Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER479Mehmet Y. YILMAZ165Oktay EKŞİ148Emin ÇÖLAŞAN119Yalçın DOĞAN106Sedat ERGİN86Taha AKYOL85Fatih ALTAYLI77Ertuğrul ÖZKÖK44Mehmet Ali BİRAND42Şükrü KÜÇÜKŞAHİN41İsmet BERKAN37Fatih ÇEKİRGE36Ferai TINÇ34Cüneyt ÜLSEVER33Tufan TÜRENÇ33Ahmet HAKAN32Oya ARMUTÇU32Ayşe ARMAN31Erdal SAĞLAM26Gila BENMAYOR24Sevil ATASOY24Enis BERBEROĞLU23Özdemir İNCE21Cengiz ÇANDAR20Yılmaz ÖZDİL19Şükrü KIZILOT18Doğan HIZLAN15Kurthan FİŞEK14Bekir COŞKUN13Muharrem SARIKAYA13Tolga TANIŞ13Murat BARDAKÇI12Akif BEKİ11Deniz SİPAHİ11Vahap MUNYAR11Melis ALPHAN10Ayşe ARAL9Doğan ULUÇ9Gülçin TELCİ9Güzin Abla8Soner YALÇIN8Cengiz SEMERCİOĞLU7Erman TOROĞLU7Mümtaz SOYSAL7İlter TÜRKMEN7Kanat ATKAYA6Nuran ÇAKMAKÇI6Yorgo KIRBAKİ6İsmet SOLAK6İzzet ÇAPA6Ayçe DİKMEN5Banu ŞEN5Erkan ÇELEBİ5Eyüp CAN5Eyüp Can - Referans5Hüseyin YAYMAN5Rauf TAMER5Uğur DÜNDAR5Yener SÜSOY5Zeynep ATİKKAN5Ayşegül DOMANİÇ YELÇE4Ebru ÇAPA4Erdal İPEKEŞEN4Oya BERBEROĞLU4Ali Atıf BİR3Ayşe ÖZEK KARASU3Banu TUNA3Erdal KAPLANSEREN3Nilüfer KAS3Serdar TURGUT3Sezai Bayar3Tolga Tanış3Yurtsan ATAKAN3İrem Köker3Abdülkadir Küşin2Aylin Anne2Deniz Gürel2Dursun GÜNDOĞDU2Ercan KUMCU2Erdinç Çelikkan2Haluk KALAFAT2M. Rauf Ateş2Memet ESER2Mesude ERŞAN2Pakize SUDA2Pako'nun Sayfası 2Rahmi TURAN2Reşit ÇAĞLAYANGİL2Uğur CEBECİ2Verda ÖZER2Yaşar SÖKMENSÜER2Yonca TOKBAŞ2Abdulkadir SELVİ1Abdülkadir SELVİ1Ahmet ALTAN1Arzu Çakır Morin1Aydın CANDABAK1Aynur TARTAN1Ayşe ARAL - Kelebek1

Adalet Bakanligi

Adalet Bakanligi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Adalet Bakanligi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14.386 Adalet Bakanligi haberi bulunmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti hükûmetine bağlı olarak çalışan ve yargı işlerinden sorumlu olan bakanlık. Mevcut hükûmetin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dır.


Adalet Bakanlığının görevleri, 29 Mart 1984 gün ve 2992 sayılı Adalet Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun 2. maddesinde sayılmıştır. Buna göre Adalet Bakanlığı'nın bazı görevleri şunlardır:

- Kanunlarda kurulması öngörülen mahkemeleri açmak ve teşkilatlandırmak, ceza infaz ve ıslah kurumları, icra ve iflas daireleri gibi her derece ve türdeki adalet kurumlarını planlamak, kurmak ve idari görevleri yönünden gözetim ve denetimini yapmak ve geliştirmek,
- Bir mahkemenin kaldırılması veya yargı çevresinin değiştirilmesi konularında Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna teklifte bulunmak,
- Kamu davasının açılması ile ilgili olarak kanunların Adalet Bakanına verdiği yetkinin kullanılması ile ilgili çalışma ve işlemleri yapmak,
- Avukatlık ve Noterlik Kanunlarının Bakanlığa verdiği görevleri yapmak,
- Adli sicilin tutulması ile ilgili hizmetleri yürütmek
- Türk Ticaret Kanunu ile Ticaret Sicili Tüzüğünün Bakanlığa verdiği görevleri yapmak,
- Adalet hizmetlerine ilişkin konularda, yabancı ülkelerle ilgili işlemleri yerine getirmek,
- Adalet hizmetleriyle ilgili konularda, gerekli araştırmalar ve hukuki düzenlemeleri yapmak, görüş bildirmek,
- Bakanlıklarca hazırlanan kanun ve kanun hükmünde kararname taslaklarının Bakanlığa gönderilmesinden önce Türk hukuk sistemine ve kanun yapmak tekniğine uygunluğunu incelemek,
- İlgili mevzuat hükümlerine göre infaz ve ıslah işlerini düzenlemek,
- İcra ve İflas daireleri vasıtasıyla, icra ve iflas işlemlerini yürütmek,
- Kanunlarla verilen diğer görevleri yapmak.

