MENÜ

Yurt Dışı Oyları

Yurt Dışı Oyları ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yurt Dışı Oyları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yurt Dışı Oyları haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 86 Yurt Dışı Oyları haberi bulunmuştur.

Yurt Dışı Oyları Haberleri

Seçim sonuçları il il açıklandı.. Türkiye geneli seçim sonuçları bilgisi

Seçim sonuçları il il açıklandı.. Türkiye geneli seçim sonuçları bilgisi

Türkiye genelinde ve yurt dışında gerçekleştirilen seçimin ardından 24 Haziran akşamı açıklanmaya başlanan seçim sonuçları, kamuoyu ile paylaşılmaya başlandı. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Adana gibi büyükşehirlerden gelen sonuçların önem arz ettiği 24 Haziran seçimlerinde, yurt dışı oyları da sonucun oluşmasına katkı sağladı. İşte, Türkiye geneli seçim sonuçları ve YSK'nın yaptığı açıklamalar hakkında bazı bilgiler

24.06.2018Gündem
Kocaeli CHP Milletvekili Adayları kimler 2018 CHP Kocaeli Adayları

Kocaeli CHP Milletvekili Adayları kimler? 2018 CHP Kocaeli Adayları

Kocaeli CHP Milletvekili adayları, yöre halkı tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Aday adayları arasından parti merkezinin de aldığı karar doğrultusunda belirlenen 13 isim, Kocaeli'deki milletvekili adaylarını sorgulayan vatandaşların araştırdığı husus oldu. Peki, 2018 CHP Kocaeli Milletvekili Adayları arasında kimler yer alıyor? İşte, o isimler ve meslek dalları hakkında bilgiler

23.06.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TRTde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TRT'de

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Özellikle tabii bu konu hakikaten çok çok önemli. Bu seçimin kazası olmaz. Ben vatandaşlarıma partili partisiz fark etmez demokratik haklarını kullanmasının gereğini hatırlatmak istiyorum. Şimdi bir yeni yönetim sistemini ilan edeceğimiz bir seçimde ben bütün vatandaşlarımızın sandığa gitmesini istiyorum.' dedi.

22.06.2018Gündem
Yurt dışı oyları ATO’da özel depolarda korunuyor

Yurt dışı oyları ATO’da özel depolarda korunuyor

Yurt dışında 7 Haziran'da başlayan oy verme işleminin sona ermesinin ardından kullanılan oylar, THY'ye ait uçaklarla Ankara'ya getirildi. Esenboğa Havalimanı'nda yetkililer tarafından teslim alınan oylar, daha sonra polis eskortu eşliğinde TIR'larla Ankara Ticaret Odası (ATO) Kongre Merkezi'ne götürülerek özel depolara yerleştirildi.

21.06.2018Gündem
Yurt dışı oyları, Esenboğa Havalimanına getirildi

Yurt dışı oyları, Esenboğa Havalimanı'na getirildi

Yurt dışı oyları, Esenboğa Havalimanı'na getirildi

20.06.2018Haber
Yurt dışında ilk oylar verilmeye başlandı

Yurt dışında ilk oylar verilmeye başlandı

Türkiye'deki Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için Almanya, Avusturya ve Fransa'daki Türk seçmenler sandık başına gitmeye başladı.

7.06.2018Gündem
İlk oylar gümrüklerde kullanıldı

İlk oylar gümrüklerde kullanıldı

Türkiye’de 24 Haziran’da yapılacak seçim için yurt dışında yaşayan seçmenler oy kullanmaya başladı. İlk oylar Almanya, Avusturya ve Fransa’da, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda ve gümrük kapılarında dün kullanıldı.

7.06.2018Avrupa
Yurt dışı oylarına üst düzey koruma

Yurt dışı oylarına üst düzey koruma

Yurt dışında kullanılan oylar, tüm aşamalarda üst düzeyde korunarak 24 Haziran'dan önce Türkiye'ye ulaştırılacak. Oy pusulaları ve kullanılan oylar, 5 kişilik Sandık Saklama ve Ulaştırma Komisyonu'nun sorumluluğunda olacak. Oy pusulaları ve oylar, misyonlarda 5 ayrı kilidi bulunan özel odalarda tutulacak. Yurt dışı seçmenin yüzde 85'inin bulunduğu Avrupa'daki oyların büyük kısmı THY'ye ait 3 uçakla yurda getirilecek. Uzak mesafeki oylar ise diplomatik kurye eşliğinde yolcu koltuklarında taşınacak.

