MENÜ

Vertigo Tedavisi

Vertigo Tedavisi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Vertigo Tedavisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Vertigo Tedavisi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 71 Vertigo Tedavisi haberi bulunmuştur.

Vertigo Tedavisi Haberleri

Vertigo nedir, Vertigo belirtileri nelerdir, nasıl tedavi edilir

Vertigo nedir, Vertigo belirtileri nelerdir, nasıl tedavi edilir?

Vertigo kısaca sizin veya gördüklerinizin döndüğünü hissetmenize yol açan bir histir. Sıklıkla bulantı, kusma ve denge kaybı bu duruma eşlik edebilir. Vertigo genellikle baş dönmesi olarak adlandırılmaktadır. Peki Vertigo'nun en öne çıkan belirtileri nelerdir, Vertigo nasıl tedavi edilir? İşte merak edilen soruların cevapları

5.09.2019Gündem
Vertigo hastalığı nedir Vertigo nasıl anlaşılır

Vertigo hastalığı nedir? Vertigo nasıl anlaşılır?

Vertigo, vücudun denge sisteminde yaşanan bir sorun nedeniyle ortaya çıkar. Vertigoya neden olan hastalıkların cinsine göre vertigoya eşlik eden bazı belirtiler vardır. Bunlar kulak çınlaması, bulantı, kusma, terleme, görme bozukluğu, işitme kaybıdır. İşte, vertigo hastalığıyla ilgili detaylar…

22.08.2018Gündem
Vertigo nedir Vertigo belirtileri nelerdir

Vertigo nedir? Vertigo belirtileri nelerdir?

Vertigo, halk arasında genellikle baş dönmesi belirtisi ile bilinmektedir. Kulak çınlaması, bulantı, kusma gibi şikayetler de, Vertigo'nun belirtileri arasında yer alabilmektedir. Yaşanan aşırı baş dönmesi, bu şikayetlere sahip kişiyi yataktan kalkamaz hale getirebilmektedir. Vertigo olunup olunmadığı hakkında küçük bir detay veren Halk Sağlığı Müdürlüğü, bu rahatsızlığın yaşanıp yaşanmadığı hakkında küçük detaylara değindi. Peki, Vertigo nedir ve belirtileri nelerdir?

6.07.2018Gündem
Baş dönmesinin nedeni Vertigo olabilir

Baş dönmesinin nedeni Vertigo olabilir

Kişinin kendisi veya çevresinin hareket ettiğini düşünmesi hissi olarak tanımlanan vertigo, son yıllarda sık görülen rahatsızlıkların başında geliyor. Bu durum sersemlik hissi veya baygınlık hali ile karıştırılmakla birlikte; tedavi edilmediği takdirde iş ve sosyal yaşamı durma noktasına getirebiliyor.

15.02.2016Sağlık
Sandaldaymışım gibi başım dönüyor

'Sandaldaymışım gibi başım dönüyor'

Olduğunuz yerde etrafınız dönüyor ya da kendi kendinize döndüğünüzü hissediyorsanız bu belirtiler vertigo olduğunuzun işareti olabilir.

28.08.2012Sağlık
Vertigo Dengenizi Bozmasın

Vertigo Dengenizi Bozmasın!

Kişinin kendisinin veya çevresinin döndüğünü hissetmesine ‘vertigo’, başka bir deyişle ‘baş dönmesi’ adı veriliyor. Bazen basit ve kısa süreli baş dönmesi atağı şeklinde, bazen de kişinin günlük yaşamını doğrudan etkileyecek kadar ağır yaşanıyor. Öyle ki hastalar her an baş dönmesi sorunu nedeniyle evde ya da sokakta tek başına kalmaktan korkarak yaşayabiliyorlar.

Baş Dönmesi Tedavisinde Denge Algısı Rehabilitasyonu

Baş Dönmesi Tedavisinde 'Denge Algısı Rehabilitasyonu'

Nöroloji Uzmanı Doç. Dr. Burcu Örmeci, ilaçlarla tedavi edilemeyen, kronik hale gelen, nedeni bilinmeyen vertigonun (baş dönmesi), beyinde denge algısının yeniden modüle edildiği 'Vestibüler rehabilitasyon' yöntemiyle tedavi edilebildiğini söyledi.

