MENÜ

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.315 Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu haberi bulunmuştur.

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu Haberleri

Esnaftan esnaf fonuna itiraz

Esnaftan esnaf fonuna itiraz

ESNAF, kurulacak olan ahilik fonuna “Yeni yük getiriliyor” itirazında bulundu.

16.02.2017Ekonomi
230 bin esnaf 50 liralık KOSGEB kredisi verilecek

230 bin esnaf 50 liralık KOSGEB kredisi verilecek

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kısa süre içinde, başvuruda bulunan 230 bin kişiye daha KOSGEB kredisi ödenmesine başlanacağını belirterek, "Gerekli şartları taşıyan tüm esnaf bu krediden yararlanacak." ifadesini kullandı.

3.02.2017Ekonomi
230 bin esnafa KOSGEB kredisi ödemeleri başlıyor

'230 bin esnafa KOSGEB kredisi ödemeleri başlıyor'

19 Aralık 2016 tarihinde biten ve 15 bin kişiye verilebilen sıfır faizli KOSGEB kredilerinin, Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatı ile başvuruda bulunan 230 bin kişiye daha ödenmesine çok kısa bir sürede başlanacağını belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Gerekli şartları taşıyan tüm esnafımız bu kredilerden yararlanacak” dedi.

3.02.2017Ekonomi
Esnafa KOSGEB kredisi ödemeleri başlıyor

Esnafa KOSGEB kredisi ödemeleri başlıyor

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: “Teminatı yetersiz olana Kredi Garanti Fonu destek verecek. İlk 12 ay ödeme yapılmayacak sonraki dönemde 3’ er aylık eşit taksitler halinde geri ödeme yapılacak” açıklamasında bulundu.

3.02.2017Ekonomi
TESK’den esnafa vergi rehberi

TESK’den esnafa vergi rehberi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), basit usulde vergiye tabi esnafa 10 bin vergi rehberi dağıttı. Vergilendirme ile ilgili işlemlerin titizlikle yerine getirilmesinin hem mükellef hem de vergi idaresi için çok önemli olduğunu belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Vergi ile ilgili işlemlerin daha bilinçli ve daha doğru olarak yerine getirilebilmesi için Gelir İdaresi Başkanlığı ile işbirliği içinde her yıl binlerce vergi rehberini esnafımıza dağıtıyoruz" dedi.

2.02.2017Ekonomi
TESK Başkanından Türk lirası çağrısı

TESK Başkanı'ndan Türk lirası çağrısı

TESK Genel Başkanı Palandöken: "Yabancı para ile ticaret yapmayan, geliri döviz üzerinden olmayan tüm firmaların kredileri Türk lirasına çevrilmeli" açıklamasında bulundu.

26.01.2017Ekonomi
4 ay erteleme piyasaları rahatlatacak

"4 ay erteleme piyasaları rahatlatacak"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bazı alacakların yapılandırılması kapsamında gerçekleştirilen yeni düzenlemeye ilişkin, "Yapılandırması iptal olanlara tanınan yeni hak ve vadesi gelen taksitlerin 4 ay ertelenmesi esnafı ve piyasaları çok rahatlatacak." ifadesini kullandı.

20.01.2017Ekonomi
TESKten esnafa uyarı

TESK'ten esnafa uyarı

TESK Genel Başkanı Palandöken: "Tütün mamulleri ve alkollü içkilerin satışına ilişkin ruhsatların yenilenmesi için son tarih 31 Mart 2017. TAPDK Satış Belgesi sahibi yaklaşık 165 bin perakende satış noktasının ruhsatlarını en kısa sürede yenilenmesi gerekli" açıklamasında bulundu.

14.01.2017Ekonomi
Akaryakıt fiyatlarında indirim talebi

Akaryakıt fiyatlarında indirim talebi

TESK Genel Başkanı Palandöken: Akaryakıt fiyatlarda acilen indirime gidilmeli, yeniden tavan fiyat uygulamasına geçilmeli.

