Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER479Mehmet Y. YILMAZ166Oktay EKŞİ148Emin ÇÖLAŞAN119Yalçın DOĞAN106Taha AKYOL88Sedat ERGİN86Fatih ALTAYLI77Ertuğrul ÖZKÖK44Mehmet Ali BİRAND42Şükrü KÜÇÜKŞAHİN41İsmet BERKAN37Fatih ÇEKİRGE36Ferai TINÇ34Cüneyt ÜLSEVER33Tufan TÜRENÇ33Ahmet HAKAN32Ayşe ARMAN32Oya ARMUTÇU32Erdal SAĞLAM26Gila BENMAYOR24Sevil ATASOY24Enis BERBEROĞLU23Özdemir İNCE21Cengiz ÇANDAR20Yılmaz ÖZDİL19Şükrü KIZILOT18Doğan HIZLAN15Kurthan FİŞEK14Bekir COŞKUN13Muharrem SARIKAYA13Tolga TANIŞ13Murat BARDAKÇI12Akif BEKİ11Deniz SİPAHİ11Melis ALPHAN11Vahap MUNYAR11Ayşe ARAL9Doğan ULUÇ9Gülçin TELCİ9Güzin Abla8Soner YALÇIN8Cengiz SEMERCİOĞLU7Erman TOROĞLU7Mümtaz SOYSAL7İlter TÜRKMEN7Kanat ATKAYA6Nuran ÇAKMAKÇI6Yorgo KIRBAKİ6İsmet SOLAK6İzzet ÇAPA6Ayçe DİKMEN5Banu ŞEN5Erkan ÇELEBİ5Eyüp CAN5Eyüp Can - Referans5Hüseyin YAYMAN5Rauf TAMER5Uğur DÜNDAR5Yener SÜSOY5Zeynep ATİKKAN5Ayşegül DOMANİÇ YELÇE4Ebru ÇAPA4Erdal İPEKEŞEN4Oya BERBEROĞLU4Ali Atıf BİR3Ayşe ÖZEK KARASU3Banu TUNA3Erdal KAPLANSEREN3Nilüfer KAS3Serdar TURGUT3Sezai Bayar3Tolga Tanış3Yurtsan ATAKAN3İrem Köker3Abdulkadir SELVİ2Abdülkadir Küşin2Aylin Anne2Deniz Gürel2Dursun GÜNDOĞDU2Ercan KUMCU2Erdinç Çelikkan2Haluk KALAFAT2M. Rauf Ateş2Memet ESER2Mesude ERŞAN2Pakize SUDA2Pako'nun Sayfası2Rahmi TURAN2Reşit ÇAĞLAYANGİL2Uğur CEBECİ2Verda ÖZER2Yaşar SÖKMENSÜER2Yonca TOKBAŞ2Abdülkadir SELVİ1Ahmet ALTAN1Arzu Çakır Morin1Aydın CANDABAK1Aynur TARTAN1Ayşe ARAL - Kelebek1

Adalet Bakanligi

Adalet Bakanligi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Adalet Bakanligi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14.488 Adalet Bakanligi haberi bulunmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti hükûmetine bağlı olarak çalışan ve yargı işlerinden sorumlu olan bakanlık. Mevcut hükûmetin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dır.


Adalet Bakanlığının görevleri, 29 Mart 1984 gün ve 2992 sayılı Adalet Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun 2. maddesinde sayılmıştır. Buna göre Adalet Bakanlığı'nın bazı görevleri şunlardır:

- Kanunlarda kurulması öngörülen mahkemeleri açmak ve teşkilatlandırmak, ceza infaz ve ıslah kurumları, icra ve iflas daireleri gibi her derece ve türdeki adalet kurumlarını planlamak, kurmak ve idari görevleri yönünden gözetim ve denetimini yapmak ve geliştirmek,
- Bir mahkemenin kaldırılması veya yargı çevresinin değiştirilmesi konularında Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna teklifte bulunmak,
- Kamu davasının açılması ile ilgili olarak kanunların Adalet Bakanına verdiği yetkinin kullanılması ile ilgili çalışma ve işlemleri yapmak,
- Avukatlık ve Noterlik Kanunlarının Bakanlığa verdiği görevleri yapmak,
- Adli sicilin tutulması ile ilgili hizmetleri yürütmek
- Türk Ticaret Kanunu ile Ticaret Sicili Tüzüğünün Bakanlığa verdiği görevleri yapmak,
- Adalet hizmetlerine ilişkin konularda, yabancı ülkelerle ilgili işlemleri yerine getirmek,
- Adalet hizmetleriyle ilgili konularda, gerekli araştırmalar ve hukuki düzenlemeleri yapmak, görüş bildirmek,
- Bakanlıklarca hazırlanan kanun ve kanun hükmünde kararname taslaklarının Bakanlığa gönderilmesinden önce Türk hukuk sistemine ve kanun yapmak tekniğine uygunluğunu incelemek,
- İlgili mevzuat hükümlerine göre infaz ve ıslah işlerini düzenlemek,
- İcra ve İflas daireleri vasıtasıyla, icra ve iflas işlemlerini yürütmek,
- Kanunlarla verilen diğer görevleri yapmak.

Ceza hukuka ile özel (medeni) hukuktaki gelişmeleri izleyerek gerekli kanun tasarılarını hazırlar, genel ceza ve tevkif evleri, iş esası üzerine kurulu, cezaevleri, iş yurtları ve ıslahevleri açar, bunların yönetim şeklini düzenler. Hükümlü ve tutukluların bakılmasını, barındırılmasını, okutulmasını ve çalıştırılmasını sağlar. Ceza mahkemelerinin verdikleri hükümleri kesinleştikten sonra yerine getirir. Avukatlık izin belgesi verir. Noterlikler kurar. Bu iki meslekten olanları denetler. Adli Tıp müessesesi de bu bakanlığa bağlıdır. Adalet bakanlığı merkez örgütünde Hukuk İşleri Genel müdürlüğü, Ceza İşleri Genel müdürlüğü, Ceza ve Tevkif Evleri Genel müdürlüğü ve her bakanlıkta olan daireler bulunmaktadır.

Adalet Bakanligi Haberleri

5 bin hakim ve savcı göreve başlatılacak

5 bin hakim ve savcı göreve başlatılacak

Adalet Bakanlığı, 5 bin 110 hakim ve savcıyı ağustos ayında göreve başlatmayı hedefliyor.

26.7.2016Gündem
Adalet Bakanlığı: İşkence iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır

Adalet Bakanlığı: İşkence iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır

Adalet Bakanlığından, Uluslararası Af Örgütünün iddialarına ilişkin, "Gözaltına alınanlara yönelik işkence iddiaları, kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devleti olup, olağanüstü hal koşullarında dahi yakalama ve gözaltı işlemleri, öncelikle insan haklarına ilişkin ulusal ve uluslararası hukuka uygun bir şekilde yerine getirilmektedir." açıklamasında bulunuldu.

25.7.2016Gündem
Bu bölümleri ilk üçte tercih edene para veriliyor

Bu bölümleri ilk üçte tercih edene para veriliyor

Bu yıl ziraat, orman ve su ürünleri programlarını tercih ederek yerleştirilecek ilk üç sıradaki öğrencilere eğitim süreleri boyunca burs verilecek. Burs miktarı aylık 600 lira olup, 12 ay boyunca ödenecek.

25.7.2016Eğitim
'Yenildik, kenara çekilelim' demeyecekler

'Yenildik, kenara çekilelim' demeyecekler

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, yeniden topyekün bir darbe tehdidi kalmadığını söyledi. Kurtulmuş, "Riskli gördüğümüz dört beş alan var. Bunları çok açık vatandaşlarımızla paylaşmamız lazım. Bir kere bu adamlar, ‘Tamam yenildik, kenara çekilelim’ demeyecekler. Bu maşayı kullanan unsurlar da 'Tamam siz bittiniz, sizi tarihin çöp tenekesine atıyoruz’ demeyecekler. Bu grubun üzerinden istifade edilebilecek her türlü istifadeyi elde etmek için çaba sarf edeceklerinde hiç kuşku yok. Bunlar da vazgeçmeyecek. Zaten ölümüne, delicesine bir darbe teşebbüsünde bulundular. Ama çok şükür, artık devlet bütün kurum ve kuruluşlarıyla normal işleyişine dönmüştür" dedi. Kurtulmuş, riskli gördüğün noktaları da açıkladı.

