MENÜ

Seyyar Sandık

Seyyar Sandık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Seyyar Sandık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 112 Seyyar Sandık haberi bulunmuştur.

Seyyar Sandık Haberleri

Söz yeniden İstanbullunun

Söz yeniden İstanbullunun

- İstanbullu seçmen, bugün Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararıyla iptal edilen büyükşehir belediye başkanlığı seçimi için ikinci kez sandık başına gidiyor. Seçime 4 parti ve 17 bağımsız aday katılıyor. Seçimde ‘Cumhur İttifakı’nın adayı Binali Yıldırım, ‘Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu, Saadet Partisi’nin adayı Necdet Gökçınar ile Vatan Partisi’nin adayı Mustafa İlker Yücel yarışacak.

23.06.2019Gündem
YSK seçim takvimi 2019...Yerel seçime kaç gün kaldı

YSK seçim takvimi 2019...Yerel seçime kaç gün kaldı?

Yerel seçimler yaklaşırken seçim takvimi araştırılmaya devam ediliyor. İl ve ilçe seçim kurullarındaki işlemlerin tamamlanması, bazı belgelerin teslim edilmesi ve belediye meclis adaylarını belirlenmesi gibi işlemler, bu takvimde yer alacak. Peki, YSK seçim takvimi içerisinde hangi günde hangi adımlar atılacak? İşte, yerel seçimlere çok kısa bir süre kala gün gün detaylar

15.02.2019Gündem
Gizli oy hakkımızı istiyoruz

Gizli oy hakkımızı istiyoruz

- Engelsiz Erişim Derneği, görme engellilerin sandık başında refakatçisiz oy verebilmeleri için Boğaziçi Üniversitesi’yle sınırlı sayıda özel şablon hazırladı. Geçen iki seçimde bu şablon kullanıldı. Yerel seçimler için YSK özel şablona izin verdi ancak ’Ben bastırmam’ dedi.

3.02.2019Gündem
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü duyurdu: 64 bin vatandaş...

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü duyurdu: 64 bin vatandaş...

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için askıya çıkarılan seçmen listelerinin bugün indirileceğini ve itirazların da son günü olduğunu duyurmasının ardından çok sayıda vatandaş nüfus müdürlüklerine giderek adres beyanında bulundu. Konuyla ilgili, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü "Adres bilgilerinde eksiklik bulunan 363.555 vatandaşımızdan, 64.348 vatandaşımız müdürlüklerimize gelerek adres beyanında bulunmuştur." mesajını paylaştı.

17.01.2019Gündem
Yatağa bağımlı seçmen için seyyar sandık talebi

Yatağa bağımlı seçmen için seyyar sandık talebi

SAĞLIK Bakanı Koca, yatağa bağımlı seçmenler için sağlık raporu ile birlikte seyyar sandık talebinde bulunabileceğini açıkladı.

8.01.2019Gündem
Sağlık Bakanlığından seyyar sandık genelgesi

Sağlık Bakanlığı'ndan 'seyyar sandık' genelgesi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca imzasıyla 31 Mart seçimlerinde engelli ve yatağa bağımlı hastalar için yürütülecek "seyyar sandık" uygulamasına ilişkin genelge yayımlandı. Genelgeye göre, aile hekimlerince 24 Haziran 2018 seçim döneminde "yatağa bağımlılığı kalıcıdır" ibareli rapor düzenlenen kişilerin seyyar sandıkta oy kullanabilmeleri için tekrar rapor düzenlenmeyecek.

5.01.2019Gündem
YSK seçmen kaydı sorgulama nasıl yapılır Seçmen listeleri askıya çıktı

YSK seçmen kaydı sorgulama nasıl yapılır? Seçmen listeleri askıya çıktı

Yüksek Seçim Kurulunca (YSK), mahalli idareler seçimi için 4 Ocak'ta askıya çıkarılan muhtarlık bölgesi askı listeleri 17 Ocak Perşembe günü saat 17.00'ye kadar askıda kalacak. Öte yandan, seçmenler bugünden itibaren bina esasına göre düzenlenen seçmen kayıtlarının sorgulanmasını da yapabilecek. Peki, YSK seçmen kaydı sorgulama nasıl yapılır?

