MENÜ

Şaşılık

Şaşılık ile ilgili tüm haberleri, son dakika Şaşılık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Şaşılık haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 281 Şaşılık haberi bulunmuştur.

Şaşılık Haberleri

3 bin çocuk kanser kıskacında

3 bin çocuk kanser kıskacında

Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Başkanı Prof. Dr. Tezer Kutluk, dünyada her yıl yaklaşık 160 bin, Türkiye'de ise 3 bin çocuğun kanser tanısı konulduğunu, bunlardan yüzde 80'inin tedavi edilebildiğini söyledi.

1.04.2008Sağlık
Bebeklerde göz kusuru ihlale gelmez

Bebeklerde göz kusuru ihlale gelmez

Bebeklikte görülen göz hastalıklarının zamanında teşhis edilememesinin ileride tedavisi mümkün olmayan hastalıklara yol açacağı bildirildi.

4.01.2008Ege
SORUN CEVAPLAYALIM

SORUN CEVAPLAYALIM

Siz sorun Acıbadem Hastanesi'nin uzman doktorları cevaplasın...

1.09.2007Sağlık
Erkeklerde renk körlüğüne dikkat

Erkeklerde renk körlüğüne dikkat

Esenler Hayat Hastanesi Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Fatma Aygün Koca, her 12 erkekten birinde renk körlüğü görüldüğünü bildirdi.

30.08.2007Sağlık
SORU VE CEVAPLAR 41

SORU VE CEVAPLAR 41

Sağlığınızla ilgili soru ve sorunlarınızı paylaşabilir ve yol gösterici yanıtlar alabilirsiniz. Ancak unutmayınız ki, sağlık sorunlarınıza çözüm bulmanın en doğru yolu, uzman bir hekime muayene olmaktır. Sorularınıza verilen cevaplar öneri niteliğinde ve bilgilendirme amaçlıdır. Her türlü tıbbi tedavi için mutlaka hekiminize danışınız.

1.08.2007Sağlık
Dr. Lakhdar Belhaouariden Botoks dersleri

Dr. Lakhdar Belhaouari'den Botoks dersleri

ABD’de geçen sene 3 milyonun üzerinde botoks uygulaması yapıldı. Hem de bunu yaptıran sadece şov dünyasındaki ünlü kadınlar değildi. Mesela yüzde 15’i erkek hastalardı. Her meslekten, orta ve üst sınıftan birçok insan genç görünmek için alnına, şakaklarına ve dudak kenarlarına botoks ilacını enjekte ettiriyor artık.

22.06.2007Kelebek
Botoks yaşlanmayı engellemez

Botoks yaşlanmayı engellemez

Brezilyalı estetisyen Dr. Mauricio de Maio, Abdi İbrahim İlaçları’nın düzenlediği seminer için İstanbul’a geldi. Estetik uygulamalarıyla ilgili pek çok soruya yanıt veren de Maio, botoks hakkında da "Yaşlanmayı engellemez ama kırışıklıkları azaltır" dedi.

23.05.2007Kelebek
Gözde şeker etkisi

Gözde şeker etkisi

Şeker hastalığı gözde oluşturduğu hasarlar nedeniyle görme kayıplarına yol açabilen bir hastalık.

“Şeker hastalığı” ile baş etmenin yolları

“Şeker hastalığı” ile baş etmenin yolları

Kan şekeri kontrolünün sağlanmaması, kısa ve uzun dönemde ciddi sağlık problemlerini de beraberinde getiriyor. Türkiye’de yaklaşık 3 milyon insanın sorunu olan diyabet, (şeker) yaşam kalitesini düşürdüğü gibi ölümle sonuçlanabilen ağır durumlara da neden oluyor…

29.04.2007Sağlık
Mert’in yeniden doğuşu

Mert’in yeniden doğuşu

Manisa’da Gülmez Ailesi’nin ikinci çocuğu olarak sekiz yıl önce dünyaya gelen Mert’in rutin sağlık kontrollerinde, milyonda bir görülen ve görme bozukluğu, yürüyememe, konuşamama, algılama güçlüğü gibi sonuçlar doğuran "Joubert Sendromu" olduğu fark edildi ve hemen tedavisine başlandı.

17.02.2007Ege
Kozmetik ameliyat için 500 Euro verip boğaz keyfi yapıyorlar

Kozmetik ameliyat için 500 Euro verip boğaz keyfi yapıyorlar

Türkiye’de 500 Euro’dan başlayan lazer ile göz ameliyatları yabancılardan yoğun ilgi görüyor. Özellikle son yıllarda sağlık turizminin de gelişmesiyle birlikte 20 bini aşkın yabancı hasta Türkiye’de göz ameliyatı olup özel sağlık kuruluşları ve tur acentelerinin hazırladığı paket programlarla da tatil yapıyor.