24.7.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan o kanunu onayladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan o kanunu onayladı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Yargıtay ve Danıştay'da değişiklik öngören düzenlemeyi onayladı.

23.7.2016Gündem
OHAL'de ilk kararname

OHAL'de ilk kararname

Olağanüstü Hal uygulamasının yürürlüğe girmesinin ardından ilk kararname yayınlandı. Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameyle, 35 sağlık kurum ve kuruluşu, bin 43 özel öğretim kurum ve kuruluşuyla özel öğrenci yurdu ve pansiyonu, bin 229 vakıf ve dernek, 19 sendika, federasyon ve konfederasyonla 15 vakıf yükseköğretim kurumu kapatıldı. Ayrıca gözaltı süresi de bir aya kadar uzatıldı. Kararnameye göre, görevden alınan memurlar bir daha kamuda istihdam edilmeyecek.

23.7.2016Gündem
‘Bilmiyorduk kınıyoruz, anlıyoruz’

‘Bilmiyorduk kınıyoruz, anlıyoruz’

ABD Başkanı Obama, Türkiye’deki darbe girişimi sonrası ilk kez kapsamlı bir açıklama yaparak, ABD’nin darbede rolü olduğuna ilişkin iddiaları reddetti ve Fetullah Gülen için Türkiye’den kanıt isteyip, darbe sonrası Ankara’nın aldığı önlemlerin hukuk, adaletin temel kuralları ve özgürlüğün galip gelmesini sağlayacağını umduğunu belirtti.

22.7.2016Dünya
Bakan Bozdağ'dan flaş açıklamalar

Bakan Bozdağ'dan flaş açıklamalar

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, darbe girişimi kapsamındaki davaya ilişkin "Davanın, Ankara'daki duruşma salonlarında görülme imkanı yok. Bakanlık olarak bu açıdan tedbir aldık, yargılamanın yeri Sincan ilçesi sınırlarında olacak" dedi.

22.7.2016Gündem
KickAssTorrents kapatıldı, patronu tutuklandı

KickAssTorrents kapatıldı, patronu tutuklandı

Tüm dünyada ünlü Torrent sitesi KickAssTorrents, aldığı bu büyük yarayla muhtemelen tarihe karıştı.

22.7.2016Teknoloji
ABD’den Türkiye’ye çok kritik Gülen teklifi

ABD’den Türkiye’ye çok kritik Gülen teklifi

ABD yönetimi, darbe girişimi sonrası Ankara’ya yaptığı soruşturma için teknik destek sağlama önerisinden sonra ikinci bir kritik teklifte daha bulundu. Washington, Fetullah Gülen’in iade başvurusuna yardım edecek, Dışişleri ve Adalet Bakanlığı mensuplarından oluşacak karma bir özel ekip kurulup Ankara’ya yollanabileceğini belirtti.

22.7.2016Dünya
ABD 1 milyar dolara el koyacak

ABD 1 milyar dolara el koyacak

ABD savcılar Malezya ulusal varlık fonundan çalındığını düşündükleri 1 milyar dolardan fazla değeri olan varlığı el koymaya çalışıyorlar.

21.7.2016Ekonomi
ABD'den flaş Gülen açıklaması

ABD'den flaş Gülen açıklaması

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'den Fetullah Gülen'in iadesine ilişkin açıklama geldi.