4.01.2019Gündem
Seçmen listeleri askıya çıktı

Seçmen listeleri askıya çıktı

Yüksek Seçim Kurulunca (YSK), mahalli idareler seçimi için bugün askıya çıkarılan muhtarlık bölgesi askı listeleri 17 Ocak Perşembe günü saat 17.00'ye kadar askıda kalacak.

4.01.2019Gündem
Seyyar sandık kurullarının görev ve yetkileri belirlendi

Seyyar sandık kurullarının görev ve yetkileri belirlendi

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde hasta ve yatağa bağımlı seçmenlerin oy kullanması için kurulan seyyar sandık kurullarının görev ve yetkilerini belirledi.

2.01.2019Gündem
Seçim süreci başladı

Seçim süreci başladı

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak mahalli idareler seçimi için hazırladığı takvim çerçevesinde seçim süreci bugün başladı.

1.01.2019Gündem
Seçim süreci yarın başlıyor

Seçim süreci yarın başlıyor

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak mahalli idareler seçimi için hazırladığı takvim çerçevesinde seçim süreci yarın başlıyor.

31.12.2018Gündem
Yerel seçim takvimi Resmi Gazete’de

Yerel seçim takvimi Resmi Gazete’de

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimi’ne giden süreçte uygulanacak seçim takvimini içeren kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

14.12.2018Gündem
TBMMde yemin törenini Baykal mı yönetecek

TBMM'de yemin törenini Baykal mı yönetecek

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın kızı Prof. Dr. Aslı Baykal, doktorların nuygun görmesi halinde yemin törenini en yaşlı sıfatıyla Deniz Baykal'ın yönetebileceğini söyledi. Meclis açılışını yönettiği takdirde genel kurul salonunda Baykal için özel düzenlemeler yapılacak.

27.06.2018Gündem
Deniz Baykal oyunu kullandı

Deniz Baykal oyunu kullandı

Tedavisi Ankara'da devam eden CHP milletvekili Deniz Baykal, seyyar sandık uygulamasıyla oyunu kullandı.

24.06.2018Gündem
56.342.263 seçmen sandıkta

56.342.263 seçmen sandıkta

TÜRK siyasi tarihinde ilk kez siyasi partilerin ittifak şeklinde sandıkta yarışacağı çifte seçimde bugün 56 milyon 342 bin 263 seçmen, yurtiçinde 180 bin 896 sandıkta oy kullanıyor. İlk defa seçmen olan 1 milyon 650 bin 171 genç de sandığa gidecek. Oy verme işlemi tüm yurtta 08.00’de başlayacak ve 17.00’de sona erecek.

23.06.2018Gündem
Ankara İYİ Parti Milletvekili adayları kimlerdir Ankara İYİ Parti adayları

Ankara İYİ Parti Milletvekili adayları kimlerdir? Ankara İYİ Parti adayları

Ankara İYİ Parti Milletvekili adayları, seçimde kritik öneme sahip olan başkentliler tarafından araştırılmaya başlandı. Türkiye'nin en kalabalık şehirlerinin başında gelen Ankara, bu yıl ilk kez üç bölge olarak seçime katılacak. Bölgelerin toplamında 36 milletvekili ile mecliste yer alacak olan başkentte, İYİ Parti milletvekili adayları araştırılmaya başlandı. İşte, tüm bölgeler dahil olmak üzere Ankara İYİ Parti Milletvekili adayları listesi

23.06.2018Gündem
CHP Konya Milletvekili adayları 2018 CHP Konya adayları

CHP Konya Milletvekili adayları 2018! CHP Konya adayları

CHP Konya Milletvekili Adayları, 24 Haziran Pazar günü öncesi yöre halkı tarafından araştırılan konular arasında yer aldı. Toplam 15 kişinin miletvekili adayı olarak seçilebileceği ilde, CHP Konya Milletvekili adayları arasında öğretim üyesi, siyaset bilimcisi, inşaat mühendisi gibi meslek dalları yer alıyor. İşte, 2018 CHP Konya Milletvekili adayları ve bazı bilgiler

