MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER506Mehmet Y. YILMAZ177Oktay EKŞİ151Emin ÇÖLAŞAN132Yalçın DOĞAN106Taha AKYOL99Sedat ERGİN89Fatih ALTAYLI83Ertuğrul ÖZKÖK54Şükrü KÜÇÜKŞAHİN45Mehmet Ali BİRAND43Ferai TINÇ40Fatih ÇEKİRGE39İsmet BERKAN39Ayşe ARMAN36Tufan TÜRENÇ36Ahmet HAKAN35Cüneyt ÜLSEVER33Oya ARMUTÇU33Erdal SAĞLAM28Gila BENMAYOR26Özdemir İNCE24Sevil ATASOY24Enis BERBEROĞLU23Tolga TANIŞ22Cengiz ÇANDAR20Yılmaz ÖZDİL19Doğan HIZLAN18Şükrü KIZILOT18Bekir COŞKUN15Murat BARDAKÇI15Akif BEKİ15Kurthan FİŞEK14Muharrem SARIKAYA13Vahap MUNYAR13Melis ALPHAN13Deniz SİPAHİ12Murat Yetkin11Gülçin TELCİ10Ayşe ARAL10Doğan ULUÇ9Erkan ÇELEBİ9Abdulkadir SELVİ9Güzin Abla8Soner YALÇIN8İlter TÜRKMEN7Kanat ATKAYA7Mümtaz SOYSAL7Yener SÜSOY7Erman TOROĞLU7Cengiz SEMERCİOĞLU7İsmet SOLAK6Yorgo KIRBAKİ6Nuran ÇAKMAKÇI6Banu ŞEN6İzzet ÇAPA6Rauf TAMER5Uğur DÜNDAR5Zeynep ATİKKAN5Ayçe DİKMEN5Eyüp CAN5Eyüp Can - Referans5Ayşegül DOMANİÇ YELÇE5Hüseyin YAYMAN5Oya BERBEROĞLU4Uğur CEBECİ4Deniz BAYRAMOĞLU4Ebru ÇAPA4Erdal İPEKEŞEN4Emel Armutçu4İrem Köker4Serdar TURGUT3Yurtsan ATAKAN3 Ali Atıf BİR3Banu TUNA3Erdal KAPLANSEREN3Nilüfer KAS3Sezai Bayar3Ayşe ÖZEK KARASU3Deniz Gürel3Deniz Zeyrek3Burak KÜNTAY3Ercan KUMCU2Dursun GÜNDOĞDU2Pakize SUDA2Reşit ÇAĞLAYANGİL2Abdülkadir Küşin2Pako'nun Sayfası2Mesude ERŞAN2Yaşar SÖKMENSÜER2Haluk KALAFAT2Rahmi TURAN2Yonca TOKBAŞ2Muammer ELVEREN2M. Rauf Ateş2Noyan Doğan2Memet ESER2Erdinç Çelikkan2Aylin Anne2Verda ÖZER2

Adalet Bakanligi

Adalet Bakanligi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Adalet Bakanligi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 20.958 Adalet Bakanligi haberi bulunmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti hükûmetine bağlı olarak çalışan ve yargı işlerinden sorumlu olan bakanlık. Mevcut hükûmetin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dır.


Adalet Bakanlığının görevleri, 29 Mart 1984 gün ve 2992 sayılı Adalet Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun 2. maddesinde sayılmıştır. Buna göre Adalet Bakanlığı'nın bazı görevleri şunlardır:

