MENÜ

Sömürge

Sömürge ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sömürge haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sömürge haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.563 Sömürge haberi bulunmuştur.

Sömürge Haberleri

Kurtuluş Savaşı Tarihi Ve Özeti - Kurtuluş Savaşı Kahramanları, Komutanları Ve Cepheleri

Kurtuluş Savaşı Tarihi Ve Özeti - Kurtuluş Savaşı Kahramanları, Komutanları Ve Cepheleri

30 Ekim 1918 Mondros Ateşkes Antlaşması sonrası işgallerin başladığı ve boğazların İngilizlerin kontrolüne geçtiği dönemde başlayan bir milli mücadeledir. Kurtuluş Savaşı tarihi, özeti, önemi, nedenleri ve sonuçları hakkında aradığınız tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

17.01.2020Gündem
1. Dünya Savaşı Tarihi - Birinci Dünya Savaşı tarafları, cepheleri, nedenleri ve sonuçları

1. Dünya Savaşı Tarihi - Birinci Dünya Savaşı tarafları, cepheleri, nedenleri ve sonuçları

1914-1918 yılları arasına yapılan 1. Dünya Savaşı, İtilaf ve İttifak devletlerinin hammadde ve sömürge arayışı başta olmak üzere birçok nedenle katıldığı bir savaştır. Osmanlı Devleti savaşın başlangıcında her ne kadar tarafsızlığını ilan etse de savaşa girmeye zorlanmış ve savaşa dâhil olmuştur.

16.01.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Hafter açıklaması: Önce evet dedi ama sonra Moskovadan kaçtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hafter açıklaması: Önce evet dedi ama sonra Moskova'dan kaçtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya'daki gelişmelerle ilgili "Hafter'in etnik temizliğe tabii tuttuğu ve sayıları bir milyonu aşan Osmanlı bakiyesi Köroğlu Türkleri de var. Moskova'da yapılan görüşmelerde Trablus hükümeti uzlaşmacı tavır sergiledi. Bu tutuma rağmen darbeci Hafter ateşkesi imzalamaya yanaşmadı. Önce evet dedi, sonra ne yazık ki Moskova'yı terk etti, Moskova'dan kaçtı ve imzalamadı." dedi.

14.01.2020Gündem
Yunanistan’da Akdeniz endişesi: ‘Beklediğimiz yardım gelmedi, Türkler...’

Yunanistan’da Akdeniz endişesi: ‘Beklediğimiz yardım gelmedi, Türkler...’

Türkiye’nin Akdeniz’deki aktif faaliyetleri Yunanistan’ı rahatsız etti. Türkiye’nin özellikle İtalya ile Akdeniz’deki yakın ilişkileri Türkiye’ye karşı İtalya’dan yardım bekleyen Yunan tarafında hayal kırıklığı ve tepkiye yol açtı. Yunan medyasında yayımlanan bazı analizler de bu tepki ve hayal kırıklığının yansıması niteliğinde. Farklı mecralarda yayımlanan analizler Yunan tarafının sadece İtalya’ya değil, bekledikleri yardım ve desteği alamadıklarını düşündükleri Avrupa’ya ve ABD’ye de tepkili olduklarını Türkiye ile ilişkilerinden rahatsızlık duyduklarını gösteriyor.

27.12.2019Gündem
Fransa, Benine ait tarihi eserleri 2020de iade edecek

Fransa, Benin'e ait tarihi eserleri 2020'de iade edecek

Fransa'nın Benin'e ait 26 tarihi eseri 2020'den itibaren iade edeceği bildirildi.

17.12.2019Keyif
Fransa, Benin’e ait tarihi eserleri 2020’de iade edecek

Fransa, Benin’e ait tarihi eserleri 2020’de iade edecek

Fransa Kültür Bakanı Franck Riester, Benin’in en büyük kenti Kotonu’da yaptığı açıklamada, Benin’e ait Fransa’da bulunan tarihi eserlerin iadesine 2020’de başlanacağını söyledi.

