EKSTRA
MENÜ

Nüfus Ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü

Nüfus Ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nüfus Ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 718 Nüfus Ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü haberi bulunmuştur.

Nüfus Ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Haberleri

Ehliyet harcı ne kadar ve nereye yatırılır

Ehliyet harcı ne kadar ve nereye yatırılır?

Ehliyet harcı, ilk kez ya da değiştirme ile ehliyetlerini almak isteyen kişilerin yatırması gereken miktar olmaktadır. Ehliyet harcı ücreti, yenileme, değişiklik, ilk kez belge alma gibi işlemlere göre değişkenlik gösteriyor. Sürücü belgesi başvuruları Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen 845 ilçe nüfus müdürlüğünde yapılabilmektedir. İşte, Ehliyet harcı ne kadar ve nereye yatırılır sorusunun cevabı ve detaylı bilgiler

17.11.2020Gündem
Ölüm belgesi nereden alınır

Ölüm belgesi nereden alınır?

Ölüm belgesi, cenaze işlemleri esnasında önem arz eden hususlar arasında bulunuyor. Sağlık kuruluşları tarafından düzenlenen ölüm belgesi, sağlık kurumları tarafından tasdik edilmektedir. Ölümün gerçekleştiği yere göre farklı şekillerde hazırlanmak durumunda olunan ölüm belgesi, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü üzerinden sonuçlandırılmaktadır. Peki, ölüm belgesi nereden alınır ve nasıl düzenlenir? İşte, o bilgiler

4.11.2020Gündem
Pazar günü nüfus müdürlükleri açık olacak mı KPSS adayları dikkat.. Tarih ve saat duyurusu yapıldı

Pazar günü nüfus müdürlükleri açık olacak mı? KPSS adayları dikkat.. Tarih ve saat duyurusu yapıldı

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, 2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı'na katılacaklar için sınav merkezi olan il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin sınav günü açık bulundurulacağını bildirdi.

23.10.2020Gündem
Uavt nedir Uavt adres kodu sorgulama ve öğrenme nasıl yapılır

Uavt nedir? Uavt adres kodu sorgulama ve öğrenme nasıl yapılır?

Türkiye’de ev ve işyeri dahil her konutun bir adres kodu bulunuyor. Bu kod, posta, telefon ve kapı numaralarından farklıdır. Binaların ve içinde bulunan dairelerin/ofislerin adres kodları farklıdır. 10 haneli olan bu adres kodu, her konut ve işyerine özeldir. UAVT nedir, nasıl sorgulanır ve öğrenilir detaylı şekilde derledik.

4.10.2020Araştırma
Bakan Soylu tarih verdi E-imza ile ilgili önemli gelişme…

Bakan Soylu tarih verdi! E-imza ile ilgili önemli gelişme…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "TÜBİTAK ile çalışmalarımızı tamamlıyoruz, yakında e-imza'nın altyapısı ve hazırlıkları tamamlanmış olacak. 2021 yılında o da kimliklere yüklenmiş olacak" dedi.

2.10.2020Gündem
Ehliyet bilgileri kimlik kartlarına yükleniyor

Ehliyet bilgileri kimlik kartlarına yükleniyor

Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerinden randevu alan vatandaşların ehliyet bilgileri Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartlarına yüklenmeye başladı.

21.09.2020Haber
Son dakika... Ehliyet ve kimlik kartlarında devrim Bugün başladı

Son dakika... Ehliyet ve kimlik kartlarında devrim! Bugün başladı

Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlükleri'nden randevu alan vatandaşların ehliyet bilgileri Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartlarına yüklenmeye başladı.

21.09.2020Gündem
Son dakika haberler: Kimlik ve ehliyet birleşiyor... Bakan Soylu: Pazartesi başlıyor, ücretsiz olacak

Son dakika haberler: Kimlik ve ehliyet birleşiyor... Bakan Soylu: Pazartesi başlıyor, ücretsiz olacak

Son dakika haberi... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sürücü belgesi bilgilerinin T.C. kimlik kartına yüklenmesi projesi lansmanında konuştu. Bakan Soylu, ''Teknolojinin bütün haliyle birlikte vatandaşımızın işlerini kolaylaştırması konusunda kullanılmasını sağlayan ve hakikaten her yıl milyonlarca nüfus ve vatandaşlık işlerine giren hizmet alan milyonlarca vatandaşımızın memnuniyetini sağlamak için çaba sarf eden, büyük bir devrimi gerçekleştiren arkadaşlarıma sizlerin huzurunda bir kez daha tebrik ediyorum.'' dedi. Bakan Soylu öte yandan, ''Pazartesiden itibaren, yeni tip sürücü belgeleri Türkiye genelinde Nüfus Müdürlükleri'nden randevu alınmak suretiyle yeni nesil kimlik kartlarına yüklenmeye başlayacaktır. Bu işlem için; sürücü belgesindeki bilgilerin yüklenmesi için herhangi bir ücret alınmayacak.'' ifadelerinde bulundu.

