MENÜ
Arşiv

Vize

Vize ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Vize haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14.640 Vize haberi bulunmuştur.

Vize Haberleri

Erdoğan ve Putinden ortak tepki: Avrupadan BMye yazılan mektup bizi şaşırttı

Erdoğan ve Putin'den ortak tepki: Avrupa'dan BM'ye yazılan mektup bizi şaşırttı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Putin ile yaklaşık 2 saat süren görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası iki lider ortak basın açıklaması yaptı. Erdoğan, "ABD'nin çekilme sürecinde terör örgütlerinin istismar edebileceği bir boşluğun doğmaması kritik önemdedir" mesajı verdi. Putin, "Suriye’de kalıcı bir çözüm üzerine çalışmaktayız. Siyasi ve diplomatik yollarla çözmek istiyoruz" diye konuştu. Erdoğan ve Putin, Avrupa'dan Suriye'deki anayasa komitesi için BM'ye yazılan mektubun kendilerini şaşırttığını belirtti.

23.01.2019Gündem
Bulgaristanda altın vize uygulaması iptal edildi

Bulgaristan'da "altın vize" uygulaması iptal edildi

Hükümet, yatırım karşılığında vatandaşlık verme uygulamasına son verdi

23.01.2019Dünya
ABden kritik Altın vize raporu

AB'den kritik 'Altın vize' raporu

AB Komisyonundan, üye ülkelerin yatırım karşılığında vatandaşlık veya oturma izni vermesine imkan tanıyan "Altın vize" programlarının güvenlik tehdidi oluşturduğu bildirildi.

23.01.2019Dünya
‘Franckenin ‘insani vize’de yaptığı ayrımcılık’

‘Francken'in ‘insani vize’de yaptığı ayrımcılık’

Belçikalı Bakan Maggie De Block, eski Göç ve Mülteci Bakanı Theo Francken’in Müslümanlara değil, sadece Hıristiyan Suriyelilere yardım etmek istediğini söyledi: “Francken bu şekilde parti politikasını ön planda tutup ayrımcılık yaptı.”

23.01.2019Avrupa
Moskova’da dört kritik başlık

Moskova’da dört kritik başlık

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD’nin çekilme kararının ardından bugün Suriye meselesini ilk kez baş başa konuşacak.

23.01.2019Gündem
‘Çekilme’yi konuşacaklar

‘Çekilme’yi konuşacaklar

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın yarın yapacağı yarım günlük Moskova ziyaretinin öncelikli gündem maddesi Suriye’deki gelişmeler olacak. Washington ile Ankara arasındaki kritik temasların ardından yapılacak Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in görüşmesinde ABD’nin çekilme kararı sonrasında Suriye’deki gelişmeler, güvenli bölge ve terörle ortak mücadele konuşulacak.

22.01.2019Gündem
Ukrayna ve Rusya arasında “biyometrik vize” dönemi

Ukrayna ve Rusya arasında “biyometrik vize” dönemi

Ukrayna ve Rusya arasında “biyometrik vize rejimi” uygulamasına geçiliyor.

20.01.2019Dünya
Metin Topuz iddianamesi: ABD ziyaretleri ve Öz ile görüşmeler casusluk delili oldu

Metin Topuz iddianamesi: ABD ziyaretleri ve Öz ile görüşmeler casusluk delili oldu

ABD İstanbul Başkonsolosluğu irtibat görevlisi olan ve 4 Ekim 2017’den beri cezaevinde tutulan Metin Topuz hakkında iddianame hazırlandı. Topuz’un, 17-25 Aralık soruşturmaları öncesi bu operasyonun mimarı dönemin Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı ile ABD’ye seyahati ve firari FETÖ’cü Zekeriya Öz ile görüşmeleri, tanıkların anlatımları casusluğa delil oldu.

20.01.2019Gündem
AUZEF sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanır Sonuçlar ne zaman açıklanacak

AUZEF sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanır? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

İstanbul Üniversitesi'ne bağlı olarak hizmet veren Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi'nin (AUZEF) yarıyıl sonu sınavları 19-20 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek. Şubat ayında ise telafi sınavı yapılacak. Peki, AUZEF sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanır? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

19.01.2019Gündem
Kucam davasında 600 şüpheli dosya daha tespit edildi

Kucam davasında 600 şüpheli dosya daha tespit edildi

Belçika’da Belediye Meclis Üyesi Melikan Kucam’ın insan kaçakçılığı yaptığı gerekçesiyle Yeni Flaman İttifak (NVA) Partisi’nden ihraç edilmesinin ardından kriz büyüyor. Eski Göç ve Mülteci Bakanı Theo Francken’in de sorumlu tutulduğu olayda 600 şüpheli dosya daha tespit edildi.

18.01.2019Avrupa
Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsardan vizesiz Rusya açıklaması

Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar'dan vizesiz Rusya açıklaması

Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar, "Vize sorunu önümüzdeki dönemde ele alacağımız en önemli hususlardan bir tanesi." dedi.

18.01.2019Dünya
İhracatta tarihi adım: 7/24 kesintisiz ihracat dönemi

İhracatta tarihi adım: 7/24 kesintisiz ihracat dönemi

İhracatta zaman, insan kaynağı ve maliyetten tasarruf etmeyi sağlayan ve menşe ve dolaşım belgelerinin elektronik ortamda onaylatılması sürecine karşılık gelen MEDOS Programı'nın, İzmir Ticaret Odası (İZTO) üyelerine de büyük rahatlık sağlayacağı belirtildi.

18.01.2019Ekonomi
Son dakika... Dışişleri Bakanlığından kritik mesajlar

Son dakika... Dışişleri Bakanlığı'ndan kritik mesajlar

Dışişleri Bakanı Sözcüsü Hami Aksoy gündemdeki konular hakkında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

18.01.2019Dünya
Ekonomi alanında düzenlemeler içeren kanun Resmi Gazetede

Ekonomi alanında düzenlemeler içeren kanun Resmi Gazete'de

Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde (KHK) Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

18.01.2019Ekonomi
Belçika’da ‘insani vize’ krizi büyüyor

Belçika’da ‘insani vize’ krizi büyüyor

Belçika’da Mechelen Belediye Meclis Üyesi Melikan Kucam, insan kaçakçılığı gerekçesiyle Yeni Flaman İttifak (N-VA) Partisi’nden ihraç edilmesinin ardından 48 saatlik gözaltı süresinin dolması üzerine tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yeşiller Partisi ise yaşananlardan eski Göç ve Mülteci Bakanı Theo Francken’i sorumlu tuttu.

17.01.2019Avrupa
Balkanlar’ın en uygun kayak merkezleri

Balkanlar’ın en uygun kayak merkezleri

Farklı bir deneyim yaşamak, yeni bir ülke görmek üstelik de kayak yapmak için alternatif rotalar arıyorsanız Balkanlar tam size göre. Pistleriyle ünlü, vizesiz bile gidebileceğiniz bu yerlerde fiyatlar da uygun. İşte detaylar...

17.01.2019Seyahat
Son dakika... O ülkeyle vizeler resmen kalktı

Son dakika... O ülkeyle vizeler resmen kalktı

Moldova ile vizelerin karşılıklı olarak kaldırılması anlaşmasına ilişkin getirilen değişiklikler, Resmi Gazete'de yayımlandı.

17.01.2019Gündem
Malezyadan İsrail kararı

Malezya'dan İsrail kararı

Malezya'nın, ev sahipliğini yapacağı "2019 Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası"na katılmak isteyen İsrailli yüzücüleri ülkeye almama kararının ardından, hükümet, gelecekte İsrail'in içinde olduğu herhangi bir etkinliğe ev sahipliği yapmamayı kararlaştırdı.

16.01.2019Dünya
Belçika’da Türk Belediye Meclis Üyesi partisinden ihraç edildi

Belçika’da Türk Belediye Meclis Üyesi partisinden ihraç edildi

Belçika’da Belediye Meclis Üyesi Melikan Kucam, insan kaçakçılığı gerekçesiyle Yeni Flaman İttifak (N-VA) Partisi'nden ihraç edildi.

16.01.2019Dünya
10 bin Euro’ya ‘insani vize’ satmış

10 bin Euro’ya ‘insani vize’ satmış

Belçika’nın Mechelen kentinde aşırı sağcı parti Yeni Flaman İttifakının (N-VA) belediye meclisi üyesi, insan kaçakçılığı suçlamasıyla gözaltına alındı.

16.01.2019Avrupa
Üniversiteyi karıştıran not: Bölüm başkanıyla öğretim üyesi birbirine girdi

Üniversiteyi karıştıran not: Bölüm başkanıyla öğretim üyesi birbirine girdi

EDİRNE'de Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Cengiz Fedakar ile Tarih Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ömer Soner Hunkan arasında bir öğrencinin notu nedeniyle başlayan karşılıklı resmi yazışmalar, aralarında 'gayri ahlaki', 'ahlaksız', ' 'ş.....z', terör örgütü FETÖ'nün de geçtiği suçlamalara döndü. Fedakar, Hunkan'ın kendisini FETÖ'cü olmakla suçladığını belirterek, hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Prof. Dr. Hunkan ise konunun yargıya intikal ettiğini belirterek, konuşmayacağını söyledi.

15.01.2019Gündem
Eski savcı Ferhat Sarıkayanın yargılanmasına başlandı

Eski savcı Ferhat Sarıkaya'nın yargılanmasına başlandı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile iltisaklı olduğu gerekçesiyle meslekten ihraç edilen eski savcı Ferhat Sarıkaya'nın, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan yargılanmasına başlandı.

14.01.2019Gündem
Osmanlı Stadına vize çıktı

Osmanlı Stadı'na vize çıktı!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), yeniden Osmanlı Stadı'nda maç yapılmasına izin verdi.

14.01.2019Futbol
Yeşil pasaport sahibi Egeli ihracatçı sayısı bini aştı

Yeşil pasaport sahibi Egeli ihracatçı sayısı bini aştı

Dünya genelinde 128 ülkeye vizesiz seyahat özgürlüğü sunan yeşil pasaport sahibi ihracatçı sayısı hızla artıyor. 2018 yılı sonunda Ege Bölgesi'nden yeşil pasaport sahibi olan ihracatçı sayısı bin 36 kişiye ulaştı.

13.01.2019Ekonomi
Trump açıkladı O kişilere vize sinyali

Trump açıkladı! O kişilere vize sinyali

ABD Başkanı Donald Trump, geçici çalışma vizesi H1B ile ABD’de ikamet edenler için vatandaşlığa kadar gidebilecek değişiklikler yapılacağını açıkladı.

11.01.2019Dünya
Son dakika... Trumptan önemli vize açıklaması

Son dakika... Trump'tan önemli vize açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, H1-B vize türüyle ilgili önemli bir açıklamada bulundu

11.01.2019Dünya
Ciple çarpışan otomobil ikiye bölündü: 1 ölü, 2 yaralı

Ciple çarpışan otomobil ikiye bölündü: 1 ölü, 2 yaralı

TEKİRDAĞ'ın Saray ilçesinde ciple çarpışarak ikiye bölünen otomobilde, aynı aileden 1 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı.