Ceza hukuka ile özel (medeni) hukuktaki gelişmeleri izleyerek gerekli kanun tasarılarını hazırlar, genel ceza ve tevkif evleri, iş esası üzerine kurulu, cezaevleri, iş yurtları ve ıslahevleri açar, bunların yönetim şeklini düzenler. Hükümlü ve tutukluların bakılmasını, barındırılmasını, okutulmasını ve çalıştırılmasını sağlar. Ceza mahkemelerinin verdikleri hükümleri kesinleştikten sonra yerine getirir. Avukatlık izin belgesi verir. Noterlikler kurar. Bu iki meslekten olanları denetler. Adli Tıp müessesesi de bu bakanlığa bağlıdır. Adalet bakanlığı merkez örgütünde Hukuk İşleri Genel müdürlüğü, Ceza İşleri Genel müdürlüğü, Ceza ve Tevkif Evleri Genel müdürlüğü ve her bakanlıkta olan daireler bulunmaktadır.

Adalet Bakanligi Haberleri

"Süre geçti" gerekçesiyle tazminat yok

İZMİRLİ Okan Kılkışlılar, uyuşturucu suçundan hükümlü bulunduğu Afyon E Tipi Cezaevi'nde, koğuş arkadaşları Ç.K. ile R.U. tarafından makrome ipiyle boğularak öldürüldü.

23.5.2016Ege
'Lezbiyenler Patronuyum' profili kızından etti

'Lezbiyenler Patronuyum' profili kızından etti

Antalya’da yaşayan 31 yaşındaki Güneş Gürlü, eski eşi H. Ö.'nün kendi adına lezbiyen olduğuna dair sahte Facebook hesabı açtığını ve sayfadan yapılan uygunsuz paylaşımları velayet davasına delil olarak sunup 10 yaşındaki kızını elinden aldığını öne sürdü. Eski eşinin kızını 8 aydır göstermediğini iddia eden Gürlü, internette imza kampanyası başlattı. Eski koca ise iddiaları yalanladı

23.5.2016Gündem
Cansu Kaya'nın ölümünde şok gelişme

Cansu Kaya'nın ölümünde şok gelişme

Muğla'nın Ortaca ilçesinde geçtiğimiz yıl Haziran ayında Dalyan kanalında cesedi bulunan 18 yaşındaki Cansu Kaya'nın ölümüyle ilgili son sözü Adli Tıp Genel Kurulu söyledi. Aralarında adli tıp, genel cerrahi, patoloji, farmakoloji ve plastik cerrahi de dahil 44 kişilik profesör, doçent ve uzmanlardan oluşan Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Genel Kurulu, "Cansu Kaya suda boğularak ölmüştür" dedi

23.5.2016Gündem
Bazı kamu görevleri için KPSS şartı kaldırıldı

Bazı kamu görevleri için KPSS şartı kaldırıldı

Kamu görevlerine ilk defa atanacaklar için yapılacak sınavları düzenleyen yönetmelikte değişikliğe gidildi. Değişiklikle, Dışişleri Bakanlığı aday meslek memurları ile aday konsolosluk ve ihtisas memurları için Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) girme şartı kaldırıldı.

21.5.2016Gündem
Dokunulmazlık kabul edildi

Dokunulmazlık kabul edildi

TBMM Genel Kurulunda, hakkında dosya bulunan milletvekillerinin yasama dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin anayasa değişikliği teklifi, 376 oyla kabul edildi.Teklifin tümü üzerinde yapılan gizli oylamada, 531 oy kullanıldı. Kanun, 376 kabul oyu aldı. Oylamadan 140 ret oyu çıkarken, 5 milletvekili çekimser kaldı, 7 oy boş çıktı, 3 oy da geçersiz sayıldı.

21.5.2016Gündem
Teklif kabul edildi şimdi ne olacak?

Teklif kabul edildi şimdi ne olacak?

TBMM'de görüşülen dokunulmazlıkla ile ilgili anayasa değişikliği önerisi 374 oyla kabul edildi.Hakkında fezleke bulunan milletvekilleri için yasal süreç Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayından sonra başlayacak

20.5.2016Gündem
HDP'li iki vekil Türkiye'yi terk etti mi? Açıklama geldi

HDP'li iki vekil Türkiye'yi terk etti mi? Açıklama geldi

Barzani'ye yakınlığıyla bilinen haber sitesi Rudaw'dan bu sabah dikkat çeken bir iddia geldi. Rudaw'ın haberinde 'HDP'li vekiller Faysal Sarıyıldız ve Tuğba Hezer'in dokunulmazlıkların kaldırılması ihtimaline karşı Türkiye'yi terk ettiği' öne sürüldü. HDP sözcüsü Ayhan Bilgen iddiayı yalanladı. Sarıyıldız ise "Kaçmadım, 10 gün sonra döneceğim" diye konuştu.

20.5.2016Gündem
Fransa'da artık noter boşayacak

Fransa'da artık noter boşayacak

Mecliste kabul edilen yasa tasarısının ilgili maddesine göre, anlaşmalı boşanmalar mahkemede değil artık noter huzurunda gerçekleştirilecek.

19.5.2016Dünya
Trayvon Martin'i öldüren silah açık artırmada satıldı

Trayvon Martin'i öldüren silah açık artırmada satıldı

ABD'nin Florida eyaletinde silahsız Trayvon Martin'i öldüren George Zimmerman, 17 yaşındaki genci öldürdüğü silahı internet üzerinden açık artırmayla sattı.

19.5.2016Dünya
CIA işkence raporunu yanlışlıkla silmiş!

CIA işkence raporunu yanlışlıkla silmiş!

ABD Senatosu İstihbarat Komitesi tarafından Merkezi İstihbarat Teşkilatı'nın (CIA) işkence yöntemleri hakkında hazırlanan ve ilgili kurumlara gönderilen toplam 6 bin 700 sayfalık raporun CIA müfettişindeki nüshasının 'yanlışlıkla' silindiği açıklandı.

17.5.2016Dünya
Koray Aydın: Meral Akşener bize haksızlık etti

Koray Aydın: Meral Akşener bize haksızlık etti

MHP’de genel başkan adayı Koray Aydın, olağanüstü kurultay tartışmalarıyla ilgili dün yaşananlar nedeniyle Meral Akşener’i eleştirdi. Aydın, "Oradan erken ayrılmışız gibi bir imaj yaratılması yürütülen mücadeleye gölge düşürmek anlamına gelir. Bu üçümüze de haksızlıktır" dedi.

16.5.2016Gündem
Son dakika haberleri: MHP'de büyük kurultay krizi

Son dakika haberleri: MHP'de büyük kurultay krizi

Son dakika haberleri dün Ankara'dan geldi. Çağrı Heyeti’nin MHP’de olağanüstü tüzük kurultayı çağrısı yaptığı dün genel başkan adayları Sinan Oğan, Meral Akşener, Koray Aydın ve Ümit Özdağ önce Oğan’ın Öveçler’deki ofisinde bir araya geldi. 4 aday aynı araçla Büyük Anadolu Oteli’ne hareket etti.

16.5.2016Gündem
4 Genel Başkan adayından açıklama: Buradayız

4 Genel Başkan adayından açıklama: Buradayız

MHP’de genel başkan adayları Meral Akşener, Koray Aydın, Sinan Oğan ve Ümit Özdağ, hukuk krizinin ardından dün yaptıkları ortak açıklamada, bugün kurultay için tutulan Büyük Anadolu Oteli’ne gideceklerini belirterek, “O adreste olacağız” dedi. Adaylar, otel önünde baskı iddialarını tekrar dile getiren bir metin okuyacak.