18.09.2020Gündem
12-13 Eylül’de nüfus müdürlüklerinde KPSS mesaisi

12-13 Eylül’de nüfus müdürlüklerinde KPSS mesaisi

ÖSYM tarafından 12-13 Eylül tarihlerinde yapılacak 2020-KPSS Lisans Sınavının Alan Bilgisi oturumlarına girecek adaylar için nüfus müdürlükleri açık olacak.

10.09.2020Eğitim
Bakan Soylu duyurdu 365 milyon 971 bin 704 arşiv belgesinin dijitalleştirildi

Bakan Soylu duyurdu! 365 milyon 971 bin 704 arşiv belgesinin dijitalleştirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2017 yılından bu güne 365 milyon 971 bin 704 arşiv belgesinin dijitalleştirildiğini bildirdi.

16.08.2020Gündem
DGS sınav giriş yeri sorgulama 2020: DGS sınavı ne zaman, hangi gün

DGS sınav giriş yeri sorgulama 2020: DGS sınavı ne zaman, hangi gün?

DGS sınav giriş yeri sorgulama ekranı, ÖSYM tarafından sınav yerlerinin açıklanmasıyla aktif hale getirildi. Binlerce adayın katılım sağlayacağı Dikey Geçiş Sınavı (2020-DGS) sınavı öncesi, sınav giriş belgeleri ÖSYM AİS ekranı https://ais.osym.gov.tr internet adresinden görüntülenecek. Söz konusu sınava adaylar DGS giriş belgesiyle katılım sağlayacak. Peki, 2020 DGS sınavı ne zaman? İşte, DGS sınav tarihi ve sınav yeri görüntüleme sayfası.

5.08.2020Eğitim

ASELSAN’dan yerli ve milli biyometrik kimlik doğrulama sistemi

ASELSAN, yerli ve milli yüz tanıma, avuç içi, parmak izi gibi biyometrik teknolojiler ile yerel ve bulut tabanlı geçiş kontrol sistemleri cihazları üretimi için düğmeye bastı.

2.08.2020Teknoloji
Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Resmi Gazetede

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Resmi Gazete'de

Resmi Gazete'de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 427 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi.

14.07.2020Gündem
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden geçici kimlik belgesi açıklaması

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden geçici kimlik belgesi açıklaması

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, hafta sonu 5 bin 679 genç için geçici kimlik belgesi düzenlediklerini bildirdi.

28.06.2020Gündem
Son dakika... Açıklama geldi... Binlerce pasaport hakkında karar verildi

Son dakika... Açıklama geldi... Binlerce pasaport hakkında karar verildi

Son dakika haberi... Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 'Pasaport İdari Karar Komisyonunca 22.06.2020 tarihi itibariyle 28 bin 75 kişinin pasaportundaki idari tedbir kararı kaldırıldı' denildi.

22.06.2020Ekonomi
ÖSYM Başkanı Aygün: YKS için hazırız

ÖSYM Başkanı Aygün: YKS için hazırız

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için sınav güvenliği ve sağlık önlemleri kapsamında önemli paydaş kurumlarla bir araya geldiklerini belirtti.

19.06.2020Eğitim
Nüfus müdürlükleri LGS ve YKSye girecek olan öğrenciler için açık tutulacak

Nüfus müdürlükleri LGS ve YKS'ye girecek olan öğrenciler için açık tutulacak

LGS ve YKS'ye girecek öğrencilerin kimlik kartı başvurularının alınması amacıyla tüm il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin 18-19-25-26 Haziran'da saat 20.00'ye kadar, 20-27 Haziran'da 07.00-13.00 saatlerinde, 28 Haziran'da 07.00-16.00 saatlerinde hizmet vereceği bildirildi.

18.06.2020Eğitim
Nüfus müdürlükleri bugün açık

Nüfus müdürlükleri bugün açık

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek öğrencilerin T.C. Kimlik Kartı başvurularının alınması amacıyla tüm il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin bugün 10.00-17.00 saatleri arası açık olacağını bildirdi.

6.06.2020Gündem
Nüfus müdürlükleri yarın açık olacak mı YKS için cumartesi düzenlemesi

Nüfus müdürlükleri yarın açık olacak mı? YKS için cumartesi düzenlemesi

YKS'ye girecek öğrencilerin T.C. Kimlik Kartı başvurularının alınması amacıyla tüm il ve ilçe nüfus müdürlükleri yarın 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak.

5.06.2020Gündem
Son dakika haber... YKSye girecek öğrenciler sokağa çıkma kısıtlamasından muaf mı

Son dakika haber... YKS'ye girecek öğrenciler sokağa çıkma kısıtlamasından muaf mı?

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, YKS'ye girecek öğrencilerin T.C Kimlik Kartı Başvuruları için 6 Haziran Cumartesi günü nüfus müdürlüklerinin açık bulundurulacağını duyurdu.

5.06.2020Haber
Son dakika haberler... Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden önemli açıklama

Son dakika haberler... Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden önemli açıklama

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, YKS'ye girecek öğrencilerin T.C Kimlik Kartı Başvuruları için 6 Haziran Cumartesi günü nüfus müdürlüklerinin açık bulundurulacağını ve bu öğrencilerin hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacağını duyurdu.

5.06.2020Gündem
Nüfus müdürlükleri bugün YKS mesaisinde

Nüfus müdürlükleri bugün YKS mesaisinde

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün Twitter hesabından yapılan açıklamada, üniversite sınavına girecek öğrencilerin kimlik kartı başvurularının alınması amacıyla tüm il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin bugün 10.00-17.00 saatleri arasında açık bulundurulacağı bildirildi.

30.05.2020Eğitim
1 Haziran açılımı

1 Haziran açılımı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı konuşmada koronavirüs nedeniyle getirilen şehirlerarası seyahat kısıtlamalarının 1 Haziran’da kaldırılacağını açıkladı. Kreşler, restoranlar, kafeler, kıraathaneler, plajlar, milli parklar, kütüphaneler de bu tarihte açılacak. 65 yaş ve üstüne getirilen sokak kısıtlaması ise devam edecek.

29.05.2020Gündem
Hafta sonu nüfus müdürlükleri açık mı Sokağa çıkma yasağında nüfus müdürlükleri ne zaman saat kaça kadar açık

Hafta sonu nüfus müdürlükleri açık mı? Sokağa çıkma yasağında nüfus müdürlükleri ne zaman saat kaça kadar açık?

Hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek öğrenciler için nüfus müdürlükleri açık olacak. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri'nden gelen açıklamada, T.C kimlik kartı başvurusunda bulunacak olanların, 10.00-17.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecekleri belirtildi. Peki, Hafta sonu nüfus müdürlükleri açık mı? Nüfus müdürlükleri ne zaman saat kaça kadar açık? İşte, o konuyla ilgili bilgiler.

28.05.2020Gündem
Yerli parmak izi sistemi testi geçti

Yerli parmak izi sistemi testi geçti

Türkiye’nin biyometrik verilerinin yurt içinde kalmasını sağlayacak yerli Nitelikli (Temiz) Parmak İzi Tanıma Sistemi, HAVELSAN’daki tüm testleri başarıyla tamamladı.

20.05.2020Gündem
Yeni kimlik başvuru randevusu nasıl alınır Kimlik yenileme ücreti nasıl ödenir

Yeni kimlik başvuru randevusu nasıl alınır? Kimlik yenileme ücreti nasıl ödenir?

Yeni kimlik başvuruları araştırılan konular arasında yer alıyor. YKS’ye girecek adayların kimlik yenileme işlemleri ile ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek öğrencilerin kimlik kartı başvurularının alınması adına tüm il/ilçe nüfus müdürlükleri 18-19 Mayıs tarihlerinde açık olacak. Peki yeni kimlik randevusu nasıl alınır?

14.05.2020Gündem
Türkiyenin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar

Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar

Türkiye'de son 24 saatte 2 bin 357 kişiye Kovid-19 tanısı konulduğu, 99 kişinin hayatını kaybettiği, toplam vaka sayısının 110 bin 130, toplam can kaybının 2 bin 805 olduğu açıklandı.