11.01.2019Gündem
Oman Air uçağının camı çatlayınca Atatürk Havalimanı’na indi

Oman Air uçağının camı çatlayınca Atatürk Havalimanı’na indi

Oman Air’in Muskat-Manchester seferini yapan uçağı, kokpit çamının çatlaması nedeniyle Atatürk Havalimanı’na zorunlu iniş yaptı. Yolcular Atatürk Havalimanı’nda beklerken firma yetkililerine kendileriyle ilgilenilmediği için tepki gösterdi. Oman Air’in Muskat- Manchester seferini yapan WY-105 sefer sayılı Boeing 787-8 Dreamliner tipi uçağı dün 14.30’da Muskat’tan kalkış yaptıktan bir süre sonra uçağın kokpit camı çatladı. Bunun üzerine uçağın pilotları seyir yüksekliklerini düşürerek zorunlu iniş kararı aldılar. Dün akşam saat 19.30 sıralarında Atatürk Havalimanı’na iniş yapan uçağın yolcuları önce terminale sonra otellere yerleştirildi. Sabah saatlerinde Otellerden alınan yolculardan 70’i bugün sabah alternatif uçuşlarla Manchester’a gönderilirken diğer yolcular ise dış hatlar terminalinde şirket yetkilileri tarafından otellere yerleştirildi.Uçağın yolcularından İngiltere vatandaşı Katia James, yaşadıklarıyla ilgili "Dün akşam saat 19.00 sıralarında İstanbul'a acil iniş gerçekleştirdik. Hiçbir açıklama yapılmadı. 4 saat boyunca vize sorunu yaşadık ve ardından 03.00 sıralarında otele gidebildik. Sabah erkenden havalimanına getirildik. Hiçbir şekilde yiyecek içecek ikramı olmadı. Uçakta çocuklar, bebekler ve aileler var. Halen daha buradayız ve ne zaman uçacağımız ile ilgili bir bilgi verilmedi. İşine okuluna gitmek zorunda olanlar var. İnsanların planları var" diye konuştu.Aravind Desai adlı yolcu da uçağın pilotları tarafından teknik bir sorun olduğu ve camın zarar gördüğünün açıklandığını ifade ederek, "İstanbul'a acil iniş yaptık. Biraz panik yaptık. Oman air tarafından kimse bize bir açıklama yapmadı. İlk başta hiç yiyecek içecek ikramı olmadı. Ancak gece yarısı bizi otele götürdüler. Bagajlarımıza ne olduğunu dahi bilmiyoruz. Sabah erken saatlerde havalimanına geldik. Uçuşun öğleden sonra olacağını söylediler" dedi.

11.01.2019Haber
Başkentin gururu

Başkentin gururu

10.01.2019Ankara
Avusturya gitti Türkiye döndü

Avusturya gitti Türkiye döndü

1 Ocak itibarıyla AB’nin dönem başkanlığı Avusturya’dan Romanya’ya geçti. Estonya, Bulgaristan ve Avusturya dönem başkanlıklarında siyasi programların genişleme bölümlerinden çıkarılan Türkiye, Romanya ile birlikte belgelere geri döndü. 1 Temmuz 2020’ye kadar sürecek, Romanya, Finlandiya ve Hırvatistan’ın başkanlık dönemleriyle ilgili ortak programda Türkiye aday ülke olarak yer alıyor.

10.01.2019Dünya
Almanya engelleri adım adım kaldıracak

Almanya engelleri adım adım kaldıracak

İki ülke arasında yaşanan krizler nedeniyle Türkiye-AB arasındaki Gümrük Birliği’nin genişletilmesini bloke eden Almanya, şimdi bu engelleri adım adım kaldırmayı planlıyor. İki ülke ekonomi bakanlıkları arasında bu yıl canlı bir ziyaret trafiği gündemde.

8.01.2019Dünya
Hidayet Türkoğlundan sert tepki: Bu şahsın söylemleri akıl dışıdır

Hidayet Türkoğlu'ndan sert tepki: Bu şahsın söylemleri akıl dışıdır

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, hayati tehlikesinin olduğu gerekçesiyle İngiltere'ye gitmediği yönünde açıklama yapan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi NBA oyuncusu Enes Kanter'e sert tepki gösterdi.

7.01.2019Gündem
2019’da mutlaka gitmeniz gereken yerler

2019’da mutlaka gitmeniz gereken yerler

2019 yılı, sayfalarını güzelliklerle doldurabileceğimiz tertemiz bir defter olarak karşımızda. Bu defteri yıl sonunda güzel hatırlamak için, yeni yılın ilk günlerinde yapılacak planlar çok önemli. Özellikle seyahat planları. Eğer yılın başında keyifli seyahatler planlarsanız, hem seyahat tarihinizi beklemenin heyecanını yaşarsınız hem de unutulmaz anılar biriktirdiğiniz bir sene geçirmiş olursunuz. O zaman gelin 2019 yılında seyahat edebileceğiniz en keyifli ve heyecan dolu destinasyonlara bakalım…

