MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER498Mehmet Y. YILMAZ175Oktay EKŞİ151Emin ÇÖLAŞAN131Yalçın DOĞAN106Taha AKYOL96Sedat ERGİN87Fatih ALTAYLI83Ertuğrul ÖZKÖK52Şükrü KÜÇÜKŞAHİN45Mehmet Ali BİRAND43Ferai TINÇ40İsmet BERKAN39Fatih ÇEKİRGE38Tufan TÜRENÇ36Ahmet HAKAN35Ayşe ARMAN34Cüneyt ÜLSEVER33Oya ARMUTÇU33Erdal SAĞLAM26Gila BENMAYOR26Özdemir İNCE24Sevil ATASOY24Enis BERBEROĞLU23Tolga TANIŞ22Cengiz ÇANDAR20Yılmaz ÖZDİL19Doğan HIZLAN18Şükrü KIZILOT18Bekir COŞKUN15Murat BARDAKÇI15Kurthan FİŞEK14Akif BEKİ14Muharrem SARIKAYA13Vahap MUNYAR13Melis ALPHAN13Deniz SİPAHİ12Gülçin TELCİ10Ayşe ARAL10Murat Yetkin10Doğan ULUÇ9Erkan ÇELEBİ9Güzin Abla8Soner YALÇIN8İlter TÜRKMEN7Kanat ATKAYA7Mümtaz SOYSAL7Yener SÜSOY7Erman TOROĞLU7Cengiz SEMERCİOĞLU7Abdulkadir SELVİ7İsmet SOLAK6Yorgo KIRBAKİ6Nuran ÇAKMAKÇI6Banu ŞEN6İzzet ÇAPA6Rauf TAMER5Uğur DÜNDAR5Zeynep ATİKKAN5Ayçe DİKMEN5Eyüp CAN5Eyüp Can - Referans5Ayşegül DOMANİÇ YELÇE5Hüseyin YAYMAN5Oya BERBEROĞLU4Uğur CEBECİ4Deniz BAYRAMOĞLU4Ebru ÇAPA4Erdal İPEKEŞEN4Emel Armutçu4İrem Köker4Serdar TURGUT3Yurtsan ATAKAN3Ali Atıf BİR3Banu TUNA3Erdal KAPLANSEREN3Nilüfer KAS3Sezai Bayar3Ayşe ÖZEK KARASU3Deniz Gürel3Ercan KUMCU2Dursun GÜNDOĞDU2Pakize SUDA2Reşit ÇAĞLAYANGİL2Abdülkadir Küşin2Pako'nun Sayfası2Mesude ERŞAN2Yaşar SÖKMENSÜER2Haluk KALAFAT2Rahmi TURAN2Yonca TOKBAŞ2Muammer ELVEREN2M. Rauf Ateş2Noyan Doğan2Memet ESER2Erdinç Çelikkan2Aylin Anne2Verda ÖZER2Ayşe BAYKAL2Deniz Zeyrek2

Adalet Bakanligi

Adalet Bakanligi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Adalet Bakanligi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 20.617 Adalet Bakanligi haberi bulunmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti hükûmetine bağlı olarak çalışan ve yargı işlerinden sorumlu olan bakanlık. Mevcut hükûmetin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dır.


Adalet Bakanlığının görevleri, 29 Mart 1984 gün ve 2992 sayılı Adalet Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun 2. maddesinde sayılmıştır. Buna göre Adalet Bakanlığı'nın bazı görevleri şunlardır:

