MENÜ

Vize

Vize ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Vize haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14.474 Vize haberi bulunmuştur.

Vize Haberleri

Anadolu Üniversitesi AÖF sınav yerleri açıklandı mı Sınav giriş belgesi nasıl alınır

Anadolu Üniversitesi AÖF sınav yerleri açıklandı mı? Sınav giriş belgesi nasıl alınır?

Anadolu Üniversitesi AÖF güz dönemi ara sınavı için kısa bir süre kaldı. Sınav için artık son hazırlıklarını yapan AÖF öğrencileri bir yandan da sınav yerlerinin belli olup olmadığını merak ediyor. Peki, AÖF sınav yerleri açıklandı mı? Sınav giriş belgesi çıktısı nasıl alınır? İşte, ilk kez açıköğretim fakültesi sınavına girecekler için gerekli bilgiler

18.11.2018Gündem
Rusya Enerji Bakanından TürkAkım açıklaması

Rusya Enerji Bakanı'ndan TürkAkım açıklaması

Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, TürkAkım Doğal Gaz Boru Hattı Projesi'nin, Türkiye ile Rusya arasındaki en önemli ve stratejik projelerden biri olduğunu belirterek, "Böyle projeler, uzun yıllar boyunca ekonomik alandaki iş birliğimizin temelini oluşturacak." dedi.

18.11.2018Ekonomi
AÖF sınav yerleri ne zaman açıklanacak Anadolu Üniversitesi tarih verdi mi

AÖF sınav yerleri ne zaman açıklanacak? Anadolu Üniversitesi tarih verdi mi?

AÖF sınav yerleri, 24-25 Kasım tarihlerinde Türkiye genelinde birçok merkezde gerçekleştirilecek sınav öncesi merak konusu oldu. Binlerce kişinin eğitim gördüğü alanda dahil olacağı vize sınavları, Anadolu Üniversitesi'nin belirleyeceği salonlarda gerçekleşecek. Peki, AÖF sınav yerleri belli oldu mu? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı konuyla ilgili bazı bilgiler

15.11.2018Gündem
ABden tarih geldi: İlk üst düzey toplantı...

AB'den tarih geldi: İlk üst düzey toplantı...

 Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, gelecek hafta Türkiye ile AB arasında ilk üst düzey toplantının gerçekleştirileceğini belirterek, "Bundan sonra siyasi diyalog başlayacak. Bunu takiben ulaştırma, enerji ve ekonomi konularında çok odaklı görüşmeler gerçekleştirilecek." dedi. 

15.11.2018Gündem
Brexit anlaşması Türkiyeyi nasıl etkileyecek

Brexit anlaşması Türkiye'yi nasıl etkileyecek?

İngiltere kabinesi tarafından onaylanan ve Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılma (Brexit) sürecinin ayrıntılarını belirleyen 585 sayfalık belgenin bir bölümü göç anlaşması nedeniyle Türkiye'ye yapılacak mali yardımlara ayrıldı.

15.11.2018Dünya
83 ülkeye 452 iade dosyası

83 ülkeye 452 iade dosyası

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, FETÖ’nün yurtdışı yapılanmasındaki 452 kişi hakkındaki iade dosyalarının, bu kişilerin bulunduğu 83 ülkeye gönderildiğini söyledi.

15.11.2018Gündem
Bakan Çavuşoğlu: FETÖ ile mücadelemiz yoğun şekilde sürüyor

Bakan Çavuşoğlu: FETÖ ile mücadelemiz yoğun şekilde sürüyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Dışişleri Bakanlığı'nın 2019 yılı bütçesinin görüşmelerinde konuştu. Çavuşoğlu, "Vize serbestisi için kalan altı kriter için çalışmalarımızı yeniden başlattık" dedi.

14.11.2018Haber
Son dakika... Bakan Çavuşoğlundan vize serbestisi açıklaması

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan vize serbestisi açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Dışişleri Bakanlığı'nın 2019 yılı bütçesinin görüşmelerinde konuştu. Çavuşoğlu, "Vize serbestisi için kalan altı kriter için çalışmalarımızı yeniden başlattık" dedi.

14.11.2018Dünya
Futbolcular sınava gidince maç 9 dakikada sona erdi

Futbolcular sınava gidince maç 9 dakikada sona erdi

Isparta 1'inci Amatör Futbol Ligi'nde Emrespor ile Tuğraspor karşı karşıya geldi. Kadrosundaki futbolculardan bazılarının maç saatinde vize sınavı olması nedeniyle karşılaşmaya 9 kişiyle başlayan Tuğraspor'un 3 futbolcusu da sakatlandı. Takım 6 kişi kalınca 9'uncu dakikada hakem karşılaşmayı sonlandırıldı. Maçı Emrespor hükmen 3-0 kazandı.