- Kanunlarda kurulması öngörülen mahkemeleri açmak ve teşkilatlandırmak, ceza infaz ve ıslah kurumları, icra ve iflas daireleri gibi her derece ve türdeki adalet kurumlarını planlamak, kurmak ve idari görevleri yönünden gözetim ve denetimini yapmak ve geliştirmek,
- Bir mahkemenin kaldırılması veya yargı çevresinin değiştirilmesi konularında Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna teklifte bulunmak,
- Kamu davasının açılması ile ilgili olarak kanunların Adalet Bakanına verdiği yetkinin kullanılması ile ilgili çalışma ve işlemleri yapmak,
- Avukatlık ve Noterlik Kanunlarının Bakanlığa verdiği görevleri yapmak,
- Adli sicilin tutulması ile ilgili hizmetleri yürütmek
- Türk Ticaret Kanunu ile Ticaret Sicili Tüzüğünün Bakanlığa verdiği görevleri yapmak,
- Adalet hizmetlerine ilişkin konularda, yabancı ülkelerle ilgili işlemleri yerine getirmek,
- Adalet hizmetleriyle ilgili konularda, gerekli araştırmalar ve hukuki düzenlemeleri yapmak, görüş bildirmek,
- Bakanlıklarca hazırlanan kanun ve kanun hükmünde kararname taslaklarının Bakanlığa gönderilmesinden önce Türk hukuk sistemine ve kanun yapmak tekniğine uygunluğunu incelemek,
- İlgili mevzuat hükümlerine göre infaz ve ıslah işlerini düzenlemek,
- İcra ve İflas daireleri vasıtasıyla, icra ve iflas işlemlerini yürütmek,
- Kanunlarla verilen diğer görevleri yapmak.

Ceza hukuka ile özel (medeni) hukuktaki gelişmeleri izleyerek gerekli kanun tasarılarını hazırlar, genel ceza ve tevkif evleri, iş esası üzerine kurulu, cezaevleri, iş yurtları ve ıslahevleri açar, bunların yönetim şeklini düzenler. Hükümlü ve tutukluların bakılmasını, barındırılmasını, okutulmasını ve çalıştırılmasını sağlar. Ceza mahkemelerinin verdikleri hükümleri kesinleştikten sonra yerine getirir. Avukatlık izin belgesi verir. Noterlikler kurar. Bu iki meslekten olanları denetler. Adli Tıp müessesesi de bu bakanlığa bağlıdır. Adalet bakanlığı merkez örgütünde Hukuk İşleri Genel müdürlüğü, Ceza İşleri Genel müdürlüğü, Ceza ve Tevkif Evleri Genel müdürlüğü ve her bakanlıkta olan daireler bulunmaktadır.

Adalet Bakanligi Haberleri

HDP’li tutuklu vekilin çocuğunun cezaevine alınmasına izin

HDP’li tutuklu vekilin çocuğunun cezaevine alınmasına izin

Adalet Bakanlığı Ceza Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü Ankara Sincan Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP Muş Milletvekili Burcu Çelik’in, 3 yaşındaki kızı Asmin Mira’yı yanına almak için yaptığı başvuruya onay verdi. Bakanlığın izni ile Çelik, 3 yaşındaki kızını cezaevinde yanına alabilecek.

24.5.2017Gündem
ABD, Fiat Chrysler aleyhine dava açtı

ABD, Fiat Chrysler aleyhine dava açtı

ABD hükümeti, otomobil üreticisi Fiat Chrysler FCHA.MI aleyhine 2014 yılından bu yana satılan 104 bin adet dizel motorlu araçta gizli yazılım kullanarak egzoz emisyon kontrollerinden kaçtığı gerekçesiyle dava açtı.

24.5.2017Ekonomi
Emisyon skandalı yayılıyor: Fiat Chryslere dava açıldı

Emisyon skandalı yayılıyor: Fiat Chrysler'e dava açıldı

ABD Adalet Bakanlığı, otomotiv şirketi Fiat Chrysler'e emisyon kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle dava açıldığını duyurdu.

23.5.2017Ekonomi
Kızını da cezaevine istedi

Kızını da cezaevine istedi

SİNCAN Cezaevi’nde tutuklu olan HDP Muş Milletvekili Burcu Çelik, kızı Asmin’in her gün ağladığını belirterek çocuğunu yanına almak için başvurdu.

23.5.2017Gündem
Bakanlık, CHPli İlgezdinin soru önergesini yanıtladı: Ceza ve infaz kurumlarında 516 kadın, çocuğuyla kalıyor

Bakanlık, CHP'li İlgezdi'nin soru önergesini yanıtladı: Ceza ve infaz kurumlarında 516 kadın, çocuğuyla kalıyor

Bakanlık, CHP'li İlgezdi'nin soru önergesini yanıtladı: Ceza ve infaz kurumlarında 516 kadın, çocuğuyla kalıyor