13.01.2017Ekonomi
Benzin 15 kuruş, motorin 13 kuruş zamlandı

Benzin 15 kuruş, motorin 13 kuruş zamlandı

Akaryakıt dağıtım şirketleri, bu gece yarısından geçerli olmak üzere litre başına benzine 15, motorine 13 kuruş zam yaptı.

13.01.2017Ekonomi
Soğuk hava ürün hasadını geciktirdi

Soğuk hava ürün hasadını geciktirdi

TESK Genel Başkanı Palandöken: Aşırı soğuklar ürün hasadını geciktirdi. Üreticiler de tüketiciler de artan fiyatlardan şikayetçi.

10.01.2017Ekonomi
Esnafa 50 bin TL faizsiz kredi ne zaman ödenecek Kredi şartları nasıl olacak

Esnafa 50 bin TL faizsiz kredi ne zaman ödenecek? Kredi şartları nasıl olacak?

Esnafa 50 bin TL faizsiz kredi şartları için beklentide bulunan işletme sahipleri, KOSGEB tarafından 2017 yılında verilmesi planlanan 50 bin TL faizsiz kredi için detayları araştırmaya başladı. Esnafın üzerindeki buhranı ortadan kaldırmak için geçtiğimiz yıl sonu yapılan KOSGEB 50 bin TL faizsiz kredi ödemesi, 2017 yılında da devam edecek. Peki esnafa 50 bin TL faizsiz kredi ne zaman başlayacak? İşte, faizsiz krediden faydalanmak isteyen adayların merakla araştırdığı konunun resmi detayları

6.01.2017Ekonomi
Esnafa sicil affı bu hafta Meclise geliyor Kredi müjdesi

Esnafa sicil affı bu hafta Meclis'e geliyor! Kredi müjdesi

Esnafa sicil affı için resmi açıklama geldi. BAŞBAKAN Binali Yıldırım, çok sayıda esnafı ilgilendiren sicil affı ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Başbakan Yıldırım, "Bu hafta Meclis’te görüşülecek ve en kısa sürede de yürürlüğe girecek" dedi.

4.01.2017Ekonomi
İş dünyasından mücadele çağrısı

İş dünyasından mücadele çağrısı

İş dünyası İstanbul’da 2017 yılının ilk saatlerinde gerçekleşen terör saldırısını lanetlerken, tüm vicdan sahiplerinin el ele verip ortak bir mücadeleyle teröre karşı durması gerektiğini vurguladı. Ekonominin temsilcileri terörün panzehirinin birlik ve beraberlik olduğunu yineledi.

1.01.2017Ekonomi
Motorine zam geldi

Motorine zam geldi

Akaryakıt dağıtım şirketleri, bu gece yarısından geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatına 12 kuruş zam yaptı.

30.12.2016Ekonomi
Başkan uyardı: İndirim tuzağına dikkat

Başkan uyardı: İndirim tuzağına dikkat!

Yeni yıla sayılı günler kala TESK Başkanından vatandaşa 'alışveriş' uyarısı geldi.

27.12.2016Ekonomi
Esnafın mali yükü artırılmamalı

"Esnafın mali yükü artırılmamalı"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, işletme defteri tutan esnaflardan mal ve hizmet alımlarına ilişkin bildirim formu (Form Ba) ile mal ve hizmet satışlarına ilişkin bildirim formu (Form Bs) istenmesinin, işletmelerin mali yükünü artıracağını belirterek, "Böyle dönemlerde esnaf koruma altına alınmalı, bu düzenleme mutlaka geri çekilmeli." ifadelerini kullandı.

26.12.2016Ekonomi
AVMlerin çalışma saatleri için sınırlama talebi

AVM'lerin çalışma saatleri için sınırlama talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, alışveriş merkezlerinin (AVM) çalışma saatlerinin düzenlenmesi gerektiğini savunarak, "Resmi tatil günleri ve hafta sonu için AVM'lerin çalışma saatlerine belirleyici bir kısıtlama getirilirse, vatandaş esnafın varlığının farkına varacak ve perakende sektöründe düzen sağlanabilecektir." değerlendirmesinde bulundu.