- Kanunlarda kurulması öngörülen mahkemeleri açmak ve teşkilatlandırmak, ceza infaz ve ıslah kurumları, icra ve iflas daireleri gibi her derece ve türdeki adalet kurumlarını planlamak, kurmak ve idari görevleri yönünden gözetim ve denetimini yapmak ve geliştirmek,
- Bir mahkemenin kaldırılması veya yargı çevresinin değiştirilmesi konularında Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna teklifte bulunmak,
- Kamu davasının açılması ile ilgili olarak kanunların Adalet Bakanına verdiği yetkinin kullanılması ile ilgili çalışma ve işlemleri yapmak,
- Avukatlık ve Noterlik Kanunlarının Bakanlığa verdiği görevleri yapmak,
- Adli sicilin tutulması ile ilgili hizmetleri yürütmek
- Türk Ticaret Kanunu ile Ticaret Sicili Tüzüğünün Bakanlığa verdiği görevleri yapmak,
- Adalet hizmetlerine ilişkin konularda, yabancı ülkelerle ilgili işlemleri yerine getirmek,
- Adalet hizmetleriyle ilgili konularda, gerekli araştırmalar ve hukuki düzenlemeleri yapmak, görüş bildirmek,
- Bakanlıklarca hazırlanan kanun ve kanun hükmünde kararname taslaklarının Bakanlığa gönderilmesinden önce Türk hukuk sistemine ve kanun yapmak tekniğine uygunluğunu incelemek,
- İlgili mevzuat hükümlerine göre infaz ve ıslah işlerini düzenlemek,
- İcra ve İflas daireleri vasıtasıyla, icra ve iflas işlemlerini yürütmek,
- Kanunlarla verilen diğer görevleri yapmak.

Ceza hukuka ile özel (medeni) hukuktaki gelişmeleri izleyerek gerekli kanun tasarılarını hazırlar, genel ceza ve tevkif evleri, iş esası üzerine kurulu, cezaevleri, iş yurtları ve ıslahevleri açar, bunların yönetim şeklini düzenler. Hükümlü ve tutukluların bakılmasını, barındırılmasını, okutulmasını ve çalıştırılmasını sağlar. Ceza mahkemelerinin verdikleri hükümleri kesinleştikten sonra yerine getirir. Avukatlık izin belgesi verir. Noterlikler kurar. Bu iki meslekten olanları denetler. Adli Tıp müessesesi de bu bakanlığa bağlıdır. Adalet bakanlığı merkez örgütünde Hukuk İşleri Genel müdürlüğü, Ceza İşleri Genel müdürlüğü, Ceza ve Tevkif Evleri Genel müdürlüğü ve her bakanlıkta olan daireler bulunmaktadır.

Adalet Bakanligi Haberleri

Bakanlık tepki çeken olaya el koydu

Bakanlık tepki çeken olaya el koydu

İzmir’de engelli milli sporcu Büşra Ün’den gittiği noterde merdiven çıkamadığı için evraklar yanına getirildiğinden 17.74 TL yol ücreti alınması olayına Adalet Bakanı Bekir Bozdağ el koydu. Bakanlık kaynaklarından edinilen bilgilere göre Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın talimatıyla hareket geçen Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Türkiye Noterler Birliği’ne konuyla ilgili bir yazı yazdı. Bakanlık, konunun incelenerek fazla ücret alındığının tespiti halinde fazlalığın ilgilisine iadesinin sağlanmasını ve ilgili Noter hakkında 1512 sayılı Noterlik Kanununun 125. ve devamı maddeleri uyarınca gerekli işlemlerin yapılmasını istedi.

28.2.2017Gündem
Bakanlıktan yol ücreti açıklaması

Bakanlık'tan 'yol ücreti' açıklaması

Bakanlık'tan 'yol ücreti' açıklaması

28.2.2017Ankara
Hürriyetin manşeti sorusuna yanıt: Doğru algılanmadı

Hürriyet'in manşeti sorusuna yanıt: Doğru algılanmadı

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısına ilişkin açıklama yaparken, Hürriyet’in ‘7 eleştiriye 7 yanıt’ manşetiyle ilgili bir soru üzerine, “Bu manşetin ‘Karargâh rahatsız’ şeklinde algılanmasının doğru olmadığı kanaatindeyim” dedi. Kurtulmuş’un açıklamaları şöyle:

27.2.2017Gündem
Dünya gazetecilerinden hapisteki gazeteciler çağrısı: Tutuksuz yargılansınlar

Dünya gazetecilerinden hapisteki gazeteciler çağrısı: Tutuksuz yargılansınlar

Dünyanın önde gelen gazetecilik meslek örgütleri, İstanbul’da bir araya geldi. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ndeki buluşmanın gündemi, Türkiye’deki tutuklu gazeteciler ve ifade özgürlüğüne dair kaygılardı.

