti
  Öğrenci kolektifi üyeleri Vali Tuna’ya polisle yumurta gönderdi28.02.2015
  GündemESKİŞEHİR’de Öğrenci Kolektifi üyeleri, üniversitelerin öğrenci kulüp temsilcileriyle toplantı yapan Vali Güngör Azim Tuna’ya üzerinde ’Laik, demokratik, bilimsel, nitelikli, eğitim’ yazılarının olduğu yumurtaları polisler aracılığıyla gönderdi.
 • Mısır'da mahkeme Hamas'ı terör örgütü ilan etti - ak parti
  Mısır'da mahkeme Hamas'ı terör örgütü ilan etti28.02.2015
  PlanetMısır'ın başkenti Kahire'de bir mahkeme, Gazze Şeridi'ni kontrol eden Filistinli direniş hareketi Hamas'ın 'terör örgütü' olduğuna hükmetti.
 • AK Parti temayül yoklamasında renkli görüntüler - ak parti
  AK Parti temayül yoklamasında renkli görüntüler28.02.2015
  GündemAk Parti’nin Antalya’da 7 Haziran milletvekilliği seçimleri için aday adayı olan 116 isim için bugün yaklaşık 2 bin 560 partili sandığa gitti.Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in katılımıyla yapılan temayül yoklaması Kepez Arena Spor Salonu’nda yapıldı.Partililer 14 milletvekilliği bulunan Antalya’da 116 aday adayı arasında 14 ismi belirlemek için 20 sandıkta oy kullandı.İl Başkanı Rıza Sümer oy kullanrken tüm önlemlere rağmen kabinin üst kısmının açık kalmış olması, ilginç görüntülere neden oldu.
 • Murat Yetkin: 28 Şubat artık daha çok bu açıklama ile anılacak - ak parti
  Murat Yetkin: 28 Şubat artık daha çok bu açıklama ile anılacak28.02.2015
  GündemBugün HDP heyeti ve Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın İstanbul'da yaptığı tarihi açıklama ve Öcalan'ın PKK'ya 'silahı bırak' çağrısı ne anlama geliyor? Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin, hürriyet.com.tr için tarihi açıklamanın şifrelerini yazdı.
 • Ak Parti’de davullu- zurnalı temayül yoklaması - ak parti
  Ak Parti’de davullu- zurnalı temayül yoklaması28.02.2015
  GündemAK Parti’nin 91 milletvekili aday adayı bulunan Kayseri’deki temayül yoklaması renkli görüntülere sahne oldu.
 • Demirtaş: Arınç’ın tahrikleriyle bu iş yürümüyor, zorlanıyoruz - ak parti
  Demirtaş: Arınç’ın tahrikleriyle bu iş yürümüyor, zorlanıyoruz28.02.2015
  GündemHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’ı 'çözüm süreci bitsin' diye elinden geleni yapmakla itham ederek, "Barış sürecine bu kadar tahammülsüzse kendisine istifa etmesini tavsiye ederim.Ya hükümet sözcülüğünden ya da bakanlıktan ayrılsın.Kendisinin tahrikleriyle bu iş yürümüyor.Zorlanıyoruz doğrusu" dedi.
 • Tarihi gelişmeyle ilgili ilk tepkiler - ak parti
  Tarihi gelişmeyle ilgili ilk tepkiler28.02.2015
  GündemBaşbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile HDP Heyeti, Dolmabahçe Başbakanlık Ofisin'deki görüşme sonrası ortak açıklama yaptı.İşte çözüm süreci ile ilgili önemli açıklamaların yapıldığı ve HDP'li Sırrı Süreyya Önder'in "PKK'yı silah bırakma için kongre toplamaya çağırıyoruz" dediği o görüşmeye ilk tepkiler:
 • Öcalan'dan PKK'ya çağrı: 'Silah bırakmak için toplanın' - ak parti
  Öcalan'dan PKK'ya çağrı: 'Silah bırakmak için toplanın'28.02.2015
  Gündemİçişleri Bakanı Efkan Ala ve Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile bir araya gelen HDP heyeti, Öcalan'ın PKK'ya yönelik çağrısını okudu.Dolmabahçe'deki başbakanlık çalışma ofisindeki toplantıda HDP adına hazırlanan metni okuyan Sırrı Süreyya Önder, Abdullah Öcalan'ın PKK'ya yönelik çağrısını açıkladı.Öcalan çağrısında, "Asgari müştereğin sağlandığı ilkelerde silahlı mücadeleyi bırakma temelinde stratejik ve tarihi karar vermek için PKK’yı bahar aylarında olağanüstü kongreyi toplamaya davet ediyorum.Bu davet, silahlı mücadelenin yerini demokratik siyasetin almasına yönelik tarihi bir niyet beyanıdır." ifadelerine yer verdi.
 • Ak Parti'de yarış başlıyor - ak parti
  Ak Parti'de yarış başlıyor28.02.2015
  EgeAK Parti'den milletvekili olmak isteyenler önce teşkilat içinde yarışacak.İzmir'de pazar günü yapılacak eğilim yoklaması AK Parti Grup Başkan Vekili Naci Bostancı ve eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in gözetiminde gerçekleştirilecek.
 • ÇHD’den ihracı istendi - ak parti
  ÇHD’den ihracı istendi28.02.2015
  GündemTBMM’de İç Güvenlik Yasa Tasarısı görüşmeleri sırasında, Genel Kurul’u yöneten Başkanvekili ve AK Parti İstanbul Milletvekili Ayşe Nur Bahçekapılı’nın, 23 yıldır üyesi olduğu Çağdaş Hukukçular Derneği’nden (ÇHD) ihracı istendi.
 • Sürpriz torba - ak parti
  Sürpriz torba28.02.2015
  EkonomiBaşbakan Ahmet Davutoğlu’nun “Bundan sonra torba düzenleme yapmayın” uyarısına rağmen Meclis'e ikinci bir torba yasa gelecek.
 • Sürpriz torba - ak parti
  Sürpriz torba28.02.2015
  EkonomiÇALIŞMALARINA en geç 7 Nisan’da seçim molası verecek olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM), acil düzenlemelerin yetişmeme olasılığına karşı yine ‘torba’ düzenleme gündeme geldi.
 • Ahmet HAKAN