23.5.2017Ankara
Eski hükümlüler ilkyardımı öğrendi

Eski hükümlüler ilkyardımı öğrendi

Eski hükümlüler ilkyardımı öğrendi

23.5.2017Manisa
Cezaevinde üretilen lambalar 81 ile gönderiliyor

Cezaevinde üretilen lambalar 81 ile gönderiliyor

Cezaevinde üretilen lambalar 81 ile gönderiliyor

23.5.2017Hatay
‘Amerikan ordusu titiz davranmalı’

‘Amerikan ordusu titiz davranmalı’

Hürriyet’e konuşan ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi James Jeffrey, Washington’ın YPG’ye üç tür savaş malzemesi verdiğini söyledi. İlk grupta gece görüş gözlükleri, GPS vb cihazlar, ikinci grupta hafif zırhlı araçların olduğunu kaydeden Jeffrey, üçüncü gruptaki tanksavar ve havan toplarına dikkat çekti. Eski elçi, tanksavarların esas tehdit olduğunu söyleyerek, bu konuda Amerikan ordusunun titiz davranması gerektiğini belirtti.

22.5.2017Dünya
Uyuşmazlıklarda yeni çözüm yolu arabuluculuk

Uyuşmazlıklarda yeni çözüm yolu arabuluculuk

Uyuşmazlıklarda yeni çözüm yolu arabuluculuk

22.5.2017Ankara
Başsavcının Zen-ce projesine sahip çıkılıyor

Başsavcının Zen-ce projesine sahip çıkılıyor

Başsavcının Zen-ce projesine sahip çıkılıyor

22.5.2017Ankara
Venezuelada bir kişi üzerine benzin dökülerek yakıldı

Venezuela'da bir kişi üzerine benzin dökülerek yakıldı

Venezuela'da hükümet karşıtı gösterilerin 50'nci gününde şiddet olayları arttı. Cumartesi günkü eylemlerde bir kişi üzerine benzin dökülerek yakıldı, bir üniversite öğrencisi öldü. Başkent Caracas'taki gösterilerde üzerine benzin dökülen 21 yaşındaki Orlando Jose Figuera'nın vücudunun yüzde 80'inin yandığı bildirildi.

22.5.2017Dünya
Türk Alman Meslek Eğitim Borsası, Berlin’de yapıldı

Türk Alman Meslek Eğitim Borsası, Berlin’de yapıldı

Berlin Başkonsolosluğu ve Berlin İş Ajansı’nın ortaklaşa düzenlediği üçüncü Türk Alman Meslek Eğitim Borsası’na gençler büyük ilgi gösterdi.

21.5.2017Dünya
İşte HSK: 7 Haziran’da görevde

İşte HSK: 7 Haziran’da görevde

Adı değiştirilen ve üye sayısı 22’den 13’e düşürülen Hâkim ve Savcılar Kurulu, önceki gün Cumhurbaşkanı’nın da 4 üyeyi belirlemesiyle tamamlandı. Meclis’in seçtiği avukat Songül Yazar kurulun tek kadın üyesi. 

20.5.2017Gündem
Yalan haber ve nefrete çok ağır para cezası

Yalan haber ve nefrete çok ağır para cezası

Almanya’da Federal Meclis, Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan internette yalan haber ve nefret söylemi içeren paylaşımları kaldırmayan şirketlere 50 milyon euroya kadar para cezası öngören yasa tasarısını kabul etti.

20.5.2017Dünya
Aşırı sağcılardan Adalet Bakanlığı’na baskın girişimi

Aşırı sağcılardan Adalet Bakanlığı’na baskın girişimi

Federal Adalet Bakanı Heiko Maas’ın, Federal Meclis’te Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde nefret söylemi, iftira ve hakaret paylaşımlarının kaldırılması yönündeki yasa girişimini protesto eden ‘Identitären Bewegung’ adlı aşırı sağcı yaklaşık 50 kişilik bir grup bakanlık binasına girmeye çalıştı.

20.5.2017Dünya
ABD Başkanı Trumpın görevinden azledileceği öne sürüldü

ABD Başkanı Trump'ın görevinden azledileceği öne sürüldü

ABD Başkanı Donald Trump'ın görevinden azledilmesi ihtimaline karşı Beyaz Saray hukukçularının konuyla ilgili araştırma yaptığı iddia edildi.