27.2.2017Gündem
Kurtulmuş: ABDdeki FETÖ elebaşının Kanadaya kaçması ihtimali üzerinde ciddi istihbarat bilgilerimiz mevcut

Kurtulmuş: ABD'deki FETÖ elebaşının Kanada'ya kaçması ihtimali üzerinde ciddi istihbarat bilgilerimiz mevcut

Kurtulmuş: ABD'deki FETÖ elebaşının Kanada'ya kaçması ihtimali üzerinde ciddi istihbarat bilgilerimiz mevcut

27.2.2017Ankara
Cezaevinde hastane gibi sağlık birimi açıldı

Cezaevinde hastane gibi sağlık birimi açıldı

Cezaevinde hastane gibi sağlık birimi açıldı

27.2.2017Kocaeli
ABD sordu, Türkiye Gülenin adresini verdi

ABD sordu, Türkiye Gülen'in adresini verdi!

ABD, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in Kanada’ya kaçabileceği iddialarıyla ilgili bilgileri istedi. Adalet Bakanlığı da, FETÖ’nün Kanada’da aldığı çiftliğin adresini, kimler tarafından ve ne zaman alındığına ilişkin bilgileri ABD’ye gönderdi.

27.2.2017Gündem
İşçi alacakları için zamanaşımı davalarında süre kısalıyor

İşçi alacakları için zamanaşımı davalarında süre kısalıyor

İŞ dünyası temsilcileri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na işçilerin kendilerine dava açabilmeleri için tanınan zamanaşımı sürelerinin çok uzun olduğu şikayetinde bulundu. Müezzinoğlu, Adalet Bakanlığı ile çalıştıklarını sürenin 5-10 yıl olan sürenin 2-5 yıla çekilebileceğini söyledi.

26.2.2017Ekonomi
Baykal MHPye yüklendi

Baykal MHP'ye yüklendi

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Denizli CHP İl Başkanlığı’nın EGS Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlediği referandum değerlendirme toplantısına katıldı.

26.2.2017Gündem
Baykal: Tek adama bir devlet emanet edilmez

Baykal: Tek adama bir devlet emanet edilmez

Baykal: Tek adama bir devlet emanet edilmez

26.2.2017Denizli
Obamanın Çalışma Bakanı Perez, Demokrat Parti başkanlığına seçildi

Obama'nın Çalışma Bakanı Perez, Demokrat Parti başkanlığına seçildi

ABD'nin Georgia eyaleti Atlanta kentinde yapılan Demokrat Parti Ulusal Kongresi'nde, parti başkanlığı seçimini eski Başkan Barack Obama'nın ikinci döneminde Çalışma Bakanı olan Tom Perez kazandı.

25.2.2017Dünya
Müsteşara Kimsin sen dedi, fena pişman oldu

Müsteşara 'Kimsin sen' dedi, fena pişman oldu!

FETÖ'den tutuklu gardiyanların mahkemeye takım elbise ile gelmesi üzerine görevli gardiyanlar hakkında 'alçaklar' dediği için kendine sert tepki gösteren Adalet Bakanı Müsteşarı Kenan İpek'e "Sen kimsin. Müsteşar da neymiş. Kim tanır seni" diyen Nihat Doğan, akşam yayınladığı mektupla defalarca özür diledi. İpek'in eski Adalet Bakanı olduğunu bilmeyen Doğan'ın mektubu sosyal medyada da günün konusu oldu.

25.2.2017Gündem
Tahliye

Tahliye

SOSYAL medyadaki paylaşımları nedeniyle 14 Şubat’ta gözaltına alındıktan sonra ‘cumhurbaşkanına hakaret’ iddiasıyla tutuklanan piyanist Dengin Ceyhan, savcılığın itirazı üzerine tahliye edildi.