23.06.2018Gündem
AK Parti Diyarbakır Milletvekili Adayları kimler 2018 AK Parti Diyarbakır Adayları

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Adayları kimler? 2018 AK Parti Diyarbakır Adayları

27. Dönem Milletvekili seçimi için adaylar araştırılmaya devam ediliyor. 2018 Diyarbakır AK Parti milletvekili adayları arasında kimlerin yer aldığını merak eden bölge halkı, konuyla ilgili sorgulamalarını internet üzerinden gerçekleştiriyor. Diyarbakır'da, emekli, öğretim görevlisi, avukat ve mühendisi gibi birçok meslek dalından aday çıkaran AK Parti, toplam 12 adayın ismini YSK'ya bildirdi. Peki, 2018 AK Parti Diyarbakır adayları kimler oldu? İşte, Diyarbakır vekil aday listesi

23.06.2018Gündem
YSKden sandık kurulu başkanlarına uyarı mesajları

YSK'den sandık kurulu başkanlarına uyarı mesajları

Türkiye yarın Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Parlamentosu'nu belirlemek üzere sandık başına gitmeye hazırlanırken, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) da sandık kurulu başkanları ile oy kullanacak yerlerdeki bina sorumlularını kısa mesajlarla bilgilendiriyor. Uyarılara göre, seçim günü sandık kurulu en geç saat 07.00'de görevlendirilen sandık alanında toplanacak. Sandık kurulu başkanları, oy zarfı ile birleşik oy pusulalarını sayacak, oy pusulalarının arka yüzünü ve oy zarflarının ön yüzünü sandık kurulu mührü ile mühürleyecek. Sandığa gelen seçmenler, başkan tarafından sıra ile alınacak. 75 yaş ve üstü, hamileler, hastalar ve engelli seçmenler bekletilmeden oylarını verecek - Başkanlar, seçmene cep telefonu, fotoğraf makinesi gibi görüntü kaydedici cihazlarla oy kabinine girmesinin yasak olduğunu, masa üzerine bırakılması gerektiğini söyleyecek. Oyların sayımında, önce cumhurbaşkanı seçimine ait oy pusulalarının sayım ve dökümünü yapılacak.

23.06.2018Gündem
Bursa AK Parti Milletvekili adayları kimlerdir Bursa AK Parti adayları

Bursa AK Parti Milletvekili adayları kimlerdir? Bursa AK Parti adayları

Bursa AK Parti Milletvekili adayları, seçimde kritik öneme sahip olan yeşil kentliler tarafından araştırılmaya başlandı. Türkiye'nin en kalabalık şehirlerinin başında gelen Bursa, bu yıl ilk kez iki bölge olarak seçime katılacak. Bölgelerin toplamında 20 milletvekili ile mecliste yer alacak olan Bursa'da, AK Parti milletvekili adayları araştırılmaya başlandı. İşte, tüm bölgeler dahil olmak üzere Bursa AK Parti Milletvekili adayları listesi

23.06.2018Gündem
MHP Şanlıurfa Milletvekili adayları 2018 MHP Şanlıurfa adayları

MHP Şanlıurfa Milletvekili adayları 2018! MHP Şanlıurfa adayları

MHP Şanlıurfa Milletvekili Adayları, 24 Haziran Pazar günü öncesi yöre halkı tarafından araştırılan konular arasında yer aldı. Toplam 14 kişinin milletvekili adayı olarak seçilebileceği ilde, MHP Şanlıurfa Milletvekili adayları arasında doktor, emlakçı, avukat gibi meslek dalları yer alıyor. İşte, 2018 MHP Şanlıurfa Milletvekili adayları ve bazı bilgiler

22.06.2018Gündem
MHP Osmaniye Milletvekili adayları 2018 MHP Osmaniye adayları

MHP Osmaniye Milletvekili adayları 2018! MHP Osmaniye adayları

MHP Osmaniye Milletvekili Adayları, 24 Haziran Pazar günü öncesi yöre halkı tarafından araştırılan konular arasında yer aldı. Toplam 4 kişinin milletvekili adayı olarak seçilebileceği ilde, Devlet Bahçeli'nin de aralarında bulunduğu MHP Osmaniye Milletvekili adayları öğretim üyesi ve avukat dallarında yer alıyor. İşte, 2018 MHP Osmaniye Milletvekili adayları ve bazı bilgiler

22.06.2018Gündem
Deniz Baykal seyyar sandıkta oy kullanacak

Deniz Baykal seyyar sandıkta oy kullanacak

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, uzun yıllar sonra ilk defa Antalya dışında bir ilde, Ankara’da oyunu kullanacak. Deniz Baykal, bu seçimde ilk defa uygulanacak seyyar sandık uygulamasından yararlanacak.