20.5.2017Dünya
Trump için müthiş iddia... O isim için Delinin tekiydi dedi

Trump için müthiş iddia... O isim için 'Delinin tekiydi' dedi

ABD siyasetinde sular durulmuyor... Bu kez de New York Times gazetesi, Başkan Donald Trump’ın görevden aldığı FBI Başkanı James Comey için “delinin tekiydi” ifadesini kullandığını iddia etti. Üstelik Trump bu sözleri Rus Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüşürken söylemiş.

19.5.2017Dünya
13 kişilik HSK tamam

13 kişilik HSK tamam

16 Nisan’daki anayasa değişikliği ile üye sayısı 22’den 13’e, daire sayısı 3’ten 2’ye indirilen, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) olan adı Hâkimler ve Savcılar Kurulu olan HSK’ya, TBMM’nin seçtiği 7 üyenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan da dört üye seçti. Erdoğan HSK’ya, HSYK üyeliği sona eren Mehmet Yılmaz ve Halil Koç ile Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekili Hüseyin Şahin ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Mehmet Akif Ekinci’yi seçti. 

19.5.2017Gündem
Almanyada 50 kişiyle bakanlığa baskın girişimi: Merdivenle binaya girmeye çalıştılar

Almanya'da 50 kişiyle bakanlığa baskın girişimi: Merdivenle binaya girmeye çalıştılar

Almanya'da izinsiz gösteri yapan Identitaere Bewegung grubunun, Adalet Bakanlığı’na girmeye çalışması hareketli anların yaşanmasına sebep oldu.

19.5.2017Dünya
Grup CTE, Talasta konser verdi

Grup CTE, Talas'ta konser verdi

Grup CTE, Talas'ta konser verdi

19.5.2017Kayseri
Çankırının Orta ilçesine açık cezaevi ve süt işleme tesisi

Çankırı'nın Orta ilçesine açık cezaevi ve süt işleme tesisi

Çankırı'nın Orta ilçesine açık cezaevi ve süt işleme tesisi

19.5.2017Çankırı
Trumptan Rusyayla gizli anlaşma cevabı: Kendi adıma konuşuyorum...

Trump'tan 'Rusya'yla gizli anlaşma' cevabı: Kendi adıma konuşuyorum...

ABD Başkanı Donald Trump, ekibinin Rusya ile gizli bir anlaşmasının olmadığını savunarak Rusya’nın ABD seçimlerine karışması iddialarını soruşturmak için özel yetkili savcı atanmasını “ülkeyi bölmek” olarak niteledi. Trump, FBI Direktörünü seçmeye çok yakın olduğunu da belirtti.

18.5.2017Dünya
Kalabalık cezaevine ‘otel’li savunma

Kalabalık cezaevine ‘otel’li savunma

MECLİS İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’nun raporunda İstanbul, Kırıkkale, Eskişehir ve Balıkesir’deki 8 cezaevinde yoğunluk ve şikâyetlere yer verildi.

18.5.2017Gündem
Rusya iddialarını özel savcı araştıracak

Rusya iddialarını özel savcı araştıracak

ABD’de eski FBI başkanlarından, sert hukukçu kimliğiyle tanınan Robert Mueller, Rusya’nın başkanlık seçimlerine müdahalesi iddialarıyla ilgili soruşturmanın başına getirildi. Mueller’in atanmasıyla soruşturmanın daha ciddi bir safhaya girdiği yorumları yapılıyor.

18.5.2017Dünya
Trumpa yeni Rusya suçlaması

Trump'a yeni 'Rusya' suçlaması

Reuters haber ajansı, ABD Başkanı Donald Trump seçim kampanyası danışmanlarının en az 18 Rus yetkili ve Rus yönetimiyle yakın ilişkileri olan isimlerle ilişkileri olduğunu yazdı.

18.5.2017Dünya
AK Partili Vekil Tin o seçimi değerlendirdi

AK Partili Vekil Tin o seçimi değerlendirdi

AK Partili Vekil Tin o seçimi değerlendirdi

18.5.2017Denizli
Barış Yarkadaş: 9 aylık bebeği annesinden ayırıp hastaneye götürmek hangi vicdana sığar

Barış Yarkadaş: 9 aylık bebeği annesinden ayırıp hastaneye götürmek hangi vicdana sığar?