24.2.2017Gündem
Nihat Doğandan Kenan İpeke yanıt

Nihat Doğan'dan Kenan İpek'e yanıt

Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek, şarkıcı Nihat Doğan'ın canlı yayında infaz ve koruma memurlarına yönelik hakaret içeren sözlerine tepki göstermişti. Doğan, bugün televizyon programında o tepkiye yanıt verdi.

24.2.2017Haber
Başbakan Yıldırım af açıklaması: Terörle mücadeleden dolayı yer sıkışıklığı var

Başbakan Yıldırım 'af' açıklaması: Terörle mücadeleden dolayı yer sıkışıklığı var

Başbakan Yıldırım 'af' açıklaması: Terörle mücadeleden dolayı yer sıkışıklığı var

24.2.2017Ankara
Müsteşardan Nihat Doğana sert tepki

Müsteşardan Nihat Doğan'a sert tepki

Bir TV programında FETÖ soruşturmasında yargılanan infaz koruma memurlarının adliyeye "şık" kıyafetlerle çıkarılmasını eleştirerek, "alçak gardiyanlar" ifadesini kullanan şarkıcı Nihat Doğan'a, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek'ten sert tepki geldi.

24.2.2017Gündem
Bekir Bozdağdan Fethullah Gülenle ilgili önemli açıklama

Bekir Bozdağ'dan Fethullah Gülen'le ilgili önemli açıklama

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ terör örgütü lideri Fetullah Gülen'in Türkiye'ye iadesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bozdağ, "15 Temmuz süreci ile ilgili tüm belgeler şu anda Amerikan Adalet Bakanlığı’nda. Bir yanda iş yargının işi deniyor. Öte yandan da işi yargıya göndermiyorlar. Biz de diyoruz ki siz yargıya gönderin kararını yargı versin diyoruz." diye konuştu. Gülen’in başka ülkeye gidebileceği iddialarına ilişkin, Bozdağ, "Kanada başta olmak üzere çiftlikler satın alındığına dair ciddi istihbaratlar var. Başka ülkeler de var. Kanada da biraz daha yoğunlaşmış çalışma olduğuna dair istihbaratlar var." dedi.

24.2.2017Haber
Teröriste tecavüzcüye açık cezaevi kapalı

Teröriste tecavüzcüye açık cezaevi kapalı

Adalet Bakanlığı’nın, Açık Ceza İnfaz Kurumlarına Ayrılma Yönetmeliği’ndeki yaptığı değişikliğe göre, 10 yıldan az hapis cezası alanların, sadece 1 ay kapalı cezaevinde yattıktan sonra açık cezaevine gönderilebilecekleri düzenlemesi; terör, uyuşturucu ve cinsel istismar suçlarını kapsamayacak. Yönetmelikten kaç mahkûmun yararlanıp açığa ayrılacağına ilişkin rakamların ise netleşmediği bildirildi.

23.2.2017Gündem
Bozdağ: Fettullah Gülenin darbe teşebbüsünde bulunduğuna dair bilgiler bizim elimizden daha fazla ABDde vardır (2)

Bozdağ: Fettullah Gülen'in darbe teşebbüsünde bulunduğuna dair bilgiler bizim elimizden daha fazla ABD'de vardır (2)

Bozdağ: Fettullah Gülen'in darbe teşebbüsünde bulunduğuna dair bilgiler bizim elimizden daha fazla ABD'de vardır (2)

23.2.2017Ankara
Bekir Bozdağ: Kanadada çiftlikler satın aldığına yönelik istihbaratlar var

Bekir Bozdağ: Kanada'da çiftlikler satın aldığına yönelik istihbaratlar var

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ terör örgütü lideri Fetullah Gülen'in Türkiye'ye iadesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bozdağ, "15 Temmuz süreci ile ilgili tüm belgeler şu anda Amerikan Adalet Bakanlığı’nda. Bir yanda iş yargının işi deniyor. Öte yandan da işi yargıya göndermiyorlar. Biz de diyoruz ki siz yargıya gönderin kararını yargı versin diyoruz." diye konuştu. Gülen’in başka ülkeye gidebileceği iddialarına ilişkin, Bozdağ, "Kanada başta olmak üzere çiftlikler satın alındığına dair ciddi istihbaratlar var. Başka ülkeler de var. Kanada da biraz daha yoğunlaşmış çalışma olduğuna dair istihbaratlar var." dedi.