7.01.2019Seyahat
Berkeley’de öğrenci olmak

Berkeley’de öğrenci olmak

Üniversite eğitimimi Amerika’da aldığımı öğrendiklerinde çevremdeki insanların sordukları ilk soru “Nasıl Amerika’ya gittin, oradaki üniversitelere başvurmak için neler yapmak gerekiyor?” ikinci soru ise “Peki orada okumak nasıl bir duygu, nasıl bir tecrübe?” oluyor. Bu o kadar yaygın bir soru ki bazen sosyal medya hesaplarımdan tanımadığım ebeveynlerden “Benim de çocuğum Amerika’da okumak istiyor. Ne yapmama gerek?” tarzında sorular alıyorum. Öncellikle söylemek isterim ki yurtdışına eğitim başvurucu süreci ülkeden ülkeye çok değişiyor. Hatta aynı ülkeye başvuran öğrencilerin bile başvuru süreçleri birbirinden oldukça farklı oluyor. Ben burada kendi kişisel tecrübelerimi ve kendi kişisel gözlemlerimi paylaşmak istiyorum, genelleme yapmak gibi bir amacım kesinlikle yok.

7.01.2019Eğitim
Özbekistan 45 ülkeye vize muafiyeti verecek

Özbekistan 45 ülkeye vize muafiyeti verecek

Cumhurbaşkanı Mirziyoyev'in imzaladığı kararnameyle, 1 Şubat itibarıyla 45 ülkenin vatandaşına 30 günlük vize muafiyeti, 76 ülkenin vatandaşına da sadeleştirilmiş vize imkanı tanındı.

6.01.2019Dünya
II. Abdülhamid’e özendi, Mekke’yi 12 yıl fotoğrafladı

II. Abdülhamid’e özendi, Mekke’yi 12 yıl fotoğrafladı

Hava fotoğrafçısı Orhan Durgut, 12 yıl boyunca Mekke’yi helikopterle aynı noktadan fotoğrafladı. Kendisinden önce Sultan II. Abdülhamid’in bu şekilde Mekke’nin panoramik fotoğraflarını çektirdiğini anlatan Durgut, arşivini ‘2006-2017 Panorama Mekke-i Mükerreme’ adıyla kitaplaştırdı.

6.01.2019Hürriyet Pazar
Bakan Pekcan: Müteahhitlerimiz Pakistanda ciddi projelere imza atıyor

Bakan Pekcan: Müteahhitlerimiz Pakistan'da ciddi projelere imza atıyor

Ticaret Bakanı Pekcan, "Firmalarımızın Pakistan'a olan bu yüksek ilgisi, yakın zamanda da devam edecek, ülkelerimiz arasındaki dost ve kardeş ilişkileri ekonomik ortaklık düzeyine yükseltecektir" dedi.

4.01.2019Ekonomi
AYM’den maaş kesme cezasına iptal

AYM’den maaş kesme cezasına iptal

ANAYASA Mahkemesi’nin (AYM) CHP’nin başvurusu üzerine yeni Meclis İçtüzüğü’ndeki bazı düzenlemelerin iptal istemine ilişkin gerekçeli kararı dünkü Resmi Gazete’de yayımlandı.

4.01.2019Gündem
Bu ülke 55 ülkeye vize kolaylığı getirmeye hazırlanıyor

Bu ülke 55 ülkeye vize kolaylığı getirmeye hazırlanıyor

Pakistan Başbakanı İmran Han'ın Ticaret ve Yatırım Danışmanı Abdul Razak Davud, 55 ülke için daha Pakistan'a vizesiz seyahat veya kapıda vize uygulamasına geçilmesi amacıyla çalışma başlatıldığını duyurdu

2.01.2019Seyahat
Kazakistan’dan tek girişli elektronik vize uygulaması

Kazakistan’dan tek girişli elektronik vize uygulaması

Kazakistan'ın 1 Ocak itibarıyla tek girişli elektronik vize uygulamasını başlattığı bildirildi.

1.01.2019Dünya
FETÖcü Hakan Çiçek adım adım takip edildi

FETÖ'cü Hakan Çiçek adım adım takip edildi

AA, FETÖ’nün darbe girişiminin baş aktörlerinden sivil imam Hakan Çiçek’in cep telefonundan elde edilen lokasyon verilerini ABD’de adım adım takip etti.

31.12.2018Dünya
Son dakika ABDden kritik ziyaret... Görüşme tarihleri belli oldu

Son dakika! ABD'den kritik ziyaret... Görüşme tarihleri belli oldu

ABD’li yetkililerden oluşan bir heyet, Fetullahçı Terör Örgütüyle (FETÖ) ilgili Türkiye'nin ABD'ye sunduğu yeni deliller konusundaki gelişmeleri ele almak üzere 3-4 Ocak'ta Ankara'da görüşmeler yapacak.