  Kabataş yalancılarına düşen bir görev var - ak parti
  Kabataş yalancılarına düşen bir görev var28.02.2015
  YazarlarİSTANBUL’un göbeğinde gündüz vakti üstleri çıplak, elleri deri eldivenli 70 kişinin.
 • Yalçın BAYER

  Adaylara rehber - ak parti
  Adaylara rehber28.02.2015
  YazarlarDEMOKRASİ Denetçileri Derneği haziran seçimleri öncesinde Türkiye geneli ve iller bazında halkın iradesinin Meclis’e nasıl daha etkin yansıyabileceği üzerine çalışmalar yürütüyor.
 • İsmet BERKAN

  Hem telefon dinlemeden şikâyet et hem denetim mekanizması kurma. - ak parti
  Hem telefon dinlemeden şikâyet et hem denetim mekanizması kurma.28.02.2015
  YazarlarSON on dört aydır devam eden paralel yapı soruşturmaları sayesinde pek çok şey öğrendik ama sanırım öğrendiğimiz şeylerin en değerlisi, polisin denetimsiz bırakılmasının başımıza çok iş açtığıydı.
 • Deniz Gürel

  Dolandırıcıların gözdesi - ak parti
  Dolandırıcıların gözdesi28.02.2015
  YazarlarTelefon dolandırıcıları son yıllarda pek çok vatandaşın canını yaktı.
 • Horonla başladı - ak parti
  Horonla başladı28.02.2015
  AnkaraKaradeniz’in güzel kenti Gümüşhane’yi 4 gün boyunca Ankara’ya taşıyan Gümüşhane Tanıtım Günleri, horon gösterileriyle AKM’de başladı.
 • ‘Okul üzümü’ nisana yetiştirilmeye çalışılıyor - ak parti
  ‘Okul üzümü’ nisana yetiştirilmeye çalışılıyor26.02.2015
  EğitimTBMM Sağlık Komisyonu Üyesi ve AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, ‘Okul Sütü Projesi’ne benzer şekilde öğrencilere kuru üzüm dağıtımıyla ilgili projenin, ülke genelinde nisan ayından itibaren uygulanmaya başlanabileceğini bildirdi.
 • 2.5 saatlik ‘olağan’ görüşme - ak parti
  2.5 saatlik ‘olağan’ görüşme26.02.2015
  EkonomiCUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın Merkez Bankası’nı eleştirmesinden bir saat sonra Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun sürpriz bir şekilde Başbakanlık Konutu’nda bir araya gelmesi heyecan yarattı.Başkent kulislerinde 'Ali Babacan istifa mı etti' iddiaları konuşulmaya başlandı.Bu iddialara Enerji Bakanı Taner Yıldız yanıt verdi.Yıldız, ''Böyle bir şey sözkonusu değildir'' dedi.
 • Ahmet HAKAN