Barış Yarkadaş: 9 aylık bebeği annesinden ayırıp hastaneye götürmek hangi vicdana sığar?

18.5.2017Ankara
ABDde Rusya soruşturmasının başına eski FBI başkanı getirildi

ABD'de Rusya soruşturmasının başına eski FBI başkanı getirildi

ABD'de eski FBI Başkanı Robert Mueller, Rusya'nın başkanlık seçimlerine müdahalesi iddialarıyla ilgili soruşturmanın başına getirildi. Adalet Bakanı Başkan Yardımcısı Rod Rosenstein, soruşturmayı denetlemek için soruşturmaya alan dışından birinin getirilmesinin 'kamunun yararına olduğunu' söyledi.

18.5.2017Dünya
Başkanın özgürlük kararı

Başkan'ın özgürlük kararı

OHAL Komisyon Başkanlığı görevine getirilen Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş’in Diyarbakır’da görev yaptığı sırada önüne gelen bir davada çarpıcı bir karşı oy yazısı yazdığı ortaya çıktı.

17.5.2017Gündem
OHAL Komisyonu Başkanı Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş oldu

OHAL Komisyonu Başkanı Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş oldu

OHAL Komisyonu Başkanı Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş oldu

16.5.2017Ankara
OHAL komisyonu tamam

OHAL komisyonu tamam

BAŞBAKAN Binali Yıldırım dün partisinin grup toplantısında OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu üyelerinin belirlendiğini ve göreve başlayacağını açıkladı.

16.5.2017Gündem
Son dakika... OHAL Komisyonu Başkanı belli oldu

Son dakika... OHAL Komisyonu Başkanı belli oldu

Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş Komisyon Başkanı oldu.

16.5.2017Gündem
Mecliste yeniden: 330 ittifakı

Meclis'te yeniden: 330 ittifakı

Anayasa değişikliği sonrası yapısı değişen Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) için 13 üyeden 7’si bu hafta TBMM’de belirlenecek. Genel Kurul’da bugün yapılacak seçimin ilk turunda 367 oy şartı arandığından, AK Parti-MHP ittifakının ikinci turda 330 barajını tutturarak üyeleri seçmesi bekleniyor. CHP grubu oylamalara katılmayacak.

15.5.2017Gündem
Herkes Kitap Vakfı’ndan cezaevinde bulunan her kadın için bir kitap kampanyası

Herkes Kitap Vakfı’ndan "cezaevinde bulunan her kadın için bir kitap" kampanyası

Herkes Kitap Vakfı’ndan "cezaevinde bulunan her kadın için bir kitap" kampanyası

15.5.2017İstanbul
Başkan Trump FBI’a acele yeni şef arıyor

Başkan Trump FBI’a acele yeni şef arıyor

2016’daki başkanlık seçim kampanyasına Rusya’nın müdahil olup olmadığını araştıran Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) direktörü James Comey’i kovan ABD Başkanı Donald Trump, kısa sürede yeni atama niyetinde. Listede yaklaşık 12 aday var.

14.5.2017Dünya
Anayasa Mahkemesinin 25 yıl süren davada hak ihlali kararı

Anayasa Mahkemesi'nin 25 yıl süren davada 'hak ihlali' kararı

Anayasa Mahkemesi'nin 25 yıl süren davada 'hak ihlali' kararı

12.5.2017Bingöl
HSK için partili adaylar

HSK için partili adaylar

Meclis Anayasa-Adalet Karma Komisyonu, yeniden yapılandırılacak Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) için 7 üyenin seçileceği 21 kişilik aday portföyünü oluşturdu. AK Partili iki avukat ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin avukatı da listede yer aldı.

11.5.2017Gündem
Başsavcı Alper son yolculuğuna uğurlandı

Başsavcı Alper son yolculuğuna uğurlandı

Kazada hayatını kaybeden Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper'in cenazesi, Aydın'ın Söke ilçesinde toprağa verildi.

11.5.2017Gündem
Başsavcı Alper ve şoförü için adliyede tören (5)

Başsavcı Alper ve şoförü için adliyede tören (5)

Başsavcı Alper ve şoförü için adliyede tören (5)

11.5.2017Aydın
Ulucanlar Cezaevi Müzesi 1 milyonu devirdi

Ulucanlar Cezaevi Müzesi 1 milyonu devirdi

Altındağ Belediyesi’nin restore ederek, 2011’de ziyarete açtığı Ulucanlar Cezaevi Müzesi, 1 milyonu aşkın ziyaretçiyi ağırladı.