23.2.2017Gündem
Bozdağ: Fettullah Gülenin darbe teşebbüsünde bulunduğuna dair bilgiler bizden daha fazla ABDde vardır (1)

Bozdağ: Fettullah Gülen'in darbe teşebbüsünde bulunduğuna dair bilgiler bizden daha fazla ABD'de vardır (1)

Bozdağ: Fettullah Gülen'in darbe teşebbüsünde bulunduğuna dair bilgiler bizden daha fazla ABD'de vardır (1)

23.2.2017Ankara
Bozdağdan ABD Adalet Bakanına mektup

Bozdağ'dan ABD Adalet Bakanı'na mektup

ADALET Bakanı Bekir Bozdağ, ABD Adalet Bakanı Jeff Sessions’a mektup gönderdi.

23.2.2017Gündem
Bozdağdan ABD Adalet Bakanı Jeff Sessionsa FETÖ mektubu

Bozdağ'dan ABD Adalet Bakanı Jeff Sessions'a 'FETÖ' mektubu

Bozdağ'dan ABD Adalet Bakanı Jeff Sessions'a 'FETÖ' mektubu

23.2.2017Ankara
25 bin 4-Cliye güvenlik soruşturması

25 bin 4-C'liye güvenlik soruşturması

HÜKÜMET, özelleştirilen kuruluşlardan 4-C statüsünde kamu kurumlarına geçirilen personelin soruşturularak, terör örgütleriyle eylem birliği içinde olan, bu örgütlerin propagandasını yapan personel varsa bu kişilerin sözleşmelerinin feshedilmesi kararı aldı.

23.2.2017 Ekonomi
Referandumun oy torbalarını kadın mahkumlar dikki

Referandumun oy torbalarını kadın mahkumlar dikki

Referandumun oy torbalarını kadın mahkumlar dikki

23.2.2017Denizli
Mahkûma FETÖ piyangosu

Mahkûma FETÖ piyangosu

FETÖ’den tutuklu sayısı 42 bini, cezaevlerindeki toplam mahkûm sayısı 197 bini aşınca açık cezaevlerine geçişi kolaylaştırmak için yönetmelik değişikliği yapıldı.

22.2.2017Gündem
10 yıldan az hapis cezası alanlar için açık cezaevi

10 yıldan az hapis cezası alanlar için açık cezaevi

ADALET Bakanlığı, FETÖ’den tutuklu sayısı 42 bini, cezaevlerindeki toplam hükümlü-tutuklu sayısı 197 bin 297’yi aşınca kapalı cezaevlerini boşaltmak için açık cezaevine ayrılmayı kolaylaştıran yeni bir yönetmelik değişikliği daha yaptı.

22.2.2017Gündem
HDPli Tan için 38,5 yıla kadar hapis istemi

HDP'li Tan için 38,5 yıla kadar hapis istemi

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve adli kontrol kararı uygulanan HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan hakkında 5 ayrı suçtan 38,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı

22.2.2017Gündem
Son dakika: Mahkeme başkanına FETÖcü dedi soruşturma başlatıldı

Son dakika: Mahkeme başkanına 'FETÖ'cü dedi soruşturma başlatıldı

Ceyhan Belediye Başkanlığı görevinde bulunduğu dönemle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında "edimin ifasına fesat karıştırma" suçundan 5 yıl hapisle cezalandırılan Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü hakkında, adliye çıkışı yaptığı açıklamalar nedeniyle soruşturma başlatıldı

