MENÜ

Robotik Ve Kodlama Festivali

Robotik Ve Kodlama Festivali ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Robotik Ve Kodlama Festivali haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 19 Robotik Ve Kodlama Festivali haberi bulunmuştur.

Robotik Ve Kodlama Festivali Haberleri

Bakırköy’de ‘Robotik ve Kodlama Festivali’

Bakırköy’de ‘Robotik ve Kodlama Festivali’

Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu yıl üçüncüsünü düzenlediği ‘Robotik ve Kodlama Festivali’ ‘İstanbul Havacılık Müzesi’nde başladı. Festivalde, öğrenci ve öğretmenlere yönelik drone, maket uçak, STEM, robotik, kodlama ve havacılık temalı atölye, konferans ve yarışmalar yer alıyor.

2.05.2019Eğitim
Vestel City, Kodla(Ma)nisa festivaline ev sahipliği yaptı

Vestel City, Kodla(Ma)nisa festivaline ev sahipliği yaptı

Manisa Valiliği’nin 4 yıldır sürdürdüğü, çocuklara yönelik kodlama projesi Kodla(Ma)nisa bu yıl Vestel City’de düzenlenen festivalle sona erdi. 20 ilden 300 öğrenci 47 stantta ortaya çıkardıkları teknolojileri sergiledi.

13.06.2019Teknoloji
Teknofest, 23 Nisan coşkusunu çocuklarla göklere taşıdı

Teknofest, 23 Nisan coşkusunu çocuklarla göklere taşıdı

Teknofest, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında gerçekleştirdiği etkinliklerle çocuklara unutulmaz anlar yaşatıldı.

23.04.2019Ekonomi
Doğu ve Güneydoğu’dan öğrenciler ‘Çocuk Sanat Festivali’nde buluştu

Doğu ve Güneydoğu’dan öğrenciler ‘Çocuk Sanat Festivali’nde buluştu

İstanbul’daki Zorlu PSM’de gerçekleştirilen ‘Çocuk Sanat Festivali’ne MEB’in düzenlediği ‘Renklerle Hayalimdeki Dünya’ temalı resim yarışmasında birinci olan Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki 23 ilden öğrenci de katıldı. ‘Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında düzenlenen yarışma birincilerini ağırlayan festivalin açılışında konuşan MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu, “Bunu sürdürülebilir hale getirmek bizim ödevimiz” dedi.

31.01.2019Eğitim
Shell Eco-marathonda büyük başarı

Shell Eco-marathon'da büyük başarı!

Shell Eco-marathon Türkiye yarışmasında Çukurova Üniversitesi’nin Electromobile takımı elektrikli bataryalı araçlar kategorisinde, 1 TL’lik yakıtla 320 kilometrelik mesafe kat etti. Geleceğin mühendislerinin en az enerjiyle en uzun mesafeyi kat etmek için yarıştığı Shell Eco-marathon Türkiye’ye 5 ülkeden 23 takım ve 350 öğrenci katıldı.

24.09.2018Diğer
20-23 Eylül tarihine dikkat TEKNOFEST başlıyor...

20-23 Eylül tarihine dikkat! TEKNOFEST başlıyor...

Türkiye’nin havacılık ve uzay bilimleri alanında sahip olduğu önemli tecrübe ve geçmişten ilham alan TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne sayılı günler kala Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ( T3 VAKFI ) ev sahipliğinde ulusal basının önde gelen temsilcilerinin katıldığı Teknofest İstanbul tanıtım toplantısı Baykar Milli iHA AR-GE ve Üretim Tesislerinde gerçekleştirildi.

10.09.2018Teknoloji
Okul STEM Festivali düzenledi

Okul STEM Festivali düzenledi

Konya’da bir özel okulun düzenlediği STEM Festivali’ne 3 bin 500 kişi katıldı.

25.12.2017Eğitim
Kocaeli Bilişim Fuarına ilgi büyük oldu

Kocaeli Bilişim Fuarı'na ilgi büyük oldu!

Kocaeli Bilişim Fuarı, bu yıl ‘ilk’ olmasına rağmen büyük başarılara imza attı. 1. Kocaeli Bilişim Fuarı, katılımcı firmalar, ziyaretçiler ve sektörün önde gelen temsilcilerinden tam not aldı. 90 katılımcı firma ve açılan 117 stant, bilişim tutkunlarıyla sektörün önde gelen firmalarını bir araya getirirken, ziyaretçiler fuara büyük ilgi gösterdi. Renkli etkinlik ve şovlara da sahne olan fuara, Kocaeli ve ilçelerinden ziyaretçiler adeta akın etti.

28.11.2017Teknoloji
100 öğrenci kodlamada yarıştı

100 öğrenci kodlamada yarıştı

Türkiye’de lise öğrencileri arasında düzenlenen kodlama festivali CodeFest, ikinci kez yapıldı. Toplam 28 okuldan 100’den fazla liselinin katıldığı yarışmada; Kadıköy Doğa Koleji ve Akım Koleji’nin kodlama takımı ‘Skaksjks’, 6 soruyu çözerek birinci oldu.

29.03.2017Eğitim

Yazar Sonuçları

İKSV Alt Kat, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle çocukları ve gençleri sanatla buluşturuyor  

BUGÜNLERDE İstanbul Şişhane’deki Nejat Eczacıbaşı binasının önünden geçmenizi öneririm.

17.04.2019