MENÜ

(Tikad)

(Tikad) ile ilgili tüm haberleri ve son dakika (Tikad) haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 230 (Tikad) haberi bulunmuştur.

(Tikad) Haberleri

En başarılı 10 kadın Silikon Vadisi’ne

En başarılı 10 kadın Silikon Vadisi’ne

Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD), Galatasaray Üniversitesi ve İstanbul Kalkınma Ajansı desteğiyle Girişimci Kadın Merkezi’ni (GİKAMER) kurdu. GİKAMER’de ilk adımda 100 kadın girişimciye işlerini geliştirme ve mentorluk desteği verilirken, 10 başarılı kadın da Silikon Vadisi’nde yenilikçi iş girişimcilerini inceleme fırsatı bulacak.

20.06.2019Ekonomi
İş dünyası reform paketinden memnun

İş dünyası reform paketinden memnun

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı reform paketine ilişkin olarak iş dünyası olumlu mesajlar vermeye başladı.

10.04.2019Ekonomi
Zihinlere barikatlar yerleştirmeyelim dedi bu önemli mesajı verdi

'Zihinlere barikatlar yerleştirmeyelim' dedi bu önemli mesajı verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Kız çocuklarımız da ülkemizin enerji kaynakları başlığına dahildir. Lütfen kız çocuklarımızın zihinlerine barikatlar yerleştirmeyelim. Onları belli meslek gruplarına dahil olmaları için koşullandırmayalım. Kabiliyetlerine göre yol alsınlar" dedi.

14.03.2019Gündem
Duvarları yıkacak gong

Duvarları yıkacak gong

Borsa İstanbul’da gongu kadın-erkek eşitliği için çalan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, her türlü görünmez duvarları yıkmak için gongu çaldıklarını, kadınlara anneliğin kazandırdığı donanımı, sabrı, karar verme yetisini hiçbir işin bir arada kazandıramayacağını vurguladı.

9.03.2019Ekonomi
BİST Başkanı Arıcan: Müreffeh bir toplumun inşasının, kadınların eliyle olacağı inanıyorum

BİST Başkanı Arıcan: Müreffeh bir toplumun inşasının, kadınların eliyle olacağı inanıyorum

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erişah Arıcan "İleri bir toplum için kadınların güçlendirilmeleri, etkinlik alanlarının genişletilmesi, farkındalığın yaratılması, eğitim, istihdam, sağlık, siyaset, hukuk gibi alanlarda eşit fırsat ve olanaklardan faydalanabiliyor olmaları, büyük önem taşımakla beraber, gelişmiş ve müreffeh bir toplumun inşasının, kadınların eliyle olacağı inanıyorum" dedi.

8.03.2019Ekonomi
Bakan Zehra Zümrüt Selçuk Kadın Erkek Eşitliği temasıyla düzenlenen gong töreninde konuştu

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk "Kadın Erkek Eşitliği" temasıyla düzenlenen gong töreninde konuştu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2005 yılında 5 milyon olan kadın istihdamını, bugün 9 milyona yaklaştırdıklarını belirterek, "Kadınların iş gücüne katılım oranı yüzde 34,1. Hedefimiz, inşallah, bu oranı 2023 yılına kadar yüzde 41'e ulaştırmak." dedi.

8.03.2019Gündem
Son dakika... Bakan Albayraktan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Son dakika... Bakan Albayrak'tan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) ve Borsa İstanbul işbirliğinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde 'Kadın Erkek Eşitliği' için düzenlenen törende konuşmalarda bulundu.

8.03.2019Ekonomi
Emine Erdoğan: 2023e kadar kadınların iş gücüne katılım oranında hedefimiz yüzde 41

Emine Erdoğan: 2023'e kadar kadınların iş gücüne katılım oranında hedefimiz yüzde 41

Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) ve Borsa İstanbul işbirliğinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde 'Kadın Erkek Eşitliği' için Borsa İstanbul'da gong çaldı. Düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, açıklamalarda bulunuyor.

8.03.2019Ekonomi
Enerji veren kadınlara ödül

Enerji veren kadınlara ödül

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nca, enerji sektöründe kadın istihdamını artırmak ve kamuoyunda farkındalık yaratmak amacıyla geçen yıl ilki düzenlenen “Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar” Ödül Töreni’nin ikincisi, bu yıl da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın katılımı ile düzenlenecek.