31.12.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Binali Yıldırım cephesinden yeni sinyaller

AK Parti içinden Binali Yıldırım’ın Meclis Başkanlığı’ndan istifa edeceği yönünde sinyaller gelmeye başladı.

23.01.2019

Şehir ve insan

İmamoğlunun İstanbul projelerine ne kadar ilgi duyuyorsunuz? Mesela soyadına takılıp kaldığınız kadar ilgi duyuyor musunuz? Doğru söyleyin.

22.01.2019

Yeşil ve mavinin buluştuğu dünyanın cennet köşesi: Faroe Adaları

Sadece 18 adadan oluşan, Atlantik Okyanusu'nun ortasında bulunan bu küçük ülkede poz vermenize veya özel bir yer aramanıza gerek kalmadan deklanşöre her bastığınızda muhteşem kareler çekeceksiniz. Sıra dışı dağlar, çok hızlı hareket eden sis, her tarafa serpiştirilmiş üçgen çatısı çimli evler, gizemli yürüyüş ve sürüş rotaları, hırçın şelale, keskin fiyortları ve şirin mi şirin puffin kuşları... Burası gerçekten adeta cennet… Yalnız ilginç bilgiler de var. Örneğin, koyun sayısı insanlardan fazla, ulaşımda helikopter de kullanılıyor ve ülkede toplamda üç adet trafik ışığı var. Her şey o kadar heyecan verici ki, insan bir an için kendisini farklı bir dünyada hissediyor. İşte size Faroe Adaları gezi rehberi…

19.01.2019

Trump üçüncü yılında

Başkan Trump iktidar geldiğinden bu yana tam 2 sene bir süre geçti. Trump, ABD Başkanlığını 20 Ocak 2017 tarihinde devralmıştı. Trump’ın 2016 Kasım ayında yapılan Başkanlık seçimlerini kazanması ABD’de ciddi bir sarsıntıya neden oldu ve bu tarihten beri Vaşington’da sular pek durulmuyor.

17.01.2019

Son dönemece girildi

İZMİR CHP’de gerek Büyükşehir, gerekse ilçelerle ilgili adayların belirlenmesinde son aşmaya gelindi.

14.01.2019

Caz Afişlerinde “Abdülhamit Vurgusu...”

Festivali, bu köşeden, “Billboard’larına İKSEV gelmiş şehrimin…” diye duyurduğumuz oldu. “İzmir’e ‘Yaz’dan önce ‘Caz’ gelir...” dedik bir seferinde. “Caz’ın Yaz Hali” başlığını atmaya niyetlendik... Derken, “İzmir’de, ‘Uçan Piyano’lu Caz Festivali”ni de gördük... Ve geçen yıl, koca bir “çeyrek yüzyıl”ı geride bırakan, İzmir Avrupa Caz Festivali, bugünlerde, 26. kez “görücüye” çıkmaya hazırlanıyor.

11.01.2019

Yeni CIP salonu dolanarak ulaşılıyor

Atatürk Havalimanı’ndaki dış hatlar özel yolcu salonu ‘Business Lounge İstanbul’ bütün ödülleri aldı. Şimdi sıra İstanbul Havalimanı’nda… İki salon yapılıyor, biri devasa 9 bin 200 metrekare, diğeri Exclusive Lounge 1800 metrekare. Çok lüksler ama terminal içinde hayatı kolaylaştırmıyor. Atatürk Havalimanı gibi check-in sonrası özel girişi yok. En kestirme yoldan değil dolana dolana ulaşılıyor. Paranın tam karşılığı sorusunu tartışmaya açıyor.

9.01.2019

2018’DE TÜRK DIŞ POLİTİKASI (4) - AB hedefi gerilerken, AB hükümetleriyle ilişkiler gelişiyor

“ALMANYA, Türkiye’deki insan haklarının durumuyla ilgili kaygılarının ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi çabalarını gölgelemesine izin vermeyecektir. Bazı konuların kamuoyu önünde hararetli bir şekilde tartışılmasındansa dostlar arasında konuşulması çok daha uygundur.”

2.01.2019