Multiple Skleroz (MS) nedir

Multiple Skleroz (MS) nedir?

Hastalığın Tanımı: Multiple Skleroz ya da bilinen adı ile “MS” merkezi sinir sisteminin genellikle yineleyici kronik bir hastalığıdır. Merkezi sinir sistemi beyin ve omurilikten oluşur. Birçok faktör ile gelişen bağışıklık sisteminin sinirlerin özellikle miyelin denilen kılıf kısmına saldırması ve bu sebeple oluşan plakların yerleştiği beyin veya omurilik bölgesine göre şikayetlere neden olan Dünya’da yaklaşık 4-5 milyon ülkemizde ise 40-50 bin kişinin etkilendiği bir hastalıktır.

25.07.2018Gündem
Vertigo nedir Vertigonun belirtileri neler

Vertigo nedir? Vertigonun belirtileri neler?

Stres, yoğun iş hayatı ve kötü beslenme gibi durumların tetiklediği vertigo, birçok insanın muzdarip olduğu ve neden kaynaklandığını merak ettiği bir hastalık. Baş dönmesi şikayetiyle ortaya çıkan bu hastalığı teşhis etmek ise oldukça kolay. Peki vertigo nedir? Vertigo belirtileri neler? Vertigo nasıl tedavi edilir?

9.03.2018Sağlık
İnsanı kendinden korkutan 6 psikolojik gerilim filmi

İnsanı kendinden korkutan 6 psikolojik gerilim filmi

Bazı filmler vardır ki, içinde kan, dehşet içeren fiziksel unsurlar olmasa bile sizi gerim gerim gerer... İşte "psikolojik gerilim" olarak adlandırılan bu türdeki filmler, birçok otorite tarafından sinemanın en baba filmleri olarak kabul edilir. Bu yazımızda sizin için, bu türün en iyi örneklerini bir araya getirdik. Elbette psikolojik gerilim türünün muhteşem filmlerini bir yazıyla sınırlamak olmaz. Ancak yine de bu filmlerin psikolojik gerilim türünün en bilinen örnekleri olduğu bir gerçek.

6.02.2018Hayat
Vertigo Nedir & Yol Açan Sebepler Nelerdir

Vertigo Nedir & Yol Açan Sebepler Nelerdir?

Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Haluk Özkarakaş, vertigoya yol açan 5 nedeni anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu!

Hareketsiz çalışanlarda vertigo riski var

Hareketsiz çalışanlarda vertigo riski var

Kulakta vücut dengesini sağlayan sıvının bozulması ile vertigo hastalığı birçok insanı etkiliyor. Uzmanlar hareketsiz, devamlı bilgisayar başında çalışmanın da vertigoya neden olabileceğini belirtti.

16.06.2015Sağlık
Vertigo Neden Olur

Vertigo Neden Olur?

Emsey Hospital’dan Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Suat Turgut vertigo ile ilgili görüşlerini aktarıyor...

Vertigoya egzersizle tedavi

Vertigoya egzersizle tedavi

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı bünyesinde "vertigo polikliniği" hizmete girdi. Poliklinikte hastalar, egzersiz hareketleriyle tedavi ediliyor.

21.02.2014Kelebek
Baş dönmesini ciddiye alın

Baş dönmesini ciddiye alın

Kişinin kendisi veya çevresinin hareket ettiğini düşünmesi hissi olarak tanımlanan vertigo, son yıllarda sık görülen rahatsızlıkların başında geliyor.

11.02.2014Kelebek
14 yıl sonra ilk kez konserimi erteliyorum

"14 yıl sonra ilk kez konserimi erteliyorum"

Ebru Gündeş, bu akşam vereceği Kıbrıs konserini iptal etti. Gündeş, haberi yaptığı basın açıklaması ile duyurdu.

