MENÜ

Teknokent

Teknokent ile ilgili tüm haberleri, son dakika Teknokent haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Teknokent haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.622 Teknokent haberi bulunmuştur.

Teknokent Haberleri

15 Avrasya ülkesi Bulut Bilişim için Türkiye’ye geliyor

15 Avrasya ülkesi 'Bulut Bilişim' için Türkiye’ye geliyor

Yakın gelecek trendlerinden bulut bilişimin nabzı yine bölgenin en önemli etkinliklerinden biri ile Türkiye’de atacak. 15 farklı ülkeden katılacak sektör temsilcileri ve bulut bilişim profesyonellerini bir araya getirecek olan CloudTalk Global-2020 Konferans ve Fuarı, 21 Nisan 2020’de İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

17.01.2020Teknoloji
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı"nda konuştu. Erdoğan, Selahattin Demirtaş'ın yazdığı tiyatro oyunu ile ilgili "Enteresan olan bir şey var; bir bakıyorsunuz ki ana muhalefetin başı ve heyeti, o parti ile birlikte bir teröristin yazmış olduğu kitabın sahnelendiği tiyatroda tiyatro izliyorlar. İnanıyorum ki benim aziz milletim vakti geldiğinde bunlara da gereken dersi verecektir." ifadelerini kullandı. "Libya'daki meşru hükümetin ayakta kalması için bu ülkeye askerimizi gönderiyoruz." diyen Erdoğan, "Türkiye'nin güvenliğinin sınırları dışında başladığının bilinciyle siyasi, ticari, insanı, diplomatik ve askeri tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

16.01.2020Gündem
Hacettepe Teknokentten erken aşama teknoloji girişimlerine destek

Hacettepe Teknokent'ten erken aşama teknoloji girişimlerine destek

Hacettepe Teknokent AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu, erken aşama teknoloji tabanlı girişimlerin ihtiyaç duyacağı sermayenin karşılanması amacıyla yatırım ve ticarileştirme çalışmaları yürüteceklerini bildirdi.

10.01.2020Teknoloji
TİM ihracatta inovasyon için akademisyenlerle buluştu

TİM ihracatta inovasyon için akademisyenlerle buluştu

TİM Başkanı İsmail Gülle "İnovasyon Haftasını planlarken akademisyenlerimizin fikirlerini almaya, işin mutfağında olan teknoparklarımızın ve teknokentlerimizin tecrübelerinden yararlanmaya özellikle önem veriyoruz ve doğal paydaşlarımız olarak görüyoruz. Etkinliğimizin başarıya ulaşması için sunacakları katkılar bizim için büyük önem taşıyor" dedi.

9.01.2020Ekonomi
Bir yılda 50 girişimciye destek

Bir yılda 50 girişimciye destek

Türkiye’de girişimcilik ekosistemindeki şirketlerin büyümesi ve İngiltere pazarına açılabilmesi için İstanbul Teknokent Entertech’in İstanbul Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle yürüttüğü ICUBE Uluslararası Hızlandırma Programı sadece bir yılda 50 girişimciye destek verdi. İstanbul Teknokent Genel Müdürü Yasin Erol, “Girişimcileri yatırımcılarla bir araya getiren ICUBE Programında amacımız daha çok girişimciye ulaşmak” dedi.

2.01.2020Teknoloji
ODTÜnün Day Zero etkinliği girişimcilik ekosistemini bir araya getirdi

ODTÜ'nün 'Day Zero' etkinliği girişimcilik ekosistemini bir araya getirdi

ODTÜ'nün teknoloji geliştirme bölgesi ODTÜ TEKNOKENT, Türkiye'nin farklı 13 girişimcilik programından 26 girişimciyi bir araya getirdi.