22.06.2018Gündem
MHP Kırşehir Milletvekili adayları 2018 MHP Kırşehir adayları

MHP Kırşehir Milletvekili adayları 2018! MHP Kırşehir adayları

MHP Kırşehir Milletvekili Adayları, 24 Haziran Pazar günü öncesi yöre halkı tarafından araştırılan konular arasında yer aldı. Toplam 2 kişinin miletvekili adayı olarak seçilebileceği ilde, MHP Kırşehir Milletvekili adayları arasında kamu idare memuru ve avukat meslek dalları yer alıyor. İşte, 2018 MHP Kırşehir Milletvekili adayları ve bazı bilgiler

22.06.2018Gündem

Kırıkkale MHP Milletvekili Adayları kimdir? 2018 Kırıkkale MHP adayları

Kırıkkale 2018 Milletvekili adayları, seçime artık çok az bir süre kala, yaşamını bu kentte sürdüren adayların araştırdığı konu oldu. İl genelinde toplam 3 adet milletvekilinin çıkacağı Kırıkkale'de, MHP adayları arasında kimlerin yer aldığı merak ediliyor. Peki, Kırıkkale MHP Milletvekili adayları kimler oldu? İşte, detaylı bilgiler

22.06.2018Gündem
Kayseri MHP Milletvekili Adayları kimdir 2018 MHP Kayseri Milletvekilleri

Kayseri MHP Milletvekili Adayları kimdir? 2018 MHP Kayseri Milletvekilleri

Kayseri MHP Milletvekili adayları, kent sakinleri tarafından araştırılmaya başlandı. Nüfusuna oranla 10 adet milletvekili çıkarma imkanı bulunan şehirde, MHP Milletvekili adayları merak edildi. Peki, Kayseri MHP Milletvekili adayları kimlerden oluşuyor? İşte, adaylar hakkında bazı bilgiler

22.06.2018Gündem
Hakkari MHP Milletvekili Adayları kimdir 2018 MHP Hakkari Milletvekilleri

Hakkari MHP Milletvekili Adayları kimdir? 2018 MHP Hakkari Milletvekilleri

Hakkari MHP Miletvekili adayları, kent sakinleri tarafından araştırılmaya başlandı. Nüfusuna oranla 3 adet milletvekili çıkarma imkanı bulunan şehirde, MHP Milletvekili adayları merak edildi. Peki, Hakkari MHP Milletvekili adayları kimlerden oluşuyor? İşte, adaylar hakkında bazı bilgiler

22.06.2018Gündem
MHP Denizli Milletvekili adayları 2018 MHP Denizli adayları

MHP Denizli Milletvekili adayları 2018! MHP Denizli adayları

MHP Denizli Milletvekili Adayları, 24 Haziran Pazar günü öncesi yöre halkı tarafından araştırılan konular arasında yer aldı. Toplam 8 kişinin miletvekili adayı olarak seçilebileceği ilde, MHP Denizli Milletvekili adayları arasında iktisatçı,serbest meslek,avukat gibi meslek dalları yer alıyor. İşte, 2018 MHP Denizli Milletvekili adayları ve bazı bilgiler

21.06.2018Gündem
Çanakkale MHP Milletvekili Adayları kimdir 2018 MHP Çanakkale Milletvekilleri

Çanakkale MHP Milletvekili Adayları kimdir? 2018 MHP Çanakkale Milletvekilleri

Çanakkale MHP Milletvekili adayları, kent sakinleri tarafından araştırılmaya başlandı. Nüfusuna oranla 4 adet milletvekili çıkarma imkanı bulunan şehirde, MHP Milletvekili adayları merak edildi. Peki, Çanakkale MHP Milletvekili adayları kimlerden oluşuyor? İşte, adaylar hakkında bazı bilgiler