  Bir dost hukukçunun isyan ve feryadı - ak parti
  Bir dost hukukçunun isyan ve feryadı26.02.2015
  YazarlarADEM Sözüer.Ceza hukuku profesörü.
 • Musul alınırsa ‘IŞİD başarılı’ algısı kırılır - ak parti
  Musul alınırsa ‘IŞİD başarılı’ algısı kırılır26.02.2015
  GündemAB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 9 Mart’ta Bakanlar Kurulu’na ikinci kez başkanlık edeceğini açıklamasıyla ilgili, “Bunun Anayasa’ya aykırı bir tarafı yok.Ayrıca ‘bu yetkiyi niye kullanıyorsun’ diyen bir hükümet de yok” dedi.
 • Başbakan Davutoğlu: Meydan okuyan dokunsun bakalım - ak parti
  Başbakan Davutoğlu: Meydan okuyan dokunsun bakalım26.02.2015
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Eşme’de Süleyman Şah emanetlerinin konulması için çevrilen alanın artık Türkiye’nin toprağı olduğunu belirterek, “Birisi meydan okuyorsa oraya dokunsun bakalım” dedi.Macaristan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Davutoğlu, emanetlerin geçmişte olduğu gibi yer değiştirdiğini vurguladı.Anlaşmada Türkiye’ye ait toprağın coğrafi olarak tanımlanmadığına işaret eden Davutoğlu, “Süleyman Şah’ın mezarı neredeyse bizim toprağımız orasıdır” dedi.Davutoğlu, Şah Fırat Operasyonu gecesi Genelkurmay Karargâhı'nda şükür namazı da kılmış.
 • Ak Partili eski yöneticiden, valiyi uğurlayanlara 'tuhaf' gönderme - ak parti
  Ak Partili eski yöneticiden, valiyi uğurlayanlara 'tuhaf' gönderme26.02.2015
  GündemMERKEZE alınan Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları’nı uğurlamaya katılanlar için Facebook’ta kadınsı kıyafetler giyen bir erkeğin fotoğrafını paylaşan eski Ak Parti eski il yöneticilerinden Adnan Uzun, "Bugün buna benzer birçok insan valiliğin önüne toplanmıştı.İlham oradan" diye yazdı.Adnan Uzun tepki gören paylaşımını bir süre sonra kaldırdı.
 • Hürriyet ödülleri topladı - ak parti
  Hürriyet ödülleri topladı26.02.2015
  Gündem7.Altın Kalem Ekonomi Basını Başarı Ödülleri sahiplerini buldu.Hürriyet Yazarı Şükrü Kızılot, Yap-İşlet Devret'e Vergi Şoku; Hürriyet Muhabiri Banu Şen ise Soma'da Maske Düşüyor haberi ile ödül aldı.
 • İbo'dan 'Şah Fırat' operasyonu açıklaması - ak parti
  İbo'dan 'Şah Fırat' operasyonu açıklaması26.02.2015
  PaparazziGeçtiğimiz günlerde Ak Parti’den Şanlıurfa Milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan İbrahim Tatlıses ‘Şaf Fırat’ operasyonuyla ilgili düşüncelerini paylaştı.
 • AK Partili Babuşçu’dan olay paylaşım - ak parti
  AK Partili Babuşçu’dan olay paylaşım26.02.2015
  GündemAK Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu, Cumhuriyetin “reklam arası” olduğu şeklindeki büyük tepki çeken Twitter mesajının ardından çok tartışılacak yeni bir paylaşımda bulundu.AK Parti’den yeniden aday adayı olan Babuşçu, “BAŞKAN RTE” adlı Twitter kullanıcısının “Bizans dostu kahpe İsmet İnönü” başlıklı tweetini paylaştı.
 • Hayri İnönü: Kolaysa Atatürk'e laf atsınlar - ak parti
  Hayri İnönü: Kolaysa Atatürk'e laf atsınlar26.02.2015
  Gündemİsmet İnönü'nün torunu Hayri İnönü AK Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu'nun sosyal medya paylaşımı üzerine hurriyet.com.tr'ye bir açıklamada bulundu.
 • Meclis'te Twitter gerginliği - ak parti
  Meclis'te Twitter gerginliği26.02.2015
  GündemAk Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu'nun twitter'da retweet ettiği "Bizans dostu Kahpe İsmet İnönü" başlıklı mesaj Meclis'i karıştırdı.
 • Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi - ak parti
  Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi26.02.2015
  GündemMilli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yapılan Şubat ayı olağan toplantısı yaklaşık 6,5 saat sürdü.Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında, Suriye'de ortaya çıkan güvenlik sorunları ve askeri zaruretler nedeniyle icra edilen Şah Fırat Operasyonu'nun görüşüldüğü belirtilerek, operasyonu başarıyla icra eden Türk Silahlı Kuvvetleri'ne takdir ve tebriklerin ifade edildiği bildirildi.
 • Atalay'dan Gül'ün adaylığı ile ilgili açıklama - ak parti
  Atalay'dan Gül'ün adaylığı ile ilgili açıklama26.02.2015
  GündemAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün AK Parti'den milletvekili adayı olup olmayacağı sorularını cevapladı.
 • Babuşçu'nun paylaşımı olay yarattı - ak parti
  Babuşçu'nun paylaşımı olay yarattı26.02.2015
  GündemAK Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu’nun Twitter’da yaptığı bir paylaşım büyük tepki çekti.Başka bir kullanıcının ‘Bizans dostu kahpe İnönü’ başlıklı mesajını paylaşan Babuşçu tepkiler üzerine paylaşımını sildi.Babuşçu TBMM’de de özür diledi.Bu sırada Meclis Genel Kurul Salonu’ndan gerginlik yaşandı
 • Babuşçu'nun paylaşımını tarihçi Sinan Meydan yorumladı - ak parti
  Babuşçu'nun paylaşımını tarihçi Sinan Meydan yorumladı26.02.2015
  GündemAK Parti Balıkesir Milletvekili’nin İsmet İnönü’ye hakaret içeren paylaşımı sonrasında gözler Lozan Antlaşmasına çevrildi.Büyük tepki çeken tweette yer alan Lozan’ın 129.Maddesinde ne deniyordu?
 • Deniz SİPAHİ