25.10.2006Ekonomi
Okul öncesi göz muayenesi uyarısı

Okul öncesi göz muayenesi uyarısı

Okula yeni başlayacak çocukların, eğitim-öğretimde başarısızlığa neden olan göz rahatsızlıklarının zamanında tespit edilmesi için göz muayenesinden geçirilmesi gerektiği bildirildi.

6.09.2006Kelebek
Botoks ile dimdik göğüsler

Botoks ile dimdik göğüsler

Kırışıklıkları yumuşatarak yüze canlı ve genç bir ifade veren Botoks, şimdi de deforme olmuş göğüslere umut oluyor!

23.07.2006Kişisel Bakım
Botoks hakkında her şey

Botoks hakkında her şey!

Yaşlılık etkileriyle savaşmada en etkili silah olarak kabul edilen Botox hakkında herşeyi bildiğinize emin misiniz?

17.06.2006Kişisel Bakım
Çocuk check-up

Çocuk check-up

Memorial Hastanesi Çocuk Polikliniği'nden Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Hülya Caner "Check up nedir? Neden çocuklarımıza da check up yaptırmalıyız?" sorularına yanıt veriyor.

Botox’ta Joker Yüz sendromuna dikkat

Botox’ta Joker Yüz sendromuna dikkat

Doğru yapılan Botox, yüzdeki kırışıklıkları toparlamada etkili ve kolay bir yöntem. Ancak uygulama hataları "joker yüz" denilen mimiksiz, ifadesiz, gözleri asılı gibi duran, kişiyi mutsuz eden sonuçlara yol açabiliyor. Şaşılık, göz kapağı düşmesi, kaşların fazla yükselmesi, alında, yüzde aşırı gerilme veya asimetri diğer istenmeyen kötü sonuçlar. Nadir de olsa başağrılarını başlattığı görülüyor.

4.02.2006Kelebek
Okul başarısı için göz ve kulak muayenesi yaptırın

Okul başarısı için göz ve kulak muayenesi yaptırın

Çocukların düzenli sağlık kontrollerinden geçmesi şart. Hiçbir sorunu bulunmasa bile 6 ayda bir doktorun görmesi, kilo, boy ve tansiyonunun ölçülmesi önemli. Okula gitmeye hazırlanan çocukların da bazı kontrollerden geçmesi, başarısı üzerinde direkt etkili.

4.09.2005Kelebek
Haydi göz doktoruna

Haydi göz doktoruna

Göz sağlığı uzmanları, çocuklarda sıkça görülen göz tembelliği, şaşılık, miyop, hipermetrop ve astiğmat gibi problemleri erken yaşta tedavi edilebilmesi için iki yaşını geçmeden çocukların göz doktoruna götürülmesi gerektiğini bildirdi.

4.09.2005Kelebek
Diabet (şeker hastalığı) ve göz

Diabet (şeker hastalığı) ve göz

Şeker hastalığının süresi arttıkça gözde hasar yapma riski de artıyor. Şeker hastalığı iyi kontrol edilmemiş hastalar ise daha yüksek risk altında bulunuyor. Şeker hastalığının göz sağlığı üzerindeki etkilerini Memorial Hastanesi Uzmanları anlattı.

8 dakikada katarakt ameliyatı

8 dakikada katarakt ameliyatı

Kızılay Kayseri Tıp Merkezi Göz Kliniği'nde, 8 dakikada katarakt ameliyatı yapıldığı bildirildi. Kızılay Kayseri Şubesi Başkanı Ayhan Uzandaç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 5 yıl önce yenilenerek hizmete açılan göz kliniğinin, Türkiye'de “Fako Cerrahisi” adı verilen lazerle dikişsiz katarakt ameliyatının yapıldığı en başarılı merkezlerden biri haline geldiğini anlattı.

26.10.2004Gündem
Botoks ile memenizi kaldırın

Botoks ile memenizi kaldırın

Henüz dünyada da yeni bir yöntem olan botoks ile meme kaldırmayı Türkiye'de üç vakada uyguladığını anlatan Dr. Erçin Özüntürk, botoks işleminden 15 dakika sonra kişinin günlük hayatına geri dönebildiğini belirtiyor

Okullar açılıyor, gözlere dikkat

Okullar açılıyor, gözlere dikkat!

Uzmanlar, ilköğretim çağındaki çocukların göz kontrollerinin ihmal edilmemesi gerektiğini belirtiyor.

Rembrandt şaşıymış

Rembrandt şaşıymış

17. yüzyılda yaşamış ünlü ressam Rembrandt’ın dehasındaki sırrın ‘görme asimetrisi’ (şaşılık) olarak tanımlanan bozukluk olduğu bildirildi. Amerikalı nörobiyolog Margaret Livingstone, Hollandalı sanatçının şaşılık sayesinde üçboyutlu dünyayı hiç zorlanmadan tek boyutlu resmedebildiği sonucuna vardığını belirtti.

