MENÜ

Yekta Saraç

Yekta Saraç ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yekta Saraç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 622 Yekta Saraç haberi bulunmuştur.

Yekta Saraç Haberleri

Üniversite tercihleri 18-26 Temmuzda

Üniversite tercihleri 18-26 Temmuz'da

ÖSYM, ön bilgi amaçlı 2017-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nu dün yayımladı. Adaylar,18-26 Temmuz arası tercih yapacak.

22.6.2017Gündem
Üniversite kontenjanları 58 bin arttı

Üniversite kontenjanları 58 bin arttı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Bu sene üniversite öğrenci kontenjanlarında geçen yıla göre yaklaşık 58 bin 284 artış olacak. Lisans programlarında 473 bin 776, ön lisans programlarında ise 436 bin 904 olmak üzere, toplam kontenjan 910 bin 680 olacak" dedi.

22.6.2017Eğitim
Temel ve yer bilim tercih edeceklere maaş gibi burs

Temel ve yer bilim tercih edeceklere maaş gibi burs

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, 2017-2018 döneminden itibaren yer bilimleri alanları olan maden, jeoloji ve jeofizik mühendisliği programları ile temel bilim alanları fizik, kimya, biyoloji, matematik programlarına ilk üç sırada yerleşen tüm öğrencilere bir yıl boyunca aylık 625 lira burs verileceğini açıkladı.

21.6.2017Eğitim
Ve Beykozlu Mozarta YÖKten güzel haber...

Ve 'Beykozlu Mozart'a YÖK'ten güzel haber...

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, İstanbul'un Beykoz semtinde yaşayan ve dünyaca ünlü bestecilerle aynı müzik kulağına sahip 19 yaşındaki otizmli Yunus Yazar'ın İstanbul Üniversitesinde yetenek sınavlarına alınmasına yönelik sürecin başlatıldığını bildirdi.

20.6.2017Gündem
Cem Yılmaz mesaj göndermişti... AK Partili vekilden sürpriz

Cem Yılmaz mesaj göndermişti... AK Partili vekilden sürpriz

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Beykoz'da yaşayan 19 yaşındaki otizmli Yunus Yazar'ın müzik çalışmalarını daha rahat yapabilmesi için her türlü desteği vereceklerini belirtti. Yunus'un, dünyada Mozart, Beethoven, Chopen gibi sanatçılarda görülen, herhangi bir sesi referansa gerek olmadan doğrudan notaya dökebilme olarak adlandırılan üstün müzik yeteneği "absolut kulağa" sahip olduğu belirtiliyordu.

16.6.2017Gündem
Beykozlu Mozart için YÖK harekete geçti

Beykozlu Mozart için YÖK harekete geçti

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın talimatıyla, İstanbul'un Beykoz semtinde yaşayan ve dünyaca ünlü besteci Mozart ile aynı müzik kulağına sahip 19 yaşındaki otizmli Yunus Yazar'ın durumu, ilgili birimlerince incelemeye alındı. Anadolu Ajansı, "Beykoz'un Mozart'ı otizmli Yunus'un konservatuvar hayali" başlığıyla yayımladığı haberde, dünyaca ünlü sanatçı Mozart ile aynı müzik kulağına sahip olan ve konservatuvarda eğitim alabilmenin hayallerini kuran otizmli Yunus Yazar'ın durumunu gündeme taşımıştı. YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç'ın talimatıyla Anadolu Ajansının haberi üzerine, otizmli Yunus Yazar'ın durumu, YÖK'ün ilgili birimlerince incelemeye alındı. Güzel sanatlar lisesinden geçen yıl mezun olan Yunus Yazar, kendisinin ve benzer durumdaki yetenekli gençlerin üniversiteye girebilmesi için özellikle konservatuvar gibi yetenek sınavıyla öğrenci alan bölümlere engelli öğrenci alımında, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'ndaki (YGS) baraj uygulamasının kaldırılması talebinde bulunmuştu.

15.6.2017Haber
YÖK harekete geçti

YÖK harekete geçti

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın talimatıyla, İstanbul'un Beykoz semtinde yaşayan ve olağanüstü müzik kulağına sahip olduğu tespit edilen 19 yaşındaki otizmli Yunus Yazar'ın durumu, ilgili birimlerince incelemeye alındı.