  Üslup değişmezse sokaktaki tansiyon da düşmez - ak parti
  Üslup değişmezse sokaktaki tansiyon da düşmez25.02.2015
  Yazarlar
 • Deniz Gürel

  AK Parti’de ilk viraj ‘temayül’ - ak parti
  AK Parti’de ilk viraj ‘temayül’25.02.2015
  YazarlarTürkiye, 103 gün sonra siyasi tarihin en ilginç seçimlerinden birini yaşayacak.
 • Geri sayım başladı - ak parti
  Geri sayım başladı25.02.2015
  AnkaraTürkiye, 103 gün sonra siyasi tarihin en ilginç seçimlerinden birini yaşayacak.
 • Vahap MUNYAR

  1 dolarlık dış borcun büyümeye katkısı 0.45 dolarda kaldı - ak parti
  1 dolarlık dış borcun büyümeye katkısı 0.45 dolarda kaldı25.02.2015
  YazarlarBİRLEŞMİŞ Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye eski Müdürü, kalkınma ekonomisti Bartu Soral, imzaladığı yeni kitabını uzattı:
 • İsmet BERKAN

  Tabii, İç Güvenlik Paketi yerine Süleyman Şah’ı konuşalım - ak parti
  Tabii, İç Güvenlik Paketi yerine Süleyman Şah’ı konuşalım25.02.2015
  YazarlarELEŞTİRMEYE kalksan söylenebilecek şeylerin toplamı üç cümle, savunmaya kalksan söylenebilecek şeylerin toplamı yine üç cümle.
 • Ahmet HAKAN