11.11.2018Futbol
Türkiyeden 4 ülkeye daha vize kolaylığı

Türkiye'den 4 ülkeye daha vize kolaylığı!

Libya, Kazakistan, Özbekistan ve Tacikistan'ın tabi olduğu vize rejimine ilişkin Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de yer aldı

11.11.2018Dünya
Gevşe, günü hafiflet, uzun vadede kazan

Gevşe, günü hafiflet, uzun vadede kazan

Dış dünyaya ve kendinize göstereceğiniz azıcık tolerans bile, günü kurtarmaya yetebilir. 103. sayımızın Neşeli Günler sayfasından merhaba!

11.11.2018Kampüs
İspanya’da oturum izni almak artık kolay

"İspanya’da oturum izni almak artık kolay"

Hardal Global Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Şekip Hardal, uygulamaya geçirdiği yöntem ile bir ilki gerçekleştirerek, isteyenlere sadece 10 bin Euro’ya İspanya’da oturma izni aldıklarını söyledi.

10.11.2018Ekonomi
İstanbulda ilginç görüntü Sınav için ölümü göz aldı

İstanbul'da ilginç görüntü! Sınav için ölümü göz aldı

Beyoğlu'nda üzerine kapı kilitlenen üniversite öğrencisi genç, sınava yetişmek için pencereden atlamak istedi. Pencerede mahsur kalan genç, belediyenin uzattığı sepetli vinçle kurtarılırken sınava ise polis aracı ile yetiştirildi.

8.11.2018Gündem
Akın akın Türkiyeye geliyorlar Milyon dolarlık düğünlerin yeni adresi artık burası...

Akın akın Türkiye'ye geliyorlar! Milyon dolarlık düğünlerin yeni adresi artık burası...

Antalya, milyon dolarlık masalsı Hint düğünlerinin yeni adresi oldu. Bu yıl kentte 12 düğün yapan Hintliler, gelecek yıl için şimdiden rezervasyonlarını tamamladı.

8.11.2018Seyahat
Son 24 saatte ne oldu  (07.11.2018)

Son 24 saatte ne oldu? (07.11.2018)

İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

7.11.2018Haber
Kabus vizesi

Kabus vizesi

Yurtdışına çıkmak isteyenlerin başı ‘vize dolandırıcılarıyla’ dertte. Dolandırıcılar, arama motorlarına verdikleri reklamlara kendi kurdukları ‘resmi görünümlü internet sitelerinin’ aramalarda üst sıralarda yer almasını sağlıyor. Tüketici de ilk gördüğü internet sitesine girerek hem parasını kaptırıyor hem de kişisel bilgilerini güvenilir olmayan kişilerle paylaşmış oluyor.

6.11.2018Ekonomi
İnternette buna dikkat Hem paranızdan hem kişisel bilgilerinizden olmayın...

İnternette buna dikkat! Hem paranızdan hem kişisel bilgilerinizden olmayın...

Yurtdışına çıkmak isteyenlerin başı ‘vize dolandırıcılarıyla’ dertte. Dolandırıcılar, arama motorlarına verdikleri reklamlar sayesinde kendi kurdukları ‘resmi görünümlü internet sitelerinin’ aramalarda üst sıralarda yer almasını sağlıyor. Tüketici de ilk gördüğü internet sitesine girerek hem parasını kaptırıyor hem de kişisel bilgilerini güvenilir olmayan kişilerle paylaşmış oluyor.

6.11.2018Ekonomi
Tartışmaların gölgesinde BM Göç Anlaşması

Tartışmaların gölgesinde BM Göç Anlaşması

BM'nin göç sorununa ilişkin hayata geçirmek istediği küresel ölçekli ilk anlaşma, ülkeler arasında tartışmalara neden oldu. Bazı ülkeler anlaşmaya katılmayacağını açıklarken, bazıları şüpheyle yaklaşıyor.

6.11.2018Dünya
Hayatının aşkını Endonezyada buldu

Hayatının aşkını Endonezya'da buldu

Zonguldak’ta yaşayan 34 yaşındaki sağır ve dilsiz olan Erdoğan Ören, kendisi gibi sağır ve dilsiz olan ve sosyal medyadan tanıştığı Endonezyalı Desy Meilyana ile dünya evine girdi. Çiftin düğününü ise köy sakinleri imece usulü yaptı. 