14.5.2016Gündem
Bozdağ'dan flaş MHP Kongresi açıklaması

Bozdağ'dan flaş MHP Kongresi açıklaması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ "MHP Kongresi ile ilgili hukuki süreçlere; Ak Parti, Adalet Bakanlığı ve şahsımın müdahale ettiği iddiaları, büyük bir iftiradır" dedi

14.5.2016Gündem
MHP'li muhaliflerden ortak açıklama: Adrese gideceğiz

MHP'li muhaliflerden ortak açıklama: Adrese gideceğiz

MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, Ankara Valiliği'nin, "Genel Kurul yapılmayacaktır" açıklamasına yanıt vermek ve bundan sonra izleyecekleri yolla ilgili saat 11.00'de basın toplantısı yapacaktı. Akşener son dakikada basın toplantısını iptal etti. Bunun yerine yazılı açıklama yapıldı. MHP'de dört Genel Başkan adayı Ümit Özdağ, Meral Akşener, Koray Aydın ve Sinan Oğan ortak açıklama yaparak, yarın kongrenin yapılacağı salonda olacaklarını duyurdu. Kongrenin yapılacağı otele giden Akşener, ''Yolları kesmişler, TOMA’ları yığmışlar. Biz şov meraklısı değiliz'' dedi.

14.5.2016Gündem
Obama'dan trans öğrencilere destek

Obama'dan trans öğrencilere destek

ABD'de Başkan Barack Obama yönetimi, trans öğrencilerin devlet liselerindeki tuvaletleri kendi seçtikleri cinsel kimlik doğrultusunda kullanmaları yönünde bir talimat hazırladı.

13.5.2016Dünya
Trayvon Martin'in katili, silahını açık artırmada satacak

Trayvon Martin'in katili, silahını açık artırmada satacak

ABD'nin Florida eyaletinde silahsız Trayvon Martin'i öldüren George Zimmerman, 17 yaşındaki genci öldürdüğü silahı açık artırmayla satmaya hazırlanıyor.

12.5.2016Dünya
Fransız ve Belçikalı savcılar, İzmir’e gelip 3 IŞİD'liyi sorguladı

Fransız ve Belçikalı savcılar, İzmir’e gelip 3 IŞİD'liyi sorguladı

Antalya’da geçen yıl Kasım ayında, Paris’deki bombalı saldırıya karışmaktan yakalanan ve IŞİD üyesi olmaktan 10’ar yıl 9’ar hapis cezalarına çarptırılan Fas asıllı Belçika vatandaşı 27 yaşındaki Ahmed D. ile kendisine yardım eden Suriye uyruklu 30 yaşındaki Ahmed T. ve 24 yaşındaki Muhammed V.’nin, İzmir’de geniş güvenlik önlemleri altında, Fransız ve Belçikalı hakim ve savcılar tarafından ifadeleri alındı.

12.5.2016Gündem
Haber yorum: Hürriyet yalnızca gerçekleri yazdı

Haber yorum: Hürriyet yalnızca gerçekleri yazdı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın dün yaptığı bir açıklamayla Hürriyet’in dünkü “IŞİD firarı” manşetini bir “algı operasyonu” olarak nitelemesi, hatta bu başlık için “ahlaksızlık” gibi hayli ağır bir suçlamada bulunması haklı bir zemine dayanıyor mu? Hürriyet’in haberinde bir hata var mı?

11.5.2016Gündem
Cezaevindeki demir atölyesi 'fabrika' gibi çalışıyor

Cezaevindeki demir atölyesi 'fabrika' gibi çalışıyor

İzmir Açık Ceza İnfaz Kurumunda hükümlülerin meslek sahibi olması için oluşturulan demir atölyesi, aldığı siparişlerle adeta fabrika gibi çalışıyor.

10.5.2016Ekonomi
Sinemacılar, Youtube'a tazminat davası açtı

Sinemacılar, Youtube'a tazminat davası açtı

Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği (SE-YAP) ile dünyanın en popüler sitelerinden YouTube karşı karşıya geldi. Birlik, üyelerine ait yüzlerce eserin YouTube tarafından izinsiz kullanılması gerekçesi ile dava açtı. Maddi tazminat talepli davada, YouTube’a ise ulaşılamıyor. Şirketin ABD’deki merkezine tebligat yapamayan mahkeme, son çare olarak ilan yoluna gitti. YouTube, yüklü bir tazminata ile karşı karşıya.