15.6.2017Gündem
YÖK ‘Beykozun Mozartının durumunu incelemeye aldı

YÖK ‘Beykoz'un Mozartı'nın durumunu incelemeye aldı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın talimatıyla, İstanbul'un Beykoz semtinde yaşayan ve dünyaca ünlü besteci Mozart ile aynı müzik kulağına sahip 19 yaşındaki otizmli Yunus Yazar'ın durumu, ilgili birimlerince incelemeye alındı.

15.6.2017Eğitim
Yabancı uyruklu öğrenciler, YÖK’te buluştu

Yabancı uyruklu öğrenciler, YÖK’te buluştu 

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, dünyada 5 milyona yakın uluslararası öğrencinin yaklaşık 110 bininin Türkiye’de bulunduğuna işaret ederek, “4 kıtadaki 56 farklı ülkeden öğrencimiz var. 110 bin sayısını daha da çok artırmak ve dünyadaki gençlerle entegre olmak istiyoruz” dedi. İftar programına katılan MEB Müsteşarı Yusuf Tekin ise Türkiye’de 500 binin üzerinde Suriyeli öğrencinin eğitim aldığını hatırlattı.

14.6.2017Eğitim
Bu değişiklik MYOlara rağbeti artıracak

"Bu değişiklik MYO'lara rağbeti artıracak"

Yükseköğretim Kurulu Başkanı (YÖK) Prof. Dr. Yekta Saraç, meslek yüksekokulları (MYO) anadal yönetmeliğine ilişkin, "Aynı yükseköğretim kurumunda yürütülen önlisans diploma programları ile diğer önlisans programları arasında çift anadal programları açılabilmesi ve öğrencilerin ikinci anadal diploma programında öğrenim görebilme fırsatını elde edebilmesi mümkün olabilecek" değerlendirmesinde bulundu.

9.6.2017Eğitim
Pamukkale Üniversitesi Rektörü Bağ, görevden almayı belgeyle savundu

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Bağ, görevden almayı belgeyle savundu

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Bağ, görevden almayı belgeyle savundu

7.6.2017Denizli
Faturayı personele kesti

Faturayı personele kesti

DENİZLİ’de öğretmen eşi Derya Bağ’ı İslami İlimler Enstitüsü’ne sekreter olarak atayan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, tepkiler üzerine eşinin istifa etmesinin ardından, atama kararının yer aldığı resmi yazıya ulaşma olasılığı olan birimlerin yöneticilerinin görev yerlerini değiştirdi.

6.6.2017Gündem
Eşi istifa eden rektör, faturayı personele kesti

Eşi istifa eden rektör, faturayı personele kesti

DENİZLİ'de öğretmen eşi Derya Bağ'ı İslami İlimler Enstitüsü'ne sekreter olarak atayan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, kamuoyundan gelen tepkiler üzerine eşinin devlet memurluğundan ve görevinden istifa etmesinin ardından yeni bir gelişme daha yaşandı. Rektör Prof.Dr. Hüseyin Bağ'ın imzasıyla atama kararının yer aldığı resmi yazıya ulaşma olasılığı olan toplam 11 kişi görevlerinden alındı. Görevden alınan Genel Sekreter Tamer Ceylan, Genel Sekreter Yardımcısı Sevcan Kuran ve birimde görevli memur hakkında da idari soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

6.6.2017Gündem
Tartışmalı atamada rektörün eşi istifa etti

Tartışmalı atamada rektörün eşi istifa etti

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ, Pamukkale Üniversitesi'nin İslami İlimler Enstitüsü'ne enstitü sekreterliği görevine atanan eşi Derya Bağ’ın istifa ettiğini açıkladı. Günlerdir tartışılan atamayla ilgili eleştirileri bugün Twitter adresinden yanıtlayan Rektör Bağ, "Pamukkale Üniversitesi ya da başka üniversitelerde eşiyle birlikte ilk görev yapacak rektör ben değilim. Benden önce kuruluşundan beri görev yapan tüm rektörlerin eşleri Pamukkale Üniversitesi'nde çalışıyordu. O zaman her şey normaldi de şimdi mi anormalleşti? O zaman etik sorun yoktu da şimdi mi problem oldu? Şimdi dünyanın sonunun geldiği yaygarasını çıkarmak niye?" demişti. Ancak YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, atamanın iptalini istedi. Rektör Bağ ise ikinci açıklamasında eşinin istifa ettiğini duyurdu.

5.6.2017Gündem
YÖKDİL başvurusu için son tarih 9 Haziran

YÖKDİL başvurusu için son tarih 9 Haziran

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, ikinci YÖKDİL Sınavı’na son başvuru tarihinin 9 Haziran Cuma günü olduğunu hatırlatarak, “Sizlerden gelen yoğun talepler kapsamında 2’nci YÖKDİL sınavı, İngilizcenin yanında Arapça, Almanca ve Fransızca dillerinde de yapılacak” dedi.

3.6.2017Eğitim
Merkezi Asya Üniversiteler Birliği kuruldu

Merkezi Asya Üniversiteler Birliği kuruldu

Merkezi Asya Üniversiteler Birliği kuruldu

1.6.2017Kayseri
YÖKDİL başvurusu ne zaman yapılacak 2017 YÖKDİL başvuru tarihi

YÖKDİL başvurusu ne zaman yapılacak? 2017 YÖKDİL başvuru tarihi

YÖKDİL başvurusu için geri sayım başladı. İlk kez bu sene gerçekleştirilen ve akademik İngilizce alanında başarılı sonuçlar alınan YÖKDİL sınavı için yeni sınav takvimi belirlendi. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın sosyal medya üzerinden verdiği bilgilere göre YÖKDİL başvuruları 30 Mayıs-9 Haziran tarih aralığında gerçekleşecek. İşte, Başkan Saraç'ın yaptığı açıklamanın detayları

25.5.2017Eğitim
Erasmus’un 30’uncu yılı kutlanıyor

Erasmus’un 30’uncu yılı kutlanıyor

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, uluslararası öğrenci programı Erasmus’un 30’uncu yılı kutlamalarına yönelik katıldığı bir programda, “Ülkenin geleceğinin inşasında yetiştireceğimiz  genç nesillerin fikirleri ve ürettikleri, en önemli rolü oynayacak. Türk yükseköğretiminin görevi bu gençliği güçlü, özgür ve saygın fikirle donatmak” dedi. YÖK Başkanı, Türkiye’nin sahip olduğu 7 milyon üniversite öğrencisinin birçok Avrupa ülkesinin nüfusundan fazla olduğunu söyledi. Türkiye’de her bin kişiye 0.4 doktoralı insan düştüğünü de dile getirdi.

24.5.2017Eğitim
YÖK Başkanı Saraç, Erasmus kutlamasında konuştu

YÖK Başkanı Saraç, Erasmus kutlamasında konuştu

YÖK Başkanı Saraç, Erasmus kutlamasında konuştu

24.5.2017İstanbul
Vakıf Yükseköğretim Kurumları YÖK’te buluştu

Vakıf Yükseköğretim Kurumları YÖK’te buluştu

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Yekta Saraç, “Bugün için sayıları 180’i geçen kurumlarımızda 7 milyon 300 bin öğrenci eğitim almaktadır. Bu rakamla Avrupa yükseköğretim alanında sayısal olarak ikinci büyük ülkeyiz” dedi. 

23.5.2017Eğitim
Açıköğretimde 3.3 milyon öğrenci

Açıköğretimde 3.3 milyon öğrenci

Teknoloji geliştikçe açıköğretim cazip hale geliyor. Bu yönelimi Yükseköğretim Kurulu’nun 2016-2017 rakamları da gösteriyor. Açıköğretimde ön lisans ve lisans programlarındaki öğrenci sayısı 2016-2017 istatistiklerine göre 229 bin 18 artarak 3 milyon 306 bin 797 oldu.

22.5.2017Eğitim
‘Vakıf Yükseköğretim Kurumları Çalıştayı’ düzenlenecek

‘Vakıf Yükseköğretim Kurumları Çalıştayı’ düzenlenecek

YÖK Başkanlığınca, vakıf yükseköğretim kurumlarının rektörleri ve vakıf meslek yüksekokullarının müdürlerinin katılımıyla ve ilk kez ‘Vakıf Yükseköğretim Kurumları Çalıştayı’ düzenlencek.

22.5.2017Eğitim
YÖK’ün doktora bursuna TÜBİTAK desteği

YÖK’ün doktora bursuna TÜBİTAK desteği

‘100/2000 YÖK Doktora Bursu’ kapsamında eğitim alacak bursiyerler, TÜBİTAK tarafından yürütülen projelerde görev yaptıklarında çalışmalarından da belli bir miktarda burs alabilecek.

22.5.2017Eğitim
Araştırma üniversiteleri geliyor

Araştırma üniversiteleri geliyor

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), araştırma üniversiteleri için harekete geçti. Ön değerlendirmeyi geçen 25 üniversiteden 10’u değerlendirmelerin ardından “araştırma üniversitesi” olacak. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Twitter’da özetle şunları paylaştı:

18.5.2017Eğitim
YÖK Başkanı Saraç: Üniversitelerimiz bizi gururlandırıyor

YÖK Başkanı Saraç: Üniversitelerimiz bizi gururlandırıyor

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Artık üniversitelerimiz dünya sıralamasında da yer alıyor. 2016 yılında ilk 500'e giren 18 üniversitemiz, ilk 100'e giren 2 üniversitemiz bulunuyor. Bu bizi gerçekten mutlu ediyor ve gururlandırıyor" dedi.

17.5.2017Eğitim
Tıp asistanları YÖKte buluştu

Tıp asistanları YÖK'te buluştu

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Tıp fakülteleri gerçek araştırma merkezlerini ön plana çıkararak ülkemizde yürütülen klinik araştırmaların verimliliğini ve etkinliğini artırmak konusunda gayret içinde olmalıdır" dedi.

16.5.2017Eğitim
Doktora öğrencilerine asgari ücretten fazla burs

Doktora öğrencilerine asgari ücretten fazla burs

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Twitter’da yaptığı açıklamada 100 tematik alanda 2000 kişiye verilen ‘100/2000 YÖK Doktora Bursu’nda öğrencilere ödenecek miktarın aylık 1.800 TL olduğunu duyurdu. Böylece doktora öğrencilerine asgari ücretten yüksek burs imkanı sağlandı.

16.5.2017Eğitim
Tıp asistanları YÖKte buluşacak

Tıp asistanları YÖK'te buluşacak

YÖK tarafından düzenlenecek olan ‘Tıp Fakülteleri Mezuniyet Sonrası Eğitim Çalıştayı’nda asistanların temsilcileriyle görüş alışverişinde bulunulacak.

15.5.2017Eğitim
YÖKün sessiz devrimine tepki

YÖK'ün 'sessiz devrimine' tepki

YÜKSKEÖĞRETİM Kurulu’nda (YÖK) önceki gün açıklanan ve YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın “Sessiz devrim” olarak nitelendirdiği 11 maddelik değişikliklere akademi camiasından tepki geldi. Emekli hocaların üniversiteye geri dönmesine vize veren maddeyi eleştiren eğitimciler, dönüşlerin bilime ve liyakata dayalı olmayacağını, ahbap-çavuş ilişkisine göre yaşanacağını savundular.

13.5.2017Gündem
YÖK Başkanı Saraç: Üstün Başarı Ödülleri ile iyi uygulamalar teşvik edilecek

YÖK Başkanı Saraç: Üstün Başarı Ödülleri ile iyi uygulamalar teşvik edilecek

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖK’ün bu yıldan itibaren "Üstün Başarı Ödülleri" vereceğini söyledi.

13.5.2017Eğitim
Üniversitelerde sessiz devrim

Üniversitelerde 'sessiz devrim'

Hükümetin ekonomide üretim reform paketine yükseköğretim de dahil oldu. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın ‘sessiz devrim’ diye nitelendirdiği değişikliklerle üniversiteler özel şirket kurabilecek, istihdama göre öğrenci alınacak, emekli hocalar 75 yaşına kadar üniversiteye geri dönebilecek, sektörde çalışan öğrenci teşvik edilecek, ücretli araştırmaya izin verilecek.

11.5.2017Eğitim
Yükseköğretimde sessiz devrim yapıyoruz

Yükseköğretimde sessiz devrim yapıyoruz

YÖK Başkanı Yekta Saraç, YÖK Kanunu ile ilgili yaklaşık 10 madde teklifinin Üretim Reformu Paketi’ne dahil olduğunu belirterek, “Bu değişiklikler, ülkenin kalkınma yolunda ilerlemesini hedefleyen üretim paketinin amacına yönelik maddelerdir. Bu maddelerin hayata geçmesi, sessiz bir devrimin hayata geçirilmesidir” dedi.

11.5.2017Eğitim
Tıp fakülteleri dekanları YÖK’te toplandı

Tıp fakülteleri dekanları YÖK’te toplandı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, eğitimde kaliteden ödün vermemenin yeni YÖK'ün birinci hedefi olduğunu belirterek, "Tıp fakültelerimiz, eğitim alanında hem ülkemizin hem de dünya biliminin gelişmelerini yakından takip etmekte, programlarını güncellemekte, program yeterliliklerini ciddiyetle takip etmekte ve kalite çalışmalarında özenleriyle öne çıkmaktadır" dedi.

11.5.2017Eğitim
YÖK, iletişim fakültelerini dekanlarla değerlendirdi

YÖK, iletişim fakültelerini dekanlarla değerlendirdi

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, iletişim odaklı programlara yönelik durum değerlendirmesi yapmak için iletişim fakültesi dekanlarıyla YÖK’te bir araya geldi. Toplantıyla bu programdaki eğitimin niteliği ve fakültelerin sorunlarına yönelik yapılacak iyileştirmelerle ilgili yol haritası belirlenmesi, mezunların mesleki yeterliliği ve istihdam sorunları konusunda görüş alışverişinde bulunulması amaçlandı.

9.5.2017Eğitim
KDK, diplomada uzaktan eğitim ibaresi için YÖKten bilgi istedi

KDK, diplomada uzaktan eğitim ibaresi için YÖK'ten bilgi istedi

Diplomada uzaktan eğitim ibaresi konusuna el atan Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), Yükseköğretim Kurulu'ndan konuyla ilgili belgeleri talep etti. İşte, KDK'nın uzaktan eğitim ibaresi hakkında girişiminin detayları

3.5.2017Eğitim
YÖKten ‘uzaktan öğretim’ açıklaması

YÖK'ten ‘uzaktan öğretim’ açıklaması

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, uzaktan öğretim programlarında düzenlenecek diplomalarda ‘uzaktan öğretim’ ibaresinin, 2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren bu programlara kaydolan öğrenciler için geçerli olacağını belirtti.

3.5.2017Eğitim
YÖKten ‘engelli dostu’ üniversitelere ‘bayrak’

YÖK'ten ‘engelli dostu’ üniversitelere ‘bayrak’

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Üniversitelere engelliler için erişilebilirlik noktasında engelli dostu unvanı vereceğiz. 'Engelli dostu üniversite bayrağı bu sene bu üniversiteye verilmiştir' diye üniversite tercih kılavuzunda belirteceğiz" dedi.

2.5.2017Eğitim
YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç: Öncelikli hedef engelli öğrencilerin üniversite eğitimi alması

YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç: Öncelikli hedef engelli öğrencilerin üniversite eğitimi alması

YÖK Başkanı Yekta Saraç, YÖK’ün ilk kez düzenlediği ‘Engelsiz Erişim Çalıştayı’nda, yükseköğretim kurumlarındaki engelli öğrenci sayısının 13 bin 655 olduğunu söyledi. Saraç, "Bu sayı konunun özelliği dolayısıyla tam olarak gerçek durumu yansıtmıyor da olabilir. Bununla birlikte daha çok engelli bireye üniversitede okuma imkanı sunmak istiyoruz" dedi.

2.5.2017Eğitim
YÖK’ten ‘Engelsiz Erişim Çalıştayı’

YÖK’ten ‘Engelsiz Erişim Çalıştayı’

YÖK, 2 Mayıs’ta ‘Engelsiz Erişim Çalıştayı’ düzenleyecek. Çalıştayda engellilerin mekânsal ulaşılabilirliği konusu ele alınacak.

1.5.2017Eğitim
Anayasanın büyük hocası Prof. Dr. Teziç yaşamını yitirdi

Anayasanın büyük hocası Prof. Dr. Teziç yaşamını yitirdi

Eski YÖK Başkanı, Türkiye’nin önde gelen anayasa hukukçularından Prof. Dr. Erdoğan Teziç dün sabah yaşamını yitirdi. Prof. Dr. Teziç, Galatasaray Lisesi yıllarında yıldız bir voleybol oyuncusuydu. Uluslararası şampiyonalarda Türkiye’yi temsil etmişti.