17.09.2004Gündem
Rembrandt şaşıymış

Rembrandt şaşıymış

17. yüzyılda yaşamış ünlü ressam Rembrandt’ın dehasındaki sırrın ‘görme asimetrisi’ (şaşılık) olarak tanımlanan bozukluk olduğu bildirildi.

17.09.2004Gündem
Rembrandtın sırrı görme bozukluğu

Rembrandt'ın sırrı görme bozukluğu

17'nci yüzyılın ünlü ressamı Rembrandt'ın resim dehasının sırrının, "görme asimetrisi" olarak tanımlanan görme bozukluğu olduğu bildirildi. Amerikalı nörobiyolog Margaret Livingstone, Hollandalı ressamın şaşılık sayesinde üç boyutlu dünyayı hiç zorlanmadan tek boyutlu resmedebildiği sonucuna vardığını belirtti.

17.09.2004Gündem
Botoks ile meme kaldırma

Botoks ile meme kaldırma

Henüz dünyada da yeni bir yöntem olan botoks ile meme kaldırmayı Türkiye'de üç vakada uyguladığını anlatan Dr. Erçin Özüntürk, botoks işleminden 15 dakika sonra kişinin günlük hayatına geri dönebildiğini belirtiyor.

15.09.2004Kişisel Bakım
Çiçek: Yargının önünü açmamız lazım

Çiçek: Yargının önünü açmamız lazım

Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada bir hukuk devletinde yolsuzlukla mücadelede en önemli görevin yargıya düştüğüne işaret ederek, "Yargının yolsuzlukla mücadelede başarılı olmasını arzu ediyorsak, Anayasa'daki ve yasalardaki ayrıcalıkların kesinlikle kalkması lazım" dedi.

6.09.2004Gündem

Yazar Sonuçları

Garsonlarına botoks yaptıran lokanta: Komşu

Hayata nereden, nasıl bir noktada başladığınız çok önemli.

Varlıklı bir ailede, hayata gözlerinizi açıyorsanız, otomatikman bir sürü imkanı da kazanmış oluyorsunuz.

6.11.2007

Müslüm Baba evine dön

Her şey Teoman’ın "Paramparça" şarkısını söylemesiyle başladı. Müslüm Baba, bir anda Gülhane Parkı’nda Açıkhava’ya transfer oldu.

20.07.2007

Ennn seksi bulduğum erkek

Yeni James Bond’u gördüğümden beri dağılmış vaziyettim.

Toparlayamıyorum.

21.11.2006

Botoks deyip geçmeyin...

Size geçenlerde İstanbul’da yapılan bir kongreden bahsetmiştim... Uluslararası Dermatoloji Derneği tarafından tertiplenen hani... "Botoks" dersem hatırlarsınız belki.

8.09.2006

Köpeklerle insanların 4 bin yıllık tarihi

New England Üniversitesi İngiliz Dili profesörü Susan McHugh, "Toplumun Aynası Köpek" kitabında insanla köpeğin dostluğunun 4 bin yıllık tarihini anlatıyor.

10.02.2006

Aydınlık bir kış sabahı

Eksik kalmış cümlelerim, söyleyemediğim arzularım, anlatamadığım isteklerim kılıktan kılığa giriyorlar, portakal ağacı oluyorlar, gölgeli bir sokak oluyorlar, aydınlık bir kış sabahı oluyorlar.

7.01.2006

Herkes doğurmalı mı?

Ofisten çıkmış eve yürüyordum. Arkamdan şöyle bir cümle duydum: ‘Herkes doğurmamalı ya!’ Döndüm, önce bunu diyenlere baktım.

16.12.2005

Doğru kedi en güzeli değil, en uygunu

Tıpkı köpekler gibi kediler de beklentiye, koşullara ve ihtiyaca göre seçilmeli. Sadece beğeni ile yapılan yanlış seçimler, çoğu zaman sokağa terk edilmiş cins kediler ya da petshop vitrinine geri dönmüş yetişkin kediler olarak ortaya çıkıyor.

3.12.2005

Tükürükle kontakt lens takanlar var

Prof. Dr. Murat Öncel, ilk bakışta Türkçe konuşan bir Amerikalıya benziyor, giyiminden gözlüklerine, gülüşünden ayakkabılarına kadar. 1959’da Ohio’da dünyaya gelmiş, 6 yaşında ailece Michigan’a nakli mekan etmişler. Dedesi Atatürk’ün yakın arkadaşı, 4. dönem Bursa Milletvekili Rüştü Egel, babası ise Samsunlu dahiliye mütehassısı Hasan Fehmi Öncel.

6.09.2004

Tükürükle kontakt lens takanlar var

Prof. Dr. Murat Öncel, ilk bakışta Türkçe konuşan bir Amerikalıya benziyor, giyiminden gözlüklerine, gülüşünden ayakkabılarına kadar.

5.09.2004