11.5.2017Ankara
Kazada ölen Başsavcı Alper ve şoförü için adliyede tören

Kazada ölen Başsavcı Alper ve şoförü için adliyede tören

Kazada ölen Başsavcı Alper ve şoförü için adliyede tören

11.5.2017Denizli
Şehit başsavcı Alper son yolculuğuna uğurlandı

Şehit başsavcı Alper son yolculuğuna uğurlandı

DENİZLİ’de dün sabah trafik kazasında yaşamını yitiren Cumhuriyet Başsavcısı 48 yaşındaki Mustafa Alper ve şoförü 57 yaşındaki Muzaffer Akşehirli için bugün adliyede tören düzenlendi. Törene katılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Başsavcı Alper’in darbe girişiminin başarısızlığa uğramasında büyük rol oynayan gizli kahramanlardan biri olduğunu söyledi.

11.5.2017Gündem
Adalet Bakanlığı heyetinden ABDde sürpriz görüşme

Adalet Bakanlığı heyetinden ABD'de sürpriz görüşme

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile ABD'ye gelen Adalet Bakanlığı heyetinin, Amerikalı muhataplarıyla Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in iadesine ilişkin görüşmelerine bugün de devam ettiği bildirildi. Heyet, dün yapılan 4 saatlik müzakerenin ardından bugün de 6 saat süren görüşmelerde bulundu.

10.5.2017Gündem
Demirtaşa ilk cezayı veren hakim FETÖden ihraç edilmiş

Demirtaş'a ilk cezayı veren hakim FETÖ'den ihraç edilmiş

Demirtaş'a ilk cezayı veren hakim FETÖ'den ihraç edilmiş

10.5.2017Diyarbakır
Washingtonda 4 saatlik Gülen görüşmesi

Washington'da 4 saatlik Gülen görüşmesi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile birlikte ABD'de bulunan Adalet Bakanlığı heyetinin, Amerikalı muhataplarıyla Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in iadesi sürecine ilişkin 4 saatlik bir görüşme gerçekleştirdiği bildirildi.

9.5.2017Dünya
Avukatlardan adliyede bölünme protestosu

Avukatlardan adliyede bölünme protestosu

Sıhhiye Ankara Merkez Adliyesi’ndeki tüketici, asliye hukuk ve sulh huhkuk mahkemlerini Dışkapı’daki ek binaya taşımasını protesto eden avukatlar bina önünde eylem yaptı. Ankara Barosu Başkanı Hakan Canduran, “Tüm mahkemeleri tek çatı altında toplayacak Başkent’te yakışır modern bir yeni adliye istiyoruz” dedi.

9.5.2017Ankara
Trafiğin çözümü toplu taşımada

Trafiğin çözümü toplu taşımada

Hürriyet Ankara’nın, üniversitelerle kenti buluşturan “Ankademi: Şehir ve üniversite” yazı dizisinin 10’uncu oturum adresi Başkent Üniversitesi oldu. Eskişehir Yolu üzerindeki hızlı gelişmeyle birlikte trafik sorununa dikkat çeken Rektör Ali Haberal, “Bu yoğun trafik sorununun çözümünde toplu taşımanın ön planda tutulması gerekir” dedi.

9.5.2017Ankara

Yazar Sonuçları

Gündemden kaçıp Tepeköye sığındım

Gündemden kaçıp Tepeköy'e sığındım

TÜRKİYE’nin siyasi gündemi dün de her zamanki gibi ağırdı.

19.5.2017Deniz Zeyrek
Trump azledilir mi

Trump azledilir mi?

Dünya ve Amerikan medyası bilhassa son bir haftada gitgide alevlenerek ABD başkanı Donald Trump’ın görevden azledilme sürecine girip girmeyeceğini konuşuyor.

19.5.2017Burak KÜNTAY
Sayın Başkan

Sayın Başkan

DANIŞTAY Başkanı Sayın Zerrin Güngör’ü dikkatle dinledim.      

10.5.2017Taha AKYOL