23.12.2019Teknoloji
İTÜ ARI Teknokent, öne çıkan teknolojileri ödüllendirdi

İTÜ ARI Teknokent, öne çıkan teknolojileri ödüllendirdi

BEETECH Teknoloji Ödülleri'nde, İTÜ ARI Teknokent bünyesinde yürüttükleri projeler ve geliştirdikleri teknoloji ürünleri ile öne çıkan firmalar ödüllendirildi.

20.12.2019Teknoloji
ODTÜ Teknokentte savunma ve havacılık için iş birliği buluşması

ODTÜ Teknokent'te "savunma ve havacılık" için iş birliği buluşması

Savunma ve havacılık sektöründe yerli ürünler ve uygulamaların yaygınlaştırılarak bu alandaki iş birliklerinin derinleştirilmesi amacıyla yürütülen çalışmalara bir yenisi daha eklendi. Türksat AŞ ve Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) tarafından ODTÜ Teknokent'te düzenlenen "B2B" etkinliğinde hem teknolojik yatırımlar değerlendirildi hem de firmalar ürünlerini sunma imkanı yakaladı.

20.12.2019Teknoloji
Sigara içen ve telefonla konuşan sürücü yapay zekayla tespit edilecek

Sigara içen ve telefonla konuşan sürücü yapay zekayla tespit edilecek

İTÜ OTAM, İTÜ ARI Teknokent’te yer alan teknogirişim şirketi PIXSelect ile geliştirdiği ortak bir projeyle, sürüş esnasında sigara içen, telefonla konuşan, uyuyan veya emniyet kemerini bağlamayan sürücüleri yapay zekayla tespit edebilecek.

16.12.2019Teknoloji
100 ülkeye fabrika kurdu

100 ülkeye fabrika kurdu

Temelleri 1954 yılında Çorum’da atılan Alapala Grup, 65 yılda 100’den fazla ülkede 600’den fazla anahtar teslimi un fabrikaları kurdu, dünyanın birçok ülkesine makine ihracatı gerçekleştirdi. Geçen yıl 388 milyon lira ciroya ulaşan Alapala Grup, hem tesis kurulumu hem de makine ve yedek parça satışıyla 5 yılda 2 kat büyüme hedefliyor.

10.12.2019Ekonomi
Yol çizgi boyalarının ömrü grafen teknolojisiyle artacak

Yol çizgi boyalarının ömrü grafen teknolojisiyle artacak

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Teknoloji Transfer Ofisi'nde faaliyet gösteren bir firma tarafından çevre dostu su bazlı yol çizgi boyalarının kullanım ömrünü 3 katına çıkaran grafen takviyeli boya geliştirildi.

9.12.2019Teknoloji
BlindLook uygulaması görme engellilerin rehberi olacak

BlindLook uygulaması görme engellilerin rehberi olacak

Genç girişimcilerin teknolojinin desteği ile hayalden gerçeğe dönüşen fikirleri her geçen gün günlük yaşama daha çok artı değer katıyor. Bu girişimlerden biri de BlindLook. “Sosyalleşmek için kimsenin kimseye muhtaç olmadığı bir dünya” hayaliyle ortaya çıkan BlindLook uygulaması, görme engelli bireylerin tek başına körcül yol tarifleri ile restoranlara gidip, sesli menülerle sipariş vermesini sağlarken, sosyal hayatın içinde daha konforlu şekilde yer almalarına destek oluyor.

30.11.2019Teknoloji
Big Bang Start-up Challenge yarışmasından 52 milyon liralık kaynak

Big Bang Start-up Challenge yarışmasından 52 milyon liralık kaynak

İTÜ Çekirdek’in "Big Bang Start-up Challenge" yarışmasında 52 milyon liralık kaynağa ulaşıldı.

30.11.2019Teknoloji
“Girişimciliğe Değer” projesiyle start-up ekosistemine girdi

“Girişimciliğe Değer” projesiyle start-up ekosistemine girdi

Aksa Akrilik, genç girişimcilere destek olmak ve Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmak amacıyla erken aşama teknoloji girişimciliği platformu İTÜ Çekirdek ile iş birliği yaparak ilk start-up projesi desteğini hayata geçirdi.

29.11.2019Teknoloji
Yapay zeka teknolojisi ile kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimi artacak

Yapay zeka teknolojisi ile kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimi artacak

Çağımızın en önemli teknolojilerinden biri olarak yükselişine devam eden yapay zeka uygulamaları günümüzde, otomotiv, tekstil, eğitim, insan kaynakları ve pazarlama gibi birçok alanda katma değer sağlayarak otomasyon süreçlerini bir üst seviyeye çıkarıyor. Müşteri deneyimlerini özelleştirerek en uygun hizmeti sunmayı amaçlayan e-ticaret firmaları da yapay zekadan makine öğrenmesine, veri biliminden derin öğrenmeye kadar birçok teknolojiden faydalanıyor.

25.11.2019Teknoloji
Big Bang 2019 finalistleri belli oldu

Big Bang 2019 finalistleri belli oldu

İTÜ Çekirdek tarafından gerçekleştirilen ve dünyanın girişimcilere en fazla kaynak dağıtılan etkinliği ‘Big Bang Start-up Challenge’da bu yıl sahneye çıkacak 20 finalist girişim belli oldu. İşte 28 Kasım’da Uniq İstanbul’da gerçekleşecek Big Bang’de finale çıkmaya hak kazanan o teknoloji girişimleri…

24.11.2019Teknoloji
Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği, yeni dernek yönetimini belirledi

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği, yeni dernek yönetimini belirledi

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) Olağanüstü Genel Kurulu'nda yeni dernek yönetimi belirlendi. Derneğin olağanüstü genel kurulu, ODTÜ Teknokent'te gerçekleştirildi.

24.11.2019Teknoloji
Antalya Teknokent yine zirvede

Antalya Teknokent yine zirvede

Akdeniz Üniversitesi Antalya Teknokent, Teknokentler Performans endeksine göre 84 teknopark içinde 10’uncu sıradan 8’inci sıraya yükseldi.

20.11.2019Teknoloji
İTÜ Çekirdek, dünyada ilk 5e girmeyi başardı

İTÜ Çekirdek, dünyada ilk 5'e girmeyi başardı

İTÜ Çekirdek, dünyadaki lider üniversitelerin girişimcilik kuluçka merkezlerini karşılaştıran ve sıralayan uluslararası UBI Global endeksine göre dünyada ilk 5’te yer aldı.

7.11.2019Teknoloji
Türkiyenin ilk sosyokenti 67 şirketle çalışmalarına başlıyor

Türkiye'nin ilk "sosyokent"i 67 şirketle çalışmalarına başlıyor

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Barca "Sosyokent için 2020'de Cumhurbaşkanı kararıyla ilan edilen 10 bin metrekarelik bölgede, 67 şirketimizle çalışmalarımıza başlamak niyetindeyiz" dedi.

3.11.2019Ekonomi
Tarımda üretim artışına teknoloji katkısı

Tarımda üretim artışına teknoloji katkısı

Tarım Kredi Kooperatiflerince, üretim artışı ve verimlilik sağlanmasında büyük önemi bulunan tarımda dijitalleşme ve teknoloji kullanımı, 2'nci Verimlilik ve Teknoloji Fuarı'nda masaya yatırılacak.

29.10.2019Ekonomi
Varank: Teknopol İstanbul sağlıkta geleceğin teknolojilerini inşa edecek

Varank: Teknopol İstanbul sağlıkta geleceğin teknolojilerini inşa edecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "Teknopol İstanbul'da yapılacak inovatif çalışmalar, sağlık alanında yetkinliklerimizi artırmanın yanı sıra geleceğin teknolojilerini de inşa edecek"

24.10.2019Teknoloji
Son dakika... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktaydan çarpıcı sözler: Mesajımız nettir

Son dakika... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan çarpıcı sözler: Mesajımız nettir

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ''Uluslararası camiaya mesajımız nettir. Türkiye tehditlerle hareket edecek bir ülke değildir'' dedi.