26.04.2020Gündem
Son dakika... 11 Mayısa kadar durduruldu Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden yeni karar

Son dakika... 11 Mayıs'a kadar durduruldu! Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden yeni karar

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, iller arasındaki adres bildirimi tescil işlemlerini, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirler doğrultusunda 11 Mayıs'a kadar durdurdu.

26.04.2020Gündem
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden Corona Virüs tedbiri açıklaması

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden Corona Virüs tedbiri açıklaması

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, personelinin salgından etkilenmemesi amacıyla hijyene özen gösterilmesi, başvuru ekipmanlarının dezenfekte edilmesi gibi önleyici tedbirleri öncelikli alan kurumlardan biri olduklarını, Kurumla ilgili gündeme getirilen iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

5.04.2020Gündem
Ehliyet yenileme işlemi ne zaman bitiyor Ehliyet yenilemede son gün ne zaman

Ehliyet yenileme işlemi ne zaman bitiyor? Ehliyet yenilemede son gün ne zaman?

Ehliyet kartları düzenlenen yeni sisteme göre artık değişim gösteriyor. Bunun içinde belirlenen son tarih eski ehliyet sahibi olan vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki 2020 yılı yeni ehliyete geçmenin son tarihi mi? İşte yeni ehliyet değişim tarihi hakkında detaylar

2.04.2020Gündem
ATA AÖF vize sınavları ne zaman ATA AÖF sınavları ertelendi mi

ATA AÖF vize sınavları ne zaman? ATA AÖF sınavları ertelendi mi?

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nde (ATA AÖF) öğrenim gören öğrenciler, bahar dönemi vize sınavlarının yapılacağı tarihe odaklandı. Corona virüsü salgınınına karşı alınan tedbirler kapsamında üniversiteler uzaktan eğitime geçmiş, ÖSYM'nin düzenlediği bazı sınavlar ise ertelenmişti. Peki, ATA AÖF vize sınavları ne zaman? ATA AÖF sınavları ertelendi mi?

24.03.2020Gündem
Nüfus müdürlükleri ile ilgili çok önemli duyuru

Nüfus müdürlükleri ile ilgili çok önemli duyuru

Nüfus müdürlükleri, zorunlu ve acil haller dışında kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi müracaatlarını yarından itibaren randevusuz almayacak.

17.03.2020Ekonomi
Kimlik, pasaport ve sürücü belgesi alacaklar dikkat Yarından itibaren...

Kimlik, pasaport ve sürücü belgesi alacaklar dikkat! Yarından itibaren...

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Corona Virüsü ile etkin mücadele çalışmaları kapsamında nüfus müdürlüklerinde alınan tedbirlere ilişkin duyuru yayımladı. Buna göre, yarından itibaren zorunlu ve acil haller dışında kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi müracaatlarını randevusuz almayacak.

17.03.2020Gündem
Parmak izi verileriyle yapılan işlemlerde yerli yazılım kullanılacak

Parmak izi verileriyle yapılan işlemlerde yerli yazılım kullanılacak

İçişleri Bakanlığına bağlı kuruluşlardaki parmak izi verileriyle yapılan işlemlerde yerli yazılım kullanımına geçiliyor. Bu kapsamda HAVELSAN ile Polis Bakım ve Yardım Sandığı (POLSAN) arasında imzalanan İçişleri Bakanlığı Biyometrik Veri Sistemi'ne ilişkin protokol doğrultusunda yüzde 50 ortaklıkla BİYOTEKSAN isimli firma kuruldu.

11.03.2020Teknoloji
Günlük 1 TL’ye konut sigortası yaptırabilirsiniz

Günlük 1 TL’ye konut sigortası yaptırabilirsiniz

Artık hepimiz Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğunu biliyoruz. Bu bilince ulaşmamıza rağmen, Türkiye’de Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğü’nün resmi verilerine göre, 16 milyon civarında konutun bulunmasına rağmen; bunun yaklaşık %52’lik kısmına ait zorunlu deprem sigortası (ZDS) var.

6.03.2020Sigorta
MEB EKYS sınav yerleri belli oldu mu

MEB EKYS sınav yerleri belli oldu mu?

2020 Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2020-MEB-EKYS), için kısa bir süre kaldı. Sınav tarihinin yaklaşmasıyla birlikte gözler EKYS sınav yerlerine çevrildi. Sınava girecek olan öğretmen ve idareciler EKYS sınav giriş belgelerini ÖSYM üzerinden alabilecek. MEB EKYS sınav yerleri belli oldu mu?

3.03.2020Gündem
Son dakika haberler: Bakanlık duyurdu 11 bin 27 kişinin pasaportu ile ilgili önemli karar

Son dakika haberler: Bakanlık duyurdu! 11 bin 27 kişinin pasaportu ile ilgili önemli karar

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, "Pasaport Kanununda yapılan son düzenleme ile Bakanlığımızın 2019/14 sayılı Genelgesi doğrultusunda Pasaport İdari Karar Komisyonu 20 Aralık 2019 tarihinde çalışmalarına başlamıştır. Bu çalışmalar kapsamında, idari tedbir kararlarının kaldırılmasına yönelik başvurular İl Nüfus Müdürlüklerince alınmakta olup, 21 Şubat 2020 tarihi itibariyle 11 bin 27 kişinin pasaportunda bulunan idari tedbir kararı kaldırılmıştır." açıklamasında bulundu.

21.02.2020Gündem
ÖSYM YKS başvuru ekranı Üniversite sınavı 2020 başvuruları nasıl yapılır

ÖSYM YKS başvuru ekranı! Üniversite sınavı 2020 başvuruları nasıl yapılır?

YKS başvuru ekranı, sınavın başvuru sürecinin başlamasıyla beraber ÖSYM tarafından erişime açıldı. 20-21 Haziran tarihlerinde TYT, AYT, YDT olmak üzere 3 oturum halinde gerçekleşecek olan YKS sınavının başvuru işlemleri, YKS başvuru ücreti ve başvuru tarihinin yer aldığı kılavuz bilgileri dahilinde tamamlanacak. Peki, 2020 üniversite sınavı başvuruları nasıl yapılır? YKS son başvuru tarihi ne zaman? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler.

8.02.2020Gündem
2019 yılında en çok hangi bebek isimleri tercih edildi

2019 yılında en çok hangi bebek isimleri tercih edildi?

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün verilerine Türkiye'de geçen yıl 605 bin 310 erkek, 575 bin 530 kız bebek dünyaya geldi.

7.02.2020Yenidoğan
YKS başvuru işlemi nasıl yapılır Kimler YKSye başvuru yapabilir

YKS başvuru işlemi nasıl yapılır? Kimler YKS'ye başvuru yapabilir?

ÖSYM tarafından YKS başvuru işlemleri 6 Şubat Perşembe günü başladı. 3 Mart’a kadar sürecek olan 2020 YKS başvuruları ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak yapılacak. Adayların YKS için başvuru bilgilerini sisteme kaydedildikten sonra sınav-başvuru ücretini yatırmaları gerekiyor. Başvurular devam ederken YKS başvurusuna yönelik ayrıntılar gündeme geldi. Peki, YKS başvuru işlemi nasıl yapılır? Kimler YKS'ye başvuru yapabilir? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler.

6.02.2020Gündem
2020-YKS sıkça sorulan sorular yayımladı

2020-YKS sıkça sorulan sorular yayımladı

2020-YKS başvuruları başladı. ÖSYM, YKS başvurularıyla ilgili merak edilen soruları yayınladı.

6.02.2020Eğitim
Ehliyet yenileme süresi uzatıldı Sürücü belgesi değiştirme son tarih ne zaman

Ehliyet yenileme süresi uzatıldı! Sürücü belgesi değiştirme son tarih ne zaman?

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren ehliyet değiştirme işlemi ile ilgili Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre yoğunluğundan kaynaklı yaşayabilecekleri mağduriyetlerin önüne geçilmesi amacıyla ehliyet değiştirmeyle ilgili 2020'nin sonuna kadar verilen sürede değişikliğe gidildi. Peki, sürücü belgesi değiştirme son tarih ne zaman? Ehliyetler en son ne zamana kadar değiştirilecek? İşte, o konu hakkında merak edilen bilgiler.

22.01.2020 Gündem
Son dakika haberi: Eski ehliyetlerin değiştirilmesiyle ilgili önemli gelişme O süre uzatıldı

Son dakika haberi: Eski ehliyetlerin değiştirilmesiyle ilgili önemli gelişme! O süre uzatıldı

Eski sürücü belgelerinin değiştirilmesiyle ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Yeni tip sürücü belgeleriyle değiştirilme süresi 31.12.2022 tarihine kadar uzatıldı.