8.03.2019Ekonomi
Türk İş Kadınlardan Yavru Vatan çıkarması

Türk İş Kadınlardan 'Yavru Vatan' çıkarması

Türkiye İş Kadınları Derneği ve Doğu Akdeniz Politika Derneği’nce düzenlenen “Türkiye ve KKTC Yatırım ve İş Birliği Konferansı” büyük ilgi gördü.

2.03.2019Ekonomi
Sorun varsa çözüm arayışı da bir şekilde sürecektir

"Sorun varsa çözüm arayışı da bir şekilde sürecektir"

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, Kıbrıs müzakerelerine dair, "Sorun varsa çözüm arayışı da bir şekilde sürecektir. Biz haklarımızın bilinci ve onları koruma kararlılığı içerisinde, istikrarlı ve tutarlı duruşumuzu sürdürmek durumundayız." dedi.

28.02.2019Dünya
Şimdi Kıbrıs’ta Çinli zamanı

Şimdi Kıbrıs’ta Çinli zamanı!

Hande Tibuk Kıbrıs’ın en büyük turizm grubu Net Holding’in yönetim kurulu murahhas üyesi ve genel koordinatörü. Kıbrıs’ta 7’nci otelini yapan grup, 2018’i büyümeyle geçirirken, yabancı turist oranını da arttırıyor. Düzenledikleri uluslararası turnuvalarla KKTC’nin dünyada tanınmasını sağladıklarını anlatan Tibuk, 2019’da Çin’den turist getirmeye odaklandıklarını söyledi.

19.01.2019Ekonomi
TİKAD’dan ‘KOBİ Değer Kredisi’ açıklaması

TİKAD’dan ‘KOBİ Değer Kredisi’ açıklaması

Türkiye iş Kadınları Derneği (TİKAD), Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın "KOBİ Değer Kredisi Tanıtım Toplantısı"nda açıkladığı ekonomik paketi, memnuniyetle karşıladıklarını açıkladı.

11.01.2019Ekonomi
Yerel meclislerden İdlibde çatışan gruplara insani koridor çağrısı

Yerel meclislerden İdlib'de çatışan gruplara insani koridor çağrısı

Suriye'de yerel meclisler, ülkenin İdlib, Halep ve Hama illerinde çatışan askeri muhalifler ve rejim karşıtı silahlı gruplara insani koridor açılmasına izin verilmesi çağrısında bulundu.

4.01.2019Dünya
Trumpa fren: Seçmen sarı kart gösterdi

Trump'a fren: Seçmen sarı kart gösterdi

ABD’de Kongre’nin üst kanadı 100 üyeli Senato’daki 35 sandalye ile alt kanadı Temsilciler Meclisi’ndeki 435 sandalyenin tamamı için önceki gün yapılan seçimlerde ülkedeki siyasi tablo kısmen değişti.

7.11.2018Dünya
Turizme çok yönlü tanıtım

Turizme çok yönlü tanıtım

Türkiye İş Kadınları Derneği Başkanı Nilüfer Bulut, Türkiye’nin tanıtımının çok yönlü ele alınması gerektiğini belirterek daha önce il il yaptıkları tanıtım projesinin ikinci ayağına geçeceklerini söyledi.

28.10.2018Ekonomi
Sinema sektörü de Türkiyenin tanıtım seferberliğine destek vermeli

"Sinema sektörü de Türkiye'nin tanıtım seferberliğine destek vermeli"

Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) Başkanı Nilüfer Bulut, Türkiye turizm sektörüne daha çok yatırımcı çekebilmek için sinema sektörünün de tanıtım seferberliğine destek vermesini istedi ve "Dünyadaki en etkili tanıtım araçlarının başında sinema filmleri geliyor" dedi.

27.10.2018Ekonomi
TİKAD Başkanı: İleriye bakma süreci başladı

TİKAD Başkanı: İleriye bakma süreci başladı

Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Bulut,  Cumhurbaşkanlığı seçiminin başarıyla sonuçlandırıldığını belirterek “Bundan sonra; geriye değil ileriye bakmanın, kırgınlıkları değil dostlukları pekiştirmenin süreci başlamıştır” dedi.