  Birkaç hafta içinde Hükümet ve HDP ortak açıklama yapacak - ak parti
  Birkaç hafta içinde Hükümet ve HDP ortak açıklama yapacak25.02.2015
  YazarlarÇözüm sürecini yakından izleyen siyaset bilimci Hüseyin Yayman’dan önemli açıklamalar.
 • Oktay Saral: Hanımefendiye dokunmak yanlış ama hanım da hanımlığını bilmeli - ak parti
  Oktay Saral: Hanımefendiye dokunmak yanlış ama hanım da hanımlığını bilmeli25.02.2015
  GündemAK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, dün düzenlediği basın toplantısında, yumrukladığı HDP’li Ertuğrul Kürkçü’den özür dilediği iddialarını yalanlayarak, “O gün kapalı oturumda yaşananlardan dolayı hiçbir ideoloji amigosundan özür dilemediğimin altını çizmek istiyorum.Çünkü özür, sehven yapılmış bir hatanın karşılığıdır.Milletin Meclisinde kaos yaratan ideoloji amigolarının herhangi birinden özür dilemek, milli iradeye hakarettir” dedi.
 • Zafer diye kakalıyor - ak parti
  Zafer diye kakalıyor25.02.2015
  GündemCHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Şah Fırat Operasyonu’yla ilgili “Sana ait olan topraktan kaçıp geliyorsun ve bunu da zafer diye satıyorsun” dedi.
 • AK Parti kurucusu HDP’ye katılıyor - ak parti
  AK Parti kurucusu HDP’ye katılıyor25.02.2015
  GündemAK Parti kurucularından Dengir Mir Mehmet Fırat bugün HDP’ye katılıyor.
 • Yakalama kararı - ak parti
  Yakalama kararı25.02.2015
  GündemCumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da aralarında bulunduğu 101 kişinin telefon görüşmelerinin depolandığı iddiasıyla ilgili sürdürülen soruşturma kapsamında Fethullah Gülen ve Emre Uslu hakkında yakalama kararı verildi.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Akılları fikirleri rantta! - ak parti
  Akılları fikirleri rantta!25.02.2015
  YazarlarCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın “çılgın projesi” Kanal İstanbul ile ilgili olarak dün Hürriyet’te yayınlanan haberin üst başlığı şöyleydi:
 • Akif BEKİ

  Bak şu askerin ettiğine - ak parti
  Bak şu askerin ettiğine25.02.2015
  YazarlarPAROLA cümleler vardır, “Hükümet ülkeyi felakete sürüklüyor” gibi.Tek başına bütün bir darbeler tarihini anlatır, ciltlerce kitabı bir satırda özetler.
 • Şehit Pilot Özkaya’nın ailesi haberi televizyondan öğrendi - ak parti
  Şehit Pilot Özkaya’nın ailesi haberi televizyondan öğrendi25.02.2015
  GündemMalatya'da dün düşen iki RF- 4E tipi uçakta şehit olan askerlerin baba ocaklarına ateş düştü.Şehit Hava Pilot Yüzbaşı Onur Özkaya'nın ailesi acı haberi vermeye gelen askerlere, kazayı televizlondan öğrendiklerini söyledi.Şehit Kurmay Binbaşı Salih Sezer’in babası Mehmet ile annesi Ayşe Sezer, yetkililer tarafından evlerinden alınarak askeri uçakla Malatya’ya götürüldü.Şehit Üsteğmen Zeynel Özgür Özbahçeçi’nin ise cuma günü babaannesini son yolculuğuna uğurladığı ortaya çıktı.
 • Gezici Araştırma şirketine Maliye incelemesi - ak parti
  Gezici Araştırma şirketine Maliye incelemesi25.02.2015
  EkonomiGezici Araştırma Şirketi’nin yaptığı kamuoyu yoklaması sonuçlarını 23 Şubat’ta açıklamasından 2 gün sonra Maliye müfettişleri tarafından denetime alınmasının yankıları sürüyor.
 • Seçim afişi ile sosyal medyayı salladı - ak parti
  Seçim afişi ile sosyal medyayı salladı25.02.2015
  GündemSeçim afişi ile sosyal medyada paylaşım rekorları kıran AK Parti Konya Milletvekili aday adayı Osman Yavuz, "Ecdadımıza saygıdan böyle bir kıyafetle ilan verdim.Büyük ilgi gördü.Telefonlarım susmuyor.Başımdaki börk Ertuğrul Gazi'nin de aralarında olduğu Selçuklu sultanlarının, savaşçıların taktığından.Tabii ki demokrasinin gerektirdiği şekilde normal kıyafetlerle olan fotoğraflarım da var" dedi.
 • Ağabey AK Parti'den, kardeşi CHP'den - ak parti
  Ağabey AK Parti'den, kardeşi CHP'den25.02.2015
  EgeAYDIN'ın Nazilli İlçesi'nde, Hakan Çağlar Erürker ile kız kardeşi Ferda Çağlar Erkut, farklı partilerden milletvekili aday adayı oldu.Erürken, farklı partilerden aday olmalarının demokratik seçimleri olduğunu belirtip, "Herkesin tercihine saygı duyuyorum" dedi.
 • "Uşak'ta kadınların desteği ile 3-0 olacak" - ak parti
  "Uşak'ta kadınların desteği ile 3-0 olacak"25.02.2015
  EgeAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, kadınların desteği ile Uşak'ta genel seçimlerde 3 milletvekili çıkaracaklarını iddia etti.
içinde

Ak Parti


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz