MENÜ

Taşıyıcı Annelik

Taşıyıcı Annelik ile ilgili tüm haberleri, son dakika Taşıyıcı Annelik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Taşıyıcı Annelik haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 118 Taşıyıcı Annelik haberi bulunmuştur.

Taşıyıcı Annelik Haberleri

Taşıyıcı annelik nedir

Taşıyıcı annelik nedir?

Taşıyıcı annelik, yardımcı üreme tekniklerinden biridir. Hala tam olarak anlaşılamayan taşıyıcı annelik uzun bir geçmişe sahiptir. İlk olarak 1986 yılında ABD'de uygulanmıştı. Peki, taşıyıcı annelik nedir?

13.08.2019Sağlık
Bakan Soylu duyurdu Öyle bir yazılım yaptık ki...

Bakan Soylu duyurdu! ''Öyle bir yazılım yaptık ki...''

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, "Burası eski Türkiye değil. Eskiden dağlarda 15 bin terörist vardı, Şimdi bakın 700 kaldı. İnsansız hava araçlarına öyle bir yazılım yaptık ki mayıs ayında devreye girecek. Sen bırak o teröristlerin yürümesini, kafalarını bile çıkaramayacaklar" dedi.

14.03.2019Gündem
Bakan Soylu seçim irtibat bürosu açılışına katıldı

Bakan Soylu seçim irtibat bürosu açılışına katıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "CHP, Kılıçdaroğlu ve zillet ittifakı kolunu PKK'ya kaptırmıştır. Bu iş bitmiştir." dedi.

6.03.2019Gündem
Son dakika Bakan Soyludan kritik sözler

Son dakika! Bakan Soylu'dan kritik sözler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gündeme dair açıklamalarda bulundu. Terörle mücadeleye değinen Soylu, "Geçen gün İranlılar geldiler, değerlendirmeler yaptık. Ve inşallah İran ile birlikte operasyon yapacağız. Bunu ilk kez söylüyorum. Ve bu konuda adımlar atmaya çalışıyoruz. Karşılıklı istihbari olarak bir çok değerlendirmemiz söz konusu" dedi.

6.03.2019Gündem
Son dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu telefonuna gelen fotoğrafları anlattı

Son dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu telefonuna gelen fotoğrafları anlattı

İzmir Tire’de vatandaşlara seslenen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuşmasından hemen önce telefonuna fotoğraf geldiğini söyleyerek, '13 yaşındaki kızlara Kobani dedikleri yerde terör eğitimi verdiriyorlar. Ulan sizin burnunuzdan getirmezsek namerdiz' dedi. Soylu ayrıca, 'İnsansız hava araçlarına öyle yazılım yapıyoruz ki, terör örgütü dağda yürümeyi boş verin kafasını çıkaramayacak' diye konuştu.

5.03.2019Gündem
Taşıyıcı anne ve yumurta çetesine baskın

Taşıyıcı anne ve yumurta çetesine baskın

İstanbul’da, çocuğu olmayan ailelere para karşılığı ‘taşıyıcı anne’ ve ‘yumurta’ temin eden KKTC merkezli uluslararası çete üyesi 2 kadın yakalandı.

28.02.2019Gündem
Son dakika: Resmi Gazetede yayımlandı Sağlık alanında çok önemli değişiklikler

Son dakika: Resmi Gazete'de yayımlandı! Sağlık alanında çok önemli değişiklikler

Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde (KHK) Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti, iltisakı veya bunlarla irtibatı olduğu için kamu görevinden çıkarılan ve güvenlik soruşturması sonucunda kamu görevine alınmayan devlet hizmeti yükümlüsü doktorlar, çıkarma veya göreve alınmama kararının verildiği tarihten itibaren 450 gün sonunda mesleklerini icra edebilecek.

5.12.2018Gündem
Sperm bağışına, bu yöntemi özendirene 5 yıl hapis

Sperm bağışına, bu yöntemi özendirene 5 yıl hapis

Meclis Sağlık Komisyonu’ndan geçen torba teklifte “sakıncalı hekim” düzenlemesinden sonra en çok tartışılan madde donasyon (bağışlanmış yumurta ve spermle çocuk yapma) yasağının genişletilmesi oldu.

8.11.2018Gündem
Son dakika: Teklif komisyondan geçti Sağlıkta yeni düzenleme

Son dakika: Teklif komisyondan geçti! Sağlıkta yeni düzenleme

Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonunda kabul edildi. Teklif, organ bağışı, sağlık çalışanlarına şiddet, tütün ürünleri gibi konularda yeni düzenlemeler içeriyor.

8.11.2018Gündem
Sağlık çalışanlarına şiddet yasa teklifi Mecliste

Sağlık çalışanlarına şiddet yasa teklifi Meclis'te

AK Parti'nin sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi için hazırladığı yasa teklifi Meclis Başkanlığı'na sunuldu. Teklif ile ilaç ve eczacılık alanında düzenleme, sağlık çalışanlarına şiddetin önlenmesi gibi konular hedefleniyor. TBMM Başkanlığına sunulan teklif 43 maddeden oluşuyor. Teklifin perşembe günü Meclis Sağlık Komisyonu'nda görüşülmesi öngörülüyor.

30.10.2018Gündem
Cem Adrian kimdir Taşıyıcı anne ne demek

Cem Adrian kimdir? Taşıyıcı anne ne demek?

Cem Adrian, Instagram’da taşıyıcı anne aradığını duyurdu. Binlerce yorum ve beğeni alan Cem Adrian’ın hayatına ilişkin bilgiler yeniden gündeme geldi. Peki, Taşıcıyı anne arayan Cem Adrian kimdir? Taşıyıcı anne ne demek?

24.08.2018Magazin
Ukraynada taşayıcı annelik vakaları %1000 arttı

Ukrayna'da taşayıcı annelik vakaları %1000 arttı

Ukrayna, çocuk sahibi olma özlemi taşıyanlar için Avrupa'da, hatta dünyada bir numara olma yolunda ilerliyor. Devlet tarafından düzenlenen "taşıyıcı annelik" ulusal ekonominin ciddi sektörlerinden biri haline geliyor.

23.03.2018Dünya
Bakanlığa başvuru: İzin verin

Bakanlığa başvuru: İzin verin

EVLENDİKTEN sonra bebek sahibi olmak isteyen genç kadın, çocuğu olmayınca tüp bebek yöntemini denedi. Çocuk sahibi olmanın hayalini kurarken rahim kanseri olduğunu öğrendi. Tedavi sırasında ilerde özlemini duyduğu çocuğuna kavuşabilmek için önce embriyonlarını dondurdu, sonra tedavi gördü.

15.02.2018Gündem
İnternette taşıyıcı anne pazarı İşte o ilanlar...

İnternette 'taşıyıcı anne' pazarı! İşte o ilanlar...

Yasadışı olmasına rağmen internet ve sosyal medya taşıyıcı anne ilanlarıyla dolu. Yüzlerce kişi, taşıyıcı anne olmak veya taşıyıcı anne bulmak için ilan veriyor. Operasyon için Kıbrıs, Gürcistan, ABD tercih ediliyor, tarife ise 150-300 bin TL arasında değişiyor

5.02.2018Gündem
Saçların gizemi

Saçların gizemi

‘Norma’, tehdit altında olduğunu öğrenen genç bir kadının verdiği yaşama savaşını fantastik motiflerle anlatan bir roman. Sofi Oksanen, genç kadının ailesinin ‘laneti’ üzerinden gizemli bir boyut kattığı hikâyesini güzellik sektörü, çocuk ticareti ve kadınların maruz kaldığı sömürüyle birleştirmiş.

28.12.2017Kitap Sanat
KKTCde taşıyıcı annelik yasaklanıyor

KKTC'de "taşıyıcı annelik" yasaklanıyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde (KKTC) çocuk sahibi olamayan ailelerin başvurduğu "taşıyıcı annelik" sistemine yeni düzenleme getirilecek.

26.10.2017Dünya
Taşıyıcı anneliğe hapis geliyor

Taşıyıcı anneliğe hapis geliyor

Sağlık Bakanlığı, kamuoyunda tartışma yaratan taşıyıcı anneliği, kesin yasa hükmüyle yasaklamak için hazırlık yapıyor.

12.09.2017Gündem
Vajina için kampanya başlattı

Vajina için kampanya başlattı

ABD’de vajinasız dünyaya gelen Kaylee Moats’ın (22) ameliyatı için bağış kampanyası başlatıldı.

16.08.2017Dünya
Profesörden kumalık hakkında ilginç sözler

Profesörden kumalık hakkında ilginç sözler

İSTANBUL Kemerburgaz Üniversitesi’nde (İKBU) hukukçular ve doktorlar bir araya gelerek üremeye yardımcı tedavi yöntemleri ve bunların hukuki sonuçlarını konuştu. İKBU Medeni Hukuk Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şükran Şıpka, kuma adı verilen ikinci kadın olgusunun Türkiye tipi taşıyıcı annelik olduğunu, bu nedenle çocuğun soybağının karıştığını ve hukukçuların taşıyıcı annelik kavramına kurallar getirmesi gerektiğini söyledi.

21.04.2017Gündem
Mayın tarlasında tüpbebek savaşı

Mayın tarlasında tüpbebek savaşı

Rusya’nın en zengin kadını ile bankacısının boşanmalarının ardından paylaşamadıkları 18 aylık tüpbebekleri, Rum kesiminden KKTC’ye kaçırılırken, mayın tarlalarının olduğu sınırı yaya geçtikten sonra yakalandı.

27.10.2016Gündem
Hindistan taşıyıcı anneliği yasaklıyor

Hindistan taşıyıcı anneliği yasaklıyor!

Hindistan'da yılda 1 milyar dolardan fazla para harcanan taşıyıcı anneliğin kaldırılması için yasa tasarısı hazırlandı.

25.08.2016Dünya
6 çocuk doğurdu, 30’unda model oldu

6 çocuk doğurdu, 30’unda model oldu

Avustralyalı Rosie Luik’in hikâyesi, insanlara hayallerinin peşinden gitmek için asla geç olmadığını gösteriyor.

28.06.2016Hayat
Anneler Gününde konuştu:  Eşi öldü, iflas etti bu kararı aldı 166 bin TL kazandı

Anneler Günü'nde konuştu: Eşi öldü, iflas etti bu kararı aldı 166 bin TL kazandı

Anneler gününe damgasını vuran. Mersinli Ayşe B. eşi öldüğünde 30 yaşında. Rahmi olmayan bir kadın ile eşinin bebeğini taşıyor. Bunun karşılığında 166 bin TL alacak.. “Anneler Günü’nde iki mutluluk yaşıyorum” diyen Ayşe B., bebekle kesinlikle annelik bağı kurmadığını, bunun için kendisini alıştırdığını belirtti. Ayşe B. belki anneler gününde onlara en büyük hediyeyi ben vereceğim. Bir anne adayını sevindireceğim" diyor.

8.05.2016Gündem
İnternet sitelerinde çocuklarını satıyorlar

İnternet sitelerinde çocuklarını satıyorlar

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın başvurusuna rağmen çocuk evlat edinmek isteyenler ile bebeklerini evlatlık verenler sürekli yenileri açılan blog’larda buluşuyor. Sitelerdeki ilanları okuyanlar perde arkasında yoksulluk ve yoksunluğun yattığı bu öykülerin yanı sıra, para kazanma amaçlı girişimlerle de karşı karşıya kalıyor.

28.03.2016Gündem
Ronaldo ikinci kez baba oluyor

Ronaldo ikinci kez baba oluyor!

İngiliz The Sun gazetesinde yer alan habere göre, Real Madrid yıldızı Cristiano Ronaldo 2. kez baba olmaya hazırlanıyor.

9.03.2016Futbol
Elton John ve eşi David Furnishin muhteşem villası

Elton John ve eşi David Furnish'in muhteşem villası

Sir Elton John ve eşi David Furnish, Kaliforniya’dan 34 milyon dolara villa satın aldı. Türkçesi 98.2 milyon TL! Dudak uçuklatan bu fiyatın karşılığı ne olabilir? İşte muhteşem evden manzaralar...

27.10.2015Hayat
Çin malı silikon göbekle ‘Hamileyim’ süsü

Çin malı silikon göbekle ‘Hamileyim’ süsü

Her yıl 20 çift taşıyıcı annelik yöntemiyle bebek sahibi oluyor. Birçok kadın da silikon göbek satın alıp hamile rolü yapıyor.

17.10.2015Gündem
Trabzonlu çiftin 33 yıllık bebek hasreti Gürcistanda hapisle sonuçlandı

Trabzonlu çiftin 33 yıllık bebek hasreti Gürcistan'da hapisle sonuçlandı

Çocuklarının olmaması nedeniyle Gürcistan'da taşıyıcı annelik yöntemi ile 33 yıl sonra bir çocuk sahibi olan Trabzonlu ailenin, aynı yöntemle ikinci çocuğa sahip olma sevdaları Gürcistan'da hapisle sonuçlandı.

15.10.2015Gündem
İrlanda eşcinsel evliliği oyluyor

İrlanda eşcinsel evliliği oyluyor

Referandumdan “evet” çıkması halinde İrlanda eşcinsel evliliği halk oylaması sonucu kabul eden ilk ülke olacak. Ancak kamuoyunun, anketlerin gösterdiğinden daha muhafazakâr olabileceğine dikkat çekiliyor.

22.05.2015Dünya
Gençlerin gözü bu işlerde

Gençlerin gözü bu işlerde

Sosyal medya platformu Linkedin, dünyada çalışanların rüyalarını süsleyen şirketlerin listesini yayınladı. Birincilik Google’ın. İlk 10’da yazılım ve internet şirketlerinin üstünlüğü ön plana çıkıyor. Gençlerin hayallerini süsleyen listedeki 4 şirket çalışanlarına nasıl bir ‘ortam’ sunuyor, birlikte göz atalım. İleride gerekebilir.

26.03.2015Eğitim
Diyanetten fetva: Taşıyıcı annelik yöntemi zina unsurları taşır

Diyanetten fetva: Taşıyıcı annelik yöntemi zina unsurları taşır

DİN İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı, ilişki ile gebeliğin mümkün olmadığı durumlarda başvurulan ’Taşıyıcı anneliğin’ İslam dini açısından uygun olmadığını; nikahlı olmayan kişiler arasında başlayıp sonuçlamayan tüp bebek uygulamasının, insanlık duygularını rencide etmesi ve zina unsurlarını taşıması sebebiyle caiz olmadığını açıkladı.

22.03.2015Gündem
13 çocuğunu evlatlık verdi ikiz bekliyor

13 çocuğunu evlatlık verdi ikiz bekliyor

İngiltere’nin Essex bölgesindeki Colchester kentinde yaşayan 49 yaşındaki Carole Horlock şimdiye dek taşıyıcı anne olarak 13 çocuk doğurdu ve şu anda da ikiz bebeklere hamile kalmaya çalışıyor.

18.03.2015Sağlık
Kiralık bir rahimden ibaretim dedi ve...

Kiralık bir rahimden ibaretim dedi ve...

İngiltere’nin Essex bölgesindeki Colchester kentinde yaşayan 49 yaşındaki Carole Horlock şimdiye dek taşıyıcı anne olarak 13 çocuk doğurdu ve şu anda da ikiz bebeklere hamile kalmaya çalışıyor. İki adet de kendi çocuğu bulunan Horlock, “İngiltere’nin en çalışkan taşıyıcı annesi” ünvanına sahip olmaktan mutlu olduğunu belirtti ve çocuk doğurmanın onda “bağımlılık yaptığını” söyledi.

16.03.2015Avrupa
Torununu doğuran kadının kimliği açıklandı

Torununu doğuran kadının kimliği açıklandı

İngiltere’de oğlu için taşıyıcı annelik yapıp öz torununu dünyaya getiren ve tüm dünyada tartışmalara neden olan kadının kimliği açıklandı.

7.03.2015Avrupa
Torununu doğuran kadının kimliği açıklandı

Torununu doğuran kadının kimliği açıklandı

İngiltere’de oğlu için taşıyıcı annelik yapıp öz torununu dünyaya getiren ve tüm dünyada tartışmalara neden olan kadının kimliği açıklandı.

7.03.2015Sağlık
Torununu doğurdu

Torununu doğurdu!

İngiltere’de bir anne çocuk sahibi olmak isteyen oğlu için taşıyıcı annelik yaptı ve torununu dünyaya getirdi! Kadının doğurduğu bebeğin babasının öz oğlu, annesinin ise isimsiz bir bağışçı olduğu açıklandı.

5.03.2015Sağlık
Dünyada bir ilk...Torununu doğurdu

Dünyada bir ilk...Torununu doğurdu!

İngiltere’de bir anne çocuk sahibi olmak isteyen oğlu için taşıyıcı annelik yaptı ve torununu dünyaya getirdi! Kadının doğurduğu bebeğin babasının öz oğlu, annesinin ise isimsiz bir bağışçı olduğu açıklandı.