20.7.2016Dünya
Fethullah Gülen'in iade dosyasının ayrıntıları ortaya çıktı

Fethullah Gülen'in iade dosyasının ayrıntıları ortaya çıktı

Hürriyet, Fethullah Gülen’in iadesi için dün ABD Adalet Bakanlığı’na elektronik ortamda gönderilen 4 dosyanın ayrıntılarına ulaştı. İade talebinde, Pensilvanya’daki adresi de verilen Gülen için iade amacıyla 60 güne kadar geçici tutuklama talebinde bulunuldu.

20.7.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Obama ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Obama ile görüştü

Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) elebaşı Fethullah Gülen'in iadesiyle ilgili resmi başvurunun kendilerine ulaştığını ve değerlendirme sürecinin başladığını bildirdi. ABD Başkanı Obama görüşmede, darbe girişimini soruşturmakta olan Türk makamlarıyla her türlü işbirliğine hazır olduklarını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletti.

19.7.2016Dünya
ABD'ye Gülen için tutuklama talebi

ABD'ye Gülen için tutuklama talebi

Türkiye’nin ABD’den Fethullah Gülen’in iadesinin yanında 60 güne kadar geçici olarak tutuklanmasını talep ettiği öğrenildi.

19.7.2016Gündem
Anadolu Adalet Sarayı'nda 86 hakim ve savcı gözaltında

Anadolu Adalet Sarayı'nda 86 hakim ve savcı gözaltında

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe girişimine ilişkin haklarında soruşturma başlatılan 110 hakim ve savcıdan 86'sı gözaltına alındı. gözaltına alınan hakim ve savcılar arasında eski HSYK 1. Daire Başkanı ve Anadolu İş Mahkemesi Hakimi olan İbrahim Okur, eski Ankara Cumhuriyet Başsavcısı ve Anadolu Cumhuriyet Savcısı İbrahim Ethem Kuriş de var.

19.7.2016Gündem
En yetkili ağız açıkladı: Darbeciler hafta sonu gözaltına alınacaktı

En yetkili ağız açıkladı: Darbeciler hafta sonu gözaltına alınacaktı

İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato, darbe girişiminde yer aldiği ileri sürülen aralarında Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse, Albay Mehmet Oğuz Akkuş, generallerin de bulunduğu çok sayıda kişinin Pararlel yapının ordudaki örgütlenmesi soruşturmasının ikinci dalgasında gözaltına alınacağını söyledi.

19.7.2016Gündem
ABD Büyükelçisi John Bass'ten 'Fethullah Gülen' açıklaması

ABD Büyükelçisi John Bass'ten 'Fethullah Gülen' açıklaması

ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass Türkiye'de yaşanan darbe girişimi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bass, Gülen'i iadesi ve sosyal medyadaki 'Fethullah Gülen' iddialarına da yanıt verdi. Bass, "Şahsıma atfedilen ve Türkiye’nin demokratik yöntemlerle seçilmiş hükümetine saygısızlık izlenimi uyandıran birtakım gerçek dışı sözlerin, çoğunlukla Fethullah Gülen’e sempati duyduğu düşünülen kullanıcılar tarafından sosyal medyada yayılmakta olduğundan haberdarım" dedi.

18.7.2016Dünya
Sağlık çalışanlarının izinleri iptal

Sağlık çalışanlarının izinleri iptal

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu'nun, tüm ülke genelindeki sağlık çalışanlarının idari izinlerini iptal ettiği öğrenildi.

18.7.2016Ekonomi
‘İmalar zararlı’

‘İmalar zararlı’

Türk hükümeti mensuplarının darbeden ABD’nin sorumlu olduğu yönündeki açıklamalarının ardından ABD Dışişleri Bakanı Kerry, iddiaların yanlış olduğu, ikili ilişkilere zarar verdiği uyarısında bulundu. Bir gün içinde Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile üç kez görüşen Kerry, ayrıca olayların arkasında Gülen’in olduğuna dair şimdiye kadar bir kanıta rastlamadıklarını belirtti.

17.7.2016Dünya
Gülen 1 numaralı şüpheli oldu

Gülen 1 numaralı şüpheli oldu

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 15 Temmuz’da gerçekleşen darbe girişimine ilişkin iki ana soruşturma başlattı. Biri askeri personel diğeri hakim ve savcılara yönelik iki soruşturmanın da bir numaralı şüphelisi Fethullah Gülen. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu ile birlikte bazı başsavcıvekillerinin yaptığı toplantı sonrasında soruşturmalara bakacak savcılar da bugün belirlendi.

17.7.2016Gündem
Dakika dakika darbe girişimi - 15-16 Temmuz 2016

Dakika dakika darbe girişimi - 15-16 Temmuz 2016

İşte 15 Temmuz 2016 gecesi başlayan ve ertesi güne sarkan darbe girişiminde dakika dakika gelişmeler:

16.7.2016Gündem
Fetullah Gülen'in iade dosyası Adalet Bakanlığı'nda

Fetullah Gülen'in iade dosyası Adalet Bakanlığı'nda

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına" (FETÖ/PDY) yönelik ana soruşturmanın şüphelisi Fetullah Gülen'in iadesi için hazırlanan dosya, ABD adli makamlarına iletilmek üzere Adalet Bakanlığına ulaştı.

15.7.2016Gündem
Alaattin Çakıcı Bolu F Tipi Cezaevi’ne sevk edildi

Alaattin Çakıcı Bolu F Tipi Cezaevi’ne sevk edildi

Edirne F Tipi Cezaevi’nde bulunan Alaattin Çakıcı, Bolu F Tipi Cezaevi’ne sevk edildi.

15.7.2016Gündem
Mustafa Sarıgül ve Emir Sarıgül'e hapis talebi

Mustafa Sarıgül ve Emir Sarıgül'e hapis talebi

Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve oğlu Emir Sarıgül hakkında, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü’nün suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturma tamamlandı.

14.7.2016Gündem
AYM’den çocuk istismarında ikinci iptal

AYM’den çocuk istismarında ikinci iptal

ANAYASA Mahkemesi (AYM) TCK’nın 103/1 fıkrasında 15 yaşını tamamlamamış çocuğa karşı gerçekleştirilen her türlü cinsel davranışın “cinsel istismar” sayılacağına ilişkin hükmü 6’ya karşı 7 oyla kılpayı iptal etti.

14.7.2016Gündem
Dehşet anlarını Facebook'tan canlı yayınladı

Dehşet anlarını Facebook'tan canlı yayınladı

ABD'nin Minnesota eyaletinde siyah bir adam, aracının içinde polis tarafından vurularak öldürüldü. Kız arkadaşı, 32 yaşındaki adamın vurulmasının ardından yaşananları cep telefonuyla kaydederek, Facebook'tan canlı yayın yaptı.

7.7.2016Dünya
İstanbul Barosu Başkanı Kocasakal'dan o taslak için kritik eleştiriler

İstanbul Barosu Başkanı Kocasakal'dan o taslak için kritik eleştiriler

İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, iş davalarında arabulucunun zorunlu hale getirilmesinin bir dizi soruna yol açacağını belirtti. Başkan Kocasakal, tasarıda yer alan düzenlemeler ile, yargının özelleştirilmesinin yolunun açıldığına işaret etti. Kocasakal, tasarı ile tazminatlarda zaman aşımı süresinin 10 yıldan 2 yıla indirilmesinin de çalışanların lehine olmadığını belirtti.

7.7.2016Ekonomi
ABD Adalet Bakanlığı Clinton'ı suçsuz buldu

ABD Adalet Bakanlığı Clinton'ı suçsuz buldu

ABD Adalet Bakanı Loretta Lynch, Demokrat Parti başkan aday adayı Hillary Clinton’ın dışişleri bakanlığı döneminde elektronik yazışmalar için özel e-posta adresini kullanması hakkında başlatılan soruşturmanın sona erdiğini ve onun suçsuz bulunduğunu belirtti.