17.12.2019Avrupa
Tükeniş

Tükeniş

Antonio Lobo Antunes’i Türkçeye çevrilen ilk romanı gerek içerik gerek dil açısından eşsiz bir okuma deneyimine davet ediyor okuyucuyu. ‘Dünyanın Sonundaki Yer’, savaşa karşı bir itiraz, öfke ve acı dolu bir çığlık...

28.11.2019Kitap Sanat
Benin AB Büyükelçisini ülkede istenmeyen adam ilan etti

Benin AB Büyükelçisi'ni 'ülkede istenmeyen adam' ilan etti

Afrika ülkesi Benin'de hükümet, iç işlerine müdahale etmekle suçladığı Avrupa Birliği Kotonu Büyükelçisi Nette'yi "ülkede istenmeyen adam" ilan etti.

28.11.2019Dünya
Hindistanda Müslüman Hukuk Kurulu Babri Camisi kararına itiraz edecek

Hindistan'da Müslüman Hukuk Kurulu Babri Camisi kararına itiraz edecek

Tüm Hindistan Müslüman Kişisel Hukuk Kurulu, Müslümanlar ve Hindular arasında yıllardır süren Babri Camisi davasında Hindistan Yüksek Mahkemesinin arazinin Hindulara verilmesine ilişkin kararının gözden geçirilmesi için dilekçe vereceklerini duyurdu.

27.11.2019Dünya
Sömürge parası CFA frangı Orta Afrikada tartışıldı

Sömürge parası CFA frangı Orta Afrika'da tartışıldı

Orta Afrika Ekonomik ve Parasal Topluluğu üyesi ülkelerin liderleri, Kamerun'da toplanarak bölgenin ekonomik durumunu ve CFA frangının geleceğini konuştu.

24.11.2019Ekonomi
İngiltere, BM kararına rağmen Chagos adalarındaki sömürge yönetimini sürdürmekte kararlı

İngiltere, BM kararına rağmen Chagos adalarındaki sömürge yönetimini sürdürmekte kararlı

İngiltere, Birleşmiş Milletler (BM) kararına rağmen, Hint Okyanusu'nda bulunan Chagos Takımadaları'ndaki sömürgeci yönetimine son vermeyi reddetti.

22.11.2019Dünya
Hong Kongda mahkeme maske yasağını Temel Yasaya aykırı buldu

Hong Kong'da mahkeme maske yasağını Temel Yasa'ya aykırı buldu

Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde Yüksek Mahkeme, yönetimin uygulamaya koyduğu "maske yasağının" kentin anayasası sayılan Temel Yasa'ya aykırı olduğuna karar verdi.

18.11.2019Dünya
‘Koalisyonda huzursuzluk yaratıyor’

‘Koalisyonda huzursuzluk yaratıyor’

Barış Pınarı harekâtı üzerine Kuzey Suriye’de uluslararası kontrolde bir güvenli bölge ile Almanya’nın askeri alanda daha fazla aktif olması önerileri getiren Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer’e, SPD Grup Başkanı Rolf Mützenich’ten sert tepki geldi.

15.11.2019Avrupa
Babri Camisi anlaşmazlığında Hindular lehine karar

Babri Camisi anlaşmazlığında Hindular lehine karar

Radikal Hinduların 1992'de yıktığı Babri Camisi'nin arsasına Hindu tapınağı inşa planları nedeniyle Müslümanlar ve Hindular arasında yıllardır süren anlaşmazlıkta duruşmaların ekim ayında tamamlanmasının ardından Hindistan Yüksek Mahkemesi, Babri Camisi arazisinin Hindu tapınağına ayrılması kararı aldı.

9.11.2019Dünya
Beşir Sudanda aklanırsa Uluslararası Ceza Mahkemesinde yargılanabilir

Beşir Sudan'da aklanırsa Uluslararası Ceza Mahkemesinde yargılanabilir

Sudan'da geçiş dönemi yönetiminin ortağı Özgürlük ve Değişim Bildirgesi Güçleri (ÖDBG) yöneticilerinden İbrahim eş-Şeyh, başkent Hartum'da düzenlediği basın toplantısında, "Devrik lider Ömer el-Beşir, içeride işlediği suçlardan dolayı Sudan'daki yargılamalardan aklanırsa yurt dışında Uluslararası Ceza Mahkemesinde (UCM) cezalandırılacak. ÖDBG, devrik lider Ömer el-Beşir'in Sudan mahkemelerinde aklanması durumunda UCM'ye teslim edilmesini kabul etti. Bu konuda herhangi bir sorun yok." dedi.