4.03.2015Avrupa
Kaderimin Yazıldığı Gün izle yeni bölümde Ziya herkese küser

Kaderimin Yazıldığı Gün izle yeni bölümde Ziya herkese küser

Kıymet Hanım bebeğin alınmasını istiyor! Başrollerinde Özcan Deniz, Hatice Şendil ve Gürbey İleri’nin yer aldığı ‘Kaderimin Yazıldığı Gün’ 13. yeni bölümüyle 20 Ocak Salı günü Star TV'de olacak. (Star TV Canlı Yayın Akışı)

20.01.2015Keyif
Kaderimin Yazıldığı Gün dizisi eleştiri yağmuruna tutuldu

Kaderimin Yazıldığı Gün dizisi eleştiri yağmuruna tutuldu

Yapımcılığını O3 Production Turkey’in üstlendiği başrollerinde Özcan Deniz'in yanı sıra Hatice Şendil, Gürbey İleri ve Begüm Kütük Yaşaroğlu'nun da yer aldığı dizi yeni bölümleriyle ekranlara gelmeye devam ediyor. Kaderimin Yazıldığı Gün sadece yeni bölümleriyle değil sosyal medyada aldığı tepkiler ile de gündeme geliyor. İşte onlardan öne çıkanları...

14.01.2015Keyif
Annelerinin rahmiyle çocuk sahibi oldular

Annelerinin rahmiyle çocuk sahibi oldular

DÜNYADA ilk defa iki kadın, anneleri tarafından bağışlanan rahimle çocuk sahibi oldu.

3.12.2014Avrupa
İnsanlık dışı pazarlık kamerada

İnsanlık dışı pazarlık kamerada

İnsanlık dışı pazarlık SHOW TV haber tarafından saniye saniye kaydedildi. Yasa dışı yollarla internete ilan verip taşıyıcı annelik yapan kadınları SHOW TV Haber ekibi ortaya çıkardı. 35 bin TL karşılığı başkalarının çocuklarını doğuran kadınlar herkesi dehşete düşürdü.

2.12.2014Haber
Bize hiç sevişmeden hamile kalmış bir kadını oynayabilir misin Hatice

Bize hiç sevişmeden hamile kalmış bir kadını oynayabilir misin Hatice?

‘Kurtlar Vadisi’nde bir anaokulu öğretmenini, Karadağlar’da 1930’lu yıllardan bir çengiyi, ‘Dila Hanım’da bir hanımağa’yı oynadı… Hepsi yaşından öylesine büyük ve olgun karakterlerdi ki Hatice Şendil (29) sanki hiç genç oyuncu olmadı. Başrollerini Özcan Deniz’le paylaştığı yeni dizisi ‘Kaderimin Yazıldığı Gün’de hiç cinsel ilişki yaşamadan hamile kalan Elif’i canlandırıyor. Rolü için 10 kilo veren Hatice Şendil ilk defa genç bir kızı oynayacak. İddia ediyoruz: Bu sezon duru güzelliği ile de oyunculuğu ile de çok konuşulacak.

11.10.2014Hayat
‘Taşıyıcı annelik istemiyoruz’ eylemi

‘Taşıyıcı annelik istemiyoruz’ eylemi

Fransa’nın başkenti Paris ve Bordeaux’da önceki gün düzenlenen gösterilerde on binlerce kişi, “yapay döllenme” ve “taşıyıcı anne” yöntemiyle bebek sahibi olunması ile ilgili projeye karşı çıktı.

8.10.2014Avrupa
Her yıl 500 bebek doğuyor

Her yıl 500 bebek doğuyor

Yale Üniversitesi 'Kısırlık ve Üreme Bölümü' başkanı Prof. Dr. Emre Seli laboratuvarının kapısını Hürriyet’e açtı. Her yıl en az 500 Amerikalıya tüp bebek tedavisi uygulayan Prof Dr. Seli, “Kısırlık tedavisi” için bilinmesi gereken herşeyi Hürriyet’e anlattı.

24.05.2014Sağlık

Yazar Sonuçları

Yapay Rahimle Bebek Doğurmak

Kullandığınız ağır ilaçlardan, sağlık sorunlarınızdan ya da ilerlemiş yaşınızdan dolayı doğum yapamıyor veya erken doğum riski mi taşıyorsunuz? Yapılan bir çalışma, anne adaylarının imdadına yetişiyor!

21.09.2017

'Vajinam yok!' dedim 'Ne önemi var, ben koşulsuz seviyorum!' dedi

DÜN başlayan Selma K. röportajı bugün de devam ediyor.

4.05.2016

Zeliş’in hikâyesi

ADI bende gizli. Biz Zeliş diyelim ona.

19.02.2016