7.7.2016Dünya
Cinayetin azmettiricisinin izi Ukrayna’da bulundu

Cinayetin azmettiricisinin izi Ukrayna’da bulundu

Hurriyet.com.trÇeçen İçkerya Devleti Fahri Konsolosu Medet Önlü cinayetinin azmettiricisi olarak aranan Rizvan Ezbulatov’un izi Ukrayna’da ortaya çıktı.

6.7.2016Gündem
FBI: Clinton aşırı dikkatsiz

FBI: Clinton aşırı dikkatsiz

Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Demokrat başkan adayı Hillary Clinton'ın, ABD Dışişleri Bakanı olduğu dönemde kişisel e-mail hesabı üzerinden devlete ait gizli bilgiler içeren yazışmalar yaptığını bildirdi.

5.7.2016Dünya
Irak’ta kanlı saldırının hükümlüleri idam edildi

Irak’ta kanlı saldırının hükümlüleri idam edildi

Irak'ın başkenti Bağdat'ta meydana gelen saldırıların hükümlüleri asılarak idam edildi. İdamlar devlet televizyonundan yayınlandı.

5.7.2016Dünya
CHP ve HDP liderlerinin fezlekesi savcılıkta

CHP ve HDP liderlerinin fezlekesi savcılıkta

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da aralarında bulunduğu 9 milletvekili hakkında hazırlanan 14 fezleke, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığına ulaştı.

3.7.2016Gündem
Yargıda yeni düzenleme kabul edildi

Yargıda yeni düzenleme kabul edildi

Yüksek yargıda düzenlemeler içeren Danıştay Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

1.7.2016Gündem
15 yaşındaki kızı intihara sürüklemekle suçlanıyor

15 yaşındaki kızı intihara sürüklemekle suçlanıyor

Kanadalı 15 yaşındaki Amanda Todd’u, dört sene önce internetten kaydettiği cinsel içerikli görüntüleriyle tehdit ederek, intihar etmesine yol açmakla suçlanan Türkiye kökenli Hollanda vatandaşı Aydın Çoban, Kanada’ya iade edilebilecek. Amsterdam Mahkemesi’ndeki duruşmada, Çoban’ın devam eden yargılamasının bitiminde Kanada’ya iade edilebileceği kararlaştırıldı.

29.6.2016Avrupa
Kanada'ya iade edilebilir

Kanada'ya iade edilebilir

Kanadalı 15 yaşındaki Amanda Todd’u, 4 sene önce internetten kaydettiği cinsel içerikli görüntüleriyle tehdit ederek, genç kızın intihar etmesine yol açmakla suçlanan Türk kökenli Hollanda vatandaşı Aydın Çoban, Kanada’ya iade edilebilecek.

28.6.2016Dünya
Alparslan Çelik'in tahliyesine daha var

Alparslan Çelik'in tahliyesine daha var

Adalet Bakanlığı kaynakları Alpaslan Çelik'in 8 Haziran 2017 tarihine kadar hapiste kalacağını açıkladı.

28.6.2016Ege
Alparslan Çelik'in tahliyesine daha var

Alparslan Çelik'in tahliyesine daha var

Adalet Bakanlığı kaynakları Alpaslan Çelik'in 8 Haziran 2017 tarihine kadar hapiste kalacağını açıkladı.

28.6.2016Gündem
Emisyon skandalı: Volkswagen '15 milyar dolar ceza ödeyecek'

Emisyon skandalı: Volkswagen '15 milyar dolar ceza ödeyecek'

Araçların egzoz emisyon değerlerini manipüle etmesi nedeniyle Volkswagen hakkında ABD'de açılan davada, yol açtığı zararlara karşılık Alman otomotiv devinin 15 milyar dolar ceza ödemeyi kabul ettiği bildirildi.