6.06.2018Gündem
Yurt dışında oylar ne zaman kullanılacak İşte yurt dışı oy takvimi

Yurt dışında oylar ne zaman kullanılacak? İşte yurt dışı oy takvimi

Yurt dışında yaşayan 3 milyondan fazla Türk seçmen, Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri için yarın sandık başına gidiyor.

6.06.2018Gündem
Yurt dışı oylarına en üst düzey koruma

Yurt dışı oylarına en üst düzey koruma

Türkiye’de 24 Haziran’da yapılacak seçim için yurt dışında kullanılacak oylara, en üst düzey güvenlik uygulanacak. Oylar, her noktada oluşturulacak beş kişilik Sandık Saklama ve Ulaştırma Komisyonu’nun sorumluluğunda, beş kilide sahip özel bir odada tutularak, 24 Haziran’dan önce Türkiye’ye gönderilecek.

6.06.2018Avrupa
Gurbetçiler yarın sandık başına gidiyor

Gurbetçiler yarın sandık başına gidiyor

Yurt dışında yaşayan 3 milyondan fazla Türk seçmen, Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri için yarın sandık başına gidiyor. Yurt dışındaki seçmenler, 19 Haziran'a kadar oylarını kullanabilecek. Gurbetçiler için 60 ülke ve 123 temsilcilikte sandık kurulacak. Yurt dışında kullanılan oylar, THY'ye ait uçaklarla Ankara'ya getirilecek. Tüm oy torbaları, ATO Kongre Merkezi'ndeki özel güvenlikli salona götürülerek burada Türkiye genelindeki oy kullanma işleminin sona ermesine kadar muhafaza edilecek. Yurt dışı oyları, 24 Haziran'da saat 17.00'de oy verme işleminin sona ermesinin ardından sayılmaya başlanacak - 34 gümrük kapısında da oy verme işlemi yarın başlayacak, tatil günleri dahil 24 saat süre ile oy kullanılabilecek ve 24 Haziran saat 17.00'de sona erecek.

6.06.2018Gündem
Sancılı seçim... Kazanan belli oldu

Sancılı seçim... Kazanan belli oldu!

Bulgaristan’da halk dün parlamento seçimleri için sandığa giderken, Türk kökenli seçmenlere getirilen kısıtlamalar dikkat çekti. Türkiye’de daha önce 140’tan fazla sandık kurulurken, Bulgar seçim makamları bu kez 35 sandık kurdu. Seçimden gelen ilk sonuçlara göre Avrupa yanlısı merkez sağ parti GERB (Avrupalı Gelişimi için Vatandaşlar) oyların yüzde 32.55'ini alarak, erken seçimlerden birinci parti olarak çıktı.

26.03.2017Dünya
Yurt dışı oyları, Ak Partiye 1 sandalye daha getirdi

Yurt dışı oyları, Ak Parti'ye 1 sandalye daha getirdi

MANİSA'da yurt dışı oylarının illere dağıtılması sonucu, AK Parti, vekil sayısını 5'e yükseltti. Kentten 2 milletvekili çıkartan MHP tek milletvekiline düştü.

2.11.2015Avrupa
Yurtdışı oylar etkiledi AK Parti bir vekil kazandı

Yurtdışı oylar etkiledi AK Parti bir vekil kazandı

Manisa'da yurt dışı oyları, AK Parti'ye 1 milletvekilliği kazandırdı.

2.11.2015Gündem
Seçim Sonuçları 2015 - (İstanbul, Ankara, İzmir) 1 Kasım seçim sonuçları

Seçim Sonuçları 2015 - (İstanbul, Ankara, İzmir) 1 Kasım seçim sonuçları

Türkiye nefesini tuttu ve 1 Kasım 2015 seçim sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Yüksek Seçim Kurulu saat 21'den itibaren seçim sonuçlarının açıklanmasına izin verecek. Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından ilk sonuçları hurriyet.com.tr verecek.

1.11.2015Bilgi
7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde neler olmuştu Hangi parti ne kadar oy aldı

7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde neler olmuştu? Hangi parti ne kadar oy aldı?

7 Haziran 2015 Genel Seçim sonuçları nasıl? Türkiye geneli oy dağılımı nasıl?

1.11.2015Bilgi
YSK, 7 Haziran Genel Seçimlerinin kesin sonuçları açıkladı

YSK, 7 Haziran Genel Seçimleri'nin kesin sonuçları açıkladı

YSK, 2015 milletvekili kesin seçim sonuçlarını açıkladı. Katılımın yüzde 83.92 olarak gerçekleştiği seçimde AKP, CHP, MHP ve HDP'nin aldığı milletvekili sayısı da kesinleşti.

18.06.2015Gündem
Türkiyenin 7 Haziran fırtınası

Türkiye'nin 7 Haziran fırtınası

Türkiye aylardır 7 Haziran'ı bekliyordu. Beklenen gün geldi, rekor sayılabilecek katılımla vatandaşlar sandık başına gitti. Saatler 17:00'yi gösterince oylar sayılmaya başlandı. Nefes kesen gecenin sonunda Türkiye yeni bir siyasi döneme merhaba dedi.

8.06.2015Gündem
Kocaeli’de yurt dışı oyları HDP’ye 1 milletvekili getirdi

Kocaeli’de yurt dışı oyları HDP’ye 1 milletvekili getirdi

KOCAELİ’de dün gece resmi olmayan sonuçlara göre 11 milletvekilinden 6’sı AK Parti, 3’ü CHP, 2’sini de MHP kazanmış olarak görünmesine rağmen, yurt dışı oylarının ilave edilmesiyle MHP’nin 1 milletvekili, HDP’ye geçti.

8.06.2015Gündem
Yurt dışındaki seçim merkezlerinde oy kullanma işlemi sona erdi

Yurt dışındaki seçim merkezlerinde oy kullanma işlemi sona erdi

Türkiye'de 7 Haziran'da yapılacak Milletvekili Genel Seçimleri için yurt dışı temsilciliklerdeki oy kullanma işlemi sona erdi. Resmi olmayan sonuçlara göre gümrükler de dahil olmak üzere 1 milyon 27 bin 241 oy kullanıldığı bildirildi. Gümrüklerde 7 Haziran saat 17.00'ye kadar oy verme işlemi devam edecek.

1.06.2015Dünya
Yurt dışı oyları nasıl kullanılıyor

Yurt dışı oyları nasıl kullanılıyor

Türkiye'de 7 Haziran'da yapılacak genel seçimler için yurt dışında oy verme işlemleri başladı.

18.05.2015Dünya
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Medya sahiplerini tehdit nefret suçuna girer

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: 'Medya sahiplerini tehdit nefret suçuna girer'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Sayın Cumhurbaşkanımız, bütün birim başkanlarına, beldelerde, ilçelerde ve illerde vatandaşımızın bize verdiği mesajın tam olarak anlaşılması için tüm çalışmaların yapılması talimatını vermiştir." dedi. İmamoğlu'nu eleştiren Çelik, "medya organlarının başındaki ailelerin soyadlarını vererek böyle bir iş yaparsanız bu olsa olsa nefret suçuna girer." ifadelerini kullandı. Çelik, "Sosyal medya üzerinden bazı karanlık tipler provokasyon çağrısı yapmaya devam ediyorlar." dedi.

10.04.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan sert mesaj: Mum gibi olacaklar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert mesaj: Mum gibi olacaklar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün İstanbul'un 8 ilçesinde düzenlenen mitinglerde konuştu. Erdoğan, Sarıyer mitinginde "Kur oyunları ve terör örgütleri üzerinden Türkiye'nin bağımsızlığına kastedenler 31 Mart sonrası Milli İrade karşısında mum gibi olacaklar." ifadelerini kullandı.

29.03.2019Gündem
YSK kesin olmayan sonuçları duyurdu

YSK kesin olmayan sonuçları duyurdu

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin olmayan sonuçları açıkladı. Milletvekili genel seçimine ilişkin YSK'dan yapılan açıklamada, yurt içi ve yurt dışı toplam oy sonuçlarına göre, 59 milyon 367 bin 469 seçmenin 51 milyon 189 bin 698'i oy kullandı. 188 bin 8 sandığın yüzde yüzü açıldı. Oyların 1 milyon 53 bin 362'si geçersiz sayıldı. Buna göre, AK Parti 20 milyon 980 bin 956 oy alarak yüzde 41.85'lik oy oranına ulaştı.

26.06.2018Gündem
YSK Başkanı saat verdi

YSK Başkanı saat verdi

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, yarın yapılacak Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimiyle ilgili her türlü çalışmayı tamamladıklarını belirterek, "Halkıma sükunet tavsiye ediyorum. Sandıkların başında siyasi partilerin temsilcilerinin bulunması gerekir. Onların tutmuş olduğu tutanaklar taranmak suretiyle YSK'ye geldiği anda biz aynı zamanda siyasi partilere de bu tutanakları, sonuçları gönderiyoruz. YSK'nin yapmış olduğu iş bu, oyları saymak değil." dedi.

23.06.2018Gündem
ABD Sağlık Bakanı Tom Price istifa etti Büyük şüphe...

ABD Sağlık Bakanı Tom Price istifa etti! Büyük şüphe...

ABD Başkanı Donald Trump'ın, özel seyahatlerinde kamuya ait jetleri kullandığı gerekçesiyle eleştirilen Sağlık Bakanı Tom Price'ın istifasını kabul ettiği bildirildi. Tom Price, göreve geldiğinde önceliği Obamacare adıyla bilinen sağlık reformunun yerine getirmekti. Obamacare paketine alternatif olarak hazırlanan yeni yasa tasarısı bir çok kez oylamadan geri döndü. İstifanın ardında Trump'ın olup olmadığı konuşuluyor.

29.09.2017Dünya
Merakla beklenen referandum anketi yayınlandı

Merakla beklenen referandum anketi yayınlandı

Türkiye'nin en eski kamuoyu araştırma şirketlerinden KONDA, 16 Nisan'da yapılacak olan anayasa değişikliği kanununa ilişkin referandum için tahminini ilk kez açıkladı. Ankette en dikkat çeken konu yüzde 9 olan kararsızların oranı. Bu oran istatistiki olarak dağıtıldıktan sonra ise 'Evet' önde görülüyor.

13.04.2017Gündem
Frankfurttaki uyanık seçmen

Frankfurt'taki 'uyanık' seçmen

ALMANYA Frankfurt’ta önceki gün Nizamettin Uyanık adlı seçmenin Sandık Kurulu üyelerinin ‘oy kullandı’ kaydını düşmediğini fark ederek bir dakika içinde yandaki sandıkta da oy kullanmasını, YSK Seçim Bilişim Sistemi (SEÇSİS) yakaladı.

1.04.2017Gündem
Üniversiteliler sosyal sorumlulukta sınır tanımadı

Üniversiteliler sosyal sorumlulukta sınır tanımadı!

Kredi Kayıt Bürosu’nun, üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği ‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’ sosyal sorumluluk proje fikirleri yarışmasına başvurulan proje sayısı 2 bini aştı.

16.03.2017Kampüs
YSK kararları Resmi Gazetede yayımlandı

YSK kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği referandumu sürecinde seçimlerin temel hükümleri ve seçmen kütüklerine ilişkin kararı Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

15.02.2017Gündem
Üniversiteliler sosyal sorumluluk için kıyasıya yarışıyor

Üniversiteliler sosyal sorumluluk için kıyasıya yarışıyor

Üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen sosyal sorumluluk proje fikirleri yarışmasının dördüncü döneminde gelen başvuru sayısı ilk ayda 100’ü aştı.

26.12.2016Kampüs
Yurt dışında kullanılan oylar Türkiyeye gönderildi

Yurt dışında kullanılan oylar Türkiye'ye gönderildi

Türk vatandaşlarının genel seçimler için kullandığı oylar, mühürlü torbalarla THY'nin tarifeli uçağıyla Türkiye'ye gönderildi.

28.10.2015Avrupa
Seçimde yurtdışı etkisi

Seçimde yurtdışı etkisi

1 Kasım seçimleri için yurtdışı temsilciliklerde oy verme işlemi sona ererken, gözler bir kez daha, geçen seçimde yurtiçi oylara eklenince partilere milletvekillikleri kazandırıp kaybettiren gurbetçi oylarına çevrildi. Yurtdışında seçime ilgi de büyük, çeşitli ülkelerden gelip yarışın başabaş geçtiği illerde sonucu etkilemesi beklenen oylarda yaklaşık 250 bin artış var. Öte yandan, yurtdışı oyların Erzincan, Amasya, İzmir, İstanbul, Kocaeli ve Van'da seçim sonuçlarını etkilemesi bekleniyor.

26.10.2015Gündem
Avrupada oy verme işlemi sona erdi

Avrupa'da oy verme işlemi sona erdi

Türkiye'de 1 Kasım'da yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için Avrupa'daki seçmenlerin oy kullanma işlemi sona erdi.

26.10.2015Avrupa

Yazar Sonuçları

On gün kala Evet-Hayır gayet yakın

Dün Türkiye’nin önde gelen anket şirketlerinden üçünün yöneticileriyle 16 Nisan referandumunda nasıl bir sonuç çıkabileceği üzerine konuştum.

5.04.2017