21.06.2018Gündem
Bolu MHP Milletvekili Adayları kimdir 2018 MHP Bolu Milletvekilleri

Bolu MHP Milletvekili Adayları kimdir? 2018 MHP Bolu Milletvekilleri

Bolu MHP Miletvekili adayları, doğasıyla ünlü olan kentin sakinleri tarafından araştırılmaya başlandı. Nüfusuna oranla 3 adet milletvekili çıkarma imkanı bulunan şehirde, MHP Milletvekili adayları merak edildi. Peki, Bolu MHP Milletvekili adayları kimlerden oluşuyor? İşte, adaylar hakkında bazı bilgiler

21.06.2018Gündem
Bartın MHP Milletvekili Adayları kimdir 2018 MHP Bartın Milletvekilleri

Bartın MHP Milletvekili Adayları kimdir? 2018 MHP Bartın Milletvekilleri

Bartın MHP Miletvekili adayları, elmasıyla ünlü olan kentin sakinleri tarafından araştırılmaya başlandı. Nüfusuna oranla 2 adet milletvekili çıkarma imkanı bulunan şehirde, MHP Milletvekili adayları merak edildi. Peki, Bartın MHP Milletvekili adayları kimlerden oluşuyor? İşte, adaylar hakkında bazı bilgiler

21.06.2018Gündem
MHP Artvin Milletvekili adayları 2018 MHP Artvin adayları

MHP Artvin Milletvekili adayları 2018! MHP Artvin adayları

MHP Artvin Milletvekili Adayları, 24 Haziran Pazar günü öncesi yöre halkı tarafından araştırılan konular arasında yer aldı. Toplam 2 kişinin miletvekili adayı olarak seçilebileceği ilde, MHP Artvin Milletvekili adayları arasında meslek dalları ise Mali Müşavir ve Esnaf olarak yer alıyor. İşte, 2018 MHP Artvin Milletvekili adayları ve bazı bilgiler

21.06.2018Gündem
Çifte seçime süper güvenlik önlemleri

Çifte seçime süper güvenlik önlemleri

İLKLERİN yaşanacağı, seyyar sandık kurullarının görev yapacağı 24 Haziran’daki çifte seçime ilişkin önlemler kapsamında, başka bir ilde görevlendirilen kolluk güçleri Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) bildirildi. 81 ilde ‘İl Seçim Güvenlik Planları’ hazırlandı.

12.06.2018Gündem
Seçmenler oy kullanacakları sandığı YSKnın sitesinden ve e-Devletten öğrenebilecek

Seçmenler oy kullanacakları sandığı YSK'nın sitesinden ve e-Devlet'ten öğrenebilecek

24 Haziran seçimlerinde oy kullanacak vatandaşlar, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) internet sitesinden ve e-Devlet Kapısı üzerinden hangi sandıkta oy kullanacaklarını öğrenebilecek.

23.05.2018Gündem
YSK seçmen sandık sorgulama işlemi Nerede oy kullanacağım

YSK seçmen sandık sorgulama işlemi! Nerede oy kullanacağım?

Hangi sandıkta oy kullanacağım sorusunun cevabı, YSK tarafından 22 Mayıs Salı günü veriliyor. 24 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan oy kullanma işlemi, YSK'nin açıklayacağı sandık bilgilerine göre gerçekleştirilecek. Nerede oy kullanacağım sorusunun cevabı, YSK seçmen sandık sorgulama işlemi ile kolayca öğrenilebilecek. İşte, YSK ve E-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilecek olan sandık sorgulama işlemi hakkında detaylı bilgiler

22.05.2018Gündem
YSK seçmen sayısını açıkladı

YSK seçmen sayısını açıkladı

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinde 59 milyon 391 bin 328 seçmen oy kullanacak.

14.05.2018Gündem
İşte oy kullanacak seçmen sayısı

İşte oy kullanacak seçmen sayısı

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde yurt içinde ve yurt dışında toplam 59 milyon 391 bin 328 seçmenin oy kullanabileceğini bildirdi.

14.05.2018Gündem

Yazar Sonuçları