9.5.2016Ekonomi
Yüksek yargıda yeni dönem

Yüksek yargıda yeni dönem

Yargıtay ve Danıştay’ı tümüyle yeniden dizayn edecek yargı paketi hazır. Yasaya konulacak geçici maddeyle, 516 Yargıtay ve 195 Danıştay üyesinin tamamının görevi sona erecek

7.5.2016Gündem
Kılıçdaroğlu ve Demirtaş hakkında

Kılıçdaroğlu ve Demirtaş hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret"ten fezleke

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile HDP Genel Başkanı Demirtaş hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" suçunu işledikleri gerekçesiyle birer fezleke düzenlendi

6.5.2016Gündem
25 yıl sonra yeniden yargılanacak

25 yıl sonra yeniden yargılanacak

19 yaşındayken PKK’dan kaçıp teslim olduğu halde müebbet hapse çarptırılan ve 25 yıldır tutuklu bulunan Serhat Tuğan haksız şekilde karar verildiği gerekçesiyle yeniden yargılanacak. Yeniden yargılama için Adalet Bakanlığı’nın başvurduğu Yargıtay 16. Ceza Dairesi, önceki kararı bozarak, davanın tekrar görülmesi için dosyayı Diyarbakır’a gönderdi.

5.5.2016Gündem
Bekir Bozdağ'dan önemli açıklama: Yüksek yargıda 12 yıl sınırı

Bekir Bozdağ'dan önemli açıklama: Yüksek yargıda 12 yıl sınırı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Yargıtay ve Danıştay üyeliklerini 12 yıllık bir süreyle sınırlı hale getiriyoruz. Şu anda seçilen üyeler 65 yaşını doldurana kadar görev yapıyor. Bunun yasalaşması halinde Yargıtay ve Danıştay'a seçilen üyeler 12 yıl görev yapacak" dedi

5.5.2016Gündem
Bu fotoğraf fezlekeye girdi

Bu fotoğraf fezlekeye girdi

Çözüm sürecinde İmralı- Ankara- Kandil hattında görüşmeleri yürüten HDP heyetinin Kandil’de KCK yöneticileri ile çektirdiği ve bazı gazetelerde yar alan fotoğrafı da fezleke konusu yapıldı. Kandil’deki bir görüşmede KCK yetkilileri ile aynı fotoğraf karesinde bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Milletvekilleri Altan Tan ve Sırrı Süreya Önder hakkında yapılan bir ihbar üzerine, ’Terör örgütü propagandası yapmaktan’ fezleke hazırlandığı belirtildi. 

4.5.2016Haberler
'Holiganlar cezasını çekecek'

'Holiganlar cezasını çekecek'

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, “Sporda şiddeti yapan bir azınlık var. Onlara kanundaki ceza neyse o verilecek. Elektronik bilette aksakayan yönler olabilir ama bu sayede olaylar azaldı” dedi.

4.5.2016Futbol
Yasalaştı! İşkence komisyonu resmen kuruluyor

Yasalaştı! İşkence komisyonu resmen kuruluyor

Kolluk görevlilerinin işledikleri iddia edilen suçlar ve disiplin cezası gerektiren eylem ve davranışlarıyla ilgili Kolluk Gözetim Komisyonu kurulmasına ilişkin tasarı, TBMM Genel Kurul'unda kabul edilerek yasalaştı.

3.5.2016Gündem
Diyarbakır'daki KCK ana davasında savcı mütalaasını sundu

Diyarbakır'daki KCK ana davasında savcı mütalaasını sundu

Terör örgütü PKK'nın üst yapılanması KCK ana davasında aralarında DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, DTK Eş Başkanı Hatip Dicle, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün de bulunduğu sanıklar hakkında savcı, mütalaasını sundu.

29.4.2016Gündem
Yargıtay Başkanı: Güven yüzde 70'ti, şimdi yüzde 30'a düştü

Yargıtay Başkanı: Güven yüzde 70'ti, şimdi yüzde 30'a düştü

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, "Geçmişte yargıya güven yüzde 70 idi, şimdi yüzde 30'lara düştü. Bizde ihtiyadi olarak tahkim müesseseleri var ancak buna rağmen vatandaşlarımız yargıya geliyorlar. Yani burada tezat var gibime geliyor. Çünkü bir seçenek var; arabuluculuk müessesesi var, ihtişadii tahkim müessesesi var. Ancak gitmiyorlar, yargı içerisine geliyorlar, yargıya güvenmektedirler" dedi.