27.06.2018Ekonomi
Acımızı paylaştılar

Acımızı paylaştılar

ERDOĞAN Demirören’in vefatı tüm Türkiye’yi yasa boğdu. İş dünyasından spora, magazine siyasete baş sağlığı dileklerinde bulunuldu. Önce hayatını kaybettiği hastane ardından Demirören ailesinin Kanlıca’daki evleri ziyaretçi akınına uğradı.

8.06.2018Ekonomi
TİKADın iftar yemeğinin 15incisi yapıldı

TİKAD'ın iftar yemeğinin 15'incisi yapıldı

Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD)'ın, geleneksel iftar yemeğinin 15'incisi Haliç Kongre Merkezi'nde yapıldı. İftarda konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, toplumun yarısını oluşturan kadınların katkısı alınmadan sürdürülebilir kalkınma ve ekonomik büyümenin sağlanamayacağını söyledi.

1.06.2018Gündem
TİKADın geleneksel iftar yemeğinin 13üncüsü yapıldı

TİKAD'ın geleneksel iftar yemeğinin 13'üncüsü yapıldı

Türkiye İş Kadınları Derneği’nin (TİKAD) ‘Kalkınmada kadın gücü’ başlığıyla düzenlediği geleneksel iftar yemeğinin 13’üncüsü dün akşam Haliç Kongre Merkezi’inde düzenlendi. İftarda konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, toplumun yarısını oluşturan kadınların katkısı alınmadan sürdürülebilir kalkınma ve ekonomik büyümenin sağlanamayacağını söyledi.

1.06.2018Gündem
Türkiye’nin  ‘enerjik’  kadınları

Türkiye’nin ‘enerjik’ kadınları

Enerji Bakanlığı tarafından bu yıl ilki düzenlenen “Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar Ödül Töreni”nde sektörde öne çıkan kadınlar ödüllendirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “Kadınların var olmadığı bir demokrasi mücadelesi, başarıya ulaşamaz” dedi. Enerji Bakanı Berat Albayrak ise kadınlara, “Korkmayın, hayallerinizin peşinden koşun” diye seslendi.

7.03.2018Ekonomi
Süleyman Soylu’nun yaptığı resim 500 bin liraya satıldı

Süleyman Soylu’nun yaptığı resim 500 bin liraya satıldı

KELEBEK hastası çocuklar için farkındalık yaratmak amacıyla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yaptığı resmin de aralarında olduğu, ünlü isimlerin yaptığı tablolar açık arttırma yoluyla satışa çıkarıldı. Bakan Soylu’nun yaptığı resim 500 bin liraya satıldı.

23.02.2018Gündem
‘Kadın gözüyle İstanbul’

‘Kadın gözüyle İstanbul’

Yeni İBB Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul’un masaya yatırıldığı ilk toplantıyı iş kadınları ile yaptı. İş kadınları, Başkan Uysal’a taleplerini iletirken, Uysal, sorunları çözmenin ilk adımının karşılıklı konuşmaktan geçtiğini söyledi.

21.12.2017Ekonomi
Kadınlara özel yatırım şirketi

Kadınlara özel yatırım şirketi

Kadınlar tarafından hayata geçirilen girişimlerin desteklenmesi için çalışmalarını hızlandıran Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) yeni bir projeye başlıyor. “TİKAD Yatırım AŞ” girişimlere sadece finansal katkı vermekle kalmayıp, stratejik planlamadan profesyonel gelişime kadar girişimci kadınların her an yanında olmayı hedefliyor.

25.11.2017Ekonomi
İşkadınları tanıtım elçisi

İşkadınları tanıtım elçisi

Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) Başkanı Nilüfer Bulut, Türkiye’nin uluslararası alanda markalaşma ve tanıtım atağına katkı sunmak için çalışma yürüttüklerini belirterek, kültür elçileri olarak Türkiye’nin tanıtılmasına destek vereceklerini, bu konuda Kültür ve Turizm Bakanlığı’yla işbirliği yapmaktan memnuniyet duyacaklarını söyledi.

19.11.2017Ekonomi
Kaygılı bekleyiş

Kaygılı bekleyiş

ABD ile yaşanan vize krizinin turizmden ulaşıma birçok sektörü de olumsuz etkilemesi bekleniyor. İş dünyasının da kaygılı bekleyişi sürerken, ABD’ye seyahat etmek zorunda olan iş insanları başka ülkelerden ABD vizesi için başvuru şartlarını araştırıyor.