5.11.2018Gündem
Büyüleyici atmosferleriyle dikkat çeken 10 cadı filmi

Büyüleyici atmosferleriyle dikkat çeken 10 cadı filmi

Şeker mi, şaka mı? Karanlık hikayeler, gerilim yaratan müzikler, kostüm partileri ve vize dönemi derken bir Cadılar Bayramı’nı daha geride bıraktık. 102. sayımızın SineList köşesinde bu hafta, klişeleşmiş arketiplerden uzak bir çizgide duran sinema tarihinin şeytanı bol, en iyi cadı temalı filmlerini sizin için derledik.


5.11.2018Kampüs
Yaratıcılığın sınırlarında gezin

Yaratıcılığın sınırlarında gezin

Yaratıcılığın sınırlarında gezindiğimiz ve alabildiğine özgür hissettiğimiz 102. sayımızın Neşeli Günler sayfasından merhaba!

4.11.2018Kampüs
Japonya işçi göçünü kolaylaştırmaya hazırlanıyor

Japonya işçi göçünü kolaylaştırmaya hazırlanıyor

Japonya hükümeti belli sektörlerdeki ciddi iş gücü açığıyla baş edebilmek için göçmen yasalarını değiştiren bir yasa tasarısı hazırladı.

4.11.2018Dünya
AÖF sınavları ne zaman hangi gün yapılacak İşte 2019 yılının AÖF vize tarihleri

AÖF sınavları ne zaman hangi gün yapılacak? İşte 2019 yılının AÖF vize tarihleri

AÖF sınavları ne zaman yapılacak sorusu, üniversite eğitimini dışarıdan tamamlamak isteyen birçok vatandaşın gündemindeki konu olmaya devam ediyor. AÖF sınavları ne zaman yapılacak sorusuna cevap arayan vatandaşlar, bu bilgiye göre sınav hazırlıklarına yön verecek. Peki, AÖF vize ve final sınavları ne zaman yapılacak? İşte, sınav tarihleriyle ilgili bazı bilgiler

2.11.2018Gündem
Japonya’da yabancı işçi yasa tasarısına onay

Japonya’da yabancı işçi yasa tasarısına onay

Japonya’ya daha fazla yabancı işçinin kabulüne imkan tanıması beklenen yasa tasarısı, bakanlar kurulu toplantısında onaylandı.

2.11.2018Ekonomi
Robot yarışı için ABDye gidecek liseliler yol parası arıyor

Robot yarışı için ABD'ye gidecek liseliler yol parası arıyor!

İstanbul Kâğıthane’de bulunan Gültepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi robot takımı, ABD’de yapılacak yarışa katılmaya hazırlanıyor. Okul Müdürü Tuncay Otay, “Geçen 2 yıl katıldık ve ödülle döndük. Bu yıl da katılmak istiyoruz. Ancak, takımı götürmek için 30-32 bin dolar bulmamız gerekiyor. Bu parayı bulamazsak gidemeyeceğiz” dedi.

2.11.2018Ekonomi
Sonbaharın en sıcak hali: Kıbrıs

Sonbaharın en sıcak hali: Kıbrıs

Yaz erken gitti, kış hemen geldi, okullar açıldı, havalar soğudu, kurlar sarstı, grip salgınları başladı derken içimizin karardığı bugünlerde size en iyi gelecek rotayı açıklıyorum: Yavru Vatan Kıbrıs. Sonbahar demek Kıbrıs’ta aslında yaz demek yani güneşin içimizi ısıttığı günler devam ediyor demek çünkü yavru vatana hiç kış gelmiyor. Tatile doyamayanlar ya da henüz tatile çıkamamışlar Sonbaharda begonvil kokularının estiği, tarih dolu, manzara dolu, deniz kum güneş ile dolu bir Kıbrıs sizi bekliyor.

1.11.2018Seyahat

Yazar Sonuçları

Diyarbakır’a 2T formülü

Doğu’nun Paris’i denen Diyarbakır’da tekstil ve turizmde yatırım atağı var. Kentte Türkiye’nin ilk tekstil organize sanayi bölgesinin temeli atıldı. LC Waikiki, Zara gibi büyük markalara üretim yapacak 49 fabrika yatırım için hazır. Turizmde yüzde 60’a yakın ziyaretçi artışı oldu.

10.11.2018

Uçtu uçtu kuş uçtu

“Yaptığımız işin kişiliğimizi tanımlamasına tarihte izin veren ilk toplum da biziz; yeni tanıştığımız birine ilk sorduğumuz nereli olduğu ya da ailesi değil, ne iş yaptığıdır, sanki bir insanı ötekilerden ayıran özelliği bilmek için işini sormak yeterlidir.”

31.10.2018