24.12.2016Ekonomi
Palandökenden KOSGEB desteği için yeni hak talebi

Palandöken'den KOSGEB desteği için "yeni hak" talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresinin (KOSGEB) Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği programına 200 bini aşkın başvuru yapıldığını belirterek, "KOSGEB veri tabanı yenilenmeden bu başvurular kabul edilerek, kredi alamayan esnafa yeni bir hak verilmeli." ifadesini kullandı.

22.12.2016Ekonomi
50 bin liralık faizsiz desteğe 200 bini aşkın başvuru

50 bin liralık faizsiz desteğe 200 bini aşkın başvuru

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresinin (KOSGEB) Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği programına 200 bini aşkın başvuru yapıldığını belirterek, "KOSGEB veri tabanı yenilenmeden bu başvurular kabul edilerek, kredi alamayan esnafa yeni bir hak verilmeli." ifadesini kullandı.

22.12.2016Ekonomi
KOSGEB sıfır faizli kredi başvurusu nasıl yapılır 50 bin TL faizsiz kredi

KOSGEB sıfır faizli kredi başvurusu nasıl yapılır? 50 bin TL faizsiz kredi

KOSGEB faizsiz kredi başvurusu için son saatlere giriliyor. 50 bin TL'ye kadar sıfır faizli kredi desteği sağlayacak olan KOSGEB, kredi başvuru işlemlerini 21 Aralık Çarşamba gününe kadar alacak. Esnafa ve KOBİ'lere destek amacıyla verilecek olan faizsiz kredi desteği başvurusunun nasıl yapılacağı bazı esnaflar için merak konusu olmaya devam ediyor. Peki KOSGEB 50 bin TL faizsiz kredi başvurusu nasıl yapılacak? Başvuru şartları nelerdir? İşte detaylı bilgiler

20.12.2016Gündem
50 bin liralık kredi kuyruğu

50 bin liralık kredi kuyruğu

KÜÇÜK ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB) 50 bin liralık “Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği” kayıtları dün başladı.

19.12.2016Ekonomi
50 bin liralık kredi için geç kalmayın

"50 bin liralık kredi için geç kalmayın"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB) 50 bin liralık "Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği" programı için geç kalınmaması uyarısında bulundu.

19.12.2016Ekonomi
Palandökenden naylon poşet uyarısı

Palandöken'den "naylon poşet" uyarısı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, gelecek kuşaklara yaşanabilir bir çevre bırakmak ve sağlıklı yaşamak için alışverişlerde kese kağıdı, bez poşet ve file kullanma alışkanlığının tekrar kazanılması gerektiğini belirtti.

19.12.2016Ekonomi
Teröre karşı ortak tepki

Teröre karşı ortak tepki

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği önderliğinde, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen), HAK- İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ), Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye Kamu-Sen), Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD), Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) başkan ve yöneticileri Kayseri’de buluştu. Şehitler için dua eden yöneticiler, Kayseri halkına geçmiş olsun dileklerini iletti.

18.12.2016Ekonomi
Palandökenden yerli malı çağrısı

Palandöken'den "yerli malı" çağrısı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yerli malı kullanımına ilişkin başlattıkları kampanyanın büyük ilgi gördüğünü belirterek, "Tüm üreticileri ambalajlara büyük harflerle 'Türk malı' yazmaya davet ediyorum. Alışverişlerde '869' barkodlu yerli ürünler tercih edilmeli." ifadelerini kullandı.

15.12.2016Ekonomi
Tek ses tek yürek

Tek ses tek yürek

Sivil toplum kuruluşları (STK) TOBB’un ev sahipliğinde teröre karşı ortak bir bildiri yayımladı. STK’lar adına konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu,  “Ülkemizin, birliğimizin ve huzurumuzun hedef alındığı kirli bir oyun oynanıyor. Tuzağa düşmemek, birliğimizi korumak üzere ‘Teröre karşı tek ses, tek yürek olduk.’ Bizi teslim almak isteyenlere, teröre karşı hep birlikte duruyoruz” dedi.