23.4.2017Eğitim
Üniversite sınavına değişiklik mi geliyor

Üniversite sınavına değişiklik mi geliyor?

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, çocukları kabulünde bir öğrencinin "üniversiteye girişin tek bir sınava bağlı olmaması gerektiği"ni söylemesi üzerine "Aynen senin gibi düşünüyorum. Tebrik ediyorum. Şimdi Yekta Bey'e de ÖSYM Başkanımıza da söyleyeceğim. Bakalım bir çalışma yapsınlar. Birçok sınav...Bu normalde, AK Parti'nin Hükümet Programı'nda da var." dedi.

23.4.2017Gündem
Erdoğan Teziç hayatını kaybetti

Erdoğan Teziç hayatını kaybetti

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) eski Başkanı, Prof. Dr. Erdoğan Teziç, hayatını kaybetti. Anayasa profesörü olan Prof. Dr. Teziç, aynı zamanda Galatasaray Üniversitesi rektör yardımcılığı ve rektörlüğü, Galatasaray Lisesi müdürlüğü, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı Başkanlığı görevlerinde de bulunmuştu.

23.4.2017Eğitim
Doçentlik Sınav Yönetmeliğinde değişiklik

Doçentlik Sınav Yönetmeliği'nde değişiklik

Doçentlik Sınav Yönetmeliği'nde yapılan değişikliğe göre, doçentlik sınavının eser incelemesinde başarısız bulunan aday müracaat dönemi esas alınmak suretiyle sınava en erken izleyen üçüncü dönemde yeniden başvurabilecek.

22.4.2017Eğitim
YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak YÖK Başkanından açıklamalar

YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? YÖK Başkanından açıklamalar

YÖKDİL sınavının ne zaman yapılacağı binlerce aday tarafından merak edilen konular arasında gündemdeki yerini koruyor. YÖKDİL 2. sınav tarihi belli oldu. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Twitter hesabından YÖKDİL sınavıyla ilgili yapılan anketler hakkında bilgi verdi. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? İşte detaylar.

21.4.2017Eğitim

YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? İşte, o tarihler

YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak sorusunu yönelten adaylar, Yabancı Dil Sınavı'nın açıklanmasının ardından bu bilgiyi araştırmaya başladı. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın açıkladığı bilgilere göre YÖKDİL sınavı, bu yıl iki kez daha gerçekleştirilecek. Peki, YÖK Başkanının açıklamalarına göre YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? İşte, sınavla ilgili detaylı bilgiler

20.4.2017Eğitim
YÖK Başkanı’ndan doçentlik müracaatlarıyla ilgili açıklama

YÖK Başkanı’ndan doçentlik müracaatlarıyla ilgili açıklama

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, sosyal medya hesaplarından doçentlik müracaatlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Müracaatlarının süreleriyle ilgili bireysel mağduriyetlerin yaşandığını belirten Prof. Dr. Saraç, bu mağduriyetlerin giderilmesi yönünde süreç başlatıldığını söyledi.

20.4.2017Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan, YÖK Başkanı Saraçı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, YÖK Başkanı Saraç'ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, YÖK Başkanı Saraç'ı kabul etti

18.4.2017Ankara
Rusyadaki charter söylentilerine AK Partili vekilden yanıt geldi

Rusya'daki charter söylentilerine AK Partili vekilden yanıt geldi

AK Parti Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç, "Rusya ile ilişkilerimizde herhangi bir sorun yok. Aksine uçak krizinden sonra daha iyi durumdayız. Charter seferlerinin durdurulması söz konusu değil" dedi.

11.4.2017Gündem

Yazar Sonuçları

YÖK ne yapıyor

YÖK ne yapıyor?

YÜKSEKÖĞRETİM Kurulu üniversiteye giriş sınavlarında bazı bilim dalları için taban puanlarını yükseltti. Bazı bilim dallarında da burs vermeye başladı.

22.6.2017Taha AKYOL
Bu bilimle...

Bu bilimle...

EKONOMİ yüz güldürmeye başladı fakat bunun kalıcı olması için yapısal reformların zorunlu olduğunu söyleyenler çok.

14.6.2017Taha AKYOL