22.01.2020Gündem
Londra artık ‘adres beyanı’ postayla yapılabilecek

Londra artık ‘adres beyanı’ postayla yapılabilecek

Londra’da Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından adres beyanlarının posta yoluyla değil konsolosluğa bizzat gidilerek yapılması uygulaması getirilmişti. Vatandaşlar itiraz ederek bunun iptal edilmesini istemişti. Vatandaşların talebi üzerine konsolosluğun girişimleri sonucu artık vatandaşlar posta yoluyla da adres beyanı yapabilecek.

14.01.2020Avrupa
Güz dönemi AÖF sınav yerleri nasıl öğrenilir AÖF otomasyon sınav giriş belgesi sorgulama

Güz dönemi AÖF sınav yerleri nasıl öğrenilir? AÖF otomasyon sınav giriş belgesi sorgulama

2019-2020 öğretim yılı güz dönemi final sınavı AÖF sınav yerleri Anadolu Üniversitesi tarafından açıklandı. Sınava girecek olan öğrenciler AÖF sınav yerlerini üniversitenin internet sitesinden T.C. kimlik numarası ve Anadolu Üniversitesi şifleri ile otomasyon sayfasından öğrenebilecekler. İşte, güz dönemi AÖF sınav yerleri nasıl öğrenilir? sorusunun yanıtını araştıranlar için AÖF sınav giriş belgesi sorgulama ekranı ve konuyla ilgili detaylar.

13.01.2020Gündem
Resmi rakamlara göre ağustosta doğup ocakta ölüyoruz

Resmi rakamlara göre ağustosta doğup ocakta ölüyoruz

Resmi rakamlara göre Türkiye’de geçen yıl 1 milyon 180 bin 840 bebek doğdu, 439 bin 480 kişi vefat etti. En çok bebek 109 bin 744 ile ağustos ayında dünyaya geldi. En çok ölüm ise 49 bin 223 kişi ile ocak ayında meydana geldi.

12.01.2020Gündem
Taşınmaz alan yabancılara uygunluk belgesi verildi

Taşınmaz alan yabancılara uygunluk belgesi verildi

6 bin 85'i geçen yıl olmak üzere 2017'den bugüne kadar, belirlenen rakamlarda taşınmaz edinen 101 ülkeden 6 bin 694 yabancı ülke vatandaşına, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı için uygunluk belgesi düzenlendi.

11.01.2020Emlak
‘Yurtdışındaki Türklere ehliyette kolaylık sağlanmalı’

‘Yurtdışındaki Türklere ehliyette kolaylık sağlanmalı’

İstanbul milletvekili Mustafa Yeneroğlu, yurtdışında yaşayan Türkiye kökenli vatandaşların sürücü belgesi sorununa ilişkin bir açıklama yaptı. Dış ülkelerden alınan sürücü belgelerinin değiştirilirken sahip olunan ehliyetlerin iadesi şartının kaldırılması gerektiğini belirten Yeneroğlu, şunları söyledi:

9.01.2020Avrupa
Son dakika... Bakan Soylu imzaladı, 81 ile gönderildi... Kadına yönelik şiddetle mücadele genelgesi

Son dakika... Bakan Soylu imzaladı, 81 ile gönderildi... Kadına yönelik şiddetle mücadele genelgesi!

İçişleri Bakanı Soylu imzasıyla, kadına şiddetle mücadelede alınacak tedbirlere ilişkin "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Genelgesi" yayımlandı. 500 bin kolluk personeli, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda hizmet içi eğitimle desteklenecek. Emniyet ve Jandarma teşkilatlarında sadece kadına şiddet konusunda uzmanlaşan birimler kurulacak. Kadına şiddet uygulayanın ruhsatlı silahı kolluk birimlerince alınacak, şiddet failleri için elektronik kelepçe uygulaması 81 ilde yaygınlaştırılacak.

1.01.2020Gündem
Rekor başvuru Bakan Soylu tebrik etti

Rekor başvuru! Bakan Soylu tebrik etti

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün "3'ü bir arada uygulaması" kapsamında kimlik kartı, ehliyet ve pasaport işlemlerine bugün 204 bin 312 başvuru gerçekleşti.

27.12.2019Gündem