12.12.2016Ekonomi
Birliğimizi bozamazlar

Birliğimizi bozamazlar

Türkiye bir kez daha terör saldırısıyla karşı karşıya kaldı. Türk iş dünyası her kesimiyle saldırıyı lanetlerken, teröre sarılanların Türkiye’nin birlik ve beraberliğini bozamayacağına vurgu yaptı.

11.12.2016Ekonomi
İkramiye 60 milyon TL olunca piyasaya sahte Milli Piyango bileti sundular dikkat

İkramiye 60 milyon TL olunca piyasaya sahte Milli Piyango bileti sundular dikkat!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, tüketicilere, yılbaşı için kalitesiz ürünlerle hazırlanan yabancı menşeli hediye paketlerinden uzak durmaları uyarısında bulundu, yerli üretime yönelik ürün ve hediyelerin tercih edilmesini önerdi. Palandöken, bu yılki ikramiyenin 60 milyon olduğunu hatırlatarak piyasaya sürülen sahte biletler konusunda uyarıda bulundu.

10.12.2016Ekonomi
Bakan Tüfenkciden sicil affı ve işsizlik fonu açıklaması

Bakan Tüfenkci'den "sicil affı" ve "işsizlik fonu" açıklaması

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, bankalar tarafından kara listeye alınan esnafı rahatlatacak kapsamlı bir af yapılması gerektiğini belirterek, "Numaradan sicil affı istemiyoruz, gerçekten beyaz bir sayfa istiyoruz. Ben bu taşın altına elimi koyuyorum. Başbakanımızın talimatıyla bu işi olgunlaştıracağız" ifadesini kullandı.

9.12.2016Ekonomi
Sigaraya %6, içkiye %3 zam

Sigaraya %6, içkiye %3 zam

Kurlarda yaşanan hareketliliğin fiyatlara zam olarak yansıması beklenirken hükümet daha hızlı davrandı. Maliye, kasımda bir gece ansızın otomobillere yönelik vergi artışının ardından dün de sigara ve içkilerin ÖTV’sini arttırdı. Maliye Bakanı Ağbal, sigara fiyatlarının yüzde 5-6, içki fiyatlarının yüzde 3 artacağını söyledi. Zamlarla bütçeye 3.2 milyar lira gelecek.

1.12.2016Ekonomi
Palandöken: Anlaşmalar acilen TLye çevrilmeli

Palandöken: Anlaşmalar acilen TL'ye çevrilmeli

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, döviz kuruna bağlı anlaşmaların acilen Türk lirasına çevrilmesi gerektiğini bildirdi.

30.11.2016Ekonomi
Bu zammın mutlaka geri alınması lazım

Bu zammın mutlaka geri alınması lazım

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 16, motorine ise 11 kuruş zam yapılmasını "zamansız bulduğunu" belirterek, "Bu zammın mutlaka geri alınması lazım." ifadesini kullandı.

23.11.2016Ekonomi
Dolar etkisi: Ürünler depoya yığıldı, stokçuluk patladı

Dolar etkisi: Ürünler depoya yığıldı, stokçuluk patladı

Dolardaki artış, stokçuları yine gün yüzüne çıkardı. İthal ürünleri depoya yığan fırsatçılar, bunları aralıkta zamlı olarak satmayı planlıyor.

19.11.2016Ekonomi
Türkiyede yeteri kadar bakliyat bulunuyor

'Türkiye'de yeteri kadar bakliyat bulunuyor'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye'de yeteri kadar bakliyat bulunduğunu, fiyatların her zaman olduğu gibi yine spekülatörler tarafından abartıldığını belirtti.

12.11.2016Ekonomi
Zammı geri alın çağrısı

'Zammı geri alın' çağrısı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, dolar kurunun yükselmesi nedeniyle kış lastiklerinin fiyatının yüzde 25 arttığına işaret ederek, lastik üreticilerine zammı geri çekmeleri çağrısında bulundu.

8.11.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Gündem olmak isteyen trafiği diline doluyor

PEŞİN peşin söyleyeyim, kimseyi koruma, kimsenin de sözcülüğüne soyunma gibi bir derdim yok, ama trafik sigortasında fiyat konusu artık kabak tadı verdi.

18.12.2016