8.10.2019Gündem
Dijital dönüşümde dev zirve kasımda başlıyor

Dijital dönüşümde dev zirve kasımda başlıyor

Digital Impact, İstanbul Digital Dönüşüm Fuarı ve Zirvesi; dijital dönüşüm odağında, 28- 30 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde 400 üst düzey firma ve 50 bini aşkın ziyaretçi ile kapılarını açmaya hazırlanıyor.

4.10.2019Teknoloji
Yüksek irtifa birincisi roket için patent başvurusu

Yüksek irtifa birincisi roket için patent başvurusu

TEKNOFEST İstanbul'da düzenlenen Roket Yarışması'nda "Yüksek İrtifa Kategorisi" birincisi olan PAÜ Hazar Takımı, uzun menzilli roket için patent işlemlerini başlattı.

27.09.2019Teknoloji
Yürüyemeyenler için giyilebilir dış iskelet robotu geliştirildi

Yürüyemeyenler için giyilebilir dış iskelet robotu geliştirildi

Bacaklarını kullanamayan ve yürüme güçlüğü çeken kişiler için ODTÜ TEKNOKENT'te tasarlanan giyilebilir dış iskelet robotu FreeGait, TEKNOFEST'te sergilendi.

21.09.2019Teknoloji
Trabzon Teknokentten yapılan ihracat 4 kat arttı

Trabzon Teknokent'ten yapılan ihracat 4 kat arttı

Trabzon Teknokent'te faaliyet gösteren firmaların Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirdikleri ürünlerinin 2018 yılı ihracatı, önceki yıla göre 4 kat artarak 3 milyon 791 bin 167 dolar oldu.

17.09.2019Teknoloji
ODTÜnün insansız araba teknolojisi TEKNOFESTte

ODTÜ'nün 'insansız araba teknolojisi' TEKNOFEST'te

ODTÜ Teknokent araştırmacıları, arabalara kendi kendine sürüş yeteneği kazandırabilen "Yarı Otonom Sürüş Destek Modülü" isimli teknolojilerini ilk kez TEKNOFEST'te sergileyecek.

17.09.2019Teknoloji
Fiber lazerde uluslararası standartları yakaladık

'Fiber lazerde uluslararası standartları yakaladık'

FiberLast'ın Üst Yöneticisi Koray Eken, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin fiber lazerde uluslararası standartları yakaladığını belirtti.

17.09.2019Teknoloji
Dursun Özbekten Mustafa Cengize: Borç nasıl 10 katına çıktı

Dursun Özbek'ten Mustafa Cengiz'e: Borç nasıl 10 katına çıktı?

Galatasaray Spor Kulübü Eylül Ayı Olağan Divan Toplantısı, Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda yapıldı.

11.09.2019Futbol
Dünyanın en başarılı 20 genci arasındalar

Dünyanın en başarılı 20 genci arasındalar

Stanford Üniversitesi’nde erken teşhis teknolojisi üzerinde çalışan Gözde Durmuş (33) ile zeytin çekirdeğinden doğa dostu biyoplastik üreten Duygu Yılmaz (31) ‘Dünyanın en başarılı 20 genci’ listesine seçildi.

11.09.2019Gündem
İTÜ Ortaköy MTALin ilk dersi rektörden

İTÜ Ortaköy MTAL'in ilk dersi rektörden

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, İTÜ Ortaköy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) öğrencilerinin ilk dersine girdi.

10.09.2019Eğitim
Türk oyunlarının dünyaya açılma projesi başlıyor

Türk oyunlarının dünyaya açılma projesi başlıyor

Netmarble EMEA, oyun geliştiricilerinin oyunlarını dünya çapında yayınlayarak başarılı olmasını sağlamak amacıyla başlattığı Netmarble Publishing’in ilk tanıtım toplantısı 6 Eylül 2019 Cuma günü Ankara’da ODTÜ TEKNOKENT Bilişim İnovasyon Merkezi CoZone’da gerçekleştirilecek.