22.2.2017Gündem
İzmir Adliyesi şehitleri anısına konser

İzmir Adliyesi şehitleri anısına konser

İzmir Adliyesi şehitleri anısına konser

21.2.2017İzmir
HDP Milletvekili Yıldırım: Peki niye bugün, çünkü o zaman referandum yoktu

HDP Milletvekili Yıldırım: Peki niye bugün, çünkü o zaman referandum yoktu

HDP Milletvekili Yıldırım: Peki niye bugün, çünkü o zaman referandum yoktu

21.2.2017Ankara
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlüye 5 yıl hapis (2)

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye 5 yıl hapis (2)

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye 5 yıl hapis (2)

21.2.2017Adana
Soma faciası davasında 15inci duruşma başladı

Soma faciası davasında 15'inci duruşma başladı

Soma faciası davasında 15'inci duruşma başladı

20.2.2017Manisa
Eski İngiliz Bakan Straw: İç savaşın eşiğinden dönüldü

Eski İngiliz Bakan Straw: İç savaşın eşiğinden dönüldü

Eski İngiliz Bakan Straw: İç savaşın eşiğinden dönüldü

19.2.2017Adana
Deniz Baykal: Bu oy olağanüstü önemli, sakın ha tapuyu kaptırmayın

Deniz Baykal: Bu oy olağanüstü önemli, sakın ha tapuyu kaptırmayın 

CHP Antalya Milletvekili ve CHP’nin eski genel başkanı Deniz Baykal partisinin Zeytinburnu’nda düzenlediği referandumla ilgili toplantıda yaptığı konuşmada, "Bugün Türkiye’de giderek yükselen, kabaran ’anayasaya hayır’ dalgası var. Bu Türkiye’nin her yerinde var. Bunu anlamak lazım. Bu siyasi bir partinin organize ettiği, yönlendirdiği ’hayır’ dalgası değildir. Bu oyu çok kıymetli, bu oyunuzun kıymetini bilin, bu oy olağan üstü önemli. Sakın ha tapuyu kaptırmayın. Hem gecekondunun tapusunu, hem de devletin tapusunu. İkisi de senin elinde, ikisi de senin hakkın. "Bu halkın tepkisini, milletin tepkisini, toplumun içinden gelen, yürekten gelen, akıldan gelen bu tepkisini siyasallaştırmaya, terörize etmeye çalışıyorlar. Yok PKK’lılarmış, yok FETÖ’cülermiş, vatan hainleriymiş. Türkiye’yi bugünlere getiren o güzellikleri savunmak için herkes ’hayır’ diyor. Türkiye’de şimdi, zaten bir tek adam vesayeti vardı, bu anayasal güvencelere bağlanmış bir tek adam vesayetidir. Gerçek vesayet bu anayasadadır. Vesayet lafıyla bunu izah etmek hiç bir şekilde mümkün değildir" dedi.

18.2.2017Gündem
Deniz Baykal: Bu oy olağanüstü önemli, sakın ha tapuyu kaptırmayın

Deniz Baykal: Bu oy olağanüstü önemli, sakın ha tapuyu kaptırmayın

Deniz Baykal: Bu oy olağanüstü önemli, sakın ha tapuyu kaptırmayın

18.2.2017İstanbul
Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Solmaz: Cevdet Kayafoğlu’nun paylaşımını HSYK değerlendirir

Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Solmaz: Cevdet Kayafoğlu’nun paylaşımını HSYK değerlendirir

ANTALYA Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Antalya Cumhuriyet Başsavcıvekili Cevdet Kayafoğlu’nun Twitter hesabından ’referandumda hayır oyu kullanacakların PKK’ya destek olacağı ve PKK ile aynı muameleyi göze alacağı’ yönündeki paylaşımını, HSYK’nın değerlendireceğini açıkladı. Antalya Baro Başkanı Polat Balkan ise HSYK’ya başvuracaklarını söyledi.