28.6.2016Ekonomi
Ebru Gündeş’e zorla getirme kararı

Ebru Gündeş’e zorla getirme kararı

Beykoz Kanlıca’daki yalılarında, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na aykırı tadilat yaptırdığı iddiasıyla Ebru Gündeş için zorla getirilme kararı verildi. New York'ta tutuklu bulunan Zarrab için ise ABD'ye dosya gönderilecek

24.6.2016Gündem
Emisyon skandalı VW’ye 10.2 milyar dolara mal olacak

Emisyon skandalı VW’ye 10.2 milyar dolara mal olacak

Volkswagen’in (VW) ABD’de emisyon testi manipülasyonundan kaynaklanan tazminat talepleri, tamir masrafları ve yasal cezalar için 10 milyar dolardan fazla ödeme yapacağı bildirildi.

24.6.2016Avrupa
Volkswagen'a 10.2 milyar dolarlık ceza

Volkswagen'a 10.2 milyar dolarlık ceza

Alman otomotiv devi Volkswagen'in (VW) ABD'de emisyon testi manipülasyonundan kaynaklanan tazminat talepleri, tamir masrafları ve yasal cezalar için 10 milyar dolardan fazla ödeme yapacağı bildirildi.

23.6.2016Ekonomi
Canlı bombanın cenazesine giden vekilin dosyası savcılıkta

Canlı bombanın cenazesine giden vekilin dosyası savcılıkta

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da aralarında bulunduğu 9 HDP milletvekili hakkındaki 25 fezleke, Van Cumhuriyet Başsavcılığına ulaştı. Fezlekeler arasında, Ankara'daki terör saldırısını gerçekleştiren terörist için kurulan taziye çadırını ziyaret eden HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk hakkında hazırlanan dosya da bulunuyor.

22.6.2016Gündem
HDP milletvekilleri ifadeye çağrıldı

HDP milletvekilleri ifadeye çağrıldı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Muş milletvekilerimiz Ahmet Yıldırım ve Burcu Çelik Özkan ifadeye çağrıldı. Ama tabi arkadaşlarımız ifade vermeye gitmeyecek" dedi.

22.6.2016Gündem
Milletvekilleri dokunulmazlıkta söz artık yargının

Milletvekilleri dokunulmazlıkta söz artık yargının

Adalet Bakanlığı, TBMM tarafından iletilen 139 milletvekili hakkındaki 682 dosyanın tamamını ilgili savcılıklara gönderdi. Çeşitli suçlardan 152 milletvekili hakkında hazırlanan 799 dosya önümüzdeki günlerde açılacak

22.6.2016Gündem
O fezlekeler Diyarbakır'a gönderildi

O fezlekeler Diyarbakır'a gönderildi

MİLLETVEKİLİ dokunulmazlıklarını kaldıran Anayasa değişikliği teklifinin kabul edilmesi sürecinde Adalet Bakanlığı'nda bulunan ve henüz meclise sevk edilmeyen HDP milletvekillerine ait 30 fezleke, işlem yapılmak üzere Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi.

21.6.2016Gündem
Cinsel saldırılarda cezalar artacak

Cinsel saldırılarda cezalar artacak

Almanya’da cinsel suçlarda cezaları artırmayı öngören yasa tasarısı üzerinde uzlaşma sağlandı.

19.6.2016Avrupa
Alaattin Çakıcı’ya bir darbe daha

Alaattin Çakıcı’ya bir darbe daha  

Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı İnfaz Kurumu’nda hükümlü olan Alaattin Çakıcı, Cumhurbaşkanı, eski Adalet Bakanı ve Cumhuriyet savcısına hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davadan toplam 3 yıl 7 ay hapis cezasına mahkum oldu.

18.6.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Bağımsız yargı

Bağımsız yargı

AVRUPA İnsan Hakları Mahkemesi’nde Büyük Daire on gün kadar önce, 23 Haziran’da Macaristan’da siyasi iktidarın yüksek yargıya müdahalesi konusunda fevkalade önemli bir karar verdi.

3.7.2016Haber Yazıları
Boşuna seviniyorsunuz

Boşuna seviniyorsunuz

BİRLEŞİK Krallık seçmenlerinin çoğunluğunun AB’den ayrılma kararı vermesi, bizim İslamcılarda da tatlı bir sevinç yaratmışa benziyor.

27.6.2016Haber Yazıları