4.11.2019Dünya
The Outer Worlds satışa sunuldu

The Outer Worlds satışa sunuldu

Private Division ve Obsidian Entertainment, The Outer Worlds'ün, PlayStation 4, PlayStation 4 Pro, Windows PC ve Xbox One X dahil olmak üzere Xbox One cihaz ailesi genelinde satışa sunulduğunu duyurdu.

31.10.2019Teknoloji
Pakistan Başbakanı Handan 29 Ekim mesajı

Pakistan Başbakanı Han'dan 29 Ekim mesajı

Pakistan Başbakanı İmran Han, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Türk milletinin Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.

28.10.2019Dünya
Bahçeli: Kılıçdaroğlu, Trump’ın Türkiye’deki derin gırtlağı

Bahçeli: Kılıçdaroğlu, Trump’ın Türkiye’deki derin gırtlağı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Trump’ın mektubunu grup toplantısında okuduğuna işaret ederek, "CHP Genel Başkanının, Barış Pınarı Harekatı’na içi yana yana destek açıklaması ne vatan sevgisiyle, ne de sorumlu ve sağduyulu siyaset anlayışıyla kesinlikle bağdaşmayacaktır. Kılıçdaroğlu, Trump’ın Türkiye’deki derin gırtlağı, emperyalizmin densiz ve defolu tercümanı olduğunu küstah ve köhne ifadelerle ibra etmiştir.

26.10.2019Siyaset
Trumpın skandal mektubuna Bahçeliden sert tepki

Trump'ın skandal mektubuna Bahçeli'den sert tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Barış Pınarı Harekatıyla ilgili açıklama yaptı. MHP lideri Bahçeli Trump'ın skandal mektubuyla ilgili olarak da "ABD Başkanı’nın Türk milletinin onuruyla oynama teşebbüsü tarifi ve tamiri olmayan bir alçalma ve kepazelik halidir." ifadelerini kullandı.

26.10.2019Gündem
Yanlış hesaplar bozulmaya mahkum

Yanlış hesaplar bozulmaya mahkum

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Suriye ve Doğu Akdeniz’de son dönemde yaşadığımız gelişmeler, yanlış hesapların bozulmaya mahkûm olduğunun güncel örneğidir. Bir kez daha altını çiziyorum. Türkiye’nin hiçbir ülkenin topraklarında, hiçbir toplumun özgürlüğünde, çıkarlarında gözü yoktur. Bu böyle biline” dedi. Erdoğan İstanbul’da düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından katılımcıların yer aldığı TRT World Forum’da özetle şunları söyledi:

22.10.2019Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan 120 saat için kritik mesaj

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 120 saat için kritik mesaj

İstanbul Kongre Merkezi'nde "Küreselleşmenin Krizi: Riskler ve Fırsatlar" ana temasıyla düzenlenen TRT World Forum 2019'da açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Tüm Batı teröristlerin yanında yer aldı ve hepsi birlikte bize saldırdılar. NATO ülkeleri dahil .AB ülkeleri dahil . Hepsi. Hani siz teröre karşıydınız? Ne zamandan beri siz terörle beraber hareket etmeye başladınız? Bu terör örgütleri NATO'ya üye oldu da bizim mi haberimiz olmadı? Bu nasıl bir iştir?" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın gerçekleştireceği Rusya seyahati için, "120 saatin büyük bir bölümü sona erdi. Yarın bizim Rusya seyahatimiz var. Bu seyahatte sayın Putin'le bu süreci ele alacak ondan sonra da atılması gereken adımları inşallah atmış olacağız." açıklamasında bulundu.

21.10.2019Dünya
Hong Kongda maske yasağıyla gösterilerin bitmesi umudu

Hong Kong'da maske yasağıyla gösterilerin bitmesi umudu

Hong Kong lideri Lam, maske yasağıyla şiddetin duracağını ümit ettiklerini söyledi.