18.05.2013Kelebek
Kansere kurban verenlerden misiniz

Kansere kurban verenlerden misiniz?

Kanserden bir yakınını kaybetmeyen insan tanımadım ben bugüne kadar. Bizzat ben kendim de savaştım bu illetle. Önce dedelerimi kurban ettim ona, sonra da babam için dikildim karşısına. Son on yılda kanserden ölen tanıdık ve akrabalarımın sayısını unuttum belki ama yaşattıkları acıyı asla…

16.05.2013Kelebek
Yer ayağımın altından kayıyor

'Yer ayağımın altından kayıyor'

Her taraf dönüyor, yer ayağımın altından kayıyor, bir yana doğru kayıyorum, kafamın içi boşalıyor, gözlerim kararıyor, sabit duramıyorum ve bayılacakmış hissine kapılıyorum diyorsanız dikkat!

10.04.2013Sağlık
Vertigo sebebi olabilir

Vertigo sebebi olabilir

Tıpta baş dönmesi anlamına gelen ‘Vertigo’ çağın rahatsızlığı haline geldi.

9.04.2013Sağlık
Baş dönmesi ne zaman ciddiye alınmalı

Baş dönmesi ne zaman ciddiye alınmalı?

KadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Ebru Nur Yavuz, baş dönmesi nedenlerini, tanı ve tedavisini anlatıyor!

Belirtilere dikkat

Belirtilere dikkat

Baş ağrısı, öksürük, yorgunluk, midede yanma ya da ağrı... Dikkat! Ciddiye alınmayan bu belirtiler çeşitli hastalıkların habercisi olabilir.

9.03.2011Kelebek
Denge sorunu hayatınızı karartmasın

Denge sorunu hayatınızı karartmasın

Ani hareketlerle ortaya çıkan baş dönmesi, acile başvuruların önemli bir bölümü. Bu baş dönmeleri, denge sorununa işaret ediyor.

13.01.2011Kelebek
Dünya dönüyor ama benden başka farkeden yok

Dünya dönüyor ama benden başka farkeden yok!

Başınız dönüyor ama ortada bir düşme, kayma, dönme hareketi olmadığı için bunu sizden başka fark eden yok!

Dengemizi bozan 9 grup hastalık var

Dengemizi bozan 9 grup hastalık var

Denge, hareket sistemimizin uyum halinde çalışmasıdır. Bu uyum, sağlıklı bir insanda vücut gerek istirahatta, gerekse hareket halinde iken geçerli.

Dengemizi bozan 9 hastalık

Dengemizi bozan 9 hastalık

Beynimizin bir yerlerinde, beyin sapına yakın bir yerde, denge merkezi vardır. Peki bu dengeyi korumak için neler yapmalı?

1.05.2009Kelebek
SORU VE CEVAPLAR 199

SORU VE CEVAPLAR 199

NPİSTANBUL Hastanesi ve Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden 33 uzman tüm psikoloji ve nöroloji konusundaki sorularınızı cevaplandırıyor!...

20.11.2008Kelebek
SORU VE CEVAPLAR 117

SORU VE CEVAPLAR 117

NPİSTANBUL Hastanesi ve Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden 33 uzman tüm psikoloji ve nöroloji konusundaki sorularınızı cevaplandırıyor!...

2.05.2008Sağlık
Hipertansiyon soruları cevapları 4

Hipertansiyon soruları cevapları 4

Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği ve Hurriyet.com.tr'den dev işbirliği. 3 bin uzman doktor sağlıkla ilgili tüm soru ve sorunlarınızı cevaplayacak. İlk konu hipertansiyon. İşte sorularınızın cevapları.

17.04.2008Sağlık
SORU VE CEVAPLAR 52

SORU VE CEVAPLAR 52

NPİSTANBUL Hastanesi ve Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden 33 uzman tüm psikoloji ve nöroloji konusundaki sorularınızı cevaplandırıyor!...