29.4.2016Gündem
Mahkum sayısında rekor: 7 şehrin nüfusunu geçtiler

Mahkum sayısında rekor: 7 şehrin nüfusunu geçtiler

Cezaevlerinin durumuyla ilgili rapor hazırlayan CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, geçmiş yıllarda aflar, ceza ertelemeleri ve denetimli serbestlikle rahatlayan cezaevlerinin bu ay itibariyle kapasitesini aştığını, 7 şehrin nüfusunu geçen mahkum sayısında Cumhuriyet tarihinin rekoruna ulaşıldığını bildirdi.

28.4.2016Gündem
Reyhanlı davasında karar: 'MİT TIR’ları iddianamesi istendi

Reyhanlı davasında karar: 'MİT TIR’ları iddianamesi istendi

Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde 5'i çocuk 53 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda kişinin de yaralandığı 11 Mayıs 2013'te meydana gelen bombalı saldırıyla ilgili davanın altıncı duruşması sona erdi. Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi, Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nden MIT TIR’ları davasının istenmesine karar verdi.

27.4.2016Gündem
20 fezleke Başbakanlık'ta

20 fezleke Başbakanlık'ta

Adalet Bakanlığı tarafından, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın da aralarında bulunduğu 13 milletvekili hakkında "dokunulmazlıklarının kaldırılması" istemiyle hazırlanan 20 fezleke, TBMM Başkanlığına sunulmak üzere Başbakanlığa gönderildi.

26.4.2016Gündem
Çakıcı: Eğer DHKP-C'li olduğunu bilsem daha tedbirli davranırdım

Çakıcı: Eğer DHKP-C'li olduğunu bilsem daha tedbirli davranırdım

Edirne F Tipi Cezaevi'nde yatan Alaattin Çakıcı, gardiyanı Ekim ayında kalemle yaralamaktan hakim karşısına çıktı. Çakıcı mahkemede kendisine yönelik DHKP-C'li hükümlünün saldırısının nasıl geliştiğini de anlattı.

26.4.2016Gündem
Apple'ın

Apple'ın "şifre davası" geri çekildi

ABD Adalet Bakanlığı, New York'taki bir uyuşturucu davası kapsamında Apple'a yaptığı "şifre kırma" talebini geri çektiğini duyurdu.

23.4.2016Teknoloji
Akademisyenlere tahliye kararı

Akademisyenlere tahliye kararı

"Bu suça ortak olmayacağız" başlıklı bildiriye imza attıkları gerekçesiyle gözaltına alınan ve çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanan, akademisyenler Esra Mungan, Muzaffer Kaya, Kıvanç Ersoy ve Meral Camcı hakim karşısına çıktı. Duruşmada savcı, 4 akademisyenin tahliyesini istedi. Mahkeme de adli kontrol şartı olmaksızın akademisyenlerin tahliyesine karar verdi.

22.4.2016Gündem
FETÖ PDY’den dinlediler: Özel bilgileri arşivlediler

FETÖ PDY’den dinlediler: Özel bilgileri arşivlediler

Gazeteciler, siyasi parti yöneticileri, yargı, emniyet, MİT ve iş dünyası mensuplarının da arasında bulunduğu 402 kişinin, sahte isim ve suçlamalarla usulsüz dinlendiği iddiasıyla başlatılan soruşturma tamamlandı. İddianamede şüphelilerin, ‘kişilerin özel hayatına dair (cinsel tercih, evlilik dışı ilişki, vs.) konuşmaları da kaydedip arşivlediği’ ileri sürüldü.

22.4.2016Gündem
Gültekin Alan, Diyarbakır cezaevine gönderildi

Gültekin Alan, Diyarbakır cezaevine gönderildi

Mersin’de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’a tecavüz ettikten sonra öldüren Ahmet Suphi Altındöken’i, 11 Nisan günü Adana Cezaevi’nde tabancayla öldüren hükümlü Gültekin Alan, Diyarbakır D Tipi Cezaevi’ne nakledildi.

21.4.2016Gündem
ABD Panama Belgeleri ile ilgili soruşturma başlattı

ABD Panama Belgeleri ile ilgili soruşturma başlattı

ABD Adalet Bakanlığı, uluslararası boyuttaki vergi kaçakçılığını ortaya çıkaran Panama Belgeleri ile ilgili olarak soruşturma başlattı. Soruşturma haberi savcı Preet Bharara tarafından Uluslararası Araştırmacı Gazeteciler Konsorsiyumu'na (ICIJ) bildirildi.