4.10.2019Dünya
Rumlar hızla silahlanıyor

Rumlar hızla silahlanıyor

Kıbrıs Rum Kesimi dün tek taraflı olarak kutladığı bağımsızlık günü dolayısıyla Lefkoşa’nın Rum Kesimi’nde askeri geçit töreni düzenledi. Törende Sırbistan’dan alınan obüs sistemleri de ilk kez sahne aldı. Rum lider Anastasiadis ise yine Türkiye’yi suçladı.

2.10.2019Dünya
Hong Kong’da polisten göstericilere plastik mermili müdahale

Hong Kong’da polisten göstericilere plastik mermili müdahale

Hong Kong’da düzenlenen gösterilerde polis, protestoculara göz yaşartıcı gaz ve plastik mermi ile müdahale etti.

29.09.2019Dünya
Kapalı Maraş hakkında net sözler: Kullanıma açılacaktır

Kapalı Maraş hakkında net sözler: 'Kullanıma açılacaktır'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Kapalı Maraş, tarihi belgeler ışığında hakkaniyetli bir şekilde malların iadesi sağlanarak kullanıma açılacaktır." dedi.

20.09.2019Gündem
Güney Kore, Japonyanın ihracat kısıtlamalarını DTÖye şikayet etti

Güney Kore, Japonya'nın ihracat kısıtlamalarını DTÖ'ye şikayet etti

Seul yönetimi, Japonya'nın iletkenlerin ve dijital ekranların üretiminde kullanılan 3 maddenin Güney Kore'ye satışına kısıtlama getiren kararına karşı DTÖ'ye başvurdu.

11.09.2019Ekonomi
Afrikalı 3 milyarder kıtanın yarısından daha fazla servete sahip

Afrikalı 3 milyarder kıtanın yarısından daha fazla servete sahip

Oxfam, Afrika'nın en zengin 3 kişisinin Afrika nüfusunun yarısına denk gelen 650 milyon kişiden daha fazla servete sahip olduğunu açıkladı.

5.09.2019Ekonomi
Bahçeliden çok sert mesajlar

Bahçeli'den çok sert mesajlar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sivas Kongresi'nin yıl dönümü dolayısıyla Twitter hesabından bir dizi mesaj yayınladı. Bahçeli, 'En ağır ceza Türklere verilecek, Türkiye öldü' diyorlardı, Sivas Kongresi'yle yedi düvele meydan okuduk' ifadelerini kullandı.

4.09.2019Gündem
AK Parti Sözcüsü Çelik: Reddediyoruz ve protesto ediyoruz

AK Parti Sözcüsü Çelik: Reddediyoruz ve protesto ediyoruz

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. "Lübnan Cumhurbaşkanı'nın Osmanlı imparatorluğuna karşı dar ve yakışıksız ifadeleri oldu. Bu ifadeleri tümüyle reddettiğimiz gibi aynı zamanda protesto ediyoruz." diyen Çelik, "Tarihi gerçekleri çarpıtmayan yaklaşım sergilenmeli." ifadelerini kullandı.

2.09.2019Gündem
Bolsonaro Amazonlardaki yangınlar için yapılan yardımı reddetti

Bolsonaro Amazonlar'daki yangınlar için yapılan yardımı reddetti

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, G7 ülkelerinin Amazonlar'da yaklaşık üç haftadır süren yangınların söndürülmesi için yapacağı 20 milyon avroluk yardımı reddetti ve Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron'un bu tür yardım fikirlerinin arkasında farklı niyetlerinin olduğunu iddia etti.

27.08.2019Dünya
Google, onlarca YouTube kanalını Dezenformasyon yaptılar diyerek kapattı

Google, onlarca YouTube kanalını 'Dezenformasyon yaptılar' diyerek kapattı

Google, Hong Kong'daki protesto hareketiyle ilgili bir dezenformasyon kampanyasının parçası oldukları gerekçesiyle 210 YouTube kanalını kapattığını açıkladı.

23.08.2019Teknoloji
Ülkesindeki gençlere Türkiye çağrısı

Ülkesindeki gençlere 'Türkiye' çağrısı

Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed, ülkesinin büyümesine katkı sağlamak için gençlere Türkiye'de çalışıp tecrübe edinmeleri tavsiyesinde bulundu.

4.08.2019Dünya
Güney Korede bir kişi, Japonyaya tepki olarak kendisini yaktı

Güney Kore'de bir kişi, Japonya'ya tepki olarak kendisini yaktı

Güney Kore'nin başkenti Seul'de 72 yaşındaki kişi, Güney Kore ile Japonya arasında devam eden ticari ve siyasi gerilim nedeniyle kendisini yaktı.

1.08.2019Dünya
Pakistanın pembe tuz tünelleri

Pakistan'ın pembe tuz tünelleri

Pakistan'ın 300 kilometre uzunluğundaki Tuz Dağları altında bulunan Khewra Tuz Madeni, ülkenin hem tuz üretiminin yarısını karşılıyor hem de yıllık 300 bini aşkın turisti ağırlıyor.

1.08.2019Seyahat
Çağın yeni tehdidi dijital sömürgecilik oldu

Çağın yeni tehdidi 'dijital sömürgecilik' oldu

İş kollarının büyük bir hızla dijitalleşmesi ve verinin öneminin gün geçtikçe artması ile dijital sömürgecilik, özellikle gelişmekte olan ülkeler için büyük tehlike arz ediyor.

25.07.2019Teknoloji
Seulde bir kişi Japonya Büyükelçiliği önünde kendini yaktı

Seul'de bir kişi Japonya Büyükelçiliği önünde kendini yaktı

Güney Kore'nin başkenti Seul'de, 78 yaşındaki kişi Japonya Büyükelçiliği önünde kendini yakarak intihar etti.

19.07.2019Dünya
Sırada iklim mültecileri var

Sırada iklim mültecileri var

Akdeniz’de 41 mülteciyi İtalya’nın Lampedusa Adası’na yanaştırarak mültecilerin hayatını kurtaran 31 yaşındaki Alman kadın kaptan Carola Rackete, Bild gazetesine Avrupa’ya şimdi iklim mültecilerinin geleceğini söyledi.

15.07.2019Avrupa
Şangay’da yapacak şey çok…

Şangay’da yapacak şey çok…

Eski ve yeninin harmanı, çok çeşitli kültürlerden oluşan, eğlencenin sonuna kadar yaşandığı Şangay’ın 1842’ye kadar küçük bir balıkçı köyü olduğu düşünülünce, dinamizmi ve gelişimi akıl almaz boyutlara ulaşmaktadır. Aynı zamanda dünyadaki en etkili borsalardan biri olan Şangay Borsası’nı içinde barındıran bu şehir, Çin’in finans merkezidir.

Kovboyların bir bildiği varsa Oğuz neslinin inanmışlığı var

"Kovboyların bir bildiği varsa Oğuz neslinin inanmışlığı var"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan’ın Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a gönderdiği mektubu lekeli olarak niteleyerek, “Bu meşum ve melun mektuba verilecek en kararlı cevap, buruşturup gerisin geriye göndermektir. Kovboyların bir bildiği varsa Oğuz neslinin de ‘Ya istiklâl ya ölüm’ diyecek bir inanmışlığı vardır” dedi. 23 Haziran seçimi dolayısıyla İstanbul’a gelen Bahçeli, dün sabah Bakırköy’de muhtarlarla bir araya geldi.

16.06.2019Gündem
MHP lideri Bahçeliden ABDye S-400 yanıtı

MHP lideri Bahçeli'den ABD'ye S-400 yanıtı

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye S-400'ü alacak ve konuşlandıracaktır. Bu iş bitmiş, konu kapanmıştır. Gerisini ABD düşünmelidir. F-35'i vermeyiz diyenler, günü geldiğinde bir Türk mucizesiyle inşallah tanışacaklar, milli silah ve uçakların da tamamıyla kendi imkan, akıl, zeka ve bilgimizle yapıldığını niyazım odur ki, göreceklerdir. Bu kabiliyet bizde vardır" dedi.

15.06.2019Gündem
ABDden bir skandal daha... Tepki yağdı

ABD'den bir skandal daha... Tepki yağdı

ABD’nin İsrail Büyükelçisi David Friedman, İsrail’in işgal altındaki Batı Şeria’nın bazı kısımlarını ilhak etmeye "hakkı olduğunu" iddia etti. Filistinli gruplar, Friedman'ın İsrail'in açıklamalarına tepki gösterdi ve bunun "ABD'nin sömürgeci zihniyetini" yansıttığı değerlendirmesinde bulundu. Filistin hükümeti de Friedman'ın "Yahudi yerleşim birimlerinin elçisi" olduğunu teyit ettiğini bildirdi.

8.06.2019Dünya
May’in yerine favori Johnson

May’in yerine favori Johnson

Avrupa Birliği’nden ayrılma (Brexit) referandumuyla göreve gelen ve Brexit sürecinin götürdüğü İngiltere Başbakanı Theresa May’in yerine geçecek isim, İngiliz iç siyaseti açısından olduğu kadar Avrupa Birliği tarafından da merakla bekleniyor.

26.05.2019Dünya
Sömürge aydınlarıyla mücadele ettik

"Sömürge aydınlarıyla mücadele ettik"

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye’yi önümüzdeki dönemde tüm bilim insanları için çok daha önemli bir cazibe merkezi haline getireceklerini belirterek, “İlme sevdalıysanız, ilim adamlarının önünü açacaksınız. Biz bunları yaparken eski dönemin bakiyesi bağnazlıklarla, kendi kültürüne husumeti çağdaşlık zanneden sömürge aydınlarıyla mücadele ettik” dedi. Erdoğan, 2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı dolayısıyla Beştepe’de düzenlenen anma programında özetle şunları söyledi:

24.05.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Korsan Denizi’nin üç incisi

Kuzey yarımkürede havalar soğumuş olsa da gezegenin birçok noktasında davetkâr bir sıcaklık var. Bana göre bu davetin dünya üzerindeki en etkileyici adreslerinden biri de Karayipler. Bölgede 7 bine yakın ada bulunuyor. Ama benim gönlümde özellikle üç tanesi taht kurmuş durumda. Bir sıcak kaçamak yapmak istiyorsanız işte size bir değil, üç neden birden.

16.12.2019

Günahıyla sevabıyla ‘bilimsel’ kokoreç!

Kokoreci özellikle son yıllarda daha çok tüketmemize rağmen ne kadar tanıyor ve biliyoruz? Ülkemizde son yıllarda geç de olsa önem kazanan gıda hijyenini de göz önüne aldığımızda, mahalle içlerine kadar giren, hemen her köşede mantar gibi biten bu müthiş lezzet acaba ne şartlar altında ve nasıl üretiliyor?

14.11.2019

Amazon yangınları hakkında bilmek isteğiniz her şey

Brezilya Uzay Araştırmaları Ulusal Enstitüsü’ne göre, bu yıl ağustos ayında giderek çoğalan 80 bin dolayında orman yangını çıkmış.

1.09.2019

Zafer Bayramı’nın anlamını bilelim

Ülkemizin birliğini ve ulusumuzun bağımsızlığını kazanmak uğruna emperyalist güçlere karşı verilen mücadeleyle kazanılan bu büyük zaferin 97. yıldönümünde, Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman ordumuzu bir kez daha saygıyla anıyoruz.

30.08.2019

Trump’a ne kadar güvenilmeli?

ABD Başkanı Donald Trump, kamuoyu önünde önce G-20’de sonra Amerika’da açık açık Türkiye’ye hak verdi.

19.07.2019

Hong Kong Adası’nın karşı yakası Kowloon

Çin’in güneyinde yer alan Hong Kong, doğası, teknolojisi, endüstrisi, turizmi, mimarisiyle gece-gündüz hareketli. Hong Kong, üç kısımdan oluşuyor: Hong Kong Adası, Çin anakara üstünde bulunan Kowloon Yarımadası ve 235 küçük adadan oluşan adalar topluluğu. Önceki yazımızda Hong Kong’u anlatmıştık. Bu yazıda Kowloon'u anlatıyor ve nerede kalınır, ne yenir gibi kısa bilgiler veriyoruz.

25.06.2019