7.12.2007Sağlık
Türk doktora Politzer ödülü

Türk doktora Politzer ödülü

ABD’de Cleveland’da iki yılda bir düzenlenen ve bu yıl 26’ıncısı gerçekleştirilen ‘Politzer Society’ toplantısında, farelerdeki yüz felciyle oluşan hasarı inceleyen bir çalışmasını sunan Acıbadem Bursa Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Sertaç Yetişer, 109 tebliğ arasında ‘2’nci en iyi bilimsel çalışma ödülü’ne layık görüldü.

20.11.2007Sağlık
SORU VE CEVAPLAR 8

SORU VE CEVAPLAR 8

NPİSTANBUL Hastanesi ve Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden 33 uzman tüm psikoloji ve nöroloji konusundaki sorularınızı cevaplandırıyor!...

20.09.2007Sağlık
’Ölüm korkusu’nu tedavi eden merkez

’Ölüm korkusu’nu tedavi eden merkez

Yeteştirdiği hekimlerle üç üniversitede üç merkezin kurulmasını sağlayan İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi Nöroloji Kliniği bünyesindeki Vertigo Merkezi, eğitimin yanında hizmette de rakipsiz oldu.

25.01.2006Gündem
Feriştahı indiremez

Feriştahı indiremez

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İbrahim Fırtına ilk kez Hürriyet’e açıkladı: ‘Bütün dünya uzayda savaşıyor. Türk astronot niyetimiz var. Bunu gündeme de getirdik. Uzaya 2 grup astronot gidiyor; aracı kullananlar ve araştırmacılar.’

3.07.2005Gündem
Feriştahı indiremez

Feriştahı indiremez

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Fırtına, ilk kez Hürriyet’e açıkladı: "Bütün dünya uzayda savaşıyor. Türk astronot niyetimiz var."
  İnsanlık kuyruklu yıldızı vurdu

3.07.2005Gündem

Yazar Sonuçları

Vertigo kardeşliği yayılıyor

Vertigo, son zamanların moda haline gelen bir sağlık sorunu oldu. Hızla yayılan bir hastalık haline geldi. Gel gelelim vertigo öyle zannedildiği kadar sık görülen bir sorun değil...

24.08.2016

Neden magnezyum?

Çünkü magnezyum, vücudumuzda 300’den fazla kimyasal reaksiyonda ya başrol oynayan ya da yardımcı oyuncu olan mineral.

10.03.2015

Sedefe avokado kemik ağrısına yoga

İnci gibi dişlere nasıl mı sahip oluruz? Ya da eklem ağrılarını hafifletmek için ne yapmalıyız? Peki sedef kaşıntılarının yarattığı huzursuzluğa çare nedir? Bu gibi sorunlara karşı ‘doğal çözümler’ için hazırladığım ve dün Hürriyet Pazar’da yayımlanmaya başlayan A’dan Z’ye Sağlık Alfabesi’ne bugün N harfinden devam ediyorum...

28.07.2013

Kansere kurban verenlerden misiniz?

Kanserden bir yakınını kaybetmeyen insan tanımadım ben bugüne kadar. Bizzat ben kendim de savaştım bu illetle. Önce dedelerimi kurban ettim ona, sonra da babam için dikildim karşısına. Son on yılda kanserden ölen tanıdık ve akrabalarımın sayısını unuttum belki ama yaşattıkları acıyı asla…

19.05.2013

Sonbaharda kalp sağlığına dikkat

YAKLAŞIK 3 milyon civarında kalp-damar hastasının olduğu ülkemizde sonbaharda hastalarımızın da kendilerine iyi bakmaları sağlıkları açısından önem taşımaktadır.

23.10.2009

Daldığınız yerlerin yakınında basınç odası bulunsun

Suyun altını görme sevdasıyla denizin derinliklerine dalanların en büyük kabusu vurgun yemek. Sualtındaki basınç ortamına giren dalgıç, su yüzeyine hızlı çıktığında kanındaki erimiş azot, gaz kabarcıkları haline dönüşür. İşte bu kabarcıklar damarları tıkayıp felce yol açar.

10.09.2006