20.4.2016Dünya
Ukrayna'dan Rusya'ya: Hitler ve Stalin'den sonra ilk kez oluyor

Ukrayna'dan Rusya'ya: Hitler ve Stalin'den sonra ilk kez oluyor

Kırım Tatar Meclisi'nin kapatılmasına sert tepki gösteren Ukrayna Parlamentosu Başkanı Parubiy, "Bu Hitler ve Stalin diktatörleri döneminden sonra ilk kez oluyor. Bu, Rus faşizminin bir tezahürüdür" dedi.

19.4.2016Dünya
Devlet Bahçeli'den Meral Akşener'e sert cevap

Devlet Bahçeli'den Meral Akşener'e sert cevap

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meral Akşener’in “Baş paralel Devlet Bahçeli’dir” şeklindeki sözlerinin sorulması üzerine, "Bu kadar çirkin bir ifade söz konusu olamaz. İstanbul merkez olmak üzere 9 ilde çok sayıda operasyon yapılmakta paralel mensubu olarak gözaltına alınmış durumda. Şimdi bu kadar insanın baş paralelcisi olarak beni mi görmüştür? Bu ne biçim terbiyesizliktir? Bunu affetmemiz mümkün değildir. Kendileri paralelle çok barışık olabilirler ama MHP'ye baş paralelci gibi bir edepsizliği yapamazlar" dedi.

19.4.2016Gündem
Yeni iddianameye Türkiye'yi ekledi

Yeni iddianameye Türkiye'yi ekledi

New York Güney Bölgesi Başsavcısı Preet Bharara, Miami'de tutuklanan Reza Zarrab'a ilişkin hazırladığı iddianameyi yenileyerek mahkemeye sundu. Başsavcı, iddianameye ''New York ile birlikte, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri ve her nerede bu suçlar işlendiyse'' ifadesini ekledi.

19.4.2016Ekonomi
Rusya'dan flaş karar: Kırım Tatar Meclisi o listede

Rusya'dan flaş karar: Kırım Tatar Meclisi o listede

Rusya Adalet Bakanlığı Kırım Tatar Milli Meclisini "aşırı örgüt" listesine aldı.

19.4.2016Dünya
Alman Der Spiegel dergisi şiir krizini kapağına taşıdı

Alman Der Spiegel dergisi şiir krizini kapağına taşıdı

Alman Der Spiegel Dergisi, yarın çıkacak sayısında Almanya ile Türkiye arasındaki şiir krizini kapağına taşıdı.

16.4.2016Dünya
Meral Akşener: Eğer bu iddia doğru ise baş paralel bu durumda Sayın Bahçeli oluyor

Meral Akşener: Eğer bu iddia doğru ise baş paralel bu durumda Sayın Bahçeli oluyor

MHP'de kurultay çağrısında bulunan isimlerden eski Milletvekili Meral Akşener, "Mahkeme kurultay kararı verince birden ortalık karıştı." dedi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ekmelettin İhsanoğlu'nun çatı adayı gösterildiği dönemde bazı çevrelerin bunun bir "paralel" projesi olduğu iddialarını ortaya attıklarını anlatan Akşener, "Eğer bu çevrelerin iddiaları doğru ise yani, Sayın İhsanoğlu bir paralel projesi ise ben de MHP için bir paralel projesiysem baş paralel bu durumda Sayın Bahçeli oluyor. Ama bu doğru değil'' ifadelerini kullandı.

16.4.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Yargısal kaos

Yargısal kaos

YARGITAY MHP kongresiyle ilgili olarak bu satırlar yazılırken henüz bir karar vermemişti.

13.5.2016Haber Yazıları
Başbakan adaylarında son durum

Başbakan adaylarında son durum

AK Parti kulisini uzun süredir bu kadar hareketli görmemiştim.

11.5.2016Haber Yazıları
En zayıf isim, en kuvvetli başkan yardımcısı adayı

En zayıf isim, en kuvvetli başkan yardımcısı adayı

BİZE göre “adaylar” var... Kendim kadar eminim...

5.5.2016Haber Yazıları
Demokles'in kılıcı

Demokles'in kılıcı

YAZI başlığı olarak aldığım bu sözü halkımız genellikle “Sürekli bir tehlikenin varlığını belirtmek!” amacı ile kullanır.

5.5.2016Haber Yazıları
Erdoğan farkı

Erdoğan farkı

BİR grup gazeteci güne Enerji Bakanı Berat Albayrak’la kahvaltı ile başladık.

20.4.2016Haber Yazıları