18.2.2017Gündem
Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Solmaz: Kayafoğlunun paylaşımını HSYK değerlendirir

Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Solmaz: Kayafoğlu'nun paylaşımını HSYK değerlendirir

Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Solmaz: Kayafoğlu'nun paylaşımını HSYK değerlendirir

18.2.2017Antalya
İmralı Adasına 500 zeytin fidanı daha dikildi

İmralı Adası'na 500 zeytin fidanı daha dikildi

İmralı Adası'na 500 zeytin fidanı daha dikildi

18.2.2017Bursa
Demirtaşı ziyarete gelen Avrupalı heyete görüş izni verilmedi

Demirtaş'ı ziyarete gelen Avrupalı heyete görüş izni verilmedi

Demirtaş'ı ziyarete gelen Avrupalı heyete görüş izni verilmedi

17.2.2017Edirne
Bakan Bozdağ: Cezaevlerinin dış güvenliğini jandarma sağlayacak

Bakan Bozdağ: Cezaevlerinin dış güvenliğini jandarma sağlayacak

Bakan Bozdağ: Cezaevlerinin dış güvenliğini jandarma sağlayacak

17.2.2017Antalya
Adalet Bakanı açıkladı: Dış güvenlik Jandarmada kalacak

Adalet Bakanı açıkladı: Dış güvenlik Jandarma'da kalacak

ADALET Bakanlığı, cezaevlerinin dış korumasını Jandarma’dan almaktan vazgeçti.

17.2.2017Gündem
Suça sürüklenmiş çocuklar için Adli görüşme odası

Suça sürüklenmiş çocuklar için 'Adli görüşme odası'

Suça sürüklenmiş çocuklar için 'Adli görüşme odası'

16.2.2017Samsun
Avatar Atakan hakkında son dakika gelişmesi

Avatar Atakan hakkında son dakika gelişmesi

Survivor adlı yarışmada “Avatar” olarak tanınan Kick Boks ve Muay Thai sporcusu Çağan Atakan Arslan hakkında son dakika gelişmesi. Sosyal medyada yayınlanan bir videoda sarf ettiği sözlerle “Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama” suçunu işlediği gerekçesiyle milli sporcu Çağan Atakan Arslan hakkında soruşturma açılabilmesi için Adalet Bakanlığından izin istendi.

16.2.2017Gündem
Adalet Bakanlığını 10 binden fazla personel alımı yapmayı planlıyor

Adalet Bakanlığı'nı 10 binden fazla personel alımı yapmayı planlıyor

Adalet Bakanlığı'nı 10 binden fazla personel alımı yapmayı planlıyor

15.2.2017Ankara
Adalet Bakanlığı ile Bozok Üniversitesinden işbirliği protokolü

Adalet Bakanlığı ile Bozok Üniversitesi'nden işbirliği protokolü

Adalet Bakanlığı ile Bozok Üniversitesi'nden işbirliği protokolü

15.2.2017Yozgat
Vanın yeni Başsavcısı görevine başladı

Van'ın yeni Başsavcısı görevine başladı

Van'ın yeni Başsavcısı görevine başladı

15.2.2017Van
Flynn çekildi

Flynn çekildi

ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Mike Flynn, Rusya’nın Washington elçisiyle yaptığı telefon görüşmesinin yol açtığı tartışmaların ardından istifa etti. İstifa mesajında Flynn, “Rus Büyükelçi ile yaptığım telefon görüşmesi hakkında farkında olmayarak seçilmiş başkan yardımcısını ve diğerlerini eksik bilgilendirdim” dedi.

14.2.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Adalet duygusu...

Adalet duygusu...

"NEDEN hükümet kuruldu? Çünkü insanların hırsları, kısıtlama olmaksızın akıl ve adalet kararlarına uymuyor.”

24.2.2017Deniz Zeyrek
Ya sen nasıl bir okul müdürüsün arkadaş

Ya sen nasıl bir okul müdürüsün arkadaş

DÜN Ayşe Arman kanımızın donduğu yeri yazdı.

23.2.2017Fatih ÇEKİRGE