9.10.2017Ekonomi
Kadınlara ‘+1’  istihdam çağrısı

Kadınlara ‘+1’ istihdam çağrısı

Türkiye İş Kadınları Derneği’nin (TİKAD) iftarına katılan Emine Erdoğan, istihdam çağrısı yaptı. Erdoğan, “Işkadınları olarak, kendi alanınızda +1 kadın istihdamı ile hem ekonomiye can suyu verir hem de kadınları güçlendire-bilirsiniz. TİKAD bünyesinde böyle bir istihdam seferberliği başlatmak, inanıyorum ki, gücümüze güç katacaktır” dedi.

10.06.2017Ekonomi
Hülya Avşar düğünde doyasıya oynadı

Hülya Avşar düğünde doyasıya oynadı

Hülya Avşar'ın geçen gece TİKAD Başkanı Nilüfer Bulut'un kızı Nida Bulut'un düğününde oynadığı görüntüler sosyal medya hesaplarında paylaşıldı.

3.05.2017Magazin
Tek adam olacak ama patron sizsiniz

'Tek adam olacak ama patron sizsiniz'

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, dün önce Türkiye İşkadınları Derneği’nin (TİKAD) İstanbul Çırağan Sarayı’nda düzenlenen Olağan Genel Kurulu’na, ardından da Iğdır’daki mitinge katıldı. Başbakan Yıldırım, iki etkinlikte özetle şunları söyledi:

22.03.2017Gündem
Nene Hatun’un torunları haydi

Nene Hatun’un torunları haydi!

Başbakan Binali Yıldırım, TİKAD Genel Kurulu’nda işkadınlarına yatırım çağrısında bulunarak, “Hanımefendiler gösterin kendinizi. Sizleri Nene Hatun’un torunlarını, Doğu’ya Güneydoğu’ya yatırıma davet ediyorum. Sizlere güveniyoruz. Çünkü siz olmazsanız biz perişanız” dedi.

22.03.2017Ekonomi
Yıldırım: Kılıçdaroğlunu gerçekten anlamıyorum

Yıldırım: Kılıçdaroğlu'nu gerçekten anlamıyorum

Başbakan Binali Yıldırım, Çırağan Sarayı'nda TİKAD Olağan Genel Kurulu'na konuştu.

22.03.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Sabancı soyadını taşımak büyük sorumluluk

İlk hayali dünya çapında bir piyanist olmaktı... Yıllar geçti, çikolata fabrikası kurmayı düşlemeye başladı. Ve bugün... Ailesinin piyanisti, iş dünyasının önde gelen ismi. Aynı zamanda birçok sosyal sorumluluk projesinde aktif olarak yer alan, “İyi planlarsan her şeye zaman ayırabilirsin” diyen Demet Sabancı Çetindoğan’dan yüksek tempoya kısa bir mola vermesini rica ettim. Oturduk hayallerden dev projelere, Amerikan menülerine giren menemenden Sabancı soyadının ağırlığına her şeyi konuştuk. İşte o keyifli buluşmadan geri kalanlar...

16.04.2018

Bir fotoğrafla ortaya serilen gerçekler...

TİM’de başkanların fotoğraf çekilme kargaşasında unuttuğu Ebru Şapoğlu, iş dünyasında kadının yerini de yeniden gündeme getirdi. İş dünyası örgütlerinde kadının adı yok. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ise fotoğrafı talihsiz buluyor ve “Benim şirketimin CEO’su kısa süre öncesine kadar kadındı. Pozitif ayrımcılığı her zaman savunurum. Şapoğlu’nu görmedim” diyor.

6.01.2018

Emine Erdoğan kadın patronlarla iftar yaptı

İş dünyasının kadın patronları, geleneksel iftar yemeğinde buluştu. Miniatürk’te gerçekleşen iftara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan da katıldı.

11.06.2017

‘Estetik Kurul’dan geçmeyene izin yok

KARTAL Belediye Başkanı Altınok Öz, deniz taksi boyutundaki hızlı teknesiyle bizi Beşiktaş’tan aldı, yarım saat sonra Büyükada’ya yanaşırken belediyeye ait tesisi anlatmaya başladı:

30.04.2017

KAGİDER G-7 masasında

BUGÜNLERDE içimize kapanmış olsak da unutmayın daha iki yıl önce Türkiye dünyanın en büyük ekonomilerini bir araya getiren G-20’lerin dönem başkanıydı.

13.04.2017