3.09.2019eSpor
Sakarya Teknokent savunma sanayi üssü olma yolunda

Sakarya Teknokent 'savunma sanayi üssü' olma yolunda

Yüksek teknolojiyle üretilen ürünlerin sanayiye kazandırılması amacıyla Ar-Ge firmalarına hizmet sunan Sakarya Teknokent, Türkiye'nin savunma sanayi üssü olma yolunda çalışmalarını sürdürüyor.

1.09.2019Teknoloji
Yatırımcılar için Çukurovada inovasyon merkezleri kurulacak

Yatırımcılar için Çukurova'da inovasyon merkezleri kurulacak

Adana Çukurova Teknokent'in içinde olduğu yabancı ortaklı konsorsiyum, Adana, Mersin ve İzmir'de inovasyon merkezleri kuracak.

30.08.2019Teknoloji
Sivas Anadolunun yazılım üssü olma yolunda

Sivas Anadolu'nun yazılım üssü olma yolunda

Cumhuriyet Üniversitesi Teknokent bünyesinde, yazılım programları üretilen Sivas, Anadolu'nun yazılım üssü olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

29.08.2019Teknoloji
İlk yerli ve milli baz istasyonu 750 sahada hizmette

İlk yerli ve milli baz istasyonu 750 sahada hizmette

ULAK Haberleşme AŞ Genel Müdürü Metin Balcı, Türkiye'nin ilk yerli ve milli baz istasyonu ULAK'ın operatörlere teslimatının devam ettiğini belirterek, "Geldiğimiz aşamada toplamda yaklaşık bin 500 ULAK baz istasyonu operatörlerimize teslim edildi. Bu baz istasyonlarından 750'si hizmet verirken, diğerlerinin kurulum çalışmaları devam ediyor." dedi.

26.08.2019Teknoloji

Yazar Sonuçları

Arı gibi kadınlar arıyorum

Türkiye’yi propolisle tanıştıran girişimci, Gıda Yüksek Mühendisi Aslı Elif Tanuğur Samancı, şimdi de arı gibi çalışacak kadınlar arıyor.

3.01.2020

Uzay üssü gibi bir merkez

GDZ Elektrik’i çok yakından biliyorum. İzmir ve Manisa’nın elektrik dağıtımını yapıyorlar.

1.01.2020

Bu laboratuvar fikri olan herkese açık

Yenilikçi bir fikri olan ve teknoloji üretmek isteyen bütün girişimciler Ankara Üniversitesi Teknokent Prototip Laboratuvarı’ndan ücretsiz faydalanabiliyor. Yüksek teknoloji alt yapısına sahip laboratuvarda ürün prototipi çıkarmanın yanı sıra deney ve test çalışmaları da yürütülebiliyor.

1.12.2019

Fikri olan Tekno-destek

Girişimci, iş gücü, sermaye, ve üniversitenin buluştuğu, birbirlerinden beslendikleri ekosistemlerin başında teknokentler geliyor. Milyon dolarlık cirolara ulaşan bir çok şirket, kariyer başlangıcını teknokentler bünyesindeki kuluçka merkezlerinde yapıyor.

3.11.2019

Ekosistemi büyütmek için talepkar olmamız gerekir

AYDIN, Denizli, Muğla, İzmir ve Manisa illerinde elektrik dağıtım hizmeti veren ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım şirketlerinin İcra Kurulu Başkanlığı’na Uğur Yüksel getirildi.

4.09.2019

150 milyon dolarlık ‘start-up ligi’nde Türkiye öne çıktı

Philip Morris Türkiye Genel Müdürü Filiz Yavuz Diren, geçen yıl göreve geldiğinde Philip Morris International’ın (PMI) 2015’te Lozan’da kurduğu PMEP’i gündemine aldı:

26.08.2019